Новини ДСНС - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини ДСНС

ПЕРЕЛІК
найпростіших укриттів (підвальних приміщень), які можуть бути використані для укриття мешканців Бобринецького району


з/п

Адреса розташування найпростішого укриття

1

Буховецька ЗШ

2

Василівська ЗШ

3

Златопільська ЗШ

4

Сугокліївська ЗШ

5

Червонопільська ЗШ

6

Чарівненська ЗШ

7

Федіївська ЗШ

8

с.Витязівка (підвальне приміщення кафе)

9

с.Костомарівка (підвальне приміщення продовольчого складу)

10

с.М-Бабанка (адмінприміщення)

11

с.Кетрисанівка (підвальне приміщення продовольчого складу)

ПЕРЕЛІК ТА МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ
захисних споруд цивільного захисту Бобринецького району

1

с.Витязівка, вул.Осадчого 24А

Витязівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

2

с.Олексіївка, вул.,Олексіївська, 6

Олексіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

3

с.Верхньоінгульське, вул. Гагаріна 1

Верхньоінгульська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

4

с.Благодатне, вул.Центральна 2Б

Благодатненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

5

с.Тарасівка, вул.Центральна 2

Тарасівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

6

с.Кетрисанівка, вул.Шкільна 1А

Кетрисанівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

7

Чарівненська сільська рада, с.Мирне вул.Зелена 54

Мирнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

8

с.Новоградівка, вул.Молодіжна 50

Новоградівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

9

с.Апрелівське, вул.Віктора Куліша 44А

Апрелівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня

10

с.Олексіївка, підвальне приміщення колишнього гуртожитку вул.Олексіївська 3

СФГ Рижкова В.П.


ГОТУЄМОСЯ ДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ В УМОВАХ ЗИМОВОЇ НЕГОДИ


27 листопада
2019 року на базі Бобринецької філії “Кіровоградська дорожньо-експлуатаційна дільниця” відбулися практичні навчання щодо реагування на надзвичайні події в осінньо-зимовий період.
До проведення навчань долучилося ряд спеціалізованих служб із цивільного захисту, структур та установ району, які будуть задіяні у першочергових заходах з реагування на надзвичайні ситуації в мовах зимової негоди.
Зокрема, в практичних навчаннях взяли участь працівники: 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС у Кіровоградській області, КНП “Бобринецька ЦРЛ”, районної філії “Кіровоградська дорожньо-експлуатаційна дільниця”, Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, Бобринецького УЕГГ ВАТ ”Кіровоградгаз” та Бобринецького РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго”.
Перевірили стан готовності відповідної техніки до реагування на надзвичайні ситуації голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та фахівці управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації.
Начальник 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Винник поінформував присутніх про доцільність проведення практичного навчання. Зупинився на основних моментах, що пов’язані із здійсненням першочергових заходів в умовах надзвичайних ситуацій на території району.
Крім того, заступник начальника філії “Кіровоградська дорожньо-експлуатаційна дільниця” Олександр Тоток повідомив, що наразі дорожники району забезпечені понад 2
тис. тонн посипкової суміші для догляду за дорогами взимку. Поповнення запасів відповідних матеріалів буде відбуватися систематично протягом всього зимового періоду.
Заслухавши відповідну інформацію голова райдержадміністрації Олег Тертичний подякував за тісну співпрацю представникам всіх задіяних профільних служб та виголосив надію, що цієї зими Бобринеччину оминуть складні ситуації надзвичайного характеру. Наголосив, що в будь-якому разі районні служби повинні бути наготові на реагування до першочергових дій під час надзвичайних події в період прийдешньої зими.
Після завершення практичних навчань спеціалізовані служби продовжили свою роботу у звичному режимі.


ПІДБИТІ ПІДСУМКИ РОБОТИ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ РАЙОНУ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2019 РОКУ


7 листопада
2019 року до Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області для підбиття підсумків службової діяльності за 9 місяців 2019 року завітав закріплений за підрозділом, полковник служби цивільного захисту Олег Гаркуша.
Так, відбулася відповідна зустріч з головою райдержадміністрації Олегом Тертичним. У ході робочої зустрічі посадовець зазначив, що протягом 2019 року велика увага приділялася питанням захисту населення і території району від надзвичайних ситуацій і подій техногенного і природного характеру, популяризації серед дітей та молоді безпечних умов діяльності та підготовки їх до дій в умовах надзвичайних ситуацій.
Крім того, під час зустрічі було обговорено питання подальшої співпраці райдержадміністрації та райвідділу щодо надання допомоги шляхом субвенцій на матеріально-технічне забезпечення.
Цього ж дня в райвідділі відбулася підсумкова нарада, під час якої Олег Гаркуша націлив особовий склад на своєчасне виконання поставлених завдань, оперативне реагування на надзвичайні ситуації та вжиття комплексу заходів спрямованих на зменшення виникнення пожеж та загибелі людей, а також на пріоритетні напрямки та невідкладні завдання для особового складу на найближчий період, а саме: забезпечення постійної готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2019-2020 року, поліпшення матеріально-технічного забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів і недопущення правопорушень серед особового складу.
Також подякував райдержадміністрації та міській раді за надання суттєвої підтримки Службі порятунку Бобринецького районного відділу.


СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО: ОБЛАСНА ВЛАДА НЕ ЗАЛИШАЄ САМ НА САМ ТЕРИТОРІЇ, ДЕ СТАЮТЬСЯ НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ


3 червня
2019 року перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів у Бобринецькій райдержадміністрації виїзне засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Головним питанням, що розглядали під час засідання, стало подолання наслідків негоди у Бобринецькому районі.
Нагадаємо, 1 червня частиною території області пройшов потужний циклон з інтенсивними опадами, градом та шквальним вітром. Найбільше у районі постраждали Тарасівська, Кетрисанівська, Чарівненська сільські ради та частково Бобринецька міська ОТГ.
Про наслідки стихії у населених пунктах доповіли представники Бобринецької міськради та постраждалих сільрад: було пошкоджено, а місцями й повністю знищено посіви сільгоспкультур, понівечено городину мешканців, загинула худоба та птиця, не виключено можливість потрапляння мулу з полів до колодязів з питною водою, зруйновано кілька гребель, що призвело до пошкодження доріг та порушення транспортного сполучення між населеними пунктами. Особливо гострим стало руйнування греблі у селі Тарасівці, адже тут прокладено дорогу, що з’єднує райцентр одразу з кількома населеними пунктами.
Заслухавши представників постраждалих населених пунктів, Сергій Коваленко наголосив, що першочерговим завданням місцевої влади є документування збитків, що завдала стихія.
– Вже завтра обласний лабораторний центр розпочне перевіряти якість води у колодязях, відсьогодні фахівці вивчають ступінь пошкодження гребель та дорожнього покриття, керівники сільрад та ОТГ повинні задокументувати збитки населення та надати відповідну документацію до райдержадміністрації, – зазначив він.
Сергій Коваленко нагадав місцевій владі, що в області вже вироблено механізм компенсування населенню збитків у видку надзвичайних ситуацій – фінансування здійснюється з кількох джерел: обласного, районного та місцевого бюджетів та закликав керівників територій підійти до оцінки збитків максимально об’єктивно та виважено.
По завершенні засідання, Сергій Коваленко разом із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Осінським та головою РДА Олегом Тертичним, побував у с. Тарасівка. На понівеченій греблі вже працюють фахівці та експерти, які мають оцінити масштаб руйнацій, розробити проектно-кошторисну документацію для відновлення греблі та дорожнього покриття, що сполучає кілька населених пунктів. Посадовець також оглянув поля, городину та замулені вулиці села.
– Про ситуацію, яка склалася у Бобринецькому районі буде поінформовано голову облдержадміністрації та вже ближчим часом прийматиметься рішення про надання допомоги району з обласного бюджету. Обласна влада не залишає сам на сам території, де стаються надзвичайні ситуації, – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.

За матеріалами офіційного веб-сайту Кіровоградської ОДА

До уваги населення!


22 травня 2019 року на території району будуть проводитись командно-штабні навчання з питань цивільного захисту до яких залучаються всі екстрені служби району, а також буде проведено комплексну планову перевірку системи оповіщення населення (електросирени) у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Включення електросирен відбудеться 22 травня 2019 року о 10 годині.
Просимо жителів міста повідомляти про прийом сигналу державній службі з надзвичайних ситуацій за телефоном 3-46-03 або 101.


Опубліковано 13 травня 2019 року


ГОТУЄМОСЯ ДО КОМАНДНО-ШТАБНИХ НАВЧАНЬ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


7 травня
2019 року відбулися групові заняття з підготовки керівників спеціалізованих служб галузі цивільного захисту, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, сільських голів, представників від підприємств, організацій та установ району до командно-штабних навчань, які відбудуться 22 травня 2019 року з метою визначення стану готовності до вирішення завдань цивільно захисту у мирний час та в особливий період.
Провів відповідні групові заняття майстер виробничого навчання обласних та м. Кропивницький курсів удосконалення керівних кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Дмитро Чижевський.
За підсумками групових занять було визначено порядок підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, вивчено методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань, обговорено інші практичні аспекти, які пов’язані із сферою цивільного захисту на території району тощо.


ПІДВЕДЕНІ ПІДСУМКИ РОБОТИ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ РАЙОНУ ЗА 2018 РІК


22 лютого
2019 року під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Тертичного відбулася нарада з підведення підсумків діяльності у сфері цивільного захисту в Бобринецькому районі за 2018 рік.
У нараді взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько, начальник відділу персоналу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олег Гаркуша, начальник Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслан Алексєєнко, голови сільських рад, делеговані представники від підприємств, організацій, установ району та Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
У ході засідання з інформацією про основні результати реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та рейтингові показники Бобринецького району за 2018 рік виступили Олег Гаркуша та Руслан Алексєєнко. Останні окреслили й пріоритетні завдання розвитку системи цивільного захисту району у 2019 році.
Крім того, під час наради про стан роботи у сфері цивільного захисту Бобринецького району у 2018 році інформував присутніх провідний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту, охорони праці, інфраструктури та промисловості управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури РДА Олександр Когут, який детально зупинився на основних моментах даного питання.
Також в ході засідання Олег Тертичний нагородив Подяками Управління ДСНС України у Кіровоградській області сумлінних працівників та рятівників районного відділу. Побажав нових професійних успіхів та звершень фахівцям сфери цивільного захисту Бобринеччини.
Насамкінець наради голова райдержадміністрації подякував усім службам системи цивільного захисту району за злагоджену роботу щодо запобігання надзвичайних ситуацій та вирішення нагальних питань, пов’язаних із цивільним захистом населення та висловив переконання, що плідна співпраця буде продовжуватися й надалі.


ПИТАННЯ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ У РАЙОНІ НА ПЕРШОЧЕРГОВОМУ КОНТРОЛІ


4 лютого
2019 року в райдержадміністрації відбулася робоча нарада з питання обговорення стану протипожежної безпеки у районі.
За участі голови райдержадміністрації Олега Тертичного, першого заступника міського голови Валентина Висоцького, начальника управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури РДА Марини Кочубей, представників від районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслана Алексєєнка та Олександра Винника детально обговорено наявний стан протипожежної безпеки у районі.
За підсумками робочої наради вирішено винести на засідання чергової сесії районної ради питання придбання нового обладнання, зокрема пожежних рукавів, на потреби районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області. Окремо наголошено на доведені до відому відповідної інформації до сільських голів з метою покращення протипожежної безпеки у районі.

До уваги мешканців м. Бобринець!


16 листопада 2018 року на території м. Бобринець буде проведено комплексну планову перевірку системи оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Включення електросирен відбудеться о 09.00.
Просимо жителів міста повідомляти про прийом сигналу державній службі з надзвичайних ситуацій за телефоном 3-46-03 або 101.

Розміщено 15 листопада 2018 року


До уваги мешканців м. Бобринець!


14 вересня 2018 року на території м. Бобринець буде проведено комплексну планову перевірку системи оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Включення електросирен відбудеться о 10.00 годині.
Просимо жителів міста повідомляти про прийом сигналу державній службі з надзвичайних ситуацій за телефоном 3-46-03 або 101.


Розміщено 10 вересня 2018 року


КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ РОЗГЛЯНУЛА РЯД АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ


15 серпня
2018 року в райдержадміністрації працювала районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За участі голови районної державної адміністрації Олега Тертичного члени профільної комісії обговорили наступні питання: Про безпечне поводження на водних об’єктах та заходи щодо заборони експлуатації місць масового відпочинку людей у разі відсутності паспорта підводної частини водного об’єкта – інформація начальника 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександра Винника; Про забезпечення утримання зелених насаджень в охоронних зонах ЛЕП відповідно до встановлених норм – інформація начальника Бобринецького РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго” Миколи Процика; Про результати перевірки місцевих пожежних команд та створення нових підрозділів на території району – інформація головного інспектора Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Володимира Лашкула.
За підсумками засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято ряд відповідних рішень.


У НАСЛІДОК НЕГОДИ НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА ЗГОРІЛА БУДІВЛЯ


11 липня
2018 року на території району пройшли сильні дощі, грози з блискавками та шквали. Результатом останнього стали поламані дерева та затоплені місцини. Проте найбільшого лиха природа наробила в центрі міста.
О 04:24 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу на вул. Вознесенській, 5 у м. Бобринець. На момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів з’ясувалось, що горить 150 м2 покрівлі та майна з товарами на другому поверсі двоповерхової будівлі магазину.
О 08:45 пожежу було локалізовано та о 10:31 – ліквідовано. До гасіння пожежі залучались 13 чоловік особового складу та 3 одиниці техніки 24-ї та 28-ї Державних пожежно-рятувальних частин м. Бобринець та смт. Компаніївка.
Цього ж дня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний оглянув наслідки дощової негоди в місті та поспілкувався з начальником Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Русланом Алексєєнком.
Голова райдержадміністрації висловив занепокоєння у зв’язку із ситуацією, що склалася. Адже в наслідок пожежі чималі збитки отримали господарі та орендарі названого приміщення.
Наостанок Олег Тертичний подякував районним рятівникам за оперативність, стійкість й мужність проявлені у ліквідації пожежі та висловив сподівання, що найближчим часом наслідки лиха будуть повністю подолані.


ЗАХИСТІТЬ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ ТА ВЛАСНІ ДОМІВКИ - НЕ ПАЛІТЬ ЗАЛИШКИ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ


Із встановленням сухої погоди рятувальники Бобринця все частіше залучаються до ліквідації пожеж унаслідок необережного поводження з вогнем через звичайну необачність.
Спалювання залишків рослинності веде до забруднення повітря продуктами горіння та вигорання прилеглих території, завдає значної шкоди мікрофлорі ґрунту та призводить до підвищення в ньому вмісту забруднюючих речовин. Також під час таких пожеж страждають люди.
Досить часто, на присадибних ділянках, дані спалювання переростають у неконтрольоване горіння, що загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод. Районна державна адміністрація, районний відділ Управління ДСНС України у Кіровоградській області нагадують мешканцям, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність - ст. 77-1, 175 та 188-8 КУпАП а також кримінальна ст. 245 ККУ. та закликали громадян відмовитися від практики спалювання опалого листя‚ сухої трави та інших рослинних залишків, адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.


ВІДЗНАЧИЛИ СУМЛІННИХ РЯТІВНИКІВ


23 лютого
2018 року під час наради за підсумками роботи у сфері цивільного захисту у 2017 році в Бобринецькому районі Людмилою Сопільняк й Оленою Гадемською були вручені спільні Подяки райдержадміністрації та районної ради представникам особового складу Бобринецького районного відділу й 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
Так, за якісне виконання завдань, поставлених перед Державною службою України з надзвичайних ситуацій, та сумлінне виконання посадових обов’язків у сфері цивільного захисту у 2017 році на території Бобринецького району були нагородженні: начальник Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслан Алексєєнко, начальник 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Винник, провідний інспектор Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслан Жарик, провідний фахівець Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Наталія Зайцева, начальник відділення забезпечення 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Людмила Зінченко, головний інспектор Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Володимир Лашкул, головний бухгалтер 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Світлана Орленко, начальник караулу 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Сергій Сідун, заступник начальника 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Трембич.
Окрім цього, керівництво району також відзначило спільною Грамотою райдержадміністрації та районної ради колектив Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
Користуючись нагодою під час нагородження Людмила Сопільняк подякувала усьому особовому складу за оперативність, саможертовність й професіоналізм, які вони демонструють щодня, будучи на варті безпеки громадян та виголосила рятівникам слова підтримки із боку райдержадміністрації.


В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОХОД
ИЛИ НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


Із 15 по 18 січня
2018 року в малому залі райдержадміністрації проходили навчання керівного складу та фахівців з питань цивільного захисту.
Участь в навчаннях
взяли представники від органів влади й місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та навчальних закладів Бобринецького району відповідальні за сферу цивільного захисту.
Провод
или навчання викладачі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Микола Стець й Сергій Вареник.
Названі навчання відбу
лися відповідно до затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації Плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, на 2018 рік.


РЯТУВАЛЬНИКИ БОБРИНЕЧЧИНИ ОТРИМАЛИ НОВІ АПАРАТИ ЗАХИСТУ ОРГАНІВ ЗОРУ ТА ДИХАННЯ


26 грудня
2017 року відбулася передача 9-тьох комплектів засобів захисту органів зору та дихання сучасного зразка особовому складу 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
Як відомо, нещодавно Управлінням ДСНС у Кіровоградській області були отримані нові комплекти апаратів захисту органів зору та дихання типу “MSA AUER” виробництва Німеччини.
Зокрема, рятувальники Кіровоградщини отримали 90 комплектів даних апаратів, із яких 72 були передані 1-му Державному пожежно-рятувальному загону м. Кропивницького та по 9 відведено 13-тій ДПРЧ м. Голованівська та відповідно 24-тій ДПРЧ м. Бобринця.
Сьогодні ж за участі керівництва району та міста відбулася урочиста передача 9-тьох комплектів у підпорядкування ДПРЧ-24.
Так, до особового складу із приємною місією завітали: перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, міський голова Валерій Сніжко та заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС України у Кіровоградській області Максим Крутінь.
Вітаючи рятувальників Бобринеччини із отриманням нових комплектів засобів захисту органів зору та дихання керівництво району відзначило їх надійність, що в свою чергу доповнюється простотою в користуванні. Як приклад, для наочного ознайомлення для присутніх був представлений старий зразок аналогічного апарату, що значно програє із сучасним відповідним захисним комплектом.
За словами начальника Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслана Ал
ексєєнка, із 9-тьох отриманих апаратів, наразі 5 будуть в безпосередньому користуванні наших рятувальників, решта 4 поки що планується зберігати у резерві. Останнє зроблено для раціонального використання їх у майбутньому.
Насамкінець зазначимо, що рятувальники Бобринеччини отримали нові комплекти засобів захисту органів зору та дихання сучасного зразка з метою забезпечення особового складу ДПРЧ-24 більш досконалим протипожежним обладнанням.


ГОТУЄМОСЯ ДО РЕАГУВАННЯ В УМОВАХ ЗИМОВОЇ НЕГОДИ


28 листопада
2017 року перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник провів засідання районної комісії із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У засіданні комісії взяли участь: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальник управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури РДА Марина Кузьмічова, начальник Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслан Ал
ексєєнко, начальник філії “Бобринецький райавтодор” Сергій Бичков, запрошені голови сільських рад району та доповідачі.
Під час засідання членами комісії спільно із головами сільських рад було обговорено цілий спектр питань.
Серед них: Інвентаризація снігоприбиральної та інженерної техніки; Виділення ПММ для ліквідації негативних наслідків у зимовий період 2017-2018 років; Стан боєготовності протипожежних формувань (пожежні депо); Необхідність створення добровільної пожежної охорони на об’єктах різної форми власності; Функціонування пунктів обігріву, укомплектування медичними аптечками, засобами для надання долікарської допомоги; Створення додаткових пунктів обігріву у разі необхідності в с. Кетрисанівка та с. Веселівка; Забезпечення пунктів обігріву опаленням, телефонним зв’язком, одноразовим посудом та продуктами харчування (чай, хліб, цукор, сало тощо); Залучення необхідної кількості одиниць спеціальної техніки агроформувань та підприємств для очищення від снігу автомобільних доріг загального користування на території району; Оперативне залучення аварійно-ремонтних бригад у випадку знеструмлення населених пунктів для життєзабезпечення населення; Організація супроводу колон техніки, що прямує до місця виникнення надзвичайної ситуації; Розроблення реєстру хворих осіб, які лікуються методом гемодіалізу, тяжкохворих осіб та вагітних жінок, пологи яких ймовірні у зимовий період (своєчасна доставка до лікувального закладу при ускладнені погодних умов); Організація подвірного обходу населених пунктів з метою виявлення людей, які не мають можливості забезпечити у своєму будинку нормальний температурний режим.
Після розгляду названих питань Валентином Мельником було дано доручення забезпечити їх реалізацію та наголошено на пріоритеті виконання першочергових завдань надзвичайного характеру в умовах прийдешньої зимової негоди.


НАОЧНО ПОКРАЩУВАЛИ СВОЇ ЗНАННЯ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


13 жовтня
2017 року в малому залі райдержадміністрації відбувся навчально-методичний семінар.
Основною темою занять було обговорення приведення захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів у готовність до прийняття населення, що укривається.
Проводив навчання для представників від організацій, підприємств та установ району викладач навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Віталій Троянський.
Окрім делегованих представників від установ, що відповідають за сферу цивільного захисту у навчаннях також прийняли участь: перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальник управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури РДА Марина Кузьмічова.
Цього ж дня для наочного ознайомлення з особливостями захисних споруд цивільного захисту, учасниками навчань було відвідано один із таких об’єктів, що розташований на території міста. Під час огляду укриття було проаналізовано його специфіку та обговорено першочергові дії на випадок прийняття населення, що укривається.


ПРЕДСТАВЛЕНО НОВЕ КЕРІВНИЦТВО РАЙОННОГО ВІДДІЛУ УПРАВЛІННЯ ДСНС


17 серпня
2017 року в райдержадміністрації відбулося представлення нового керівного складу Бобринецького районного відділу Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області.
За участі представників від органів влади та місцевого самоврядування Бобринеччини: голови райдержадміністрації Сергія Шевченка, голови районної ради Олени Гадемської, заступника голови РДА Людмили Сопільняк та міського голови Валерія Сніжка було представлено двох нових керівників рятувальників: Руслана Ал
ексєєнка та Олександра Винника. Представлення останніх здійснив Олег Гаркуша, начальник відділу персоналу Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
Так, Олег Гаркуша повідомив, що відтепер офіційно на посаді начальника Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області затверджено Руслана Ал
ексєєнка. В свою чергу начальником 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області став Олександр Винник.
В ході зустрічі Сергій Шевченко та Олена Гадемська принагідно привітали новий керівний склад рятувальників Бобринеччини з почесними призначеннями. Побажали їм професійних здобутків і звершень та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Пам'ятка населенню "Не паліть суху траву!"

ПІДВЕДЕННІ ПІДСУМКИ КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕВІРКИ


21 липня 2017
року в малому залі РДА відбулося підведення підсумків комплексної перевірки діяльності Бобринецької райдержадміністрації щодо організації роботи з виконання вимог законодавства в сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
За участі першого заступника голови районної державної адміністрації Валентина Мельника, керівників та працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, представників від установ й організацій району були підведені підсумки комплексної перевірки, яка тривала із 18 по 21 липня 2017 року.
Озвучували отримані в ході комплексної перевірки висновки: начальник відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення ЦЗД Управління ДСНС України у Кіровоградській області полковник служби цивільного захисту Руслан Крохмалюк та провідний фахівець сектора техногенної безпеки відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС України у Кіровоградській області Лариса Жиліна.
За словами Руслана Олександровича комплексна перевірка відбулася на належному рівні. Члени обласної комісії тісно співпрацювали із структурами та установами Бобринецького району, що підпали під перевірку.
Більш детальніше в екскурс здійсненої перевірки ввела присутніх Лариса Жиліна. Остання акцентувала увагу на тому, що у рамках комплексної перевірки було проаналізовано взаємодію районних профільних служб в сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
Зокрема, було практично відпрацьована ввідна надзвичайної ситуації із ліквідації наслідків викиду аміаку. Умовна ситуація була проведена на прикладі ПТУ № 32. Тоді всі задіяні спецслужби оперативно спрацювали та показали задовільні результати.
У ході презентації підсумків комплексної перевірки були озвучені виявлені недоліки в роботі з виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту. Останнє стосується застарілої наявної бази по певним показникам та відсутності чіткої спеціальної програми підготовки у галузі цивільного захисту.
В свою чергу Валентин Мельник закликав присутніх представників від організацій та установ району передбачити кошти у власних бюджетах на засоби індивідуального захисту.
По підсумкам засідання було дано доручення ліквідувати озвучені недоліки в роботі з виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту та працювати над поліпшенням наявної бази даної галузі.


В РАЙОНІ РОЗПОЧАТО КОМПЛЕКСНУ ПЕРЕВІРКУ


18 липня
2017 року Бобринецький район відвідала обласна комісія із метою комплексної перевірки діяльності райдержадміністрації.
У малому залі РДА за участі керівництва району: першого заступника голови районної державної адміністрації Валентина Мельника й голови районної ради Олени Гадемської відбулася зустріч із членами обласної комісії та представниками від установ, організацій, місцевого самоврядування району, які підпадали під комплексну перевірку.
Як відомо, напередодні, під головуванням Валентина Мельника відбулася робоча нарада з питання підготовки до комплексної перевірки Бобринецької райдержадміністрації щодо організації роботи з виконання вимог законодавства в сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій. Підсумком наради стало доручення керівникам та працівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, підвідомчим РДА структурам щодо своєчасності підготовки до комплексної перевірки.
Сьогодні ж названа перевірка розпочалася. Керівництво району запевнило в лояльності до членів комісії та закликало присутніх долучитися до тісної співпраці із представниками від обласних профільних структур.
Окрім райдержадміністрації комісія також цього дня перевірятиме: Бобринецьку міську раду, Златопільську та Кетрисанівську сільські ради, керівників спеціалізованих служб цивільного захисту, об’єктових аварійно-рятувальних служб і формувань.
Підсумком комплексної перевірки стане інформування керівництва облдержадміністрації про її результати та виявлені при цьому позитивні й негативні сторони у організації на території району роботи з виконання вимог законодавства в сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.


В РАЙОНІ РІЧКИ СУГОКЛІЯ ЛІКВІДОВАНО ПОЖЕЖУ


Із настанням літньої спеки на території Бобринецького району почали виникати неконтрольовані степові пожежі.
1 липня 2017
року на території Златопільської сільської ради спалахнула пожежа, яка перекинулася в район річки Сугоклія та була у короткочасні терміни ліквідована.
Районна державна адміністрація висловлює щирі слова подяки за допомогу в оперативній ліквідації степової пожежі районному відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області, КП “Комунальник”, КП “Міськводоканал” та фізичній особі-підприємцю Леоніду Гурину. Сподіваємося на подальшу тісну співпрацю.


РОЗПОЧАТО ПІДГОТОВКУ ДО КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕВІРКИ


30 червня
2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Валентина Мельника за участі представників від установ та організацій району відбулася робоча нарада.
Основною метою роботи засідання стало обговорення стану підготовки до комплексної перевірки Бобринецької райдержадміністрації щодо організації роботи з виконання вимог законодавства в сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.
Про особливості ходу прийдешньої перевірки інформував присутніх в.о. начальника Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Винник.
За словами Олександра Леонідов
ича під перевірку окрім райдержадміністрації також підпадають: Бобринецька міська рада, Тарасівська та Кетрисанівська сільські ради, керівники спеціалізованих служб цивільного захисту, об’єктових аварійно-рятувальних служб і формувань.
Основною ж метою перевірки є оцінка діяльності Бобринецької РДА щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Після заслуховуванням вищезазначеної інформації Валентином Мельником було дано доручення продовжити підготовку до комплексної перевірки та в термін до початку її проведення – 18 липня, ліквідувати всі виявлені прогалини.


У РОЩАХІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ЛІКВІДОВАНО 8 БОЄПРИПАСІВ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


15 травня
2017 року фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Кіровоградській області проводили роботи по знищенню боєприпасів, які було виявлено у лісосмузі біля с. Рощахівка Бобринецького району.
Напередодні жителем Буховецької громади на території Рощахівської сільради було знайдено предмети, схожі на боєприпаси часів Другої світової війни.
За сприяння районної державної адміністрації, допомоги районного відділу управління ДСНС України у Кіровоградській області, голови Рощахівської сільської ради Світлани Дубчак до місця виявлення боєприпасів прибула відповідна саперна група. Забезпечили під’їзд піротехніків місцеві сільгоспвиробники, за що останнім окрема подяка.
Після ретельного обстеження території з міношукачами саперами було вилучено та знищено на підривному майданчику 3 артилерійські снаряди 75 мм, 1 мінометну міну 82 мм та 4 протитанкові гранати 30 мм часів Другої світової війни.


Шановні мешканці Бобринецького району


Державне підприємство НЕК “Укренерго” в своєму завданні має забезпечувати стале функціонування енергетичної системи України – безперебійне задоволення потреб підприємств, установ, організацій та громадян в електричних потужностях кожного населеного пункту, кожного будинку.
Відокремлений підрозділ “Кіровоградські магістральні електричні мережі” та Державна служба України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області звертається щодо дотримання землекористувачами вимог “Правил охорони електричних мереж” та виконання “Рішень постійної обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій” “Про заборону випалювання залишків соломи та стерні після збирання зернових, спалювання сухої рослинності на не оброблювальних землях, які можуть привести до аварійного відключення повітряних ліній державного значення, збоїв в роботі Енергетичної системи України та можуть привести до непередбачуваних наслідків”.
Незважаючи на економічний стан в енергетиці та в країні в цілому, землекористувачі продовжують спалювати післяжнивні залишки на полях та бур’яни на не оброблювальних ділянках поблизу охоронних зон повітряних ліній електропередач що призводить до аварійних відключень енергопостачання, виникнень аварійних ситуацій в енергосистемі України, необхідності проведення аварійно-відновлювальних робіт на повітряних лініях надвисокої напруги державного значення, які проходять по територіям землевласників.

Громадяни! Не порушуйте закони України! Не піддавайте своє здоров'я, життя і благополуччя небезпеці.

Просимо Вашої допомоги в питаннях співпраці, вживаючи дієвих заходів до порушників для забезпечення безаварійної роботи магістральних електромереж та надійного електропостачання в Україні.

Телефони підприємства: м. Кіровоград, черговий диспетчер магістральних електричних мереж: тел. (0522) 24-33-71;  
39-43-52. цілодобово.
Інженер з пожежної безпеки Кір МЕМ:
тел. (0522) 39-43-01.

Державна служба України
з надзвичайних ситуацій:
тел. 101

Громадяни можуть повідомити про вчинення правопорушень особовим складом підрозділів У ДСНС України в області, а саме:
- про корупційні правопорушення та інші службові зловживання з боку посадових осіб ДСНС, Ви можете повідомити письмово за адресою:  01030, м. Київ, вул. О.Гончара, 55а,
- «телефон довіри» (з питань протидії корупції ) ДСНС України (044) 289-12-41 (цілодобово), та номер телефону співробітників сектора з питань запобігання та виявлення корупції Управління (0522) 22-05-42
- та електронну адресу-  terminova_upk@mns.gov.ua;
- та електронну адресу: 777-vvb@ukr.net
Також повідомляємо, що на офіційному веб-порталі ДСНС в розділі «Звернення громадян» функціонує рубрика «Інтернет-приймальня», за допомогою якої, Ви маєте можливість звернутися до Держслужби з надзвичайних ситуацій.

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій
у Кіровоградській області
24 Державна пожежно-рятувальна частина

27200, м. Бобринець, вул. Леніна,47а , тел. 3-47-43, черг. 3-46-03,
Запрошуємо на навчання !

З вересня 2015 року розпочався відбір кандидатів на вступ до навчальних закладів України  2016 року, ДПРЧ-24 У ДСНС України в Кіровоградській області запрошує пройти відбір кандидатів на навчання до вступу до Національного Університету Цивільного Захисту (м. Харків), Академії Пожежної Безпеки ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗУ (м. Черкаси), Львівського Державного Університету Безпеки Життєдіяльності    (м. Львів), Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту ЛДУ БЖД . Після вступу до ВНЗ  України інформуємо про переваги  у навчанні у вищих навчальних закладах  України:
- безкоштовне навчання ;
- безкоштовне харчування та проживання;
- безкоштовне забезпечення форменим одягом;
- багато різних спортивних секцій для цього створено спортивно оздоровчий комплекс в якому знаходиться спортивна площадка для міні футболу, баскетболу гирьового спорту, тенісні столи, тренажери;
- по закінченню закладів  України  курсанту присвоюють звання лейтенант служби цивільного закладу та забезпечують роботою;
- після  навчання 4 років  курсант отримує диплом «Бакалавра» та можливе продовження навчання на заочній формі навчання 1 рік  для отримання диплома «Спеціаліста» та після  навчання 5 років отримує  диплом «Магістра»;
та перелік переваг після навчання під час проходження служби:
- безкоштовно забезпечують форменим одягом;
- можливість після  проходження служби 25 років піти на пенсійне забезпечення за власним бажанням;
- пільги та грошове утримання співробітників  ДСНС України;

Щодо термінів подання документів звертатися до ДПРЧ-24 У ДСНС України у Кіровоградській , що знаходиться за адресою : вул. Леніна 47а, або за телефоном 3-46-03

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЖНИВНОЇ КАМПАНІЇ 2015 РОКУ

Голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко проаналізував стан пожежної безпеки та запобігання пожеж під час жнивної кампанії 2015 року, попередження випадків самовільного спалювання сухої рослинності та її залишків на території Бобринецького району.
За інформацією т.в.о начальника Бобринецького РВ Управління ДСНС України капітана служби цивільного захисту Олександра Винника у 2015 році, завдяки належній організації пожежно-профілактичної роботи, поєднанню зусиль органів виконавчої влади, державного нагляду у сфері пожежної безпеки на місцях, інших наглядових органів та суб’єктів господарювання, в районі пожеж хліба на корені допущено не було.
Аналізуючи загальну ситуацію Олександр Винник акцентував, що все ж, є випадки, коли деякі керівники господарств ігнорують вимоги приписів органів держпожнагляду.
Олександр Леонідович підкреслив, що деякі місцеві керівники господарств, нехтують вимогами «Правил пожежної безпеки в Україні». Особливо гострим є питання відношення керівників одноосібних господарств, які утримують зернові токи та склади. Перевіряють інспектори й здійснення своєчасних обкосів, прокосів, оборювань хлібних масивів та розміщування попереджувальних табличок про заборону паління. Цими основними правилами безпеки також дехто нехтує. У виступі, Олександр Винник поінформував про виявлені порушення у ряді господарств. Серед недоліків – незабезпеченість у повній мірі вогнегасниками, ємкостей з водою, протипожежного інвентарю і т.ін.
Інформуючи, доповідач підкреслив, що незадовільно вирішується питання щодо організації цілодобового чергування членів ДПД біля пожежної та промислової техніки. На основі здійснених нічних перевірок, доповідач повідомив, що з даного напрямку роботу виконують: ДП ДГ “Червоний землероб”, СС ФГ “Степ”, ЗАТ ВДО “Асоціація Південна”, СВК “Шевченка”, інші.
Під час наради загострювалася увага й над питанням випалювання під час зернозбиральної кампанії сухої трави, стерні та поживних залишків, що призводять до пожеж. Олександр Винник повідомив, що у минулому році в районі було вручено 67 приписів, у яких вказано, що спалювання стерні та поживних залишків суворо заборонено, а винних осіб, в межах повноважень, притягнуто до адміністративної відповідальності.


РЕМОНТ У ПРУ НА СТАДІЇ ЗАВЕРШЕННЯ

31 липня голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко оглянув приміщення протирадіаційного укриття, яке розташовується в НВК “Бобринецькій гімназії-загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1” та особисто перевірив виконання доручень, які були дані ним під час минулого візиту.
Приміщення протирадіаційного укриття є одним із найбільших в місті по місткості. Вже кілька місяців, як ведуться роботи по покращенню його стану. Під контролем голови РДА в червні виконаний ремонт частини покрівлі укриття. Таким чином усунено протікання останнього.
Сергій Шевченко разом з першим заступником –  Валентином Мельником, начальником відділу освіти РДА Олексієм Різуном, директором НВК “Бобринецька гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1” Володимиром Карпуком оглянули наявні конкретні зміни на шляху приведення протирадіаційного укриття до належного стану. Керівництво переконалося в наявності ємкості для води, ліжок, протигазів і т.ін. Технічний стан укриття покращено: пофарбовано вхідні двері, відремонтовано вхід в ПРУ. Ремонтні роботи у коридорі, який веде від входу до приміщення укриття, на стадії завершення.
Володимир Карпук, звітуючи про виконані завдання, докладно доповів про кожен етап та продемонстрував наочний результат роботи закладу. Голова райдержадміністрації відзначив фактичні покращення та активну роботу працівників на шляху до усунення недоліків та якісної підготовки ПРУ.
Наостанок, керівник оглянув відремонтоване покриття даху протирадіаційного укриття та подякував директору за виконання важливих завдань.
Сергій Шевченко доручив начальнику відділу освіти  проаналізувати ситуацію по укриттях й по інших навчальних закладах району.


Правила поведінки на воді


У спекотну погоду більшість мешканців  міста намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, ставках та інших водоймах. Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок. Вода приносить багато задоволення людям, але вона може завдавати багато прикрих неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.
Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є:
- купання в нетверезому стані
- пустощі на воді
- купання дітей без нагляду дорослих.

Хочемо ще раз нагадати основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді.
1. За відсутності пляжу вибирайте чистий пологий берег, попередньо з’ясуйте, чи немає на дні корчів, гострого каміння, ям. Засмічене й нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.
2. Не купайтесь зразу після прийому їжі і в нетверезому стані.
3. Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити в воду не радимо.
4. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.
5. Не плавайте далеко від берега.


Дотримуйтесь правил поведінки на воді і вимагайте цього від своїх дітей.
У Бобринецькому районі дітей вчили безпечно відпочивати на воді

У зв’язку з цим трагічними випадками на воді – загибеллю дітей, Служба порятунку закликає громадян бути вкрай обережними на воді та суворо дотримуватись правил безпеки.
Разом з тим рятувальники активно проводять роз’яснювальну роботу серед відпочивальників, з тим щоб достукатись до кожного та переконати, що немає нічого важливішого, ніж життя і здоров’я людини, а тому не варто легковажно ставитись до пересторог фахівців. 9 липня під час рейдової перевірки дотримання громадянами правил безпеки на водоймах Бобринецького району, рятувальники підходили до присутніх на пляжі дітей та дорослих, перепитували, чи знають вони правила, чи дотримуються їх, чи вчать своїх дітей безпечній поведінці під час відпочинку. Були й такі, хто потребував нагадування правил. Також працівники пожежно-рятувальної служби роздали листівки й пам’ятки застерігаючого змісту, де також прописані основні правила поведінки на водоймах та надання першої допомоги.
Такі рейди триватимуть аж до кінця купального сезону в усіх районах області та Кіровограді, тому що навіть одне збережене людьське життя варте будь-яких зусиль. А громадянам радимо неухильно дотримуватись правил безпеки.
У ДСНС України у Кіровоградській області

НЕГОДА: НАСЛІДКИ ПОРИВІВ ВІТРУ

Сьомого та восьмого квітня кожен житель міста та району міг відчути далеко не весняні подихи вітру.
Найбільшим піком, коли пориви вітру сягали сімнадцяти метрів за секунду була ніч на восьме квітня.
Внаслідок сильного вітру було пошкоджено дах Володимиро-Іллінської школи (4 шиферини) та котельні навчального закладу (6 шиферин).
Негода також зламала кілька дерев, які впали на дороги. Це Василівська сільрада та село Шляхове.
Голові РДА С.А.Шевченку про наслідки негоди особисто доповів начальник РВ У ДСНС України в Кіровоградській області О.О.Кошик. Крім вказаного вітром було повалено дерево на домоволодіння в Бобринці. Працівниками служби порятунку були ліквідовані наслідки негоди.
Керівництвом району, Володимиро-Іллінської сільради вирішено питання ремонту перекриття даху навчального закладу.«Пряма» телефонна лінія

         Начальник Бобринецького РВ майор служби цивільного захисту Кошик О.О. надасть відповіді на актуальні питання стосовно діяльності пожежно-рятувальної служби, що турбують мешканців Бобринецького району.
         До речі, в ДПРЧ-24 У ДСНС України у Кіровоградській області працює телефон довіри за номером 3-46-03. Громадяни можуть звертатись з будь-яких питань, які стосуються служби ДСНС із  8год .00 хв. до 17 год 00 хв.


ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ УКРИТТІВ ТА ЗАХИСНИХ СПОРУД ЗАЛИШАЄТЬСЯ АКТУАЛЬНИМ

19 березня, керівники району особисто оглянули стан готовності захисних споруд, які передбачені для укриття громадян в разі надзвичайної ситуації.
Сергій Шевченко, голова районної державної адміністрації, Іван Танасієнко, голова районної ради, Валентин Мельник, заступник голови РДА, Олександр Винник, головний інспектор Бобринецького РВ У ДСНС у Кіровоградській області оглянули приміщення захисних споруд, які розташовуються в Бобринецькій спеціальній школі-інтернаті (вул. Кірова), міській ЗОШ-гімназії №1 (вул. Леніна) та “Ощадбанку” (вул. Комсомольська).
Керівники вказаних закладів поінформували про виконані роботи по приведенню укриттів у належний стан, охарактеризували їх місткість та окреслили деякі нагальні потреби.
Оглянули наявність електроенергії, аптечок, протигазів, запасів води, запасних виходів тощо. Сергій Шевченко наголосив, що захисні споруди та найпростіші укриття на сьогоднішній день вже мають бути забезпечені вказаними речами, враховуючи вказані аспекти в  рекомендаціях по підготовці ЗС.
В укритті школи-інтернату на даний момент облаштовані й спальні місця для учнів. За словами директора закладу Володимира Паїцького, проведена роз’яснювальна робота серед учнів та педагогічного складу щодо дій в разі НС, наявні агітаційні куточки по темі.
Обговорюючи ситуацію Сергій Анатолійович акцентував, що вже пророблено важливу роботу й захисні споруди приведено до того стану, коли вони можуть прийняти людей та забезпечити їх захист.
Приміщення укриття в ЗОШ-гімназії №1 одне з найбільших по вмістимості. Директор навчального закладу Володимир Карпук доповів, що на разі необхідний частковий ремонт покрівлі. Керівництво району доручило в оперативному порядку підготувати розрахунки для проведення ремонту та подати їх та відповідне клопотання до відділу освіти для виділення коштів. Іван Танасієнко наголосив на оперативності цих дій, так як 27 березня відбудеться сесія районної ради.
Директор “Ощадбанку” Олег Моторний продемонстрував наявні у підвальному приміщенні запаси води, біотуалет, аптечки і т.ін. Поінформував, що найближчим часом буде вирішено питання по забезпеченню місць для сидіння.
За результатами об’їздів керівництвом надані конкретні доручення. Крім цього, перевірки захисних споруд триватимуть й надалі. На меті виявити недоліки та своєчасно їх усунути, забезпечивши всі необхідні умови готовності захисних споруд.  Шановні жителі Бобринечини!

Кожна третя з надзвичайних подій, які стались на території Кіровоградщини, це пожежа. Причому найчастіше вогневі випадки трапляються у приватних домоволодіннях та житлових будинках. Як не прикро, але вони супроводжуються значними матеріальними втратами, а іноді – людськими жертвами. Так, майже кожна п’ята пожежа мала трагічні наслідки. Основними причинами пожеж у житловому секторі, як правило, є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів і необережність під час паління.
Хочу вас застерегти, поки ще триває опалювальний сезон, убезпечте вашу оселю і вашу родину від непрошеного лиха: переконайтесь у справності системи опалення, регулярно перевіряйте наявність тяги, не наражайте себе на небезпеку, користуючись несправними або саморобними електроприладами, не перевантажуйте електромережу. Раджу вам більше уваги і турботи приділити  престарілим родичам і самотнім стареньким сусідам. Не варто і навіть  небезпечно залишати без нагляду дітей при увімкнених електричних обігрівачах та розтоплених печах.  
Дослухайтесь наших порад і нехай біда обминає ваші оселі!


Начальник Бобринецького РВ
Управління ДСНС
України у Кіровоградській області
майор служби цивільного захисту
О.О. Кошик


Дотримання правил безпеки перевіряють під час рейдів

Працівники Бобринецького РВ У ДСНС України у Кіровоградській області проводять рейдові перевірки житлового сектору щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки під час користування пічним опаленням та електронагрівальними приладами, а також рейдові перевірки місць масової риболовлі на водних об’єктах щодо дотримання громадянами правил безпеки на льоду з метою запобігання нещасних випадків, адже у холодну пору року саме з ними пов’язана більшість надзвичайних подій.
Пожежі в житлових будинках в зимовий час, які мають пічне опалення, частіше за все виникають від несправності печей та димоходів та невиконанні правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
Державний пожежний нагляд застерігає: дотримуйтеся правил пожежної безпеки при експлуатації печей та улаштуванні пічного опалення!
Під час опалювального періоду в області значно збільшується кількість пожеж, причинами яких є несправність та неправильність експлуатації електроприладів.
ПАМЯТАЙТЕ: суворо забороняється використовувати електроприлади, які знаходяться в несправному стані та саморобні електроприлади. Виходячи з дому ретельно перевіряйте чи виключені електроприлади з електричної мережі.

У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером “101”.

Правила безпеки на льоду

Начальник Бобринецького РВ У ДСНС України у Кіровоградській області Кошик Олександр Олександрович звертається до громадян із попередженням: “Перебуваючи на льоду, пам’ятайте: тільки прозорий із синюватим або зеленуватим  відтінком лід вважається міцним. Якщо шлях пролягає через ставок чи річку, рухайтесь по льоду “слід у слід” на відстані 5-6 метрів один від одного. Якщо захоплюєтесь зимовою рибалкою, пробивайте ополонки на відстані, не менше 5-6 метрів одна від одної, при собі майте мотузку 12-15 метрів або велику гілку. Не нехтуйте власною безпекою!”Наближаються  Новорічні та Різдвяні свята. В цей час біля ялинок і просто на вулицях запалюються бенгальські вогники, влаштовуються феєрверки. Проте, все це  небезпечно і в будь-яку секунду може привести до виникнення пожеж, інших надзвичайних подій.
Нагадуємо, що категорично забороняється:

 розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією на виріб;
 запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок);
 нахилятися над виробом під час запуску;
 находитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;
 направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за фітиль;
 кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих з вікон та балконів, здійснювати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;
 носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу;
 запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;
 застосовувати до піротехнічних виробів великі механічні навантаження;
 залишати побутові піротехнічні вироби без догляду, вживати заходів щодо безконтрольного доступу до них неповнолітніх дітей;
 використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані;
 використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд та будинків;
 проводити запуск виробів при сильному вітрі;
 використовувати піротехнічні засоби в період з 22 години ночі до 8 години ранку за винятком днів святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.
З приводу надання консультаційної допомоги, щодо отримання дозвільних документів на здійснення зберігання та реалізації піротехнічних виробів та надання консультаційної допомоги можна звертатись до Бобринецького районного відділу Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Кіровоградській області, що знаходиться за адресою: м.Бобринець, вул. Леніна 47 А.
Начальник Бобринецького РВ У ДСНС
України у Кіровоградській області
Кошик О.О.
Начальник управління економічного
розвитку і торгівлі та інфраструктури
Бобринецької РДА.
Кузьмічова М.С.
Начальник Бобринецького РВ УМВС
України у Кіровоградській області
Ботез С.О.


СЛУЖБА «101» ПОВІДОМЛЯЄ

До уваги вступників (з 1 вересня 2014 року) проводиться набір абітурієнтів на денну форму навчання до навчальних закладів ДСНС України: Національного університету цивільного захисту України (Харків), АПБ ім. Героїв Чорнобиля НУЦЗУ (Черкаси), Львівського університету БЖД та Вінницького професійного училища ЛДУ БЖД.
За довідками звертатися за адресою: м.Бобринець, вул. Леніна, 47а, за тел.: 3-46-03.
До уваги!
Громадяни можуть повідомити про вчинення правопорушень особовим складом підрозділів У ДСНС України в області, а саме:
- «телефон довіри» (з питань протидії корупції) ДСНС України (044) 289-12-41 та електронну адресу: terminova_upk@mns.gov.ua;
Номер телефону співробітників сектора з питань запобігання та виявлення корупції Управління ДСНС у Кіровоградській області (0522) 22-05-42 та електронну адресу: 777-vvb@mail.ru

Дотримання правил пожежної безпеки
під час експлуатації печей та електронагрівальних приладів
Працівники Бобринецького РВ У ДСНС України у Кіровоградській області проводять рейдові перевірки житлового сектору, щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки під час користування пічним опаленням та електронагрівальними приладами та рейдові перевірки місць масової риболовлі на водних об’єктах щодо дотримання громадянами правил безпеки на льоду з метою запобігання нещасних випадків, адже у холодну пору року саме з ними пов’язана більшість надзвичайних подій.
Пожежі в житлових будинках в зимовий час, які мають пічне опалення, частіше за все виникають від несправності печей та димоходів та невиконанні правил пожежної безпеки при експлуатації печей.
Державний пожежний нагляд застерігає: дотримуйтеся правил пожежної безпеки при експлуатації печей та улаштуванні пічного опалення.
Під час опалювального періоду в області значно збільшується кількість пожеж, причинами яких є несправність та неправильність експлуатації електроприладів.
ПАМЯТАЙТЕ: суворо забороняється використовувати електроприлади, які знаходяться в несправному стані та саморобні електроприлади. Виходячи з дому ретельно перевіряйте чи виключені електроприлади з електричної мережі.
У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте за номером “101”.

Правила безпеки на льоду

Начальник Бобринецького РВ У ДСНС України у Кіровоградській області Кошик Олександр попереджає: перебуваючи на льоду пам’ятайте тільки прозорий із синюватим або зеленуватим  відтінком лід вважається міцним. Якщо шлях пролягає через ставок чи річку, рухайтесь по льоду слід у слід на відстані 5-6 метрів один від одного. Якщо захоплюетесь зимовою рибалкою, пробивайте ополонки на відстані, не менше 5-6 метрів одна від одної, при собі майте мотузку 12-15 метрів або велику гілку. Пам’ятайте, що на  початку зими небезпечною є середина водоймища. Не нехтуйте власною безпекою.

Різдвяні та Новорічні свята без надзвичайних подій

Наближаються  Новорічні та Різдвяні свята. В цей час біля ялинок і просто на вулицях запалюються бенгальські вогники, влаштовуються феєрверки. Проте, все це  небезпечно і в будь-яку секунду може привести до виникнення пожеж, інших надзвичайних подій. Іноді через власну необачність і необережність отримують травми і навіть гинуть люди. Особливу небезпеку несуть собою різноманітні салюти, ракети, феєрверки та петарди.
У зв’язку з цим, співробітниками Бобринецького РВ У ДСНС та спільно з правоохоронцями та представниками ЗМІ будуть проводитись рейдові перевірки місць зберігання та реалізації піротехнічної продукції під час проведення новорічних свят.          

Працює мобільний пункт обігріву

         У зв’язку із  зниженням температури, з метою запобігання випадків переохолодження, для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах в м. Бобринець по вул. Леніна, 47 функціонує мобільний пункт обігріву, де можна отримати першочергову допомогу. Намети опалюються  та забезпечені усім необхідним, щоб приготувати гарячий чай. До чаю відвідувачам намету пропонується бутерброд або печиво.
         Пункт встановлено із дотриманням всіх правил протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм, забезпечено цілодобове чергування працівників соціальних служб.


ПОВІНЬ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ, АЛЕ ВАРТО БУТИ НАПОГОТОВІ

10 лютого голова райдержадміністрація Леонід Кравченко провів робочу нараду з питань готовності району, відповідних служб до реагування на можливі паводки та підтоплення окремих територій.
Спільно із головою районної ради Іваном Танасієнком, заступником голови РДА Валентином Мельником, міським головою Анатолієм Могиленком, начальником ДПРЧ-24, капітаном ДСНС у Кіровоградській області Олександром Кошиком під час наради було обговорено стан справ у районі.
Раптове потепління, що впродовж останніх днів спостерігається на території району, не представляє гострої загрози виникнення повеней, так як процес танення снігових покривів є досить повільним.
Проте, очільник РДА відзначив, що необхідно бути напоготові на випадок можливих підтоплень. Крім того, уваги потребують гідроспоруди та водойми.
Рішенням наради було створити комісію на чолі із заступником голови райдержадміністрації, представників служб району для обстеження та оцінки найбільш потенційно небезпечних гідроспоруд та водойм. Варто оцінити їх готовність до паводку та льодоходу.


ВІДБУЛИСЯ ТРЕНУВАННЯ. МЕТА - БУТИ ГОТОВИМИ ДО ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

12 лютого відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За головування Валентина Івановича Мельника, заступника голови райдержадміністрації, члени комісії, керівники спеціалізованих служб цивільного захисту, члени евакуаційної комісії провели командно-штабні навчання по організації безпечного пропуску льодоходу, весняного паводку.
Головна мета – відпрацювати усі можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з повінню та, у разі їх виникнення, оперативно працювати по забезпеченню ефективної роботи усіх спеціалізованих служб району. Адже останні стоять на варті безперебійного забезпечення електроструму, питної води, автосполучення. Не менш важливими є дотримання санітарно-епідеміологічних показників, забезпечення медичними засобами і т.д.
Тому, відповідно до ввідних, які поступили, будуть відпрацьовані усі деталі та можливі ситуації.

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню