Музей - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Музей

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм

19 лютого 2018 року в Бобринецькому районному краєзнавчому музеї ім. М. Смоленчука було проведено патріотичну годину вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «У їхніх серцях жила Україна», які чотири роки тому віддали свої життя за свободу та незалежність під час Революції Гідності. На захід були запрошені учні та викладачі ПТУ № 32.
Метою заходу було донести до молодого покоління героїчні вчинки людей, які загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
Ведучі заходу розкрили перед присутніми велику людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
В ході заходу присутні переглянули відеосюжети та  фотоматеріали подій чотирирічної давності, присвячені Героям Небесної Сотні. Аматори районного Будинку культури В. Змикало, Т. Базилевич та О. Богдан  у своїх тематичних виступах висловили слова шани людям, які поклали свої голови за наше майбутнє.
Бібліотекар відділу обслуговування районної бібліотеки для дорослих Єрьоміна Н. В.  представила книжкову виставку «Хроніка майдану».

15   лютого   2018 року  Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм ім. М. Смоленчука було організовано виставку «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…» присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, яка розгорнулася у фойє районного Будинку культури. На виставці було представлено фото, документи, військове спорядження та нагороди воїнів – інтернаціоналістів. Глядачі виставки мали змогу ознайомитися з подіями тих далеких трагічних часів, з матеріалами про земляків які, героїчно виконали свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Виставку переглянуло близько 400 осіб.

26 січня 2018 року, напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, з метою виховання у студентської молоді поваги до історичного минулого Українського народу та у зв’язку зі 100–річчям героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, було проведено тематичний захід – «Пам’яті Героїв Крут присвячується…».
Захід відвідали студенти Бобринецького сільськогосподарського коледжу ім. В. Порика, яким не байдужа пам’ять про полеглих героїв Крут. Ведуча заходу директор музею Руслана Ісакова, розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Доречними під час  проведення заходу та сучасних подій, які відбуваються в нашій країні, стали невмирущі строки Павла Тичини «Я утверждаюсь». Присутні переглянули відеоролик «На Аскольдовій могилі–український цвіт», та послухали пісні «А мати жде…», «Ніколи не плач» у виконанні солістки районного Будинку культури В. Змикало.  Гостями заходу були заступник голови    Бобринецької   районної   державної   адміністрації Л. Сопільняк та історик, краєзнавець Г. Лашкул, які дали оцінку тим далеким подіям та звернулися до молодого покоління із закликом пам’ятати про героїчні вчинки свого народу. Під час виступу краєзнавця Г. Лашкула всі присутні прочитали молитву в пам’ять про загиблих юнаків–патріотів, що віддали своє життя у боротьбі за утвердження незалежної України.   Завідувач районної бібліотеки для дорослих Л. Павелко  презентувала книжкову виставку «Біль мого народу – Крути» та запросила присутніх ознайомитися з літературою присвяченою трагічним подіям далекого 1918 року.


15 листопада 2017 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука з метою впровадження інноваційних методів роботи проведено майстер-клас з виготовлення родинного оберегу «Оберіг – давня магія слов’ян». У заході взяли участь учні 4-Б класу КЗ «Бобринецького навчально-виховного об’єднання «НВК «Гімназії-загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 1», які поглибили свої знання про обереги українського народу та власноруч виготовили їх з природніх матеріалів для своїх рідних та близьких людей.  
Діти отримали велике задоволення від виготовлення оберегу з надією, що він принесе в їхній дім радість, гарний настрій, добробут та злагоду.

27 лютого 2017 року у Бобринецькому районному краєзнавчому музеї ім. Миколи Смоленчука відкрито виставку творчого доробку студентів - дизайнерів Кіровоградського коледжу та Кіровоградського інституту ПВНЗ «Університет сучасних знань» - «Подих весни».
На виставці «Подих весни» студентами представлено 23 роботи
в техніці холодного батику, які були створені протягом 2015-2016 років під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну, відмінника освіти України Ірини Михайлівни Зантарії.
Вихованці та студенти Ірини Михайлівни були багаторазовими учасниками виставок, мистецьких конкурсів та акцій, що відкривалися та відбувалися в стінах Кіровоградського обласного художнього музею.
  На виставці студентських робіт «Подих весни» представлені філософсько - ліричні композиції у техніці холодного батику, в яких краса української природи захоплює відчуттям безмежної ніжності і затишку, дивуючи внутрішнім спокоєм творів, які гармонізують увесь простір навколо себе.
   «Батик» – у перекладі з японського «малювання гарячим воском». Це оригінальний способ розпису тканини шляхом нанесення візерунків розтопленим воском із наступним зафарбуванням тих ділянок полотна, які залишилися непокритими.
Відкриття виставки відвідали понад 50 учнів та педагогів шкіл міста. Під час виставки студент коледжу Білик Сергій передав до фондового зібрання Бобринецького районного краєзнавчого музею  ім. Миколи Смоленчука свою роботу «Одвічна птаха мрій».
Після представлення виставки всі бажаючі прийняли участь у презентаційних майстер-класах з боді-арту та «Менді», які були проведені студентами Ніколаєнко Анною, Чеголею Катериною, Макушенко Ангеліною.
Виставка буде діяти до квітня 2017 року.


05 січня 2017 року напередодні Різдва Христового та з нагоди свята в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука було представлено виставкову композицію українських жіночих хустин «Краса українських традицій на полотнах колекції хусток».
Жіноча хустка здавна має важливе обрядове значення під час різдвяних гулянь. У казці хустка стає чарівним предметом, у пісні — символізує вірне кохання, у сні означає звістку, сватання. У кожної – свій неповторний візерунок. Як немає двох однакових доль, так немає двох однакових хусток. Вишиваючи хустку, дівчина загадувала в неї свої бажання, мрії, сподівання. Кожен листок, кожна квіточка, стебельце чи колір мали символічне значення.
Під час представлення виставки проведено народознавчу годину «Традиція – це оберіг кожної країни», та висвітлено кожне зі свят новорічно-різдвяного циклу.
На заході були запрошені майстри декоративно-ужиткового мистецтва клубу «Золоті руки» районного творчого осередку «Дивосвіт», яких з прийдешніми святами вітали аматори районного Будинку культури Різдвяною програмою з щедрівками та піснями.
Тож бережімо разом наші звичаї, духовну культуру та творчість!


26 грудня 2016 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, розгорнулась персональна виставка-продаж вишитого українського одягу майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Орленко Євгенії Вікторівни – «Мистецтво кольору і краси».
Мета виставки – демонстрація естетики українського народного традиційного вбрання та ознайомлення зі змістом узорів – давніх інформаційних знакових систем. Привернути увагу молоді до красивого та віками функціонально відшліфованого народного одягу, заохотити до його використання у свята та на весіллях.
Традиційні народні узори – це своєрідні піктограми, у яких закодовані світоглядні уявлення, родинно-сімейні події та глибокі почуття. Ці знакові системи мають вигляд як геометричних символів, так і образів-алегорій української флори та фауни. Потужну емоційну інформацію несе колір.
Як пам’ять про предків та з метою збереження народного мистецтва кожна родина повинна зберігати  вишиванки, які дісталися нам від бабусь і прабабусь. Коли вони вишивали, то сподівалися на нашу вдячність.
Тож запрошуємо, всіх бажаючих переглянути виставку, а також придбати гарну вишиванку та поповнити свою колекцію українського одягу!


21 листопада 2016 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука відбувся відкритий виховний захід присвячений Дню Гідності та Свободи «Тернистий шлях до свободи», з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина. В заході взяли участь солісти районного Будинку культури Валентина Змикало та Марина Свіріпа, вихованці Бобринецької дитячої школи мистецтв Юстіна Гіцу, Данило Чутора, Анастасія Кузьмічова. Організовано виставку  малюнків учнів КЗ «ЗШ І-ІІІ ступенів № 5», учнів КЗ «НВК «Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1» – «Збережемо  Гідність та Свободу українського народу».
Захід відвідали учні 8-10 класів шкіл міста. В ході заходу учні мали змогу повернутися до трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві 2013-2014 рр., поспілкуватися з запрошеними земляками – учасниками бойових дій на Сході України та віддати належну  шану Героям Майдану і воїнам-захисникам України, які загинули за світле майбутнє нашої держави. Глядачі пройнялися духом патріотизму і бажанням стати гідними громадянами України!

11 листопада 2016 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука було представлено персональну виставку робіт майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Бурлай Т.В. «Голос моєї душі» (в’язані картини).
Експозиція під назвою «Голос моєї душі», відкриває глядачеві усі красоти світу фантазій у м’яких контурах і яскравій палітрі картин Тетяни Бурлай. В роботах майстрині досконало втілено її внутрішнє вміння  доторкнутися до мистецтва минулих поколінь, відчуття сили і безсмертної неповторності краси жіночої душі. Кожна картина має свій неповторний образ та вирізняється своєю  вишуканістю, різнобарвною гамою кольорів, які надихають поринути у таємничий світ неперевершеного таланту.

10 жовтня 2016 року, напередодні Дня визволення України від фашистських загарбників, в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука було представлено фотодокументальну виставку "Українська Друга світова". Виставка підготовлена істориками, науковцями Українського інституту національної пам'яті та Центру дослідження визвольного руху, з метою відзначення 70-ти річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Виставка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією.
Презентував виставку історик, краєзнавець, організатор музейної справи, Лауреат обласної краєзнавчої Премії імені В. Ястребова за 2011 рік  -  Георгій Олексійович Лашкул,  який у своєму виступі детально зупинився на кожному етапі перебігу української Другої світової війни. Особливу увагу доповідач приділив земляку В.В. Порику, лейтенанту Червоної Армії, який втік з німецького полону і очолив партизанський загін у Франції та був удостоєний звання Національний герой Франції, Герой Радянського Союзу. Ім’ям якого названо сільськогосподарський технікум в місті Бобринець.
Виставку переглянули понад 250 відвідувачів музею, учні міських шкіл, студенти ПТУ № 32, студенти Бобринецького сільськогосподарського технікуму ім. В. Порика.

03 жовтня 2016 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука відбувся захід «Мудрі і багаті літами» з нагоди Дня ветерана та Дня людей похилого віку. Захід проведено щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях. Адже покоління, яке вистраждало під чорним крилом голодоморів, вистояло криваве пекло Великої Вітчизняної війни, відбудувало зруйноване і допомагає творити майбутнє, заслуговує на повагу.
Святковий концерт підготували, для людей поважного віку, працівники музею. Присутніх привітали аматори сцени районного Будинку культури. Учасники свята  спілкувалися, обмінювалися спогадами,  співали улюблені пісні. По завершенню свята працівники музею організували для всіх бажаючих приємне чаювання.

2016 рік оголошено Роком англійської мови. На сьогоднішній день англійська мова - це найбільш поширена мова в усьому світі. У більшості країн вона затверджена державною і публічною мовою, її використовує безліч міжнародних організацій, наприклад, ЮНЕСКО та ООН, близько 80 відсотків всієї інформації, що зберігається на електронних носіях, представлено на англійській мові. Англійська давно стала мовою міжнародного ділового спілкування, інформаційних технологій та Інтернету. З метою допомогти бажаючим самостійно вивчати англійську мову у читальному залі районної бібліотеки для дорослих організовано виставку «2016 Рік англійської мови».

До 150 річчя з дня народження М.Грушевського організовано викладку літератури «Літописець історії України» в читальному залі районної бібліотеки для дорослих. Тут зібрані праці М.Грушевського « Історія України-Русі», «Хто такі українці і чого вони хочуть»,підручники з історії України.
Про життєвий і творчий шлях М.Грушевського можна дізнатися з книг: «Великий українець», «Видатні постаті в історії України», «Усі видатні постаті історії України».Ознайомившись з матеріалом в газеті «Слово Просвіти», «Михайло Грушевський і Тарас Шевченко: цікаві віртуальні перетинання» читач виявить несподівані віртуальні перетинання двох українських геніїв.


23 серпня 2016 року  в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука організовано виставку з нагоди 25-річниці Незалежності України
«З Україною в серці». На виставці представлені роботи майстринь декоративно-ужиткового мистецтва Лідії Бережної, Лариси Свєтлової. Україні виповнилося – 25 років Незалежності. Особливо дорогий цей день для людей старших поколінь – для тих із нас, хто протягом десятиріч мріяв про Українську державу, вірив у її відродження і щасливе майбуття. Рушник Л.Бережної – «З Днем Незалежності Україна!» з зображенням символів держави в обрамленні калини, маків, соняшнику – це витвір мистецтва, який майстриня залишила для багатьох поколінь. Тож, нехай наша славна Україна – квітне так, як зобразили її талановиті майстрині, бо кожен українець - це той, хто перейнятий і минулими, й сьогоднішніми й завтрашніми проблемами України – а значить живе «З Україною в серці».
24 серпня 2016 року на спортивному комплексі «Олімпієць» під час урочистостей з нагоди відзначення «25- річниці незалежності України» відбулася презентація вишитого панно «25- років незалежності Україна», виготовленого майстрами декоративно-ужиткового мистецтва клубу «Золоті руки», який входить до районного творчого осередку «Дивосвіт» при  районному Будинку культури. Над справжнім витвором мистецтва працювали 6 майстринь: Л.Свєтлова, Л.Крєстіна, Є.Орленко, В.Фомінчук, Т.Винник, С.Ніколенко. Всі вони  відзначені подяками від районної державної адміністрації та районної ради. Талант наших майстринь багатогранний, він б’є ключем працелюбства та любові до традицій рідного народу і є взірцем для майбутніх поколінь. Шедевр мистецтва – який носить в собі тепло рук та безмежну любов жінок,  передано в районний краєзнавчий музей ім.. М.Смоленчука, для збереження та  пам'ять на довгі роки.

19 серпня 2016 року біля приміщення районної державної адміністрації відбувся Спасівський ярмарок з нагоди відзначення 25-річниці Незалежності України. Працівники районного краєзнавчого музею ім.. М. Смоленчука взяли участь у ярмарку  з виставкою  майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «З Україною в серці», та були відзначені дипломом учасника ярмарку. На виставці були представлені роботи: Є.Орленко – вишитий український одяг, Л.Свєтлової – українські рушники вишиті хрестиком, Л.Крєстіної – серветки вишиті гладдю, В.Фомінчук – прикраси з бісеру, С.Ніколенко – вишиті картини, Т.Винник - аплікація з стрічок, Г.Жабоєдової – картини вишиті  бісером. Кожна майстриня своєю майстерністю та мистецтвом виконання підтвердила любов до рідної матінки –землі, до рідної неньки -України. Україна – живописний край, який надихає на творчі пошуки  талановитих людей, нагадуючи нам, що «Я народився тут! І тут моя стежина, яка веде у дивне майбуття».

28 липня 2016 року до Дня хрещення Київської Русі–України в приміщенні районного краєзнавчого музею ім. М.Смоленчука розгорнулась тимчасова виставка старовинних та сучасних ікон «Від Київської Русі до сьогодення».
Виставку переглянуло близько 30 відвідувачів музею. Під час виставки усі присутні мали змогу познайомитись з історією Хрещення Київської Русі та переконатися в тому, що Хрещення Русі стало переломним моментом у житті народу. Прийняття християнства сприяло широкому поширенню на Русі освіти, розвитку церковного зодчества та іконопису.

15 липня 2016 року до Міжнародного Дня навиків молоді в приміщенні районного краєзнавчого музею ім. М.Смоленчука експонувалась виставка картин художниці-початківця Селецької Олександри Петрівни «Фантазії художниці».
Виставку переглянуло близько 25 відвідувачів музею. Присутні мали змогу переглянути живописні твори у жанрі пейзажу та квіткових композицій. Поринути у світ фантазій та відчути дивовижну силу поєднання наполегливості і таланту молодого покоління.

08 липня 2016 року до Дня родини в приміщенні районного краєзнавчого музею ім. М.Смоленчука експонувалась виставка робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва родини Білик «Шляхом доброти та любові».
      Виставку переглянуло близько 20 відвідувачів музею. Присутні мали змогу переконатися в тому, що мистецтво є багатофункціональним за своїм використанням, адже є не лише пізнаванням та відображенням життя, але й специфічною його моделлю. Воно зберігає свою незалежність, незважаючи на різноманітні соціальні функції. А сучасна молодь все більше зацікавлюється різноманітними формами мистецтва.

Ікона для благословення на любов, на милосердя і добрі діла


Стільки і пам’ятає майстриня з вишивання бісером Лісученко Надія Євгенівна – вишивала хрестиком. Навчила цьому виду народної творчості її мама Лісученко Віра Олексіївна. Вишиванням бісером захопилася  декілька років тому. Сама Надія Євгенівна бобринчанка, а ось родинні коріння по батьках Лісученків Віри Олексіївни та Євгена Лук’яновича тісно пов’язанні з проживанням і нелегкою селянською працею на території Костомарівської сільської ради. Це села Митрофанівка та Два ставки. Тому, не вагаючись, виявила майстриня бажання зробити свій подарунок на відкриття каплички у Костомарівці – вишиту ікону бісером «Божу Матір». Це, перш за все, пам’ять про своїх рідних Лісученка Лук’яна, Лісученко Анастасію, Лісученка Леоніда, Дяченко Неоніли.
Чому «Божа Мати»? Адже саме Вона спроможна довести і втримати людство в любові, якої так потребує нинішній світ, і зокрема, жителі села Костомарівка. Щоб ця ікона благословляла усіх жителів села на любов, на милосердя і добрі діла.
На фото майстриня районного творчого об’єднання клубу «Золоті руки» Лісученко Н.Є. передає через Ісакову Р.Г. ікону вишиту бісером «Божа Мати» для каплички у селі Костомарівка Бобринецького району.


Спротив геноциду

У Бобринецькому районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука з 11 до 22 травня працювала пересувна фотодокументальна виставка «Спротив геноциду».
Виставка створена до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам’яті спільно з державним архівом безпеки України, Центральним державним кінофотофоноархівом України та іншими громадськими організаціями. Вона розкриває масштаби і характерні форми спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці на передодні і під час геноциду українського народу. Знайомство з матеріалами виставки дала можливість відвідувачам ознайомитися із трагічними і героїчними сторінками минулого України та безпосередньо переглянути документи зі спогадами очевидців тих подій із фондів районного музею. 2008 року студенти Кіровоградського педагогічного університету ім. В. Винниченка разом з директором районного музею зібрали спогади свідків голодних 1931-1932 років, їх понад сотню. Цінний історичний матеріал зберігається у музейних фондах.    На презентування виставки було запрошено учнівську та студентську молодь міста. Відкрила виставку директор музею Кучугура Р.Д. Запрошені ознайомилися з історичними фактами років Голодомору, з причинами та наслідками, з масштабами і характерними формами спротиву українського селянства сталінській злочинній політиці на передодні і під час геноциду українського народу. Підсумок оглянутої виставки зробили історик, викладач ПТУ №32 Охріменко В.М. та історик, викладач сільськогосподарського технікуму ім. В.Порика, організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова Лашкул О.Г. З виставкою також ознайомився перший заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І. Він побажав всім присутнім, щоб подібні факти історії ніколи не повторилися у нашій країні та в інших державах світу.

19 травня 2016 року районний краєзнавчий музей ім. М.Смоленчука брав участь у Всесвітньому дню вишиванки – 2016. Представлені були вишиванки ХІХ-ХХ століття. Майоріли вишиті українські рушники майстринь Свєтлової Л.М., Бережної Л.І., Винник Т.Л., Шемет В.В. Картини вишиті хрестиком та бісером майстрині Орленко Є.В., Демчук О.М. та творчі роботи художниці Нужної Л.М. милували очі учасникам дійства.

НІЧ МУЗЕЇВ 2016: «Музеї і культурні ландшафти»


18 травня 2016 року Бобринецький районний краєзнавчий музей ім. М.Смоленчука п’ятий рік поспіль приєднався до Міжнародної акції «Ніч музеїв». Тема: «Музеї і культурні ландшафти».
Урочистості відкрила директор музею Кучугура Р.Д. З вітальним словом виступили перший заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І., організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова Лашкул О.Г. Художник – земляк Літвак В.П. презентував виставку картин-мініатюр «Природа рідного краю». Приваблювали виставки робіт майстрів клубу «Золоті руки» Нужної Л.М., Орленко Є. В., Свєтлової Л.М., Винник Т.Л., Бережної Л.І. Пречудові роботи вихованців Будинку дитячої творчості. Милував слух відвідувачів заходу «Віночок українських пісень» у виконані солістки районного Будинку культури Л.Двірної та ансамблю «Степівчанка» - Кіровського сільського клубу, керівник Л.Петренко. Чудово акапельно виконані пісні солістів дитячої школи мистецтв, керівник Матюхіна Н.В.
Заочний нічний екологічний круїз музеєм «Володимирівська балка» провела екскурсовод Мишакіна В.А. Актуальною була пересувна фотовиставка ілюстрованого науково-популярного видання Українського інституту національної пам’яті «Спротив геноциду».  Як треба любити рідний край, щоб писати такі гарні вірші? Поетеса Бевзенко Є.В. прочитала та зачарувала ними слухачів. Режисер РБК О. Бондар театру малих форм «Сучасні настрої» представила тематичну сценку «Наш земний дім».
Одночасно відбувалися майстер – класи з перукарської майстерності «Сучасні зачіски», майстер Т. Крєстіна, «Квіти із стрічок» від Сокуренко Л.П., «Ляльки-мотанки» від Свєтлової Л.М. Сподобалося відвідувачам колективне написання картини «Ландшафти Бобринеччини» під керівництвом художниці Нужної Л.М. Цікаво було навчитися бісероплетіння від Фомінчук В.Г..
Адміністрація Бобринецького районного краєзнавчого музею  ім. Смоленчука щиро вдячна за підтримку акції керівництву відділу культури та туризму райдержадміністрації, працівникам районного Будинку культури, керівнику хорового колективу «Водограй» Матюхіній Н.В. та друзям музею.

22 квітня в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука відбулася зустріч учнів загальноосвітньої школи №5 7-Б класу з головою громадської організації «Спілки Чорнобильців Бобринеччини»  - Садраком С.В. та учасниками ліквідації Чонобильської  аварії -Анапенком В.Г, Рагуліним О.І. – «Чорнобиль – біль України». В ході заходу екскурсовод музею ознайомила учнів з Чорнобильською аварією, яка належить до найбільших техногенних катастроф в історії людства. Жодна катастрофа XX  сторіччя не мала таких тяжких екологічних наслідків, як чорнобильська.  Ця трагедія зачепила всі сторони життя країни, примусила по-новому подивитися на світ, який нас оточує. Учасники ліквідації аварії ознайомили учнів з реальними подіями та їх участю в ліквідації аварії , поділилися спогадами, враженнями про ті часи. 26 квітня в пам’яті українського народу  - це день чорнобильського лиха, болю, суму –забути  це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо.
Вже тридцять років не дають спати людській совісті дзвони Чорнобиля. Все в них сплелося: тяжкий біль втрат, щира вдячність героям, які стали проти Смерті, на захист Життя, надія, що трагедія ніколи не повториться, та віра в неодмінну перемогу людської Волі та Розуму!

14 квітня 2016 року в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука  представлена виставка творчих робіт  Будинку дитячої творчості «Захистимо довкілля» до Дня довкілля. Природа дивує нас своєю красою, рослинним та тваринним світом і в ній гарно будь-якої пори. Діти в кожній творчій роботі підтверджують красу,  велич, яка нас оточує і яку потрібно оберігати. «Природа рідного краю -  верба над тихим ставком, тополя над шляхом… запашний луг, жовте пшеничне поле… все це не просто середовище, в якому росте, зводиться на ноги й робить перші кроки по Землі маленька людина, це тисячі найтонших коренів, що беруть і несуть життєдайні соки до гілок і листя, й розквітає могутнє дерево – Людина…»
Хочеться щоб кожен з нас розумів, коли ми не збережемо природну фауну для майбутніх поколінь, то можливо, зробити це іншим вже буде надто пізно! Тому «бережімо довкілля – бережімо життя!».

31 березня 2016 року у районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука відбулася зустріч 9-Б класу «Бобринецька гімназія ЗОШ №1» з керівником літературної студії «Спадок» - Наталією Щіченко та членами студії Л.Федюкевич, В.Мишакіною. В творчій атмосфері  керівник Н.Щіченко продекламувала твори поетів-земляків: В.Лашкула, М.Катана, Д.Неклеси, Л.Компанієць, Н.Рожкової. Любов Федюкевич  познайомила учнів з своєю поезією, де в стислій формі прозвучала філософська тематика юних літ, взаєморозуміння, дружба, любов. В.Мишакіна – екскурсовод музею розповіла, що нинішньої весни виповнилося 150-річниця  видатного архітектора Якова Паученка, за його проектом і збудовано Вознесенський собор у нашому місті, прочитала власний вірш «Свято-Вознесенський собор». Учні переконалися в тому, що бобринецька земля багата творчими талантами, і що літературне об’єднання «Спадок»  діє стосовно збереження надбань попередніх поколінь творчих і талановитих земляків.

30 березня 2016 року у районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука відбулася презентація виставки робіт майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Людмили Крєстіної «Талант – як по весні квіти». Роботи майстрині вишиті серветки (гладдю, хрестиком ), а також вишиті картини «Образ Божої матері», та «Діва Марія» вражають своєю вишуканістю та мистецтвом поєднання кольорів і тонів. Коли бачиш роботи  майстрині  відчуваєш, що «невпинним поступом іде весна, ласкавим подихом тепла вона торкається чола кожної людини» небайдужої до світу мистецтва і краси. Тож, запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку Л.Крєстіної.

Хоробрі серця

11 лютого 2016 року  районний краєзнавчий музей ім. М.Смоленчука організував зустріч воїна – інтернаціоналіста голову Бобринецької районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану М.І.Тосіка та учасника бойових дій у зоні АТО О. Сидоренка з студентами сільськогосподарського технікуму ім. В.Порика «Хоробрі серця». Захід відбувся в актовому залі сільськогосподарського технікуму ім.. В. Порика Білоцерківського НАУ.
37 років тому полум’я Афганістану безпосередньо торкнулося України. Безглузда «афганська» війна мала тяжкі наслідки. На чужині загинули 3360 воїнів. З них шість бобринчан, молодих, здорових юнаків. На Україні проживало близько 150 тисяч учасників війни в Афганістані. Серед них 8000 поранених, 3500 інвалідів.
Війна – це жах… Війна – це смерть… Кожного дня ми сьогодні чуємо про кроки війни. Знову гинуть Вкраїни сини. Прокидається кожна людина лише з думкою: «Стала б мирною моя Україна… Хай скінчиться війна…»
Своїми спогадами про дні служби в АТО поділився з студентською молоддю мужній воїн, що зі зброєю в руках захищав східний кордон України О.Сидоренко. Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам-відчайдухам, серед яких і наші славні земляки, виборюють право бути суверенною, єдиною державою.
Музей представив пересувну фотовиставку «Слава героям!»
Художнє читання вірша військово-тематичного спрямування у виконанні екскурсовода музею В. Мишакіної не залишив нікого байдужим.
Пісня у виконанні солістки РБК Ірини Ковальської «Прошу в неба» підвела підсумкову лінію у заході.
Заступник директора сільськогосподарського технікуму С. Бадиця підсумувала все почуте, побачене та відчуте. Бо, по справжньому, впродовж зустрічі відчувалося здержане хвилювання у гостей та запрошених.
В приміщенні районного краєзнавчого музею до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав організовано фотовиставку «Сини України – захисники миру в світі та Батьківщини».

22 січня 2016 року в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука відкрито інформаційну виставку «Майдан 2014 і самостійна Україна сьогодні» присвячена Дню Соборності та Свободи України.  22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і  Західно - Української Народної Республіки. Ще ніколи День Соборності не був таким великим, вистражданим і заслуженим святом, як сьогодні. Протягом останнього року десятки тисяч воїнів, сотні тисяч волонтерів, мільйони й мільйони громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Саме ці події 1919 року, Майдан 2014, учасники АТО, і самостійна Україна сьогодні – висвітлені на виставці. В історії української державності XX століття сміливо можна назвати століттям української нації за своє державне самоутвердження. А ми всі повинні пам’ятати, що «Одна, єдина нероздільна, вільна, самостійна Україна від гір Карпат аж по Кавказ» . Тому єдності в боротьбі, і Слава Україні!

Грудень 2015 - січень 2016 року в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука експонувалася виставка «Театральні особистості  і Бобринець» присвячена тижню «Театр дітям».  На виставці представлений фотоматеріал корифеїв українського реалістичного театру: М. Л. Кропивницький, І.К. Карпенко-Карий (Тобілевич), його перша дружина – Надія Карлівна Тарковська,  друга дружина – Софія Віталіївна Тобілевич, П.К.Саксаганський у ролі Кобиці (вистава «Чорноморці»за Я.Г.Кухарем та М.П.Старицьким), М.К.Садовський у ролі Богдана Хмельницького (вистава «Богдан Хмельницький» за п’єсою М.П.Старицького), М.К.Садовська-Барілотті та її другий чоловік – актор Денис Мова. Виставка доповнена мате ріалами студентського театрального колективу «Оберіг» с/г технікуму – керівник Р.Лавренюк та в друкованому вигляді висвітлено досвід роботи народного аматорського музично-драматичного театру «Спадкоємці» керівник О.Бондар під назвою - «Зірковий шлях театру». Сьогодні театр «Спадкоємці» живе новими ідеями, задумами, адже справжній творчий вогонь започаткований корифеями, не в силах згасити ніякі вітри тимчасових негараздів.

17 грудня 2015 року в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука для учнів початкових класів Бобринецької ЗОШ №5 відбувся музейний урок «Зимові народні свята», з метою пропагування українських народних обрядів. Екскурсовод музею В. Мишакіна ознайомила учнів з народними святами зимового циклу. Бо саме в грудні  починалося дійство підготовки до майбутнього року. У народі кажуть: «У грудні, що не день то свято». Йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: це Введення у храм Пресвятої  Богородиці, Великомучениці Катерини, Варвари, Сави, Миколая Чудотворця, Ганни, і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі. Діти познайомилися з народними легендами, традиціями, легендами, віруваннями.
В кінці заходу заохочувальна танцювальна гра. З нагоди відзначення свята Дня Святого Миколая директором райспоживспілки В.Татаровою для дітей було придбано солодощі  з побажаннями добра, радості та гарного настрою.
Ми сподіваємося, що народні звичаї – це духовна скарбниця нашого народу, а отже і наша з вами. Існує повіря, що той, хто забув звичаї своїх батьків карається людьми і Богом. Шануймося! І все у нас буде гаразд!16 грудня 2015 року в районному краєзнавчому музеї  ім. М.Смоленчука відкрито виставку майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Тетяни Мірошніченко «З любов’ю до життя». Тетяна з п’яти років хворіє на цукровий діабет, але маючи в собі терпіння та наполегливість створює затишок для своєї домівки, прикрашаючи  ії вишиванками. Мама – Надія Юхимівна Мірошніченко – з молоком матері увібрала любов до рукоділля, цьому ремеслу навчила й дочку Тетяну. Девізом нашої сім’ї говорить Надія Мірошніченко є слова: «Вишивка – це радість. Це історія нашого життя».  Вишиті картини майстрині зроблені в естетично вирізьблених дерев’яних рамках це: чарівні квіти, пейзажі, фрукти, овочі. Кожна картина – це символ неповторності, вишуканості, яскравості. Це свідчить про те, що картини створювалися «З любов’ю до життя».
Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку робіт майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Тетяни Мірошніченко в районному краєзнавчому музеї ім.М.Смоленчука.

17 грудня 2015 року
в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука для учнів початкових класів Бобринецької ЗОШ №5 відбувся музейний урок «Зимові народні свята», з метою пропагування українських народних обрядів. Екскурсовод музею В. Мишакіна ознайомила учнів з народними святами зимового циклу. Бо саме в грудні  починалося дійство підготовки до майбутнього року. У народі кажуть: «У грудні, що не день то свято». Йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: це Введення у храм Пресвятої  Богородиці, Великомучениці Катерини, Варвари, Сави, Миколая Чудотворця, Ганни, і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі. Діти познайомилися з народними легендами, традиціями, легендами, віруваннями.
В кінці заходу заохочувальна танцювальна гра. З нагоди відзначення свята Дня Святого Миколая директором райспоживспілки В.Татаровою для дітей було придбано солодощі  з побажаннями добра, радості та гарного настрою.
Ми сподіваємося, що народні звичаї – це духовна скарбниця нашого народу, а отже і наша з вами. Існує повіря, що той, хто забув звичаї своїх батьків карається людьми і Богом. Шануймося! І все у нас буде гаразд!

16 грудня 2015 року в районному краєзнавчому музеї  ім. М.Смоленчука відкрито виставку майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Тетяни Мірошніченко «З любов’ю до життя». Тетяна з п’яти років хворіє на цукровий діабет, але маючи в собі терпіння та наполегливість створює затишок для своєї домівки, прикрашаючи  ії вишиванками. Мама – Надія Юхимівна Мірошніченко – з молоком матері увібрала любов до рукоділля, цьому ремеслу навчила й дочку Тетяну. Девізом нашої сім’ї говорить Надія Мірошніченко є слова: «Вишивка – це радість. Це історія нашого життя».  Вишиті картини майстрині зроблені в естетично вирізьблених дерев’яних рамках це: чарівні квіти, пейзажі, фрукти, овочі. Кожна картина – це символ неповторності, вишуканості, яскравості. Це свідчить про те, що картини створювалися «З любов’ю до життя».
Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку робіт майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Тетяни Мірошніченко в районному краєзнавчому музеї ім.М.Смоленчука.

17 грудня 2015 року
в районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука для учнів початкових класів Бобринецької ЗОШ №5 відбувся музейний урок «Зимові народні свята», з метою пропагування українських народних обрядів. Екскурсовод музею В. Мишакіна ознайомила учнів з народними святами зимового циклу. Бо саме в грудні  починалося дійство підготовки до майбутнього року. У народі кажуть: «У грудні, що не день то свято». Йшла ціла низка дуже популярних в народі свят: це Введення у храм Пресвятої  Богородиці, Великомучениці Катерини, Варвари, Сави, Миколая Чудотворця, Ганни, і нарешті Різдво, Новий рік, Водохрещі. Діти познайомилися з народними легендами, традиціями, легендами, віруваннями.
В кінці заходу заохочувальна танцювальна гра. З нагоди відзначення свята Дня Святого Миколая директором райспоживспілки В.Татаровою для дітей було придбано солодощі  з побажаннями добра, радості та гарного настрою.
Ми сподіваємося, що народні звичаї – це духовна скарбниця нашого народу, а отже і наша з вами. Існує повіря, що той, хто забув звичаї своїх батьків карається людьми і Богом. Шануймося! І все у нас буде гаразд!Чорна сповідь моєї Вітчизни


26 листопада 2015 року у районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука відбувся урок-реквієм «Чорна сповідь моєї Вітчизни». Зібралися студенти сільськогосподарського технікуму ім. В.Порика, щоб разом з працівниками музею увіковічити пам’ять тих, хто прийняв мученицьку смерть більше 80-ти років тому назад, у мирний час.
В Україні був голод 1932-1933 років…
З свідчень свідків тих страшних часів, а їх зібрано у музеї понад 100, працівники музею ознайомили студентів з спогадами жительки села Кетрисанівки Христини Іларіонівни Биндиченко та жительки села Миколо-Бабанки Клавдії Федорівни Яценко. Згадали спогади про голодомор 1932-1933 років нашого земляка славнозвісного кінорежисера П.Ю. Тодоровського. Той голод припав на ранні роки дитинства Петра Юхимовича. Він глибоко закарбувався у пам’яті малого Петра і мав великий вплив на його творчість.
Пісня у виконанні солістки РБК  В.Змикало на слова О.Білозір «Свіча» линула з сумом. І в кожного зародилася думка - висновок зловісної сталінської політики:
«Звела людей, приречених безвинно,-
         Й ніхто за це ні в кого не спитав».


 В переддень Дня захисника України та свята Пресвятої Богородиці 12 жовтня 2015 року у районному краєзнавчому музеї ім. М.Смоленчука відбулася зустріч «Від козаків до наших днів» студентів сільськогосподарського технікуму Білоцерківського НАУ ім. В. Порика з учасниками АТО М. Яровим, Д. Фросіняком та головою благодійного фонду «Перемога» А. Горбанець .
Працівники  музею ознайомили запрошених з оглядовими залами музею. Особливу увагу звернули на новостворений у цьому році новий військовий розділ «Герої не вмирають!», що присвячений Героям АТО.
Під час заходу душевна біль бійців не давала можливості сповна розповісти про те, як вони боролися проти зовнішньої агресії за цілісність України, за її волю, честь і славу, за народ. Жахіття, які прийшлося їм пережити за рік служби у зоні АТО – це життєвий досвід справжніх воїнів-захисників.
Розповідь Антоніни Станіславівни розкрила реальне становище воїнів-захисників на території військових дій. Після почутого від Антоніни та побаченого на відео можна сказати, що без таких ентузіастів волонтерської справи, як А. Горбанець, вистояти у цьому військовому протистоянні нашим  воїнам було б дуже тяжко.
Герої – земляки: М. Вербовий, А. Луцко, А. Писаренок, В. Волкотруб, В. Петрович, Ю. Олефіренко, О.Стороженко, І. Гаспарян, Г.Діанов, які віддали своє життя за рідну землю, назавжди залишаться в нашій пам’яті, як вірні патріоти своєї держави.


25 вересня 2015 року у рамках 45- Всеукраїського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» на Бобринеччині районний краєзнавчий музей ім. М.Смоленчука організував виставку «З родини корифеїв» - до 170-річчя з дня народження І.К.Тобілевича (Карпенка – Карого) та виставку робіт декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва художниці Нужної Л.М., майстрині з бісероплетіння Пижової М.Ю., портрет «М.Л.Кропивницький» - художника Іванченка М.А.

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню