Музей - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Музей

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм


РАЙОННИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА ДОЛУЧИВСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ “НІЧ МУЗЕЇВ”


15 травня
2019 року в районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся тематичний захід, присвячений життю та творчості Марка Кропивницького.
Зокрема, працівники краєзнавчого музею розповіли студентам та викладачам Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ про життєвий шлях та творче надбання М.Л. Кропивницького. Окремо також охарактеризували його театральну діяльність на сучасній Бобринеччині, де юний корифей починав свій творчий шлях.
Відвідали захід й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова Георгій Лашкул. Принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та подякували організаторам за сьогоднішній теплий прийом гостей.
Зауважимо, що проведення такого роду заходів дозволяє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.


СТАНІСЛАВ РІЗАНОВ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ


28 березня
2019 року в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука відбулася презентація персональної виставки нашого земляка, краєзнавця та художника Станіслава Різанова.
Завітали на презентацію Станіслава Харитоновича учні ПТУ № 32 та працівники сфери культури району.
Різноманітні картини увібрали в себе зображення переважно натюрморту, однак були присутні також інші стилі, як пейзаж та побутовий жанр.
Оцінили картини нашого земляка й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, місцевий краєзнавець Георгій Лашкул та колишні учні майстра. Останні обговорюючи творчість Станіслава Різанова відзначили його авторський художній стиль та майстерність. Художнику Ларисою Гребень було вручено Подяку відділу культури та туризму райдержадміністрації. Принагідно привітали майстра з презентацією персональної виставки також його колишні учні.
Насамкінець презентації з тематичними номерами виступили викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, які подарували гарну атмосферу і настрій поціновувачам справжньої художньої творчості.

15 лютого 2019 року в  Бобринецькому  районному  краєзнавчому музеї ім.. М. Смоленчука до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 30-ї річниці з Дня виведення радянських військ з Афганістану проведено інформаційно-патріотичну годину «Афганістан в долях наших земляків» та організовано виставку-спомин «Ті спогади, то вічний серця біль».
Захід відвідали учні  6-Б класу КЗ «Бобринецьке навчально-виховне об’єднання «НВК «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1».
В ході заходу діти дізналися імена та трагічні обставини загибелі своїх земляків, кому не судилося повернутися додому живим. Вшанували пам’ять тих хто поліг в афганських ущелинах.

18 січня 2019 року в районному краєзнавчому музеї імені Миколи Смоленчука проведено народознавчу годину «Від Романа до Йордана» з метою примноження знань молодого покоління про народні свята, звичаї, традиції та обряди в Україні.
Захід відвідали учні початкових класів Бобринецького «НВО «НВК – гімназії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1»».
Під час заходу звучали мелодії колядок та щедрівок, які діти радісно підхопили своїм співом, а на екрані змінювались картинки святкування в Україні дня Святого Романа, Великомучениці Катерини, Святого Миколая, Святого Андрія, Святвечора, Різдва та Водохреща.
Година народознавства викликала в учнів почуття приналежності до свого родоводу та прагнення продовжувати  і підтримувати традиції українського народу.
По завершенню заходу усі присутні мали змогу переглянути виставку різдвяно-новорічних листівок періоду другої половини ХХ століття – «Чарівна подорож в минуле».

06 листопада 2018 року Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука було проведено оглядову екскурсію по експозиції музею та туристичний маршрут для закордонних гостей з Японії.
Екскурсовод районного музею Любов Мельнікова розповіла екскурсантам і про первісні стоянки, і про кургани, і ще про багато інших культурних надбань нашого краю. Під час туристичного маршруту по місту, багато розповідала про Марка Кропивницького та інших видатних земляків. А також екскурсанти мали змогу ознайомитися з будівлями і пам’ятками архітектури ХVIIІ-XIX століть, що тісно пов’язані з життям та діяльністю знакових постатей того часу.
Закордонні гості були приємно вражені культурним надбанням та неабияким туристичним потенціалом нашого степового краю.

02 листопада 2018 року на Бобринеччині пройшов щорічний обласний журналістський фестиваль «Осінні зерна». Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука для учасників фестивалю було проведено оглядову екскурсію по експозиції музею та екскурсію містом на тему – сторінки з життя Марка Кропивницького.
В ході екскурсій екскурсовод районного музею Любов Мельнікова познайомила екскурсантів з біографією, показала старовинний будинок, де працював майбутній корифей, де вчився, де жив… Чимало цікавих фактів дізналися журналісти з творчих шляхів  інших  «першопрохідців» українського театру – братів Тобілевичів. У районному музеї імені Миколи Смоленчука побачили та доторкнулися до одного з найцінніших експонатів – білої хустки Марії Заньковецької.
Також, під час екскурсії містом було охоплено тему Бобринецьких храмів, адже це окрема сторінка в історії краю.
Під час проведення екскурсій були присутні не тільки журналісти, а й керівництво Бобринецького району.  Підтримали захід голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, а також начальник відділу культури РДА Лариса Гребень. Приїхала з Києва і перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.

19 лютого 2018 року в Бобринецькому районному краєзнавчому музеї ім. М. Смоленчука було проведено патріотичну годину вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «У їхніх серцях жила Україна», які чотири роки тому віддали свої життя за свободу та незалежність під час Революції Гідності. На захід були запрошені учні та викладачі ПТУ № 32.
Метою заходу було донести до молодого покоління героїчні вчинки людей, які загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
Ведучі заходу розкрили перед присутніми велику людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
В ході заходу присутні переглянули відеосюжети та  фотоматеріали подій чотирирічної давності, присвячені Героям Небесної Сотні. Аматори районного Будинку культури В. Змикало, Т. Базилевич та О. Богдан  у своїх тематичних виступах висловили слова шани людям, які поклали свої голови за наше майбутнє.
Бібліотекар відділу обслуговування районної бібліотеки для дорослих Єрьоміна Н. В.  представила книжкову виставку «Хроніка майдану».

15   лютого   2018 року  Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм ім. М. Смоленчука було організовано виставку «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…» присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, яка розгорнулася у фойє районного Будинку культури. На виставці було представлено фото, документи, військове спорядження та нагороди воїнів – інтернаціоналістів. Глядачі виставки мали змогу ознайомитися з подіями тих далеких трагічних часів, з матеріалами про земляків які, героїчно виконали свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Виставку переглянуло близько 400 осіб.

26 січня 2018 року, напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, з метою виховання у студентської молоді поваги до історичного минулого Українського народу та у зв’язку зі 100–річчям героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, було проведено тематичний захід – «Пам’яті Героїв Крут присвячується…».
Захід відвідали студенти Бобринецького сільськогосподарського коледжу ім. В. Порика, яким не байдужа пам’ять про полеглих героїв Крут. Ведуча заходу директор музею Руслана Ісакова, розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Доречними під час  проведення заходу та сучасних подій, які відбуваються в нашій країні, стали невмирущі строки Павла Тичини «Я утверждаюсь». Присутні переглянули відеоролик «На Аскольдовій могилі–український цвіт», та послухали пісні «А мати жде…», «Ніколи не плач» у виконанні солістки районного Будинку культури В. Змикало.  Гостями заходу були заступник голови    Бобринецької   районної   державної   адміністрації Л. Сопільняк та історик, краєзнавець Г. Лашкул, які дали оцінку тим далеким подіям та звернулися до молодого покоління із закликом пам’ятати про героїчні вчинки свого народу. Під час виступу краєзнавця Г. Лашкула всі присутні прочитали молитву в пам’ять про загиблих юнаків–патріотів, що віддали своє життя у боротьбі за утвердження незалежної України.   Завідувач районної бібліотеки для дорослих Л. Павелко  презентувала книжкову виставку «Біль мого народу – Крути» та запросила присутніх ознайомитися з літературою присвяченою трагічним подіям далекого 1918 року.


15 листопада 2017 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука з метою впровадження інноваційних методів роботи проведено майстер-клас з виготовлення родинного оберегу «Оберіг – давня магія слов’ян». У заході взяли участь учні 4-Б класу КЗ «Бобринецького навчально-виховного об’єднання «НВК «Гімназії-загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 1», які поглибили свої знання про обереги українського народу та власноруч виготовили їх з природніх матеріалів для своїх рідних та близьких людей.  
Діти отримали велике задоволення від виготовлення оберегу з надією, що він принесе в їхній дім радість, гарний настрій, добробут та злагоду.

27 лютого 2017 року у Бобринецькому районному краєзнавчому музеї ім. Миколи Смоленчука відкрито виставку творчого доробку студентів - дизайнерів Кіровоградського коледжу та Кіровоградського інституту ПВНЗ «Університет сучасних знань» - «Подих весни».
На виставці «Подих весни» студентами представлено 23 роботи
в техніці холодного батику, які були створені протягом 2015-2016 років під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну, відмінника освіти України Ірини Михайлівни Зантарії.
Вихованці та студенти Ірини Михайлівни були багаторазовими учасниками виставок, мистецьких конкурсів та акцій, що відкривалися та відбувалися в стінах Кіровоградського обласного художнього музею.
  На виставці студентських робіт «Подих весни» представлені філософсько - ліричні композиції у техніці холодного батику, в яких краса української природи захоплює відчуттям безмежної ніжності і затишку, дивуючи внутрішнім спокоєм творів, які гармонізують увесь простір навколо себе.
   «Батик» – у перекладі з японського «малювання гарячим воском». Це оригінальний способ розпису тканини шляхом нанесення візерунків розтопленим воском із наступним зафарбуванням тих ділянок полотна, які залишилися непокритими.
Відкриття виставки відвідали понад 50 учнів та педагогів шкіл міста. Під час виставки студент коледжу Білик Сергій передав до фондового зібрання Бобринецького районного краєзнавчого музею  ім. Миколи Смоленчука свою роботу «Одвічна птаха мрій».
Після представлення виставки всі бажаючі прийняли участь у презентаційних майстер-класах з боді-арту та «Менді», які були проведені студентами Ніколаєнко Анною, Чеголею Катериною, Макушенко Ангеліною.
Виставка буде діяти до квітня 2017 року.


05 січня 2017 року напередодні Різдва Христового та з нагоди свята в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука було представлено виставкову композицію українських жіночих хустин «Краса українських традицій на полотнах колекції хусток».
Жіноча хустка здавна має важливе обрядове значення під час різдвяних гулянь. У казці хустка стає чарівним предметом, у пісні — символізує вірне кохання, у сні означає звістку, сватання. У кожної – свій неповторний візерунок. Як немає двох однакових доль, так немає двох однакових хусток. Вишиваючи хустку, дівчина загадувала в неї свої бажання, мрії, сподівання. Кожен листок, кожна квіточка, стебельце чи колір мали символічне значення.
Під час представлення виставки проведено народознавчу годину «Традиція – це оберіг кожної країни», та висвітлено кожне зі свят новорічно-різдвяного циклу.
На заході були запрошені майстри декоративно-ужиткового мистецтва клубу «Золоті руки» районного творчого осередку «Дивосвіт», яких з прийдешніми святами вітали аматори районного Будинку культури Різдвяною програмою з щедрівками та піснями.
Тож бережімо разом наші звичаї, духовну культуру та творчість!


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню