Музей - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Музей

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. Цей пам’ятний день відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Великий терор – це масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.
19 травня 1938 року була найкривавіша ніч у Києві – у в’язницях НКВД було розстріляно 563 людини. Розстріли, як правило, проводилися на подвір’ях в’язниць, у підвалах НКВД або безпосередньо перед похованням.
Офіційно початком Великого терору став оперативний наказ НКВД СРСР № 00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів» від 30 липня 1937 р., затверджений політбюро ЦК ВКП(б) 31 липня 1937 р. Проте наявні документи НКВД свідчать, що масові репресії готувалися заздалегідь, а наказом їх лише формалізували.
Кількість жертв за період Великого терору на території УРСР не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. За оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в’язниць, таборів, у заслання, на каторгу, до психіатричних закладів.
Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали масові репресії, які чинилися сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 1930-х роках.
Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева…
На жаль, в історії нашої країни багато таких трагічних сторінок. Те пекельне полум’я загартовувало українську націю. Ми згадуємо минуле, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому. Пам’ятати трагічні сторінки своєї країни – це національний і духовний обов’язок кожного українця. Це наша історія, тому ми не маємо права забувати. Нікого і нічого.

Згідно Указу Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в нашій країні встановлено особливий пам’ятний день – День Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно 20-го лютого.
Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм ім. М. Смоленчука 19 лютого 2020 року до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні  проведено день відкритих дверей «Майдан. Жива історія. Спроба самоусвідомлення» та організовано виставку-реквієм «Герої не вмирають. Небесній сотні присвячується…».
Захід відвідали учні Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Кіровоградської обласної ради. В ході заходу учні ознайомилися з постійно діючим розділом експозиції «Герої не вмирають», присвяченим пам’яті загиблим землякам – учасникам бойових дій на Сході України та  пам’яті героя Небесної сотні Віктора Чміленка, дізналися про історію трагічних подій на Майдані. Пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували хвилиною мовчання.
По закінченню заходу діти поділилися своїми особистими  враженнями про  події, які відбувалися на Майдані, про сучасну історію нашої країни, про важливість власного внеску в розвиток рідної держави. Це ще раз підтвердило, що не міліє криниця патріотизму у наших дітей, вони гідні продовжувачі слави, подвигу і гідності всіх українців, хто боронив і боронить нашу Незалежність.

22 січня 2020 року Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм ім. Миколи Смоленчука з метою виховання національної свідомості учнів, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави проведено патріотичну годину, присвячену Дню Соборності України «Соборність Духу, розуму і серця» та організовано інформаційну виставку «День Соборності України: історія, традиції, символіка, надбання».
Захід відвідали учні 8 класу КЗ «Бобринецьке навчально-виховне об’єднання «Навчально-виховний комплекс «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1». Під час заходу учні більш детально дізналися про iсторичний факт злуки українського народу та його значення, переглянули історичні документальні кадри про події, які відбувалися понад 100 років тому та ознайомилися з інформаційними матеріалами тематичної виставки.

Міжнародний день музейних селфі – чудова нагода завітати до музею!


15 січня 2020 року
Бобринецький районний краєзнавчий музей ім. М. Смоленчука з метою популяризації культурного надбання краю долучився до міжнародного флешмобу Museumselfieday.  У музеї провели цікаву акцію: для того, щоб взяти в ній участь, потрібно було просто відвідати наш музей, зробити селфі на фоні якого-небудь експоната та опублікувати отримані селфі-світлини на своїх сторінках у соцмережах із хештегом #MuseumSelfie і тегом нашого музею.  
У День музейного селфі районний музей пропонує своїм відвідувачам безкоштовний вхід до музею і фотографування з музейними експонатами.

02 січня 2020 року Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука було організовано виставку старовинних святкових листівок до Різдвяних та Новорічних свят. Всі бажаючі можуть відвідати цю цікаву виставку, на якій представлені листівки, випущені в 1950-1980 роках, що розкривають традиції минулого.
Різдвяні листівки порадують серце кожного відвідувача. Старі листівки, представлені в музеї, наповнені радістю, світлом, добром. Найчастіше на листівках зображені засніжені будівлі, казкові тварини, новорічні іграшки, свічки, ялинкові гілки. У сюжетах листівок також можна побачити людей, що розглядають зоряне небо, святкують Різдво веселою дружною компанією. А ось на новорічних картках переважають сцени карнавалу або зображення годинників, календарів.
Виставка, яка представлена в музеї, переносить відвідувачів старшого віку в часи їхнього дитинства і юності, нагадує про безтурботну радість, внутрішні глибинні почуття, а молодшим відвідувачам допоможе розширити свій кругозір, поглибитися в пізнанні старовинних традицій, дізнатися, що люди бажали один одному в ті часи, чим жили їхні бабусі та прабабусі.

22 листопада 2019 року, напередодні Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті померлим від голоду», приуроченій 86-й річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука, з метою виховання в підростаючого покоління ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій, проведено годину-реквієм «В руках, що виростили хліб не залишили і зернини…» та організовано виставку-спомин «Три колоски, закуті дротом».
Захід відвідали учні старших класів КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5». В ході заходу присутні були ознайомлені з історичними подіями тих страшних років, хвилиною мовчання вшанували усіх невинно заморених голодом. По завершенню заходу учні мали змогу переглянути книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років Кіровоградської області та знайти там прізвища своїх рідних і близьких, які у ті страшні моторошні дні померли від голодної смерті.

20 листопада 2019 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука з метою вшанування патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, з метою збереження та донесення до молодого покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, проведено інформаційно-патріотичну годину присвячену Дню Гідності та Свободи «Події, що змінили долю України» та організовано інформаційну виставку «Вільні творять майбутнє!».
Захід відвідали учні Бобринецького ПТУ № 32. В ході заходу учні ознайомилися з хронологією трагічних подій на Майдані Незалежності в Києві 2013-2014 рр., переглянули тематичні відеоролики, хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв Майдану і воїнів-захисників України, які загинули за світле майбутнє нашої держави. Глядачі пройнялися духом патріотизму і бажанням стати гідними громадянами України!


КРОПИВНИЦЬКИЙ НА БОБРИНЕЧЧИНІ


Постановою Верховної Ради України від 14 липня 2016 року № 1468-VIII було перейменовано місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький, тому тема розвитку театрального мистецтва та життя і творчості корифеїв українського реалістичного театру сьогодні є дуже актуальною.
12 вересня 2019 року
районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука було проведено тематичний захід та організовано подорож туристичним маршрутом «Кропивницький на Бобринеччині», учасниками заходу була творча група вчителів української літератури Кіровоградщини на чолі з методистами КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» – Ларисою Гайдою, Наталею Котляренко та Галиною Мінич. Візит творчої групи було організовано КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського».
За ініціативи начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариси Гребень було оновлено туристичний маршрут «М. Кропивницький на Бобринеччині», до якого увійшло 15 об’єктів показу.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. У своєму виступі вона підкреслила, що бобринчани є власниками унікального автентичного середовища, в якому жив, навчався, працював і творив геніальний Марко Лукич, що більше ніде в Україні не збереглося стільки пам’ятних місць, пов’язаних з життям і творчістю Марка Лукича Кропивницького, як у нас на Бобринеччині.
Екскурсовод районного краєзнавчого музею Любов Тимофіївна Мельнікова, дослідивши творчу спадщину Марка Кропивницького, підготувала цікаву та змістовну екскурсію, яка розкриває Марка Лукича не тільки як геніального актора, режисера, корифея українського театру, а насамперед як звичайну людину зі своїми радощами, бідами та переживаннями.
В першій частині заходу було висвітлено дитячі та юнацькі роки, середовище, в якому зростав Марко та оточення, серед якого формувався майбутній корифей. В центральній частині міста екскурсанти мали змогу ознайомитися з будівлями та визначними місцями, де проживав, навчався і працював та займався театральною діяльністю Марко Лукич Кропивницький.
Під час заходу методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» Наталя Котляренко вручила подарунок від творчої групи районному музею – книгу Володимира Шурапова «Марко Кропивницький та його спадкоємці», яка займе почесне місце у фондовому зібранні районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука.
Методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» Лариса Гайда презентувала свій проект «Марко Кропивницький як бренд», в ході якого ознайомила присутніх з історичними місцями, пов’язаними з життєвим і творим шляхом М. Кропивницького та пам’ятками щодо увічнення Марка Кропивницького на Кіровоградщині та в Україні.
За відгуками учасниці творчої групи вчителів української літератури Кіровоградщини Наталі Котляренко: «Бобринець – одне з тих містечок, що вміє дивувати, бо воно зберегло найбільше автентичних пам’яток про М. Кропивницького. Надзвичайно талановиту особистість, що є прикладом, як здійснити мрії, реалізувати плани, стати успішним і щасливим. Сьогодні з творчою групою ми ходили старовинними широкими центральними вулицями і відкривали для себе (зовсім по-новому) Марка Кропивницького. Дякую усім, хто долучився до організації та проведення заходу, зокрема Гайді Ларисі Анатоліївні, що надихнула на візуальне відкриття М. Кропивницького, адміністрації районного відділу культури та туризму, директору краєзнавчого музею, нашому екскурсоводу – Мельниковій Любові Тимофіївні, вчителям міста».


РАЙОННИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА ДОЛУЧИВСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ “НІЧ МУЗЕЇВ”


15 травня
2019 року в районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся тематичний захід, присвячений життю та творчості Марка Кропивницького.
Зокрема, працівники краєзнавчого музею розповіли студентам та викладачам Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ про життєвий шлях та творче надбання М.Л. Кропивницького. Окремо також охарактеризували його театральну діяльність на сучасній Бобринеччині, де юний корифей починав свій творчий шлях.
Відвідали захід й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова Георгій Лашкул. Принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та подякували організаторам за сьогоднішній теплий прийом гостей.
Зауважимо, що проведення такого роду заходів дозволяє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.


СТАНІСЛАВ РІЗАНОВ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ


28 березня
2019 року в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука відбулася презентація персональної виставки нашого земляка, краєзнавця та художника Станіслава Різанова.
Завітали на презентацію Станіслава Харитоновича учні ПТУ № 32 та працівники сфери культури району.
Різноманітні картини увібрали в себе зображення переважно натюрморту, однак були присутні також інші стилі, як пейзаж та побутовий жанр.
Оцінили картини нашого земляка й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, місцевий краєзнавець Георгій Лашкул та колишні учні майстра. Останні обговорюючи творчість Станіслава Різанова відзначили його авторський художній стиль та майстерність. Художнику Ларисою Гребень було вручено Подяку відділу культури та туризму райдержадміністрації. Принагідно привітали майстра з презентацією персональної виставки також його колишні учні.
Насамкінець презентації з тематичними номерами виступили викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, які подарували гарну атмосферу і настрій поціновувачам справжньої художньої творчості.

15 лютого 2019 року в  Бобринецькому  районному  краєзнавчому музеї ім.. М. Смоленчука до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 30-ї річниці з Дня виведення радянських військ з Афганістану проведено інформаційно-патріотичну годину «Афганістан в долях наших земляків» та організовано виставку-спомин «Ті спогади, то вічний серця біль».
Захід відвідали учні  6-Б класу КЗ «Бобринецьке навчально-виховне об’єднання «НВК «Гімназія-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1».
В ході заходу діти дізналися імена та трагічні обставини загибелі своїх земляків, кому не судилося повернутися додому живим. Вшанували пам’ять тих хто поліг в афганських ущелинах.

18 січня 2019 року в районному краєзнавчому музеї імені Миколи Смоленчука проведено народознавчу годину «Від Романа до Йордана» з метою примноження знань молодого покоління про народні свята, звичаї, традиції та обряди в Україні.
Захід відвідали учні початкових класів Бобринецького «НВО «НВК – гімназії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1»».
Під час заходу звучали мелодії колядок та щедрівок, які діти радісно підхопили своїм співом, а на екрані змінювались картинки святкування в Україні дня Святого Романа, Великомучениці Катерини, Святого Миколая, Святого Андрія, Святвечора, Різдва та Водохреща.
Година народознавства викликала в учнів почуття приналежності до свого родоводу та прагнення продовжувати  і підтримувати традиції українського народу.
По завершенню заходу усі присутні мали змогу переглянути виставку різдвяно-новорічних листівок періоду другої половини ХХ століття – «Чарівна подорож в минуле».

06 листопада 2018 року Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука було проведено оглядову екскурсію по експозиції музею та туристичний маршрут для закордонних гостей з Японії.
Екскурсовод районного музею Любов Мельнікова розповіла екскурсантам і про первісні стоянки, і про кургани, і ще про багато інших культурних надбань нашого краю. Під час туристичного маршруту по місту, багато розповідала про Марка Кропивницького та інших видатних земляків. А також екскурсанти мали змогу ознайомитися з будівлями і пам’ятками архітектури ХVIIІ-XIX століть, що тісно пов’язані з життям та діяльністю знакових постатей того часу.
Закордонні гості були приємно вражені культурним надбанням та неабияким туристичним потенціалом нашого степового краю.

02 листопада 2018 року на Бобринеччині пройшов щорічний обласний журналістський фестиваль «Осінні зерна». Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука для учасників фестивалю було проведено оглядову екскурсію по експозиції музею та екскурсію містом на тему – сторінки з життя Марка Кропивницького.
В ході екскурсій екскурсовод районного музею Любов Мельнікова познайомила екскурсантів з біографією, показала старовинний будинок, де працював майбутній корифей, де вчився, де жив… Чимало цікавих фактів дізналися журналісти з творчих шляхів  інших  «першопрохідців» українського театру – братів Тобілевичів. У районному музеї імені Миколи Смоленчука побачили та доторкнулися до одного з найцінніших експонатів – білої хустки Марії Заньковецької.
Також, під час екскурсії містом було охоплено тему Бобринецьких храмів, адже це окрема сторінка в історії краю.
Під час проведення екскурсій були присутні не тільки журналісти, а й керівництво Бобринецького району.  Підтримали захід голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, а також начальник відділу культури РДА Лариса Гребень. Приїхала з Києва і перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.

19 лютого 2018 року в Бобринецькому районному краєзнавчому музеї ім. М. Смоленчука було проведено патріотичну годину вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні «У їхніх серцях жила Україна», які чотири роки тому віддали свої життя за свободу та незалежність під час Революції Гідності. На захід були запрошені учні та викладачі ПТУ № 32.
Метою заходу було донести до молодого покоління героїчні вчинки людей, які загинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей.
Ведучі заходу розкрили перед присутніми велику людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.
В ході заходу присутні переглянули відеосюжети та  фотоматеріали подій чотирирічної давності, присвячені Героям Небесної Сотні. Аматори районного Будинку культури В. Змикало, Т. Базилевич та О. Богдан  у своїх тематичних виступах висловили слова шани людям, які поклали свої голови за наше майбутнє.
Бібліотекар відділу обслуговування районної бібліотеки для дорослих Єрьоміна Н. В.  представила книжкову виставку «Хроніка майдану».

15   лютого   2018 року  Бобринецьким районним краєзнавчим музеєм ім. М. Смоленчука було організовано виставку «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…» присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав, яка розгорнулася у фойє районного Будинку культури. На виставці було представлено фото, документи, військове спорядження та нагороди воїнів – інтернаціоналістів. Глядачі виставки мали змогу ознайомитися з подіями тих далеких трагічних часів, з матеріалами про земляків які, героїчно виконали свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Виставку переглянуло близько 400 осіб.

26 січня 2018 року, напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, з метою виховання у студентської молоді поваги до історичного минулого Українського народу та у зв’язку зі 100–річчям героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, було проведено тематичний захід – «Пам’яті Героїв Крут присвячується…».
Захід відвідали студенти Бобринецького сільськогосподарського коледжу ім. В. Порика, яким не байдужа пам’ять про полеглих героїв Крут. Ведуча заходу директор музею Руслана Ісакова, розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Доречними під час  проведення заходу та сучасних подій, які відбуваються в нашій країні, стали невмирущі строки Павла Тичини «Я утверждаюсь». Присутні переглянули відеоролик «На Аскольдовій могилі–український цвіт», та послухали пісні «А мати жде…», «Ніколи не плач» у виконанні солістки районного Будинку культури В. Змикало.  Гостями заходу були заступник голови    Бобринецької   районної   державної   адміністрації Л. Сопільняк та історик, краєзнавець Г. Лашкул, які дали оцінку тим далеким подіям та звернулися до молодого покоління із закликом пам’ятати про героїчні вчинки свого народу. Під час виступу краєзнавця Г. Лашкула всі присутні прочитали молитву в пам’ять про загиблих юнаків–патріотів, що віддали своє життя у боротьбі за утвердження незалежної України.   Завідувач районної бібліотеки для дорослих Л. Павелко  презентувала книжкову виставку «Біль мого народу – Крути» та запросила присутніх ознайомитися з літературою присвяченою трагічним подіям далекого 1918 року.


15 листопада 2017 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука з метою впровадження інноваційних методів роботи проведено майстер-клас з виготовлення родинного оберегу «Оберіг – давня магія слов’ян». У заході взяли участь учні 4-Б класу КЗ «Бобринецького навчально-виховного об’єднання «НВК «Гімназії-загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 1», які поглибили свої знання про обереги українського народу та власноруч виготовили їх з природніх матеріалів для своїх рідних та близьких людей.  
Діти отримали велике задоволення від виготовлення оберегу з надією, що він принесе в їхній дім радість, гарний настрій, добробут та злагоду.

27 лютого 2017 року у Бобринецькому районному краєзнавчому музеї ім. Миколи Смоленчука відкрито виставку творчого доробку студентів - дизайнерів Кіровоградського коледжу та Кіровоградського інституту ПВНЗ «Університет сучасних знань» - «Подих весни».
На виставці «Подих весни» студентами представлено 23 роботи
в техніці холодного батику, які були створені протягом 2015-2016 років під керівництвом старшого викладача кафедри дизайну, відмінника освіти України Ірини Михайлівни Зантарії.
Вихованці та студенти Ірини Михайлівни були багаторазовими учасниками виставок, мистецьких конкурсів та акцій, що відкривалися та відбувалися в стінах Кіровоградського обласного художнього музею.
  На виставці студентських робіт «Подих весни» представлені філософсько - ліричні композиції у техніці холодного батику, в яких краса української природи захоплює відчуттям безмежної ніжності і затишку, дивуючи внутрішнім спокоєм творів, які гармонізують увесь простір навколо себе.
   «Батик» – у перекладі з японського «малювання гарячим воском». Це оригінальний способ розпису тканини шляхом нанесення візерунків розтопленим воском із наступним зафарбуванням тих ділянок полотна, які залишилися непокритими.
Відкриття виставки відвідали понад 50 учнів та педагогів шкіл міста. Під час виставки студент коледжу Білик Сергій передав до фондового зібрання Бобринецького районного краєзнавчого музею  ім. Миколи Смоленчука свою роботу «Одвічна птаха мрій».
Після представлення виставки всі бажаючі прийняли участь у презентаційних майстер-класах з боді-арту та «Менді», які були проведені студентами Ніколаєнко Анною, Чеголею Катериною, Макушенко Ангеліною.
Виставка буде діяти до квітня 2017 року.


05 січня 2017 року напередодні Різдва Христового та з нагоди свята в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука було представлено виставкову композицію українських жіночих хустин «Краса українських традицій на полотнах колекції хусток».
Жіноча хустка здавна має важливе обрядове значення під час різдвяних гулянь. У казці хустка стає чарівним предметом, у пісні — символізує вірне кохання, у сні означає звістку, сватання. У кожної – свій неповторний візерунок. Як немає двох однакових доль, так немає двох однакових хусток. Вишиваючи хустку, дівчина загадувала в неї свої бажання, мрії, сподівання. Кожен листок, кожна квіточка, стебельце чи колір мали символічне значення.
Під час представлення виставки проведено народознавчу годину «Традиція – це оберіг кожної країни», та висвітлено кожне зі свят новорічно-різдвяного циклу.
На заході були запрошені майстри декоративно-ужиткового мистецтва клубу «Золоті руки» районного творчого осередку «Дивосвіт», яких з прийдешніми святами вітали аматори районного Будинку культури Різдвяною програмою з щедрівками та піснями.
Тож бережімо разом наші звичаї, духовну культуру та творчість!


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню