Зміни до Конституції - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Зміни до Конституції

інше


КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРИЛА ПРОЕКТ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В ЧАСТИНІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


26 липня
2019 року голова райдержадміністрації Олег Тертичний взяв участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Бобринецької районної ради.
У засіданні також взяли участь: голови сільських рад, депутати районної ради та делеговані представники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Вела засідання Координаційної ради голова районної ради Олена Гадемська.
На порядок денний було винесено одне питання – обговорення проекту змін до Конституції України в частині децентралізації.
Голова райради Олена Гадемська ознайомила присутніх з основними положеннями нового проекту змін до Основного Закону України.
Зокрема, згідно із розробленими Урядом положень виконавчу владу в районах і областях, у Києві та Севастополі будуть здійснювати префекти. Строк перебування на посаді яких не може перевищувати більше трьох років.
Крім того, планується створити нову систему адміністративно-територіального устрою України, яка буде складатися з адміністративно-територіальних одиниць, а саме: з громади, району та регіону.
Проект змін також визначає поняття “територіальна громада” та “орган місцевого самоврядування”, конкретизує їхні права та обов’язки.
Під час обговорення слово мали присутні голови сільських рад та депутати районної ради.
Так, Олексіївський сільський голова Іван Кравченко запропонував замінити поняття “префект” на “виконавчі комітети”. На його думку, саме вони мають здійснювати виконавчу владу на місцях. У підсумку дана пропозиція була підтримана більшістю членів Координаційної ради.
Лунали й інші думки. Зокрема, пропонувалося доповнити проект змін Конституції положеннями відносно здійснення контролю діяльності органів місцевого самоврядування відповідними органами прокуратури, дозволити громадам перейменовувати населені пункти та вулиці, що входять до її складу, тощо.
За підсумками засідання Координаційної ради вирішено здійснити обговорення проекту змін у сільських радах району з подальшим інформуванням районної та обласної рад.


УРЯД ОПРИЛЮДНИВ ПРОЕКТ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ В ЧАСТИНІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


20 червня 2019 року
проект змін до Конституції в частині децентралізації опублікований. Маємо фахово обговорити і донести до загалу необхідність запропонованих змін.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час брифінгу «Місцеві вибори на новій територіальній основі: реально чи ні?», організованого Українською асоціацією районних та обласних рад.
«Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, як і обіцяв, ініціював зміни до Конституції в частині децентралізації. Проект цих змін вже розміщений на Урядовому проталі. Я закликаю всі асоціації органів місцевого самоврядування фахово обговорити його та надати свої пропозиції. Також маємо спільно інформувати людей про необхідність конституційних змін для завершення децентралізації, її незворотності. Дуже важливо, щоб популістам і противникам реформи було важко маніпулювати, використовуючи необізнаність людей», - сказав В’ячеслав Негода.


Проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”

Порівняльна таблиця до проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо територіальної організації влади)”

18 липня 2014 року обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування відбулося в трудовому колективі Бобринецького РВ УМВС України в Кіровоградській області.
Обговорення проводив заступник начальника, начальник міліції громадської безпеки Бобринецького РВ УМВС України в Кіровоградській області Бабич В.В за участі членів трудового колективу (29 осіб).
У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати за основу зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
17 липня 2014 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі відбувся “круглий стіл”. В рамках “круглого столу” проведено консультації  з представниками громадських організацій: “Бобринецька районна організація ветеранів України” та “Бобринецька міська організація ветеранів України” в частині обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
З даного питання інформувала Назаренко М.Г., заступник начальника управління  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі.
 Прийнято рішення ветеранським організаціям опрацювати матеріали змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування, підготувати, у разі виникнення,  пропозиції та надати їх управлінню Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі при наступній зустрічі.   

11 липня 2014 року у трудовому колективі Бобринецького районного центру зайнятості відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Різун О.Л., директор Бобринецького районного центру зайнятості Орза О.М. та працівники трудового колективу.  
Основні зміни, які запропоновано до обговорення, довела до відома присутніх директор Бобринецького районного центру зайнятості Орза О.М.  
Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.  У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати зміни щодо повної ліквідації вертикалі державних адміністрацій, але не погодилися з наданням повноважень новому інституту - представникам Президента України, що, на їх думку, органи місцевого самоврядування втратять самостійність у своїй діяльності.  

08 липня 2014 року відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на території Василівської громади. Участь в обговоренні прийняли жителі громади, працівники соціально-культурної сфери, працівники апарату та депутати сільської ради.
З інформацією з обговорюваного питання виступила секретар Василівської сільської ради Тригуб А.П.
Жителі громади, депутатський корпус сільської ради активно включилися до аналізу даного питання.
Виступили з обговоренням питання Василівський сільський голова          Курач В.П., депутати сільської ради, які проаналізували ситуацію навколо обговорюваних питань, можливі наслідки реформ, якщо такі будуть проведені та питання, які потребуватимуть першочергового вирішення: регулярне автобусне сполучення, вчасність надання невідкладної медичної допомоги та інших соціальних послуг, ремонт дороги, функціонування навчального закладу, який є на території громади.
За результатами обговорення прийнято рішення:
1. Підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні;
 2.  Не підтримати проект Концепції реформування місцевого самоврядування.

 04 липня 2014 року відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на території Буховецької громади. Участь в обговоренні прийняли жителі громади, працівники соціально-культурної сфери, працівники апарату та депутати сільської ради.
З інформацією з обговорюваного питання виступила Буховецький сільський голова Собко Л.М.
За результатами обговорення прийнято рішення:
1. Підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні;
 2.  Не підтримати проект Концепції реформування місцевого самоврядування.

Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування та внесли пропозиції:
1. Зменшити чисельність народних депутатів Верховної Ради України до 250 осіб, зняти з них недоторканість, обрання депутатів до Верховної Ради України  на один строк повноважень;
2.Передати повноваження на місцеві ради, надати право місцевим радам розпоряджатися місцевим бюджетом;
4. Встановити статус єдиної державної мови;
5. Парламентсько-президентська форма влади в Україні.

27 червня 2014 року у трудовому колективі відділу освіти районної державної адміністрації відбулося громадське обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію державної влади в Україні.
У проведенні обговорення взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І., начальник Бобринецького районного управління юстиції Лавріненко А.В., юрист відділу освіти районної державної адміністрації Криворучко В.О., працівники трудового колективу.  
Детальний аналіз проекту змін, які запропоновано до обговорення, довів до відома присутніх начальник Бобринецького районного управління юстиції Лавріненко А.В.
З інформацією виступив юрист відділу освіти районної державної адміністрації Криворучко В.О.
Під час обговорення працівниками колективу внесено пропозиції:
1. Винести на загальноукраїнський референдум питання необхідності внесення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування;
 2. Більш чітко визначити за якими принципами буде здійснено формування районів, регіонів;
3. На прикладі окремої території запровадити запропоновані зміни.

З липня 2014 року, згідно із затвердженим графіком головою районної державної адміністрації, розпочалося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на територіях сільських рад району.
Так, 01 липня 2014 року, відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на території Бобринківської громади. Участь в обговоренні прийняли жителі громади, працівники соціально-культурної сфери, працівники апарату та депутати сільської ради.
З інформацією з обговорюваного питання виступила секретар сільської ради Утулова М.Г.
За результатами обговорення прийнято рішення:
1. Підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні;
 2.  Не підтримати проект Концепції реформування місцевого самоврядування.
26 червня 2014 року у трудовому колективі відділу Держземагентства у Бобринецькому районі відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І., начальник відділу Держземагентства у Бобринецькому районі Гончарук О.В., заступник начальника відділу Держземагентства у Бобринецькому районі Гавриленко Ю.А. та працівники трудового колективу.  
Детальний аналіз проекту змін, які запропоновано до обговорення, довів до відома присутніх головний спеціаліст  юрисконсульт відділу Ісаков О.О.
Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.  У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.

Тему обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування висвітлено на сторінках районної газети “Честь хлібороба” (за 21 червня 2014 року № 47), надруковано статтю під назвою “Кіровоградщина готується децентралізувати владу” та у корпоративному виданні районної державної адміністрації “Інформаційний бюлетень”, випуск №2, за 23 червня 2014 року розміщено статті: “Громадська рада надала низку пропозицій”, “Учасники “круглого столу” рекомендують продовжити обговорення”.17 червня 2014 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
Обговорення проводила заступник начальника управління  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі Щербина С.А. за участі членів трудового колективу (19 осіб).
У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати за основу зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування. Інші пропозиції в ході обговорення не поступали.


19 червня 2014 року в трудових колективах Бобринецької центральної районної лікарні та комунальному лікувальному закладі “Центр первинної медико-санітарної допомоги” відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні  взяли участь головний лікар Бобринецької центральної районної лікарні Семенюк Л.В., головний лікар комунального лікувального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Кубенко Н.В., члени трудових колективів.  
З інформацією з даного питання виступив юрис - консульт Бобринецької центральної районної лікарні та комунального лікувального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Колодіст В.В., який довів до відома присутніх проекти змін, які запропоновано до обговорення.
Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування та внесли пропозиції:
1. Зменшити чисельність народних депутатів Верховної Ради України до 100 осіб, проводити їх вибори на мажоритарній основі, зняти недоторканність з народних депутатів Верховної Ради України;
2. З метою наповнення бюджетів міських, сільських територіальних громад залишити на місцях 75% прибуткового податку з громадян, як це передбачено на сьогоднішній день для міст обласного підпорядкування;
4. Перейти на страхову медицину, врахувавши досвід Молдови.
Трудові колективи в цілому підтримують зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування, проведення адміністративної реформи. 13 червня 2014 року в колективах Бобринецької міської ради та підпорядкованих установах, підприємствах: дитячий садкок №1 та № 2, КП “Комунальник”, “Міськводоканал” відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні  взяли участь міський голова Кравченко Л.Г., заступники міського голови Музика В.Ф., Яворська Н.М., секретар міської ради Непомнящий М.В., працівники апарату міської ради, керівники, члени колективів вищезазначених установ, підприємств.  Присутні обговорили зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування та внесли пропозиції:
1. Вибори голів районних та обласної рад проводити голосуванням жителями району та області;
2. З метою наповнення бюджетів міських, сільських територіальних громад залишити на місцях 75% прибуткового податку з громадян, як це передбачено на сьогоднішній день для міст обласного підпорядкування;
4. З метою вчасного реагування на зміну ринкових цін на енергоносії та підвищення мінімальної заробітної плати – спростити систему обрахування тарифів на житлово-комунальні послуги та передати (контрольоване право через облдержадміністрацію) право їх затвердження на місцях.

13 червня 2014 року
у приміщення райдержадміністрації відбулося чергове засідання громадської ради при районній державній адміністрації.
Під головуванням Цесарської Л.Н. – голови громадської ради при РДА, участі головного спеціаліста юридичного відділу апарату райдержадміністрації – Удовенко О.А., начальника районного управління юстиції у Кіровоградській області – Лавріненка А.В., членів ради, відбулося громадське обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні.
Загальна кількість учасників – 11 осіб.
У ході обговорення суті питання члени громадської ради при райдержадміністрації висунули наступні пропозиції:
- Оприлюднити та надати чіткі роз’яснення для громадськості, за якими принципами будуть формуватися райони, регіони;
- Обирати голів районних рад, голів виконавчих комітетів на місцях, за участі жителів території, тобто шляхом голосування, що відповідає системі виборів у місцевому самоврядуванні;
- Надати право громадськості на відкликання повноважень голови районної ради чи то голови виконавчого комітету, у разі, якщо посадова особа не задовольняє громадськість своїми методами роботи, діяльністю тощо;
- Розпочати децентралізацію з сільських рад, а не районів, відпрацювавши на них модель впровадження реформи;
- Об’єднання сільських рад здійснювати поступово, реагуючи на можливі недоліки тощо.
- Надати місцевим жителям право на вирішення питання щодо об’єднання тих чи інших сільських рад у районі;
- Рішення, чи вносити зміни до Конституції України прийняти на загальноукраїнському референдумі, шляхом волевиявлення українців;
- Необхідно відкрито донести до громадськості не лише чіткі роз’яснення, а й обґрунтування Змін до Конституції України;
- Першочерговим завданням необхідно покращити стан економіки, розбудувати інфраструктуру районів, потім поступово переходити до реформування;
- Проаналізувати шляхи, результативність реформування шляхом створення пробного «пілотного» проекту. На прикладі окремої території, запроваджуючи запропоновані зміни до Конституції України, наочно продемонструвати їх недоліки та переваги;
- Передати повноваження обласних та районних державних адміністрацій до обласних та районних рад.


11 червня 2014 року за участі заступника голови районної державної адміністрації Мельника В.І., голови районної ради Танасієнка І.В., працівників виконавчого апарату районної ради, голів місцевих рад району, працівників районної державної адміністрації, начальника Бобринецького районного управління юстиції Лавріненка А.В. відбувся “круглий стіл”. Основним питанням проведення заходу було обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
З інформацією з даного питання виступив начальник Бобринецького районного управління юстиції Лавріненко А.В., який ознайомив присутніх з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №333-р “Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні”.
Інформуючий акцентував увагу на основних повноваженнях органів місцевого самоврядування базового, районного та обласного рівнів.
Голови місцевих рад району активно долучилися до обговорення питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Голова районної ради Танасієнко І.В. ознайомив голів місцевих рад району із змінами до Конституції України.
Прийнято рішення: Головам місцевих рад району рекомендовано протягом червня-вересня 2014 року провести обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування в територіальних громадах.З метою забезпечення громадського обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування видано доручення голови районної державної адміністрації від 27 травня 2014 року № 01-24/12/1.
Керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в районі, головам  виконавчих комітетів місцевих рад району поставлені завдання щодо організації обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, а також Концепції реформування місцевого самоврядування за участю депутатів місцевих рад, громадськості, жителів територіальних громад району, представників трудових колективів, правознавців, засобів масової інформації. Юридичним відділом апарату районної державної адміністрації передбачено опрацювання пропозицій, які надходитимуть до районної державної адміністрації.
Головою районної державної адміністрації затверджено графік проведення заходів з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
Крім того, видано розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради від 05 червня 2014 року № 180-р/47-гр "Про організацію обговорення у районі змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування", яким затверджено районний організаційний комітет з організації проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування. Очолили районний організаційний комітет голова райдержадміністрації Рожкован С.М. та голова районної ради Танасієнко І.В.
На офіційному веб-сайті райдержадміністрації запроваджено рубрику "Зміни до Конституції України", в якій розміщено "Роз’яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні", порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".
З 23 травня 2014 року у рубриці “Розвиток громадянського суспільства” на офіційному веб-сайті райдержадміністрацій запроваджено громадське обговорення. Забезпечено висвітлення теми обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування, зокрема проведення оперативних нарад під керівництвом голови районної державної адміністрації   Рожкована С.М. 19 травня 2014 року та 27 травня 2014 року (інформація розміщена на офіційному веб-сайті райдержадміністрацій у рубриці “Новини”).

05 червня 2014 року в управлінні агропромислового розвитку та управлінні  соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні  в управлінні агропромислового розвитку районної державної адміністрації взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І. та працівники управління (10 осіб).
Інформувала з даного питання головний спеціаліст з юридичних питань управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Висоцька Н.М., виступила Сопільняк Л.О., начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації.
В ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати за основу пропозицію щодо запровадження розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності та чіткого забезпечення органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами.
В управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації з даного питання інформувала Сабліна Н.А., начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.  Трудовий колектив (31 особа) підтримує зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню