Зміни до Конституції - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Зміни до Конституції

інше


ПРЕЗИДЕНТ ВІДКЛИКАВ ПРОЄКТ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ


16 січня 2020 року
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою та заступниками голови фракції політичної партії “Слуга Народу”, яка становить парламентську більшість у Верховній Раді.
На зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із завершальним етапом реформи децентралізації. Учасники відзначили консенсус стосовно стратегічних завдань цієї реформи – створення в Україні системи спроможних місцевих громад. Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян.
Президент і народні депутати висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій з представниками всіх сторін.
За результатами зустрічі Глава держави вирішив відкликати поданий ним раніше проєкт закону “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” (реєстраційний номер 2598) і скерувати його на доопрацювання.

ПРЕЗИДЕНТ НАПРАВИВ ДО ПАРЛАМЕНТУ НОВИЙ ВДОСКОНАЛЕНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ


28 грудня 2019 року
Президент України Володимир Зеленський направив до Верховної Ради новий вдосконалений законопроєкт про внесення змін до Конституції країни щодо децентралізації влади.
Про це повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” народний депутат України, член комісії з питань правової реформи при Президенті і його представник у Конституційному суді Федір Веніславський.
“Децентралізація – це стратегічно важливий напрямок розвитку України. Реформа, яку місцеве самоврядування чекало роками. Кілька тижнів проходили змістовні та гарячі дискусії щодо законопроєкту змін до Конституції, який робить децентралізацію реальною. Насамперед важливо було почути позицію місцевих громад, заради спроможності і майбутнього розвитку яких, власне, і робиться реформа. У результаті, Президент направив до парламенту новий вдосконалений проєкт з урахуванням найважливіших пропозицій з боку місцевого самоврядування і громадськості. Децентралізація – невідворотна, ми зробимо цю реформу справжньою, громади – здатними, народовладдя – дієвим”, – сказав Федір Веніславський у коментарі агентству.
Ознайомитися детальніше з вдосконаленим законопроєктом можна за відповідними посиланнями:

Проєкт Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” (доопрацьований)

Порівняльна таблиця до проєкту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” (доопрацьована)


ОПРИЛЮДНЕНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


16 грудня 2019 року
на офіційному веб-порталі Верховної Ради України опублікували текст закону про зміни до Конституції України щодо децентралізації.
Законопроєкт № 2598 “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” внесений в Раду як невідкладний.
Громаді планують надати максимум повноважень. Зокрема буде орган місцевого самоврядування – це рада громади. У ній є голова громади, який обирається на 4 роки. Рада формує виконавчий комітет, яким керує голова ради. Це той виконавчий орган, який буде реалізовувати місцеву політику.
Округи мають стати повними замінниками районів. Це інша форма, нова адміністративно-територіальна одиниця. Територія округу складається із громад, одна громада не може бути поділена між округами.
Місцеві адміністрації планують ліквідувати, буде запроваджений перехідний період. На рівні округів і на рівні регіонів будуть префекти. Вони очолюватимуть невелику префектуру. Префект буде представником виконавчої влади на території і матиме статус держслужбовця. Призначається та звільняється префект на 3 роки президентом за подання Кабміну. Також між ними буде постійна ротація, а один префект не може двічі поспіль бути на цій посаді на одній і тій самій територій. Однак він може бути префектом іншої території.
Повноваження префекта – забезпечування взаємодії територіальних органів і центральних органів виконавчої влади та додержання ними Конституції і законів, координація виконання держпрограм, спрямування і організація територіальних органів і забезпечення їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування у форс-мажорних умовах, нагляд за додержанням законів і конституції органами місцевого самоврядування. Префект зможе призупиняти акти місцевих органів влади з одночасним зверненням до суду. До рішення суду акт не буде діяти. Якщо акт стосуватиметься територіальної цілісності або нацбезпеки, префект скасовуватиме його напряму.
Ознайомитися детальніше із законопроєктом можна за відповідними посиланнями:

Проєкт Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”

Порівняльна таблиця до проєкту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”


БЕЗ РАЙОНІВ І ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ, АЛЕ З ОКРУГАМИ І ПРЕФЕКТАМИ, – ЩО ПЕРЕДБАЧАТИМУТЬ ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ


«Ми проводимо децентралізацію за європейськими зразками, але при цьому спираємося на історичні традиції місцевого самоврядування в Україні».
23 жовтня 2019 року
з таких слів розпочав презентацію концепції проекту змін до Конституції в частині децентралізації народний депутат, член комісії з питань правової реформи Олександр Корнієнко.
Зміни до Конституції, що пропонуються, мають наблизити владу до людей, забезпечити імплементацію Європейської хартії місцевого самоврядування, зробити незворотним процес децентралізації, створити новий спроможний адміністративно-територіальний устрій.
Принципи формування системи місцевого самоврядування, на яких ці зміни базуватимуться, такі ж, як і в розвинутих європейських країнах:
1. Субсидіарність – проблема вирішується там, де вона виникла, а послуги надаються на найбільш наближеному до людей рівні.
2. Повсюдність – більше не буде територій, на які не поширюється юрисдикція органів місцевого самоврядування.
3. Фінансова самодостатність – матеріальна і фінансова основа місцевого самоврядування – це земля, майно, природні ресурси, місцеві податки і збори, частина загальнодержавних податків.
«Також у Конституції залишаємо важливий принцип – держава компенсує витрати органів місцевого самоврядування, спричинені рішеннями органів державної влади», – сказав Олександр Корнієнко.
Щодо конкретних змін у адміністративно-територіальному устрої автори концепції пропонують трирівневу систему: громада – округ – регіон.
Громада – головна (базова) ланка місцевого самоврядування. Вся територія країни буде покрита громадами. Саме на рівень громади передається максимум повноважень. Голову і раду громади пропонують обирати на 4 роки, а не на 5, як зараз. Рада громади формує виконавчий комітет, яким керує голова громади.
Округ – субрегіональний рівень. Отже райони ліквідовують, а на субрегіональному рівні з’являються округи. Але округ – це не замінник сучасного району. Площа округів буде значно більшою, а отже їх буде менше – близько 100 (районів зараз 490). Функція округів – не така, як у сучасних районів. Автори концепції схиляються до того, що округ – суто адміністративна одиниця і місцевого самоврядування на цьому рівні не буде. Відповідно, не буде і місцевих рад.
«Є філологічні дискусії, як назвати цей рівень – округ, повіт чи залишити назву район. І ми будемо обговорювати усі пропозиції. Але важливо – не як це називатиметься, а як працюватиме, яким буде зміст. І на субрегіональному рівні найбільш ефективною ми вбачаємо суто адміністративну функцію», – сказав Олександр Корнієнко.
Хоча він зазначив, що можливість самоврядування і на рівні округу все ще розглядається.
Регіон – це усі сучасні 24 області та Крим. Їхні межі не змінюватимуть. В регіонах залишаються ради, які, на відміну від сучасних облрад, зможуть формувати свої виконавчі органи. Обиратиметься рада на 4 роки, а не на 5, як зараз. Основна задача ради – розвиток регіону: прийняття бюджету, втілення державних програм, управління спільним майном громад регіону тощо.
Зміни торкнуться не лише місцевого самоврядування, але й виконавчої влади. Місцеві адміністрації будуть ліквідовані. Натомість пропонується запровадити інститут префекта. Звичайно, буде встановлено певний перехідний період для створення і налагодження роботи цього інституту.
Передбачається, що префекти будуть держслужбовцями. Їх призначатиме і звільнятиме Президент за поданням Кабінету Міністрів. Префекти працюватимуть в регіоні чи окрузі три роки. Далі – обов’язкова ротація. Два строки поспіль префектом однієї території бути не можна.
«Ми беремо курс на професіоналізацію префектів. В умовах постійної ротації префект стає більш професійним і досвідченим. Цього не було з головами ОДА і РДА, які змінювалися з приходом нової влади в країні», – зазначив Олександр Корнієнко.
Префекти забезпечуватимуть взаємодію територіальних органів центральних органів виконавчої влади та наглядатимуть за додержанням ними Конституції і законів України.
Також префекти будуть координувати виконання державних програм на підзвітній території.
У повноваженнях префекта – спрямовувати і організовувати діяльність територіальних органів ЦОВВ та забезпечувати їх взаємодію з органами місцевого самоврядування в умовах воєнного або надзвичайного стану, надзвичайної екологічної ситуації.
Найбільш дискусійне повноваження префекта – здійснювати нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування.
Автори концепції, як і раніше, пропонують, що дію актів органів місцевого самоврядування, які, на думку префекта, не відповідають Конституції чи законам України він може призупинити і одночасно звернутися до суду. І лише суд може їх скасувати, якщо вони дійсно будуть визнані незаконними.
А от акти органів місцевого самоврядування, які загрожують безпеці чи територіальній цілісності України, префект матиме можливість скасувати одразу.
«Питання, які рішення органів місцевого самоврядування префект зможе призупиняти, а які – ні, ще обговорюється. Зараз ми збираємо пропозиції від громадськості і від асоціацій органів місцевого самоврядування, на основі яких прописуватимемо цю норму у відповідному законопроекті», – сказав Олександр Корнієнко.
Народний депутат також повідомив, що паралельно із зазначеними змінами до Конституції напрацьовуються й законопроекти, важливі для впровадження децентралізації: про адміністративно-територіальний устрій, про місцеве самоврядування, про службу в органах місцевого самоврядування та інші.
Очікується, що проект конституційних змін буде спрямований до Конституційного Суду України вже на поточній сесії Верховної Ради.

За матеріалами decentralization.gov.ua


ЩО ЗАБЕЗПЕЧИТЬ НЕЗВОРОТНІСТЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ? НА РАДІ ДОНОРІВ ПРЕДСТАВИЛИ КОНЦЕПЦІЮ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ


Закріплення чіткої системи адмінтерустрою України та ефективної системи місцевого самоврядування, запровадження інституту префекта в системі виконавчої влади та гарантування матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування. Такими є основні напрямки змін до Конституції України в частині децентралізації.
17 жовтня 2019 року
Концепцію проекту змін до Конституції в частині територіальної організації влади та місцевого самоврядування представив на засіданні Ради донорів з питань децентралізації в Україні народний депутат, член комісії з питань правової реформи Олександр Корнієнко.
Він повідомив, що тривають консультації щодо необхідних змін Основного закону в частині децентралізації, а над розробкою тексту проектних норм працюватиме спеціальна група, яку невдовзі буде утворено і до складу якої увійдуть, в тому числі, юристи-конституціоналісти.
Концепція пропонує трирівневу систему адміністративно-територіального устрою – громада (первинна ланка), округ (субрегіональний рівень), регіон (існуючі області та Автономна Республіка Крим).
«Пропозиція – формування адмінтерустрою належить до повноважень Верховної Ради за поданням Уряду», – зазначив народний депутат.
Систему місцевого самоврядування, за словами Олександра Корнієнка, пропонується закріпити на двох рівнях адмінтерустрою – на рівні громади (рада громади та її виконавчий орган) та на рівні області (обласна рада та її виконавчий орган).
В частині гарантування матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування передбачається сумірність фінансових ресурсів та обсягу повноважень органів місцевого самоврядування. А зміна повноважень має відбуватися з одночасними змінами у розподілі фінансових ресурсів. Крім того, як наголосив Олександр Корнієнко, Концепція пропонує закріпити в Основному законі компенсацію державою витрат місцевого самоврядування, спричинених рішеннями органів державної влади.
Виконавчу гілку влади на відповідній території представлятимуть префекти. У пропозиціях – їх призначає та звільняє Президент України за поданням Кабінету Міністрів. Префект підзвітний, підконтрольний та відповідальний перед Кабінетом Міністрів, підзвітний та відповідальний перед Президентом України. Строк перебування на посаді префекта – не більше трьох років, далі – ротація.
Олександр Корнієнко окреслив пропоновані повноваження префекта. Ця посадова особа має забезпечувати взаємодію територіальних органів центральних органів виконавчої влади та здійснювати нагляд за додержанням ними Конституції і законів України. Також префект мав би координувати виконання державних програм. Серед його повноважень – і здійснення нагляду за додержанням Конституції, законів України органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом. В цій частині, як наголосив Олександр Корнієнко, мають бути закріплені гарантії для органів місцевого самоврядування – префект лише призупинятиме рішення, з якого випливатиме, що воно суперечить законодавству, та направлятиме до суду, який прийматиме остаточне рішення.
Народний депутат наголосив, що дороговказом у підготовці змін до Конституції України в частині децентралізації є Європейська хартія місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала у 1997 році.
Він також підкреслив, що пропоновані зміни забезпечать незворотність процесу децентралізації та реформи місцевого самоврядування.


КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРИЛА ПРОЕКТ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В ЧАСТИНІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


26 липня
2019 року голова райдержадміністрації Олег Тертичний взяв участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Бобринецької районної ради.
У засіданні також взяли участь: голови сільських рад, депутати районної ради та делеговані представники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Вела засідання Координаційної ради голова районної ради Олена Гадемська.
На порядок денний було винесено одне питання – обговорення проекту змін до Конституції України в частині децентралізації.
Голова райради Олена Гадемська ознайомила присутніх з основними положеннями нового проекту змін до Основного Закону України.
Зокрема, згідно із розробленими Урядом положень виконавчу владу в районах і областях, у Києві та Севастополі будуть здійснювати префекти. Строк перебування на посаді яких не може перевищувати більше трьох років.
Крім того, планується створити нову систему адміністративно-територіального устрою України, яка буде складатися з адміністративно-територіальних одиниць, а саме: з громади, району та регіону.
Проект змін також визначає поняття “територіальна громада” та “орган місцевого самоврядування”, конкретизує їхні права та обов’язки.
Під час обговорення слово мали присутні голови сільських рад та депутати районної ради.
Так, Олексіївський сільський голова Іван Кравченко запропонував замінити поняття “префект” на “виконавчі комітети”. На його думку, саме вони мають здійснювати виконавчу владу на місцях. У підсумку дана пропозиція була підтримана більшістю членів Координаційної ради.
Лунали й інші думки. Зокрема, пропонувалося доповнити проект змін Конституції положеннями відносно здійснення контролю діяльності органів місцевого самоврядування відповідними органами прокуратури, дозволити громадам перейменовувати населені пункти та вулиці, що входять до її складу, тощо.
За підсумками засідання Координаційної ради вирішено здійснити обговорення проекту змін у сільських радах району з подальшим інформуванням районної та обласної рад.


УРЯД ОПРИЛЮДНИВ ПРОЕКТ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ В ЧАСТИНІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


20 червня 2019 року
проект змін до Конституції в частині децентралізації опублікований. Маємо фахово обговорити і донести до загалу необхідність запропонованих змін.
Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода під час брифінгу «Місцеві вибори на новій територіальній основі: реально чи ні?», організованого Українською асоціацією районних та обласних рад.
«Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, як і обіцяв, ініціював зміни до Конституції в частині децентралізації. Проект цих змін вже розміщений на Урядовому проталі. Я закликаю всі асоціації органів місцевого самоврядування фахово обговорити його та надати свої пропозиції. Також маємо спільно інформувати людей про необхідність конституційних змін для завершення децентралізації, її незворотності. Дуже важливо, щоб популістам і противникам реформи було важко маніпулювати, використовуючи необізнаність людей», - сказав В’ячеслав Негода.


Проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”

Порівняльна таблиця до проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо територіальної організації влади)”

18 липня 2014 року обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування відбулося в трудовому колективі Бобринецького РВ УМВС України в Кіровоградській області.
Обговорення проводив заступник начальника, начальник міліції громадської безпеки Бобринецького РВ УМВС України в Кіровоградській області Бабич В.В за участі членів трудового колективу (29 осіб).
У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати за основу зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
17 липня 2014 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі відбувся “круглий стіл”. В рамках “круглого столу” проведено консультації  з представниками громадських організацій: “Бобринецька районна організація ветеранів України” та “Бобринецька міська організація ветеранів України” в частині обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
З даного питання інформувала Назаренко М.Г., заступник начальника управління  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі.
 Прийнято рішення ветеранським організаціям опрацювати матеріали змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування, підготувати, у разі виникнення,  пропозиції та надати їх управлінню Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі при наступній зустрічі.   

11 липня 2014 року у трудовому колективі Бобринецького районного центру зайнятості відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Різун О.Л., директор Бобринецького районного центру зайнятості Орза О.М. та працівники трудового колективу.  
Основні зміни, які запропоновано до обговорення, довела до відома присутніх директор Бобринецького районного центру зайнятості Орза О.М.  
Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.  У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати зміни щодо повної ліквідації вертикалі державних адміністрацій, але не погодилися з наданням повноважень новому інституту - представникам Президента України, що, на їх думку, органи місцевого самоврядування втратять самостійність у своїй діяльності.  

08 липня 2014 року відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на території Василівської громади. Участь в обговоренні прийняли жителі громади, працівники соціально-культурної сфери, працівники апарату та депутати сільської ради.
З інформацією з обговорюваного питання виступила секретар Василівської сільської ради Тригуб А.П.
Жителі громади, депутатський корпус сільської ради активно включилися до аналізу даного питання.
Виступили з обговоренням питання Василівський сільський голова          Курач В.П., депутати сільської ради, які проаналізували ситуацію навколо обговорюваних питань, можливі наслідки реформ, якщо такі будуть проведені та питання, які потребуватимуть першочергового вирішення: регулярне автобусне сполучення, вчасність надання невідкладної медичної допомоги та інших соціальних послуг, ремонт дороги, функціонування навчального закладу, який є на території громади.
За результатами обговорення прийнято рішення:
1. Підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні;
 2.  Не підтримати проект Концепції реформування місцевого самоврядування.

 04 липня 2014 року відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на території Буховецької громади. Участь в обговоренні прийняли жителі громади, працівники соціально-культурної сфери, працівники апарату та депутати сільської ради.
З інформацією з обговорюваного питання виступила Буховецький сільський голова Собко Л.М.
За результатами обговорення прийнято рішення:
1. Підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні;
 2.  Не підтримати проект Концепції реформування місцевого самоврядування.

Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування та внесли пропозиції:
1. Зменшити чисельність народних депутатів Верховної Ради України до 250 осіб, зняти з них недоторканість, обрання депутатів до Верховної Ради України  на один строк повноважень;
2.Передати повноваження на місцеві ради, надати право місцевим радам розпоряджатися місцевим бюджетом;
4. Встановити статус єдиної державної мови;
5. Парламентсько-президентська форма влади в Україні.

27 червня 2014 року у трудовому колективі відділу освіти районної державної адміністрації відбулося громадське обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію державної влади в Україні.
У проведенні обговорення взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І., начальник Бобринецького районного управління юстиції Лавріненко А.В., юрист відділу освіти районної державної адміністрації Криворучко В.О., працівники трудового колективу.  
Детальний аналіз проекту змін, які запропоновано до обговорення, довів до відома присутніх начальник Бобринецького районного управління юстиції Лавріненко А.В.
З інформацією виступив юрист відділу освіти районної державної адміністрації Криворучко В.О.
Під час обговорення працівниками колективу внесено пропозиції:
1. Винести на загальноукраїнський референдум питання необхідності внесення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування;
 2. Більш чітко визначити за якими принципами буде здійснено формування районів, регіонів;
3. На прикладі окремої території запровадити запропоновані зміни.

З липня 2014 року, згідно із затвердженим графіком головою районної державної адміністрації, розпочалося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на територіях сільських рад району.
Так, 01 липня 2014 року, відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування на території Бобринківської громади. Участь в обговоренні прийняли жителі громади, працівники соціально-культурної сфери, працівники апарату та депутати сільської ради.
З інформацією з обговорюваного питання виступила секретар сільської ради Утулова М.Г.
За результатами обговорення прийнято рішення:
1. Підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади в Україні;
 2.  Не підтримати проект Концепції реформування місцевого самоврядування.
26 червня 2014 року у трудовому колективі відділу Держземагентства у Бобринецькому районі відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І., начальник відділу Держземагентства у Бобринецькому районі Гончарук О.В., заступник начальника відділу Держземагентства у Бобринецькому районі Гавриленко Ю.А. та працівники трудового колективу.  
Детальний аналіз проекту змін, які запропоновано до обговорення, довів до відома присутніх головний спеціаліст  юрисконсульт відділу Ісаков О.О.
Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.  У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.

Тему обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування висвітлено на сторінках районної газети “Честь хлібороба” (за 21 червня 2014 року № 47), надруковано статтю під назвою “Кіровоградщина готується децентралізувати владу” та у корпоративному виданні районної державної адміністрації “Інформаційний бюлетень”, випуск №2, за 23 червня 2014 року розміщено статті: “Громадська рада надала низку пропозицій”, “Учасники “круглого столу” рекомендують продовжити обговорення”.17 червня 2014 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
Обговорення проводила заступник начальника управління  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі Щербина С.А. за участі членів трудового колективу (19 осіб).
У ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати за основу зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування. Інші пропозиції в ході обговорення не поступали.


19 червня 2014 року в трудових колективах Бобринецької центральної районної лікарні та комунальному лікувальному закладі “Центр первинної медико-санітарної допомоги” відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні  взяли участь головний лікар Бобринецької центральної районної лікарні Семенюк Л.В., головний лікар комунального лікувального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Кубенко Н.В., члени трудових колективів.  
З інформацією з даного питання виступив юрис - консульт Бобринецької центральної районної лікарні та комунального лікувального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Колодіст В.В., який довів до відома присутніх проекти змін, які запропоновано до обговорення.
Присутні прийняли активну участь в обговоренні змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування та внесли пропозиції:
1. Зменшити чисельність народних депутатів Верховної Ради України до 100 осіб, проводити їх вибори на мажоритарній основі, зняти недоторканність з народних депутатів Верховної Ради України;
2. З метою наповнення бюджетів міських, сільських територіальних громад залишити на місцях 75% прибуткового податку з громадян, як це передбачено на сьогоднішній день для міст обласного підпорядкування;
4. Перейти на страхову медицину, врахувавши досвід Молдови.
Трудові колективи в цілому підтримують зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування, проведення адміністративної реформи. 13 червня 2014 року в колективах Бобринецької міської ради та підпорядкованих установах, підприємствах: дитячий садкок №1 та № 2, КП “Комунальник”, “Міськводоканал” відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні  взяли участь міський голова Кравченко Л.Г., заступники міського голови Музика В.Ф., Яворська Н.М., секретар міської ради Непомнящий М.В., працівники апарату міської ради, керівники, члени колективів вищезазначених установ, підприємств.  Присутні обговорили зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування та внесли пропозиції:
1. Вибори голів районних та обласної рад проводити голосуванням жителями району та області;
2. З метою наповнення бюджетів міських, сільських територіальних громад залишити на місцях 75% прибуткового податку з громадян, як це передбачено на сьогоднішній день для міст обласного підпорядкування;
4. З метою вчасного реагування на зміну ринкових цін на енергоносії та підвищення мінімальної заробітної плати – спростити систему обрахування тарифів на житлово-комунальні послуги та передати (контрольоване право через облдержадміністрацію) право їх затвердження на місцях.

13 червня 2014 року
у приміщення райдержадміністрації відбулося чергове засідання громадської ради при районній державній адміністрації.
Під головуванням Цесарської Л.Н. – голови громадської ради при РДА, участі головного спеціаліста юридичного відділу апарату райдержадміністрації – Удовенко О.А., начальника районного управління юстиції у Кіровоградській області – Лавріненка А.В., членів ради, відбулося громадське обговорення змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні.
Загальна кількість учасників – 11 осіб.
У ході обговорення суті питання члени громадської ради при райдержадміністрації висунули наступні пропозиції:
- Оприлюднити та надати чіткі роз’яснення для громадськості, за якими принципами будуть формуватися райони, регіони;
- Обирати голів районних рад, голів виконавчих комітетів на місцях, за участі жителів території, тобто шляхом голосування, що відповідає системі виборів у місцевому самоврядуванні;
- Надати право громадськості на відкликання повноважень голови районної ради чи то голови виконавчого комітету, у разі, якщо посадова особа не задовольняє громадськість своїми методами роботи, діяльністю тощо;
- Розпочати децентралізацію з сільських рад, а не районів, відпрацювавши на них модель впровадження реформи;
- Об’єднання сільських рад здійснювати поступово, реагуючи на можливі недоліки тощо.
- Надати місцевим жителям право на вирішення питання щодо об’єднання тих чи інших сільських рад у районі;
- Рішення, чи вносити зміни до Конституції України прийняти на загальноукраїнському референдумі, шляхом волевиявлення українців;
- Необхідно відкрито донести до громадськості не лише чіткі роз’яснення, а й обґрунтування Змін до Конституції України;
- Першочерговим завданням необхідно покращити стан економіки, розбудувати інфраструктуру районів, потім поступово переходити до реформування;
- Проаналізувати шляхи, результативність реформування шляхом створення пробного «пілотного» проекту. На прикладі окремої території, запроваджуючи запропоновані зміни до Конституції України, наочно продемонструвати їх недоліки та переваги;
- Передати повноваження обласних та районних державних адміністрацій до обласних та районних рад.


11 червня 2014 року за участі заступника голови районної державної адміністрації Мельника В.І., голови районної ради Танасієнка І.В., працівників виконавчого апарату районної ради, голів місцевих рад району, працівників районної державної адміністрації, начальника Бобринецького районного управління юстиції Лавріненка А.В. відбувся “круглий стіл”. Основним питанням проведення заходу було обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
З інформацією з даного питання виступив начальник Бобринецького районного управління юстиції Лавріненко А.В., який ознайомив присутніх з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №333-р “Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні”.
Інформуючий акцентував увагу на основних повноваженнях органів місцевого самоврядування базового, районного та обласного рівнів.
Голови місцевих рад району активно долучилися до обговорення питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.
Голова районної ради Танасієнко І.В. ознайомив голів місцевих рад району із змінами до Конституції України.
Прийнято рішення: Головам місцевих рад району рекомендовано протягом червня-вересня 2014 року провести обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування в територіальних громадах.З метою забезпечення громадського обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування видано доручення голови районної державної адміністрації від 27 травня 2014 року № 01-24/12/1.
Керівникам структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в районі, головам  виконавчих комітетів місцевих рад району поставлені завдання щодо організації обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади, а також Концепції реформування місцевого самоврядування за участю депутатів місцевих рад, громадськості, жителів територіальних громад району, представників трудових колективів, правознавців, засобів масової інформації. Юридичним відділом апарату районної державної адміністрації передбачено опрацювання пропозицій, які надходитимуть до районної державної адміністрації.
Головою районної державної адміністрації затверджено графік проведення заходів з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
Крім того, видано розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради від 05 червня 2014 року № 180-р/47-гр "Про організацію обговорення у районі змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування", яким затверджено районний організаційний комітет з організації проведення обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування. Очолили районний організаційний комітет голова райдержадміністрації Рожкован С.М. та голова районної ради Танасієнко І.В.
На офіційному веб-сайті райдержадміністрації запроваджено рубрику "Зміни до Конституції України", в якій розміщено "Роз’яснення щодо змін до Конституції України на реалізацію Реформи місцевого самоврядування та курсу Уряду на децентралізацію влади в Україні", порівняльну таблицю до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)".
З 23 травня 2014 року у рубриці “Розвиток громадянського суспільства” на офіційному веб-сайті райдержадміністрацій запроваджено громадське обговорення. Забезпечено висвітлення теми обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування, зокрема проведення оперативних нарад під керівництвом голови районної державної адміністрації   Рожкована С.М. 19 травня 2014 року та 27 травня 2014 року (інформація розміщена на офіційному веб-сайті райдержадміністрацій у рубриці “Новини”).

05 червня 2014 року в управлінні агропромислового розвитку та управлінні  соціального захисту населення районної державної адміністрації відбулося обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.
В обговоренні  в управлінні агропромислового розвитку районної державної адміністрації взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Мельник В.І. та працівники управління (10 осіб).
Інформувала з даного питання головний спеціаліст з юридичних питань управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Висоцька Н.М., виступила Сопільняк Л.О., начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації.
В ході обговорення присутні прийняли рішення підтримати за основу пропозицію щодо запровадження розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування за принципом субсидіарності та чіткого забезпечення органів місцевого самоврядування необхідними фінансовими ресурсами.
В управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації з даного питання інформувала Сабліна Н.А., начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.  Трудовий колектив (31 особа) підтримує зміни до Конституції України щодо децентралізації державної влади та Концепції реформування місцевого самоврядування.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню