Учасникам АТО та членам їх сімей - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Учасникам АТО та членам їх сімей

ЧЕТВЕРТА ЛІНІЯ ФРОНТУ

Сьогодні я знову говоритиму про тих, хто небайдужий до подій на сході країни і постійно надає допомогу бійцям в зоні АТО, щоб ми з вами могли жити спокійно. Звісно, всі не можуть воювати, хтось повинен і врожай збирати, і створювати надійний тил. Але вистояти зможемо тільки всі разом.
Тож хочу назвати тих, ким було здійснено придбання тепловізора "Пульсар Н0355” для солдата 72 бригади: М.Пелеш –  20000 грн., М.Панасюк – 20000 грн. (вони першими відгукнулися на прохання), а також В.Гранкін – 4000 грн.,  В.Романюк – 5000 грн., сільраді Олексіївки – 400 грн., В.Згоба – 110 грн., С.Білоконенко – 2000 грн., М.Дяченко – 2000 грн., М.Савеленко – 1000 грн., Г.Тітаренко –1000 грн., І.Дяченко – 1000 грн., М.Чучуменко – 1000 грн., О.Голубовський – 3000 грн., С.Колотій – 150 грн. Окрема подяка жителям Компаніївки за 10000 грн., які були витрачені на придбання рацій та бінокля.
Нещодавно виповнилося 44 роки нашому кораблю СДК "Кіровоград". Щиро дякую усім, хто взяв участь у підготовці продуктового подарунка для тих, хто служить на “Кіровограді” . В кожній статті я називаю прізвища тих, хто допомагає нашим солдатам. Хочу, щоб цих людей знали не тільки рідні солдатів, а й усі жителі району, і не шкодували слів вдячності, на які заслуговують благодійники.
А.ГОРБАНЕЦЬ, голова благодійного фонду “Перемога”.


БОБРИНЧАНАМ – НИЗЬКИЙ УКЛІН І ВЕЛИКИЙ ПРИВІТ

Відбулися дві поїздки в зону АТО 14 і 21 червня – у Маріуполь і Волноваху, де служать 4 бобринчанина.
Назву земляків, які надали допомогу: Л.Нертик, Л.Каращук, К.Степанчук, А.Колос , Т.Марущак, Л.Білодідова, сім’ї С. і Т. Карасів, Тарнавських, Бражко, іванчак, Волосович, Н.Бардиш, О.Ткаченко, З.Пирля, сім’ї обухів, Могильд, Петруків, Степанчуків, Шевченків, С.Дацунів та Н.Гейків, Н.Філатових та А.Ляшків, О.Щербатих та О.Шарандаків, С.Малік, В.Марченко, Ю.Бугаенко, С.Вороніна, Р.Крячко, Н.Загородько, М.Ніколаєва, Н.Мацай, Г.Гавриш, Н.Ярига, знижку на товари зробила Л.Якубенко.
Приватні підприємці з Вознесенська наддали молоді овочі, копчення риби – Ю.Василенко. Подяка підприємцю з Бобринця О. Петрову, який своїм авто завіз товари бійцям.
Щира вдячність жительці Миколо-Бабанки Т.Бражко, а також за грошову допомогу в сумі 3100 гривень В.Зубенко з Витязівки (за ці кошти були придбані товари для минулої поїздки).
На зібрані цього разу 6300 гривень придбали форми, паски, батарейки, технічне масло, цигарки, випічку, рибу, м’ясо, сало та інші продукти харчування.
З передової бобринчанам передали низький уклін за постійну допомогу, велику вдячність. Передаю привіт Бобринеччині з АТО і від голови сільської ради Веселівки Костянтина Секрета. Приєднуйтесь до благодійності, адже кожен знає – там чиясь дитина, на місці якої могли буги ваші діти й батьки.


ДЛЯ БЛОКПОСТІВ ДЗЕРЖИНСКА

Протягом червня “ Благодійний фонд Бобринеччини” допомагав учасникам АТО. Демобілізований боєць, волонтер фонду Олександр Ніколенко доставив вантаж на блокпости Дзерджинська. Надали допомогу транспортом волонтери Новоукраїнського району. Пальним допомогли ФГ «Санті» (В.Ф.Супрун), демобілізовані солдати-прикордонники та ПП Г.А.ІІІтурко.
Щиро вдячні керівникам та жителям Рощахівської (С.Ф.Дубчак), Солонцюватської (О.І.Рябокінь), Верхньоінгульської (О.С.Руденко) територіальних громад за продукти. ПП І.В.Скрипник надала цигарки, ПП О.М.Рижков та ФГ «Івашина» (Володимир Івашина) передали консерви, працівники магазину «Валентина» — продукти.
Вкотре дякують наші бійці керівнику ДГ «Червоний землероб» П.І.Панібратцю за м’ясо та сало. Дякую за допомогу С.Каразей, В.Могильді, братам  О. та М.Пономарьовим. Велика вдячність М.Пелешу за допомогу Фонду на придбання приладу нічного бачення для бійців Артемівська.
Відзначу, що демобілізовані бійці АТО С.Бондаренко, О.Почкай, С.Бойчук активно допомагають своїм побратимам, які зараз воюють. Цього разу сім’ї цих чоловіків передали для солдатів продукти, консервацію, цигарки, інші необхідні речі та номери районної газети «Честь хлібороба».
О.ПРОЗОРОВА, керівник фонду.


ЩЕ ДВІ АВТІВКИ ЗАХИЩАТИМУТЬ ВОЇНІВ

Минулої п’ятниці автомобільний парк Третього окремого полку спецпризначення поповнився двома машинами.
У черговий раз волонтери О.Цокалов із Олексіївки та А.Борщенко із Компаніївського району передали бійцям два переобладнаних позашляховики “Ленд Ровер”. За фінансової підтримки О.Письменного, С.Іванова, Ю. Фесенка, С.Білана, О.Пітенка, Головне вдалося якісно адаптувати цивільні всюдиходи до військових потреб.
Ремонтними роботами займалися С.Здоровець, В.Скороход, С.Зайцев, М.Цокалов. Ними було відремонтовано ходову частину, трансмісію, проведено капітальні кузовні й зварювальні роботи, замінено масла і фільтри, щоб автомобілі не підвели спецпризначенців під час виконання важливих завдань. Військові задоволені автомобілями. Адже всі побажання щодо переоснащення техніки, волонтери виконали до найменших дрібниць.
За інформацією районної газети “Честь хлібороба” від 07 липня 2015 року №49

ВІДКРИТО «ЧАТ» НА ДОПОМОГУ ВОЛОНТЕРАМ ТА ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ!

На сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації для волонтерів та громадських організацій, які надають допомогу військовим формуванням, військовослужбовцям та членам їх сімей в районах та містах області працює «чат» для забезпечення оперативного обміну інформацією щодо проблемних питань, якими вони опікуються, стану надання допомоги тощо. Інформація, опублікована в «чаті» буде доступна для всіх користувачів сайту.
Для того, щоб користуватися «чатом», волонтерам необхідно зайти на сайт Кіровоградської обласної державної адміністрації за адресою: http//kr-admin.gov.ua; в розділ сайту «Гаряча лінія» для воїнів АТО та волонтерів, які допомагають військовослужбовцям (банер в центральній частині сайту); зайти в «чат» та авторизуватись.
Логін та пароль для авторизації Ви попередньо можете отримати в управлінні комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за телефоном (0522) 24-16-54.


СТАТУС УЧАСНИКА АТО: ПОРЯДОК ТА ПРОЦЕДУРА ОТРИМАННЯ

Одним із актуальних питань залишається тема отримання військовослужбовцями статусу учасника АТО. Під час щотижневої наради в РДА про стан справ доповідав тимчасово виконуючий обов’язку військового комісара капітан Олександр Поповченко.
Олександр Михайлович поінформував головуючого та учасників наради щодо переліку документів, які необхідно здати військовослужбовцям для отримання статусу учасника бойових дій.
Відповідно до чинної Постанови Кабміну від 20 серпня 2014 року №413, командири військових частин у місячний термін після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, подають на розгляд комісії Міністерства оборони України з питань визначення учасників бойових дій визначений перелік документів. Серед таких: довідка про безпосередню участь особи в антитерористичної операції, витяги із наказів по військовій частині про відбуття в район завдань АТО та прибуття до військової частини після виконання вказаних завдань, копії посвідчень про відрядження та інші.
Доповідач наголосив, що всі копії документів мають бути завіренні підписом командира військової частини, скріпленої гербовою печаткою.
Учасники  АТО, звільненні з військової служби, документи подають через комісії обласних військових комісаріатів та міського військового комісаріату міста Києва.
У ході розгляду питання, голова районної ради Іван Танасієнко наголосив, що найближчим часом варто провести розширену зустріч демобілізованих бобринчан, які повернулися із зони проведення АТО та поспілкуватися з ними на всі важливі питання й теми.
Голова РДА Сергій Шевченко дав доручення відповідальним посадовим особам тримати на контролі кількість осіб, які демобілізуються та повертаються до району із зони АТО. Крім цього, здійснювати оперативний моніторинг усіх життєво важливих питань для військовослужбовців. Серед таких: отримання земельних ділянок, працевлаштування та ін.

ВЧОРА БОБРИНЧАНИ ПЕРЕДАЛИ ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ ТРИ КАМАЗИ ТА УРАЛ

25 лютого  відбулася передача вантажного транспорту Збройним силам України.
Як повідомлялося раніше, бобринчани в короткий термін збирали кошти для придбання КамАЗу, вартість якого 120 тисяч гривень. За інформацією Миколи Капітоненка, військового комісару Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК, сільгоспвиробниками, підприємцями, небайдужими жителями міста та району з цією метою було зібрано необхідну суму коштів й навіть більше – 150 398 грн.
Крім цього до виконання плану по військово-транспортному обов’язку долучилися Сергій Німенко, депутат районної ради, керівник СФГ “Галина”, голова РО “Бобринецька рада сільгоспвиробників” та Анатолій Цесарський, голова ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка”, які на потреби Збройних сил України передали власні КамАЗи.
Для перевезення особового складу тентований “Урал” передали армії фермери Олексій Цокалов та Володимир Рижков. Назвали його на честь загиблого Героя України Віктора Чміленка – “ЧМІЛЬ” (див.фото).
Під час заходу зі словом виступили: голова РДА Сергій Рожкован, голова районної ради Іван Танасієнко, благодійники Сергій Німенко, Олексій Цокалов, Витязівський сільський голова Валентина Польнікова, Іван Висоцький, представник  ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка”.
“Дякую всім небайдужим, хто в такий нелегкий час простягнув руку допомоги ЗС України. Наші шана, повага і підтримка учасникам АТО, їх родинам, усім, хто зробив і робить свій внесок у становлення та захист української держави. Лише гуртом ми зможемо подолати російську агресію і навести лад в державі. Слава воїнам-патріотам, воїнам-Героям! Шана і повага благодійникам і волонтерам. Слава Україні!”, - з виступу голови РДА.
Військовий комісар, дякуючи у виступі усім і кожному, хто долучився до збору коштів, зазначив, що із зібраної загальної суми 150 398 грн. пересічні бобринчани здали 5 265 грн., підприємці – 22 250 грн., установи й організації – 6 350 грн., сільські ради – 48 359 грн., керівники ФГ – 68 174 грн. “За такого патріотизму, небайдужості та підтримки української армії, єдності українського народу, наша армія однозначно зможе подолати ворога”, - акцентував Микола Капітоненко.
Обряд освячення вантажівок здійснив настоятель Свято-Миколаївського храму УПЦ КП  отець Юрій Онисько.


“СТЯГИ  ДЛЯ ЗВИТЯГИ” – ПАТРІОТИ В ДУШІ

Наш район від початку проведення на сході країни антитерористичної операції постійно допомагає українським військовим. Підтримують бобринчани бійців усім чим можуть. Спільно працюють над збором того, що потребують наші захисники.
Понад кілька мільйонів гривень за період АТО – грошовий вираз підтримки армії нашої держави, вклад у перемогу над агресором від Бобринеччини. Та ніяк не можна зміряти неосяжні тепло та щирість вкладені у власноруч вив’язані теплі речі, приготовані “смаколики” та сотні оберегів, листів, листівок для солдатів. Молодь, доросле покоління, волонтери, благодійники, усі намагаються підтримати тих, хто сьогодні на передовій захищає наший спокій.
Активізований волонтерський рух на Бобринеччині займається не лише збором гуманітарної допомоги в підтримку війська. Приділяють увагу й патріотичному вихованню молоді. Так, члени “Благодійного фонду Бобринеччини” започаткували у районі акцію “Стяги для звитяги”. Проводячи зустрічі з шкільною молоддю волонтери вручають дітям прапори для написання побажань бійцям АТО та передають взамін державні стяги з передової з побажаннями від солдат.
Молодь же активно підтримує та вболіває за українських солдат. Крім гарних оптимістичних побажань передають й власноруч зв’язані шарфи та шкарпетки.
На фото: Юрій Вербовий, керівник РО СУМ, волонтер
“Благодійного фонду Бобринеччини” з учнями міської школи.ФЕСТИВАЛЬ В ПІДТРИМКУ УЧАСНИКІВ АТО

Минулої п’ятниці відбувся районний молодіжний пісенний фестиваль “На крилах юності і пісні”. Цього року сімнадцять конкурсантів з району та міста демонстрували свої  пісенні таланти. Проявили себе учасники якнайкраще. Тож і отримали Дипломи у найрізноманітніших номінаціях та подарунки від благодійників району.
Проходив третій фестиваль під знаком “благодійний”. У зв’язку з ситуацією на Сході країни, молодь співала виключно патріотичних пісень. А усі учасники заходу приєдналися до збору коштів для учасників АТО та членів їх сімей. Вже цими днями зібрана сума буде в рівних частинах передана родинам наших захисників.
Дякували за активну громадську позицію
Крім того, поєднав фестиваль у собі й відзначення Міжнародного дня волонтера.  Недарма до складу журі, яке оцінювало виступи учасників були запрошені й представники волонтерського руху у районі.
 Кращих з кращих волонтерів було відзначено Подякою Бобринецької районної державної адміністрації та Бобринецької районної ради. Так, нагороджено: Бобринецьку церкву віри Євангельської (пресвітер – Мірошніченко Юрій Олександрович); волонтерський  загін учнів  Бобринецької   загальноосвітньої   школи І-ІІІ ступенів № 5 імені П.П.Шумилова (керівник загону – Кривошея Людмила Петрівна); Вербового Юрія Станіславовича, керівника районного осередку Спілки Української Молоді, члена “Благодійного фонду Бобринеччини”; Нікітюка Сергія Олександровича, волонтера, члена благодійного фонду “Перемога”, Савченко Зою Дмитрівну, волонтера благодійної організації “Благодійний фонд Бобринеччини”.
Повертайтеся живими…
Патріотичний фестиваль в підтримку учасників АТО, який зібрав у районному Будинку культури чимало бобринчан ще раз продемонстрував щирість українських душ, їх цілеспрямованість на шляху до захисту рідної країни та віддану шану перед українськими військовими, які зі зброєю в руках боронять цілісність України.
Цьому підтвердження численні музичні номери з використанням національної та державної символіки. А також гучні оплески бобринчанам-учасникам АТО, які будучи у відпустці, відвідали концерт. В їхньому обличчі бобринчани подякували усім, хто зараз стоїть на варті незалежності української держави.  
Згадали під час фестивалю й полеглих бобринчан на полях неоголошеної, але  кривавої війни… Пам'ять про земляків вшанували хвилиною мовчання.
У виступах же кожного, чи то керівництва, чи то учасників фестивалю наскрізно звучали слова про довгоочікуваний мир та неодмінну перемогу українських військових.


З МИРУ ПО НИТЦІ.БОБРИНЧАНИ  НЕ  ЗАБУВАЮТЬ ПРО УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ


Щоденна благодійна робота волонтерів направлена на підтримку українських військових продовжується.
Так, за інформацією відповідальної за взаємодію з волонтерами та координацію дій щодо надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, протягом минулого тижня (з 01 по 07 грудня)  “Благодійний фонд Бобринеччини” отримав: 50 грн., від пенсіонерки Пономаренко Г.Д.; від жителів Тарасівки – 100 грн. (Битченко О.), Варенич І. – 50 грн.; ПП “Кривенко Л.” – 300 грн. та 40 пар теплих шкарпеток. Підтримала бійців й прийомна родина Китунів, зв’язавши 5 пар теплих шкарпеток.
Передали гуманітарну допомогу фонду для відправки в зону АТО й жителі Буховецької сільської ради: кошти в сумі 1500 грн. та продукти харчування (2 мішки картоплі, 1 мішок цибулі,часник 2 кг,консервація – 5 бутлів та 10 баночок, крупи). ПП “Кіріченко Г.” надав ліків на суму 204 грн.
Також на Волноваху  для наших земляків, які зараз захищають територіальну цілісність України відправлено: ліки, цигарки (6 бл.), носки(10 пар теплих та 2 – в’язаних), шапка, тепла білизна, штани теплі, светри (7 шт.), вологі серветки (2 уп.), лимони (1 кг); Мед (2 кг), вермішель швидкого приготування –  (30 шт.), сало, цукерки (1 ящ.), печиво (3 кг), чай, кава, консервація, .
Направлено у зону АТО для бійців й казан, сковорода, тарілки металеві, бочка харчова, тен 1,5 кВт , бензопила, утеплювач 30 м.кв., термогрілки, крупи та ін.СОЛДАТІВ ЗІГРІВАЮТЬ СВОЇМИ СЕРЦЯМИ

Діти особливо чутливо сприймають події, пов'язані з боротьбою українців за цілісність держави. Тож кожен з них бажає допомогти, чим може.
Днями гуртківці Будинку дитячої творчості зустрічалися з Олександром Почкаєм, татусем вихованки, який перебував у зоні проведення АТО, а вдома побував у короткій відпустці. Для нього та його товаришів по зброї, на кошти, зібрані під час проведення акції “Діти Бобринеччини – воїнам АТО” , члени дитячого парламенту придбали теплий одяг. Щирий подарунок підкріпили дитячими листами, малюнками, виробами та освяченими натільними хрестиками.
Хочеться вірити, що наші захисники скоро повернуться додому, що Україна подарує своїм дітям у сьогоденні і в майбутні добрі дні. А досвід співчуття і взаємодопомоги стане кожній дитині та підлітку у нагоді в інших життєвих ситуаціях, вже під мирним небом.
За матеріалами районної газети “Честь хлібороба”( №84, за 01.11.2014ДОПОМОГА  АРМІЇ

ЩЕ ОДНА МАШИНА НАПРАВЛЕНА В ЗОНУ
АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Район, жителі нашого краю продовжують активно підтримувати українське військо. Так, за інформацією голови благодійного фонду “Перемога” Антоніни Горбанець, від небайдужих бобринчан днями в зону проведення АТО було передано УАЗ-3303. Отримали його бійці 13 зенітного батальйону, які несуть службу в Слов'янську. До складу батальйону входять й хлопці з Кіровоградщини. Від імені бійців голова фонду висловлює щирі слова подяки усім, хто долучився до благородної справи. А саме, - О.Ільчишину, голові ФГ “Гранат-2013” (с.Костомарівка), який передав машину до фонду. Та тим, хто посприяв у ремонті автомобіля для відправки в зону АТО: В.Отрепьєву, О.Прокудіну, В.Сокуренку, О.Вороному, В.Слоню,  А.Трошину, М.Ложечнікову. Дякують за допомогу А.Ліннікову, С.Нікітюку та колективу СТО, які ремонтували та переганяли машину в місце призначення.
Голова фонду також розповіла, що співпраця з підприємцем Анатолієм Лінніковим вже триває кілька місяців. За цей час спільно зроблено чимало добрих справ на благо української армії. Неодноразові поїздки в зону АТО, передача теплих речей, іншої гуманітарної допомоги, щоразу, впевненні волонтери, підтримують бійців, які воюють за територіальну цілісність нашої країни.
Антоніна Горбанець запевняє, що працюватимуть у такому руслі й надалі. Бо саме наша допомога, наша віра й підтримка додають солдатам волі та сил гідно протистояти ворогу. Тому, волонтер закликає усіх бобринчан продовжувати збирати продукти харчування, теплі речі, медикаменти, кошти для подальшої відправки солдатам. Все це збирають у відділенні “Нової пошти” , за адресою: м.Бобринець, вул. 16 Березня (перехрестя) або за телефоном: 096 695 32 31.
У будь-який час, запевняє голова фонду “Перемога”, вони можуть надати та продемонструвати підтверджувальні матеріали про вже передану допомогу. Їх робота прозора та цілковито направлена на допомогу українській армії.
Нагадуємо, що перерахувати кошти на рахунок фонду “Перемога” в підтримку бійців можна за такими реквізитами: р/р 26002011398126, МФО300023, ЄДРПОУ 39362651.
Волонтери, учасники благодійного руху чекають небайдужих бобринчан для плідної роботи в підтримку українських військових, які борються за мир та незалежність України.

ЗВІТ  ПРО РОБОТУ ВОЛОНТЕРІВ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

   За інформацією членів “Благодійного фонду Бобринеччини” 19 листопада відбулася  поїздка до Маріуполя. У відповідальний рейс відправилися власним транспортом водій В.Ковальчук та волонтер О.Станіславук.   
  Цим рейсом волонтери, учасники благодійного руху Бобринеччини доставили до місця дислокації для проходження військової служби бійця з Бобринця та ще 2 – з Кіровограда та Устинівки.
  Найбільш душевним моментом поїздки був візит матері до сина. Волонтери допомогли їй зустрітися із сином, який захищає Україну, та обняти його. Звісно, привезли й гостинці для солдат.  
Під час поїздки до зони проведення антитерористичної операції волонтери відвідали блокпости біля аеропорту, Маріуполь та населеного пункту Ялта. З третього маршруту доставили пораненого бійця до Бобринця для продовження лікування.
Благодійний фонд вдячний за допомогу в організації поїздки, наданого пального та коштів від  В.Габарця, О.Харчевного, М.Пелеша, М.Рижкова, жительці міста Н.Трембич, яка теж передала воїнам гостинців.
 Доставили в зону АТО й буржуйку, яку  на замовлення  волонтерів виготовив П. Корж.
Допомогли сформувати гуманітарний вантаж, зібравши продукти  Павлогірківська сільська рада. Відвезли хлопцям й бобринецький хліб та печиво, які передала В.Татарова від Бобринецького райспоживтовариства.
   Вже традиційно воїнам доставили предмети гігієни та зібрані теплі речі. Протягом минулого тижня нашим захисникам, які прибули додому у відпустки з передової, передано п’ять  теплих курток, флісову білизну та каремати.

ФОНД ПРАЦЮЄ

Щоденно бобринчани продовжують допомагати та підтримувати бійців АТО. Члени “Благодійного фонду Бобринеччини” (керівник О. Прозорова, активні волонтери Савченко З., Станіславук О., Рибачук Н., Фросіняк С.) протягом місяця щотижня направляли військовослужбовцям гуманітарні вантажі з продуктами харчування, теплими речами, медикаментами, засобами гігієни та ін. Власний транспорт для цього надав В. Ковальчук, а питання з пальним допомогли вирішити Панасюк М., Романюк В., Євтодій О., Жовтенко Ю.
Спільно спрацювали й в придбанні медикаментів. Допомогу надали районна організація “Червоного хреста”, аптеки “Крок” та ПП “Музика І.”.
Надають підтримку й постійно співпрацюють з фондом та волонтерами ПП “Якубенко С.”, ПП “Вороний В.”, чимало сімей та бобринчан, наприклад, сім'я Щербанюків. А також фонд Діани Макарової, Ю. Вербовий та багато небайдужих жителів району.
Свою частку допомоги надають й ті, хто вкидає кошти до скриньок. Так, за місяць у них зібрано: в магазинах “Пиріжки” – 2 730 грн., “Торти” – 395 грн., Стройбат” – 502 грн. В “Ощадбанку” – 267 грн.
Ці кошти та залишок коштів на рахунку використано для придбання 4 комплектів військової форми, 4 засобів зв'язку, продуктів харчування.
За інформацією Н.А.Сабліної, координатора волонтерського руху.


При облдержадміністрації створено Координаційний центр надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей


Безумовно, першочергове завдання центру - забезпечити усіляку підтримку і допомогу учасникам АТО та членам їх сімей, які звертаються за допомогою у органи влади різного рівня, а разом з тим новоутворена структура покликана скоординувати дії волонтерів та громадських організацій, які допомагають військовослужбовцям та їхнім родинам.
Координаційний центр займатиметься прийомом та обробкою відповідних звернень, що надходять до Кіровоградського обласного контактного центру, стежитиме за веденням баз даних необхідної та наданої допомоги і координуватиме дії місцевих органів виконавчої влади, представників бізнесу, волонтерів та громадських організацій, які надають допомогу учасникам АТО та членам їх сімей. Члени координаційного центру збиратимуться щотижня для аналізу зібраної інформації і перерозподілу завдань для виконання.
Очолює Координаційний центр надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук. Серед членів координаційного центру окрім керівників різних структурних підрозділів ОДА, а також територіальних відомств, представники громадських організацій, благодійних фондів і окремі волонтери.
Телефон для звернень до контактного центру: 0-800-500-238.

Роз'яснення стосовно встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям Збройних Сил України, які беруть(брали) участь в антитерористичній операції     

Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції (відповідно до вимог пункту 19 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”).
Перелік осіб, що є учасниками бойових дій визначено пунктом 19 статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
З метою обліку особового складу командиром військової частини видається відповідний наказ (по стройовій частині) про відрядження в райони проведення антитерористичної операції, а також інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи або військового квитка та засвідчується командиром військової частини й гербовою печаткою.
Видачу посвідчень учасника бойових дій військовослужбовцями за відповідними рішеннями буде організовано Департаментом кадрової політики Міністерства оборони України та Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України, а військовозобов'язаним, призваним на військову службу під час мобілізації обласними та Київським міським військовим комісаріатами.

МІНСОЦПОЛІТИКИ: ВИТРАТИ НА ПОХОВАННЯ УЧАСНИКІВ АТО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ЗА РАХУНОК  КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО ТА МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТІВ

У відповідь на заяву Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА про неможливість безоплатного поховання осіб, загиблих під час Антитерористичної операції, Міністерство соціальної політики України повідомляє: відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, визнаються учасниками бойових дій.
Відповідно до Закону «Про поховання та похоронну справу» безоплатне поховання осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни здійснюється за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Зокрема, це Постанова КМУ від 28 жовтня 2004 року № 1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та інвалідів війни».
Крім того, відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до повноважень органів місцевого самоврядування належить вирішення питань про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв’язку з похованням ветеранів війни та інших категорій громадян.
Додатково повідомляємо, що Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413. Також рішенням Уряду створено Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2014 року № 326). В подальшому ця служба братиме участь в організації поховання учасників АТО.

За інформацією Прес-служби МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Статус учасника АТО залежатиме від командувача військової частини

Кабінет Міністрів України назвав документи, необхідні для надання статусу учасника бойових дій військовим, які брали участь в антитерористичній операції.
Подати папери в Міністерство оборони, як зазначає ZN.UA, повинні не самі бійці, а командувачі військових частин та керівники інших установ. Потрібна завірена печаткою та підписом довідка про безпосередню участь особи в АТО, виписки з наказів про вибуття або прибуття у військову частину після виконання завдань, копії посвідчень про відрядження  та список військовослужбовців військової частини, які брали участь в АТО із зазначенням місця та періоду перебування в АТО, а також витяги з наказів командира, які підтверджують участь.
Учасники антитерористичної операції, звільнені від військової служби, подають документи через комісії обласних військових комісаріатів та міського військового комісаріату Києва.
Ці документи потрібно подати у місячний строк після виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Нагадаємо, 16 липня президент України Петро Порошеннко підписав зміни в закон “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, згідно з яким учасники бойових дій визначаються всі учасники АТО.
Пізніше начальник управління по роботі з особовим складом Збройних сил України Олександр Розмазнин повідомив, що на сьогодні відсутній механізм визначення статусу учасників бойових дій. “Вже отримали (статус учасника бойових дій) ті, хто загинув”,- сказав Розмазнин.  

ВІДВІДАЛИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ-УЧАСНИКІВ АТО, ЯКІ ЛІКУЮТЬСЯ В ЦРЛ

Днями голова районної державної адміністрації Сергій Рожкован та голова районної ради Іван Танасієнко побували в Центральній районній лікарні, де лікуються троє військовослужбовців-учасників антитерористичної операції.
Головною метою зустрічі стало отримання інформації з перших вуст про умови, в яких проходять службу військові з Бобринеччини, їх першочергові потреби.
Супроводжували керівництво головний лікар Лариса Семенюк та лікарі відділень, у яких лікуються бійці.  
Під час неформального спілкування, військові розповіли кожен свою історію. Єдиними були вони у думці, щодо потреби забезпечення Збройних Сил України, насамперед засобами захисту та військовою технікою. Військові вдячні населенню, українцям за постійну допомогу та підтримку та надіються, що ситуація врегулюється найближчим часом і закінчиться якомога меншими людськими втратами.
Керівники району під час зустрічей акцентували, що сьогодні найбільша повага у суспільстві до тих, хто захищає Україну, її єдність та територіальну цілісність. На наших очах перероджуються наша армія, і населення починає усвідомлювати чого варте звання “український військовослужбовець”.
Військові спілкуючись із Сергієм Миколайовичем та Іваном Васильовичем  обговорювали не лише нагальні питання антитерористичної операції, а й мирного життя українців.
Очільники подякували бійцям за їх героїзм та побажали усім скорішого одужання, миру й злагоди їм та дружній великій українській родині.

ПОЗАШЛЯХОВИКИ ДЛЯ БІЙЦІВ, ЯКІ НАБЛИЖАЮТЬ НАШУ ПЕРЕМОГУ

18 вересня на площі перед адміністративним приміщенням відбулася безпрецедентна подія. Кіровоградським спецпризначенням третього полку частини А-0680 вручили сертифікати на шість позашляховиків, придбаних за ініціативи депутата районної ради Володимира Рижкова, Олексія Цокалова, Володимира Івашини і ще близько семидесяти бобринецьких землекористувачів, підприємців, благодійників.
Урочиста церемонія зібрала кількасот бобринчан. Головними учасниками дійства звісно були військовослужбовці та благодійники.
Проспівавши гуртом Гімн України, слово тримали голова районної державної адміністрації Сергій Рожкован, ініціатор благодійної акції Володимир Рижков, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко.
Бійцям також передали по 400 доларів для придбання теплого одягу та інших необхідних речей.
Під час мітингу присутні вшанували світлу пам'ять загиблих в зоні проведення антитерористичної операції хвилиною мовчання. А військовослужбовцям побажали мужності, сил, витривалості та неодмінної перемоги над російськими нападниками.
Подякував бобринчанам від імені командування, своїх співслуживців  заступник командира групи Ріфат Курбідінов.
Освятив автомобілі, які найближчим часом відправляться на місце дислокації, настоятель Василівського Свято-Покровського храму отець Іов. Помолившись за здоров’я та безпеку наших бійців, священнослужитель кожному подарував хрестики з образами святих, щоб ті охороняли їх та надавали сили в боротьбі за Батьківщину.
Ініціатори та благодійники акції під час виступів та спілкування з військовими наголосили, що особисто прослідкують, щоб транспорт використовувався за призначенням і, власне, бійцями, а не на потреби вищого керівництва.
Проводжали українських військових бобринчани зі сльозами на очах, оплесками та вигуками “Молодці!”, “Герої!”, “Повертайтеся живими!”.
Патріотично налаштований захід, покликаний підтримати Збройні Сили України ще один вагомий вклад бобринчан у перемогу України!

ПЕРЕДАЛИ ДВІ АВТІВКИ ДЛЯ ВІЙСЬКА

28 вересня жителі бобринецького району передали два автомобілі «УАЗ» та «ГАЗЕЛЬ».
«УАЗ» - подарунок Віктора Чміленка (сина Героя Небесної Сотні Віктора Івановича Чміленка), «ГАЗЕЛЬ» передала громада села Верхньоінгу́льське.

За словами військових, які прибули з Маріуполя за автомобілями, «УАЗ» прийме батальйон "АЙДАР" для перевезення продуктів харчування на блок пости, а «ГАЗЕЛЬ» буде передано прикордонникам для перевезення людей.

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню