Мобілізація - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Мобілізація


ДОЛУЧИЛИСЯ ДО КОМАНДНО-ШТАБНИХ НАВЧАНЬ З ТрО


З 16 по 18 січня
2020 року на базі Бобринецького районного військового комісаріату проводиться спільне штабне тренування з територіальної оборони зі штабами зони та районів територіальної оборони області.
Головною метою тренування є нарощування оперативних спроможностей штабів зони, районів ТрО, здійснення планування територіальної оборони.
За участі голови райдержадміністрації Олега Тертичного та військового комісара Миколи Капітоненка здійснені відповідні організаційні та практичні дії.
Тренування проводиться на єдиному оперативно-стратегічному фоні з відпрацюванням наступних навчальних питань: організація роботи штабу зони під час завчасного планування; розроблення плану територіальної оборони зони територіальної оборони; відпрацювання та доведення розпоряджень з територіальної оборони тощо.


БОБРИНЕЧЧИНА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ПРОВЕДЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО КОМАНДНО-ШТАБНОГО НАВЧАННЯ “КОЗАЦЬКА ВОЛЯ – 2019”


Із 24 по 27 вересня
2019 року на базі Бобринецького районного військового комісаріату проводиться стратегічне командно-штабне навчання “Козацька воля – 2019”.
Головною метою навчань “Козацька воля – 2019” є перевірка спроможності органів військового управління в нових організаційно-штатних структурах (за НАТО класифікацією) здійснювати управління військами (силами) у ході підготовки і ведення операцій (бойових дій) в разі широкомасштабної збройної агресії.
Комплекс заходів стратегічного командно-штабного навчання “Козацька воля – 2019” проходить на всій території держави. До відповідних навчань залучаються структурні підрозділи Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, інші органи військового управління оперативно-стратегічного та оперативного рівнів та органи управління інших військових формувань, правоохоронних органів тощо.


До уваги жителів району!


Бобринецький районний військовий комісаріат запрошує чоловіків віком від 18 років на військову службу за контрактом в Десантно-штурмові війська!
Грошове забезпечення від 11 000 грн.

Після укладання першого контракту військовослужбовцям виплачується одноразова грошова винагорода:
- особам рядового складу
вісім розмірів прожиткового мінімуму;
- особам сержантського і старшинського складу
дев’ять розмірів прожиткового мінімуму;
- особам офіцерського складу
десять розмірів прожиткового мінімуму.
Щорічна матеріальна допомога на оздоровлення.
Щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Звертатись до Бобринецького РВК вул. Незалежності, 89, каб. № 6.


В РАЙОНІ РОЗПОЧАЛИСЯ КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ З ТрО


Із 3 по 5 вересня
2019 року на базі райдержадміністрації проходять командно-штабні навчання з територіальної оборони.
За організації голови райдержадміністрації Олега Тертичного, його першого заступника Юрія Когадька, військового комісара Миколи Капітоненка відбувається відповідне чергування. До цього за дорученням керівництва району був налаштований зв’язок районного штабу територіальної оборони з обласним штабом та військовим комісаріатом. Районний штаб ТрО функціонує у межах покладених на нього обов’язків.
Зауважимо, що метою командно-штабних навчань з територіальної оборони є підвищення злагодженості у роботі штабу ТрО, рівня взаємодії між місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування та органами військового управління.


У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО ПРОВІВ НАРАДУ ЩОДО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДРОЗДІЛІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ


7 серпня
2019 року в Бобринецькій райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка відбулася нарада щодо матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони.
У нараді взяли участь представники від органів влади, місцевого самоврядування та райвійськкомісаріатів з Бобринецького, Компаніївського, Устинівського та Долинського районів області.
Під час наради детально обговорено вирішення проблемних питань щодо матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони для забезпечення їх належного функціонування на території області під час виконання поставлених завдань.
За підсумками наради вирішено проаналізувати (відкорегувати) програми підтримки рот територіальної оборони та передбачити їх необхідне фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів. Останнє, зокрема, здійснюється із метою забезпечення батальйону територіальної оборони необхідними матеріально-технічними засобами.


ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ


Бобринецький районний військовий комісаріат ПРОВОДИТЬ набір кандидатів на військову службу за контрактом
Переваги:
- достойне грошове та матеріальне забезпечення
- соціальний пакет
- кар’єрний зріст (включно з можливістю навчання у вищих військових навчальних закладах)
Військовослужбовцям щорічно виплачується:
- матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових проблем у розмірі грошового забезпечення без урахування премії;
- кошти на оздоровлення у розмірі грошового забезпечення без урахування премії;
При заключені першого контракту військовослужбовці мають можливість безкоштовно навчатись у вищих військових навчальних закладах.
При заключені другого контракту військовослужбовці мають можливість безкоштовно навчатись у вищих цивільних навчальних закладах.
- Час проходження військової служби зараховується до загального і безперервного трудового стажу та стажу державної служби.
Надаємо можливість вибору бригади й військової спеціальності .
Для громадян які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби: 6 місяців, 3 роки та до закінчення особливого періоду, грошове забезпечення становить від 10200 тис. грн.
Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом можуть звертатись до районного військового комісаріату за адресою м. Бобринець вул. Незалежності 89, тел. 3-44-72.


У РАЙОНІ ВІДБУЛИСЯ ПРОВОДИ ПРИЗОВНИКІВ ВЕСНЯНОГО ПРИЗОВУ


Служба в армії – це школа мужності, хоробрості, стійкості, особливо гартування волі та характеру, які залишаються у людини на все життя.
22 квітня
2019 року в районному військовому комісаріаті відбулися проводи призовників весняного призову 2019 року на строкову службу до лав Збройних Сил України.
До майбутніх захисників зі словами-вітаннями звернувся військовий комісар Микола Капітоненко, який побажав юнакам наполегливо домагатись поставлених цілей та йти завжди до своєї мети.
Зі щирими вітаннями до призовників звернулися також голова райдержадміністрації Олег Тертичний та міський голова Валерій Сніжко. Останні зичили майбутнім захисникам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати почесний обов’язок громадянина України та змужнілими повертатися додому.
Насамкінець на гарну службу призовників благословив настоятель Свято-Миколаївського храму отець Володимир Ткаченко. Окропив юнаків свяченою водою та подарував кожному символ оберегу – хрестик.


НАВЧАННЯ: ОБГОВОРИЛИ ФУНКЦІОНУВАННЯ РАЙОННИХ СТРУКТУР В УМОВАХ ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ


21 грудня
2018 року в райдержадміністрації відбулися навчання (тренування) з питань переведення господарства району на роботу за мобілізаційним планом та функціонування в умовах особливого періоду.
Інформував присутніх голів сільських рад військовий комісар Микола Капітоненко, який розповів про переведення району на режим роботи в умовах особливого періоду.
Крім того, із інформацією виступила провідний спеціаліст відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Світлана Зербул. Остання акцентувала увагу на можливостях установ та організацій району у виконанні встановлених мобілізаційних завдань.
Наостанок порушені питання планування і підготовки до нормованого забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з силовими структурами та правоохоронними органами тощо.


НА БОБРИНЕЧЧИНІ ВІДБУЛИСЯ КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ


З 23 по 25 жовтня
2018 року в райдержадміністрації, де було розгорнуто пункт управління голови РДА, відбулися командно-штабні навчання з територіальної оборони.
Як відомо в даний період на території Кіровоградської області під керівництвом командувача оперативного командування “Південь” проходили командно-штабні навчання з територіальної оборони на тему: “Уточнення плану територіальної оборони зони територіальної оборони 17 та управління силами і засобами в ході ведення територіальної оборони”.
Під час навчань відпрацьовувалося питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління до формування загону територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань. Крім того, перевірялася система зв’язку всіх ланок, пунктів управління обласної та районних державних адміністрацій.
Не виключенням став й Бобринецький район. За організації голови райдержадміністрації Олега Тертичного, його першого заступника Юрія Когадька, військового комісара Миколи Капітоненка в пункті управління відбувалося відповідне чергування. До цього за дорученням керівництва району було організовано зв’язок районного штабу територіальної оборони з обласним штабом та військовим комісаріатом. Районний штаб ТРО функціонував у межах покладених на нього обов’язків.


НА КІРОВОГРАДЩИНІ ЗАВЕРШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ЗБОРІВ З ПІДРОЗДІЛОМ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ


Протягом п’яти днів у Бобринецькому районі проводились навчання з особовим складом стрілецької роти батальйону територіальної оборони.
25 вересня поточного року на базі Бобринецької зразкової автомобільної школи Товариства сприяння обороні України було прийнято близько сотні осіб особового складу стрілецької роти, проведено їх екіпірування у військову форму одягу, приведено до присяги на вірність Українському народові 28 осіб із числа тих, хто раніше її не приймав.
Наступним і основним етапом зборових заходів був етап підготовки особового складу стрілецької роти до практичного його використання за призначенням для виконання основних завдань територіальної оборони.
Зокрема, протягом зборів військовозобов’язані вдосконалювали рівень військової підготовки з тактики ведення бою, патрулювання місцевості як в польових умовах так в межах міста, відпрацювання дій під час несення служби на блок постах, а також покращували навики надання невідкладної медичної і психологічної допомоги та вогневої підготовки.
Окрім зазначеного, за невелекий період часу чоловіки мали змогу отримати нові враження, поспілкуватися з цікавими людьми та набути необхідних кожному чоловікові навиків – вміння захистити себе і свій дім.
Сьогодні, 29 вересня, відбулося урочисте завершення зборів під час якого учасників привітало керівництво району і міста Бобринця, а військовий комісар Кіровоградського обласного військового комісаріату полковник Ярослав Кучер подякував усім за участь і нагородив учасників
Грамотами.
Військове керівництво області висловлює слова щирої подяки усім, хто долучився до організації, проведення та участі у навчаннях з територіальної оборони.

Розміщено 29 вересня 2018 року


НА КІРОВОГРАДЩИНІ РОЗПОЧАЛАСЬ АКТИВНА ФАЗА ПІДГОТОВКИ ОСОБОВОГО СКЛАДУ СТРІЛЕЦЬКОЇ РОТИ


Другий день у Бобринецькому районі тривають збори з особовим складом стрілецької роти батальйону територіальної оборони.
Після проведення усіх підготовчих і зборових заходів сьогодні розпочато основний етап зборів – проведення занять з різних видів військової підготовки.
Протягом дня з особовим складом підрозділів було проведено заняття з вогневої, тактичної та інженерно-саперної підготовки. В ході занять учасники ознайомились із зразками сучасного озброєння та їхніми характеристиками, набули або покращили свої навички володіння зброєю під час практичного виконання вправ зі стрілецької зброї.
Проводили заняття досвідчені інструктори, які неодноразово приймали участь у проведенні антитерористичної операції (ООС) на сході нашої країни.
Отримані сьогодні знання та навички військовозобов’язані будуть удосконалювати протягом всього періоду зборів, а також набувати інших знань та вмінь необхідних для захисту своєї місцевості.
По закінченню занять сьогодні учасникам зборів будуть представлені творчі виступи артистів місцевого
Будинку культури.

Розміщено 26 вересня 2018 року


ОСОБОВИЙ СКЛАД РОТИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ ПРИСЯГНУВ НА ВІРНІСТЬ УКРАЇНИ


25 вересня
2018 року в пункті дислокації командно-штабних навчань з територіальної оборони відбулася церемонія прийняття військової присяги.
Так, в рамках проведення стратегічних командно-штабних навчань “Козацька воля-2018”
, 28 осіб присягнули на вірність українському народові. Серед них військовозобов’язані та резервісти від району, які раніше не складали військової присяги.
Привітали з початком навчальних зборів особовий склад стрілецької роти окремого батальйону територіальної оборони представники від органів влади та місцевого самоврядування: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та міський голова Валерій Сніжко.
Вітаючи особовий склад роти тероборони голова райдержадміністрації відзначив значущість навчальних зборів для розвитку обороноздатності району та області. Виголосив сподівання, що наступні дні стануть продуктивними для учасників командно-штабних навчань.
Разом з тим керівництвом району і міста були оглянуті казарми, канцелярія та спеціально відвідане місце для зберігання зброї на території пункту дислокації навчань. Окремо також поспілкувалися з представниками від обласного військового комісаріату та військовослужбовцями.
Зауважимо, що в районі навчання з територіальної оборони відбудуться із 25 по 29 вересня 2018 року. Для належного проведення навчань облаштовано пункт дислокації та здійснено відповідні роботи на спеціально відведеному полігоні для стрільб. Загалом, програмою зборів передбачено заняття з тактико-спеціальної, вогневої, інженерної, розвідувальної, військово-медичної, психологічної підготовки тощо.


НА БОБРИНЕЧЧИНІ СТАРТУВАЛИ ЗБОРИ З РЕЗЕРВІСТАМИ


Протягом останніх років у відповідь на події, що відбуваються на сході нашої країни питання територіальної оборони стали одними із провідних в системі оборони, а підготовка особового складу до виконання цих завдань набула значної актуальності.
Зважаючи на зазначене та в рамках проведення стратегічних командно-штабних навчань “Козацька воля 2018” сьогодні у Бобринецькому районі розпочалися навчальні збори з практичним призовом військовозобов’язаних та резервістів призначених до стрілецької роти окремого батальйону територіальної оборони.
Протягом 5 діб близько сотні осіб під керівництвом досвідчених інструкторів будуть вдосконалювати свої навики володіння зброєю, а також покращувати військові знання та вміння. Зокрема програмою зборів передбачено заняття з тактико-спеціальної, вогневої, інженерної, розвідувальної, військово-медичної, психологічної підготовки та заняття зі зв’язку і військової топографії.
Подібні заходи є вагомим мотиваційним чинником, який сприяє професійному та самовідданому захисту рідної землі.

Розміщено 25 вересня 2018 року


ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО КОМАНДНО-ШТАБНИХ НАВЧАНЬ З ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ


23 серпня
2018 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний оглянув пункт дислокації прийдешніх командно-штабних навчань з територіальної оборони.
За участі військового комісара Миколи Капітоненка очільник райдержадміністрації відвідав Бобринецьку зразкову автомобільну школу Товариства сприяння обороні України, де власне і буде розміщено особовий склад командно-штабних навчань з територіальної оборони.
Під час візиту до автошколи були оглянуті приміщення де незабаром планують розмістити казарми, канцелярію, облаштувати спеціально відвідане місце для зберігання зброї тощо. Окремо з військовим комісаром також обговорено специфіку перебування учасників зборів стрілецької роти територіальної оборони, порушені питання їх харчування та буденного розпорядку дня в пункті дислокації.
За підсумками візиту Олегом Тертичним дано доручення закінчити необхідні приготування до початку прийдешніх командно-штабних навчань, а також прослідкувати за своєчасністю здачі приміщень після часткового оновлення.
Нагадаємо, що в районі навчання з територіальної оборони відбудуться із 25 по 29 вересня 2018 року. Для належного проведення навчань наразі виконуються відповідні дії: окрім облаштування вищезазначених приміщень також здійснюються роботи на спеціально відведеному полігоні для стрільб на території однієї з сільських рад району.


НА БОБРИНЕЧЧИНІ РОЗПОЧАТО ПІДГОТОВКУ ДО КОМАНДНО-ШТАБНИХ НАВЧАНЬ З ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ


2 липня
2018 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний відвідав місце проведення на території району прийдешніх командно-штабних навчань з територіальної оборони.
Спільно з військовим комісаром Миколою Капітоненком, начальником Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Валерієм Григорчуком та його заступником Романом Савіцьким було оглянуто місце проведення навчань.
Зокрема, обговорено практичні моменти організації відповідних навчань, а саме зборів з стрілецькою ротою територіальної оборони. Окремо порушено питання дислокації задіяних учасників у навчаннях, конкретизовано особливості та хід їх проведення.
Зауважимо, що основною метою проведення навчань є підвищення злагодженості між органами військового управління, органами управління інших військових формувань та правоохоронних органів, обласної та районних державних адміністрацій під час планування та управління силами та засобами територіальної оборони, удосконалення спроможності органів військового управління під час планування та ведення територіальної оборони.
На території району ж навчання з територіальної оборони відбудуться із 25 по 29 вересня 2018 року. До того ж часу організація відповідних заходів на належному рівні лежить безпосередньо на керівництві райдержадміністрації та відповідних профільних органах району.


НАЛАГОДЖУЄМО СПІВПРАЦЮ ІЗ 3-м ПОЛКОМ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІВ


3 травня
2018 року новопризначений голова районної державної адміністрації Олег Тертичний з робочим візитом відвідав 3-й окремий полк спеціального призначення, що дислокується у Кропивницькому.
Спільно з начальником освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олексієм Різуном Олег Тертичний обговорив із керівництвом 3-го полку спецпризначення особливості співпраці району з військовою частиною А0680.
Зокрема, йшлося про налагодження співпраці в національно-патріотичному вихованні молоді Бобринеччини, організації спільних відповідних заходів зазначеного характеру.
Окрім цього, обговорено вирішення питань, пов’язаних із забезпеченням військовослужбовців 3-го полку спецпризначення необхідними потребами, надання відповідної матеріальної допомоги військовій частині А0680 від Бобринецького району.
Насамкінець робочого візиту, голова райдержадміністрації оглянув кімнату бойової слави 3-го окремого полку спеціального призначення. Разом з керівництвом 3-го полку спецпризначення вшановано пам’ять загиблих військовослужбовців у зоні АТО від області.


Бобринецький районний військовий комісаріат
запрошує патріотів для проходження військової служби за контрактом у Бобринецькому районному військовому комісаріаті


Життя і становище нації значною мірою залежить від патріотизму її представників, що формується з раннього дитинства шляхом засвоєння національних цінностей. Справжні патріоти це люди, які дійсно люблять свою Батьківщину, поважають історію свого народу, свою культуру та мову. І сьогодні Збройним Силам України вкрай необхідні свідомі громадяни нашого краю, які готові стати на сторожі миру і спокою нашої держави!
Зважаючи на зазначене, Бобринецький районний військовий комісаріат здійснює відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом з числа військовозобов’язаних, які відповідають встановленим вимогам і критеріям відбору та виявили бажання на проходження військової служби за контрактом на посадах офіцерського, старшинського, сержантського чи солдатського складу.


Звертаємо увагу, що проходження військової служби за контрактом у військовому комісаріаті забезпечує право на:

• стабільне грошове забезпечення;
• додаткові грошові виплати та винагороди (матеріальна допомога на оздоровлення, для вирішення соціальних питань, підйомна допомога тощо);
• можливість професійного та кар'єрного росту;
• можливість служби у миротворчих підрозділах за кордоном;
• якісне безкоштовне медичне обслуговування;
• можливість отримання заочної вищої освіти під час служби, в т.ч. за рахунок Міністерства оборони (після підписання другого контракту);
• щорічну відпустку від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років та виплати при убутті у відпустку окрім щомісячного грошового забезпечення матеріальної допомоги на оздоровлення;
• додаткові відпустки (для навчання, за сімейними обставинами, інші згідно законодавства);
• безкоштовне харчування в обід або виплата компенсації;
• отримання безкоштовного житла;
• щомісячну грошову компенсацію за піднайом житла;
• право на пенсію після 25 років вислуги;
• інші соціальні гарантії встановлені законодавством.
Військова служба зараховується до загального страхового стажу та стажу державної служби.

Нам потрібні мотивовані, досвідчені, патріотично налаштовані кадри!

Громадянам України, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом та службу у військовому резерві, звертатися до Бобринецького районного військового комісаріату

БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ
м. Бобринець, 27200
вул. Незалежності, 89
Тел. 3-44-72


ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ПРАВОПОРЯДКУ ТА ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ЗАКЛИКАЄ!


На жаль, попри свідоме та чесне виконанням обов’язків військової служби абсолютною більшістю військовослужбовців, у Збройних Силах України мають місце випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби.
Військове правопорушення – самовільне залишення військової частини або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.
Військовослужбовець переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину з кожним днем лише обтяжує свою вину. Такий військовослужбовець все одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності, проте таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності відповідно до Закону.
З’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які зможуть пом’якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.
Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення ЗЛОЧИННИХ ДІЙ.
В разі самовільного залишення військовослужбовцем військової частини йому необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.
Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги приймаються і інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.
Також закликаємо членів родин та громадських активістів допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті та перестати критися та боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім’я та впорядкувати свій життєвий шлях.
Інформацію про розміщення найближчого органу управління Військової служби правопорядку можна дізнатися по телефону гарячої лінії відповідних територіальних управлінь ВСП:
Центральне управління ВСП (по м. Києву та Київській обл.) 044-456-47-27;
Південне територіальне управління ВСП (м. Одеса) 048-230-91-25.


ПИТАННЯ ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ГРОМАДЯН НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ НА КОНТРОЛІ РАЙОННОЇ ВЛАДИ


7 лютого
2018 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк відбулася наради з питання ведення військового обліку та залучення громадян на військову службу за контрактом на території Бобринецького району.
Участь в роботі засідання взяли: керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, працівники районного військового комісаріату, секретарі сільських рад, відповідальні особи за військових облік від підприємств та організацій району.
Під час наради були обговорені наступні питання: Про стан ведення військового обліку на території Бобринецького району відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”, Про поновлення на військовому обліку громадян, які не досягли 60 річного віку, Про залучення громадян України на військову службу за контрактом.
В ході засідання було зазначено, що результати аналізу стану військового обліку і бронювання військовозобов’язаних в районі свідчать про те, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та навчальні заклади району, в основному, забезпечують організацію даної роботи відповідно до вимог нормативно-правових актів України.
За словами провідного спеціаліста відділення ведення військового обліку та бронювання сержантів і солдат запасу райвійськкомісаріату І
нни Григорчук протягом 2017 року систематично здійснювались перевірки стану військового обліку та бронювання, проводились звірки облікових даних військовозобов’язаних і призовників з обліковими даними особових карток підприємств, установ і організацій та карток первинного обліку сільських рад, що дало можливість перевірити повноту, достовірність та якість обліку військовозобов’язаних в районі.
Також були названі території, де робота з військового обліку ведеться на відповідному рівні та зазначені підприємства, установи, організації, де стан ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних не в повному обсязі відповідає вимогам організаційно-розпорядчих документів.
В свою чергу заступник військового комісара Ігор Каліщук розповів, що працівниками військового комісаріату на території району систематично проводиться агітаційна, інформаційно-роз’яснювальна робота щодо залучення громадян України до вступу на військову службу за контрактом. Окремо акцентував увагу на роботі сільських голів стосовно проведення інформаційної кампанії із залучення громадян до війська на контрактній основі.
За підсумками наради Людмилою Сопільняк було дано ряд відповідних доручень виходячи із порушених тем засідання.


ПРОМОВЧАТИ – ГІРШЕ НІЖ ЗДАТИСЯ!


Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження життя та здоров’я своїх підлеглих, що до речі є першим пріоритетом в арміях країн НАТО.
А ось вирішувати правий він чи ні, може не кожен. Адже треба розуміти ступінь відповідальності та правильність прийняття рішення по кожному індивідуально. А виносити вирок людям в погонах, якщо вони порушили трактування закону потрібно професійно. Тому питання появи військового правосуддя сьогодні стоїть, як ніколи, гостро.
В усі часи, за будь-яких умов, обов’язком кожного командира, незалежно від військового звання і посади, є недопущення загибелі підлеглих. Кожна втрата в бойових умовах – це велике горе і непоправима втрата для рідних і близьких. Ми схиляємо голови перед всіма, хто загинув під час захисту своєї Батьківщини. Вічна їм слава і пам'ять.
Якщо хто хоч раз в житті приймав не легкі рішення відправляючи своїх солдат в бій, зрозуміє як це не просто. Коли ти не знаєш, що задумав проти тебе ворог, коли проти тебе місцеве населення, а можливо і оточення, які здають ворогу тебе, і ти розумієш яка на тобі відповідальність за них, той зрозуміє, як не легко приймати рішення відправляючи солдат у бій.
Упередженість цивільних органів правосуддя проявляється в тому, щоб за всіляку ціну засудити когось з офіцерів з значним бойовим досвідом, а не довести ІСТИНУ. І тоді не зовсім, м’яко кажучи, зрозумілою є позиція військової прокуратури, яка повинна була б всебічно, професійно розібратись в даній справі, а не робити для себе показник, призначити винуватого та на цьому ще й пропіаритись. Все це є яскравим прикладом недосконалості юридичної системи, а з боку, підкреслюю - військової прокуратури застарілого «совкового» методу – будь якою ціною добитись показників та знайти «крайнього».
З реалій судових процесів над військовослужбовцями виходить, що всім тим, хто був проти відсічі росіянам в Криму, треба дати Героя України. Вони мали інформацію про ймовірну агресію Росії і прийняли правильне рішення - здати півострів? Можна й комбата «Прикарпаття» нагородити. Він мав інформацію, що противник буде стріляти, тому втік з поля бою. Ну і так далі…А тих, хто приймав рішення, вступав в бій захищаючи свою Батьківщину - комбригів, комбатів, командирів рот та взводів - на лаву підсудних?
Наслідки такого засудження – невпевненість командирів різних ланок у прийняті рішень під час бою, не прийняття його, з оглядом на правовий колапс і відповідальність, а у більшості випадків це невиконання бойового завдання, ризик життям підлеглих і у більшості випадків мирних мешканців.
В умовах війни вважаю за необхідне і підтримую створення військового органу правосуддя, де виносити вирок будуть військові судді, або їх колегія, як це відбувається у багатьох країнах світу. І тоді цілком логічно і закономірно будуть судити не командира за прийняте і в той час необхідне рішення в умовах ведення бойових дій, а терористів-виконавців – хоча б заочно, активних «громадських» діячів, що нав’язують суспільну думку і здійснюють тиск на прийняття судових рішень та розповсюджують через мережу інтернет неперевірену і перекручену інформацію, яка підриває боєздатність Збройних Сил України, створює умови невпевненості командного складу, зомбує свідомість і коливає рівень довіри українського народу до своїх захисників.

Командувач військ оперативного командування «Південь»
генерал-майор О.В. Вишнівський


ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ПРОВІВ ІНФОРМАЦІЙНУ НАРАДУ З ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД


15 грудня
2017 року в райдержадміністрації відбулася планова інформаційна нарада із головами та секретарями сільських рад, яка була організована районним військовим комісаріатом.
Основною метою зустрічі стало інформування Бобринецьким районним військовим комісаріатом присутніх про хід проведення призовної кампанії, приписки юнаків 2001 року народження, поновлення на військовому обліку громадян відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”.
Наостанок було обговорено питання організації пункту збору у сільських радах району, як одного із елементів мобілізаційного розгортання. Заступником військового комісара Ігорем Каліщуком було наочно представлено перелік матеріалів, в тому числі необхідної документації, що потрібні для належного функціонування пункту збору на базі сільських рад.


ЩО ТАКЕ ТЕРИТОРІАЛЬНА ОБОРОНА: СУТНІСТЬ, ФУНКЦІЇ, ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ


Територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період поза зонами (районами) бойових дій на всій території України або в окремих її місцевостях.
Основними завданнями загону територіальної оборони Бобринецького району є:

- забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій;
- боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
- підтримання правового режиму воєнного стану.
Формування та комплектування підрозділу територіальної оборони.

До виконання завдань територіальної оборони в межах повноважень залучаються
- Збройні Сили України, інші військові формування, відповідні правоохоронні органи,
- регіональні органи і територіальні підрозділи Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України,
- об’єднані загони Державної спеціальної служби транспорту.
Завданнями загону територіальної оборони Бобринецького району оборони є:

- підтримання безпеки та правопорядку у районі;
- боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, антидержавними незаконно створеними збройними формуваннями;
- охорона та оборона військових об’єктів, органів місцевого самоврядування та важливих об’єктів, а також рубежів та ділянок місцевості;
- виконання завдань комендантської служби в районі;
- участь у виконанні завдань щодо створення руху опору та партизанських загонів – у разі захоплення противником території району.
Загін оборони залучається до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах адміністративно-територіальних одиниць, де вони створені.
Підготовка військовозобов’язаних загону територіальної оборони проводиться щороку відповідно до планів підготовки. В цьому році в Кіровоградській області відпрацювали вправи по огляду транспортних засобів на блок посту. Також у рамках запланованої навчальної програми військовозобов’язані ознайомилися із штатними видами захисту військовослужбовця – бронежилетом та шоломом, відпрацювали дії по охороні та обороні базового табору, знешкоджені вибухових предметів, ознайомлені з порядком мінування та розмінування, удосконалили свої вміння по володінню стрілецькою зброєю.
В Бобринецькому районі відпрацьовувались питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління до формування загону територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань.


ВІДБІР ТА ПРИЙНЯТТЯ ГРОМАДЯН НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ


На військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського, старшинського і офіцерського складу відбираються придатні до військової служби за станом здоров’я громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу у Збройних Силах України, мають відповідний рівень освіти, набутий досвід служби або професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю.
В Бобринецькому районному військовому комісаріаті проводяться такі заходи з відбору громадян на військову службу за контрактом:
попереднє вивчення особистих якостей громадян до прийняття на військову службу за контрактом;
професійно-психологічний відбір кандидатів;
оформлення особових справ кандидатів;
направлення кандидатів до військових частин для подальшого прийняття на військову службу за контрактом;
ведення Переліку посад, які підлягають комплектуванню військовослужбовцями за контрактом у військових частинах, що дислокуються на відповідній території діяльності військового комісаріату;
попереднє вивчення особистих якостей громадян, які виявили бажання до прийняття на військову службу за контрактом, включає:
вивчення документів, що подає громадянин;
вивчення документів військового обліку;
вивчення відомостей, що надійшли з місця роботи (навчання);
результати індивідуальних бесід.
На кандидата, який успішно пройшов відбір на військову службу за контрактом, оформлюється особова справа.
За результатом відбору до проходження військової служби за контрактом кандидати з особовими справами та приписами військових комісаріатів направляються до військових частин.
За більш детальною інформацією звернутися на адресу районного військового комісаріату м. Бобринець, вул. Незалежності, 89, телефон 3 44 72


В РАЙОНІ РОЗПОЧАЛИСЯ КОМАНДНО-ШТАБНІ НАВЧАННЯ


4 липня
2017 року в райдержадміністрації, де було розгорнуто пункт управління голови РДА, стартували командно-штабні навчання з територіальної оборони.
Як відомо із 4 по 6 липня на території Кіровоградської області під керівництвом командувача Сухопутних військ Збройних Сил України проходять відповідні командно-штабні навчання з територіальної оборони.
Під час навчань відпрацьовуються питання спроможності місцевих органів влади та органів військового управління до формування загону територіальної оборони та підготовки особового складу до виконання покладених завдань. Крім того, перевіряється система зв’язку всіх ланок, пунктів управління обласної та районних державних адміністрацій.
Не виключенням став й Бобринецький район. За організації голови райдержадміністрації Сергія Шевченка, першого заступника голови РДА Валентина Мельника, військового комісара Миколи Капітоненка в пункті управління розпочато відповідне чергування. Напередодні за дорученням керівництва району було організовано зв’язок
районного штабу територіальної оборони з обласним штабом та військовим комісаріатом. Наразі ж районний штаб ТРО функціонує в межах покладених на нього обов’язків.


ГОТУЄМОСЯ ДО КОМАНДНО-ШТАБНОГО НАВЧАННЯ


30 червня
2017 року в райдержадміністрації було розгорнуто пункт управління голови РДА.
За участі першого заступника голови районної державної адміністрації Валентина Мельника, військового комісара Миколи Капітоненка, членів пункту управління були обговорені аспекти проведення на території району командно-штабного навчання з територіальної оборони за темою: “Уточнення плану територіальної оборони та управління силами і засобами в ході ведення територіальної оборони в зонах (районах) поза смугами ведення бойових дій”. Самі ж навчання відбудуться в період із 4 по 6 липня та будуть проходити під керівництвом командувача Сухопутних військ Збройних сил України.
Підсумком роботи пункту управління стало визначення дати наступного засідання, а саме 4 липня. До того часу, Валентином Мельником
, дано доручення організувати відповідний зв’язок штабу району територіальної оборони з обласним штабом та військовим комісаріатом.


ПИТАННЯ ПРИЗОВУ ГРОМАДЯН ДО ЛАВ ЗСУ ПЕРЕБУВАЄ НА КОНТРОЛІ РАЙОННОГО КЕРІВНИЦТВА


26 квітня
2017 року голова райдержадміністрації Сергій Шевченко провів робочу нараду з питання організації призову до лав Збройних сил України та залучення громадян до військової служби за контрактом
Участь в нараді приймали: перший заступник голови РДА Валентин Мельник, голова районної ради Олена Гадемська, військовий комісар Микола Капітоненко, делеговані представники від Бобринецького відділення Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, запрошені голови сільських рад району.
Під час робочої наради Сергій Шевченко акцентував увагу присутніх на те, що на минулому тижні для забезпечення виконання плану по відбору осіб на строкову військову службу та військову службу за контрактом вже була проведена відповідна нарада, підсумком якої стало затвердження плану заходів по організації проведення призивної кампанії.
Наразі в районі діє оперативно-розшукова група, яка здійснює рейди по сільським територіям, де найбільша кількість осіб, яка ухиляється від призову.
За словами очільника району планом поставлено завдання у відборі громадян на строкову службу в кількості 22 осіб, із яких вже 14 знайдено.
Щодо відбору громадян на військову службу за контрактом, то за квітень 2017 року відібрано 4 особи, що складає 100% від поставленого завдання на даний період.
В цілому ж наразі до призову підлягає 375 особи, які всі вже викликалися до районного військового комісаріату. Однак із даної кількості 203 особи ухиляється від служби в лавах ЗСУ.
Озвучуючи дану цифру голова РДА дав доручення райвійськкомісаріату та представникам правоохоронних органів продовжити відповідні виїзні рейди на території тих сільських рад, де є найбільша кількість осіб, що ухиляються від призову на строкову військову службу.
Наостанок засідання наради Сергій Шевченко висловив впевненість, що злагоджена співпраця райдержадміністрації із правоохоронними органами та районним військовим комісаріатом прискорить вирішення даного питання.


ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ПРИЗОВУ ГРОМАДЯН ДО ЛАВ ЗСУ


21 квітня
2017 року в райдержадміністрації відбулася нарада з питання організації призову до лав Збройних сил України та залучення громадян до військової служби за контрактом.
Участь в нараді прийняли: голова райдержадміністрації Сергій Шевченко, перший заступник голови РДА Валентин Мельник, військовий комісар Микола Капітоненко, начальник Бобринецького відділення Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Валерій Григорчук та його заступник Руслан Дудін, запрошені голови сільських рад району.
Під час наради були обговорені наступні питання: Про стан організації в районі призову громадян на військову строкову службу та виконання завдання щодо відбору на військову службу за контрактом; Про відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо невиконання повноважень у галузі оборонної роботи; Про розшук, затримання і доставку до військового комісаріату осіб, які ухиляються від виконання військового обов’язку.
Відкриваючи засідання голова РДА Сергій Шевченко наголосив на важливості поставленого завдання по відбору осіб на строкову військову службу та акцентував увагу на доцільності проведення й організації призову громадян до лав Збройних сил України.
У ході наради із інформаціями виступили Валентин Мельник та Микола Капітоненко. Вони освідомили присутніх про ті сільські ради, на території яких, найбільша кількість осіб, що не з’явилась до військового комісаріату.
В підсумку роботи засідання було вирішено провести виїзні рейди на території сільських рад по розшуку осіб, які ухиляються від призову на строкову військову службу.


БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ЗАПРОШУЄ ГРОМАДЯН НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ


На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:

громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;
військовозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою;
військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;
військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Основними (вимогами) під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору;
фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;
загальноосвітній рівень;
мотивація до військової служби;
рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.
Грошове забезпечення військовослужбовця рядового, сержантського складу

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. На сьогоднішній час грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 до 8500 грн.
Пільги та гарантії для військовослужбовців рядового, сержантського складу за контрактом

Отримання житла за рахунок держави.
Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.
Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).
Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.
Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах інатуристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).
Отримання освіти у вищих навчальних закладах.
Тільки сильна та професійна армія є гарантом безпеки та свободи нашої держави, нашого народу, наших дітей.

За більш детальною інформацією звернутися на адресу районного військового комісаріату м.Бобринець, вул. Незалежності, 89, телефон 3 44 72


ОБГОВОРИЛИ НОВІ АСПЕКТИ В ПОРЯДКУ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ВЕДЕННЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ПРИЗОВНИКІВ І ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ


18 січня
2017 року в малому залі райдержадміністрації відбувся інформаційний семінар із питань організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних.
Участь в роботі інформаційного семінару взяли: працівники районного військового комісаріату, голови й секретарі сільських рад, відповідальні за військових облік від  підприємств та організацій району.
В ході засідання було доведено до відому присутніх про положення постанови Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 р. № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”. Інформував із даного питання заступник військового комісара Сергій Костецький.
Зокрема, було акцентовано увагу на проведені приписки громадян України 2000 року народження. Зазначено, що дані особи повинні найближчим часом з’явитися до райвійськкомісаріату та стати на військовий облік.
Також, під час семінару провідний спеціаліст відділення військового обліку і бронювання солдат, сержантів запасу райвійськкомісаріату Інна Григорчук проінформувала учасників зібрання про підсумки ведення військового обліку в районі за минулий рік. Були озвучені недоліки окремих підприємств в роботі із даного напрямку та оголошено кращі сільські ради та особи, які відповідають за військовий облік.
Під час семінару слово мав й військовий комісар Микола Капітоненко, який наголосив на значущості ведення військово обліку. Детально зупинився на його видах: персонально-якісному, персонально-первинному, персональному та зазначив відповідальних осіб по кожному із них.
В кінці засідання учасники інформаційного семінару отримали для керуванні в роботі примірники постанови Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 р. № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”. Друк останнього забезпечив РВО “Новий день”.


ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ В ЗСУ

Бобринецький районний військовий комісаріат проводить відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України.


На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.
- громадяни призовного віку, які мають, професійно-технічну або повну загальну середню (11 класів) освіту і не проходили строкової військової служби; військозобов’язані, а також жінки, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 16 до 60 років;
- здійснюється пріоритетний відбір кандидатів з числа військовозобов’язаних громадян призовного віку, жінок. Для жінок затребуваними на сьогоднішній день є такі професії як медики та кухарі.
Грошове забезпечення у місяць становить від 7000 грн. (в залежності від обраної посади, виду, роду військ та військового звання).
Крім того:
- одноразова грошова допомога у розмірі від восьми до десяти мінімальних заробітних плат;
- щороку одноразова матеріальна допомога у розмірі посадового окладу за військовим званням;
- щороку при вибутті у чергову відпустку виплачується грошова допомога на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення;
- грошова допомога при переїзді до нового місця служби у розмірі 100% місячного грошового забезпечення;
- забезпечення речовим майном на період проходження служби;
- безкоштовне медичне обслуговування;
- соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей згідно з чинним законодавством України;
- можливість за час служби навчатися у вищих навчальних закладах за заочною формою навчання.

СЛУЖБА У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ – ЦЕ МОЖЛИВІСТЬ ВИПРОБУВАТИ СЕБЕ!

За інформацією щодо прийому на військову службу за контрактом Вам слід звернутися у військовий комісаріат: м. Бобринець, вул. Незалежності, 89, тел. (05257) 3-44-72

М.КАПІТОНЕНКО,
військовий комісар Бобринецького РВК,

підполковник


ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ: ЗАРПЛАТИ ВІД 7000 ГРИВЕНЬ, КОНТРАКТИ ВІД 6 МІСЯЦІВ

Для військовослужбовців за мобілізацією та строкової служби:

Гідна зарплата від 7000 гривень.
Види контрактів:
- на 6 місяців (для осіб, які вислужили не менше 11 місяців). У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію, такі контракти припиняються достроково;
- для рядового складу – 3 роки;
- для сержантів (старшин) – від 3 до 5 років;
- до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію (рядовий, сержантський склад).
Як підписати?
1.Подати паспорт (за підпорядкованістю), серію та номер паспорта, ідентифікаційний номер.
2.Пройти психологічне тестування.
3.Направляється командиром для проходження військово-лікарської комісії (за потребою).
Військовослужбовець проходить ВЛК за спрощеною системою, без здачі загального та біохімічного аналізу крові, рентгенологічного (флюорографічного) дослідження, ЕКГ та без надання довідки психіатричного огляду та сертифікату наркологічного огляду.
4.Решта документів можуть додаватись у місячний термін після укладання контракту:
- копія паспорта та довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера;
- автобіографію в рукописному і надрукованому примірниках;
- копії документів про народження та сімейний стан;
- копії документів про освіту;
- дві фотокартки розміром 9 на 12 см.
Штаб військової частини здійснює:

• проведення професійно-психологічного відбору (психологічного тестування);
• направлення та отримання результатів запиту про відсутність судимостей, перебування під судом або слідством (за потребою у разі відсутності такої у в/службовця);
• проведення медичного обстеження ВЛК (за потребою, у разі відсутності висновку ВЛК, та (або) за наявності ознак хвороб);
• укладання контракту без отримання результатів перевірки.
Командир підрозділу здійснює:

1.Відбір кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом та їх вивчення.
2.Забезпечення надання до штабу серії, номера паспорта, номера ідентифікаційного коду, рапорта військовослужбовця і службової характеристики.
3.Направлення військовослужбовця для проходження ВЛК (за потребою та (або) за наявності ознак хвороб) у найближчому військово-лікувальному закладі (мобільному госпіталі без виїзду за межі АТО) або військовому комісаріаті.
Решта документів додається для оформлення особової справи після підписання контракту:
• копія паспорта та довідку про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера (у разі відсутності оригіналів документів організувати отримання їх копій з місця проживання поштою, у т.ч. електронною);
• копія обліково-послужної картки;
• аркуш вивчення особистих якостей військовослужбовця;
• службова картка;
• картка професійного відбору.

Для цивільних громадян

Гідна зарплата від 7000 гривень
Види контрактів:
- на 6 місяців (для осіб, які були звільнені з військової служби під час особливого періоду);
- на посади рядового складу: 3 роки;
- на посади сержантського та старшинського складу: від 3 до 5 років;
- до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;
Як підписати?
1.Прийти до військового комісаріату за місцем обліку для співбесіди та підбору посади або до військової частини для отримання письмової згоди (у разі необхідності). Для жінок обов’язкова письмова згода командира військової частини.
2.Надати до військомату такі документи:
- заява щодо вступу на військову службу за контрактом;
- копія паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- довідку з відділу поліції про відсутність судимості або її погашення;
- військовий квиток (для військовозобов’язаних).
3.Пройти у військоматі психологічне тестування.
4.За направленням військового комісара прибути для проходження військо-лікарської комісії.
5.Очікуючи на виклик з військомату, підготувати решту документів, які можуть додаватись до особової справи після укладання контракту:
- автобіографія в рукописному і надрукованому примірниках;
- довідка про трудову діяльність;
- копії документів про освіту;
- довідку про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання;
- службова характеристика (з місця роботи, навчання);
- письмова згода на проведення спеціальної перевірки (у разі необхідності);
- дві фотокартки розміром 3 на 4.

МОБІЛІЗАЦІЯ: ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ
ЧЕТВЕРТА ХВИЛЯ МОБІЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ

Відповідно до закону № 113-VIII "Про часткову мобілізацію", що набрав чинності з 20 січня 2015 року (з моменту його опублікування у парламентській газеті "Урядовий Кур’єр"), в Україні розпочалася четверта хвиля мобілізації.
Мобілізація триватиме 210 діб і проходитиме у три черги. Цей захід є необхідним задля підтримання бойової готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України, особливо беручи до уваги продовження протистояння на сході країни, де триває АТО.
Патріоти України мають стати на захист Вітчизни, аби припинити ворожу агресію на території Донецької та Луганської областей, і не допустити розповсюдження антиукраїнського сепаратистського руху у інших регіонах країни.
МОБІЛІЗАЦІЯ. ПРАВА УЧАСНИКІВ
• Право на отримання грошового забезпечення, у тому числі на отримання надбавки за виконання особливо важливих завдань, на отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується на день демобілізації;
• Надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій;
• Право на збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, розміру пенсій;
• Право на позачергові військові звання незалежно від займаної посади та строків служби;
• Право на безоплатне медичне обслуговування;
• Право на відпустку, у тому числі академічну;
• Отримання знижки у 75% на оплату квартирної плати та вартості комунальних послуг;
• Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту;
• Першочергове забезпечення житловою площею, відведення земельних ділянок, позики на будівництво;
• Переважне право на укладення контракту на проходження військової служби;
• Право на звільнення з військової служби під час проведення мобілізації;
• Право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або втрати працездатності. Допомога на поховання у розмірі 500 грн.;
• Право на звільнення від штрафних санкцій, пені. Проценти за користування кредитом не нараховуються.
• Гарантії соціального захисту членам сімей військовослужбовців.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО ЗА УМИСНЕ УХИЛЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПЕРЕДБАЧЕНА КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ:
(ст.336 КК України – від 2 до 5 років), за умисне ухилення від проходження навчальних зборів, (ст.337 КК України – від штрафу в 1200 грн. до 6 місяців арешту). В обох випадках склад порушення буде мати місце при наявності врученої під розпис повістки і подальшої неявки військовозобов’язаного громадянина.

Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55
© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

МОБІЛІЗАЦІЯ: ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ.
ЩО З СОБОЮ БРАТИ?
ОДЯГ
Куртка, штани, майки, труси (х/б), шкарпетки, рукавиці, шкіряний ремінь, тепла білизна, зручне взуття (2 пари);
АПТЕЧКА
Антибіотики, анальгін, кровоспинні засоби, нафтизин, вата, бинт, йод, джгут гумовий, активоване вугілля, “Рятувальник”, лейкопластир, прокладки жіночі тонкі, сироватка від укусу гадюк. Пам’ятайте, що предмети з цього переліку можуть врятувати ваше здоров’я та життя!;
ТУАЛЕТНІ РЕЧІ
Зубна паста, щітка 2 шт., мило, рушник, бритва, антибактерицидний спрей, крем від сонця, засіб від комарів, серветки сухі та вологі;
ЇЖА
Консерви "каша з м’ясом"(3-4 б.), вода, сіль, цукор, кава, чай (у пакетах), темний шоколад;
ЕКІПІРУВАННЯ
Годинник, ліхтарик, батарейки, ніж (складний чи великий), ложка, кружка, окуляри полізахисні, рюкзак, каремат, спальник, телефон, зарядний пристрій, бандана, бавовняна тканина, нитки, голка, запальничка;
НЕ БРАТИ:
продукти, що швидко псуються: ковбасу, яйця, хліб тощо;
ДОКУМЕНТИ, ЩО ЗАСВІДЧУЮТЬ ВАШУ ОСОБУ, ОСОБИСТІ ФОТОГРАФІЇ ЗАВЖДИ ТРИМАЙТЕ ПРИ СОБІ!
Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55
© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

МОБІЛІЗАЦІЯ. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ.
ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ

Відповідно до ч.8 ст.26 Закону України "Про військовий обов’язок та військову службу" право на звільнення від мобілізації можливе у наступних випадках:
• Військовозобов'язані жінки, які мають дитину (дітей) віком до 16 років;
• За станом здоров’я – на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії;
• У зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили (позбавлення, обмеження волі);
•У випадку службової невідповідності осіб рядового, сержантського і старшинського (крім прапорщиків, старших прапорщиків, мічманів, старших мічманів) складу у разі невиконання службових обов’язків;
• У зв’язку з проведенням організаційних заходів у порядку, визначеному Генеральним штабом умови завершення виконання визначених завдань;
• Позбавлені військового звання в дисциплінарному порядку;

ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ МОЖЛИВЕ ТАКОЖ ЧЕРЕЗ НАСТУПНІ СІМЕЙНІ ОБСТАВИНИ АБО ІНШІ ПОВАЖНІ ПРИЧИНИ:
• Виховання дитини або кількох, не перебуваючи у шлюбі, які проживають без батька (матері);
• Утримання повнолітньої дитини віком до 23 років, якщо та є інвалідом I чи II групи, не перебуваючи у шлюбі;
• Необхідність постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною (за наявності відповідного медичного висновку);
• Наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей;
Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55
© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

МОБІЛІЗАЦІЯ. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ.
ЯК ОТРИМАТИ СТАТУС УЧАСТНИКА АТО

Згідно із законом, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) і працівники Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, особи рядового і офіцерського складу МВС, військовослужбовці МВС, Управління державної охорони, Державної служби спецзв’язку і захисту інформації, інших утворених згідно з законодавством військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, які брали участь в антитерористичній операції і забезпечення її проведення, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучались до участі в антитерористичній операції.
Щоб отримати статус учасника АТО необхідно звернутися до військкомату. Військкомат повинен надати посвідчення на пільги для військовослужбовця.
Оформлення буде можливим тільки після закінчення усіх заходів АТО.

ПРИ СОБІ ТРЕБА МАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:
• Паспорт
• Довідку з місця проживання
• Медичний документ
• Військовий квиток (з відміткою про перебування в зоні АТО)
• Наказ командира воїнської частини, засвідчений Гербовою печаткою. В наказі повинно бути вказано, де саме знаходилась людина, в який період часу, які міри дій (він або вона) виконувала і у якому статусі .
Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55
© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

ЩОДО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМИ АТО У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ
1. Загалом, право на безоплатне отримання у власність земельних ділянок громадянами України встановлене ст. 14 Конституції України та регулюється статтями 118,121 і 122 Земельного кодексу України.
Щодо учасників АТО, то відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту учасникам бойових дій надаються, серед інших, в тому числі, пільги щодо першочергового відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Згідно з пунктом 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового та офіцерського складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.
2. Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:
• для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
• для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га; •
• для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 га, в селищах - не більше 0,15 га, в містах - не більше 0,10 га;
• для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара.
3. На законодавчому рівні жодної прив’язки до місця реєстрації чи місця проживання військовослужбовця при розгляді його звернення щодо отримання ним у власність земельної ділянки в межах певного населеного пункту або території немає, але, як правило, земельна ділянка виділяється в межах населеного пункту, де вказана особа зареєстрована.
4. Не мають права на отримання безоплатно у приватну власність земельної ділянки лише ті учасники АТО, які вже використали це право. Слід також звернути увагу, що при отриманні у приватну власність земельної ділянки учасником АТО, не втрачається також його право на поліпшення житлових умов (отримання квартири за чергою) та на подальшу приватизацію отриманої в порядку черги квартири. Ці питання регулюються ст. 40 Житлового кодексу Української РСР
5. З питань отримання безоплатно у власність земельних ділянок учасниками АТО, бажаючим необхідно звертатись:
• щодо земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва – до органів місцевого самоврядування за місцем знаходження земельної ділянки (міська рада, селищна рада тощо);
• щодо земельних ділянок для дачного будівництва – до райдержадміністрацій за місцем розташування земельної ділянки;
• щодо земельних ділянок для ведення садівництва та індивідуального фермерського господарства – до відповідних територіальних органів Держземагенства України;
6. Для початку розгляду питання щодо надання учаснику АТО безоплатно у власність земельної ділянки, ним до відповідного органу необхідно подати наступні документи:
• копію паспорту та індивідуального податкового номеру особи;
• документ, що підтверджує його участь у АТО;
• клопотання про виділення йому земельної ділянки із зазначенням її місця розташування.
В окремих випадках до заяви можна додати графічні матеріали із зазначенням місця розташування ділянки. Якщо особа бажає отримати земельну ділянку для ведення фермерського господарства – крім згаданих вище документів необхідно також подати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої у аграрному навчальному закладі.
7. Після отримання необхідного пакету документів відповідний орган протягом строку не більше одного місяця розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки здійснюється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Після розробки проект землеустрою узгоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів (за місцезнаходженням ділянки). Погоджений проект землеустрою надсилається відповідному органу виконавчої влади або місцевого самоврядування (якому до цього направлявся пакет документів для отримання ділянки), який протягом строку не більше ніж 2 тижні з дня отримання проекту (а якщо необхідно провести обов’язкову землевпорядну експертизу – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення щодо затвердження проекту землеустрою і передання земельної ділянки у власність.
Гарячі лінії: Міністерство Оборони: 044 454 43 37; Штаб АТО: 044 503 05 21; Довідка про поранених і загиблих: 044 255 69 55
© 2015 Міністерство інформаційної політики України www.mip.gov.ua

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню