Розвиток громадянського суспільства - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Розвиток громадянського суспільства

Внутрішня політика
 


УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ ВІД РАЙОНУ У РЕГІОНАЛЬНОМУ ФОРУМІ СПІВПРАЦІ ВЛАДИ І ГРОМАДИ


30 жовтня
2019 року в Кропивницькому у приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького відбувся регіональний форум “Співпраця влади і громади: регіональний вимір”.
Мета проведення форуму: консолідація зусилля громади та влади щодо просування реформ на території Кіровоградської області шляхом налагодження конструктивної співпраці з громадськими радами та громадськими організаціями.
Участь у форумі взяли представники від органів влади, місцевого самоврядування та громадських рад Кіровоградщини, активісти громадських організацій з області. Від Бобринецького району на заході були присутні: провідний спеціаліст відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Володимир Тесля, голова районної громадської організації “Мистецька Бобринеччина” Тетяна Ткаченко та голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Оксана Усата.
Учасників форуму принагідно привітали перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, голова громадської ради при облдержадміністрації Тігран Хачатурян та заступник голови ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Андрій Крупник (м. Одеса).
На обговорення учасників форуму було винесено три питання: Про можливості для шкіл у рамках реформи освіти (один із спікерів – начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський); Про рівень співпраці влади та громади у рамках реформи децентралізації (одна із спікерів – начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова); Про позитивні напрацювання та проблемні моменти у співпраці громадських активістів та громадських рад області (один із спікерів – начальник управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Віталій Останній).
Насамкінець роботи регіонального форуму було обговорено текст Меморандуму про співпрацю між громадськими радами та громадськими активістами Кіровоградської області.


До уваги представників інститутів громадянського суспільства району!


Громадською спілкою “Громадські ініціативи України” продовжується проект з підтримки та поширення найкращого досвіду громадських організацій та ініціативних груп, які діють в Україні.
Мета конкурсу – відзначення, популяризація та поширення інформації серед громадськості України про важливі ініціативи, акції, проекти, які були реалізовані громадськими організаціями та ініціативними групами.
Учасники конкурсу – громадські організації, благодійні фонди, дитячі та молодіжні громадські організації, ініціативні групи громадян, а також їхні коаліції, мережі та об’єднання.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму за посиланням: сайт мережі “Громадські ініціативи України” http://ngonetwork.org.ua, розділ “Конкурси та гранти”, рубрика “Краща громадська ініціатива України”, аплікаційна форма.
Аплікаційну форму необхідно надіслати до 01 березня 2018 року на адресу: civilukraine@gmail.com з поміткою “Краща громадська ініціатива України-2017”.

До уваги громадськості!


У серпні 2015 року відбудеться засідання “круглого столу” на тему: “Забезпечення в районі соціального захисту ветеранів війни і праці, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, до участі запрошені пільгова категорія населення.
За довідками звертатися: (257) 3-46-20, начальник відділу управління соціального захисту населення РДА Л.В.Тєфтєєва.

До уваги громадськості!


У серпні відбудеться зустріч з громадськістю на тему: “Про підготовку навчальних закладів району до нового навчального року”.
За довідками звертатися: (257) 3-40-07, методист РМК відділу освіти РДА В.П. Літвінова.


ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ІНІЦІАТИВНИХ ГРУП!

08 липня в Кіровограді громадська організація «Територія успіху» буде проводити інформаційну сесію для потенційних учасників конкурсу проектних пропозицій на отримання гранту для підтримки впровадження демократичних змін на місцевому рівні, зокрема для громадських організацій та ініціативних груп. Учасники заходу мають можливість отримати необхідні знання та практичні вміння з основ написання проектів та отримати інформацію щодо участі в конкурсі.
Для участі в заході потрібно попередньо зареєструватися, заповнивши коротку анкету. Учасникам з інших міст буде компенсовано вартість проїзду, тому бажано вказати орієнтовну вартість квитків.
Заповнені анкети надсилайте за адресою  konkurs.teritoriy.@gail.com
Контактна особа: Шестакова Людмила Володимирівна 050 917 72 97
Детальна інформація про конкурс за адресою: http//watchdog-kr.com.ua/?page id=1504

ВІДКРИТО «ЧАТ» НА ДОПОМОГУ ВОЛОНТЕРАМ ТА ГРОМАДСЬКИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ!

На сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації для волонтерів та громадських організацій, які надають допомогу військовим формуванням, військовослужбовцям та членам їх сімей в районах та містах області працює «чат» для забезпечення оперативного обміну інформацією щодо проблемних питань, якими вони опікуються, стану надання допомоги тощо. Інформація, опублікована в «чаті» буде доступна для всіх користувачів сайту.
Для того, щоб користуватися «чатом», волонтерам необхідно зайти на сайт Кіровоградської обласної державної адміністрації за адресою: http//kr-admin.gov.ua; в розділ сайту «Гаряча лінія» для воїнів АТО та волонтерів, які допомагають військовослужбовцям (банер в центральній частині сайту); зайти в «чат» та авторизуватись.
Логін та пароль для авторизації Ви попередньо можете отримати в управлінні комунікацій з громадськістю облдержадміністрації за телефоном (0522) 24-16-54.


До уваги громадськості!


На виконання листа обласної державної адміністрації від   05 листопада 2014 року № 571/01-11 щодо підготовки проекту орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2015 рік та з метою удосконалення роботи з проведення консультацій з громадськістю сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації запрошує долучитись громадськість до формування Орієнтовного плану консультації з громадськістю на 2015 рік.
Пропозиції подавати до 02 грудня 2014 року у письмовому вигляді згідно поданої форми.
Форма подання пропозицій і зауважень:

Прізвище __________________________________________________________
Ім’я ______________________________________________________
По-батькові __________________________________________________________
Організація (установа) ІГС____
Посада ____________________________________________________
Тел./факс/ e-mail ____________________________________________

 Чекаємо пропозицій: Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації,  м. Бобринець,  вул. Орджонікідзе, 80  каб. 209 телефон 3 48 06 факс 3  45 79,  
e-mail: brda@bobr.kw.ukrtel.net
Прізвище, ім'я, по батькові відповідальних осіб:
завідувач  сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації – Онисько Інна Анатоліївна;

Громадське обговорення реалізації районної програми “Репродуктивне здоров'я населення району на період до 2015 року”

Розвиток медицини створює широкі можливості не лише для підтримки здоров'я, а також для завчасного попередження хвороб та небажаної вагітності. На це налаштована районна програма “Репродуктивне здоров'я населення району на період до 2015 року”.
24 квітня 2014 року відбулося громадське обговорення реалізації районної програми “Репродуктивне здоров'я населення району на період до 2015 року” за участі представників громадських організацій, громадян репродуктивного віку.
Лікарем кабінету планування сім'ї Бобринецької центральної районної лікарні Кривеньким М.М. було ознайомлено присутніх з основними напрямки реалізації програми, а саме: проведення бесід та лекцій з учнівською та студентською молоддю по профілактиці ІПШС та небажаної вагітності, профілактичні бесіди з жіночим населенням щодо запобігання раковим захворюванням молочної залози та статевої сфери; взаємодія із службою у справах дітей  районної державної адміністрації та центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді по нагляду за неблагонадійними сім'ями; завчасна госпіталізація на пологи вагітних із груп ризику; консультування вагітних із груп ризику в обласних закладах охорони здоров'я.
Особливо гострим є дане питання для молоді, яка не вважає за потрібне звертатись до лікаря з особистих переконань. Саме на цьому наголошували представники громадських організацій. Тому, як зазначив Михайло Миколайович, дана програма направлена на попередження різного роду ризиків.
В цілому, завданням шляхів реалізації програми “Репродуктивне здоров'я населення району на період до 2015 року” є широка популяризація програми, інформаційне ознайомлення громади з її суттю, умовами. Забезпечення своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги.Ветерани зустрілися з Олександром Петіком

Вчора, 1 квітня, голови районної та міської ветеранських організацій – Інна Гребенюк, Раїса Тофан,спільно з першим заступником голови РДА Олексієм Різуном взяли участь у зустрічі з обласним керівництвом в режимі он-лайн зв’язку.
Голова облдержадміністрації Олександр Петік зустрівся із активом обласної організації ветеранів України. Представники найчисленнішої громадської організації, розповідаючи про свою діяльність, поділилися з керівництвом своїми проблемами й турботами. Зокрема, Олександр Петік зазначив, що обласна влада готова почути про проблеми, які необхідно спільно вирішити. Докладніше читайте на обласному офіційному веб-сайті ОДА за посиланням http://www.kr-admin.gov.ua/start.php?q=News1/Ua/2014/01041402.html.До уваги жителів Бобринецького району!

Кожен, хто не байдужий до технічного стану доріг у районі може висловити свою думку, а саме, протягом січня місяця 2014 року взяти участь в анонімному анкетуванні «Моніторинг технічного стану доріг. Виявлення найбільш пошкоджених вулиць для подання їх до переліку першочергового фінансування».
Анкетування буде проведено серед бобринчан. За довідками звертатися: м.Бобринець, вул.Орджонікідзе, 80, каб.423.


Анкетування бобринчан, - як форма проведення консультацій з громадськістю

Як повідомлялося на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації, в рамках проведення консультацій з громадськістю, відділом регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ РДА протягом січня 2014 року було проведено анонімне анкетування щодо технічного стану доріг у районі – “Моніторинг технічного стану доріг. Виявлення найбільш пошкоджених вулиць для подання їх до переліку першочергового фінансування”.
Від так, кожен міг висловити свою думку протягом періоду проведення опитування.
Минулого понеділка заступником голови РДА було проведено підсумовуючу нараду з результатів анкетування. За участі міського голови Анатолія Могиленка, спеціаліста відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Олени Медвєдєвої, визначено пріоритетні напрямки доріг, які, за думкою бобринчан, необхідно першочергово ремонтувати.
Також, вирішено внести пропозицію, розглянути дане питання з громадськістю на черговому засіданні громадської ради при райдержадміністрації.

Продовжено роботу із зібрання пропозицій від громадськості по формуванню орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2014 рік

8 січня працівниками сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації, разом з представниками окремих громадських організацій було обговорено пропозиції до орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2014 рік.
Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року №996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, районна державна адміністрація проводить роботу по залученню громадян до співпраці. Мета – налагодження системного діалогу для підвищення якості підготовки рішень з важливих питань суспільного значення.
Так, до сектора надійшли пропозиції від: Любов Павелко (жіноча РГО “Сучасниця”), Інни Гребенюк (РО ветеранів України), Оксани Усатої (РО Товариство Червоного Хреста України). Представники громадських організацій пропонують спільно з широкими колами громадськості заслухати відповідно такі питання: Реєстрація представників ромської національної меншини за місцем проживання та отримання освіти дітей ромської національності у загальноосвітніх навчальних закладах району; актуальні питання пенсійного забезпечення; роз’яснення Закону України “Про благодійництво та благодійні організації”.

Проведення зустрічі з головою РО УСВА.
Пропозиції до орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2014 рік

26 грудня 2013 року завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації І.А.Онисько , головний спеціаліст сектора С.В.Кравченко поспілкувалися зважливих питань сьогодення з Тосіком М.І., головою РО УСВА, який є членом громадської ради при РДА.

З метою співпраці, моніторингу, аналізу суспільно-політичного стану, прогнозування, є необхідність завчасного інформування сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації. Так, було обговорено:
Вплив роботи  громадських організацій на життя міста.
Голова РО УСВА вніс пропозиції до Орієнтовного плану консультацій на 2014 рік: 1) Звіт про роботу та діяльність громадських організацій, які входять до складу громадської ради. 2) Санаторно-курортне лікування пільгових категорій громадян. Провести громадське обговорення за участі воїнів-інтернаціоналістів та громадян постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС.   
З метою моніторингу політичної ситуації в районі та запобіганню проявам нетерпимості та виникненню конфліктів на підставі різних політичних поглядів районною державною адміністрацією проведено роботу по роз’ясненню законодавства в частині завчасного попередження про проведення агітаційної роботи з населенням.


ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКОСТІ

Відповідно до Указу Президента України від 25 червня 2013 року №342 "Про План заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні" пропонуємо долучитися до розробки відповідного районного плану заходів на 2013 рік.
Свої пропозиції просимо до 20 серпня 2013 року надсилати на електронну адресу Бобринецької райдержадміністрації для сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації  brda@bobr.kw.ukrtel.net
Контактна особа: завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації – Онисько Інна Анатоліївна, тел.: 3 48 06, 066 977 87 96, OnuskoInna@meta.ua
Крім того, надаємо звіт про виконання районних першочергових заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні.


РО УСВА плани роботи на 2014 рік

23 грудня 2013 року відбулася зустріч з головою районної організації УСВА М.І.Тосіком.
Завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації І.А.Онисько поцікавилася сьогоденням ГО, її діяльністю та перспективним планом роботи на 2014 рік.
Обговорено питання:
- Аспекти виконання Угоди між райдержадміністрацією та РО УСВА, зокрема у частині забезпечення житлом воїнів-афганців, згідно черги;

- Фінансування ГО;

- Відкриття пам’ятної дошки воїну-інтернаціоналісту В.Яницькому в с.Федіївка (12 грудня 2013 року).

- перспектива відкриття ще 5 пам’ятних дошок воїнам-афганцям. Зокрема, заплановано урочистості з цієї нагоди у с.Тарасівці (січень-лютий 2014 року).

- проведення виїзних засідань президії РО УСВА за участі керівництва району.

- патріотичне виховання у навчальних закладах району.

-  Проведення 25 грудня 2013 року о 10.00 заходів з нагоди введення військ в Афганістан (біля пам’ятного знака вул.Леніна)
__________________________________________________

“Громадський контроль” – діалог з представником ГО
щодо суспільно-політичної ситуації у районі

23 грудня 2013 року завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації І.А.Онисько, головний спеціаліст сектора С.В.Кравченко поспілкувалися з важливих питань сьогодення з Яриш В.М., головою ГО “Громадський контроль”, секретарем громадської ради при РДА.

Було обговорено:
- Суспільно-політичні настрої у місті та районі з огляду на події, які відбуваються у країні;

-  Позиція РПО “УДАР”  щодо подій;

-  Зміна керівництва в районній партійній організації “УДАР” ;

-  Голова РО внесла пропозиції до Орієнтовного плану консультацій на 2014 рік, а саме запропонувала заслухати на засіданнях громадської ради при РДА питання: 1) Працевлаштування молоді; 2) Надання допомоги багатодітним родинам або таким, що потрапили у складні життєві обставини.

_________________________________


Консультації з громадськості – план роботи на 2014 рік

За дорученням очільника РДА Леоніда Кравченка, під час наради за головування першого заступника – Олексія Різуна з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України у районі було розглянуто питання удосконалення роботи з консультацій з громадськістю.
Поінформувала про роботу з даного напрямку у 2013 році завідувач сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Інна Онисько.
Зазначено, що необхідно звернути увагу на дотримання форм проведення консультацій, які визначені Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики. А також, у цілому, сприяти ефективності роботи, співпраці з громадськістю, Громадською радою при райдержадміністрації.
Доповідачем повідомлено, що 3 грудня 2013 року відбудеться чергове засідання Громадської ради, на якому заплановано за участі членів Ради розглянути пропозиції від органу виконавчої влади для подальшого формування та затвердження Орієнтовного плану роботи по консультаціям з громадськістю. Як визначено пунктом 6 Порядку проведення консультацій з громадськістю, до Орієнтовного плану будуть враховані пропозиції й членів Громадської ради.
Для підготовки відповідного Проекту Орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2014 рік, на виконання відповідного Доручення голови райдержадміністрації, пропозиції мають бути надані сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА для узагальнення протягом тижня.


На виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 07 липня 2011 року № 27-239/1 про заходи з проведення консультацій з громадськістю районна державна адміністрація інформує згідно форми, що додається та повідомляє наступне.

  

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН
проведення консультацій з громадськістю, запланованих на 2014 рік

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН
проведення консультацій з громадськістю, запланованих на 2013 рік

Про проведення наради з питань підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт
в Бобринецькому районі

27 лютого 2013 року проведено семінар - нараду  щодо дотримання вимог безпеки праці під час весняно – польових робіт. З метою поліпшення стану охорони праці в агропромисловому комплексі району, зниження рівня виробничого травматизму  в господарствах, землекористувачам усіх форм власності, які були запрошені на нараду, була надана консультація щодо забезпечення працівникам безпечних умов праці на підприємстві.
          У нараді приймали участь близько 50 сільгоспвиробників,голова районної державної адміністрації – Кравченко Леонід Григорович, голова Бобринецької районної ради – Танасієнко Іван Васильович, керівники структурних підрозділів, районні та обласні служби та інспекції.

Створення умов для здійснення ефективного громадського контролю за діяльністю влади усіх рівнів – завдання Глави держави місцевій владі

13 листопада на базі районної бібліотеки для дітей відбулося засідання круглого столу “Громадськість – важливий фактор впливу на розвиток території”
Під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Валентина Івановича Мельника представники громадськості району розглянули кілька важливих питань. За обговоренням мова йшла про важливість ролі громадськості у формуванні демократичного суспільства, відкритої прозорої діяльності органів виконавчої влади. З даного приводу слово тримав Валентин Іванович. Посадовець відзначив, що така зустріч за круглим столом обумовлена важливими завданнями Президента України, який ставить завдання перед місцевими органами виконавчої влади створити усі умови для самореалізації громадськості, підтримки активної громадської діяльності. – Глава держави окреслив чіткі вимоги щодо підтримки різноманітних форм місцевої демократії, залучення громадськості до обговорення ключових питань розвитку територій та реалізації принципів відкритості, прозорості діяльності місцевої влади. Як визначив Віктор Янукович, утвердження засад стабільного соціального партнерства і соціальної справедливості між владою та громадськістю є ознакою демократичного суспільства. Тому і у районі мають діяти відповідні засади співпраці з інститутами громадянського суспільства, налагодження відкритого діалогу, - сказав заступник.
Працівниками сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю було у загальному окреслено ситуацію щодо розвитку громадянського суспільства у районі. Було акцентовано на діяльності громадської ради при райдержадміністрації, проведенню громадської експертизи, активній позиції більшості громадських організацій.
Наступним блоком стало обговорення ключової програми розвитку території: актуалізація програми “Центральний регіон - 2015”. Докладно охарактеризувала ситуацію з суті питання начальник управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Марина Кузьмічова. Вона поінформувала представників громадськості про зміни, які внесені до Програми, перспективи та стратегічні бачення розвитку території.
– Обговорення ключової програми розвитку території, а саме актуалізація програми “Центральний регіон – 2015” з громадськістю, тобто з Вами, шановні представники громадських організацій міста та району, свідчить про відкритість влади та її налаштованість до діалогу. Обговорення ключових питань регіонального розвитку з громадськістю, як і вважає Президент України, є ефективна європейська практика. Вона сприятиме приведенню нашого законодавства з засад розвитку громадянського суспільства у відповідність до європейських стандартів, які зарекомендували себе, як демократичні, толерантні та рівні. Крім того, обгорнення чіткого плану соціально-економічного розвитку території – програми “Центральний регіон-2015” на даному етапі є важливим, адже зараз вона на новому рівні – йде її актуалізації. Це етап, під час якого кожен житель може надати свої пропозиції, а отже, стати співавтором Програми, - зазначив заступник Валентин Мельник, закликаючи громадськість до надання конструктивних пропозицій.
Під час зустрічі, заступник голови громадської ради при РДА Ярослав Костяк поінформував присутніх голів та членів громадських організацій, про його участь у обласному Форумі громадських рад. Він акцентував, що є гостра необхідність бути більш активними у плані участі у різноманітних програмах, проектах, особливо інвестиційного характеру.
Наталія Сабліна, голова ГО Союз жінок України “За майбутнє дітей”, наголосила на важливому питанні – виконанні громадськими організаціями не лише своїх прав, а й обов’язків. А саме, бути орієнтирами для місцевої влади на шляху до демократизації суспільства.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню