Новини культури - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини культури

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм


КОНКУРС "ВІКІ любить пам’ятки" ("WIKI loves monuments")

Щорічно 18 травня Україна вшановує День боротьби за права кримськотатарського народу та День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – це трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ радянська влада вислала за межі Кримського півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані 200 тисяч людей.
11 травня 1944 року було прийнято цілком таємну постанову Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар». В якій наводилися претензії до кримськотатарського населення – начебто масове зрадництво та масовий колабораціонізм, які і стали обґрунтуванням депортації. Насправді жодних доказів «масового дезертирства» кримських татар не існує, а абсолютна більшість колабораціоністів загинула в боях чи була засуджена в індивідуальному порядку.
Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3-й годині ранку 18 травня 1944 року і тривала до 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВС. Людям на збори давали від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, провізію в розрахунку до 500 кг на родину. Та насправді, вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою.
Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Протягом двох днів кримських татар звозили до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.
Переважну частину депортованих було доправлено на спецпоселення до Узбекистану, частину – до ГУЛАГу, а ще частину – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.
Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська. Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб.
Відразу після перемоги над нацизмом розпочалася тотальна демобілізація кримських татар з лав радянської армії. Протягом 1945-1946 рр. в трудові табори Сибіру та Уралу було направлено 8995 військовослужбовців, яким лише через декілька років дозволили возз’єднатися із родинами на засланні.
Після переведення Криму до складу УРСР (1954) у 1956 році було видано указ про реабілітацію кримських татар, але практично без права повернення на батьківщину до Криму.
Масове їхнє повернення на батьківщину розпочалося лише наприкінці 80-х років. Однак і тоді вони зазнавали репресій…
Депортація кримських татар – це гірка, болюча і трагічна сторінка нашої спільної історії, яку пам’ятають і пам’ятатимуть ще багато поколінь…
За матеріалами Українського
інституту національної пам’яті


 
 

Афганістан болить в моїй душі…

В комунальному  закладі «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» Бобринецької районної ради з 10.02- по 14.02.2020 року до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ з Республіки Афганістан було проведено цикл заходів приурочених вшануванню учасників бойових дій в Афганістані.
Ці заходи мали на меті привернути увагу вихованців не тільки до Афганської війни як трагедії, а й до мужності людей, які сьогодні захищають цілісність і суверенітет нашої держави на сході країни.
Створено фото зону вихованцями учнівського самоврядування  під керівництвом заступника директора  РБДТ Секрет З.Ф. та керівником гуртка «Школа лідера» Гончар О.М.
Організовано зустріч з Головою Бобринецької районної організації УСВА Тосіком М.І. яка розширила знання вихованців про історичні події тієї війни.
Було проведено ряд бесід та  годин спілкування ,  знято відеоролик.
 Керівник гуртків та вихованці разом з Тосіком М.І відвідали пам’ятник  воїнам – інтернаціоналістам, та віддали шану  героям, що загинули хвилиною мовчання та покладанням квітів.

 
 


БІЙ ПІД КРУТАМИ – БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ


28 січня
2020 року в районній дитячій бібліотеці у рамках національно-патріотичного виховання для учнів 6-В класу міського КЗ “НВК “Гімназія – ЗШ І-ІІІ ступенів № 1” проведено історико-патріотичну годину “Священна пам’ять в спадок нам дана”, присвячену Дню пам’яті Героїв Крут.
Так, працівники бібліотеки підготували короткий екскурс в історію та розповіли учням про значення даної дати для сьогодення України. Особливо акцентовано увагу на звитягі 400 молодих юнаків, які холодним січневим днем 1918 року протистояли переважаючим силам противника, що наступав тоді на українську столицю.
Наостанок заходу його організатори зазначили школярам, що названа пам’ятна дата є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за свою незалежність. Це і був головний меседж тематичної зустрічі у стінах районної дитячої бібліотеки.


ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


22 січня
2020 року у великій залі адміністративного приміщення відбулися урочистості з нагоди відзначення в районі Дня Соборності України.
Рівно 101 рік тому в спільному прагненні до сильної, суверенної і соборної країни було оголошено Акт злуки УНР та ЗУНР – таким чином втілено споконвічну мрію нашого народу на власну незалежну державу.
Сьогодні ж за участі представників від органів влади та місцевого самоврядування, громадськості району відбулися урочисті заходи, присвячені видатній даті для історії українського народу.
До присутніх з вітальними словами звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
Керівництво району, визначивши важливість підписання Акту Злуки для консолідації українського суспільства, акцентувало увагу на тому, що роль проголошення Соборності є священним надбанням й нерозривно поєднано зі свободою України та її народу. Особливо наголосили на значущості даного свята для українців в умовах сьогодення.
Після завершення виступів керівництва району, працівниками районного Будинку культури, вихованцями районного Будинку дитячої творчості та аматорами було презентовано тематичну програму. Остання стосувалася ідей єдності, непоборності, відважності й стійкості українського народу в усі часи його боротьби за власну незалежність та свободу.


“КРИВОНОСОВЕ – ДОВГА ДОРОГА ІСТОРІЇ”: ПРЕЗЕНТОВАНО ЧЕРГОВИЙ КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ


17 січня
2020 року в районній дитячій бібліотеці презентовано черговий культурно-туристичний буклет в рамках проєкту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.
Цього разу для запрошених бібліотекарів, працівників сфери культури району та жителів Кривоносівської громади було представлено тематичний буклет “Кривоносове – довга дорога історії”. Останній містить у собі відомості про історичні, географічні та природні особливості Кривоносівської сільської ради.
Кривоносове – одне з найстаріших сіл Бобринеччини. Умовна дата застування села 1797 рік. Топонім назви походить від родової пам’яті відомих запорізьких козаків з прізвищем Кривоніс.
Громада багата на природну красу. Так, на території сільської ради знаходиться пам’ятка природи місцевого значення “Кринички”, загальною площею 40 гектарів. Тут є чимало рідкісної флори та фауни.
Крім того, на території сучасної громади існував своєрідний мавзолей, що був вирубаний на лівому березі річки Мертвовід у крутосхилі, де був похований нащадок засновника села – Кривоноса. У центрі усипальні була розташована труна-саркофаг з венеціанською скляною кришкою. У ній знаходилось забальзамоване тіло господаря села. На жаль буремні революційні події 1917-1921 рр. знищили дану унікальну споруду.
Участь в тематичному заході також взяли представники від органів влади та місцевого самоврядування району: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Кривоносівський сільський голова Людмила Копотій. Принагідно привітали присутніх з презентацією буклету та відзначили вагомість проєкту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району.
Під час презентації перед присутніми виступили місцеві аматори, які поділилися з гостями районної дитячої бібліотеки своїм творчим надбанням. Насамкінець заходу всі задіяні у ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Зауважимо, що це вже сьома презентація культурно-туристичних буклетів у рамках проєкту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська, Веселівська, Бобринківська, Миколо-Бабанська та Павлогірківська громади. Реалізацією краєзнавчого проєкту в цілому ж займається відділ культури та туризму райдержадміністрації спільно з районною громадською організацією “Мистецька Бобринеччина”.

 
 
 
 


ВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ СВЯТАМИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ РАЙОНУ


28 грудня
2019 року у великій залі адміністративного приміщення лунали привітання із нагоди прийдешніх свят – Нового року та Різдва Христового за юліанським календарем.
Творчі колективи районного Будинку культури та районного Будинку дитячої творчості підготували святкову концертну програму для працівників державних установ району. Так, аматори привітали присутніх колядками та співами, а Дід Мороз із Снігуронькою з найкращими побажаннями розпочали посівання.
У свою чергу керівництво району теж долучилося до привітань із прийдешніми святами. Із вітальними словами до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
Підсумовуючи 2019 рік, Олег Тертичний наголосив, що він був складним на випробування, однак своєю роботою усі працівники державних установ довели свої вболівання за рідний край.
Керівники району також побажали присутнім, щоб рік прийдешній був щедрим на нові плани і бажані перемоги, цікаві задуми та подарував довгоочікуваний мир в державі. Зичили міцного здоров’я, сімейного щастя, затишку, любові та неповторних різдвяних свят.
Після завершення привітань, керівництво району відзначило аматорів передноворічними подарунками, як подяку за гарно виконані тематичні номери.

 
 
 


“MERRY CHRISTMAS”: У РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ПРИВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ РІЗДВЯНИМИ ТА НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ


24 грудня
2019 року в приміщенні районного Будинку культури відбулася різдвяно-новорічна концертна програма “Merry Christmas”.
Перед початком заходу принагідно привітав присутніх з прийдешніми різдвяними та новорічними святами голова райдержадміністрації Олег Тертичний. Побажав міцного здоров’я, достатку, реалізації всіх задумів та нових звершень у прийдешньому 2020 році.
Зауважимо, що вже третій рік поспіль ініціатором проведення тематичного заходу виступає відділ культури та туризму райдержадміністрації, який спільно із працівниками районного Будинку культури, викладачами та вихованцями районної дитячої школи мистецтв, районного Будинку дитячої творчості організовує святкову концертну програму для жителів Бобринеччини.
Так, свої щирі виступи присутнім в районному Будинку культури подарували: Марія Вознюк, Руслана Гуру, Костянтин Секрет, хореографічна група “Імпульс”, Тетяна Вагнер, Анастасія Долінська, Наталія Корж, народний аматорський вокальний ансамбль “Червона калина”, Олександр Ковальчук, Яна Новікова, Валентина Змикало та гурт “New Ocean”.
Учасники святкового дійства отримали від заходу масу позитивних емоцій та були щедрими на оплески аматорам, які презентували для бобринчан теплу концертну програму “Merry Christmas”.

 
 
 
 


ВІТАЛИ МАЛЕЧУ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ


День Святого Миколая – традиційне передноворічне свято, яке дуже полюбляє дітвора. Цього дня усі чекають на диво та казку. Діти ж в очікуванні подарунків та солодощів.
18 грудня
2019 року в приміщенні районної дитячої бібліотеки для дітей працівників Бобринецького райспоживтовариства було організовано та представлено святковий тематичний захід з нагоди прийдешнього Дня Святого Миколая.
Змістовну програму малечі презентував творчий колектив юних вихованців районної дитячої школи мистецтв (керівник Ніна Матюхіна). Звісно, не обійшлося й без появи перед дітлахами і Святого Миколая – “винуватця” сьогоднішнього святкового дійства.
Закінчився тематичний захід врученням солодких подарунків присутній малечі. Із солодощами та організацією свята в цілому посприяла голова правління Бобринецького райспоживтовариства Валентина Татарова.

 
 
 


ГЕОРГІЙ ЛАШКУЛ ТА ЙОГО “АТЛАНТИ СТЕПУ”


20 листопада
2019 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація тематичної книги відомого нашого земляка, краєзнавця Георгія Лашкула “Атланти степу”.
Георгій Лашкул є вагомим дослідником Бобринецького краю, організатором музейної справи у районі. Його нова авторська робота присвячена 225-річчю села Миколо-Бабанка та за словами Георгія Олексійовича “увібрала в себе біографії відомих родин та постатей, які народилися та жили у моєму рідному селі”.
У книзі автор детально розкриває читачеві життєвий шлях своїх земляків, подає відповідні ілюстрації місцевостей та архітектурних пам’яток Миколо-Бабанки, публікує вирізки із тогочасних періодичних видань тощо.
На презентації “Атлантів степу” побували представники від органів влади та місцевого самоврядування, працівники сфери культури району, пошанувачі історії рідного краю, земляки автора книги.
Учасники презентації високо оцінили нову авторську роботу Георгія Лашкула. Адже завдяки саме таким книгам бобринчани можуть поглиблено дізнатися про історію рідного краю, вивчати та пропагувати її.
Також, під час презентації, учасники заходу могли поспілкуватися із автором книги та поставити Георгію Лашкулу запитання, що стосувалися його нової роботи.
Найближчим часом примірники “Атлантів степу” надійдуть до всіх бібліотечних фондів району та стануть доступними для більшого кола читачів. Видання самої ж книги стало можливим завдяки ініціативи й сприяння відділу культури та туризму райдержадміністрації та Миколо-Бабанської сільської ради.

 
 
 


ПРАЦІВНИКІВ ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ РАЙОНУ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ


8 листопада
2019 року керівництво району принагідно вітало працівників сфери культури з нагоди прийдешнього професійного свята – Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Так, за внесок у розвиток аматорського мистецтва та з нагоди професійного свята Подяки райдержадміністрації та районної ради були оголошені колективам: районної дитячої школи мистецтв (директор Володимир Димченко), районного Будинку дитячої творчості (директор Тетяна Шишко) та районного Будинку культури (директор Сергій Плющевський).
Крім того, за багаторічну плідну працю по розвитку і вдосконаленню соціального діалогу, відстоювання соціально-економічних прав і гарантій працівників культури та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Грамотою Центрального комітету профспілки працівників культури України відзначено начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Ларису Гребень.
Приємну місію здійснили голова райдержадміністрації Олег Тертичний та заступник голови районної ради Наталія Сабліна, які також відзначили особливу та вагому роль працівників галузі культури у суспільному житті району. Подякували за виважену, самовіддану та професійну роботу, побажали нових творчих здобутків у майбутньому.

 
 
 


ЗГАДАЛИ ПАМ’ЯТНУ ДАТУ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Саме цього дня в 1944 році територію України покинув останній солдат нацистського рейху.
25 жовтня
2019 року напередодні свята у районній дитячій бібліотеці працівниками сфери культури був підготовлений відповідний тематичний захід для учнів ПТУ № 32, на який також завітали представники від органів влади та місцевого самоврядування району.
Зокрема, з нагоди 75-тої річниці визволення України від нацистських загарбників принагідно привітали гостей районної дитячої бібліотеки: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова та військовий комісар Микола Капітоненко. Акцентували увагу на значущості прийдешньої дати та тої ціни, яку заплатили визволителі заради досягнення омріяної перемоги. Провели паралелі між тою війною та сучасною неоголошеною, що йде сьогодні на сході України.
Крім того, під час тематичного заходу керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова передала голові районної організації ветеранів України Інні Гребенюк спеціально виготовлену за підтримки райдержадміністрації книгу “Жителі Бобринецького району, які були призвані до лав радянської армії 1941-1945 рр.”. Книга, над формуванням якої працювала декілька років районна організація ветеранів України, містить у собі більше трьох тисяч імен наших земляків, що були призвані до лав Червоної армії в роки німецько-радянської війни. Також книга, яка виготовлена за сприяння благодійників із Кропивницького, буде слугувати яскравим свідченням мужності та героїзму бобринчан у Другій світовій війні та стане нагадуванням про їх подвиг для прийдешніх поколінь.
Закінчився відповідний захід тематичними номерами, що були підготовлені та представлені працівниками районного Будинку культури та аматорами. Чудові, змістовні номери створили незабутню атмосферу напередодні пам’ятної дати визволення України від нацистів у роки Другої світової війни.

 
 


УЧАСТЬ БОБРИНЧАН В ХI СВЯТІ ДУХОВНОГО СПІВУ “МОЛЮСЬ ЗА ТЕБЕ, УКРАЇНО”


10 жовтня
2019 року в Благовіщенському храмі Пресвятої Богородиці міста Кропивницького відбулося ХI свято духовного співу “Молюсь за тебе, Україно”.
Цьогоріч у святі взяли участь близько 20 світських та церковних вокально-хорових колективів Кіровоградщини. Від Бобринецького району участь в ХI святі взяли народна аматорська хорова капела районного Будинку культури (керівник Людмила Голик) та народний аматорський жіночий вокальний ансамбль “Росинка” районного Будинку культури (керівник Наталія Якубська).
Творчі колективи Бобринеччини, що представили сучасні та класичні вокальні духовні твори нагороджені відповідними Дипломами департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, а також цінними подарунками.

 
 
 

Напередодні професійного свята Всеукраїнського Дня бібліотек у районній бібліотеці для дорослих зібралися на нараду бібліотечні працівники району.
Привітання із святом бібліотекарі отримали від начальника відділу культури та туризму Гребень Л.О., завідувача районної бібліотеки для дорослих Павелко Л.Є., завідувача районної дитячої бібліотеки Ткаченко Т.М., а також отримали працівники подяки від відділу культури районної державної адміністрації за досягнення в роботі.
Весело для присутніх провела вікторину «Це знають дорослі і діти – книжкова країна найкраща у світі» бібліотекар відділу обслуговування Степанова В.І.

По закінченню наради бібліотекарі почастувалися чаєм та солодощами,які надали голова районного споживчого товариства Татарова В.І. та голова районного профспілкового комітету працівників культури району Базилевич Л.І.

 
 


“ВЕРЕСНЕВІ САМОЦВІТИ” ОБ’ЄДНАЛИ ТЕАТРАЛІВ БОБРИНЕЧЧИНИ


20 вересня
2019 року в районному Будинку культури відбулося 49-те районне свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
У ході заходу з тематичними номерами виступили: народний аматорський музично-драматичний театр “Спадкоємці” РБК, аматорський фольклорний колектив “Горлиця” Благодатненського СБК, театральний колектив “Мельпомена” Витязівського СБК, театральний колектив “Свічадо” Бобринківського СБК, театр малих форм “Радість” Василівського СБК, дует у складі Катерини та Олександри Новосьолових Кривоносівського СБК, театр малих форм “Передзвін” Мар’янівського СБК, театральний колектив “Забава” Олексіївського СБК, театр малих форм “Пролісок” Костомарівського СК, театральний колектив “Берізка” Веселівського СБК, театр малих форм “Заграва” Павлогірківського СБК, театральний колектив “Сміхотеранія” Тарасівського СБК, дитячий театр малих форм “Мозаїка” Новоградівського СБК, театр малих форм “Сучасні настрої” РБК.
Щирі оплески, що слідували після завершення кожного із театральних виступів у стінах районного Будинку культури, є найкращим доказом професіоналізму й повної віддачі у виступах аматорів Бобринеччини перед публікою. З нагоди районного свята театралів та учасників мистецького заходу було також відзначено Подяками відділу культури та туризму райдержадміністрації.

 
 
 
 


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ СВЯТІ “ВЕРЕСНЕВІ САМОЦВІТИ”


14 вересня
2019 року на території музею-заповідника І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” відбулися урочисті заходи з нагоди 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
На урочистостях були присутні т.в.о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, які принагідно привітали учасників дійства з відкриттям 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
У ході заходу відбулося вшанування лауреатів літературної премії імені Юрія Яновського та нагородження переможців 60-го обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”, серед яких були і аматори від Бобринецького району.
Зокрема, Дипломом ІІІ ступеня Департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА було відзначено народний аматорський театр малих форм “Сучасні настрої” районного Будинку культури (керівник Раїса Лавренюк). Крім того, відповідним Дипломом відзначено актора театру малих форм “Сучасні настрої” Сергія Плющевського, як переможця у номінації “Краща роль другого плану” на обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”.
Загалом, цього року у “Вересневих самоцвітах” виступили із виставами професійні та аматорські театральні колективи Кіровоградщини, Ніжинського, Хмельницького, Черкаського та Миколаївського театрів.

 
 


КРОПИВНИЦЬКИЙ НА БОБРИНЕЧЧИНІ


Постановою Верховної Ради України від 14 липня 2016 року № 1468-VIII було перейменовано місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький, тому тема розвитку театрального мистецтва та життя і творчості корифеїв українського реалістичного театру сьогодні є дуже актуальною.
12 вересня 2019 року районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука було проведено тематичний захід та організовано подорож туристичним маршрутом «Кропивницький на Бобринеччині», учасниками заходу була творча група вчителів української літератури Кіровоградщини на чолі з методистами КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» – Ларисою Гайдою, Наталею Котляренко та Галиною Мінич. Візит творчої групи було організовано КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського».
За ініціативи начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариси Гребень було оновлено туристичний маршрут «М. Кропивницький на Бобринеччині», до якого увійшло 15 об’єктів показу.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. У своєму виступі вона підкреслила, що бобринчани є власниками унікального автентичного середовища, в якому жив, навчався, працював і творив геніальний Марко Лукич, що більше ніде в Україні не збереглося стільки пам’ятних місць, пов’язаних з життям і творчістю Марка Лукича Кропивницького, як у нас на Бобринеччині.
Екскурсовод районного краєзнавчого музею Любов Тимофіївна Мельнікова, дослідивши творчу спадщину Марка Кропивницького, підготувала цікаву та змістовну екскурсію, яка розкриває Марка Лукича не тільки як геніального актора, режисера, корифея українського театру, а насамперед як звичайну людину зі своїми радощами, бідами та переживаннями.
В першій частині заходу було висвітлено дитячі та юнацькі роки, середовище, в якому зростав Марко та оточення, серед якого формувався майбутній корифей. В центральній частині міста екскурсанти мали змогу ознайомитися з будівлями та визначними місцями, де проживав, навчався і працював та займався театральною діяльністю Марко Лукич Кропивницький.
Під час заходу методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» Наталя Котляренко вручила подарунок від творчої групи районному музею – книгу Володимира Шурапова «Марко Кропивницький та його спадкоємці», яка займе почесне місце у фондовому зібранні районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука.
Методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» Лариса Гайда презентувала свій проект «Марко Кропивницький як бренд», в ході якого ознайомила присутніх з історичними місцями, пов’язаними з життєвим і творим шляхом М. Кропивницького та пам’ятками щодо увічнення Марка Кропивницького на Кіровоградщині та в Україні.
За відгуками учасниці творчої групи вчителів української літератури Кіровоградщини Наталі Котляренко: «Бобринець – одне з тих містечок, що вміє дивувати, бо воно зберегло найбільше автентичних пам’яток про М. Кропивницького. Надзвичайно талановиту особистість, що є прикладом, як здійснити мрії, реалізувати плани, стати успішним і щасливим. Сьогодні з творчою групою ми ходили старовинними широкими центральними вулицями і відкривали для себе (зовсім по-новому) Марка Кропивницького. Дякую усім, хто долучився до організації та проведення заходу, зокрема Гайді Ларисі Анатоліївні, що надихнула на візуальне відкриття М. Кропивницького, адміністрації районного відділу культури та туризму, директору краєзнавчого музею, нашому екскурсоводу – Мельниковій Любові Тимофіївні, вчителям міста».

 
 
 

До уваги жителів району та зацікавлений осіб!


Із 8 по 18 жовтня 2019 року відбудеться міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини (програма додається).
Мета поїздки – ознайомлення з міжнародним досвідом у сфері культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, обговорення перспективи реалізації спільних культурно-освітніх проектів.
Взяти участь у міжнародній поїздці запрошуються представники органів влади та місцевого самоврядування, співробітники закладів культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, громадських організацій, гуманітарної сфери, а також інші зацікавлені спеціалісти.
Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників семінару. За підсумками семінару видаються сертифікати міжнародного зразка у кількості 120 академічних годин. Для участі у поїздці необхідно мати закордонний біометричний паспорт. Кількість місць обмежена.
Додаткова інформація та реєстрація учасників за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01, 063-737-40-47, 067-407-77-98, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 093-214-64-17.


Орієнтовний план міжнародної культурно-освітньої поїздки «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини, 8-18 жовтня 2019 року


У МАР’ЯНІВЦІ ГІДНО ПРОЙШОВ XIV РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФОЛЬКЛОРУ “СКАРБНИЦЯ СТЕПОВОГО КРАЮ”


13 червня
2019 року на території Мар’янівської сільської ради відбувся черговий XIV районний фестиваль фольклору “Скарбниця степового краю”.
Цього року до Мар’янівки з’їхалися аматори та поціновувачі української споконвічної культури з усієї Бобринеччини.
Завітали на урочистий фольклорний захід також представники від органів влади та місцевого самоврядування району: голова райдержадміністрації Олег Тертичний та заступник голови районної ради Наталія Сабліна. Побажали успіхів учасникам фестивалю, відзначили вагому роль свята, яка, безсумнівно, сприяє популяризації культурної та історичної спадщини нашого рідного краю.
Традиційно в рамках заходу відбувся міні-фестиваль “Наша смакота!”. Крім того, колориту свята надавала надзвичайна багата, різноманітна, творча, талановита виставка робіт майстрів ужитково-прикладного мистецтва.
За підсумками міні-фестивалю “Наша смакота!” керівництво району відзначило спільними Подяками райдержадміністрації та районної ради всіх представників від сільських територій, які взяли участь в цьогорічному фольклорному святі. Окремо Мар’янівським сільським головою Анатолієм Цидуляком були також вручені символічні сувеніри учасникам заходу.
Ну і звісно, головним атрибутом фестивалю стали виступи-презентації творчих колективів. Зокрема, тематичні номери представили викладачі й вихованці районної дитячої школи мистецтв, аматори районного та сільських Будинків культури.
Усна художня, прикладна фольклорна тематика заполонила сцену фестивалю, а гості отримали неймовірні відчуття веселощів, радості від танців та співів учасників свята.
Наступного року естафету проведення районного заходу від Мар’янівської громади отримали жителі Миколо-Бабанки, де відповідно й відбудеться чергове XV свято фольклору.

Більше фото у розділі “Фотогалерея”

 
 
 
 


НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “КАЛИНОВИЙ СПІВ” БОБРИНЕЧЧИНА ОДНА З НАЙКРАЩИХ


18-19 травня
2019 року у Кропивницькому відбувся ХХVІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.
У цьогорічній конкурсній програмі своє мистецтво представлять 76 колективів, а саме: солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі з Вінницької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей.
Взяли участь у заході й творчі виконавці від нашого району, які за підсумками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ще раз підтвердили, що Бобринеччина є багатою на обдарованих особистостей.
Так, Дипломом I ступеню у номінації “обдаровані діти” нагороджено соліста районного Будинку культури Олексія Ряжка. Також Диплом I ступеню у номінації “солісти-вокалісти” виборола солістка РБК Марія Вознюк, а у номінації “вокальні-ансамблі” подібним Дипломом відзначено народний аматорський вокальний ансамбль “Росинка” РБК (керівник Наталія Якубська).
Крім того, Дипломом II ступеню у номінації “вокальні квартети” нагороджено вокальний квартет “Магія” районного Будинку культури (керівник Ніна Матюхіна) і таким же Дипломом у номінації “обдаровані діти” відзначено солістку РБК Анастасію Кузьмічову.
Районна державна адміністрація вітає лауреатів ХХVІIІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів” із здобутою заслуженою перемогою та бажає нових творчих звершень. Переконані, що галузь культури Бобринеччини, її працівники завжди з честю та гідністю представлятимуть наш район й надалі. Саме тому цього разу вони вкотре гідно відзначені й на черговому фестивалі-конкурсі “Калиновий спів”.

 
 


БОБРИНЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


16 травня
2019 року біля приміщення районного Будинку культури відбулося районне свято “Парад чарівних вишиванок” з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.
Із вітальним словом до учасників урочистого заходу звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали присутніх із Всесвітнім днем вишиванки. Керівництво району наголосило на значущості даного свята, оскільки воно дозволяє популяризувати культуру, споконвічні українські традиції та нашу багатовікову історію.
Під час заходу із тематичними номерами виступили районні аматори, які подарували присутнім приємні хвилини відпочинку.
Крім того, для гостей районного свята у фойє районного Будинку культури було облаштовано містечко майстрів народної творчості. На території містечка, зокрема, майстри не тільки демонстрували власні вироби декоративно-ужиткового мистецтва, а й проводили відповідні майстер-класи.
Після завершення заходу його учасники та всі бажаючі змогли взяти участь у XXII районному фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.

 
 


НАЙКРАЩІ КОЛЕКТИВИ БОБРИНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В XXII РАЙОННОМУ ФЕСТИВАЛІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “СПІВУЧА МОЯ УКРАЇНА”


16 травня
2019 року в рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки у приміщенні районного Будинку культури відбувся XXII районний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”, у якому взяла участь велика кількість аматорів із всієї Бобринеччини.
Так, із тематичними вокальними та хореографічними номерами виступили працівники районного Будинку культури, викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, районного Будинку дитячої творчості та аматори від сільських Будинків культури.
Щирі оплески, схвальні відгуки – все це слідувало по закінченню кожного виступу в стінах РБК, що є найкращим доказом професіоналізму та повної віддачі у виступах аматорів району.

 
 


РАЙОННИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА ДОЛУЧИВСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ “НІЧ МУЗЕЇВ”


15 травня
2019 року в районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся тематичний захід, присвячений життю та творчості Марка Кропивницького.
Зокрема, працівники краєзнавчого музею розповіли студентам та викладачам Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ про життєвий шлях та творче надбання М.Л. Кропивницького. Окремо також охарактеризували його театральну діяльність на сучасній Бобринеччині, де юний корифей починав свій творчий шлях.
Відвідали захід й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова Георгій Лашкул. Принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та подякували організаторам за сьогоднішній теплий прийом гостей.
Зауважимо, що проведення такого роду заходів дозволяє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.

 
 


“МУЗИКА В ТАНЦЮВАЛЬНИХ РИТМАХ” ЗВУЧАЛА В СТІНАХ РАЙОННОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ


10 травня
2019 року в актовій залі районної дитячої школи мистецтв було представлено тематичний концерт “Музика в танцювальних ритмах”.
Так, з метою популяризації музичного та хореографічного мистецтва працівниками районного Будинку культури, викладачами та вихованцями РДШМ було підготовлено та презентовано відповідну тематичну програму.
Гості районної дитячої школи мистецтв отримали позитивні емоції від святкового дійства. Свідченням цього були щирі оплески та схвальні відгуки глядачів під час заходу.

 
 


У РАЙОННІЙ ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ ПРЕЗЕНТОВАНО КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПАВЛОГІРКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ


17 квітня 2019
року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.
Так, для запрошених бібліотекарів, працівників сфери культури району та жителів Павлогірківської громади було представлено тематичний буклет “Село на височині – Павлогірківка”. Буклет увібрав у себе історичні, географічні та природні відомості про особливості Павлогірківської сільської ради.
Участь в заході взяли також голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Павлогірківський сільський голова Віра Мазенко та краєзнавець Георгій Лашкул.
Вітаючи присутніх з презентацією буклету голова райдержадміністрації Олег Тертичний відзначив вагомість проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району. Адже саме завдяки проекту, який незабаром об’єднає в собі відомості про кожну сільську раду району, стане можливим ознайомитися з їх специфікою, місцем в історії та сучасній ролі у житті Бобринеччини.
Для прикладу, на території Павлогірківської громади знаходяться степовий курган та сторічний осокір біля місцевої криниці, що пережили багато поколінь та стали свідками історичних подій села. Також територія сільради є багатою на рідкісні види флори та фауни, а сама Павлогірківка є найвищою точкою над рівнем моря в районі – 218 м.
Під час презентації перед присутніми виступив жіночий фольклорний колектив “Павлогірківські дівчата” СБК, який поділився з гостями районної дитячої бібліотеки своїм творчим надбанням і тематичними номерами. Насамкінець заходу всі задіяні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що це вже шоста презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська, Веселівська, Бобринківська та Миколо-Бабанська громади. Реалізацією краєзнавчого проекту в цілому ж займаються відділ культури та туризму райдержадміністрації та районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 
 

Книгоманія – 2019


29 березня 2019 року
в Бобринецькій районній дитячій бібліотеці відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019». Цього року участь в конкурсі брали учні 7 класів району, а саме переможці І етапу Благодатненської, Веселівської, Кетрисанівської, Чарівнянської, загальноосвітніх шкіл, Береславської, Златопільської, Рощахівської, Сугокліївської, Червонопільської сільських бібліотек та Витязівської сільської дитячої бібліотеки. Учасники оцінювалися за ведення Читацького Щоденника та публічний виступ про прочитану книгу. Додаткові бали надавалися за вікторину «Літературний лабіринт» та пости в соціальних мережах. Приємно вразили презентовані книгоманами твори: Г. Касдепке «Зачіпки детектива Нишпорки», Й. Ягелло «Щоденник Черепушки», О.Сайко «Новенька», О. Колінько «Шпалереон», Іан Вайброу «Піратська книга Малого Вовчика» та ін. Учасники конкурсу мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про улюблені книжки. І найголовніше — важливо що кожна прочитана книжка стала для дитини захопливою подорожжю у цікавий та новий світ.
Переможцем ІІ районного етапу став учень Сугокліївської ЗШ та активний читач сільської бібліотеки Алеян Давіт. Змістовними та оригінальними, на думку журі, були виступи Кравець Анастасії та Стеценко Анастасії. Вдало та цікаво демонстрували свої враження від прочитаних книг Жигалова Ольга, Жученя Ольга, Савенко Софія, Хоміна Яна, Осипенко Руслана, Литвиненко Олександр та Єремейчук Євгенія.
Дякуємо дітям, батькам, вчителям, бібліотекарям за організацію та участь в конкурсі.

 
 


СТАНІСЛАВ РІЗАНОВ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ


28 березня
2019 року в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука відбулася презентація персональної виставки нашого земляка, краєзнавця та художника Станіслава Різанова.
Завітали на презентацію Станіслава Харитоновича учні ПТУ № 32 та працівники сфери культури району.
Різноманітні картини увібрали в себе зображення переважно натюрморту, однак були присутні також інші стилі, як пейзаж та побутовий жанр.
Оцінили картини нашого земляка й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, місцевий краєзнавець Георгій Лашкул та колишні учні майстра. Останні обговорюючи творчість Станіслава Різанова відзначили його авторський художній стиль та майстерність. Художнику Ларисою Гребень було вручено Подяку відділу культури та туризму райдержадміністрації. Принагідно привітали майстра з презентацією персональної виставки також його колишні учні.
Насамкінець презентації з тематичними номерами виступили викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, які подарували гарну атмосферу і настрій поціновувачам справжньої художньої творчості.

 
 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню