Новини культури - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини культури

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм


У НАСТУПНОМУ РОЦІ АМАТОРИ БОБРИНЕЧЧИНИ ПРИЙМУТЬ УЧАСТЬ В ФІНАЛЬНИХ ЗМАГАННЯХ ФЕСТИВАЛЮ “ЧЕРВОНА РУТА”


8 вересня
2018 року в Кропивницькому відбувся Кіровоградський обласний відбірковий конкурс ХVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута – 2019”.
Конкурс став шістнадцятим з 25-ти відборів, що проходять з березня по листопад 2018 року в усіх 24 областях України та м. Київ, згідно з графіком проведення відбіркових конкурсів, відповідно до Плану роботи Міністерства культури України.
Мета проведення обласного відбіркового конкурсу: здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців Кіровоградщини, зокрема в районах області, відкрити нові імена та вивести їх на велику сцену.
Серед великої кількості учасників цьогорічного відбіркового конкурси були й бобринчани: вокальний квартет “Магія” районної дитячої школи мистецтв, дует “Перлина” районного Будинку культури та рок-гурт “Фаворит сонця”.
За підсумками відбіркового конкурси у номінації акустична музика перемогу здобув вокальний квартет “Магія” районної дитячої школи мистецтв (керівник Ніна Матюхіна). Бобринчани та інші переможці конкурсу отримали право представляти Кіровоградщину у фінальних змаганнях фестивалю “Червона рута”, що відбудуться у вересні 2019 року в Чернівцях.
Районна державна адміністрація щиро вітає аматорів Бобринеччини із здобутою заслуженою перемогою та бажає нових творчих успіхів під час фінальних змагань фестивалю “Червона рута” наступного року в Чернівцях. Впевнені, що наш район вчергове доведе, що Бобринеччина є багатою на творчі та багатогранні таланти. Тим паче, що бобринчани неодноразово представляють свій рідний край на обласному та всеукраїнському рівні, що тільки підтверджує їхній унікальний талановитий статус.


ПРЕЗЕНТОВАНО КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВЕСЕЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ


18 липня у районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”.
Зокрема, сьогодні було представлено тематичні буклети “Веселівка – туристична і патріотична перлинка степу”, що увібрали в себе цікаві історичні факти, географічні та природні особливості Веселівської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід працівники сфери культури та представники від органів влади та місцевого самоврядування району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень й Веселівський сільський голова Костянтин Секрет.
Краєзнавчий буклет “Веселівка – туристична і патріотична перлинка степу” більшою мірою знайомить читачів з природніми та географічними характеристиками Веселівської громади.
Так, на території сільської ради знаходиться природньо-заповідний об’єкт – заповідне урочище місцевого значення “Юр’ївська балка” площею 15,0 га. Урочище є цінним природним комплексом з цікавою флорою і фауною та знаходиться в межах ландшафтного розмаїття с. Юр’ївка.
Окрім цього, поблизу Веселівки знаходиться славнозвісне Солоне озеро, що являє собою штучну водойму, створену на річці Сухій. Вода в озері сильно мінералізована. Протягом останніх років озеро широко використовується для лікування хвороб та покращення загального стану організму. Зауважимо, що впродовж літнього сезону на озері щоденно оздоровлюється до 200-300 осіб – цьому сприяє розміщення водойми за 5 кілометрів від автодороги Кропивницький-Миколаїв.
У ході презентації перед присутніми виступили також районні аматори, які тематичними номерами підкреслили географічну специфіку Веселівської землі. Після ж завершення заходу всі задіянні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що із початку року це вже третя презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська та Златопільська громади. Самий же проект покликаний увібрати в себе інформації про кожну з територій Бобринецького району, а саме про історію, традиції, визначні місця і уродженців всіх без винятку сільських рад Бобринеччини.


ЛЯЛЬКА-МОТАНКА “ТРАВНИЦЯ” ДЛЯ ДІТЕЙ


1 червня в районній дитячій бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки “Травниця”.
Пізнати техніку і секрети виготовлення трав’яної ляльки-мотанки заповзялися представники від органів влади, місцевого самоврядування та громадських організацій, а також працівники закладів культури району.
Година проведена в бібліотеці видалася етнографічно пізнавальною та корисною. Адже мотанка є національним надбанням, з історією якого повинен бути знайомий кожен українець. Поділилася з присутніми часточкою своїх знань з української історії та культури учасниця клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва “Золоті руки” Євгенія Орленко.


 
 


ВІТАЛИ ВИХОВАНЦІВ БОБРИНЕЦЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТ


1 червня в актовій залі районної дитячої школи мистецтв відбулася святкова концертна програма для учнів Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів.
З нагоди Міжнародного дня захисту дітей районні аматори представили вихованцям школи-інтернат святкову тематичну програму.
Також принагідно привітали дітей зі святом представники від органів влади та місцевого самоврядування: заступник голови районної ради Наталія Сабліна й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. Побажали миру, достатку та здійснення заповітних бажань юним учням школи-інтернат.
Окрім районної дитячої школи мистецтв відповідні заходи до Міжнародного дня захисту дітей відбулися й в інших закладах культури та освіти району.

 
 


РАЙОННА ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ СВЯТКУВАЛА ЧЕРГОВИЙ ВИПУСК СВОЇХ УЧНІВ


25 травня в районному Будинку культури відбувся 51-й випуск учнів районної дитячої школи мистецтв.
Відкривали захід й принагідно привітали випускників школи, педагогів, батьків та гостей свята заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. Вітаючи цьогорічних випускників представники від органів влади Бобринеччини підкреслили, що пишаються їхніми здобутками, які прославляють не лише районну дитячу школу мистецтв, а й рідний край на обласному та всеукраїнському рівні.
У ході урочистостей представниками від органів влади було здійснено нагородження Грамотами та Подяками різних рівнів вихованців й вчителів навчального закладу. При цьому особливо відзначили педагогів та їхню роль в здобутках учнів школи, що дають їм базові творчі знання.
Також в урочистій атмосфері відбулося вручення атестатів про закінчення навчання учням районної дитячої школи мистецтв. Приємну місію виконали: директор Володимир Димченко та педагог фортепіанного відділу школи Валентина Сколота.
Після закінчення нагороджень відбувся звітний концерт з нагоди 54-ї річниці заснування районної дитячої школи мистецтв. Виступали як і вихованці навчального закладу спільно із своїми вчителями, так і випускники минулих років. Насичена концертна програма подарувала масу задоволення батькам, дітям та просто присутнім поціновувачам гарної музики.
Приєднуємося до привітань й бажаємо всім учням та випускникам районної дитячої школи мистецтв подальших творчих успіхів й злетів, і щоб мистецтво ніколи не залишало Вас, а було найкращим другом у Вашому житті.

 
 
 


НАЙКРАЩІ КОЛЕКТИВИ БОБРИНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В XXI РАЙОННОМУ ФЕСТИВАЛІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “СПІВУЧА МОЯ УКРАЇНА”


17 травня в рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки у приміщенні районного Будинку культури відбувся XXI районний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.
Велика кількість аматорів із всього району взяла участь в ньому. Так, із тематичними вокальними та хореографічними номерами у рамках XXI фестивалю виступили: зразковий хореографічний колектив “Світлячок” РДШМ (керівник Олена Чича); народна аматорська хорова капела РБК (керівник Людмила Голик); Тетяна Базилевич та Олександра Богдан; Олексій Ряшко з Василівського СБК; Костянтин Секрет з Веселівського СБК; дитячий хоровий колектив “Водограй” РДШМ (керівник Ніна Матюхіна); Анастасія Кобзар з РДШМ; дитячий вокальний ансамбль “Дзвіночок” Василівського СБК (керівник Тетяна Піменова); народний аматорський вокальний квартет “Лілея” РБК (керівник Олександра Богдан); аматорський фольклорний колектив “Горлиця” Благодатненського СБК (керівник Світлана Удовіченко); народний аматорський хореографічний ансамбль “Натхнення” Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ; аматорський вокальний ансамбль “Лілея” Новоградівського СБК (керівник Олена Нечай); дует “Магія” РДШМ; народний аматорський фольклорний ансамбль “Свердлівчанка” Златопільського СБК (керівник Тетяна Маменко); Яна Боса з Грузького СК;
дитячий вокальний квартет “Мелодика” РДШМ (керівник Людмила Голик); народний аматорський вокальний ансамбль “Росинка” РБК (керівник Наталія Якубська); Валентина Змикало з РБК; Давид Алеян з Сугокліївського СБК; Марія Вознюк; аматорський вокальний ансамбль “Калинонька” Витязівською СБК (керівник Юлія Гребеник); Анастасія Кузьмічова та Анастасія Петрович з РДШМ; дует у складі Тетяни Тесман та Анастасії Куценко з Новоградівського СБК; аматорський фольклорний колектив “Степівчанка” Грузького СК (керівник Любов Петренко, акомпаніатор Микола Петренко); Василь Слогін з РБК; Тетяна Хмелик з Благодатненського СБК; народний аматорський вокальний ансамбль “Червона калина” РБК (керівник Тетяна Базилевич); вокальний дует “Солодка Ягода” РБК; Юстіна Гіцу з РДШМ та хореографічний колектив “Імпульс” (керівник Юлія Квашенко).
Щирі оплески, схвальні відгуки – все це слідувало по закінченню кожного виступу в стінах РБК, що є найкращим доказом професіоналізму та повної віддачі у виступах аматорів району перед публікою.

 
 
 


СВЯТКУВАЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


17 травня біля приміщення районного Будинку культури відбулося районне свято “Вишиванка – дзеркало народної душі” з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.
Із вітальним словом до учасників урочистого заходу звернулися: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали присутніх із сьогоднішнім святковим дійством. Керівництво району наголосило на значущості даного свята, оскільки воно дозволяє популяризувати культуру, споконвічні українські традиції та нашу багатовікову історію.
Для гостей районного свята біля районного Будинку культури було облаштовано містечко майстрів народної творчості “Моє село у вишиванках”. На території останнього майстри не тільки демонстрували власні вироби, а й проводили майстер-класи.
Зокрема, були присутні роботи майстрів зі всього району, таких як: Світлана Драчук, Валентина Маркович, Агафія Скрипник, Наталя Камінська, Юлія Зленко, Інна Шкрьобка, Наталя Попович, Олена Карась, Ірина Кареліна, Дар’я Янушкевич, Любов Петренко, Яна Шлопеченко, Олександр Гавриленко, Ніна Розгон, Юлія Алеян, Юлія Гавриш, Катерина Барабан, Ірина Барабан, Світлана Озіренко, Марія Рачиба, Альона Спориш, Наталя Селєзньова, Валентина Гаряча. Представлені були такі вироби як вишивка хрестиком, вишивка бісером, вироби з глини, стрічкоплетіння, в’язання крючком, декоративний розпис, вироби з природних матеріалів.
Також на виставці представлено роботи клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва “Золоті руки”, що діє при районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука
. А саме: Євгенії Орленко, Людмили Крєстіної, Лариси Світлової, Лариси Кривошеї, Валентини Шемет, Галини Жабоєдової, Надії Рибачук, Анни Брошеван, Тетяни Винник у техніці вишивка хрестиком та бісером.
Майстер класи проводили: Лариса Нужна – бодіарт, Євгенія Орленко – ляльки-мотанки, Тетяна Крєстіна – моделювання жіночої коси.
Окрім цього, під час заходу до присутніх із тематичними номерами виступили районні аматори: Юстіна Гіцу, народний аматорський фольклорний ансамбль “Свердлівчанка”, народний аматорський жіночий вокальний квартет “Лілея”, Марія Вознюк, Олександра Богдан та Олексій Ряшко.
Після завершення заходу його учасники та всі бажаючі змогли взяти участь в XXI районному фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.

 
 
 


МАЙСТЕР-КЛАС ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ВИШИВАНКИ


11 травня напередодні Всесвітнього дня вишиванки у районній дитячій бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки оберіг.
Учасники заходу продовжили українську традицію створення ляльок, крихітної частинки слов’янської культури. Адже, народна лялька відома з незапам’ятних часів і своїми витоками сягає доби Трипільської цивілізації. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей і бід. Ляльку часто використовували у ритуалах. При виготовленні ритуальної ляльки в неї вплітали все те, від чого людина хотіла позбутися (біди, хвороби), і спалювали на вогнищі або топили у воді. До кінця 19 ст. витоки обряду остаточно втратилися і забулися, а ляльки залишилися.
Наші предки вірили в чудодійну силу ляльки та передавали свій досвід виготовлення мотанки, від покоління до покоління несли це вміння через віки.
Під час заходу за участі заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень своїми знаннями та вмінням поділилася учасниця клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва “Золоті руки” Євгенія Орленко. Остання наголосила, що ми повинні приймати та дбайливо ставитись до цієї традиції, тому що це знання наших предків, і це є частиною нашої історії України, і нашої культури.

 
 


НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “КАЛИНОВИЙ СПІВ” БОБРИНЕЧЧИНА ОДНА З НАЙКРАЩИХ


19-20 травня у Кропивницькому відбувся ХХVIІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.
У цьогорічній конкурсній програмі своє мистецтво представили 33 аматорських хорових колективів з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей.
Розпочалося культурно-мистецьке дійство ходою-презентацією творчих делегацій районів, міст, об’єднаних територіальних громад та гостей з інших регіонів України, а біля обласної філармонії було проведено вже традиційний ритуал уквітчання кущів калини, посаджених на честь 10-ї, 15-ї та 25-ої річниць фестивалю.
Взяли участь у церемонії відкриття чергового фестивалю-конкурсу й представники від органів влади та місцевого самоврядування Бобринеччини: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень, які також завітали на Всеукраїнський урочистий захід.
Окрім цього, в ході фестивалю-конкурсу Бобринеччина ще раз зарекомендувала себе багатою на творчі таланти. Так, Дипломом I ступеню у номінації “академічний спів” була відзначена народна аматорська хорова капела районного Будинку культури (керівник Людмила Голик). До складу капели входять викладачі районної дитячої школи мистецтв, районного Будинку культури та аматори сцени.
Для виступу в конкурсній програмі ХХVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів” було взято два складних твори для професійних академічних хорів: “Фраїру, фраїру” та “Біля мої хати” (українські лемківські пісні). Керівником хорової капели Людмилою Голик було здійснено творчу обробку названих пісень та на протязі майже півроку систематично проводилися репетиції хорової капели й індивідуальні заняття.
Вітаємо лауреатів ХХVІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів” із здобутою заслуженою перемогою та бажаємо нових творчих звершень. Переконані, що галузь культури Бобринеччини, її працівники завжди з честю та гідністю представлятимуть наш район й надалі. Саме тому цього разу вони вкотре гідно відзначені й на черговому фестивалі-конкурсі “Калиновий спів”.

 
 


ПО ПАМ’ЯТНИМ МІСЦЯМ ХРИСТИЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ: В РАЙОНІ РОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ УНІКАЛЬНОГО ТУРИСТИЧНОГО ПРОЕКТУ


10 травня на території району відбулася перша екскурсія в рамках туристичного маршруту до 1030-ої річниці хрещення Київської Русі-України.
Так, за підтримки районної державної адміністрації, ініціативи та організації начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариси Гребень, участі заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк, працівників сфери культури, краєзнавців Бобринеччини сьогодні відбулася перша подорож туристичним маршрутом “Пам’ятки християнської культури Бобринецького району”, що був розроблений в рамках відзначення у районі 1030-ої річниці хрещення Київської Русі-України.
Унікальність та креативність проекту полягає в тому, що вперше у області на районному рівні розроблено маршрут, що охоплює всі місцеві архітектурні пам’ятки християнської культури. Зокрема, під час подорожі учасники туристичного маршруту відвідали та поспілкувалися з настоятелями православних духовних осередків району. Передусім маються на увазі: Свято-Миколаївський храм і Свято-Вознесенський собор у Бобринці, чоловічий монастир прп. Федора Студита в с. Сорочанове Миколо-Бабанської громади, Свято-Михайлівський храм в Миколі-Бабанці, Свято-Троїцьких храм в Кетрисанівці та Свято-Покровський храм у Василівці.
У ході першої екскурсії його учасники познайомилися з історією архітектурних пам’яток православної культури району, як безпосередньо від їх священнослужителів так і від місцевих краєзнавців, мали змогу ближче обговорити особливості духовних традицій християнської релігії.
Даний проект знайшов підтримку у представників духовенства району. Останні наголосили, що двері їхніх храмів завжди є відкритими, як для віруючих, паломників так і звичайних гостей та туристів.
Сподіваємося, що успішно реалізований проект сприятиме не лише збереженню духовних пам’яток архітектури, але й популяризації їх як туристичного продукту, що неминуче призведе до розбудови туристичної інфраструктури сіл району (“зелений” та багатоаспектний туризм). Окрема подяка голові Бобринківської сільської ради Марині Утуловій за сприяння в наданні транспорту для першої поїздки в рамках туристичного маршруту “Пам’ятки християнської культури Бобринецького району”.

 
 
 
 
 
 
 


ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ В VI ЦЕНТРАЛЬНО-УКРАЇНСЬКОМУ МУЗЕЙНО-ТУРИСТИЧНОМУ ФЕСТИВАЛІ


5 травня з метою розвитку національного туристичного продукту, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, висвітлення та популяризації досягнень у розвитку туризму центрального регіону у Кропивницькому відбувся VI Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.
На Фестивалі відбулися міжрегіональна туристична виставка “Кіровоградщина запрошує – 2018”, презентацій туристичних маршрутів, заходів подієвого туризму від районів та міст Кіровоградської області, а також інших областей України.
Відділ культури та туризму райдержадміністрації презентував новий туристичний маршрут “Пам’ятки християнської культури Бобринеччини” та туристичні привабливі місцини Златопільської та Мар’янівської сільських громад району. Окрім того, учасники та гості Фестивалю мали змогу ознайомитися з презентацією Апі – садиби “Вулик” організованої районним краєзнавчим музеєм імені М. Смоленчука.
Всі бажаючі отримали друковану продукцію із зазначенням контактної інформації про відпочинок.

 
 
 

КНИГОМАНІЯ-2018


11 квітня 2018 року в районній дитячій бібліотеці відбувся І районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2018». Цього року учасниками конкурсу стали учні 6-7 класів, читачі Кетрисанівської, Златопільської, Веселівської, Витязівської, Рощахівської, Новоградівської, Сугокліївської, Василівської, Благодатненської, Кривоносівської, Береславської  сільських бібліотек Бобринецького району.
На святі були присутні начальник відділу культури та туризму РДА Гребень Л.О., бібліотекарі сільських бібліотек району. Учасники рекламували членам журі свої улюблені книги, давали відповіді на тестові завдання та проявляли власну креативність та винахідливість. Серед учнів 6 класів перемогу в І етапі та звання «Суперчитач району» отримав учень Сугокліївської загальноосвітньої школи Алеян Давіт. В номінації 7 класів звання найкращого читача району виборола учениця Благодатненської загальноосвітньої школи Хмелик Тетяна. Переможці нагороджені почесними дипломами Конкурсу та 25 квітня візьмуть участь в IІ обласному етапі в м.Кропивницький. 
 
 

28 березня 2018 року, в приміщенні районної дитячої школи мистецтв, районним краєзнавчим музеєм ім. М. Смоленчука спільно з районним Будинком культури організовано святковий захід, присвячений 10-ій річниці створення клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Золоті руки» при районному краєзнавчому музеї ім. М. Смоленчука – «А над світом, українська вишивка цвіте».
Запрошені на захід  заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень привітали майстрів-учасників клубу «Золоті руки», побажали їм натхнення, творчого злету та  процвітання. За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток декоративно-ужиткового мистецтва району та з нагоди 10-річчя творчої діяльності клубу, майстри були нагороджені подякою Бобринецької районної державної адміністрації та подякою відділу культури та туризму Бобринецької районної державної адміністрації.
Святковий настрій всім присутнім дарували аматори сцени районного Будинку культури, хореографічна група «Імпульс» районної дитячої школи мистецтв, народний аматорський хореографічний колектив «Натхнення» Бобринецького коледжу Білоцерківського НАУ та вихованці районної дитячої школи мистецтв.
 Під час проведення таких заходів прищеплюється любов до народної творчості, відбувається збагачення духовного світу людей, розвиваються естетичні почуття, творча активність, відбувається ознайомлення з традиціями українського декоративно-ужиткового мистецтва.

 
 
 

26 січня 2018 року, напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, з метою виховання у студентської молоді поваги до історичного минулого Українського народу та у зв’язку зі 100–річчям героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, було проведено тематичний захід – «Пам’яті Героїв Крут присвячується…».
Захід відвідали студенти Бобринецького сільськогосподарського коледжу ім. В. Порика, яким не байдужа пам’ять про полеглих героїв Крут. Ведуча заходу директор музею Руслана Ісакова, розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Доречними під час  проведення заходу та сучасних подій, які відбуваються в нашій країні, стали невмирущі строки Павла Тичини «Я утверждаюсь». Присутні переглянули відеоролик «На Аскольдовій могилі–український цвіт», та послухали пісні «А мати жде…», «Ніколи не плач» у виконанні солістки районного Будинку культури В. Змикало.  Гостями заходу були заступник голови    Бобринецької   районної   державної   адміністрації Л. Сопільняк та історик, краєзнавець Г. Лашкул, які дали оцінку тим далеким подіям та звернулися до молодого покоління із закликом пам’ятати про героїчні вчинки свого народу. Під час виступу краєзнавця Г. Лашкула всі присутні прочитали молитву в пам’ять про загиблих юнаків–патріотів, що віддали своє життя у боротьбі за утвердження незалежної України.   Завідувач районної бібліотеки для дорослих Л. Павелко  презентувала книжкову виставку «Біль мого народу – Крути» та запросила присутніх ознайомитися з літературою присвяченою трагічним подіям далекого 1918 року.

 
 
 


НА БОБРИНЕЧЧИНІ РОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ УНІКАЛЬНОГО КРАЄЗНАВЧОГО ПРОЕКТУ


17 січня
2018 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація культурно-туристичного буклету “Живописна, музична та театральна Мар’янівка” в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”.
Названий проект покликаний увібрати в себе інформації про кожну із територій Бобринецького району, а саме про історію, традиції, визначні місця і уродженців кожної з сільських рад Бобринеччини.
Сьогодні ж відбулася презентація першого буклету із вищезазначеного проекту “Живописна, музична та театральна Мар’янівка”, яка містить у собі відповідні інформації про культурні та природні особливості Мар’янівської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід працівники сфери культури та представники від органів влади та місцевого самоврядування району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень й сільський голова Мар’янівки Анатолій Цидуляк.
За словами Лариси Гребень даний буклет хоч і є не великим за обсягом, однак містить в собі основні краєзнавчі особливості Мар’янівської громади. Зокрема, окрім короткої історичної й географічної довідки, в буклеті також присутні інформації про музей історії села Мар’янівка та видатних земляків – батька корифея українського театру Марка Кропивницького Луки Івановича й народного артиста СРСР Івана Мар’яненка (Петлішенка).
У свою чергу Людмила Сопільняк високо оцінила початок реалізації проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”. Наголосила, що даний проект дозволить популяризувати культуру рідного краю та допоможе в розвитку туризму на території району.
Після завершення презентації всі учасники заходу отримали відповідні тематичні буклети. Найближчим часом відбудеться презентація нових краєзнавчих буклетів про історичні особливості двох наступних сільських рад району. Розроблення названих буклетів вже завершено і йде підготовка до їх друку. Останнім та реалізацією краєзнавчого проекту в цілому займаються: відділ культури та туризму райдержадміністрації й районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 
 


ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПІДВІВ ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2017 РІК


16 січня
2018 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк відбулося підсумкове засідання ради відділу культури та туризму райдержадміністрації за 2017 рік.
В роботі засідання взяли участь члени ради: начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень й керівники підвідомчих закладів відділу культури та туризму РДА на території Бобринецького району.
Головною метою зібрання стало підведення підсумків роботи відділу культури та туризму райдержадміністрації за 2017 рік. Кожен із керівників підвідомчих закладів відділу прозвітував про аспекти виконаної власної роботи протягом минулого року.
Зокрема, обговорили низку заходів, які проведено відділом культури та туризму РДА протягом останнього року, що включає в себе організацію різного роду концертів, масових та культурно-просвітницьких заходів, вистав у культурних закладах району тощо.
Учасники зібрання наголосили на тому, що минулий рік був багатий на організацію тематичних заходів до державних та пам’ятних дат. Всі районні заходи протягом 2017 року пройшли на гідному рівні й були підготовлені та представлені кращими аматорами Бобринеччини.
Насамкінець, члени ради обговорили плани на поточний рік. Особливо акцентовано, що у 2018 році буде продовжуватися робота в напрямку патріотичного виховання молоді та пропаганди українських цінностей, традицій тощо.

 
 


У РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ РІЗДВЯНИМИ ТА НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ


22 грудня
2017 року в приміщенні районного Будинку культури для жителів району та міста була представлена різдвяно-новорічна концертна програма “Щасливого Різдва!”.
Ініціатором заходу виступив відділ культури та туризму райдержадміністрації, який спільно із працівниками районного Будинку культури, викладачами й вихованцями районної дитячої школи мистецтв організував святкову концертну програму для жителів Бобринеччини.
Свої щирі виступи присутнім в районному Будинку культури подарували: Марія Вознюк, Тетяна Базилевич, зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Світлячок”, народний аматорський вокальний ансамбль “Червона калина”, Олександр Ковальчук, Марина Свіріпа, дует “Солодка ягода”, Анна Алб, Марина Гордус, Сергій Плющевський, Валентина Змикало, Яна Лазарева, дитячий вокальний ансамбль “Водограй”, Ніна Матюхіна,
Данило Чутора, Анастасія Кузьмічова, Юстіна Гіцу та рок-гурт “Фаворит сонця”.
Учасники святкового дійства отримали від заходу масу позитивних емоцій та вражень й були щедрими на оплески аматорам, які організували для бобринчан теплу концертну програму “Щасливого Різдва!”.

 
 


ОБЛАСНІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА


7 листопада
2017 року в Кропивницькому з професійним святом вітали працівників культури та майстрів народного мистецтва. Урочистості і концертна програма відбулися в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. Л. Кропивницького. У фойє театру з нагоди свята представлено фотовиставку “Окрилені творчістю”, присвячену митцям.
Під час урочистої частини працівників культури привітав голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко:
– Мені дуже приємно вітати вас – надзвичайно талановитих людей, які творять прекрасне і вічне. Дякую вам за вашу роботу та за ваш внесок у розвиток українського мистецтва.
З нагоди свята очільник облдержадміністрації побажав усім працівникам культури та майстрам народного мистецтва області успіхів, невичерпної енергії та натхнення творити. Разом з головою обласної ради Олександром Чорноіваненком Сергій Кузьменко вручив кращим фахівцям галузі грамоти і подяки.
Цьогорічні лауреати обласної премії “Духовний скарб Кіровоградщини” під час урочистостей отримали від очільників області дипломи, нагрудні знаки, грошові винагороди та статуетки “Степовий орел”. Так, у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото- та кіномистецтва” премію отримала Олеся Бушмакіна – артист драми вищої категорії КЗ “Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького”. У номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва” перемогла Людмила Багатько – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю “Кумоньки” Аджамського сільського Будинку культури Кіровоградського району. У номінації “За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” перемогла Тетяна Ткаченко – директор обласного художнього музею. А у номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” кращою визначено Тамару Полудень – директора Компаніївської централізованої бібліотечної системи.
Також, в ході урочистостей за сумлінну працю та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Почесну Грамоту департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації отримала педагог хореографічного відділу районної дитячої школи мистецтв Олена Чича.
Вітаємо із отриманою нагородою та бажаємо нових професійних творчих звершень!

 
 


ГЕОРГІЙ ЛАШКУЛ ТА ЙОГО ЮВІЛЕЙНІ ІСТОРИЧНІ АРАБЕСКИ


20 жовтня
2017 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація нової авторської роботи організатора музейної справи у районі Георгія Лашкула “Ювілейні історичні арабески краєзнавця Георгія Лашкула”.
Презентацію видання відвідали бібліотекарі та представники від органів влади району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк й начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень.
У ході презентації Георгій Олексійович розкрив історію малої батьківщини в усій її оригінальності й неповторності, познайомив присутніх з головними версіями заснування та походження легендарної степової Орати-Бобринця, топонімічним словником міста, розгаданими таємницями Бобринця.
Автор наголосив на необхідності передачі досвіду попередніх поколінь нащадкам та спираючись на ці знання підтримувати в сучасному суспільстві високі гуманістично-духовні ідеали й загальнолюдські цінності, впливати на формування у молодого покоління самостійного й свідомого вибору власної перспективи. Видання стало вагомим внеском до вивчення рідного краю та поповнило фонди краєзнавчої літератури бібліотек району.
На завершення зустрічі запрошені побажали автору творчих звершень та нових здобутків у плані дослідження й популяризації історичного минулого нашого рідного Бобринецького краю.

 
 
 


Всеукраїнський день бібліотек


29 вересня 2017 року
, на передодні Всеукраїнського дня бібліотек,  в районній бібліотеці для дорослих відбулася нарада бібліотекарів району. З професійним святом колег привітали начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Гребень Л.О., голова райкому профспілки працівників культури Базилевич Л.І., завідувач районної бібліотеки для дорослих Павелко Л.Є.,  завідувач районної дитячої бібліотеки Ткаченко Т.М.
За вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи в районі вручено подяки відділу культури та туризму районної державної адміністрації бібліотекарям: Благодатненської сільської бібліотеки Козак А.В., Веселівської сільської бібліотеки Секрет С.А., Златопільської  сільської бібліотеки Лук’яненко О.М., Кетрисанівської сільської бібліотеки №2 Гарячій О.В., Олексіївської сільської бібліотеки Соченко Л.І., Рощахівської сільської бібліотеки Симонік І.М., Федіївської сільської бібліотеки Колодєєвій Р.А.
У рамках наради відбулася презентація «Сучасний бібліотекар: який він?» та  вікторина «Бібліотекарі нашого району».
На завершення господинь книгозбірень почастували солодощами та  побажали творчого завзяття, нових успіхів у  благородній праці на теренах розбудови української культури і духовності, неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи в суспільстві.

 
 


22 вересня 2017 року
в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука відбулася презентація видання «Ювілейні історичні арабески краєзнавця Георгія Лашкула», присвяченого 250-річчю м. Бобринця.
У виданні автор розкриває читачеві головні версії походження легендарної степової Орати-Бобринця, представляє топонімічний словник міста, розповідає про кращих геніїв-земляків театрального мистецтва і ще багато цікавих фактів та історичних знахідок про наше місто.
На презентації видання були присутні перший заступник голови Бобринецької райдержадміністрації Валентин Мельник, ініціатор проекту, начальник відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації Лариса Гребень, спонсор проекту – Юлія Пижова-Беляк, технічний редактор Ольга Черненко та інші любителі історії та краєзнавства міста і району.
Присутні на заході з великою цікавістю зустріли перше видання про наше степове місто. Аудиторія запрошених активно спілкувалася з автором видання Георгієм Лашкулом, який провів цікаву віртуальну екскурсію історичними стежками Бобринця.
Видання викликало широкий інтерес та обговорення.

 
 

20 вересня 2017 року відділ культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації   та     Бобринецький   районний   краєзнавчий   музей  ім. М. Смоленчука прийняли участь у міжрегіональній туристичній виставці «Зелений   туризм   Кіровоградщини»   у   рамках   проведення   Міжнародного інвестиційного  форуму  «Центрально-український   інвестиційний   день - 2017».
Район презентував зелену апісадибу «Вулик» в рамках презентації туристичного потенціалу регіонів області.
На ярмарці-продажу робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва було представлено майстра Нікітенка Івана Володимировича та його вироби з дерев фруктових порід, оброблених екологічно чистим матеріалом – олією та воском, які користувались популярністю у відвідувачів.
Представники відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації та районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука прийняли участь у панельній дискусії на тему: «Зелений туризм в контексті формування інвестиційної привабливості території».

 
 


ДО ВІДОМА
інститутів громадянського суспільства Бобринеччини


З 1 по 30 вересня 2017 року – фотоконкурс пам’яток культурної спадщини
З 1 по 30 вересня триватиме щорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», мета якого – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Десять світлин, що отримають найвищі оцінки журі, братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.
Цього року конкурс проходить у майже 30 країнах світу.
Українська частина проводиться вшосте, і до участі запрошуються усі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 70 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі Криму.
Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі – одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов’язково вказати їх унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також цього року можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки. На відміну від попередніх років роботи будуть оцінюватися на у версії на час завершення конкурсу, тому краще одразу вантажити фото у високій роздільності.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток та переможцями спецномінацій.
Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дасть можливість завантажити світлини пам’яток у межах кордонів України, нашої рідної культурної спадщини, а також народів, які на території нашої держави були, і залишили свій слід у нашій історії. Люди зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.
Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком:
https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2017/Регламент
З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikipediaukraine.org.ua.
Посилання на списки пам’яток Кіровоградщини: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2017/Регламент
Завантажити інформацію про фотоконкурс
.

 

2017 рік на Кіровоградщині оголошено роком письменника-патріота Миколи Кузьмовича Смоленчука.
В червні 2017 року, напередодні відзначення 90-річчя з дня народження нашого видатного земляка, начальник відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації Гребень Л. О. та директор районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука Ісакова Р. Г. відвідали вдову Миколи Кузьмовича Смоленчука – Смоленчук Нінель Михайлівну.
Під час спілкування Нінель Михайлівна розповіла про цікаві моменти з життя та творчості Миколи Кузьмовича,  передала до районного музею цінні та унікальні фотокопії автографів, що були адресовані рідним та близьким Миколи Кузьмовича, які він за життя власноруч написав у своїх авторських книгах.
Унікальність цих матеріалів в тому, що книги з дарчим підписом автора існують лише в одному екземплярі та зберігаються в домашніх колекціях рідних М. Смоленчука.
Працівники музею пишаються тим, що фонди музею поповнюються  безцінними матеріалами,  пов’язаними з творчою діяльністю М. Смоленчука. Дуже вдячні Нінель Михайлівні за співпрацю та сприяння в продовженні справи, яку  започаткував  на Бобринеччині її чоловік та наш видатний земляк –  Микола Кузьмович Смоленчук.

 
 

НОВИНИ КУЛЬТУРИ


05 вересня 2017 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука до Всеукраїнського театрального свята «Вересневі самоцвіти» та з метою популяризації декоративно-ужиткового мистецтва розпочала своє експонування персональна виставка робіт майстрині-вишивальниці Крєстіної Людмили Василівни -  «Краса, що створена душею».
На виставці представлено роботи, які створює майстриня – вишиті картини та серветки.  Вони приносять позитив, від них віє теплотою і щирістю . В роботах  досконало втілено внутрішнє відчуття кольору та смаку майстрині. Кожна з робіт має свій неповторний стиль, який надихає поринути у цікавий світ розмаїття української вишивки.

Крім того, майстриня захоплюється квітникарством та представляє фотовиставку квітів, що відображає ще одне її захоплення.
Всіх шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва запрошуємо відвідати виставку в районному музеї ім.  М. Смоленчука.

 
 


ІВАНА КУПАЛА СВЯТКУВАЛИ, ЦВІТ ПАПОРОТІ ШУКАЛИ


Традиційно в ніч з 6 на 7 липня на території сільських рад району відбулися народні гуляння до свята Івана Купала. Не виключенням стала й Федіївка, де за організації відділу культури та туризму РДА пройшло районне фольклорне дійство з нагоди стародавнього свята, яке відоме нам іще з язичницьких часів.
Відкривали святковий захід голова райдержадміністрації Сергій Шевченко та сільський голова Федіївки Галина Дацун.
Вітаючи федіївців, жителів Бобринеччини, які завітали до громади аби насолодитися магією містичного свята, Сергій Шевченко підкреслив на значущості такого роду заходів, які покликані нагадати про наші культурні традиції та дають змогу згуртувати навколо себе громадськість.
Користуючись нагодою Сергій Анатолійович також передав щирі слова вітання від працівників органів влади Бобринеччини та депутатського корпусу районної ради. Побажав миру, злагоди та достатку присутнім.
З нагоди свята працівниками районного Будинку культури, аматорами Бобринеччини було підготовлено та представлено тематичну програму до свята Івана Купала. Остання включала у себе хороводи, спускання традиційних купальських віночків, проведення різноманітних конкурсів, частувань тощо.
Також до свята було розкладене багаття, біля якого кружляли відпочиваючі, а пари могли стрибнувши через нього пересвідчитися в щирості почуттів своєї другої половинки.
Проведення подібних заходів ще раз дає змогу пересвідчитися в культурному багатстві українського народу, величності його традицій та звичаїв. В свою чергу для жителів громад Бобринеччини у Федіївці з нагоди свята Івана Купала був організований змістовний відпочинок, за що безперечно велика подяка всім причетним до його організації та проведення.


Фото у розділі “Фотогалерея”

 


ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА


3 липня відомому нашому земляку, письменнику та краєзнавцю Миколі Смоленчуку випиналося б 90 років.
В день ювілею родина, педколектив Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ, працівники музейної та культурної справи району зібралися біля стін навчального закладу, щоб вшанувати пам’ять видатного земляка.
До пам’ятної дошки на честь Миколи Кузьмовича, що розміщена на фасаді коледжу присутніми були покладені квіти. Від імені голови райдержадміністрації Сергія Шевченка, квіти до пам’ятної дошки поклала начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень.
До слова додамо, що напередодні у Кіровоградському академічному театрі ім. М. Л. Кропивницького презентували книгу українського прозаїка і літературознавця Миколи Смоленчука “Степи полинові”. До початку дійства бобринчани відвідали могилу Миколи Кузьмовича та завітали до його дружини Нінель Михайлівни, яка подарували їм книги письменника і поділилася цікавими світлинами із їхнього особистого життя.
Також днями три примірника роману “Степи полинові” були передані родиною Смоленчуків бібліотеці Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ, районній бібліотеці для дорослих та районному краєзнавчому музеєві імені М. Смоленчука.

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню