Новини культури - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини культури

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм

Напередодні професійного свята Всеукраїнського Дня бібліотек у районній бібліотеці для дорослих зібралися на нараду бібліотечні працівники району.
Привітання із святом бібліотекарі отримали від начальника відділу культури та туризму Гребень Л.О., завідувача районної бібліотеки для дорослих Павелко Л.Є., завідувача районної дитячої бібліотеки Ткаченко Т.М., а також отримали працівники подяки від відділу культури районної державної адміністрації за досягнення в роботі.
Весело для присутніх провела вікторину «Це знають дорослі і діти – книжкова країна найкраща у світі» бібліотекар відділу обслуговування Степанова В.І.
По закінченню наради бібліотекарі почастувалися чаєм та солодощами,які надали голова районного споживчого товариства Татарова В.І. та голова районного профспілкового комітету працівників культури району Базилевич Л.І.


 


“ВЕРЕСНЕВІ САМОЦВІТИ” ОБ’ЄДНАЛИ ТЕАТРАЛІВ БОБРИНЕЧЧИНИ


20 вересня
2019 року в районному Будинку культури відбулося 49-те районне свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
У ході заходу з тематичними номерами виступили: народний аматорський музично-драматичний театр “Спадкоємці” РБК, аматорський фольклорний колектив “Горлиця” Благодатненського СБК, театральний колектив “Мельпомена” Витязівського СБК, театральний колектив “Свічадо” Бобринківського СБК, театр малих форм “Радість” Василівського СБК, дует у складі Катерини та Олександри Новосьолових Кривоносівського СБК, театр малих форм “Передзвін” Мар’янівського СБК, театральний колектив “Забава” Олексіївського СБК, театр малих форм “Пролісок” Костомарівського СК, театральний колектив “Берізка” Веселівського СБК, театр малих форм “Заграва” Павлогірківського СБК, театральний колектив “Сміхотеранія” Тарасівського СБК, дитячий театр малих форм “Мозаїка” Новоградівського СБК, театр малих форм “Сучасні настрої” РБК.
Щирі оплески, що слідували після завершення кожного із театральних виступів у стінах районного Будинку культури, є найкращим доказом професіоналізму й повної віддачі у виступах аматорів Бобринеччини перед публікою. З нагоди районного свята театралів та учасників мистецького заходу було також відзначено Подяками відділу культури та туризму райдержадміністрації.


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ СВЯТІ “ВЕРЕСНЕВІ САМОЦВІТИ”


14 вересня
2019 року на території музею-заповідника І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” відбулися урочисті заходи з нагоди 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
На урочистостях були присутні т.в.о. голови облдержадміністрації Світлана Лобанова та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, які принагідно привітали учасників дійства з відкриттям 49-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.
У ході заходу відбулося вшанування лауреатів літературної премії імені Юрія Яновського та нагородження переможців 60-го обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”, серед яких були і аматори від Бобринецького району.
Зокрема, Дипломом ІІІ ступеня Департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА було відзначено народний аматорський театр малих форм “Сучасні настрої” районного Будинку культури (керівник Раїса Лавренюк). Крім того, відповідним Дипломом відзначено актора театру малих форм “Сучасні настрої” Сергія Плющевського, як переможця у номінації “Краща роль другого плану” на обласному огляді-конкурсі аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”.
Загалом, цього року у “Вересневих самоцвітах” виступили із виставами професійні та аматорські театральні колективи Кіровоградщини, Ніжинського, Хмельницького, Черкаського та Миколаївського театрів.

 
 


КРОПИВНИЦЬКИЙ НА БОБРИНЕЧЧИНІ


Постановою Верховної Ради України від 14 липня 2016 року № 1468-VIII було перейменовано місто Кіровоград Кіровоградської області на місто Кропивницький, тому тема розвитку театрального мистецтва та життя і творчості корифеїв українського реалістичного театру сьогодні є дуже актуальною.
12 вересня 2019 року районним краєзнавчим музеєм імені Миколи Смоленчука було проведено тематичний захід та організовано подорож туристичним маршрутом «Кропивницький на Бобринеччині», учасниками заходу була творча група вчителів української літератури Кіровоградщини на чолі з методистами КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» – Ларисою Гайдою, Наталею Котляренко та Галиною Мінич. Візит творчої групи було організовано КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського».
За ініціативи начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариси Гребень було оновлено туристичний маршрут «М. Кропивницький на Бобринеччині», до якого увійшло 15 об’єктів показу.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. У своєму виступі вона підкреслила, що бобринчани є власниками унікального автентичного середовища, в якому жив, навчався, працював і творив геніальний Марко Лукич, що більше ніде в Україні не збереглося стільки пам’ятних місць, пов’язаних з життям і творчістю Марка Лукича Кропивницького, як у нас на Бобринеччині.
Екскурсовод районного краєзнавчого музею Любов Тимофіївна Мельнікова, дослідивши творчу спадщину Марка Кропивницького, підготувала цікаву та змістовну екскурсію, яка розкриває Марка Лукича не тільки як геніального актора, режисера, корифея українського театру, а насамперед як звичайну людину зі своїми радощами, бідами та переживаннями.
В першій частині заходу було висвітлено дитячі та юнацькі роки, середовище, в якому зростав Марко та оточення, серед якого формувався майбутній корифей. В центральній частині міста екскурсанти мали змогу ознайомитися з будівлями та визначними місцями, де проживав, навчався і працював та займався театральною діяльністю Марко Лукич Кропивницький.
Під час заходу методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» Наталя Котляренко вручила подарунок від творчої групи районному музею – книгу Володимира Шурапова «Марко Кропивницький та його спадкоємці», яка займе почесне місце у фондовому зібранні районного краєзнавчого музею імені Миколи Смоленчука.
Методист КЗ «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені В. Сухомлинського» Лариса Гайда презентувала свій проект «Марко Кропивницький як бренд», в ході якого ознайомила присутніх з історичними місцями, пов’язаними з життєвим і творим шляхом М. Кропивницького та пам’ятками щодо увічнення Марка Кропивницького на Кіровоградщині та в Україні.
За відгуками учасниці творчої групи вчителів української літератури Кіровоградщини Наталі Котляренко: «Бобринець – одне з тих містечок, що вміє дивувати, бо воно зберегло найбільше автентичних пам’яток про М. Кропивницького. Надзвичайно талановиту особистість, що є прикладом, як здійснити мрії, реалізувати плани, стати успішним і щасливим. Сьогодні з творчою групою ми ходили старовинними широкими центральними вулицями і відкривали для себе (зовсім по-новому) Марка Кропивницького. Дякую усім, хто долучився до організації та проведення заходу, зокрема Гайді Ларисі Анатоліївні, що надихнула на візуальне відкриття М. Кропивницького, адміністрації районного відділу культури та туризму, директору краєзнавчого музею, нашому екскурсоводу – Мельниковій Любові Тимофіївні, вчителям міста».

 
 
 

До уваги жителів району та зацікавлений осіб!


Із 8 по 18 жовтня 2019 року відбудеться міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини (програма додається).
Мета поїздки – ознайомлення з міжнародним досвідом у сфері культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, обговорення перспективи реалізації спільних культурно-освітніх проектів.
Взяти участь у міжнародній поїздці запрошуються представники органів влади та місцевого самоврядування, співробітники закладів культури, освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, громадських організацій, гуманітарної сфери, а також інші зацікавлені спеціалісти.
Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників семінару. За підсумками семінару видаються сертифікати міжнародного зразка у кількості 120 академічних годин. Для участі у поїздці необхідно мати закордонний біометричний паспорт. Кількість місць обмежена.
Додаткова інформація та реєстрація учасників за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01, 063-737-40-47, 067-407-77-98, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 093-214-64-17.


Орієнтовний план міжнародної культурно-освітньої поїздки «Європейські цінності й орієнтири у системах освіти, культури, охорони здоров’я, соціальної політики» до Чехії, Німеччини, Франції, Австрії, Словаччини, 8-18 жовтня 2019 року


У МАР’ЯНІВЦІ ГІДНО ПРОЙШОВ XIV РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФОЛЬКЛОРУ “СКАРБНИЦЯ СТЕПОВОГО КРАЮ”


13 червня
2019 року на території Мар’янівської сільської ради відбувся черговий XIV районний фестиваль фольклору “Скарбниця степового краю”.
Цього року до Мар’янівки з’їхалися аматори та поціновувачі української споконвічної культури з усієї Бобринеччини.
Завітали на урочистий фольклорний захід також представники від органів влади та місцевого самоврядування району: голова райдержадміністрації Олег Тертичний та заступник голови районної ради Наталія Сабліна. Побажали успіхів учасникам фестивалю, відзначили вагому роль свята, яка, безсумнівно, сприяє популяризації культурної та історичної спадщини нашого рідного краю.
Традиційно в рамках заходу відбувся міні-фестиваль “Наша смакота!”. Крім того, колориту свята надавала надзвичайна багата, різноманітна, творча, талановита виставка робіт майстрів ужитково-прикладного мистецтва.
За підсумками міні-фестивалю “Наша смакота!” керівництво району відзначило спільними Подяками райдержадміністрації та районної ради всіх представників від сільських територій, які взяли участь в цьогорічному фольклорному святі. Окремо Мар’янівським сільським головою Анатолієм Цидуляком були також вручені символічні сувеніри учасникам заходу.
Ну і звісно, головним атрибутом фестивалю стали виступи-презентації творчих колективів. Зокрема, тематичні номери представили викладачі й вихованці районної дитячої школи мистецтв, аматори районного та сільських Будинків культури.
Усна художня, прикладна фольклорна тематика заполонила сцену фестивалю, а гості отримали неймовірні відчуття веселощів, радості від танців та співів учасників свята.
Наступного року естафету проведення районного заходу від Мар’янівської громади отримали жителі Миколо-Бабанки, де відповідно й відбудеться чергове XV свято фольклору.

Більше фото у розділі “Фотогалерея”

 
 
 
 
 
 


НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “КАЛИНОВИЙ СПІВ” БОБРИНЕЧЧИНА ОДНА З НАЙКРАЩИХ


18-19 травня
2019 року у Кропивницькому відбувся ХХVІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.
У цьогорічній конкурсній програмі своє мистецтво представлять 76 колективів, а саме: солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі з Вінницької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей.
Взяли участь у заході й творчі виконавці від нашого району, які за підсумками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ще раз підтвердили, що Бобринеччина є багатою на обдарованих особистостей.
Так, Дипломом I ступеню у номінації “обдаровані діти” нагороджено соліста районного Будинку культури Олексія Ряжка. Також Диплом I ступеню у номінації “солісти-вокалісти” виборола солістка РБК Марія Вознюк, а у номінації “вокальні-ансамблі” подібним Дипломом відзначено народний аматорський вокальний ансамбль “Росинка” РБК (керівник Наталія Якубська).
Крім того, Дипломом II ступеню у номінації “вокальні квартети” нагороджено вокальний квартет “Магія” районного Будинку культури (керівник Ніна Матюхіна) і таким же Дипломом у номінації “обдаровані діти” відзначено солістку РБК Анастасію Кузьмічову.
Районна державна адміністрація вітає лауреатів ХХVІIІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів” із здобутою заслуженою перемогою та бажає нових творчих звершень. Переконані, що галузь культури Бобринеччини, її працівники завжди з честю та гідністю представлятимуть наш район й надалі. Саме тому цього разу вони вкотре гідно відзначені й на черговому фестивалі-конкурсі “Калиновий спів”.

 
 


БОБРИНЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


16 травня
2019 року біля приміщення районного Будинку культури відбулося районне свято “Парад чарівних вишиванок” з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.
Із вітальним словом до учасників урочистого заходу звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали присутніх із Всесвітнім днем вишиванки. Керівництво району наголосило на значущості даного свята, оскільки воно дозволяє популяризувати культуру, споконвічні українські традиції та нашу багатовікову історію.
Під час заходу із тематичними номерами виступили районні аматори, які подарували присутнім приємні хвилини відпочинку.
Крім того, для гостей районного свята у фойє районного Будинку культури було облаштовано містечко майстрів народної творчості. На території містечка, зокрема, майстри не тільки демонстрували власні вироби декоративно-ужиткового мистецтва, а й проводили відповідні майстер-класи.
Після завершення заходу його учасники та всі бажаючі змогли взяти участь у XXII районному фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.

 
 


НАЙКРАЩІ КОЛЕКТИВИ БОБРИНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В XXII РАЙОННОМУ ФЕСТИВАЛІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “СПІВУЧА МОЯ УКРАЇНА”


16 травня
2019 року в рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки у приміщенні районного Будинку культури відбувся XXII районний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”, у якому взяла участь велика кількість аматорів із всієї Бобринеччини.
Так, із тематичними вокальними та хореографічними номерами виступили працівники районного Будинку культури, викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, районного Будинку дитячої творчості та аматори від сільських Будинків культури.
Щирі оплески, схвальні відгуки – все це слідувало по закінченню кожного виступу в стінах РБК, що є найкращим доказом професіоналізму та повної віддачі у виступах аматорів району.

 
 


РАЙОННИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА ДОЛУЧИВСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ “НІЧ МУЗЕЇВ”


15 травня
2019 року в районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся тематичний захід, присвячений життю та творчості Марка Кропивницького.
Зокрема, працівники краєзнавчого музею розповіли студентам та викладачам Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ про життєвий шлях та творче надбання М.Л. Кропивницького. Окремо також охарактеризували його театральну діяльність на сучасній Бобринеччині, де юний корифей починав свій творчий шлях.
Відвідали захід й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова Георгій Лашкул. Принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та подякували організаторам за сьогоднішній теплий прийом гостей.
Зауважимо, що проведення такого роду заходів дозволяє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.

 
 


“МУЗИКА В ТАНЦЮВАЛЬНИХ РИТМАХ” ЗВУЧАЛА В СТІНАХ РАЙОННОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ


10 травня
2019 року в актовій залі районної дитячої школи мистецтв було представлено тематичний концерт “Музика в танцювальних ритмах”.
Так, з метою популяризації музичного та хореографічного мистецтва працівниками районного Будинку культури, викладачами та вихованцями РДШМ було підготовлено та презентовано відповідну тематичну програму.
Гості районної дитячої школи мистецтв отримали позитивні емоції від святкового дійства. Свідченням цього були щирі оплески та схвальні відгуки глядачів під час заходу.

 
 


У РАЙОННІЙ ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ ПРЕЗЕНТОВАНО КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПАВЛОГІРКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ


17 квітня 2019
року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.
Так, для запрошених бібліотекарів, працівників сфери культури району та жителів Павлогірківської громади було представлено тематичний буклет “Село на височині – Павлогірківка”. Буклет увібрав у себе історичні, географічні та природні відомості про особливості Павлогірківської сільської ради.
Участь в заході взяли також голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Павлогірківський сільський голова Віра Мазенко та краєзнавець Георгій Лашкул.
Вітаючи присутніх з презентацією буклету голова райдержадміністрації Олег Тертичний відзначив вагомість проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району. Адже саме завдяки проекту, який незабаром об’єднає в собі відомості про кожну сільську раду району, стане можливим ознайомитися з їх специфікою, місцем в історії та сучасній ролі у житті Бобринеччини.
Для прикладу, на території Павлогірківської громади знаходяться степовий курган та сторічний осокір біля місцевої криниці, що пережили багато поколінь та стали свідками історичних подій села. Також територія сільради є багатою на рідкісні види флори та фауни, а сама Павлогірківка є найвищою точкою над рівнем моря в районі – 218 м.
Під час презентації перед присутніми виступив жіночий фольклорний колектив “Павлогірківські дівчата” СБК, який поділився з гостями районної дитячої бібліотеки своїм творчим надбанням і тематичними номерами. Насамкінець заходу всі задіяні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що це вже шоста презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська, Веселівська, Бобринківська та Миколо-Бабанська громади. Реалізацією краєзнавчого проекту в цілому ж займаються відділ культури та туризму райдержадміністрації та районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 
 

Книгоманія – 2019


29 березня 2019 року
в Бобринецькій районній дитячій бібліотеці відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019». Цього року участь в конкурсі брали учні 7 класів району, а саме переможці І етапу Благодатненської, Веселівської, Кетрисанівської, Чарівнянської, загальноосвітніх шкіл, Береславської, Златопільської, Рощахівської, Сугокліївської, Червонопільської сільських бібліотек та Витязівської сільської дитячої бібліотеки. Учасники оцінювалися за ведення Читацького Щоденника та публічний виступ про прочитану книгу. Додаткові бали надавалися за вікторину «Літературний лабіринт» та пости в соціальних мережах. Приємно вразили презентовані книгоманами твори: Г. Касдепке «Зачіпки детектива Нишпорки», Й. Ягелло «Щоденник Черепушки», О.Сайко «Новенька», О. Колінько «Шпалереон», Іан Вайброу «Піратська книга Малого Вовчика» та ін. Учасники конкурсу мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про улюблені книжки. І найголовніше — важливо що кожна прочитана книжка стала для дитини захопливою подорожжю у цікавий та новий світ.
Переможцем ІІ районного етапу став учень Сугокліївської ЗШ та активний читач сільської бібліотеки Алеян Давіт. Змістовними та оригінальними, на думку журі, були виступи Кравець Анастасії та Стеценко Анастасії. Вдало та цікаво демонстрували свої враження від прочитаних книг Жигалова Ольга, Жученя Ольга, Савенко Софія, Хоміна Яна, Осипенко Руслана, Литвиненко Олександр та Єремейчук Євгенія.
Дякуємо дітям, батькам, вчителям, бібліотекарям за організацію та участь в конкурсі.

 
 


СТАНІСЛАВ РІЗАНОВ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ


28 березня
2019 року в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука відбулася презентація персональної виставки нашого земляка, краєзнавця та художника Станіслава Різанова.
Завітали на презентацію Станіслава Харитоновича учні ПТУ № 32 та працівники сфери культури району.
Різноманітні картини увібрали в себе зображення переважно натюрморту, однак були присутні також інші стилі, як пейзаж та побутовий жанр.
Оцінили картини нашого земляка й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, місцевий краєзнавець Георгій Лашкул та колишні учні майстра. Останні обговорюючи творчість Станіслава Різанова відзначили його авторський художній стиль та майстерність. Художнику Ларисою Гребень було вручено Подяку відділу культури та туризму райдержадміністрації. Принагідно привітали майстра з презентацією персональної виставки також його колишні учні.
Насамкінець презентації з тематичними номерами виступили викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, які подарували гарну атмосферу і настрій поціновувачам справжньої художньої творчості.

 
 


ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТЕАТРУ В РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ПРЕДСТАВЛЕНО СВЯТКОВУ ТЕМАТИЧНУ ПРОГРАМУ


27 березня
2019 року в районному Будинку культури відбулося представлення святкової тематичної програми з нагоди Міжнародного дня театру.
Відкривали урочистий театральний захід начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та голова районної організації профспілки працівників культури Людмила Базилевич. Принагідно привітали театралів з професійним святом, побажали нових творчих здобутків та досягнень. Також відзначили аматорів Грамотами і Подяками відділу культури та туризму райдержадміністрації з нагоди Міжнародного дня театру.
У ході заходу з тематичними номерами виступили театральні колективи від районного Будинку культури та громад району. Зокрема, народний аматорський музично-драматичний театр “Спадкоємці” РБК презентував прем’єру вистави “Фермерша”. Окремі театральні вистави глядачам представили також колективи Василівського СБК “Радість” та Олексіївського СБК “Забава”.
Щирі оплески, що слідували по закінченню кожного з театральних виступів у стінах районного Будинку культури, є найкращим доказом професіоналізму й повної віддачі у виступах аматорів Бобринеччини перед публікою.

 
 


ЗЛАТОПІЛЬСЬКА “СВЕРДЛІВЧАНКА” – УНІКАЛЬНИЙ НОСІЙ АВТЕНТИЧНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПІСНІ


26 березня
2019 року в актовій залі КЗ “Златопільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів” відбувся звітний концерт колективу народного аматорського фольклорного ансамблю “Свердлівчанка”.
Більше ніж годину колектив виконував пісні з власного репертуару, які стосувалися календарно-обрядової та станової тематики. Пісні мають глибоке історичне коріння, передавалися різними поколіннями і зараз бережно зберігаються та виконуються учасницями “Свердлівчанки”: Тетяною Маменко (керівник колективу), Марією Осадчою, Надією та Людмилою Бершадськими, Марією Гордієнко, Оксаною Теплюк та Валентиною Федусенко.
На звітний концерт колективу окрім жителів Златопільської громади на чолі із сільським головою Віктором Поліщуком завітали також запрошені гості: начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна, провідний методист з вокально-хорового жанру ОЦНТ Людмила Ніколаєнко та провідний методист з музичного жанру ОЦНТ Вікторія Шишко.
За словами Людмили Подлєсної “Свердлівчанка” є тим колективом, що відіграє важливу роль в популяризації української народної культури не лише на території району, а й області та країни в цілому. Тому саме це дозволить у майбутньому зберегти за “Свердлівчанкою” присвоєне йому у 2009 році звання “народний аматорський колектив”.
Останнє тільки ще раз підтвердить, що “Свердлівчанка” є унікальним народним фольклорним автентичним колективом району, який несе в собі пам’ять про минуле нашої батьківщини та не дозволяє забути про велике культурне надбання українського народу.

 
 


ГОРДІ ЗА ОБДАРОВАНЕ МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ


22 грудня
2018 року в Києві відбувся Х Всеукраїнський дитячий фестиваль мистецтв “Лавина талантів”. Його ініціювали Благодійний фонд “Наш слід” та керівництво торгово-розважального центру Lavina за підтримки Міністерства культури України та департаменту культури Київської міської державної адміністрації.
Мета конкурсу – допомогти талановитій творчій молоді та сприяти реалізації програм національно-культурного розвитку. Оргкомітет до складу журі запросив відомих артистів, педагогів творчих дисциплін, режисерів, керівників творчих колективів, діячів культури і мистецтва.
Для участі у фестивалі зібралися хореографічні, вокальні та циркові колективи та окремі виконавці у віці від 4 до 24 років, що представляли свої здібності в категоріях “Бейбі” (4-6 років), “Діти” (7-9 років), “Ювенали” (10-13 років), “Юніори” (14-17 років), “Молодь” (18-24 років) та змішана категорія.
Бобринеччину на дитячому фестивалі мистецтв представляв зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Світлячок” районної дитячої школи мистецтв (керівник Олена Чича). В підсумку “Світлячок” здобув звання лауреата 3 премії Х Всеукраїнського дитячого фестивалю мистецтв “Лавина талантів” у категорії “Ювенали” – Street dance.
Крім того, Подяку за відмінну підготовку і активну участь в дитячому фестивалі мистецтв “Лавина талантів” та вагомий внесок у розвиток музично-естетичного виховання підростаючого покоління і збереження національної культури від Благодійного фонду “Наш слід” отримала й керівник зразкового аматорського хореографічного ансамблю “Світлячок” районної дитячої школи мистецтв Олена Чича.
Районна державна адміністрація щиро вітає юних талантів із здобуттям перемоги, бажає подальших успіхів та всебічних звершень. Виносимо подяку також батькам та викладачам зразкового аматорського хореографічного ансамблю “Світлячок”. Горді за обдароване молоде покоління рідної Бобринеччини.

 
 


У РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ РІЗДВЯНИМИ ТА НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ


21 грудня 2018
року в приміщенні районного Будинку культури для жителів району та міста було представлено різдвяно-новорічну концертну програму “Merry Christmas”.
Привітали присутніх з прийдешніми різдвяними та новорічними святами керівники району: перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько та заступник голови районний ради Наталія Сабліна. Побажали всім міцного здоров’я, достатку, Божого благословення на нові задуми та звершення.
Зауважимо, що вже другий рік поспіль ініціатором концертного заходу виступив відділ культури та туризму райдержадміністрації, який спільно із працівниками районного Будинку культури, викладачами та вихованцями районної дитячої школи мистецтв організував святкову концертну програму для жителів Бобринеччини.
Так, свої щирі виступи присутнім в районному Будинку культури подарували: Марія Вознюк, Тетяна Базилевич, Олексій Ряшко, Валентина Змикало, Софія Цоколова, Яна Лазарєва, ансамбль РДШМ, Анастасія Кобзар, хореографічний колектив “Імпульс”, Данило Чутора, Анастасія Кузьмічова, Юстіна Гіцу, Сергій Плющевський, дует “Солодка ягода”, зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Світлячок”, дитячий вокальний ансамбль “Водограй”, квартет “Магія” та Олександр Ковальчук.
Учасники святкового дійства отримали від заходу масу позитивних емоцій та були щедрими на оплески аматорам, які презентували для бобринчан теплу концертну програму “Merry Christmas”.

 
 


“РОДАМИ СЛАВНА ТА МИНУВШИНОЮ БАГАТА МИКОЛО-БАБАНКА”: ПРЕЗЕНТОВАНО ЧЕРГОВИЙ КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ


12 грудня
2018 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.
Зокрема, для запрошених бібліотекарів, працівників культурної галузі району та жителів Миколо-Бабанської громади було представлено тематичний буклет “Родами славна та минувшиною багата Миколо-Бабанка”. Останній увібрав у себе цікаві відомості про історичні, географічні та природні особливості Миколо-Бабанської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід також голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Миколо-Бабанський сільський голова Олена Карась, краєзнавці Георгій Лашкул та Микола Різанов.
Вітаючи присутніх з презентацією буклету запрошені на захід гості відзначили значущість проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району. Окремо наголосили на специфіці Миколо-Бабанської громади, її місця в історії та сучасній ролі у житті району.
Так, на території сільської ради знаходиться Свято-Михайлівський храм, що збудований у 1795 році та освячений в день Архангела Михаїла. Свого часу храм славився своїм оздобленням, коштовним начинням та багатим вівтарем розписаних монахами з Афона. І понині Свято-Михайлівський храм залишається культурним центром для всієї округи.
Крім того, унікальними та самобутніми пам’ятками архітектури громади є венеціанські мости, які споруджувалися земством на пожертвування селян в 1865 році. Приваблюють гостей села й праслов’янське капище, стоянка первісних людей “Оріана” та загадковий метеоритний камінь – кремінь, що знаходиться в місцевій Остаповій балці.
Також у ході презентації перед присутніми з тематичними номерами виступив вокальний ансамбль “Світанок” Миколо-Бабанського СБК. Окремо прославляли рідний край декламуванням власних віршів й аматори Миколо-Бабанки. Після ж завершення заходу всі задіяні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що це вже п’ята презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська, Веселівська та Бобринківська громади. Реалізацією краєзнавчого проекту в цілому ж займаються відділ культури та туризму райдержадміністрації й районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 
 


З НАГОДИ ПРИЙДЕШНЬОГО СВЯТА ВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА


8 листопада
2018 року в актовій залі районної дитячої школи мистецтв відбулися урочистості з нагоди відзначення в районі Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.
Привітати працівників культурної сфери, аматорів, майстрів народного мистецтва, бібліотекарів та ветеранів галузі напередодні їхнього професійного свята завітали представники від органів влади та місцевого самоврядування: перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень.
У ході урочистостей Юрій Когадько та Наталія Сабліна за сумлінну працю, особистий внесок у розвиток культурної сфери району та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва нагородили спільними Грамотами райдержадміністрації та районної ради: самодіяльного художника Володимира Литвака; викладача районної дитячої школи мистецтв, керівника квартету “Магія” районної дитячої школи мистецтв Ніну Матюхіну; директора Василівського сільського Будинку культури Тетяну Піменову та жіночий вокальний ансамбль “Мальви” Веселівського сільського Будинку культури (керівник Олена Лук’яненко).
У свою чергу Лариса Гребень оголосила Подяки відділу культури та туризму райдержадміністрації сумлінним працівниками сфери. Принагідно привітала колег з прийдешнім святом та побажала всебічних творчих здобутків.
Приєдналися до вітань працівників культурної галузі також директор районної дитячої школи мистецтв Володимир Димченко та військовий комісар Микола Капітоненко. Солодкими подарунками відзначило аматорів й Бобринецьке райспоживтовариство.
З нагоди професійного свята викладачами й вихованцями районної дитячої школи мистецтв, працівниками районного Будинку культури, аматорами було підготовлено та представлено тематичну програму. Гості районної дитячої школи мистецтв отримали позитивні емоції від святкового дійства. Свідченням цього були щирі оплески та схвальні відгуки глядачів під час заходу.

 
 
 


УЧАСТЬ РАЙОННОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ В ОБЛАСНОМУ ФОРУМІ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


2 жовтня
2018 року відбувся обласний Форум бібліотекарів Кіровоградщини.
Головними організаторами заходу виступили: департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського, обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Ф. Маланюка та обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
Вітали зі Всеукраїнським днем бібліотек і нагороджували бібліотекарів почесними відзнаками обласної державної адміністрації та обласної ради: перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська, голова обласного комітету профспілки працівників культури Зоя Кадук. Нагороди і Подяки отримали переможці творчих конкурсів, які у 2018 році проводилися обласними бібліотеками.
Від Бобринецького району участь в Форумі взяли: начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень, завідувач районної бібліотеки для дорослих Любов Павелко, завідувач районної дитячої бібліотеки Тетяна Ткаченко.
Бобринецьку районну бібліотеку для дорослих нагороджено Грамотою Кіровоградського обкому профспілки працівників культури за багаторічну просвітницьку, соціокультурну діяльність, популяризацію творчості класика української літератури М. Кропивницького та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Нові видання сучасної української літератури, які були визнані кращими в номінаціях міжнародної літературної премії “Крилатий Лев”, представив письменник, член Національної спілки письменників України, заслужений діяч мистецтв України Олесь Дяк і свою нещодавно видану книгу “Прокатай мене на мотоциклі” – письменниця, дипломант багатьох літературних премій Елеонора Бельська.
Під час Форуму відбулася міні-презентація новоствореного відділу ОУНБ ім. Д.І. Чижевського – відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я.
Подарунком учасникам Форуму стала чудова концертна програма музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза, Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького.

 
 


ТЕМАТИЧНІ КОНЦЕРТІ ПРОГРАМИ В РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ


26 вересня
2018 року в приміщені районного Будинку культури відбувся виступ аматорів районної дитячої школи мистецтв для учасників навчальних зборів військовозобов’язаних роти територіальної оборони Бобринецького району.
Аматорський колектив “Хміль” РДШМ (керівник Андрій Куцюрюба) подарував захисникам змістовну концертну програму. Доповнив програму дитячий колектив “Дзвіночок” РДШМ (керівник Олена Куцюрюба).
27 вересня
2018 року відбулася зустріч аматорів сцени Тарасівського СБК з військовозобов’язаними Бобринецького району. Свою концертну програму вони назвали “Хоробрі серця”.
Репертуар та сценарій концертної програми пронизаний словами подяки, підтримки та вдячності українським захисникам.
Аматорський фольклорний колектив “Любисток” (керівник Валентина Луценко) подарував свої патріотичні пісні воїнам. Аматор Анатолій Кочерга надав позитивні емоції глядачам, виконуючи вдалий та дотепний гумор.

 
 


“БОБРИНКА – СЕЛО БІЛЯ ЧИСТОЇ ВОДИ”: ПРЕЗЕНТОВАНО ЧЕРГОВИЙ КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ


26 вересня
2018 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”.
Зокрема, для запрошених бібліотекарів, працівників районного територіального центру соціального обслуговування та жителів Бобринківської громади було представлено тематичні буклети “Бобринка – село біля чистої води”. Останні увібрали в себе цікаві історичні факти, географічні та природні особливості Бобринківської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід й представники від органів влади та місцевого самоврядування району: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень, Бобринківський сільський голова Марина Утулова.
Відкриваючи тематичне краєзнавче свято Олег Тертичний відзначив значущість проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району. Користуючись нагодою голова райдержадміністрації також принагідно привітав присутніх бібліотекарів з прийдешнім професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек. Висловив подяку за наполегливу працю та активну громадську позицію у нелегкій просвітницькій справі.
У ході презентації перед присутніми з тематичним календарно-обрядовим дійством виступив аматорський фольклорний колектив “Ми звідси родом”. Керівник колективу Валентина Ревва, до слова, є краєзнавцем, педагогом, правнучкою нашого письменника-земляка, політичного діяча Володимира Винниченка.
Після завершення заходу всі задіянні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів. Солодкими подарунками з нагоди прийдешнього професійного свята бібліотекарів привітало також Бобринецьке райспоживтовариство.
Нагадаємо, що із початку року це вже четверта презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська та Веселівська громади. Найближчим часом відбудеться презентація нових краєзнавчих буклетів про особливості двох наступних сільських рад району. Розроблення названих буклетів вже завершується і йде підготовка до їх друку. Останнім та реалізацією краєзнавчого проекту в цілому займаються: відділ культури та туризму райдержадміністрації й районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 
 


“РІДНИЙ КРАЙ ПІД ПРИЗМОЮ ОБ’ЄКТИВА”: ФОТОВИСТАВКА, ЯКА ПОКАЗУЄ ВСЮ КРАСУ БОБРИНЕЧЧИНИ


21 вересня
2018 року в фойє районного Будинку культури жителям Бобринеччини була представлена персональна фотовиставка нашого земляка Миколи Шеврякова “Рідний край під призмою об’єктива”.
Микола Вікторович за професією науковець, кандидат біологічних наук, доцент кафедри хімії та фармації Херсонського державного університету. Проте він також є гарним фотолюбителем, поетом та годинниковим майстром.
Персональна фотовиставка містила в собі 65 робіт, що виконані як і у пейзажному жанрі, так і у форматі макрозйомки – в одному з найскладніших, але дуже цікавих жанрів фотографії, що здатний у повній мірі відобразити багатогранність природи.
Окрім цього, під час презентації фотовиставки було здійснено вручення Грамоти відділу культури та туризму райдержадміністрації учениці Новоградівської ЗШ I-III ступенів Алісі Тарасовій. Остання виборола II місце в районному фотоконкурсі КЗ “Бобринецька районна дитяча бібліотека” “Сфотографуйся з книгою в найдивовижнішому місці”.
Загалом же відповідна фотовиставка була розгорнута у рамках відзначення XLVIII районного свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”.

 
 


У НАСТУПНОМУ РОЦІ АМАТОРИ БОБРИНЕЧЧИНИ ПРИЙМУТЬ УЧАСТЬ В ФІНАЛЬНИХ ЗМАГАННЯХ ФЕСТИВАЛЮ “ЧЕРВОНА РУТА”


8 вересня
2018 року в Кропивницькому відбувся Кіровоградський обласний відбірковий конкурс ХVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута – 2019”.
Конкурс став шістнадцятим з 25-ти відборів, що проходять з березня по листопад 2018 року в усіх 24 областях України та м. Київ, згідно з графіком проведення відбіркових конкурсів, відповідно до Плану роботи Міністерства культури України.
Мета проведення обласного відбіркового конкурсу: здійснити цілеспрямований пошук молодих обдарованих виконавців Кіровоградщини, зокрема в районах області, відкрити нові імена та вивести їх на велику сцену.
Серед великої кількості учасників цьогорічного відбіркового конкурси були й бобринчани: вокальний квартет “Магія” районної дитячої школи мистецтв, дует “Перлина” районного Будинку культури та рок-гурт “Фаворит сонця”.
За підсумками відбіркового конкурси у номінації акустична музика перемогу здобув вокальний квартет “Магія” районної дитячої школи мистецтв (керівник Ніна Матюхіна). Бобринчани та інші переможці конкурсу отримали право представляти Кіровоградщину у фінальних змаганнях фестивалю “Червона рута”, що відбудуться у вересні 2019 року в Чернівцях.
Районна державна адміністрація щиро вітає аматорів Бобринеччини із здобутою заслуженою перемогою та бажає нових творчих успіхів під час фінальних змагань фестивалю “Червона рута” наступного року в Чернівцях. Впевнені, що наш район вчергове доведе, що Бобринеччина є багатою на творчі та багатогранні таланти. Тим паче, що бобринчани неодноразово представляють свій рідний край на обласному та всеукраїнському рівні, що тільки підтверджує їхній унікальний талановитий статус.

 
 


ПРЕЗЕНТОВАНО КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВЕСЕЛІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ


18 липня у районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”.
Зокрема, сьогодні було представлено тематичні буклети “Веселівка – туристична і патріотична перлинка степу”, що увібрали в себе цікаві історичні факти, географічні та природні особливості Веселівської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід працівники сфери культури та представники від органів влади та місцевого самоврядування району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень й Веселівський сільський голова Костянтин Секрет.
Краєзнавчий буклет “Веселівка – туристична і патріотична перлинка степу” більшою мірою знайомить читачів з природніми та географічними характеристиками Веселівської громади.
Так, на території сільської ради знаходиться природньо-заповідний об’єкт – заповідне урочище місцевого значення “Юр’ївська балка” площею 15,0 га. Урочище є цінним природним комплексом з цікавою флорою і фауною та знаходиться в межах ландшафтного розмаїття с. Юр’ївка.
Окрім цього, поблизу Веселівки знаходиться славнозвісне Солоне озеро, що являє собою штучну водойму, створену на річці Сухій. Вода в озері сильно мінералізована. Протягом останніх років озеро широко використовується для лікування хвороб та покращення загального стану організму. Зауважимо, що впродовж літнього сезону на озері щоденно оздоровлюється до 200-300 осіб – цьому сприяє розміщення водойми за 5 кілометрів від автодороги Кропивницький-Миколаїв.
У ході презентації перед присутніми виступили також районні аматори, які тематичними номерами підкреслили географічну специфіку Веселівської землі. Після ж завершення заходу всі задіянні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що із початку року це вже третя презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська та Златопільська громади. Самий же проект покликаний увібрати в себе інформації про кожну з територій Бобринецького району, а саме про історію, традиції, визначні місця і уродженців всіх без винятку сільських рад Бобринеччини.

 
 


ЛЯЛЬКА-МОТАНКА “ТРАВНИЦЯ” ДЛЯ ДІТЕЙ


1 червня в районній дитячій бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки “Травниця”.
Пізнати техніку і секрети виготовлення трав’яної ляльки-мотанки заповзялися представники від органів влади, місцевого самоврядування та громадських організацій, а також працівники закладів культури району.
Година проведена в бібліотеці видалася етнографічно пізнавальною та корисною. Адже мотанка є національним надбанням, з історією якого повинен бути знайомий кожен українець. Поділилася з присутніми часточкою своїх знань з української історії та культури учасниця клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва “Золоті руки” Євгенія Орленко.


 
 


ВІТАЛИ ВИХОВАНЦІВ БОБРИНЕЦЬКОЇ СПЕЦІАЛЬНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТ


1 червня в актовій залі районної дитячої школи мистецтв відбулася святкова концертна програма для учнів Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів.
З нагоди Міжнародного дня захисту дітей районні аматори представили вихованцям школи-інтернат святкову тематичну програму.
Також принагідно привітали дітей зі святом представники від органів влади та місцевого самоврядування: заступник голови районної ради Наталія Сабліна й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. Побажали миру, достатку та здійснення заповітних бажань юним учням школи-інтернат.
Окрім районної дитячої школи мистецтв відповідні заходи до Міжнародного дня захисту дітей відбулися й в інших закладах культури та освіти району.

 
 


РАЙОННА ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ СВЯТКУВАЛА ЧЕРГОВИЙ ВИПУСК СВОЇХ УЧНІВ


25 травня в районному Будинку культури відбувся 51-й випуск учнів районної дитячої школи мистецтв.
Відкривали захід й принагідно привітали випускників школи, педагогів, батьків та гостей свята заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень. Вітаючи цьогорічних випускників представники від органів влади Бобринеччини підкреслили, що пишаються їхніми здобутками, які прославляють не лише районну дитячу школу мистецтв, а й рідний край на обласному та всеукраїнському рівні.
У ході урочистостей представниками від органів влади було здійснено нагородження Грамотами та Подяками різних рівнів вихованців й вчителів навчального закладу. При цьому особливо відзначили педагогів та їхню роль в здобутках учнів школи, що дають їм базові творчі знання.
Також в урочистій атмосфері відбулося вручення атестатів про закінчення навчання учням районної дитячої школи мистецтв. Приємну місію виконали: директор Володимир Димченко та педагог фортепіанного відділу школи Валентина Сколота.
Після закінчення нагороджень відбувся звітний концерт з нагоди 54-ї річниці заснування районної дитячої школи мистецтв. Виступали як і вихованці навчального закладу спільно із своїми вчителями, так і випускники минулих років. Насичена концертна програма подарувала масу задоволення батькам, дітям та просто присутнім поціновувачам гарної музики.
Приєднуємося до привітань й бажаємо всім учням та випускникам районної дитячої школи мистецтв подальших творчих успіхів й злетів, і щоб мистецтво ніколи не залишало Вас, а було найкращим другом у Вашому житті.

 
 


ПО ПАМ’ЯТНИМ МІСЦЯМ ХРИСТИЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ: В РАЙОНІ РОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ УНІКАЛЬНОГО ТУРИСТИЧНОГО ПРОЕКТУ


10 травня на території району відбулася перша екскурсія в рамках туристичного маршруту до 1030-ої річниці хрещення Київської Русі-України.
Так, за підтримки районної державної адміністрації, ініціативи та організації начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариси Гребень, участі заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк, працівників сфери культури, краєзнавців Бобринеччини сьогодні відбулася перша подорож туристичним маршрутом “Пам’ятки християнської культури Бобринецького району”, що був розроблений в рамках відзначення у районі 1030-ої річниці хрещення Київської Русі-України.
Унікальність та креативність проекту полягає в тому, що вперше у області на районному рівні розроблено маршрут, що охоплює всі місцеві архітектурні пам’ятки християнської культури. Зокрема, під час подорожі учасники туристичного маршруту відвідали та поспілкувалися з настоятелями православних духовних осередків району. Передусім маються на увазі: Свято-Миколаївський храм і Свято-Вознесенський собор у Бобринці, чоловічий монастир прп. Федора Студита в с. Сорочанове Миколо-Бабанської громади, Свято-Михайлівський храм в Миколі-Бабанці, Свято-Троїцьких храм в Кетрисанівці та Свято-Покровський храм у Василівці.
У ході першої екскурсії його учасники познайомилися з історією архітектурних пам’яток православної культури району, як безпосередньо від їх священнослужителів так і від місцевих краєзнавців, мали змогу ближче обговорити особливості духовних традицій християнської релігії.
Даний проект знайшов підтримку у представників духовенства району. Останні наголосили, що двері їхніх храмів завжди є відкритими, як для віруючих, паломників так і звичайних гостей та туристів.
Сподіваємося, що успішно реалізований проект сприятиме не лише збереженню духовних пам’яток архітектури, але й популяризації їх як туристичного продукту, що неминуче призведе до розбудови туристичної інфраструктури сіл району (“зелений” та багатоаспектний туризм). Окрема подяка голові Бобринківської сільської ради Марині Утуловій за сприяння в наданні транспорту для першої поїздки в рамках туристичного маршруту “Пам’ятки християнської культури Бобринецького району”.

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню