Новини культури - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини культури

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм


ПО ПАМ’ЯТНИМ МІСЦЯМ ХРИСТИЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ: В РАЙОНІ РОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ УНІКАЛЬНОГО ТУРИСТИЧНОГО ПРОЕКТУ


10 травня на території району відбулася перша екскурсія в рамках туристичного маршруту до 1030-ої річниці хрещення Київської Русі-України.
Так, за підтримки районної державної адміністрації, ініціативи та організації начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариси Гребень, участі заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк, працівників сфери культури, краєзнавців Бобринеччини сьогодні відбулася перша подорож туристичним маршрутом “Пам’ятки християнської культури Бобринецького району”, що був розроблений в рамках відзначення у районі 1030-ої річниці хрещення Київської Русі-України.
Унікальність та креативність проекту полягає в тому, що вперше у області на районному рівні розроблено маршрут, що охоплює всі місцеві архітектурні пам’ятки християнської культури. Зокрема, під час подорожі учасники туристичного маршруту відвідали та поспілкувалися з настоятелями православних духовних осередків району. Передусім маються на увазі: Свято-Миколаївський храм і Свято-Вознесенський собор у Бобринці, чоловічий монастир прп. Федора Студита в с. Сорочанове Миколо-Бабанської громади, Свято-Михайлівський храм в Миколі-Бабанці, Свято-Троїцьких храм в Кетрисанівці та Свято-Покровський храм у Василівці.
У ході першої екскурсії його учасники познайомилися з історією архітектурних пам’яток православної культури району, як безпосередньо від їх священнослужителів так і від місцевих краєзнавців, мали змогу ближче обговорити особливості духовних традицій християнської релігії.
Даний проект знайшов підтримку у представників духовенства району. Останні наголосили, що двері їхніх храмів завжди є відкритими, як для віруючих, паломників так і звичайних гостей та туристів.
Сподіваємося, що успішно реалізований проект сприятиме не лише збереженню духовних пам’яток архітектури, але й популяризації їх як туристичного продукту, що неминуче призведе до розбудови туристичної інфраструктури сіл району (“зелений” та багатоаспектний туризм). Окрема подяка голові Бобринківської сільської ради Марині Утуловій за сприяння в наданні транспорту для першої поїздки в рамках туристичного маршруту “Пам’ятки християнської культури Бобринецького району”.

 
 
 


ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ В VI ЦЕНТРАЛЬНО-УКРАЇНСЬКОМУ МУЗЕЙНО-ТУРИСТИЧНОМУ ФЕСТИВАЛІ


5 травня з метою розвитку національного туристичного продукту, налагодження ділових контактів між підприємствами і організаціями, висвітлення та популяризації досягнень у розвитку туризму центрального регіону у Кропивницькому відбувся VI Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.
На Фестивалі відбулися міжрегіональна туристична виставка “Кіровоградщина запрошує – 2018”, презентацій туристичних маршрутів, заходів подієвого туризму від районів та міст Кіровоградської області, а також інших областей України.
Відділ культури та туризму райдержадміністрації презентував новий туристичний маршрут “Пам’ятки християнської культури Бобринеччини” та туристичні привабливі місцини Златопільської та Мар’янівської сільських громад району. Окрім того, учасники та гості Фестивалю мали змогу ознайомитися з презентацією Апі – садиби “Вулик” організованої районним краєзнавчим музеєм імені М. Смоленчука.
Всі бажаючі отримали друковану продукцію із зазначенням контактної інформації про відпочинок.

 
 
 

КНИГОМАНІЯ-2018


11 квітня 2018 року в районній дитячій бібліотеці відбувся І районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2018». Цього року учасниками конкурсу стали учні 6-7 класів, читачі Кетрисанівської, Златопільської, Веселівської, Витязівської, Рощахівської, Новоградівської, Сугокліївської, Василівської, Благодатненської, Кривоносівської, Береславської  сільських бібліотек Бобринецького району.
На святі були присутні начальник відділу культури та туризму РДА Гребень Л.О., бібліотекарі сільських бібліотек району. Учасники рекламували членам журі свої улюблені книги, давали відповіді на тестові завдання та проявляли власну креативність та винахідливість. Серед учнів 6 класів перемогу в І етапі та звання «Суперчитач району» отримав учень Сугокліївської загальноосвітньої школи Алеян Давіт. В номінації 7 класів звання найкращого читача району виборола учениця Благодатненської загальноосвітньої школи Хмелик Тетяна. Переможці нагороджені почесними дипломами Конкурсу та 25 квітня візьмуть участь в IІ обласному етапі в м.Кропивницький. 
 
 

28 березня 2018 року, в приміщенні районної дитячої школи мистецтв, районним краєзнавчим музеєм ім. М. Смоленчука спільно з районним Будинком культури організовано святковий захід, присвячений 10-ій річниці створення клубу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Золоті руки» при районному краєзнавчому музеї ім. М. Смоленчука – «А над світом, українська вишивка цвіте».
Запрошені на захід  заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк та начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень привітали майстрів-учасників клубу «Золоті руки», побажали їм натхнення, творчого злету та  процвітання. За сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток декоративно-ужиткового мистецтва району та з нагоди 10-річчя творчої діяльності клубу, майстри були нагороджені подякою Бобринецької районної державної адміністрації та подякою відділу культури та туризму Бобринецької районної державної адміністрації.
Святковий настрій всім присутнім дарували аматори сцени районного Будинку культури, хореографічна група «Імпульс» районної дитячої школи мистецтв, народний аматорський хореографічний колектив «Натхнення» Бобринецького коледжу Білоцерківського НАУ та вихованці районної дитячої школи мистецтв.
 Під час проведення таких заходів прищеплюється любов до народної творчості, відбувається збагачення духовного світу людей, розвиваються естетичні почуття, творча активність, відбувається ознайомлення з традиціями українського декоративно-ужиткового мистецтва.

 
 
 

26 січня 2018 року, напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, з метою виховання у студентської молоді поваги до історичного минулого Українського народу та у зв’язку зі 100–річчям героїчної загибелі юнаків у бою під Крутами, в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, було проведено тематичний захід – «Пам’яті Героїв Крут присвячується…».
Захід відвідали студенти Бобринецького сільськогосподарського коледжу ім. В. Порика, яким не байдужа пам’ять про полеглих героїв Крут. Ведуча заходу директор музею Руслана Ісакова, розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Доречними під час  проведення заходу та сучасних подій, які відбуваються в нашій країні, стали невмирущі строки Павла Тичини «Я утверждаюсь». Присутні переглянули відеоролик «На Аскольдовій могилі–український цвіт», та послухали пісні «А мати жде…», «Ніколи не плач» у виконанні солістки районного Будинку культури В. Змикало.  Гостями заходу були заступник голови    Бобринецької   районної   державної   адміністрації Л. Сопільняк та історик, краєзнавець Г. Лашкул, які дали оцінку тим далеким подіям та звернулися до молодого покоління із закликом пам’ятати про героїчні вчинки свого народу. Під час виступу краєзнавця Г. Лашкула всі присутні прочитали молитву в пам’ять про загиблих юнаків–патріотів, що віддали своє життя у боротьбі за утвердження незалежної України.   Завідувач районної бібліотеки для дорослих Л. Павелко  презентувала книжкову виставку «Біль мого народу – Крути» та запросила присутніх ознайомитися з літературою присвяченою трагічним подіям далекого 1918 року.

 
 
 


НА БОБРИНЕЧЧИНІ РОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ УНІКАЛЬНОГО КРАЄЗНАВЧОГО ПРОЕКТУ


17 січня
2018 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація культурно-туристичного буклету “Живописна, музична та театральна Мар’янівка” в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”.
Названий проект покликаний увібрати в себе інформації про кожну із територій Бобринецького району, а саме про історію, традиції, визначні місця і уродженців кожної з сільських рад Бобринеччини.
Сьогодні ж відбулася презентація першого буклету із вищезазначеного проекту “Живописна, музична та театральна Мар’янівка”, яка містить у собі відповідні інформації про культурні та природні особливості Мар’янівської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід працівники сфери культури та представники від органів влади та місцевого самоврядування району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень й сільський голова Мар’янівки Анатолій Цидуляк.
За словами Лариси Гребень даний буклет хоч і є не великим за обсягом, однак містить в собі основні краєзнавчі особливості Мар’янівської громади. Зокрема, окрім короткої історичної й географічної довідки, в буклеті також присутні інформації про музей історії села Мар’янівка та видатних земляків – батька корифея українського театру Марка Кропивницького Луки Івановича й народного артиста СРСР Івана Мар’яненка (Петлішенка).
У свою чергу Людмила Сопільняк високо оцінила початок реалізації проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецький краєм!”. Наголосила, що даний проект дозволить популяризувати культуру рідного краю та допоможе в розвитку туризму на території району.
Після завершення презентації всі учасники заходу отримали відповідні тематичні буклети. Найближчим часом відбудеться презентація нових краєзнавчих буклетів про історичні особливості двох наступних сільських рад району. Розроблення названих буклетів вже завершено і йде підготовка до їх друку. Останнім та реалізацією краєзнавчого проекту в цілому займаються: відділ культури та туризму райдержадміністрації й районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 
 


ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПІДВІВ ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2017 РІК


16 січня
2018 року під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк відбулося підсумкове засідання ради відділу культури та туризму райдержадміністрації за 2017 рік.
В роботі засідання взяли участь члени ради: начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень й керівники підвідомчих закладів відділу культури та туризму РДА на території Бобринецького району.
Головною метою зібрання стало підведення підсумків роботи відділу культури та туризму райдержадміністрації за 2017 рік. Кожен із керівників підвідомчих закладів відділу прозвітував про аспекти виконаної власної роботи протягом минулого року.
Зокрема, обговорили низку заходів, які проведено відділом культури та туризму РДА протягом останнього року, що включає в себе організацію різного роду концертів, масових та культурно-просвітницьких заходів, вистав у культурних закладах району тощо.
Учасники зібрання наголосили на тому, що минулий рік був багатий на організацію тематичних заходів до державних та пам’ятних дат. Всі районні заходи протягом 2017 року пройшли на гідному рівні й були підготовлені та представлені кращими аматорами Бобринеччини.
Насамкінець, члени ради обговорили плани на поточний рік. Особливо акцентовано, що у 2018 році буде продовжуватися робота в напрямку патріотичного виховання молоді та пропаганди українських цінностей, традицій тощо.

 
 


У РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ РІЗДВЯНИМИ ТА НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ


22 грудня
2017 року в приміщенні районного Будинку культури для жителів району та міста була представлена різдвяно-новорічна концертна програма “Щасливого Різдва!”.
Ініціатором заходу виступив відділ культури та туризму райдержадміністрації, який спільно із працівниками районного Будинку культури, викладачами й вихованцями районної дитячої школи мистецтв організував святкову концертну програму для жителів Бобринеччини.
Свої щирі виступи присутнім в районному Будинку культури подарували: Марія Вознюк, Тетяна Базилевич, зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Світлячок”, народний аматорський вокальний ансамбль “Червона калина”, Олександр Ковальчук, Марина Свіріпа, дует “Солодка ягода”, Анна Алб, Марина Гордус, Сергій Плющевський, Валентина Змикало, Яна Лазарева, дитячий вокальний ансамбль “Водограй”, Ніна Матюхіна,
Данило Чутора, Анастасія Кузьмічова, Юстіна Гіцу та рок-гурт “Фаворит сонця”.
Учасники святкового дійства отримали від заходу масу позитивних емоцій та вражень й були щедрими на оплески аматорам, які організували для бобринчан теплу концертну програму “Щасливого Різдва!”.

 
 


ОБЛАСНІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА МАЙСТРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА


7 листопада
2017 року в Кропивницькому з професійним святом вітали працівників культури та майстрів народного мистецтва. Урочистості і концертна програма відбулися в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. Л. Кропивницького. У фойє театру з нагоди свята представлено фотовиставку “Окрилені творчістю”, присвячену митцям.
Під час урочистої частини працівників культури привітав голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко:
– Мені дуже приємно вітати вас – надзвичайно талановитих людей, які творять прекрасне і вічне. Дякую вам за вашу роботу та за ваш внесок у розвиток українського мистецтва.
З нагоди свята очільник облдержадміністрації побажав усім працівникам культури та майстрам народного мистецтва області успіхів, невичерпної енергії та натхнення творити. Разом з головою обласної ради Олександром Чорноіваненком Сергій Кузьменко вручив кращим фахівцям галузі грамоти і подяки.
Цьогорічні лауреати обласної премії “Духовний скарб Кіровоградщини” під час урочистостей отримали від очільників області дипломи, нагрудні знаки, грошові винагороди та статуетки “Степовий орел”. Так, у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото- та кіномистецтва” премію отримала Олеся Бушмакіна – артист драми вищої категорії КЗ “Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького”. У номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва” перемогла Людмила Багатько – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю “Кумоньки” Аджамського сільського Будинку культури Кіровоградського району. У номінації “За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” перемогла Тетяна Ткаченко – директор обласного художнього музею. А у номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” кращою визначено Тамару Полудень – директора Компаніївської централізованої бібліотечної системи.
Також, в ході урочистостей за сумлінну працю та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Почесну Грамоту департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації отримала педагог хореографічного відділу районної дитячої школи мистецтв Олена Чича.
Вітаємо із отриманою нагородою та бажаємо нових професійних творчих звершень!

 
 


ГЕОРГІЙ ЛАШКУЛ ТА ЙОГО ЮВІЛЕЙНІ ІСТОРИЧНІ АРАБЕСКИ


20 жовтня
2017 року в районній дитячій бібліотеці відбулася презентація нової авторської роботи організатора музейної справи у районі Георгія Лашкула “Ювілейні історичні арабески краєзнавця Георгія Лашкула”.
Презентацію видання відвідали бібліотекарі та представники від органів влади району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк й начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень.
У ході презентації Георгій Олексійович розкрив історію малої батьківщини в усій її оригінальності й неповторності, познайомив присутніх з головними версіями заснування та походження легендарної степової Орати-Бобринця, топонімічним словником міста, розгаданими таємницями Бобринця.
Автор наголосив на необхідності передачі досвіду попередніх поколінь нащадкам та спираючись на ці знання підтримувати в сучасному суспільстві високі гуманістично-духовні ідеали й загальнолюдські цінності, впливати на формування у молодого покоління самостійного й свідомого вибору власної перспективи. Видання стало вагомим внеском до вивчення рідного краю та поповнило фонди краєзнавчої літератури бібліотек району.
На завершення зустрічі запрошені побажали автору творчих звершень та нових здобутків у плані дослідження й популяризації історичного минулого нашого рідного Бобринецького краю.

 
 
 


Всеукраїнський день бібліотек


29 вересня 2017 року
, на передодні Всеукраїнського дня бібліотек,  в районній бібліотеці для дорослих відбулася нарада бібліотекарів району. З професійним святом колег привітали начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Гребень Л.О., голова райкому профспілки працівників культури Базилевич Л.І., завідувач районної бібліотеки для дорослих Павелко Л.Є.,  завідувач районної дитячої бібліотеки Ткаченко Т.М.
За вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи в районі вручено подяки відділу культури та туризму районної державної адміністрації бібліотекарям: Благодатненської сільської бібліотеки Козак А.В., Веселівської сільської бібліотеки Секрет С.А., Златопільської  сільської бібліотеки Лук’яненко О.М., Кетрисанівської сільської бібліотеки №2 Гарячій О.В., Олексіївської сільської бібліотеки Соченко Л.І., Рощахівської сільської бібліотеки Симонік І.М., Федіївської сільської бібліотеки Колодєєвій Р.А.
У рамках наради відбулася презентація «Сучасний бібліотекар: який він?» та  вікторина «Бібліотекарі нашого району».
На завершення господинь книгозбірень почастували солодощами та  побажали творчого завзяття, нових успіхів у  благородній праці на теренах розбудови української культури і духовності, неодмінного зростання читацького попиту на книгу, інформацію, посилення авторитету бібліотечної справи в суспільстві.

 
 


22 вересня 2017 року
в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука відбулася презентація видання «Ювілейні історичні арабески краєзнавця Георгія Лашкула», присвяченого 250-річчю м. Бобринця.
У виданні автор розкриває читачеві головні версії походження легендарної степової Орати-Бобринця, представляє топонімічний словник міста, розповідає про кращих геніїв-земляків театрального мистецтва і ще багато цікавих фактів та історичних знахідок про наше місто.
На презентації видання були присутні перший заступник голови Бобринецької райдержадміністрації Валентин Мельник, ініціатор проекту, начальник відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації Лариса Гребень, спонсор проекту – Юлія Пижова-Беляк, технічний редактор Ольга Черненко та інші любителі історії та краєзнавства міста і району.
Присутні на заході з великою цікавістю зустріли перше видання про наше степове місто. Аудиторія запрошених активно спілкувалася з автором видання Георгієм Лашкулом, який провів цікаву віртуальну екскурсію історичними стежками Бобринця.
Видання викликало широкий інтерес та обговорення.

 
 

20 вересня 2017 року відділ культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації   та     Бобринецький   районний   краєзнавчий   музей  ім. М. Смоленчука прийняли участь у міжрегіональній туристичній виставці «Зелений   туризм   Кіровоградщини»   у   рамках   проведення   Міжнародного інвестиційного  форуму  «Центрально-український   інвестиційний   день - 2017».
Район презентував зелену апісадибу «Вулик» в рамках презентації туристичного потенціалу регіонів області.
На ярмарці-продажу робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва було представлено майстра Нікітенка Івана Володимировича та його вироби з дерев фруктових порід, оброблених екологічно чистим матеріалом – олією та воском, які користувались популярністю у відвідувачів.
Представники відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації та районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука прийняли участь у панельній дискусії на тему: «Зелений туризм в контексті формування інвестиційної привабливості території».

 
 


ДО ВІДОМА
інститутів громадянського суспільства Бобринеччини


З 1 по 30 вересня 2017 року – фотоконкурс пам’яток культурної спадщини
З 1 по 30 вересня триватиме щорічний міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», мета якого – зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Десять світлин, що отримають найвищі оцінки журі, братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.
Цього року конкурс проходить у майже 30 країнах світу.
Українська частина проводиться вшосте, і до участі запрошуються усі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 70 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі Криму.
Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі – одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/и з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов’язково вказати їх унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також цього року можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки. На відміну від попередніх років роботи будуть оцінюватися на у версії на час завершення конкурсу, тому краще одразу вантажити фото у високій роздільності.
Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток та переможцями спецномінацій.
Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дасть можливість завантажити світлини пам’яток у межах кордонів України, нашої рідної культурної спадщини, а також народів, які на території нашої держави були, і залишили свій слід у нашій історії. Люди зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.
Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком:
https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2017/Регламент
З пропозиціями щодо співпраці та запитаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikipediaukraine.org.ua.
Посилання на списки пам’яток Кіровоградщини: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам’ятки_2017/Регламент
Завантажити інформацію про фотоконкурс
.

 

2017 рік на Кіровоградщині оголошено роком письменника-патріота Миколи Кузьмовича Смоленчука.
В червні 2017 року, напередодні відзначення 90-річчя з дня народження нашого видатного земляка, начальник відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації Гребень Л. О. та директор районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука Ісакова Р. Г. відвідали вдову Миколи Кузьмовича Смоленчука – Смоленчук Нінель Михайлівну.
Під час спілкування Нінель Михайлівна розповіла про цікаві моменти з життя та творчості Миколи Кузьмовича,  передала до районного музею цінні та унікальні фотокопії автографів, що були адресовані рідним та близьким Миколи Кузьмовича, які він за життя власноруч написав у своїх авторських книгах.
Унікальність цих матеріалів в тому, що книги з дарчим підписом автора існують лише в одному екземплярі та зберігаються в домашніх колекціях рідних М. Смоленчука.
Працівники музею пишаються тим, що фонди музею поповнюються  безцінними матеріалами,  пов’язаними з творчою діяльністю М. Смоленчука. Дуже вдячні Нінель Михайлівні за співпрацю та сприяння в продовженні справи, яку  започаткував  на Бобринеччині її чоловік та наш видатний земляк –  Микола Кузьмович Смоленчук.

 
 
 

НОВИНИ КУЛЬТУРИ


05 вересня 2017 року в приміщенні Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука до Всеукраїнського театрального свята «Вересневі самоцвіти» та з метою популяризації декоративно-ужиткового мистецтва розпочала своє експонування персональна виставка робіт майстрині-вишивальниці Крєстіної Людмили Василівни -  «Краса, що створена душею».
На виставці представлено роботи, які створює майстриня – вишиті картини та серветки.  Вони приносять позитив, від них віє теплотою і щирістю . В роботах  досконало втілено внутрішнє відчуття кольору та смаку майстрині. Кожна з робіт має свій неповторний стиль, який надихає поринути у цікавий світ розмаїття української вишивки.

Крім того, майстриня захоплюється квітникарством та представляє фотовиставку квітів, що відображає ще одне її захоплення.
Всіх шанувальників декоративно-ужиткового мистецтва запрошуємо відвідати виставку в районному музеї ім.  М. Смоленчука.

 
 


ІВАНА КУПАЛА СВЯТКУВАЛИ, ЦВІТ ПАПОРОТІ ШУКАЛИ


Традиційно в ніч з 6 на 7 липня на території сільських рад району відбулися народні гуляння до свята Івана Купала. Не виключенням стала й Федіївка, де за організації відділу культури та туризму РДА пройшло районне фольклорне дійство з нагоди стародавнього свята, яке відоме нам іще з язичницьких часів.
Відкривали святковий захід голова райдержадміністрації Сергій Шевченко та сільський голова Федіївки Галина Дацун.
Вітаючи федіївців, жителів Бобринеччини, які завітали до громади аби насолодитися магією містичного свята, Сергій Шевченко підкреслив на значущості такого роду заходів, які покликані нагадати про наші культурні традиції та дають змогу згуртувати навколо себе громадськість.
Користуючись нагодою Сергій Анатолійович також передав щирі слова вітання від працівників органів влади Бобринеччини та депутатського корпусу районної ради. Побажав миру, злагоди та достатку присутнім.
З нагоди свята працівниками районного Будинку культури, аматорами Бобринеччини було підготовлено та представлено тематичну програму до свята Івана Купала. Остання включала у себе хороводи, спускання традиційних купальських віночків, проведення різноманітних конкурсів, частувань тощо.
Також до свята було розкладене багаття, біля якого кружляли відпочиваючі, а пари могли стрибнувши через нього пересвідчитися в щирості почуттів своєї другої половинки.
Проведення подібних заходів ще раз дає змогу пересвідчитися в культурному багатстві українського народу, величності його традицій та звичаїв. В свою чергу для жителів громад Бобринеччини у Федіївці з нагоди свята Івана Купала був організований змістовний відпочинок, за що безперечно велика подяка всім причетним до його організації та проведення.


Фото у розділі “Фотогалерея”

 


ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА


3 липня відомому нашому земляку, письменнику та краєзнавцю Миколі Смоленчуку випиналося б 90 років.
В день ювілею родина, педколектив Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ, працівники музейної та культурної справи району зібралися біля стін навчального закладу, щоб вшанувати пам’ять видатного земляка.
До пам’ятної дошки на честь Миколи Кузьмовича, що розміщена на фасаді коледжу присутніми були покладені квіти. Від імені голови райдержадміністрації Сергія Шевченка, квіти до пам’ятної дошки поклала начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень.
До слова додамо, що напередодні у Кіровоградському академічному театрі ім. М. Л. Кропивницького презентували книгу українського прозаїка і літературознавця Миколи Смоленчука “Степи полинові”. До початку дійства бобринчани відвідали могилу Миколи Кузьмовича та завітали до його дружини Нінель Михайлівни, яка подарували їм книги письменника і поділилася цікавими світлинами із їхнього особистого життя.
Також днями три примірника роману “Степи полинові” були передані родиною Смоленчуків бібліотеці Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ, районній бібліотеці для дорослих та районному краєзнавчому музеєві імені М. Смоленчука.

 

90-РІЧЧЮ ВИДАТНОГО ЗЕМЛЯКА ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ


3 липня нашому відомому земляку, краєзнавцю Миколі Кузьмовичу Смоленчуку виповнилося б 90 років від дня народження.
З нагоди цієї події 29 червня в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука відбулася зустріч присвячена пам’яті відомої особистості.
За організації відділу культури та туризму РДА, працівників музею, бобринчанам розповіли про життєвий та творчий шлях Миколи Кузьмовича його племінниці: Олена Шевченко та Людмила Решетілова.
Також участь в зустрічі прийняли: організатор музейної справи в районі Георгій Лашкул, учениця Миколи Смоленчука – Любов Шапошнікова, представники від органів влади району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк й начальник відділу культури та туризму РДА Лариса Гребень.
В ході зустрічі присутні згадали життя та творчість Миколи Кузьмовича, переглянули фотоматеріали присвячені йому пам’яті та обговорили праці відомого краєзнавця. Незабаром, до речі, його племінницями планується поїздка до рідні письменника та відвідування могили нашого земляка в Кропивницькому.
Насамкінець заходу солісткою районного Будинку культури Людмилою Двірною була виконана “Пісня про Україну”, як символічна пам’ятка про любов до Батьківщини Миколи Кузьмовича Смоленчука, яку той проніс через все своє життя.
Нагадаємо, що це вже не перший захід присвячений пам’яті видатного земляка. До цього в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука вже проходили зустрічі із студентами Бобринецького технікуму імені В. Порика БНАУ та учнями ПТУ № 32. Подібні заходи відбуваються й на обласному рівні, адже 2017 рік на Кіровоградщині оголошено роком Миколи Смоленчука.


 

Прес-конференція археологів

 23 червня 2017 року у малому залі Бобринецької районної ради відбулася прес-конференція з відомим археологом,  доктором  історичних наук, професором завідувачем відділу інституту археології НАН України Скорим Сергієм Анатолійовичем з  м. Київ , істориком-археологом Орликом Олексієм Пантелійовичем з м. Кропивницький та кандидатом філософських наук Зимовцем Романом Віталійовичем з м. Київ.
Під час конференції науковці розповіли про хід розкопок та про знайдені унікальні артефакти – предмети зі скіфського поховання. Районному краєзнавчому музею ім.М.Смоленчука було передано фрагменти давньогрецької  кераміки (обломки елінських амфор), битий посуд,  періоду IV  тисячоліття до н.е., епохи ямної культури, що були знайдені на прилеглих територіях.

 
 

9 червня 2017 року в районній бібліотеці для дорослих відбувся День творчого спілкування «Будуємо модельну бібліотеку як центр сучасної громади» в якому взяли участь бібліотекарі Бобринецького району та Бобринецької міської об’єднаної громади. Його організаторами були працівники ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.
Бібліотечні працівники прослухали повідомлення  бібліотекаря І категорії науково-методичного відділу Ратушної Світлани Олександрівни на тему: «Модельна бібліотека-світ нових можливостей».
Коваленко Лариса Володимирівна,завідувача відділом зберігання та реставрації бібліотечних фондів надала присутнім практичні поради на тему: «Бібліотечні фонди та сьогодення».
З досвідом роботи ОУНБ ім.Д.І.Чижевського та бібліотек України «Нові активні форми роботи відділів обслуговування»  познайомила Осокіна Аліна Петрівна, завідуюча відділом документів із економічних,технічних та природничих наук.
Консультації виступаючих доповнювалися відео презентаціями.
Для бібліотечних працівників нашого району ця зустріч принесла багато нової корисної і цікавої  інформації.
Бібліотекарі мали можливість поспілкуватися по питанню децентралізації ( з досвіду роботи районів області) та отримати відповіді на  інші хвилюючі їх питання.
День видався навчальним та креативним.

 

17 червня 2017 року, начальник відділу культури та туризму Бобринецької райдержадміністрації Гребень Л. О. та директор районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука Ісакова Р.Г. відвідали вдову М.К. Смоленчука. Під час зустрічі, Нінель Михайлівна поділилася спогадами про творче життя свого чоловіка і передала до районного музею цікаві фото, нарис «Хутір Надія» та матеріали, пов’язані з життям та творчістю Миколи Кузьмовича на Бобринеччині.

 
 


Семінар з сільського «зеленого» туризму.


Начальник відділу культури та туризму Бобринецької районної державної адміністрації Гребень Лариса Олександрівна та методист по туризму Гордубей Андрій Георгійович прийняли участь у семінарі з «зеленого» туризму, який відбувся у м. Кропивницький у приміщені регіональної Торгово-промислової палати, як комплексний рекламно-інформаційний тур по об’єктах сільського «зеленого» туризму.
У програмі семінару були висвітлені актуальні питання становлення та розвитку сільського туризму в Україні, нормативно-правової бази сільського «зеленого» туризму, економічних, його соціальних та екологічних аспектів, а також питання категоризації та сертифікації, кадрового забезпечення об’єктів сільського «зеленого» туризму та ролі дорадництва у підготовці кваліфікованих власників агросадиб.

 


День захисту дітей в районній дитячій бібліотеці.


З метою розширення знань школярів про Міжнародний день захисту дітей, акцентування уваги на проблемах дитинства, виховування патріотичних почуттів та на виконання доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації «Щодо належного відзначення в області у 2017 році Міжнародного дня захисту дітей» в районній дитячій бібліотеці відбулась розважально-пізнавальна програма «Мирна країна – щаслива дитина». З вітальним словом до дітей звернулася начальник відділу культури та туризму районної державної адміністрації Гребень Л.О. Учні загальноосвітньої школи №4 завітали на гостини до української  казки. Діти проявили свої знання в казковій вікторині та взяли участь в конкурсі «Загадки казкових героїв».  Бібліотекар наголосила, що казка – це дитинство людства і його мудрість та побажала присутнім більше читати та слухати казки та притчі, адже вони сіють зерна доброти, навчають жити в мирі та злагоді.
Вихованці районного Будинку дитячої творчості проявили свої художні таланти в конкурсі малюнку «Намалюй мирну країну» та розвивальній грі «Кольорова бібліотека». Завершився день годиною спілкування «Мої літні мрії». 
 


ПОДЯКА ПРАЦІВНИКАМ КУЛЬТУРИ РАЙОНУ


29 травня в райдержадміністрації за активну участь, якісну підготовку та представлення Бобринеччини дякували керівники району начальнику відділу культури та туризму РДА Ларисі Гребень та усім, хто взяв участь у ХХVІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів” від нашої території.
Голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко та заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, передаючи Ларисі Гребень здобуті відзнаки, відмітили, що галузь культури
Бобринеччини, її працівники завжди з честю та гідністю представляють наш район. У своїй мистецькій, творчій роботі є самовідданими та наполегливими. Саме тому гідно відзначені й на черговому фестивалі “Калиновий спів”, – зазначили високопосадовці.

 


УЧАСТЬ РАЙОННОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “КАЛИНОВИЙ СПІВ”


27-28 травня у Кропивницькому проходив ХХVІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.
Символом початку фестивалю-конкурсу, як завжди, стало традиційне пов’язання стрічок на калинові кущі, що були посаджені на честь десятої та п’ятнадцятої річниці фестивалю-конкурсу. До цього символічного дійства долучилися й представники від органів влади та місцевого самоврядування Бобринеччини: голова райдержадміністрації Сергій Шевченко та голова районної ради Олена Гадемська, які також завітали на Всеукраїнський урочистий захід.
Слід відзначити, що родзинкою нинішнього фестивалю-конкурсу стала презентація автентичного національного вбрання “Врода калинова” та сучасного одягу в українському стилі.
Бобринеччину на презентації представляли: активна учасниця заходів РБК й районної дитячої школи мистецтв, учениця міського КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5” Анастасія Волошин (номінація “Етнічний (старовинний) український одяг та аксесуари”) та переможниця обласного й державного етапів міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, учениця Костомарівської сільської школи Еліна Ільчишина (номінація “Стилізований український одяг та аксесуари”).
Також, наш край на фестивалі був представлений талановитими колективами, які в підсумку здобули відзнаки: диплом першого ступеню отримала солістка районної дитячої школи мистецтв Анастасія Кобзар (номінація “Обдаровані діти”); диплом другого ступеню у номінації “вокальні квартети” здобув народний аматорський вокальний квартет “Лілея” районного Будинку культури (керівник Наталія Нелепа). Окремим дипломом була відзначена творча делегація Бобринецького району за кращу презентацію автентичного та сучасного українського національного вбрання “Врода калинова”.
Такими досягненнями Бобринеччина вкотре зарекомендувала себе багатою музичними, хореографічними та вокальними талантами. У планах на майбутнє, в учасників творчих колективів та районних аматорів – нові перемоги й досягнення, адже престиж, які вони несуть розповсюджується не лише на гурти, що вони представляють, а й на Бобринецький район в цілому


Більше фото у розділі “Фотогалерея”

 
 
 
 БОБРИНЕЧЧИНА СВЯТКУВАЛА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


18 травня біля приміщення районної дитячої школи мистецтв відбулося свято “Вишиванка іде по землі” з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.
Із вітальним словом до учасників масового заходу звернулися: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали присутніх із сьогоднішнім святковим дійством. У своїх виступах керівництво району відзначило, що одягнувши в цей день вишиванку, ми таким чином виражаємо свою національну та громадянську позицію, а також проявляємо культурну освіченість й духовну свідомість.
Після завершення привітань, представниками від органів влади і місцевого самоврядування району було відзначено переможців обласних та районних (перші місця) учнівських олімпіад, Міжнародних і всеукраїнських предметних конкурсів, вчителів, які підготували учнів-переможців.
В ході районного свята відбулася презентація українських народних вбрань, що будуть представлені на показі-дефіле учасницями від Бобринеччина у рамках прийдешнього XXVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.
Так, на показі-дефіле етнічного та стилізованого українського одягу в номінації “Етнічний (старовинний) український одяг та аксесуари” автентичний костюм презентуватиме активна учасниця заходів РБК й районної дитячої школи мистецтв, учениця міського КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5” Анастасія Волошин. Представлене нею вбрання знаходиться в приватній колекції сім’ї Теплюків і було виготовлено у 1902 році. Всі елементи автентичного костюму зберігаються в родині Теплюків як сімейна реліквія.
Також, на показі-дефіле етнічного та стилізованого українського одягу в номінації “Стилізований український одяг та аксесуари”, сучасний костюм представлятиме переможниця обласного й державного етапів міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, учениця Костомарівської сільської школи Еліна Ільчишина.
Під час заходу до присутніх із тематичними номерами виступили районні аматори. Зокрема, це солістка РБК Наталія Нелепа, творчий колектив районного будинку дитячої творчості (керівник Вусал Джаббаров), Тетяна Явдокименко, Олена Офіцінська й Ольга Погоріла із Чарівненського СБК та Марина Гордус з районного Будинку культури. Ведуча заходу – Тетяна Солодка.
Окремо слід відзначити, що колективом районного БДТ до прийдешнього Дня Європи були виготовлені тематичні гасла. Останні також були приурочені й до встановлення безвізового режиму України з країнами-членами Європейського Союзу.
Наостанок заходу, його учасники утворили “живий ланцюг” та заспівали Державний Гімн України, таким чином демонструючи єдність, патріотизм та любов до рідної землі.

 
 


СВЯТКОВІ ВИСТАВКИ ТА ЮВІЛЕЙНИЙ XX РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “СПІВУЧА МОЯ УКРАЇНА”


В рамках свята “Вишиванка іде по землі” біля стін районного Будинку культури відбулися виставки декоративного-ужиткового мистецтва та різноманітні майстер-класи.
Також, стало доброю традицією другий рік поспіль разом із святом приуроченого до Всесвітнього дня вишиванки проводити районний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.
Велика кількість аматорів із всього району взяла участь в ньому у стінах РБК. Так, із тематичними вокальними та хореографічними номерами у рамках XX ювілейного фестивалю виступили: Ніна Матюхіна та зразковий хореографічний колектив “Світлячок” РДШМ (керівник О лена Чича); народна аматорська хорова капела РБК (керівник Людмила Голик); Тетяна Хмелик солістка Благодатненського СБК; народний аматорський фольклорний колектив “Свердлівчанка” Златопільського СБК (керівник Тетяна Маменко); Юлія Куган солістка солістка Благодатненського СБК; дитячий хоровий колектив “Водограй” РДШМ (керівник Олена Чича); Давід Алеян й Вусал Джабаров із районного будинку дитячої творчості; Анжела Лафета із Федіївського СБК; дитячий вокальний квартет “Мелодика” РДШМ; Валентина Шкрьобка із Витязівського СБК; народний аматорський вокальний квартет “Лілея” РБК (керівник Наталія Нелепа); дитячий ансамбль “Дзвіночок” Василівського СБК (керівник Тетяна Піменова); Марина Свіріпа й Василь Слогін із РБК; аматорський фольклорний колектив “Горлиця” Благодатненського СБК (керівник Світлана Удовіченко); Анастасія Кобзар із РДШМ; вокальний ансамбль “Калинонька” Витязівського СБК (керівник Ірина Зінчук); Тетяна Явдокименко, Олена Офіцінська й Ольга Погоріла із Чарівненського СБК; аматорський вокальний ансамбль “Лілея” Новоградівського СБК (керівник Олена Нечай); Анна Алб, Валентина Змикало й Тетяна Базилевич із РБК. Ведучі XX ювілейного фестивалю – Марина Свіріпа та Олена Гура.
Після завершення виступів голова райдержадміністрації Сергій Шевченко подякував аматорам за гарно проведений час й ту самовіддачу, яка прослідковувалася у виступах артистів перед глядачами. Останні ж обдарували районних аматорів щирими оплесками та схвальними відгуками.

 
 

17 травня в районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся святковий захід.
Відкрили урочистий захід: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова Георгій Лашкул.
Гості принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та приєдналися до програми, яка проходила в рамках “Ночі музеївˮ.
В свою чергу Георгій Лашкул подарував учасникам дійства власну брошуру із 7 основними версіями заснування та походження Бобринця, випуск й виготовлення якої приурочене до 250-річчя міста.
Музейні працівники підготовили цікаву екскурсію, яка при цьому супроводжувалася тематичними номерами у виконанні аматорів сцени району.
Так, у другому залі музею була представлена презентація фотовиставок нашого земляка Миколи Шеврякова. Останній за професією не фотограф, а є викладачем й науковцем. Також, Микола Вікторович пише вірші, один із яких прочитала присутнім студентка Бобринецького технікуму ім. В. Порика БНАУ Марина Свіріпа.
Ще одним відомим земляком, 90-річчя від дня народження якого відзначається цього року на обласному рівні, є Микола Кузьмович Смоленчук. Про особисте та творче життя видатного бобринчанина розповіла присутнім викладач Бобринецького технікуму ім. В. Порика БНАУ Любов Шапошнікова.
Також, 17 травня виповнюється 80 років від дня народження нашого відомого земляка, професора, доктора фізико-математичних наук, майстра спорту з легкої атлетики Вадима Лук’яновича Тікуша. Про життєвий шлях науковця розповідала учасникам заходу його сестра – Галина Джегалюк.
В ході акції із вокальними номерами виступили: солістка районного Будинку культури Людмила Двірна під акомпанемент Анатолія Ляхова, вокально-хоровий колектив “Сонечко” районної дитячої школи мистецтв (керівник Ніна Матюхіна), вихованець РДШМ Данило Чутора та солістка РБК Валентина Змикало.
Наостанок заходу, всі охочі та відвідувачі музею могли приєднатися до різних майстер-класів: “Ляльки-мотанки” від Фомінчук В.Г., “Вишивання хрестиком” й “В’язання гачком” від Свєтлової Л.М., “Боді-арт” від Нужної Л.М. та “Моделювання дівочої коси” від Тетяни Крєстіної.
Також, учасники дійства могли переглянути виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва району. Зокрема, це: “Петриківський розпис” й “Вітраж” Нужної Л.М., огляд виробів із бісеру майстрині Пижової М.Ю., різьблених свічок від Розслової М.М. та виставки “Скарби народного мистецтва” від Крєстіної Л.В. й Свєтлової Л.М.
Проведення такого роду заходів дозоляє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, насолодитися піснями у виконанні аматорів Бобринеччини, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.

 
 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Районний центр зайнятості | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню