Акція "Зірка пам’яті" - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Акція "Зірка пам’яті"

Внутрішня політика


НИЗЬКИЙ ПОКЛІН ТА БЕЗМЕЖНА ВДЯЧНІСТЬ ВЕТЕРАНАМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


3 травня
2017 року напередодні пам’ятних днів Другої світової війни представниками від райдержадміністрації та районної ради було здійснено вручення відзнаки Президента України – ювілейної медалі “70 років Перемоги над нацизмом” ветеранам району.
Так, перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник та голова районної ради Олена Гадемська спільно із головою районної організації ветеранів України Інною Гребенюк завітали до ветерана Великої Вітчизняної війни Івана Васильовича Хмари та вручили йому почесну відзнаку.
Сам ветеран проживає на території міста та незважаючи на похилий вік особисто зустрів гостей та поспілкувався із ними.
Також, цього дня Валентин Мельник, Олена Гадемська, Інна Гребенюк та начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець завітали із приємною місією до Мирнівської ЗШ I-II ступенів Чарівненської громади.
В актовій залі школи відбулося вручення ювілейної медалі жителю с. Мирне, ветерану Великої Вітчизняної війни Івану Захаровичу Кондратьєву. Останній після нагородження поділився життєвою мудрістю із гостями та вихованцями навчального закладу.
Також, з нагоди урочистої події учнями сільської школи було представлено тематичну програму, яка закликала пам’ятати про ту ціну, яку поклали ветерани на вівтар перемоги.
Вручення даних нагород – це лише мала ціна в порівнянні із тим, що зробили ветерани, воїни-захисники заради перемоги над нацистськими загарбниками. Наший вічний обов’язок пам’ятати про їх подвиг, цінувати та допомагати ветеранам, адже завдяки їм був подоланий один із найбільших людоненависницьких тоталітарних режимів в історії людства.

ВІТАЛИ ВЕТЕРАНА З 90 РІЧНИМ ЮВІЛЕЄМ

Привітали з 90-річчям людину, яка крок за кроком, разом з мільйонами побратимів під час Великої Вітчизняної війни відвойовувала мир і спокій, незалежність і свободу
Сьогодні, свій 90-й ювілей відзначив Іван Федорович Безверхий, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, поважний ветеран міста й району, людина із значними досягненнями та неабияким бойовим, трудовим і життєвим досвідом.
За святковим столом зібралися його найближчі родичі, близькі. Привітати ветерана з днем народження, з солідним та поважним ювілеєм, завітали й голова райдержадміністрації Кравченко Леонід Григорович, міський голова Могиленко Анатолій Миколайович, голова міської ветеранської організації Тофан Раїса Іванівна.
Квіти, подарунки від керівництва та безліч теплих щирих слів вітання. Справжня повага та гордість переповнювали присутніх, бо перед ними людина, яка захистила Батьківщину від фашистської навали, яка виборювала мир для рідної країни.
“… Маючи лише 8 класів освіти у школі, нас з братами забрали на фронт. Воювали… Пройшли не одну європейську країну… виборювали свободу Батьківщині…”, - згадував Іван Федорович під час розмови з гостями.
І до сьогодні, сивочолий ветеран, понад пережите, понад усі труднощі, які випадали йому на долю, нелегку працю у післявоєнні роки, пам’ятає ціну Перемоги.
Захоплюючись мужністю шановного Івана Федоровича, його патріотичним духом, Леонід Григорович, тай усі присутні, бажали ветерану найперше міцного здоров’я та довголіття. І понад хвороби, які час від часу наступають, побажали йому витримки. А все інше… про все інше подбати тепер наш синівський обов’язок. Саме про це сказав голова райдержадміністрації: “Започаткована кілька років тому губернатором обласна програма “Зірка пам’яті” не є формальною . Вона нині стала ще більш актуальною. Так як, в силу часу, віку, ми, молодше покоління маємо дбати про вас – колишніх безстрашних, мужніх воїнів. Турбуватися про ваше лікування, гарантувати соціальний захист та й просто вирішувати інші життєві труднощі. Ми вдячні за Перемогу. Вдячні за відданість Батьківщині”.
Багато приємних слів лунало на адресу ветерана війни. Надіємося що такі зустрічі будуть ще і ще. І збиратимуться за його столом, у його домівці, щирі люди.


Реалізація програми “Зірка пам’яті”: стан справ та перспективи на майбутнє

20 листопада під головуванням очільника районної державної адміністрації Леоніда Кравченка відбулася нарада за участі голів сільських рад, директорів шкіл, представників управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації. Запрошені на нараду були також й представники місцевого соціально відповідального бізнесу.
На порядок денний було винесено важливе питання сьогодення, реалізацію якого контролює особисто голова обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко. Мова йшла про підсумки виконання у районі обласної програми “Зірка пам’яті” за період 2013 року та аналіз виконання поставлених завдань перед місцевою владою, відповідальними особами, соціальними, медичними працівниками і т.д.
Наталія Сабліна докладно проаналізувала виконання поставлених завдань. – Нагадаю слова Президента України Віктора Федоровича Януковича. Він сказав, про необхідність посилення турботи про учасників війни, інвалідів, вдів загиблих, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, жертв нацизму, забезпечення їх висококваліфікованою медичною допомогою, покращення житлових та побутових умов. Це наш святий обов'язок…, - з таких слів розпочала Наталія Анатоліївна.
Доповідач наголосила, що на початок акції в районі проживало 85 ветеранів. Станом на звітну дату -  41. Основною формою роботи “п’ятірки” є систематичне відвідування ветеранів. Наголошено, що про проведення акції всі задіяні виконавці зобов’язані звітувати та заносити до журналу “Турбота”, який є у кожній сільській раді.
Було акцентовано на результатах, які є після аналізу роботи у районі облдержадміністрацією. Зазначено, що кількість відвідувань у середньому на одного ветерана за 10 місяців 2013 року  така: соціальними працівниками - 31; по району -27, медичними працівника - 18; по району -2, представниками освіти - 16; по району -1, представниками місцевих органів влади - 12; по району -2, представниками бізнесу – 4; по району – 1.Доповідач звернула увагу, що соціальна підтримка ветеранів, їх життєзабезпечення гарантується системою пільг і компенсацій, які надаються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у повному обсязі відповідно до чинного законодавства.  Для надання пільг на 2013 рік у державному бюджеті для району передбачено  2473,5 тис. грн. За 10 місяців 2013 року надано пільг на суму 2054,1 тис. грн. Пільги готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу вже отримали 100% домогосподарств ветеранів війни.
У поточному році проведено безоплатний капітальний ремонт  житлових будинків  1 інваліда війни та 1 члена сім’ї померлого інваліда війни на суму 43,7 тис. грн.
На 2013 рік за рахунок коштів обласного бюджету  придбано 1  санаторно-курортну путівку на суму 3,5 тис.грн.
У рамках служби “соціальне таксі” транспортну послугу надає 1 автомобіль. Протягом 10 місяців послугою скористалися 99 осіб, з яких 42% - ветерани війни.
Проаналізовано й роботу волонтерського руху. У загальноосвітніх навчальних закладах району діє 32 волонтерських загонів, що об’єднують 255 учнів, які закріплені за ветеранами та вдовами.
Головуючий на нараді Леонід Кравченко особливу увагу звернув закріплених за ветеранами на ставленні до своїх обов’язків. Адже уся робота не є формальною. Дійсно зроблено багато для тих людей, які воювали за визволення країни. Але й ще більше необхідно зробити. Тому робота активізована й продовжується. Керівник РДА закликав присутніх у залі бути відповідальними та виконувати свій синівський обов’язок з гідністю, як того і вимагає Глава держави.


Ветеран Великої Вітчизняної війни завжди рада візиту керівництва

13 листопада голова районної державної адміністрації Леонід Григорович Кравченко, заступник голови районної ради Сергій Анатолійович Шевченко відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Тетяну Тихонівну Парамієнко, яка проживає на території Витязівської сільської ради.
Цього дня, як зазначила донька Тетяни Тихонівни, її відвідували й з сільської ради, зокрема, голова сільради Валентина Олександрівна Польнікова.
Тетяна Тихонівна завжди дуже позитивно зустрічає гостей у своєму домі. Маючи поважний вік, а це 88 років, жінка досить оптимістична та радісна.
Час спілкування керівництва й ветерана завжди проходить за веселою доброю розмовою.
Леонід Кравченко, завжди, буваючи на території, обов’язково заїжджає відвідати Тетяну Тихонівну. Так і цього разу, керівник завітав з подарунками до ветерана та поділився розповіддю про цікавий тематичний захід, який відбувся цього дня у Витязівці з нагоди передачі символів естафети пам’яті “Слава визволителям України”. Керівник відзначив гарну організацію заходу, активну участь у ньому учнівської молоді та жителів села.
Голова РДА подякував ветерану за її заслуги та побажав міцного здоров’я ще на довгі роки.

Увага – ветеранам. Бобринецька “Зірка пам’яті” сяє все яскравіше
Заступник голови районної державної адміністрації Інеса Григорівна Червоняк, керівник апарату РДА Людмила Йосипівна Олексієнко,голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни – Віру Яківну Коваль та Дем’ян Дем’яновича Неклесу.
Його вірші присвячені близьким, рідним і друзям,
а ще…суворим рокам війни…

Дем’ян Дем’янович Неклеса, ветеран бойових дій, зустрів гостей з щирою посмішкою. Завжди бадьорий, активний бобринчанин, поважна людина серед громади міста радо привітав представників влади.
Інеса Григорівна та Людмила Йосипівна привітали ветерана з Днем визволення України від німецьких загарбників, побажали йому міцного здоров’я, сили, наснаги радувати прийдешні покоління своїми чудесними віршами, поемами та подякували за активну позицію щодо патріотичного виховання молоді. Адже Дем’ян Дем’янович постійний учасник різноманітних зібрань молоді, шкільних уроків пам’яті. Він читає для учнівської молоді свої вірші, у них дуже часто червоною стрічкою проходить тема Великої Вітчизняної війни…
Час спілкування промайнув швидко, та впевненні, для ветерана воно було приємним. На останок зустрічі, Інеса Григорівна звернула увагу на реалізацію у районі обласної програми “Зірка пам’яті”. Заступник зауважила, що усі дії районної влади скеровані на забезпечення ветеранів соціальним захистом, якісним медичним обслуговуванням та були охоплені увагою, турботою. “Забезпечення достатнього рівня для ветеранів війни є одним із пріоритетів соціальної політики держави та Глави держави. Віктор Янукович поставив чіткі завдання перед владою на місцях забезпечити необхідну підтримку ветеранам, посилити соціальний захист”. Продовжуючи тему, представники райдержадміністрації поцікавилися потребами родини ветерана. Він розповів про потребу у операції, яка допоможе йому зберегти зір. Вислухавши про ситуацію, посадовці пообіцяли посприяти у питанні та надати допомогу ветерану
.
Спогади про війну живі… Хай ніколи більше не трапиться лиха!
Ось про що наголосила ветеран Віра Яківна Коваль сьогодні під час зустрічі із заступниками, які завітали до її домівки привітати її з Днем визволення України від німецького загарбника.
Звісно, здоров’я вже не те говорить жінка. Зрозуміло, адже має ветеран поважний вік. Медичне обслуговування, соціальна допомога, увага, усе задовольняє Віру Яківну. Головне, згадуючи роки кровопролитної війни, сивочола бабуся ніби закликає саму долю, щоб такого лиха, яке пережило людство з 1941 по 1945 роки більше ніколи не траплялося.
Людмила Олексієнко, керівник апарату РДА, вручаючи ветерану скромні гостинці та передаючи вітання від керівника району Леоніда Кравченка, акцентувала увагу: “Будьте певні, сьогодні, на виконання завдань Президента України щодо створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни, поліпшення їх соціального та медичного обслуговування, районна влада робить усе можливе та необхідне. А головне, активно реалізує акцію “Зірка пам’яті”, і в її рамках керується конкретними планами і вже є неабиякі позитивні результати з її виконання для ветеранів, їх родин”.


Як реалізується обласна акція “Зірка пам’яті” у районі
28 жовтня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації відбулася оперативна нарада за участі заступників голови, керівника апарату, керівників структурних підрозділів органу виконавчої влади.
Під час наради розглянули питання стану виконання у районі завдань Президента України щодо поліпшення соціального обслуговування та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни. Також було детально проаналізовано виконання у районі обласної акції “Зірка пам’яті”, яка була ініційована бувшим головою ОДА Сергієм Ларіним та активно реалізується під нинішнім керівництвом очільника області – Андрія Ніколаєнка.
Інформували начальник управління соціального захисту населення РДА Наталія Сабліна та головний лікар району Лариса Семенюк.
Наталія Анатоліївна, повідомила, що на момент початку акції “Зірка пам’яті” на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебувало 85 ветеранів війни. Станом на 25 жовтня перебуває 41 учасник бойових дій та інвалідів війни. За ветеранами закріплені соціальні та медичні працівники, представники місцевого бізнесу, працівники закладів освіти та органів місцевого самоврядування. Протягом 2013 року було здійснено 132 відвідування представниками місцевих органів влади, 74 – медичними працівниками, 55 представниками освіти, 1077 – соціальними працівниками, 61 – представниками місцевого бізнесу. З початку року 5 інвалідів війни та 7 учасників бойових дій, які користуються пічним опаленням, отримали готівку на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 13,5 тис.грн. 6 інвалідів війни, які забезпечені пільговими автомобілями отримали компенсацію на бензин на суму 0,8 тис.грн. 12 отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування на суму 4,1 тис.грн. 7 ветеранам надано 13 автотранспортних послуг “Соціальне таксі”.
Людмила Олексієнко, керівник апарату РДА поцікавилася у доповідача журналом «Турбота», який є у кожній сільській раді і фіксує усю інформацію про відвідини ветерана, допомогу йому від соціально відповідального бізнесу, школи і т.д. Наталія Анатоліївна повідомила, що під час виїздів «мобільного офісу» особисто перевіряє зміст журналу і відзначила, що його наявність полегшує контроль над виконанням поставлених завдань щодо турботи про ветеранів, забезпечення їх усім необхідним.
Лариса Віталіївна, доповідаючи про медичне обслуговування ветеранів, забезпечення їх, відповідно до вимог Президента України, комфортними умовами перебування у лікарні, якісним лікуванням, зазначила, що за є плани щодо збільшення кількості палат для ветеранів. А ті, які зараз є (у реанімаційному та терапевтичному відділеннях) повністю відповідають вимогам та забезпечені усім необхідним, щоб ветеранам було комфортно. Серед основного, палати забезпечені кондиціонерами, телевізорами, холодильниками, ванними кімнатами, новими зручними меблями. Але найбільше, на що звертають увагу медики, звісно є якісне медичне обслуговування. Адже здоров’я це найважливіше, тому лікарі роблять усе для покращення й підтримки його у ветеранів.
Також, головний лікар подякувала усім за спільну роботу щодо турботи про ветеранів та продемонструвала Грамоту від обласного керівництва, як відзнаку за гідно здійснену роботу у даному напрямку.Наша зірка пам’яті не згасає

На території Бобринецького району нині проживає 41 ветеран. Час невпинний і невблаганний. І ряди сивочолих ветеранів, груди яких прикрашають медалі та ордени, рідіють.
Дехто з постійних скептиків говорить, що турбота про ветеранів, щодо якої багато зазначають у ЗМІ, то лише слова й популізм. Хоча, важко й уявити, що на такому можна робити собі ім’я або рекламу. Адже мова йде про людей, які майже сімдесят років тому йшли у пекло війни, воювали за звільнення, пережили холод й голод і дуже часто біль і фізичний, і психологічний. Багато пережили наші ветерани. Їхніми ж руками й відбудовувалася країна. Їхня праця піднімала Батьківщину з післявоєнних руїн.
Що турбуються про ветеранів у Бобринецькому районі, є конкретні приклади. І не лише чергові підтвердження відвідин з нагоди свят. Так, привітати ветеранів, партизан-підпільників з традиційними святковими днями це одне з головного. Але куди більше значить знати усі їх турботи у буденний рядовий день, коли не має високих слів, а є реальні: допомога, підтримка, увага.
Діє обласна акція «Зірка пам’яті», яка була розпочата Сергієм Ларіним та нині продовжена  Андрієм Ніколаєнком, нинішнім головою ОДА. Питання її реалізації у районі тримає на контролі особисто голова райдержадміністрації Леонід Кравченко. Керівник говорить, що це не просто обласна акція – це чіткий курс, який допомагає конструктивно узагальнювати здійснену роботу. І більш того, Леонід Григорович завжди наголошує, що усе, зроблене для ветеранів, це не для «галочки», а в ім’я вічного боргу перед їхнім подвигом. Крім того, Президент України Віктор Янукович пріоритетним вбачає забезпечення соціального захисту ветеранам та людям пенсійного віку. Районна влада сприяє виконанню цього.
Знає більшість, що за кожним ветераном закріплено відповідального представника влади, соціально відповідального бізнесу, школи, а також медичних та соціальних працівників. Очільник райдержадміністрації ж знає кожного ветерана особисто, бо не раз відвідує їх без всілякої нагоди, а просто, щоб приділити увагу, а можливо й посприяти у вирішенні повсякденних турбот. Цього вимагає Леонід Григорович й від своїх заступників та підлеглих, бо турбота – це не лише матеріальні блага, а дуже часто просте людське щире слово та вільна хвилина для спілкування.
Сьогоднішній візит Леоніда Григоровича до ветерана Великої Вітчизняної війни, яка проживає у місті Бобринець - Любові Григорівни Войнаровської не є виключенням, а більш того, звичайний робочий процес. У ньому керівник бачить головне – бути наближеним до людей, до їх проблем, турбот.
Найперше, про що поцікавився голова РДА у Любов Григорівни було про стан здоров’я ветерана, її справи. Серед головних питань: як часто і хто відвідує ветерана, чим допомагають? З цього приводу Любов Григорівна лише дякувала і дітям місцевої школи, і медичним, соціальним працівникам. Учні допомагають навести лад на квітниках, спілкуються, а працівники соцсфери регулярно відвідуючи допомагають по господарству. Ну, і важливе, виписують рецепти на безкоштовні ліки. Ветеран, зазначила, що стан здоров’я інколи підводить.
Спілкуючись з Любов Григорівною очільник РДА запитав про стан робіт на рахунок ремонту покрівлі будинку. У відповідь почув від ветерана, що з даного питання було міське керівництво, працівники ЖКГ, які здійснили необхідні заміри, для складання кошторису. Інформацію підтвердив керівнику у телефонному режимі й міський голова Анатолій Могиленко. Також, Леонід Григорович поставив завдання перед мерією у термін кількох днів здійснити необхідну зачистку дерев на садибі жінки.
На останок зустрічі, керівник побажав Любові Григорівні здоров’я та довголіття, а ще… подякував за Перемогу…за вільну, незалежну Україну.Вітали з днем села й ветеранів

Минулої суботи, голова районної державної адміністрації Леонід Григорович Кравченко, його заступник Валентин Іванович Мельник, заступник голови районної ради Сергій Шевченко та голова Витязівської сільської ради Валентина Олександрівна Польнікова привітали Учасницю бойових дій з Днем села.
Гості завітали до Тетяни Тихонівни Парамієнко з подарунком та щирими,сердечними словами-вітаннями.
Тетяна Тихонівна радо зустріла постійних гостей у своєму домі та говорили про її працю на благо території, згадуючи роки життя жінки.
Усі присутні побажали Тетяні Тихонівні самого найголовнішого – здоров’я та довголіття. Як зазначив голова райдержадміністрації Леонід Кравченко, час невпинний, роки пролітають, але життя кожного прожито недаремно. Кожна людина залишає по собі слід, творить свою історію. Керівник подякував учасниці бойових дій за її заслуги перед Батьківщиною, за її працю та наголосив, що у нашому районі, усі без винятку, дуже серйозно відносяться до реалізації нових соціальних ініціативи Глави держави Віктора Януковича. Як зазначив голова РДА, Президент України, Уряд, цілеспрямовано працюють над покращенням рівня життя українців, це є пріоритетом і для районної влади – турбота про людей, незалежно від того, де вони проживають у місті, чи найвіддаленішому селі.

З вітаннями до ветерана-партизанки

З нагоди відзначення Дня партизанської слави, вшанування подвигів партизанів-підпільників, 22 вересня, голова райдержадміністрації Леонід Кравченко відвідав ветерана-партизанку Мамчур Ольгу Фотіївну та вручив спільну Подяку від райдержадміністрації та районної ради.
Леонід Кравченко, привітавши ветерана зі святом, поспілкувався з нею, її донькою. На часі для родини партизанки необхідна підтримка у внутрішньому ремонті помешкання. Очільник райдержадміністрації запросив родичку ветерана на зустріч, щоб докладніше поспілкуватися й обговорити їхні потреби.
«Реалізація обласної програми «Зірка пам’яті», яка була ініційована бувшим губернатором Сергієм Ларіним та продовжує реалізовуватися під особистим контролем Андрія Ніколаєнка, у нашому районі є не просто формальністю. Потреби ветеранів-воїнів Великої Вітчизняної війни, їх вирішення, є пріоритетними для нас у роботі. Звісно, ніякі подарунки, допомоги не повернуть їхнє здоров’я, втрачене під час лихолітньої війни. Проте, вважаю, що забезпечити їм комфортне життя, якісне медичне обслуговування – наш святий обов’язок», - наголосив керівник під час зустрічі з партизанкою.
Леонід Григорович побажав ветерану здоров’я та довголіття, а родині – добробуту та усіляких гараздів.


Звернення ветерана розглянуто і оперативно вирішено

Виконуючи завдання Президента України, районна влада докладає максимум зусиль,  щоб оперативно розглядати та вирішувати нагальні проблеми громадян.
До райдержадміністрації надійшло звернення від ветерана Великої Вітчизняної війни села Рощахівки Жосана Івана Михайловича про ремонт даху веранди. Після проведеного оперативного розгляду звернення, вивчення питання, ветерану в найкоротший час доставлено будівельні матеріали особисто очільником району. “Турбота про ветеранів Великої Вітчизняної війни - це наше першочергове завдання, нині ми докладаємо максимум зусиль, аби кожен житель міста чи села міг отримати оперативний та дієвий відгук на своє звернення,” – підкреслив голова райдержадміністрації Леонід Кравченко.


Проект
Ветерани будуть «Вконтакте»

  Вже кілька років у області діє акція «Зірка пам’яті» як персональна опіка над ветеранами, яку започаткував голова ОДА С.Ларін. В рамках акції, з метою надання їй нового імпульсу, впроваджують проект «Ветеран-онлайн». Ініціатором якого є колишній учасник «Статського радника» Роман Бойко. Він же нещодавно, для активістів з усіх районів області, презентував ідею та провів перший навчальний семінар з питань впровадження проекту в життя.
  Основна мета проекту «Ветеран-онлайн» створення персональної сторінки кожному ветерану в соціальній мережі, а саме «ВКонтакте», на якій буде розміщуватися їх особиста інформація та спогади про бойові дії.
  Ініціатори вважають, що даний проект допоможе в налагодженні спілкування між поколіннями, організації молодіжного інтернет-руху, формуванні бази даних ветеранських спогадів. Працюючи над втіленням проекту в життя відбуватиметься системне спілкування молоді з ветеранами на основі спільного інтересу – ведення персональної сторінки ветерана у соціальній мережі, створення бази даних відео- та фотодокументів, іншої інформації про ветеранів.
   Координатори акції в районі, вбачають серед шляхів втілення проекту в життя – залучення громадських організацій, навчальних закладів, установ та організацій, усіх зацікавлених до роботи над проектом. Організатори вже залучилися підтримкою по реалізації «Ветеран-онлайн», райдержадміністрації, районної газети «Честь хлібороба», ветеранських організацій та навчальних закладів.
   В Кіровограді буде створено спеціальний Координаційний Центр «Ветеран online», основна діяльність якого полягатиме в моніторингу бази даних ветеранів і організації молодіжного руху по реєстрації в соціальних мережах ветеранів.
   Даним проектом зацікавився й народний депутат від Партії регіонів Віктор Янукович, якому презентували проект в Кіровоградському педагогічному університеті під час його візиту до Кіровограда. Віктор Вікторович відзначив, що у разі якісних результатів проекту він готовий підтримати його та вивести на загальноукраїнський та згодом міждержавний рівень.
  Інна Онисько.

РЕАЛІЗАЦІЯ СОЦІНІЦІАТИВ ПРЕЗИДЕНТА:
ветеранам – постійна увага

У рамках виконання завдань Президента України, постійної турботи й підтримки ветеранів, які проживають у Бобринецькому районі голова райдержадміністрації Леонід Кравченко, заступник Валентин Мельник та заступник голови громадської ради Ярослав Костяк відвідали ветеранів у Витязівці та Рощахівці.  
“Обласна, районна влада й надалі робитиме усе, щоб люди, які на фронтах Великої Вітчизняної відстоювали свободу та незалежність нашої Батьківщини, а у повоєнні роки піднімали її з руїн та відбудували, відчували постійну підтримку та турботу з боку влади, – наголосив під час зустрічі з ветеранами голова райдержадміністрації”.
Делегація представників влади та громадськості відвідавши Івана Олександровича Макаренка, Тетяну Тихонівну Парамієнко, Івана Михайловича Жосана, вручила пам’ятні таблички, у яких зазначено дані про закріплених за ветераном представників обласної, районної, сільської влади, соціального бізнесу, медичних і соціальних працівників і т.д. Керівництво району переконано, що така практика дозволить більш активно й оперативно реагувати на життєві потреби ветеранів. Враховуючи вік, здоров’я захисників Вітчизни є необхідність постійного контролю та уваги до них.
Крім того, керівник поцікавився потребами ветеранів й питаннями, у вирішенні яких він може посприяти. Так, Тетяні Тихонівні Парамієнко необхідно замінити інвалідний візок, а Іван Михайлович Жосан звернувся з проханням допомогти у ремонті стелі його житлового будинку. Ветеран Іван Олександрович Макаренко подякував представникам влади й сказав, що прохань у нього до них нема. Але голова РДА оглянувши житловий будинок намітив роботи, у яких буде надано допомогу ветерану.

Естафета памяті

Естафета крокує районом: від Федіївки до Миколо-Бабанки.

Прийшла естафета пам’яті “Слава визволителям України” й на територію Миколобабанської громади. Розділити урочисті хвилини прийшли не лише жителі та молодь села, а й гості з району: голова районної державної адміністрації Леонід Кравченко, голова районної ради Іван Танасієнко, голова  районної організації ветеранів України Інна Гребенюк.
Відповідаючи традиціям українського народу, школярі зустрічали гостей хлібом і сіллю та запросили до слова. Всіх присутніх керівництво району щиро привітало з цією нагодою, акцентуючи увагу на значимості Великої Перемоги над фашистськими загарбниками.
Естафета дала можливість кожному з присутніх вшанувати  пам’ять визволителів нашого краю. Символи естафети Прапор і альбом урочисто передала голова Федіївської громади Галина Дацун. Мала за честь перейняти естафету Олена Карась, голова Миколобабанської сільської ради. В цей день учні школи всім присутнім презентували прекрасні вірші про героїзм та подвиг воїнів-визволителів. Лунали чудові пісні про роки війни, вічну негасиму пам'ять. Проникливими були й виступи хорового аматорського колективу.    


Салютували з нагоди передачі символів естафети пам’яті

Всеукраїнська естафета пам'яті “Слава визволителям України” у селі Федіївка розпочалася з урочистої ходи та покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам-землякам. Крокували у колоні воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, учнівська молодь та жителі села.
Привітати федіївську територіальну громаду з урочистим заходом у пам'ять про загиблих та разом вшанувати земляків, які наближали Перемогу, завітали заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник, голова районної ради Іван Танасієнко, голова ветеранської організації Інна Гребенюк та делегація від Витязівської громади, яка передавала символи естафети, на чолі з головою сільради Валентиною Польніковою.
Ченці чоловічого монастиря Преподобного Федора-Студита провели службу біля пам'ятника по загиблим у роки ВВвійни. По закінченю служби, керівництво району привітало всіх присутніх з цією знаменою подією та доземно вклонилося мужнім воїнам, партизанам, підпільникам, усім, хто наближав звільнення Батьківщини від загарбників.
За традицією представникам влади федіївчани вручили хліб сіль, як знак шани та поваги, а також, як символ добробуту нашого степового хліборобського краю.
Пам'ять про сотні загиблих у роки війни вшанували хвилиною мовчання...
Валентина Польнікова, урочисто, від Витязівської громади передала символи естафети - альбом пам’яті і Прапор Перемоги, - голові Федіївської сільскої ради Галині Дацун.
Біля пам'ятника загиблим воїнам в цей день виступали діти. Наша молодь, наше майбутнє. Вони рядками віршів прославляли подвиг воїнів-визволителів, які сьогодні не забуті.
Акапельний спів пісні “Поклонимся великим тем годам” жителя Федіївки Степана Яриги додав заходу величі й ще раз підтвердив, що бобринчани пам’ятають, бобринчани шанують...
Наприкінці урочистої частини молодші учні випустили білих голубів, як символ вічного миру на Землі.
Багато горя принесла війна. Розлуки, смерті, розрухи, вигнання, полони… одним страшним словом – війна. Кровопролитна, нещадна, жорстока ВІЙНА…Сьогодні, зі сльозами на очах згадуємо те жахіття, і з спокоєм у душі, надією на світле майбутнє святкуємо Перемогу! Прославляємо її Героїв.
І святковий залп, гучне салютування, і пам’ятне фото… Слава визволителям України!


Стоїть величний Воїн… знамення вічної пам’яті про тисячі полеглих наших земляків…
Перемога свята, Перемога!
Свято миру, свободи й весни!
Чом тоді мої очі вологі? -
Бо не всі повернулись з війни!
Сплять мільйони загиблих в окопах, -
Це моєї країни сини…

Сьогодні, 5 листопада Червонозорівська територія зустрічала гостей з Бобринця, Павлогірківки та Мар’янівки.
Біля пам’ятного знака воїнам Великої Вітчизняної війни зібралися бобринчани, щоб урочисто передати символи Всеукраїнської естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
На мітингу-реквієму були присутні заступник голови районної державної адміністрації Валентин Іванович Мельник, голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк, голови Павлогірківської, Червонозорівської сільських рад –Віра Іванівна Мазенко та Людмила Миколаївна Копотій, представники Мар’янівки, жителі села, учнівська молодь.
Валентин Іванович, вітаючи громаду, зазначив про неоціненний внесок наших воїнів-земляків у наближення Великої Перемоги.
Схиливши голови, хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто заплатив за визволення Батьківщини власним життям і доземно вклонилися живим ветеранам, які є прикладом мужності та відваги.
Учні Червонозорівської школи, культпрацівники, продемонстрували підготовлений тематичний захід, який був представлений піснями про Перемогу, рідний край та рядками гарних патріотично насичених віршів, прози.


Від Кетрисанівки – до Павлогірківки. Естафета триває

Сьогодні, 29 жовтня, у погожий осінній день Павлогірківська громада зустрічала на своїй території Всеукраїнську естафету пам’яті, символи якої передавали кетрисанівці.  
Від імені районної влади, привітати громаду з урочистим днем завітав голова районної ради Іван Танасієнко.
Віра Василівна Мазенко, голова Павлогірківської сільської території вітала гостей хлібом і сіллю. Голова сільської ради у своєму виступі наголосила, що честь, яка випала території, перейняти символи естафети, це лише підтверджує справжню незабутню пам'ять про подвиг наших земляків у роки великої Вітчизняної війни.
Червоняк Олександр Васильович, голова Кетрисанівської сільської ради урочисто під оплески учнівської молоді Павлогірківки передав символи естафети: копію прапора Перемоги та альбом. Він щиро подякував ветеранам за їх мужність, звитягу, за те, що не шкодували сил, здоров’я задля визволення Батьківщини від німецького загарбника.
Діти, молодь висловили слова вічної вдячності ветеранам, воїнам Великої Вітчизняної війни у своїх тематичних виступах.
І житиме нетлінна пам'ять про полеглих, як горить Вічний вогонь… І житиме у серцях щира вдячність за мир на землі…З честю славили полеглих солдатів. З щирістю дякували живим

18 жовтня Кетрисанівська громада в урочистій обстановці під тематичні військові пісні і вірші перейняла символи естафети: копію Прапора та пам’ятний альбом від Бобринківської громади.
Наталія Притула, голова Бобринківської сільської ради привітали кетрисанівців зі святом, та відзначила, що Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям України” – це гідний звичай вшанувати пам'ять великих воїнів, які ціною свого життя рятували рідну землю від загарбника та одвічний борг й щира дяка перед ветеранами.
Олександр Червоняк, голова Кетрисанівської сільради відзначив, що естафета пам’яті пройде на їх території гідно, і для громади є честю додати історію свого краю у альбом, який вміщує дані з усіх територій району про роки кровопролитної Великої Вітчизняної війни.
Привітати учнівську молодь завітали голова районної ради Іван Танасієнко, заступник голови РДА Інеса Червоняк. Керівництво, звертаючись до присутніх, наголосило, що пам'ять про подвиги, про мужність і звитягу завжди житиме у наших серцях. Представники влади доземно вклонилися запашному короваю, яким зустрічала їх кетрисанівська громада та щиро подякували присутнім на заході ветеранам за їх бойову рать та стійкість у роки війни, і головне, побажали їм міцного здоров’я та довголіття.
Пронизливі слова звучали в ім’я Великої Перемоги, діти, школярі, жителі вручили квіти ветеранам Миколі Вернидубу та Володимир Троценко. Віримо, що усі сказані щирі, добрі слова сивочолим ветеранам обов’язково збудуться, а місцева влада, жителі, усі бобринчани сприятимуть забезпеченню гідного життя нашим визволителям


Естафету пам’яті вже перейняли жителі Новоградівки
11 жовтня Тарасівська територіальна громада урочисто передавала символи Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» новоградівцям.
В’ячеслав Вікторович Шворінь, голова Тарасівської сільради, під час передачі копії Прапора та альбому голові Новоградівської - Миколі Станіславовичу Нечаю, акцентував на важливій історичній митті. Він звернув увагу присутніх на значущість події, бо, як він зазначив, саме ми сьогодні «пишемо» нову історію. Головним у ній є повага до ветеранів, пам'ять про роки Великої Вітчизняної війни, шана та вдячність за подвиг наших земляків.
З привітальним словом до присутніх на заході також звернулися перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Різун та заступник голови районної ради Сергій Анатолійович Шевченко. Участь у заходах також приймала голова ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк та головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Світлана Василівна Кравченко.
Представники районної влади сказавши про мужність та неоціненний внесок у Перемогу наших бобринчан, звернули увагу на необхідність посилення уваги сьогодні до ветеранів та забезпечення їх гідними умовами життя.
Квіти до Меморіалу пам’яті, вірші і пісні про війну, глибокі й вдумливі слова про нетлінну пам'ять, пожерту тисяч земляків, які поклали на вівтар Перемоги свої життя…
Сьогодні, новоградівці, переймаючи символи естафети від своїх сусідів тарасівчан, перейняли не просто стяг та альбом. Це священні символи нашої поваги, шани, вдячності. Це наш біль, смуток, скорботи за тими, хто поліг на фронтах ВВвійни. Для нас, бобринчан, це сторінки історії, які гортаючи у альбомі, ми символізуємо з даниною вічної пам’яті.
Слава визволителям України!

Крокує районом естафета. Пам'ять про воїнів-земляків жива…
Від Веселівки до Тарасівки

Теплого, погожого осіннього дня, естафету пам’яті «Слава визволителям України», яка започаткована з нагоди відзначення 70-річного ювілею визволення нашого народу від фашистського загарбника та Перемоги у Великій Вітчизняній війні урочисто перейняла Тарасівська територія.
Гостинний зал сільського Будинку культури зустрічав гостей, які приїхали передати символи естафети від Веселівського краю, - голову сільської ради Костянтина Секрета та клубних працівників. Також, з нагоди заходів, привітати тарасівчан завітали заступник голови райдержадміністрації Валентин Іванович Мельник, заступник голови районної ради Сергій Анатолійович Шевченко, голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк.
Кожна територіальна громада, яка зустрічала естафету на своїй території, щоразу дивує своєю оригінальністю, сценарним планом, чуттєвими, вдумливими виступами шкільної молоді.
Тарасівка також додала своїх перлів, які гармонійно поєдналися з тематикою війни, оспівуванням Великої Перемоги та віддання шани полеглим і живим, тим, хто подарував нашій країні мир, спокій, незалежність та волю від загарбників.
Цікаві пісенні виступи, змістовні вірші школярів, декламування творів, і червоний стяг, цифра сімдесят в оформленні сцени… усе говорило, що сьогодні, 8 жовтня, Тарасівка з гідністю і честю перейняла символи естафети – копію Прапора та альбом.
Присутнє керівництво на заході, наголосило на важливих завданнях молоді сьогодення – знати, пам’ятати, шанувати…
Голови ж сільських виконавчих комітетів, Костянтин Леонідович, який передавав символи та Станіслав ??? Шворінь, переймаючи альбом та Прапор, відзначали на високій місії кожної території – гідно зустріти й провести естафету пам’яті «Слава визволителям України» на територіях. А також, принагідно додати у альбом про визволення Бобринецького району частинку історії кожного села, яке визволялося у щасливий і такий довгоочікуваний 1945-й рік Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.


Естафету перейняла Веселівська громада
2 жовтня Веселівська громада урочисто прийняла Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України», яка крокує районом з вересня цього року.
Альбом, як символ естафети, передали сьогодні від Костомарівського краю голові Веселівської сільської ради Костянтину Секрету.
Привітати місцевих жителів, висловити слова щирої вдячності ветеранам,  прибули голова районної ради Іван Васильович Танасієнко, керівник апарату районної державної адміністрації Людмила Йосипівна Олексієнко та голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк.
Представники районної влади впевненні, що естафета пам’яті це не лише патріотичне виховання, це написання нової історії, в якій сучасна молодь знає про лихоліття війни, пам’ятає свої героїв-земляків і шанує їх мужній безкорисливий подвиг.
Тематична експозиція, учні у військовій формі, пісні про велику Перемогу, слова про ратний подвиг наших земляків… хвилина мовчання за загиблими та квіти тим, хто в далекому 1945 році наближав визволення рідного краю від німецького загарбника. Гарний, сповнений пам’яті, поваги та вдячності до воїнів-ветеранів Великої Вітчизняної війни захід, пройшов сьогодні у стінах Веселівського сільського Будинку культури.

Кінохроніка від костомарівців: естафета пам’яті продовжує свій шлях районом

Естафета пам’яті “Слава визволителям України” продовжує крокувати районом. Цього разу символи естафети від куйбишевців приймала Костомарівська громада.
На заході були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Різун, голова районної ради Іван Танасієнко, голова районної ветеранської організації Інна Гребенюк, ветерани Великої Вітчизняної війни Василина Василь Юрійович, Пікульченко Григорій Тимофійович, учнівська молодь, мешканці села.
Голова Костомарівської сільської ради Галина Ільчишина привітала всіх присутніх на своїй території, наголосивши на важливість цієї події, також виступили зі словами вітання Олексій Різун та Іван Танасієнко. Куйбишевська голова сільської ради Валентина Денисова передала копію Прапора Перемоги та альбом Галині Ільчишеній.
Захід приурочений естафеті пам’яті “Слава визволителям України” костомарівці назвали  “Дорогами фронтової пісні”, і не даремно. Мало хто з молоді знає історію створення воєнних пісень. Кінокадри воєнної хроніки переплелись з піснями воєнних років, а ведуча заходу розповідала історію виникнення кожної пісні. Так прозвучали такі відомі музичні твори, як: “Вставай страна огромная...” , “Синий платочек”, “Журавлі” та багато інших пісень, які були написані не просто композиторами, а душами людей, які боролися за визволення нашої Батьківщини.
На очах ветеранів та старшого покоління з’явилися сльози від побаченого на екрані. Впевненні, що й школярі кадри кінохроніки, яка про пекло війни запам’ятають та шануватимуть ратний подвиг ветеранів.
Наприкінці заходу присутнім на святі ветеранам вручено пам’ятні подарунки та привітання від наймолодших школярів віршами.       


За визволений рідний край слава визволителям!

Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка стартувала у районі 24 серпня, вже пройшла Свердловською, Олексіївською, Сугокліївською та Василівською сільськими територіями.
Сьогодні, 19 вересня, честь перейняти символи естафети: копію Прапора Перемоги та альбом, мали куйбишевці.
Громада, гості з району в обличчі голови райдержадміністрації Леоніда Кравченка, його заступника Валентина Мельника, керівника апарату РДА Людмили Олексієнко, голови районної ради Івана Танасієнка, голови районної ветеранської організації Інни Гребенюк, зібралася у центрі села Куйбишево, біля оновленого пам’ятного знака воїнам Великої Вітчизняної війни.
Участь в урочистостях приймали також начальник відділу культури і туризму РДА Лариси Гребень, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко, учнівська молодь, жителі території.
«У наших серцях вже не одне десятиліття живе почуття глибокої вдячності й шани до наших славних земляків, воїнів-переможців часів Великої Вітчизняної війни. До людей сильних духом, які з червня 41-го по переможний травень 45-го боролися з ненависним загарбником. Наші земляки, відважні воїни, не задумуючись, не шкодуючи, клали на вівтар Великої Перемоги свої молоді роки і життя, - з такими словами звернувся очільник РДА Леонід Кравченко до учасників заходу. - У Бобринецькому районі реалізується обласна акція «Зірка пам’яті». На сьогодні проблеми й турботи ветеранів нам не просто відомі, ми переймаємося їх вирішенням. Відремонтовані лікарняні палати, якісне медичне обслуговування, ремонти домівок ветеранів, забезпечення їх усім необхідним. І попри все це, ми залишаємося їм винні за їх ратний подвиг, мужність у боях за Батьківщину, тяжкі повоєнні роки відбудови, зрештою, за вільну й незалежну Україну, за мирне небо», - продовжив керівник.
Враховуючи наближення відзначення Дня партизанської слави, керівництво принагідно подякувало ветеранам-партизанам та підпільникам: «Історія підтвердила подвиги партизанів і підпільників. Їх внесок в ім'я свободи майбутніх поколінь, в ім’я Великої Перемоги – неоціненний. Напередодні відзначення Дня партизанської слави, ми низько вклоняємося та висловлюємо ветеранам, підпільникам та партизанам сердечну вдячність за ратну звитягу, за сміливість та відвагу», - сказав Леонід Кравченко.
Щирі слова вдячності ветеранам проголосив й голова районної ради Іван Танасієнко. Він акцентував на важливості естафети, яка проходить у нашому районі. Наголосив, що символи естафети від громади до громади збагачуватимуться історією бобринчан, ратними подвигами, великими перемогами ціною в життя наших земляків.
Керівники у своїх виступах були єдині й у словах-подяці депутату районної ради, керівнику фермерського господарства Володимиру Івашині, за сприяння якого відновлено пам’ятний знак у Куйбишевому. Він же дав настанову жителям та молоді, берегти й доглядати стеллу, шанувати подвиг земляків…
Найцікавішою та найтрепетнішою частиною заходу стала передача символів естафети від Василівської громади. Головою сільської ради Валентином Курачем було передано альбом та стяг Валентині Денисовій, керівнику сільради Куйбишево.
Пісні про війну, пісні про Велику і Святу Перемогу…сльози бриніли на очах, линули спогади учнівської молоді про воїнів-земляків, про їх скалічені долі…Водночас була і тривога, і радість: сумно за тими, хто поліг на фронтах, хто не повернувся додому, а радісно – за мирне небо, за Вільну, Незалежну Україну, за визволений рідний край.


Від Сугокліївки-Василівці. Естафета крокує районом

Головною подією цього тижня для жителів села Василівка була передача Всеукраїнської естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
17 вересня у сільському Будинку культури відбулася урочиста передача символів естафети - альбому та прапору від Сугокліївської громади до Василівської. На заході були присутні: керівник апарату районної державної адміністрації Людмила Олексієнко,  голова районної ради Іван Танасієнко, голова районної ветеранської організації Інна Гребенюк, мешканці села, учнівська молодь.
Присутні гості з району звернулись з вітальним словом до жителів громади, зазначивши, про вагомий внесок у патріотичне виховання підростаючого покоління, який вносить проведення естафети пам’яті “Слава визволителям України”, зокрема й на території нашого Бобринецького району.
Працівниками сільського Будинку культури було підготовлено концертну програму, в якій приймали участь не лише працівники культури, а й учні школи та жителі села.
Багато було оспівано та сказано слів про війну, про вдовину долю, про доблесть солдат, про сльози матерів та головною прикрасою концертної програми був виступ шкільного дитячого хору. Кожен виступ доторкнувся до самого серця глядачів. Жителі села та гості залишилися задоволеними проведеним заходом, а естафета й далі крокуватиме районом. Наступною за честь матиме прийняти символи естафети Куйбишевська територія.

Естафета пам’яті: від Бобринця до Свердлово

Церемонія передачі символів естафети від міста до села Свердлово відбулася сьогодні, 3 вересня біля свердловського пам’ятного знаку воїнам Великої Вітчизняної війни.
Бобринецька міська рада урочисто передала символи естафети – копію Прапора Перемоги у Великій Вітчизняній війні та альбом, в який кожна територія вміщуватиме історичні матеріали про хід визволення їх сільського краю.
На святковому мітингу перед учнівською молоддю, сельчанами, виступили міський голова міста Бобринця Анатолій Могиленко, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Олексієнко, голова районної ради Іван Танасієнко, депутат районної ради, керівник місцевого СФГ «Галина» Сергій Німенко та голова Свердловської сільської ради Віктор Поліщук.
Також в урочистостях приймали участь голови міської та районної ветеранських організацій Раїса Тофан та Інна Гребенюк.
Зі словом, від імені райдержадміністрації звернулася Людмила Олексієнко: «Естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка була ініційована ветеранськими організаціями пролягатиме сільськими територіями нашого району. Символи естафети від громади до громади збагачуватимуться історією бобринчан, ратними подвигами, великими перемогами ціною в життя наших земляків. Переконана, що українці ніколи не забудуть про героїчні сторінки історії, про ту страшну ціну, яку заплатило старше покоління за мирне майбутнє нащадків, за наше право на життя. Світла пам'ять про всіх полеглих у кровопролитних битвах, загиблих у підпіллі, на окупованій території та на чужині - у концтаборах і на каторжних роботах - завжди житиме в наших серцях.Низький уклін та щира дяка ветеранам війни за величний бойовий і трудовий подвиг».
Молодь та жителі села вшанували пам'ять загиблих у роки війни односельчан, подякували за ратний подвиг воїнів-героїв, які здобули для Батьківщини велику Перемогу.
 Державний Гімн, пісні про війну, глибокі й змістовні слова… захід був сповнений патріотичністю, щирою дякою воїнам-землякам, глибокою шаною та повагою до ветеранів. Покладені квіти до пам’ятних знаків, хвилина мовчання…і довгі списки тих, хто загинув у кровопролитній боротьбі за визволення, тих, хто пішов у небуття…
 Сьогоднішній захід не залишив байдужим жодне серце. Душі присутніх переповнилися водночас радістю за світле майбуття вільної України та гіркою скорботою за загиблими воїнами-українцями.
 Естафета крокує районом. Наступною територією, яка матиме честь долучитися до естафети буде Олексіївська сільська рада.
Наше завдання сьогодні пронести Прапор воїнської слави всією Бобринеччиною, аби в серцях людей не згасла пам’ять про війну, про мужність, ратний подвиг воїнів-бобринчан.Слава визволителям! Естафета пам’яті стартувала

24 серпня на території району стартувала Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям”. Символи естафети урочисто були передані від керівництва району, в особі першого заступника голови райдержадміністрації Олексія Різуна, міському голові – Анатолію Могиленку. Далі естафета пройде територіями сільських громад.
«Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» важлива подія, яка започатковує у нашому районі відзначення 70-річного ювілею визволення нашого народу від фашистського загарбника та Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Естафета – це ще одна нагода поринути в історію, пройнятись гордістю за наш рідний край. Сьогоднішнє дійство дасть можливість кожному з нас усвідомити свій нерозривний зв'язок з рідною землею, відчути духовну спорідненість з її звичаями і традиціями, скласти данину шани і поваги великим і мудрим попередникам, які творили історію нашого краю», - звернувся Олексій Леонідович до присутніх.
Переймаючи символи естафети, альбом та прапор, міський голова сказав: «Естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка була ініційована ветеранськими організаціями пролягатиме територіями нашого району. Місто отримало честь розпочати відповідальну місію. Впевнений символи естафети від громади до громади збагачуватимуться історією бобринчан, ратними подвигами, великими перемогами ціною в життя наших земляків. Українці ніколи не забудуть про героїчні сторінки історії, про ту страшну ціну, яку заплатило старше покоління за мирне майбутнє нащадків, за наше право на життя».


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню