Акція "Зірка пам’яті" - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Акція "Зірка пам’яті"

Внутрішня політика


ВШАНУВАЛИ ВИЗВОЛИТЕЛІВ УКРАЇНИ


28 жовтня
2019 року з нагоди 75-тої річниці визволення України від нацистських загарбників у роки Другої світової війни представниками від органів влади та місцевого самоврядування району було вшановано пам’ять воїнів-визволителів.
Зокрема, делегаціями на чолі з головою райдержадміністрації Олегом Тертичним та заступником голови районної ради Наталією Сабліною здійснено покладання квітів до пам’ятників Невідомому солдату, загиблим вчителям та учням. Хвилиною мовчання вшановано світлу пам’ять про визволителів України.
Зауважимо, що під час Другої світової війни 1939-1945 років саме на території сучасної України відбулися одні із ключових битв за визволення Європи від нацистських окупантів. У ході звільнення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. Вже 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня визволителі вийшли на сучасний кордон нашої держави.


ЗГАДАЛИ ПАМ’ЯТНУ ДАТУ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ В РОКИ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Саме цього дня в 1944 році територію України покинув останній солдат нацистського рейху.
25 жовтня
2019 року напередодні свята у районній дитячій бібліотеці працівниками сфери культури був підготовлений відповідний тематичний захід для учнів ПТУ № 32, на який також завітали представники від органів влади та місцевого самоврядування району.
Зокрема, з нагоди 75-тої річниці визволення України від нацистських загарбників принагідно привітали гостей районної дитячої бібліотеки: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова та військовий комісар Микола Капітоненко. Акцентували увагу на значущості прийдешньої дати та тої ціни, яку заплатили визволителі заради досягнення омріяної перемоги. Провели паралелі між тою війною та сучасною неоголошеною, що йде сьогодні на сході України.
Крім того, під час тематичного заходу керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова передала голові районної організації ветеранів України Інні Гребенюк спеціально виготовлену за підтримки райдержадміністрації книгу “Жителі Бобринецького району, які були призвані до лав радянської армії 1941-1945 рр.”. Книга, над формуванням якої працювала декілька років районна організація ветеранів України, містить у собі більше трьох тисяч імен наших земляків, що були призвані до лав Червоної армії в роки німецько-радянської війни. Також книга, яка виготовлена за сприяння благодійників із Кропивницького, буде слугувати яскравим свідченням мужності та героїзму бобринчан у Другій світовій війні та стане нагадуванням про їх подвиг для прийдешніх поколінь.
Закінчився відповідний захід тематичними номерами, що були підготовлені та представлені працівниками районного Будинку культури та аматорами. Чудові, змістовні номери створили незабутню атмосферу напередодні пам’ятної дати визволення України від нацистів у роки Другої світової війни.


ПРИВІТАЛИ ВЕТЕРАНІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ З ДНЕМ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ПРИЙДЕШНІМ ДНЕМ ПЕРЕМОГИ


8 травня 2019
року з нагоди пам’ятних дат, пов’язаних з перемогою над нацизмом в роки Другої світової війни, представники від органів влади та місцевого самоврядування відвідали ветеранів, що проживають на території району та вручили їм продовольчі пакунки.
Зокрема, голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська спільно з директором районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), депутатом райради Людмилою Олексієнко завітали до ветерана Другої світової війни Павла Крамаренка, що проживає у Златопільській громаді. Разом із Златопільським сільським головою Віктором Поліщуком, учнями сільської школи принагідно привітали Павла Івановича та його родину з прийдешнім Днем перемоги, побажали миру та довголіття.
Цього ж дня керівництво району та голова громадської організації “Бобринецька районна рада сільгоспвиробників”, депутат районної ради Сергій Німенко побували у Чарівненській сільраді. Спільно із Чарівненським сільським головою Миколою Крамаренком поспілкувалися з жителем громади, ветераном Іваном Кондратьєвим, який розповів про свій бойовий шлях. З нагоди свят Івану Захаровичу було вручено продовольчий пакунок та матеріальну допомогу.
Крім того, Олег Тертичний та Олена Гадемська відвідали ветеранів, що проживають на території міста Бобринець. Так, із подарунками завітали до Дем’ян Дем’яновича Неклеси, Любові Григорівни Войнаровської, Івана Васильовича Хмарина та Віри Яківни Коваль. Щиро поспілкувалися з ветеранами Другої світової війни та висловили сердечні слова вдячності за здобуту перемогу над ворогом весною 1945-го.
Наш вічний обов’язок завжди пам’ятати про їх подвиг.


У ЧАРІВНОМУ СПІЛКУВАЛИСЯ З ВЕТЕРАНОМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


22 березня
2019 року голова райдержадміністрації Олег Тертичний з робочим візитом побував у Чарівненській громаді.
Разом з Чарівненським сільським головою Миколою Крамаренком очільник району завітав
до жителя Чарівненської громади, ветерана Другої світової війни Івана Кондратьєва.
22 березня
2019 року Івану Захаровичу виповнилося 94 роки. Голова райдержадміністрації принагідно привітав ветерана з Днем народження. Побажав міцного здоров’я, наснаги, довголіття та висловив щирі слова подяки за внесок у велику перемогу над агресором в роки Другої світової війни. Від імені райдержадміністрації та сільської ради ветерану було вручено продовольчі пакунки.


НА БОБРИНЕЧЧИНІ ЗАВЕРШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ЕСТАФЕТИ ПАМ’ЯТІ “СЛАВА ВИЗВОЛИТЕЛЯМ УКРАЇНИ”


4 січня
2019 року у великій залі адміністративного приміщення відбулися урочистості з нагоди завершення проведення на території Бобринецького району естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
З вітальними словами до присутніх звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько та заступник голови районної ради Наталія Сабліна. Керівники району наголосили на вагомості організації відповідних меморіальних заходів у рамках проведення естафети та закликали берегти пам’ять про визволителів рідного краю в ході Другої світової війни.
У свою чергу Буховецький сільський голова Дмитро Гурдиш передав голові районної організації ветеранів України Інні Гребенюк символ естафети – альбом пам’яті, що увібрав у себе історичні матеріали, відомості про хід визволення тих громад району, якими крокувала естафета. Буховецька сільська рада ж стала останньою із них.
Також з нагоди свята з тематичними номерами перед присутніми виступили працівники районного Будинку культури. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих визволителів району.
Зауважимо, що за роки Другої світової війни на всіх фронтах мужньо боролися понад 9500 жителів Бобринеччини, з яких понад 4 тисячі поклали своє життя на вівтар перемоги. Наш вічний моральний обов’язок пам’ятати про них та сьогодні вшановувати живих свідків того найкривавішого військового конфлікту в історії людства.


ВІД БЛАГОДАТНОГО ДО МАР’ЯНІВКИ: ЕСТАФЕТА КРОКУЄ ГРОМАДАМИ РАЙОНУ


20 листопада
2018 року жителі Мар’янівської громади приймали естафету пам’яті “Слава визволителям України”. Альбом пам’яті, як символ естафети, передала Мар’янівському сільському голові Анатолію Цидуляку Благодатненський сільський голова Валентина Денисова.
З нагоди урочистої події в приміщенні сільського музею за участі першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Когадька і голови районної організації ветеранів України Інни Гребенюк відбувся святковий тематичний захід. Останній був підготовлений аматорами, вчителями та учнями філії “Мар’янівський заклад загальної середньої освіти I ступеня”.
Після завершення тематичного заходу присутніми було здійснено покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-визволителям, що розміщений на території громади. Зауважимо, що 112 мешканців села Мар’янівка воювали на полях битв Другої світової війни, 44 з яких загинули, а 58 були нагороджені орденами та медалями. Мар’янівцями хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих визволителів рідного краю.


БЛАГОДАТНЕНСЬКА ГРОМАДА ПРИЙМАЛА ЕСТАФЕТУ ПАМ’ЯТІ


15 листопада
2018 року в приміщенні Грузького сільського клубу Благодатненської сільради відбувся тематичний захід з нагоди передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України” від Бобринківської громади до Благодатненської.
Передавала альбом пам’яті делегація на чолі з Бобринківським сільським головою Мариною Утуловою. Приймала естафету від жителів Благодатненської території сільський голова Валентина Денисова.
З нагоди свята до Грузького також завітали керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова та голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк. Вітаючи присутніх жителів Благодатненської громади з урочистою подією прийняття естафети пам’яті “Слава визволителям України” Галина Юріївна відзначила значущість проведення відповідних заходів в рамках неї. Побажала миру, достатку, благополуччя та подякувала за організацію тематичного дійства.
Зокрема, у рамках заходу керівником аматорського фольклорного колективу “Степівчанка” Грузького СК Любов’ю Петренко та учнями філії “Грузький заклад загальної середньої освіти” підготовлено та представлено святкову програму.
Під час дійства теплі слова подяки лунали на адресу визволителів рідного краю, присутнім в залі воїнам-інтернаціоналістам, ліквідаторам аварії на ЧАЕС та учасникам АТО від Благодатненської громади. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих в роки Другої світової війни та полеглого під час проведення антитерористичної операції на сході України земляка Віталія Петровича.
Після завершення тематичного заходу делегаціями від Благодатненської та Бобринківської громад було здійснено покладання квітів до братської могили, що знаходиться на території села Грузьке. У братській могилі знайшли свій останній спочинок 7 воїнів-визволителів, які загинули 17 березня та були перепоховані 5 серпня 1944 року. Серед них молодший лейтенант Степан Бадульян і 6 невідомих солдат. Подібне поховання також знаходиться й в селі Благодатне.
Нагадаємо, що з початка жовтня в районі продовжує тривати Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям України”. В рамках останньої передбачено проведення ряду меморіальних заходів, присвячених увічненню перемоги над нацизмом та вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни. Наступною естафету пам’яті після Благодатненської громади буде приймати Мар’янівська сільська рада.


НОВОГРАДІВЦІ ПЕРЕДАЛИ ЕСТАФЕТУ ПАМ’ЯТІ ЖИТЕЛЯМ БОБРИНКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ


13 листопада
2018 року в Бобринківській ЗШ I-II ступенів відбулися урочистості з нагоди передачі Бобринківській громаді естафети пам’яті “Слава визволителям України” від жителів Новоградівської сільради.
Бобринківській громаді альбом пам’яті передала делегація від Новоградівської території на чолі з сільським головою Миколою Нечаєм. Приймала естафету Бобринківський сільський голова Марина Утулова.
З тематичними номерами виступили вчителі та учні сільської школи. Останні піснями та віршами прославляли славний подвиг звільнення рідного села в роки Другої світової війни, а місцеві аматори представили невеличку театральну сцену із буднів воїнів-визволителів. Окремо згадано та вшановано пам’ять загиблого під час проведення антитерористичної операції на сході України односільчанина Григорія Діанова.
У ході урочистостей з вітальними словами звернулися заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк та голова Бобринківської первинної організації ветеранів України Світлана Тітаренко. Принагідно привітали жителів громади з прийдешньою 75-ю річницею звільнення області від нацистських загарбників та подякували за гідну організацію свята.
Після завершення урочистого заходу присутніми було здійснено покладання квіткових композиції до Обеліска пам’яті загиблим воїнам-визволителям. Хвилиною мовчання та салютом вшановано світлу пам’ять полеглих в роки Другої світової війни.


ЕСТАФЕТУ ПАМ’ЯТІ ПРИЙНЯЛИ НОВОГРАДІВЦІ


8 листопада
2018 року жителі Новоградівської громади приймали естафету пам’яті “Слава визволителям України”.
В актовому залі сільської ради відбулася урочиста церемонія передачі альбому пам’яті новоградівцям делегацією від Тарасівської громади на чолі із сільським головою В’ячеславом Шворінем.
Приймаючи символ естафети Новоградівський сільський голова Микола Нечай розповів, що 200 односільчан загинуло на фронтах битв Другої світової війни, багато повернулося з пораненнями… У подальшому саме ці люди та їхні діти розбудовували Новоградівку, щиро працювали на своїй землі заради блага рідного краю та України.
З нагоди свята учнями Новоградівської сільської школи було підготовлено тематичну програму, яка увібрала в себе невеличкий екскурс в історію про хід визволення України від окупантів та пронизливі, емоційні тематичні номери. Останні не залишили байдужим нікого з присутніх.
На урочистий захід також завітали голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна та голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк.
Звертаючись з вітальними словами до жителів громади, молоді села керівництво району наголосило на значущості проведення на Бобринеччині меморіальних заходів у рамках відзначення 75-ї річниці звільнення Кіровоградської області від нацистських загарбників в роки Другої світової війни. Закликали берегти пам’ять про визволителів та подякували організаторам заходу за теплий прийом.
Крім того, користуючись нагодою, Олег Тертичний та Наталія Сабліна за сумлінну працю, особистий внесок у розвиток культурної сфери району та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначили Грамотою райдержадміністрації та районної ради директора Новоградівського сільського Будинку культури Олену Нечай. Принагідно привітали з прийдешнім святом та побажали нових професійних здобутків.
Після завершення урочистої церемонії передачі естафети пам’яті присутніми було здійснено покладання квітів до Обеліску Слави загиблим землякам в роки Другої світової війни. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять про визволителів рідного краю.


ВІД ВЕСЕЛІВКИ ДО ТАРАСІВКИ: ЕСТАФЕТА ПРОДОВЖУЄ КРОКУВАТИ БОБРИНЕЧЧИНОЮ


6 листопада
2018 року в приміщенні Тарасівської ЗШ I-III ступенів відбулася урочиста церемонія передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України” від Веселівської до Тарасівської громади.
Передавав альбом пам’яті тарасівцям Веселівський сільський голова Костянтин Секрет. Приймав естафету від імені жителів громади Тарасівський сільський голова В’ячеслав Шворінь.
З нагоди урочистої події до Тарасівської громади також завітали голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк. Принагідно привітали тарасівців із прийняттям естафети, побажали миру, достатку, всебічних успіхів викладачам та учням сільської школи.
Нагадаємо, що з початку жовтня в районі розпочалася Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям України”. Наразі вона вже побувала у Златопільській, Олексіївській, Сугокліївській, Василівській, Кетрисанівській та Веселівській громадах. Наступною територією, яка буде приймати естафету пам’яті після Тарасівської, стане Новоградівська сільська рада.


ЕСТАФЕТА КРОКУЄ РАЙОНОМ: ВІД КЕТРИСАНІВКИ-ВЕСЕЛІВЦІ


30 жовтня
2018 року в приміщенні Веселівського сільського Будинку культури відбулася урочиста церемонія передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України”. Альбом пам’яті, як символ естафети, передав секретарю Веселівської сільської ради Наталії Алещенко Кетрисанівський сільський голова Олександр Червоняк.
У ході заходу з тематичними номерами перед присутніми виступили учні Веселівської ЗШ I-III ступенів. Очевидець подій Другої світової війни, вчитель сільської школи Іван Скрипник розповів про бойових шлях солдатів під час визволення рідного краю від нацистських окупантів.
Привітали жителів Веселівської громади з прийняттям естафети також перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько, заступник голови районної ради Наталія Сабліна та голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк. Наголосили на вагомості проведення в районі естафети пам’яті та виголосили слова вдячності за організацію свята.
Після завершення урочистостей в СБК учнями сільської школи, веселівцями було здійснено покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-визволителям, що розміщений на території громади. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих в роки Другої світової війни.


ЕСТАФЕТУ ПРИЙНЯЛИ ЖИТЕЛІ КЕТРИСАНІВКИ


23 жовтня
2018 року в Кетрисанівці відбулися урочистості з нагоди передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
Кетрисанівцям альбом пам’яті передала делегація від Василівської громади на чолі з сільським головою Валентином Курачом. Приймав естафету від імені жителів громади Кетрисанівський сільський голова Олександр Червоняк.
Зі словом виступили: заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк, голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк та Кетрисанівський сільський голова Олександр Червоняк.
Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих у роки Другої світової війни, Афганського конфлікту та під час проведення антитерористичної операції на сході України.
У ході урочистостей учні Кетрисанівської сільської школи виступили з тематичною програмою.


ЕСТАФЕТА ПРОДОВЖУЄ КРОКУВАТИ БОБРИНЕЧЧИНОЮ: ВІД СУГОКЛІЇВКИ-ВАСИЛІВЦІ


19 жовтня
2018 року у Василівському сільському Будинку культури відбулися урочистості з нагоди передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України” від Сугокліївської громади до Василівської.
З нагоди святкової події до Василівської громади завітали: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, заступник голови районної ради Наталія Сабліна та голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк.
Передавала альбом пам’яті василівцям делегація від Сугокліївської громади на чолі з секретарем сільської ради Валентиною Деркач. Приймав естафету від імені жителів громади сільський голова Валентин Курач.
Зауважимо, що у Василівці захороненні партизани, які діяли на території району в роки Другої світової війни. Серед них відома Леніна Топор, яка спільно із своїми побратимами у мовах підпілля боролася із нацистськими окупантами.
Групою партизан, в якій перебувала Леніна Топор, за короткий час було знищено 15 нацистів, 5 автомобілів, звільнено з концтаборів 67 військовополонених. На жаль підпільна група перед самим визволенням Бобринеччини була заарештована і 12 лютого 1944 року розстріляна.
Присутніми хвилиною мовчання вшановано світлу пам’ять полеглих воїнів у роки Другої світової війни, Афганської кампанії та під час проведення операції Об’єднаних сил на сході України.
У ході урочистостей з тематичними номерами виступили аматори СБК та учні Василівської сільської школи. Жителі села та запрошені гості залишилися задоволеними проведеним святковим заходом. Наступною прийматиме естафету буде Кетрисанівська сільська рада.


ЕСТАФЕТУ ПРИЙНЯЛА СУГОКЛІЇВСЬКА ГРОМАДА


16 жовтня
2018 року за участі заступника голови райдержадміністрації Людмили Сопільняк, заступника голови районної ради Наталії Сабліної, голови районної організації ветеранів України Інни Гребенюк, учнів та вчителів Сугокліївської ЗШ І-ІІ ступенів у приміщенні Сугокліївського сільського Будинку культури відбулася урочиста церемонія передачі жителям Сугокліївської громади символу естафети пам’яті “Слава визволителям України” – альбому.
Передавали альбом пам’яті жителі Олексіївки на чолі з сільським головою Іваном Кравченком. Прийняла символ естафети Сугокліївський сільський голова Галина Кулікович.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих в роки Другої світової війни.
З тематичною програмою виступили учні Сугокліївської сільської школи.


ЕСТАФЕТА КРОКУЄ РАЙОНОМ: ВІД ЗЛАТОПІЛЛЯ-ОЛЕКСІЇВЦІ


11 жовтня
2018 року в Олексіївській ЗШ І-ІІІ ступенів відбулася урочиста церемонія передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України” від Златопільської громади до Олексіївської.
На святковому заході були присутні: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк, педколектив та учні сільської школи, мешканці Олексіївки. Передавали символічний альбом пам’яті олексіївцям жителі Златопілля на чолі з сільським головою Віктором Поліщуком.
З нагоди урочистостей слово мав голова райдержадміністрації Олег Тертичний. Посадовець відзначив вагомий внесок у національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, що дає проведення в районі естафети пам’яті “Слава визволителям України”. Наголосив на символічності сьогоднішнього заходу та щиро подякував його організаторам.
У свою чергу Олексіївський сільський голова Іван Кравченко приймаючи естафету від сусіднього села розповів, що за роки Другої світової війни з фронтів не повернулося 132 односільчанина, а останній ветеран, який проживав на території громади відійшов у вічність два роки тому… Хвилиною мовчання вшановано пам’яті загиблих воїнів тієї страшної, лихої та жорстокої війни.
Під час урочистого заходу з тематичною програмою виступили учні та вчителі Олексіївської сільської школи, місцеві аматори. Змістовні номери не залишили байдужим нікого з присутніх.
Наступною приймати естафету пам’яті “Слава визволителям України” від Олексіївської сільради буде Сугокліївська громада. Сама ж естафета триватиме в районі до кінця поточного року.


НА БОБРИНЕЧЧИНІ ПРОХОДИТЬ ЕСТАФЕТА ПАМ’ЯТІ “СЛАВА ВИЗВОЛИТЕЛЯМ УКРАЇНИ”


8 жовтня
2018 року в приміщенні КЗ “Златопільська загальноосвітня школа I-II ступенів” відбулася церемонія передачі естафети пам’яті “Слава визволителям України” жителям Златопільської сільської ради.
Передати символічний альбом, в який кожна громада району вміщуватиме історичні матеріали про хід визволення їх сільського краю, до Златопілля завітали голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної організації ветеранів України Інна Гребенюк.
Звертаючись до присутніх жителів Златопілля, педагогічних працівників та учнів сільської школи Олег
Тертичний наголосив на значущості проведення естафети пам’яті. Відзначив, що вона є важливою подією, яка започатковує у нашому районі святкування 75-ї річниці звільнення області від нацистських окупантів в роки Другої світової війни.
Також у рамках заходу було зауважено, що під час Другої світової війни 206 жителів Златопілля захищали Батьківщину, 103 з них нагороджені орденами і медалями. На честь визволителів у селі споруджено Обеліск Слави, на плиті якого викарбувано 115 імен загиблих воїнів-односельців та встановлено пам’ятник 15 воїнам-визволителям Златопілля.
Насамкінець перед присутніми з тематичними номерами виступили народний фольклорний автентичний колектив “Свердлівчанка” та учні Златопільської сільської школи. Символічний альбом від імені жителів громади прийняв сільський голова Віктор Поліщук. Наступною територією, якій буде передано естафету пам’яті “Слава визволителям України”, стане Олексіївська сільрада.

ВІТАЛИ ВЕТЕРАНА З 90 РІЧНИМ ЮВІЛЕЄМ

Привітали з 90-річчям людину, яка крок за кроком, разом з мільйонами побратимів під час Великої Вітчизняної війни відвойовувала мир і спокій, незалежність і свободу
Сьогодні, свій 90-й ювілей відзначив Іван Федорович Безверхий, учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, поважний ветеран міста й району, людина із значними досягненнями та неабияким бойовим, трудовим і життєвим досвідом.
За святковим столом зібралися його найближчі родичі, близькі. Привітати ветерана з днем народження, з солідним та поважним ювілеєм, завітали й голова райдержадміністрації Кравченко Леонід Григорович, міський голова Могиленко Анатолій Миколайович, голова міської ветеранської організації Тофан Раїса Іванівна.
Квіти, подарунки від керівництва та безліч теплих щирих слів вітання. Справжня повага та гордість переповнювали присутніх, бо перед ними людина, яка захистила Батьківщину від фашистської навали, яка виборювала мир для рідної країни.
“… Маючи лише 8 класів освіти у школі, нас з братами забрали на фронт. Воювали… Пройшли не одну європейську країну… виборювали свободу Батьківщині…”, - згадував Іван Федорович під час розмови з гостями.
І до сьогодні, сивочолий ветеран, понад пережите, понад усі труднощі, які випадали йому на долю, нелегку працю у післявоєнні роки, пам’ятає ціну Перемоги.
Захоплюючись мужністю шановного Івана Федоровича, його патріотичним духом, Леонід Григорович, тай усі присутні, бажали ветерану найперше міцного здоров’я та довголіття. І понад хвороби, які час від часу наступають, побажали йому витримки. А все інше… про все інше подбати тепер наш синівський обов’язок. Саме про це сказав голова райдержадміністрації: “Започаткована кілька років тому губернатором обласна програма “Зірка пам’яті” не є формальною . Вона нині стала ще більш актуальною. Так як, в силу часу, віку, ми, молодше покоління маємо дбати про вас – колишніх безстрашних, мужніх воїнів. Турбуватися про ваше лікування, гарантувати соціальний захист та й просто вирішувати інші життєві труднощі. Ми вдячні за Перемогу. Вдячні за відданість Батьківщині”.
Багато приємних слів лунало на адресу ветерана війни. Надіємося що такі зустрічі будуть ще і ще. І збиратимуться за його столом, у його домівці, щирі люди.


Реалізація програми “Зірка пам’яті”: стан справ та перспективи на майбутнє

20 листопада під головуванням очільника районної державної адміністрації Леоніда Кравченка відбулася нарада за участі голів сільських рад, директорів шкіл, представників управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації. Запрошені на нараду були також й представники місцевого соціально відповідального бізнесу.
На порядок денний було винесено важливе питання сьогодення, реалізацію якого контролює особисто голова обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко. Мова йшла про підсумки виконання у районі обласної програми “Зірка пам’яті” за період 2013 року та аналіз виконання поставлених завдань перед місцевою владою, відповідальними особами, соціальними, медичними працівниками і т.д.
Наталія Сабліна докладно проаналізувала виконання поставлених завдань. – Нагадаю слова Президента України Віктора Федоровича Януковича. Він сказав, про необхідність посилення турботи про учасників війни, інвалідів, вдів загиблих, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, жертв нацизму, забезпечення їх висококваліфікованою медичною допомогою, покращення житлових та побутових умов. Це наш святий обов'язок…, - з таких слів розпочала Наталія Анатоліївна.
Доповідач наголосила, що на початок акції в районі проживало 85 ветеранів. Станом на звітну дату -  41. Основною формою роботи “п’ятірки” є систематичне відвідування ветеранів. Наголошено, що про проведення акції всі задіяні виконавці зобов’язані звітувати та заносити до журналу “Турбота”, який є у кожній сільській раді.
Було акцентовано на результатах, які є після аналізу роботи у районі облдержадміністрацією. Зазначено, що кількість відвідувань у середньому на одного ветерана за 10 місяців 2013 року  така: соціальними працівниками - 31; по району -27, медичними працівника - 18; по району -2, представниками освіти - 16; по району -1, представниками місцевих органів влади - 12; по району -2, представниками бізнесу – 4; по району – 1.Доповідач звернула увагу, що соціальна підтримка ветеранів, їх життєзабезпечення гарантується системою пільг і компенсацій, які надаються за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у повному обсязі відповідно до чинного законодавства.  Для надання пільг на 2013 рік у державному бюджеті для району передбачено  2473,5 тис. грн. За 10 місяців 2013 року надано пільг на суму 2054,1 тис. грн. Пільги готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу вже отримали 100% домогосподарств ветеранів війни.
У поточному році проведено безоплатний капітальний ремонт  житлових будинків  1 інваліда війни та 1 члена сім’ї померлого інваліда війни на суму 43,7 тис. грн.
На 2013 рік за рахунок коштів обласного бюджету  придбано 1  санаторно-курортну путівку на суму 3,5 тис.грн.
У рамках служби “соціальне таксі” транспортну послугу надає 1 автомобіль. Протягом 10 місяців послугою скористалися 99 осіб, з яких 42% - ветерани війни.
Проаналізовано й роботу волонтерського руху. У загальноосвітніх навчальних закладах району діє 32 волонтерських загонів, що об’єднують 255 учнів, які закріплені за ветеранами та вдовами.
Головуючий на нараді Леонід Кравченко особливу увагу звернув закріплених за ветеранами на ставленні до своїх обов’язків. Адже уся робота не є формальною. Дійсно зроблено багато для тих людей, які воювали за визволення країни. Але й ще більше необхідно зробити. Тому робота активізована й продовжується. Керівник РДА закликав присутніх у залі бути відповідальними та виконувати свій синівський обов’язок з гідністю, як того і вимагає Глава держави.


Ветеран Великої Вітчизняної війни завжди рада візиту керівництва

13 листопада голова районної державної адміністрації Леонід Григорович Кравченко, заступник голови районної ради Сергій Анатолійович Шевченко відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Тетяну Тихонівну Парамієнко, яка проживає на території Витязівської сільської ради.
Цього дня, як зазначила донька Тетяни Тихонівни, її відвідували й з сільської ради, зокрема, голова сільради Валентина Олександрівна Польнікова.
Тетяна Тихонівна завжди дуже позитивно зустрічає гостей у своєму домі. Маючи поважний вік, а це 88 років, жінка досить оптимістична та радісна.
Час спілкування керівництва й ветерана завжди проходить за веселою доброю розмовою.
Леонід Кравченко, завжди, буваючи на території, обов’язково заїжджає відвідати Тетяну Тихонівну. Так і цього разу, керівник завітав з подарунками до ветерана та поділився розповіддю про цікавий тематичний захід, який відбувся цього дня у Витязівці з нагоди передачі символів естафети пам’яті “Слава визволителям України”. Керівник відзначив гарну організацію заходу, активну участь у ньому учнівської молоді та жителів села.
Голова РДА подякував ветерану за її заслуги та побажав міцного здоров’я ще на довгі роки.

Увага – ветеранам. Бобринецька “Зірка пам’яті” сяє все яскравіше
Заступник голови районної державної адміністрації Інеса Григорівна Червоняк, керівник апарату РДА Людмила Йосипівна Олексієнко,голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк відвідали ветеранів Великої Вітчизняної війни – Віру Яківну Коваль та Дем’ян Дем’яновича Неклесу.
Його вірші присвячені близьким, рідним і друзям,
а ще…суворим рокам війни…

Дем’ян Дем’янович Неклеса, ветеран бойових дій, зустрів гостей з щирою посмішкою. Завжди бадьорий, активний бобринчанин, поважна людина серед громади міста радо привітав представників влади.
Інеса Григорівна та Людмила Йосипівна привітали ветерана з Днем визволення України від німецьких загарбників, побажали йому міцного здоров’я, сили, наснаги радувати прийдешні покоління своїми чудесними віршами, поемами та подякували за активну позицію щодо патріотичного виховання молоді. Адже Дем’ян Дем’янович постійний учасник різноманітних зібрань молоді, шкільних уроків пам’яті. Він читає для учнівської молоді свої вірші, у них дуже часто червоною стрічкою проходить тема Великої Вітчизняної війни…
Час спілкування промайнув швидко, та впевненні, для ветерана воно було приємним. На останок зустрічі, Інеса Григорівна звернула увагу на реалізацію у районі обласної програми “Зірка пам’яті”. Заступник зауважила, що усі дії районної влади скеровані на забезпечення ветеранів соціальним захистом, якісним медичним обслуговуванням та були охоплені увагою, турботою. “Забезпечення достатнього рівня для ветеранів війни є одним із пріоритетів соціальної політики держави та Глави держави. Віктор Янукович поставив чіткі завдання перед владою на місцях забезпечити необхідну підтримку ветеранам, посилити соціальний захист”. Продовжуючи тему, представники райдержадміністрації поцікавилися потребами родини ветерана. Він розповів про потребу у операції, яка допоможе йому зберегти зір. Вислухавши про ситуацію, посадовці пообіцяли посприяти у питанні та надати допомогу ветерану
.
Спогади про війну живі… Хай ніколи більше не трапиться лиха!
Ось про що наголосила ветеран Віра Яківна Коваль сьогодні під час зустрічі із заступниками, які завітали до її домівки привітати її з Днем визволення України від німецького загарбника.
Звісно, здоров’я вже не те говорить жінка. Зрозуміло, адже має ветеран поважний вік. Медичне обслуговування, соціальна допомога, увага, усе задовольняє Віру Яківну. Головне, згадуючи роки кровопролитної війни, сивочола бабуся ніби закликає саму долю, щоб такого лиха, яке пережило людство з 1941 по 1945 роки більше ніколи не траплялося.
Людмила Олексієнко, керівник апарату РДА, вручаючи ветерану скромні гостинці та передаючи вітання від керівника району Леоніда Кравченка, акцентувала увагу: “Будьте певні, сьогодні, на виконання завдань Президента України щодо створення належних умов для життєзабезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни, поліпшення їх соціального та медичного обслуговування, районна влада робить усе можливе та необхідне. А головне, активно реалізує акцію “Зірка пам’яті”, і в її рамках керується конкретними планами і вже є неабиякі позитивні результати з її виконання для ветеранів, їх родин”.


Естафета памяті

Естафета крокує районом: від Федіївки до Миколо-Бабанки.

Прийшла естафета пам’яті “Слава визволителям України” й на територію Миколобабанської громади. Розділити урочисті хвилини прийшли не лише жителі та молодь села, а й гості з району: голова районної державної адміністрації Леонід Кравченко, голова районної ради Іван Танасієнко, голова  районної організації ветеранів України Інна Гребенюк.
Відповідаючи традиціям українського народу, школярі зустрічали гостей хлібом і сіллю та запросили до слова. Всіх присутніх керівництво району щиро привітало з цією нагодою, акцентуючи увагу на значимості Великої Перемоги над фашистськими загарбниками.
Естафета дала можливість кожному з присутніх вшанувати  пам’ять визволителів нашого краю. Символи естафети Прапор і альбом урочисто передала голова Федіївської громади Галина Дацун. Мала за честь перейняти естафету Олена Карась, голова Миколобабанської сільської ради. В цей день учні школи всім присутнім презентували прекрасні вірші про героїзм та подвиг воїнів-визволителів. Лунали чудові пісні про роки війни, вічну негасиму пам'ять. Проникливими були й виступи хорового аматорського колективу.    


Салютували з нагоди передачі символів естафети пам’яті

Всеукраїнська естафета пам'яті “Слава визволителям України” у селі Федіївка розпочалася з урочистої ходи та покладання квітів до пам'ятника загиблим воїнам-землякам. Крокували у колоні воїни-інтернаціоналісти, чорнобильці, учнівська молодь та жителі села.
Привітати федіївську територіальну громаду з урочистим заходом у пам'ять про загиблих та разом вшанувати земляків, які наближали Перемогу, завітали заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник, голова районної ради Іван Танасієнко, голова ветеранської організації Інна Гребенюк та делегація від Витязівської громади, яка передавала символи естафети, на чолі з головою сільради Валентиною Польніковою.
Ченці чоловічого монастиря Преподобного Федора-Студита провели службу біля пам'ятника по загиблим у роки ВВвійни. По закінченю служби, керівництво району привітало всіх присутніх з цією знаменою подією та доземно вклонилося мужнім воїнам, партизанам, підпільникам, усім, хто наближав звільнення Батьківщини від загарбників.
За традицією представникам влади федіївчани вручили хліб сіль, як знак шани та поваги, а також, як символ добробуту нашого степового хліборобського краю.
Пам'ять про сотні загиблих у роки війни вшанували хвилиною мовчання...
Валентина Польнікова, урочисто, від Витязівської громади передала символи естафети - альбом пам’яті і Прапор Перемоги, - голові Федіївської сільскої ради Галині Дацун.
Біля пам'ятника загиблим воїнам в цей день виступали діти. Наша молодь, наше майбутнє. Вони рядками віршів прославляли подвиг воїнів-визволителів, які сьогодні не забуті.
Акапельний спів пісні “Поклонимся великим тем годам” жителя Федіївки Степана Яриги додав заходу величі й ще раз підтвердив, що бобринчани пам’ятають, бобринчани шанують...
Наприкінці урочистої частини молодші учні випустили білих голубів, як символ вічного миру на Землі.
Багато горя принесла війна. Розлуки, смерті, розрухи, вигнання, полони… одним страшним словом – війна. Кровопролитна, нещадна, жорстока ВІЙНА…Сьогодні, зі сльозами на очах згадуємо те жахіття, і з спокоєм у душі, надією на світле майбутнє святкуємо Перемогу! Прославляємо її Героїв.
І святковий залп, гучне салютування, і пам’ятне фото… Слава визволителям України!


Стоїть величний Воїн… знамення вічної пам’яті про тисячі полеглих наших земляків…
Перемога свята, Перемога!
Свято миру, свободи й весни!
Чом тоді мої очі вологі? -
Бо не всі повернулись з війни!
Сплять мільйони загиблих в окопах, -
Це моєї країни сини…

Сьогодні, 5 листопада Червонозорівська територія зустрічала гостей з Бобринця, Павлогірківки та Мар’янівки.
Біля пам’ятного знака воїнам Великої Вітчизняної війни зібралися бобринчани, щоб урочисто передати символи Всеукраїнської естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
На мітингу-реквієму були присутні заступник голови районної державної адміністрації Валентин Іванович Мельник, голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк, голови Павлогірківської, Червонозорівської сільських рад –Віра Іванівна Мазенко та Людмила Миколаївна Копотій, представники Мар’янівки, жителі села, учнівська молодь.
Валентин Іванович, вітаючи громаду, зазначив про неоціненний внесок наших воїнів-земляків у наближення Великої Перемоги.
Схиливши голови, хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто заплатив за визволення Батьківщини власним життям і доземно вклонилися живим ветеранам, які є прикладом мужності та відваги.
Учні Червонозорівської школи, культпрацівники, продемонстрували підготовлений тематичний захід, який був представлений піснями про Перемогу, рідний край та рядками гарних патріотично насичених віршів, прози.


Від Кетрисанівки – до Павлогірківки. Естафета триває
Сьогодні, 29 жовтня, у погожий осінній день Павлогірківська громада зустрічала на своїй території Всеукраїнську естафету пам’яті, символи якої передавали кетрисанівці.  
Від імені районної влади, привітати громаду з урочистим днем завітав голова районної ради Іван Танасієнко.
Віра Василівна Мазенко, голова Павлогірківської сільської території вітала гостей хлібом і сіллю. Голова сільської ради у своєму виступі наголосила, що честь, яка випала території, перейняти символи естафети, це лише підтверджує справжню незабутню пам'ять про подвиг наших земляків у роки великої Вітчизняної війни.
Червоняк Олександр Васильович, голова Кетрисанівської сільської ради урочисто під оплески учнівської молоді Павлогірківки передав символи естафети: копію прапора Перемоги та альбом. Він щиро подякував ветеранам за їх мужність, звитягу, за те, що не шкодували сил, здоров’я задля визволення Батьківщини від німецького загарбника.
Діти, молодь висловили слова вічної вдячності ветеранам, воїнам Великої Вітчизняної війни у своїх тематичних виступах.
І житиме нетлінна пам'ять про полеглих, як горить Вічний вогонь… І житиме у серцях щира вдячність за мир на землі…


З честю славили полеглих солдатів. З щирістю дякували живим

18 жовтня Кетрисанівська громада в урочистій обстановці під тематичні військові пісні і вірші перейняла символи естафети: копію Прапора та пам’ятний альбом від Бобринківської громади.
Наталія Притула, голова Бобринківської сільської ради привітали кетрисанівців зі святом, та відзначила, що Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям України” – це гідний звичай вшанувати пам'ять великих воїнів, які ціною свого життя рятували рідну землю від загарбника та одвічний борг й щира дяка перед ветеранами.
Олександр Червоняк, голова Кетрисанівської сільради відзначив, що естафета пам’яті пройде на їх території гідно, і для громади є честю додати історію свого краю у альбом, який вміщує дані з усіх територій району про роки кровопролитної Великої Вітчизняної війни.
Привітати учнівську молодь завітали голова районної ради Іван Танасієнко, заступник голови РДА Інеса Червоняк. Керівництво, звертаючись до присутніх, наголосило, що пам'ять про подвиги, про мужність і звитягу завжди житиме у наших серцях. Представники влади доземно вклонилися запашному короваю, яким зустрічала їх кетрисанівська громада та щиро подякували присутнім на заході ветеранам за їх бойову рать та стійкість у роки війни, і головне, побажали їм міцного здоров’я та довголіття.
Пронизливі слова звучали в ім’я Великої Перемоги, діти, школярі, жителі вручили квіти ветеранам Миколі Вернидубу та Володимир Троценко. Віримо, що усі сказані щирі, добрі слова сивочолим ветеранам обов’язково збудуться, а місцева влада, жителі, усі бобринчани сприятимуть забезпеченню гідного життя нашим визволителям
.

Естафету пам’яті вже перейняли жителі Новоградівки
11 жовтня Тарасівська територіальна громада урочисто передавала символи Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» новоградівцям.
В’ячеслав Вікторович Шворінь, голова Тарасівської сільради, під час передачі копії Прапора та альбому голові Новоградівської - Миколі Станіславовичу Нечаю, акцентував на важливій історичній митті. Він звернув увагу присутніх на значущість події, бо, як він зазначив, саме ми сьогодні «пишемо» нову історію. Головним у ній є повага до ветеранів, пам'ять про роки Великої Вітчизняної війни, шана та вдячність за подвиг наших земляків.
З привітальним словом до присутніх на заході також звернулися перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Різун та заступник голови районної ради Сергій Анатолійович Шевченко. Участь у заходах також приймала голова ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк та головний спеціаліст сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Світлана Василівна Кравченко.
Представники районної влади сказавши про мужність та неоціненний внесок у Перемогу наших бобринчан, звернули увагу на необхідність посилення уваги сьогодні до ветеранів та забезпечення їх гідними умовами життя.
Квіти до Меморіалу пам’яті, вірші і пісні про війну, глибокі й вдумливі слова про нетлінну пам'ять, пожерту тисяч земляків, які поклали на вівтар Перемоги свої життя…
Сьогодні, новоградівці, переймаючи символи естафети від своїх сусідів тарасівчан, перейняли не просто стяг та альбом. Це священні символи нашої поваги, шани, вдячності. Це наш біль, смуток, скорботи за тими, хто поліг на фронтах ВВвійни. Для нас, бобринчан, це сторінки історії, які гортаючи у альбомі, ми символізуємо з даниною вічної пам’яті.
Слава визволителям України!

Крокує районом естафета. Пам'ять про воїнів-земляків жива…
Від Веселівки до Тарасівки

Теплого, погожого осіннього дня, естафету пам’яті «Слава визволителям України», яка започаткована з нагоди відзначення 70-річного ювілею визволення нашого народу від фашистського загарбника та Перемоги у Великій Вітчизняній війні урочисто перейняла Тарасівська територія.
Гостинний зал сільського Будинку культури зустрічав гостей, які приїхали передати символи естафети від Веселівського краю, - голову сільської ради Костянтина Секрета та клубних працівників. Також, з нагоди заходів, привітати тарасівчан завітали заступник голови райдержадміністрації Валентин Іванович Мельник, заступник голови районної ради Сергій Анатолійович Шевченко, голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк.
Кожна територіальна громада, яка зустрічала естафету на своїй території, щоразу дивує своєю оригінальністю, сценарним планом, чуттєвими, вдумливими виступами шкільної молоді.
Тарасівка також додала своїх перлів, які гармонійно поєдналися з тематикою війни, оспівуванням Великої Перемоги та віддання шани полеглим і живим, тим, хто подарував нашій країні мир, спокій, незалежність та волю від загарбників.
Цікаві пісенні виступи, змістовні вірші школярів, декламування творів, і червоний стяг, цифра сімдесят в оформленні сцени… усе говорило, що сьогодні, 8 жовтня, Тарасівка з гідністю і честю перейняла символи естафети – копію Прапора та альбом.
Присутнє керівництво на заході, наголосило на важливих завданнях молоді сьогодення – знати, пам’ятати, шанувати…
Голови ж сільських виконавчих комітетів, Костянтин Леонідович, який передавав символи та Станіслав ??? Шворінь, переймаючи альбом та Прапор, відзначали на високій місії кожної території – гідно зустріти й провести естафету пам’яті «Слава визволителям України» на територіях. А також, принагідно додати у альбом про визволення Бобринецького району частинку історії кожного села, яке визволялося у щасливий і такий довгоочікуваний 1945-й рік Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.


Естафету перейняла Веселівська громада
2 жовтня Веселівська громада урочисто прийняла Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України», яка крокує районом з вересня цього року.
Альбом, як символ естафети, передали сьогодні від Костомарівського краю голові Веселівської сільської ради Костянтину Секрету.
Привітати місцевих жителів, висловити слова щирої вдячності ветеранам,  прибули голова районної ради Іван Васильович Танасієнко, керівник апарату районної державної адміністрації Людмила Йосипівна Олексієнко та голова районної ветеранської організації Інна Андріївна Гребенюк.
Представники районної влади впевненні, що естафета пам’яті це не лише патріотичне виховання, це написання нової історії, в якій сучасна молодь знає про лихоліття війни, пам’ятає свої героїв-земляків і шанує їх мужній безкорисливий подвиг.
Тематична експозиція, учні у військовій формі, пісні про велику Перемогу, слова про ратний подвиг наших земляків… хвилина мовчання за загиблими та квіти тим, хто в далекому 1945 році наближав визволення рідного краю від німецького загарбника. Гарний, сповнений пам’яті, поваги та вдячності до воїнів-ветеранів Великої Вітчизняної війни захід, пройшов сьогодні у стінах Веселівського сільського Будинку культури.

Кінохроніка від костомарівців: естафета пам’яті продовжує свій шлях районом

Естафета пам’яті “Слава визволителям України” продовжує крокувати районом. Цього разу символи естафети від куйбишевців приймала Костомарівська громада.
На заході були присутні перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Різун, голова районної ради Іван Танасієнко, голова районної ветеранської організації Інна Гребенюк, ветерани Великої Вітчизняної війни Василина Василь Юрійович, Пікульченко Григорій Тимофійович, учнівська молодь, мешканці села.
Голова Костомарівської сільської ради Галина Ільчишина привітала всіх присутніх на своїй території, наголосивши на важливість цієї події, також виступили зі словами вітання Олексій Різун та Іван Танасієнко. Куйбишевська голова сільської ради Валентина Денисова передала копію Прапора Перемоги та альбом Галині Ільчишеній.
Захід приурочений естафеті пам’яті “Слава визволителям України” костомарівці назвали  “Дорогами фронтової пісні”, і не даремно. Мало хто з молоді знає історію створення воєнних пісень. Кінокадри воєнної хроніки переплелись з піснями воєнних років, а ведуча заходу розповідала історію виникнення кожної пісні. Так прозвучали такі відомі музичні твори, як: “Вставай страна огромная...” , “Синий платочек”, “Журавлі” та багато інших пісень, які були написані не просто композиторами, а душами людей, які боролися за визволення нашої Батьківщини.
На очах ветеранів та старшого покоління з’явилися сльози від побаченого на екрані. Впевненні, що й школярі кадри кінохроніки, яка про пекло війни запам’ятають та шануватимуть ратний подвиг ветеранів.
Наприкінці заходу присутнім на святі ветеранам вручено пам’ятні подарунки та привітання від наймолодших школярів віршами.       


За визволений рідний край слава визволителям!

Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка стартувала у районі 24 серпня, вже пройшла Свердловською, Олексіївською, Сугокліївською та Василівською сільськими територіями.
Сьогодні, 19 вересня, честь перейняти символи естафети: копію Прапора Перемоги та альбом, мали куйбишевці.
Громада, гості з району в обличчі голови райдержадміністрації Леоніда Кравченка, його заступника Валентина Мельника, керівника апарату РДА Людмили Олексієнко, голови районної ради Івана Танасієнка, голови районної ветеранської організації Інни Гребенюк, зібралася у центрі села Куйбишево, біля оновленого пам’ятного знака воїнам Великої Вітчизняної війни.
Участь в урочистостях приймали також начальник відділу культури і туризму РДА Лариси Гребень, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко, учнівська молодь, жителі території.
«У наших серцях вже не одне десятиліття живе почуття глибокої вдячності й шани до наших славних земляків, воїнів-переможців часів Великої Вітчизняної війни. До людей сильних духом, які з червня 41-го по переможний травень 45-го боролися з ненависним загарбником. Наші земляки, відважні воїни, не задумуючись, не шкодуючи, клали на вівтар Великої Перемоги свої молоді роки і життя, - з такими словами звернувся очільник РДА Леонід Кравченко до учасників заходу. - У Бобринецькому районі реалізується обласна акція «Зірка пам’яті». На сьогодні проблеми й турботи ветеранів нам не просто відомі, ми переймаємося їх вирішенням. Відремонтовані лікарняні палати, якісне медичне обслуговування, ремонти домівок ветеранів, забезпечення їх усім необхідним. І попри все це, ми залишаємося їм винні за їх ратний подвиг, мужність у боях за Батьківщину, тяжкі повоєнні роки відбудови, зрештою, за вільну й незалежну Україну, за мирне небо», - продовжив керівник.
Враховуючи наближення відзначення Дня партизанської слави, керівництво принагідно подякувало ветеранам-партизанам та підпільникам: «Історія підтвердила подвиги партизанів і підпільників. Їх внесок в ім'я свободи майбутніх поколінь, в ім’я Великої Перемоги – неоціненний. Напередодні відзначення Дня партизанської слави, ми низько вклоняємося та висловлюємо ветеранам, підпільникам та партизанам сердечну вдячність за ратну звитягу, за сміливість та відвагу», - сказав Леонід Кравченко.
Щирі слова вдячності ветеранам проголосив й голова районної ради Іван Танасієнко. Він акцентував на важливості естафети, яка проходить у нашому районі. Наголосив, що символи естафети від громади до громади збагачуватимуться історією бобринчан, ратними подвигами, великими перемогами ціною в життя наших земляків.
Керівники у своїх виступах були єдині й у словах-подяці депутату районної ради, керівнику фермерського господарства Володимиру Івашині, за сприяння якого відновлено пам’ятний знак у Куйбишевому. Він же дав настанову жителям та молоді, берегти й доглядати стеллу, шанувати подвиг земляків…
Найцікавішою та найтрепетнішою частиною заходу стала передача символів естафети від Василівської громади. Головою сільської ради Валентином Курачем було передано альбом та стяг Валентині Денисовій, керівнику сільради Куйбишево.
Пісні про війну, пісні про Велику і Святу Перемогу…сльози бриніли на очах, линули спогади учнівської молоді про воїнів-земляків, про їх скалічені долі…Водночас була і тривога, і радість: сумно за тими, хто поліг на фронтах, хто не повернувся додому, а радісно – за мирне небо, за Вільну, Незалежну Україну, за визволений рідний край.


Від Сугокліївки-Василівці. Естафета крокує районом

Головною подією цього тижня для жителів села Василівка була передача Всеукраїнської естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
17 вересня у сільському Будинку культури відбулася урочиста передача символів естафети - альбому та прапору від Сугокліївської громади до Василівської. На заході були присутні: керівник апарату районної державної адміністрації Людмила Олексієнко,  голова районної ради Іван Танасієнко, голова районної ветеранської організації Інна Гребенюк, мешканці села, учнівська молодь.
Присутні гості з району звернулись з вітальним словом до жителів громади, зазначивши, про вагомий внесок у патріотичне виховання підростаючого покоління, який вносить проведення естафети пам’яті “Слава визволителям України”, зокрема й на території нашого Бобринецького району.
Працівниками сільського Будинку культури було підготовлено концертну програму, в якій приймали участь не лише працівники культури, а й учні школи та жителі села.
Багато було оспівано та сказано слів про війну, про вдовину долю, про доблесть солдат, про сльози матерів та головною прикрасою концертної програми був виступ шкільного дитячого хору. Кожен виступ доторкнувся до самого серця глядачів. Жителі села та гості залишилися задоволеними проведеним заходом, а естафета й далі крокуватиме районом. Наступною за честь матиме прийняти символи естафети Куйбишевська територія.

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню