Роз'яснення та консультації з найбільш актуальних питань - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Роз'яснення та консультації з найбільш актуальних питань

Звернення громадян

ПРОДОВЖУЄМО ВИРІШУВАТИ ПИТАННЯ ІЗ ОРЕНДАРЯМИ-БОРЖНИКАМИ


15 лютого за участі заступника голови районної державної адміністрації Людмили Сопільняк відбулася зустріч із жителями Павлогірківської громади, з якими не розрахувалися за оренду земельних ділянок ПП “Бобринець-Агро-К”.
На зустрічі також були присутні: заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петро Панібратець, начальник відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Людмила Ковбасюк, Павлогірківський сільський голова Віра Мазенко, депутат райради Сергій Німенко та начальник Бобринецького бюро правової допомоги Денис Ніколаєнко.
У ході конструктивного діалогу було вирішено, що з метою раціонального вирішення названого питання в правовому полі, всім особам, яким не було погашено борг за оренду земельних ділянок з боку ПП “Бобринець-Агро-К” слід звернутися до Бобринецького бюро правової допомоги. В свою чергу, Денис Ніколаєнко запевнив, що посприяє у безоплатній допомозі кожному, хто звернеться до нього за консультацією.
Також, було вирішено, що найближчим часом профільна комісія управління агропромислового розвитку райдержадміністрації здійснить виїзд на ті земельні ділянки, які орендуються ПП “Бобринець-Агро-К” з метою обстеження їх наявного стану.
Окрім цього, за участі представників від органів влади та місцевого самоврядування району буде організована сходка жителів Павлогірківської громади, на якій буде детально обговорено посталу проблему та донесено до мешканців сільради шляхи вирішення.
Нагадаємо, що напередодні Людмилою Сопільняк вже було доручено підготувати запити на фінансове управління райдержадміністрації та Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області з метою з’ясування стану розрахунків за оренду земельних часток (паїв) боржником, у тому числі й земель державної власності.

26 квітня 2017  Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою передбачені наступні зміни:
Зміни до порядку надання субсидії
Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300
„Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.
Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.
Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС.
Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні з Пенсійним фондом України з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.
Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення
Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.
Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 01 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.
Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.
Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії
Районним державним адміністраціям, виконавчим органам міських, районних у містах рад або утвореним ними комісіям надано право приймати рішення щодо врахування при призначенні субсидії фактичних розмірів доходів для працездатних громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менший прожиткового мінімуму і які не отримують ні один із видів доходу, зазначених у абзаці четвертому пункту 12 Положення. Такі рішення доцільно приймати в першу чергу щодо осіб, які надають соціальні послуги.
Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг
При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення.
За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення інформує громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.
Стосовно призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування
У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.
Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій
Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.
Про повідомлення про призначення субсидії
Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв’язку (смс-повідомлення).
Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:
Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.
Зміни до постанови Кабінету Міністрів України
від 23.08.2016 № 534 „Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення”
Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення  до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:
порядок застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;
розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;
скориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв’язку з тим, що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.

 

На виконання Постанови Кабінету Міністрів Українивід 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів»   у Бобринецькому районі розпочато програму «Доступні ліки».  За цією Програмою можна отримати ліки, які внесені до відповідного Реєстру, або безкоштовно, або з доплатою. Для того, щоб скористатися программою необхідно звернутися до свого сімейного або дільничного лікаря та отримати рецепт. Потім, з рецептом, - до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
Для реалізації програми протягом 2017 року за цільовою державною субвенцією на район виділено коштів у сумі 332,2 тис.грн.
Нещодавно за сприяння голови райдержадміністрації Сергія Шевченка було проведено робочу зустріч з керівниками та власниками аптечних закладів з метою роз’яснення принципів дії програми, механізмів відшкодування вартості лікувальних препаратів та пропозиції щодо підписання відповідних угод про співпрацю.
За программою реімбурсації (відшкодування вартості ліків) в районі на даний час працюють такі аптеки:
- ФОП «Музика Ірина Григорівна»
- ПАТ «Ліки Кіровоградщини»
які  стали учасниками урядової програми, підписавши з Комунальним лікувальним закладом «Центр первинної медико - санітарної допомоги Бобринецького району»  відповідні угоди про співпрацю. Тож, тепер держава відшкодовуватиме їм кошти за ті ліки, що будуть відпущені пацієнтам згідно з лікарськими рецептами.
Саме лікарський рецепт - головна умова, за якою хворий може отримати ліки за діючою програмою. Отримати його можна, як вже згадувалося, у лікарів загальної практики-сімейної медицини,  дільничних терапевтів та педіатрів. Маючи такий рецепт, пацієнти зможуть безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. «Пріоритетність наддали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники захворюваності та смертності населення», — пояснює позицію головний лікар КЛЗ ЦПМСД Наталія Кубенко, а це, в свою чергу, дасть змогу активізувати обстеження хворих та сприятиме ранньому виявленню небезпечних хвороб.
Важливо знати й те,  що держава компенсуватиме вартість найдешевшого лікарського засобу із програми «Доступні ліки». Дорожчий препарат можна буде отримати, доплативши різницю. Скільки сааме доведеться доплачувати, пацієнт довідається лише під час отримання ліків в аптечній установі, де йому можуть запропонувати на вибір кілька найменувань лікарських засобів. Але у будь - якому разі, доплата буде несуттєвою. Держава на визначений перелік ліків встановила референтну (середню) ціну.
У Міністерстві охорони здоров’я актуальність програми пояснюють так: «Ціни на ліки в Україні не відповідають рівню доходів українців і часто навіть перевищують ціни в сусідніх європейськихкраїнах. Встановлення референтної ціни — справедливий і вимушений крок».
Отже, програма «Доступні ліки» працюватиме і є всі підстави говорити, що для більшості наших земляків вона буде корисною.
У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування. Аптека звітуватиме про продаж лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримуватиме повернення коштів з місцевих бюджетів протягом п’яти робочих днів після подачі звітності.

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню