Главное меню:
Аби подивитися на величний Володимирський собор, необов’язково їхати до Києва. В самому центрі Бобринця височить його зменшена копія – Свято -
Автор проекту – талановитий Єлисаветградський зодчий Яків Васильович Паученко (1866-
Яків Паученко, який побудував Єлисаветграді чимало чудових будівель, звичайно мріяв, про свій Собор, як вершину свого інтелекту і духу.
Будували храм всім народом, під керівництвом майстрів Якова Паученка. Примітно і те, що архітектор постійно був присутній на будівництві, не дивлячись на свою тяжку хворобу.
Будівництво велося згідно всіх церковних канонів. Спочатку було вибране місце для собору – центр базарної площі, найбільшої в тодішньому Бобринці.
Місце те обгородили цегляним забором у вигляді мережива, посіяли жито, коли воно рясно зійшло – зрозуміли, місце живе, можна будувати храм. На вході побудували невелику однокупольну капличку, в якій був іконостас, ікони і лампади. Для приготування вапняного розчину для цегляної кладки, була вирита велика яма, в яку завезли вапно. Для в’язкості в нього кидали трупи тварин. Потім яму засипали землею і вона вистоювалася майже п’ять років. Для постачання цегли для будівництва, були запрошені всі виробники з Бобринця. Чия цегла була за своїми якостями найкраща, ту і закупили для побудови храму.
Безпосередньо будували собор з 1905-
Як і більшість п’ятиглавих храмів, собор Вознесіння відрізняється підкресленою висотністю. У плані собор має хрестоподібну побудову, центральний купол посаджено на 12-
Дуже своєрідним є вирішення інтер’єру. Відкриті ребра арок, що перетинаються, розкривають внутрішній простір, утворюючи оригінальну конструкцію, якій не має аналогів на території нашого краю. Циліндричні склепіння храму ніби народжують центральний четверик із парусами, який є основою для світлового барабана.
В 1912 році, на свято Вознесіння, тут провели першу службу, тому і назву собор отримав Свято-
В день відкриття нового храму звичайно відбувалося вінчання. Але існувало повір'я, що у першої пари, яку обвінчають у новому храмі, життя не складеться, жити вони будуть погано. Тому місцеві молодята почекали, поки обвінчаються пари, що приїхали із села. Перший день обвінчали п’ять пар і всі вони жили добре, незважаючи на повір'я.
Розписаний храм був тільки частково. Художники іконостасної, художньо-
Від неминучої загибелі будівлю врятувало лише те, що її, зрештою, передали для створення районного історичного музею. Тепер храм повернено віруючим. Він отримав друге життя. І знову бобринчани поспішають на службу, на яку скликають їх церковні дзвони.
СВЯТО – МИКОЛАЇВСЬКА ЦЕРКВА
Друга по Значимості Свято-
За статистичними даними 1883-