Місцеве самоврядування - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Місцеве самоврядування


ЗАТВЕРДЖЕНО РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ НА 2020 РІК


12 грудня
2019 року в ході пленарного засідання чергової 25-тої сесії районної ради депутати розглянули проект рішення “Про районний бюджет на 2020 рік” – інформація начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмили Нестеренко.
Зауважимо, що районний бюджет розроблявся на основі Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” та з урахуванням відповідного проекту обласного бюджету на наступний рік.
Попередньо, щоб прийняти районний бюджет, відбулася низка нарад, зустрічей, обговорень. У тому числі тривали діалоги й на кількох засіданнях постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення, на яких депутати детально обговорили усі проблемні моменти формування бюджету.
Заслухавши відповідну інформацію доповідача депутати погодили проект рішення “Про районний бюджет на 2020 рік” в цілому.

ВРУЧИЛИ ЗАСЛУЖЕНІ НАГОРОДИ


12 грудня
2019 року робота чергової сесії розпочалася з приємної місії – вручення заслужених нагород.
Так, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підвищенні ролі органів місцевого самоврядування області Грамотами Кіровоградської обласної ради нагородили депутата районної ради Ларису Цесарську та Новоградівського сільського голову Миколу Нечая. Подяку районної ради також оголошено депутату районної ради Ларисі Цесарській.
Крім того, за сумлінне виконання своїх обов’язків щодо організації підготовки проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Почесними Грамотами Центральної виборчої комісії відзначено голову окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 100 Людмилу Отян, голову дільничної виборчої комісії з виборів Президента України виборчої дільниці № 350002 територіального виборчого округу № 100 Аліну Цонєву та голову дільничної виборчої комісії з виборів Президента України виборчої дільниці № 350021 територіального виборчого округу № 100 Любов Петренко.
Керівництво району принагідно привітало нагороджених, побажали їм миру, достатку, благополуччя та нових професійних й всебічних успіхів.


ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ЧЕРГОВОЇ 25-тої СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ: ПРИЙНЯТО РЯД ВАЖЛИВИХ РІШЕНЬ


12 грудня
2019 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний взяв участь в роботі чергової двадцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання.
На пленарному засіданні також були присутні: перший заступник міського голови Валентин Висоцький, голови сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі, доповідачі з питань порядку денного сесії.
Під керівництвом голови районної ради Олени Гадемської було обговорено низку актуальних тем із життя району.
Зокрема, депутатами було призначено нового директора районної комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Яну Очеретнюк строком на 3 роки.
Крім того, присутнім представлено т.в.о. начальника Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Юрія Хандиса, який окреслив першочергові завдання у взаємодії правоохоронних структур з органами місцевого самоврядування району.
У ході чергової сесії депутати розглянули низку питань, що стосувалися соціально-економічної сфери. Зокрема, обговорено зміни до бюджету району на 2019 рік, затверджено районний бюджет на 2020 рік та фінансові плани КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” та КНП “Бобринецька ЦРЛ”, проаналізовано хід виконання низки районних програм тощо.
За підсумками роботи депутатів та порушених всіх тем у рамках чергової двадцять п’ятої сесії районної ради було прийнято відповідні рішення.


НАПЕРЕДОДНІ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ


5 грудня
2019 року в районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення у районі Дня місцевого самоврядування – прийдешнього професійного свята працівників даної сфери.
Привітали депутатів районної та сільських рад, працівників органів місцевого самоврядування, сільських голів та ветеранів галузі: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська та депутат райради Сергій Бергер.
Після теплих привітальних слів керівництвом району були відзначені активні працівники сфери місцевого самоврядування Бобринеччини.
Так, за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток народовладдя, економічний та соціальний розвиток та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесною Грамотою райдержадміністрації та районної ради нагороджено депутата райради Миколу Різанова. Грамотами райдержадміністрації та районної ради відзначені: голова Верхньоінгульської сільської ради Олена Руденко, депутати районної ради Валентина Гура, Сергій Косенко та Ірина Скрипник.
Крім того, оголошені Подяки райдержадміністрації та районної ради: секретарю Новомиколаївської сільської ради Любові Банцевич, секретарю Павлогірківської сільської ради Галині Борщ, секретарю Благодатненської сільської ради Юлії Власовій, депутату Мар’янівської сільської ради Павлу Макеєву, ветерану служби органів місцевого самоврядування та голові Бобринківської сільської ради чотирьох скликань Наталії Притулі, депутату Рощахівської сільської ради Олені Соболь, секретарю Василівської сільської ради Аллі Тригуб, депутату Олексіївської сільської ради Катерині Цокаловій, секретарю Солонцюватської сільської ради Людмилі Шевченко та депутату Сугокліївської сільської ради Василю Ященку.
Працівники органів місцевого самоврядування, ветерани галузі були також нагороджені обласними відзнаками, Подяками районної ради, Грамотами обкому та райкому профспілки працівників державних установ, цінними подарунками.
Після завершення урочистостей перед присутніми із тематичними номерами виступили працівники районного Будинку культури, вихованці районної дитячої школи мистецтв та районного Будинку дитячої творчості, аматори від громад району.


КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРИЛА ПРОЕКТ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ В ЧАСТИНІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


26 липня
2019 року голова райдержадміністрації Олег Тертичний взяв участь в засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Бобринецької районної ради.
У засіданні також взяли участь: голови сільських рад, депутати районної ради та делеговані представники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Вела засідання Координаційної ради голова районної ради Олена Гадемська.
На порядок денний було винесено одне питання – обговорення проекту змін до Конституції України в частині децентралізації.
Голова райради Олена Гадемська ознайомила присутніх з основними положеннями нового проекту змін до Основного Закону України.
Зокрема, згідно із розробленими Урядом положень виконавчу владу в районах і областях, у Києві та Севастополі будуть здійснювати префекти. Строк перебування на посаді яких не може перевищувати більше трьох років.
Крім того, планується створити нову систему адміністративно-територіального устрою України, яка буде складатися з адміністративно-територіальних одиниць, а саме: з громади, району та регіону.
Проект змін також визначає поняття “територіальна громада” та “орган місцевого самоврядування”, конкретизує їхні права та обов’язки.
Під час обговорення слово мали присутні голови сільських рад та депутати районної ради.
Так, Олексіївський сільський голова Іван Кравченко запропонував замінити поняття “префект” на “виконавчі комітети”. На його думку, саме вони мають здійснювати виконавчу владу на місцях. У підсумку дана пропозиція була підтримана більшістю членів Координаційної ради.
Лунали й інші думки. Зокрема, пропонувалося доповнити проект змін Конституції положеннями відносно здійснення контролю діяльності органів місцевого самоврядування відповідними органами прокуратури, дозволити громадам перейменовувати населені пункти та вулиці, що входять до її складу, тощо.
За підсумками засідання Координаційної ради вирішено здійснити обговорення проекту змін у сільських радах району з подальшим інформуванням районної та обласної рад.


СПІЛКУВАЛИСЯ З ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД БОБРИНЕЧЧИНИ


26 липня
2019 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів планову інформаційну нараду з головами сільських рад району.
Зокрема, з головами сільських рад обговорено особливості підготовки до опалювального та осінньо-зимового періоду 2019/2020 років, порушено питання надходжень від плати за землю та дослідження джерел формування доходів місцевих бюджетів, їх аналіз з метою виявлення недоліків та резервів їх збільшення.
Крім того, наголошено на попереджені виникнення африканської чуми свиней та здійсненні дотацій на молодняк великої рогатої худоби населенню.
Також обговорено аспекти проведення в районі операції “Урожай”, порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.
Наостанок планової інформаційної наради присутніх поінформовано відносно благодійних внесків до Товариства Червоного Хреста України, співпрацю голів сільських рад з фельдшерсько-акушерськими пунктами, пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом, функціонування ЦРЛ та виділення сільськими радами додаткових коштів для забезпечення препаратами інсуліну жителів їхніх громад.


СПІВПРАЦЮЄМО З ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ


12 квітня
2019 року перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько провів планову інформаційну нараду з головами сільських рад району.
За участі керівника апарату райдержадміністрації Галини Карпової, керівників та працівників структурних підрозділів РДА, представників від територіальних органів міністерств та відомств України в районі з головами сільських рад обговорено ряд актуальних питань.
Зокрема, порушено аспекти підготовки до осінньо-зимового періоду 2019/2020 рр. та дотримання законодавства щодо роботи з сім’ями, де діти опинилися у складних життєвих обставинах.
Крім того, наголошено на проведенні найближчим часом районних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) та обласного проекту “Захисник Кіровоградщини”.
Окремо обговорено стан подання декларацій громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки на території громад району та проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, зокрема визначення проблемних питань, що не уможливлюють періодичність проведення оцінки земель населених пунктів.
Також голів сільрад поінформовано відносно проведення щорічної Всеукраїнської акції “За чисте довкілля” та Дня довкілля, вирощування та реалізації сіянців деревних порід та саджанців для озеленення населених пунктів.
Насамкінець планової інформаційної наради присутнім доведено до відома специфіку підготовки та проведення на території району повторного голосування з чергових виборів Президента України 21 квітня 2019 року, стан розроблення містобудівної документації та наголошено на виділенні коштів на послуги зв’язку для пільгових категорій населення.


У БЛАГОДАТНОМУ ВІДБУЛИСЯ СХОДИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ


14 березня
2019 року жителі Благодатненської сільської ради зібралися на сходи громади.
На зустріч із громадою до Благодатного також завітали голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Юрій Вербовий та начальник Бобринецького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Андрій Синьогуб.
Участь у сходах взяло більше 30 жителів Благодатненської громади. Головувала на зборах Валентина Денисова, Благодатненський сільський голова.
У ході роботи сходів було обговорено декілька тем порядку денного.
Зокрема, Валентина Денисова прозвітувала про виконану роботу за 2018 рік та озвучила перспективи діяльності на поточний рік.
Звітуючи перед громадою, Валентина Миколаївна детально зупинилася на виконані затверджених програм. Наприклад, таких, які стосувалися соціально-економічного розвитку, соціального захисту населення, підтримки пільгових категорій громадян території тощо.
Окремо сільський голова акцентувала увагу на тому, що Благодатненська громада є однією з активних у плані представлення Бобринеччини у проведені різного роду заходів. Так, в минулому році жителі громади взяли участь у XIII районному фестивалі фольклору “Скарбниця степового краю” та спільно з делегацією від району побували на Покровському ярмарку шостої Міжнародної агропромислової виставки “АгроЕкспо-2018”.
Після заслуховування вищезазначеної інформації присутніми було взято до відома звіт сільського голови та порушено нагальні питання із життя мешканців Благодатненської громади.
Одним із таких питань стало обговорення ремонту доріг в межах сільської ради та сусідніх громад. За участі сільських голів Мар’янівки, Кривоносового, Павлогірківки – Анатолія Цидуляка, Людмили Копотій та Віри Мазенко детально обговорено специфіку проведення ремонтних робіт на територіях названих громад, зокрема порушено питання їх грейдерування.
Наостанок сходів виступили Андрій Синьогуб та Юрій Вербовий. Останні поінформували жителів Благодатненської громади відносно специфіки проведення перерахунку пенсій та субсидій у 2019 році.
Загалом, сходи пройшли активно. В подальшому у керівництва району в планах брати участь в інших сходах жителів громад Бобринеччини. Останні відбудуться вже найближчим часом.


СПІВПРАЦЮЄМО З ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД РАЙОНУ


6 лютого
2019 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів планову інформаційну нараду з головами сільських рад району.
Зокрема, з головами сільських рад обговорено участь у благодійній акції “Милосердя”. Мета останньої полягає у приверненні уваги суспільства до інтересів найбільш вразливих верст населення – інвалідів, людей похилого віку, малозабезпечених сімей. Голова райдержадміністрації висловив слова подяки тим сільським радам, які долучилися до її проведення.
Крім того, порушено питання стану протипожежної безпеки у районі. Наголошено на першочергових заходах для убезпечення громадян у разі виникнення пожеж на територіях громад району – інформація начальника Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслана Алексєєнка.

Наостанок планової інформаційної наради першим заступником голови райдержадміністрації Юрієм Когадьком було поінформовано присутніх про аспекти реалізації національно-патріотичного виховання молоді в районі. Окремо наголошено на проведенні у цьому році районних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) та обласного проекту “Захисник Кіровоградщини”.


ВЕСЕЛІВЦІ ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ


14 жовтня
2018 року у Веселівці святкували День захисника України.
Так, в приміщенні сільського Будинку культури за участі першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Когадька відбулися урочистості та святковий концерт для жителів Веселівської громади.
У сільському Будинку культури, до слова, нещодавно силами сільською ради та спонсорів був здійснений частковий ремонт, що дозволило зорганізувати гідну урочисту програму для мешканців села.
Також до свята сільською радою на чолі із Веселівським сільським головою Костянтином Секретом було здійснено підвіз жителів окремих сіл громади. В ході урочистостей учасники операції Об’єднаних сил від території отримали матеріальну допомогу.
Після закінчення святкової програми в приміщенні СБК для веселівців було організовано виставку-продаж різноманітних товарів та проведено тематичні конкурси. Переможці останніх отримали відповідні призи.

СПІВПРАЦЮЄМО З ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ


15 серпня
2018 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів засідання Ради регіонального розвитку Бобринецького району.
За участі голови районної ради Олени Гадемської, першого заступника міського голови Валентина Висоцького, голів сільських рад
було порушено питання підготовки закладів медицини первинної ланки до опалювального періоду 2018-2019 років та обговорено стан проведення медичної реформи первинної ланки на території району. Інформувала з названих питань головний лікар КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталії Кубенко.
Окрім цього, в категорії питань “Різне” з членами Ради регіонального розвитку Бобринецького району детально обговорено аспекти реалізації заходів програми будівництва, реконструкції, купівлі житла на селі для молоді та підтримки галузі молочного скотарства – інформація начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петра Панібратця.
Насамкінець засідання Олег Тертичний закликав донести теми сьогоднішнього обговорення до жителів громад району та подякував присутнім членам за плідну роботу і налагоджену співпрацю.


ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ПРОВІВ ІНФОРМАЦІЙНУ НАРАДУ З ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД


15 грудня в райдержадміністрації відбулася планова інформаційна нарада із головами та секретарями сільських рад, яка була організована районним військовим комісаріатом.
Основною метою зустрічі стало інформування Бобринецьким районним військовим комісаріатом присутніх про хід проведення призовної кампанії, приписки юнаків 2001 року народження, поновлення на військовому обліку громадян відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 921 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”.
Наостанок було обговорено питання організації пункту збору у сільських радах району, як одного із елементів мобілізаційного розгортання. Заступником військового комісара Ігорем Каліщуком було наочно представлено перелік матеріалів, в тому числі необхідної документації, що потрібні для належного функціонування пункту збору на базі сільських рад.


СПІВПРАЦЮЄМО ІЗ ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД РАЙОНУ


28 листопада перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник провів планову інформаційну нараду із головами сільських рад району.
Так, із головами сільських рад обговорили наступні питання: Про неуспадковані земельні ділянки – інформація начальника відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Людмили Ковбасюк; Про роботу з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах в осінньо-зимовий період – інформація начальника служби у справах дітей РДА Лілії Неклеси; Про закупівлю додаткового обладнання та медикаментів на баланс центральної районної лікарні – інформація головного лікаря Бобринецької ЦРЛ Лариси Семенюк; Про проведення заходів на територіях сільських рад та реагування на виникнення надзвичайних ситуацій в районі – інформація керівника апарату РДА Галини Карпової; Різне.
Після заслуховування вищезазначених питань Валентин Мельник закликав голів сільських рад донести теми сьогоднішнього обговорення до жителів підпорядкованих територій.


СВЯТО ІВАНА КУПАЛА В КОСТОМАРІВЦІ


6 та 7 липня свято Івана Купала відзначали на території сільських рад району.
Так, у Костомарівці вчителями та учнями сільської школи було підготовлено та репрезентовано тематичну програма з нагоди стародавнього містичного свята.
Остання також була приурочена й до Всесвітнього дня поцілунків, який відзначався у світі та Україні 6 липня.

АМАТОРІВ БОБРИНЕЧЧИНИ ОБ’ЄДНАВ XII РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ ФОЛЬКЛОРУ “СКАРБНИЦЯ СТЕПОВОГО КРАЮ”


24 травня в Благодатному (колишнє Куйбишеве) відбувся XII районний фестиваль фольклору “Скарбниця степового краю”.
До Благодатненської громади з’їхалися представники з усієї Бобринеччини та запрошені поважні гості із сусідніх районів. Зокрема, це: голова Маловисківської районної державної адміністрації Павло Сорока та голова Маловисківської районної ради Світлана Сосновська, які також приєдналися до святкування районного фестивалю.
Відкривали урочистий фольклорний захід керівники Бобринецького району: голова райдержадміністрації Сергій Шевченко й голова райради Олена Гадемська, які побажали успіхів учасникам фестивалю та відзначили вагому роль свята, яка, безсумнівно, сприятиме надбанню культурної, історичної спадщини нашого рідного краю.
Традиційно на учасників фестивалю чекало багато різноманітних конкурсних програм. Одним із таких був міні-фестиваль “Наша смакота!”. Колориту свята надавала надзвичайна багата, різноманітна, творча, талановита виставка робіт майстрів ужитково-прикладного мистецтва.
По закінченню міні-фестивалю “Наша смакота” керівники району вручили кожній сільській території, а таких було 20 – спільні Подяки райдержадміністрації та районної ради за участь в ньому. Окремо головою Благодатненської громади Валентиною Денисовою призерам міні-фестивалю також були вручені сувеніри, виготовлені місцевим майстром гончарства Олександром Гавриленком.
Ну і звісно, головним атрибутом фестивалю стали виступи-презентації творчих колективів. Зокрема, це викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, аматори районного Будинку культури, Благодатненського СБК, Новогригорівського СБК Маловисківського району, Златопільського СБК, Грузького СБК, Федіївського СБК, Олексіївського СБК, Костомарівського СК, Бобринківського СБК, Веселівського СБК, Новоградівського СБК, Чарівненського СБК, Буховецького СБК, Верхньоінгульського СБК, Павлогірківського СБК, Миколо-Бабанського СБК й Тарасівського СБК.
Усна художня, прикладна фольклорна тематика заполонила сцену фестивалю, а гості отримали неймовірні відчуття веселощів, радості від танців та співів учасників свята.
Висловлюємо щирі слова подяки за організацію XII районного фестивалю фольклору “Скарбниця степового краю” відділу культури та туризму РДА, голові Благодатненської сільської ради Валентині Денисовій та сільгоспвиробнику Володимиру Івашині.
Наступного року естафету проведення районного заходу від Благодатненської громади отримали жителі Солонцюватки, де відповідно й відбудеться свято фольклору.

СПІВПРАЦЮЄМО ІЗ ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД РАЙОНУ


17 травня у малому залі РДА під головуванням Сергія Шевченка, голови райдержадміністрації, відбулася планова інформаційна нарада із головами сільських рад району.
На засіданні також були присутні: перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, заступник голови РДА Людмила Сопільняк, керівник апарату РДА Галина Карпова, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, керівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Перший питанням обговореним під час наради став стан підготовки до проведення оздоровчої кампанії влітку 2017 року. Інформували голів сільрад із даного питання: заступник голови райради Наталія Сабліна, начальник управління соціального захисту населення РДА Катерина Матягіна та методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту РДА Ірини Остапенко.
Зокрема, було наголошено, що на даний момент заплановано два заїзди дітей району до оздоровчо-спортивного табору “Лісотехніка”, що знаходиться у селі Рибаківка Миколаївської області. Перший із заїздів стартує вже 1 червня, а участь в ньому приймуть діти віком від 6 до 18 років. Окремо, було наголошено, що голови сільрад мають проконтролювати за доставкою дітей до Бобринця, звідки відповідно відбудеться їх відправлення в літній табір.
Другим питанням розглянутим під час наради стало обговорення ходу призову громадян на строкову військову службу та відбір на військову службу за контрактом – інформація першого заступника голови РДА Валентина Мельника й спеціаліста відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Олександра Іваниці.
Так, в ході наради Валентин Мельник нагадав присутнім за відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо невиконання повноважень у галузі оборонної роботи та закликав до тісної співпраці спільно із правоохоронними органами й районним військовим комісаріатом.
В свою чергу Олександр Іваниця акцентував увагу голів сільрад на активізації роботи щодо залучення громадян до військової служби за контрактом та розповів про категорії осіб, які мають право приймати участь в ній.
По третьому питанню інформував присутніх т.в.о. начальника Бобринецького районного відділу Управління ДСНС України у Кіровоградській області Руслан Алексєєнко. Останній освідомив учасників наради про доцільність надання субвенцій на придбання пожежно-технічного озброєння та закликав голів сільрад посприяти у даному питанні.
У категорії “Різне” були зачеплені наступні питання: про особливості регуляторної політики (Інформація начальника управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури РДА Марини Кузьмічової); про документальне оформлення незапитаних паїв (Інформація начальника відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю апарату РДА Людмили Ковбасюк); про особливості проведення річного плану закупівель у системі “ProZorro” (Інформація експерта із державних електронних закупівель Володимира Тадеуша); про підготовку та відзначення на території району прийдешнього Дня пам’яті жертв політичних репресій (Інформація керівника апарату РДА Галини Карпової).
Після заслуховування вищезазначених питань Сергій Шевченко подякував присутнім за плідну роботу та оголосив сьогоднішню нараду завершеною.

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ЖИТЕЛІВ РОЩАХІВСЬКОЇ ГРОМАДИ


17 травня голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко провів робочу зустріч із головою Рощахівської сільської ради Світланою Дубчак.
Метою зустрічі стало обговорення стану надання швидкою допомогою медичних послуг жителям Рощахівської громади. Передумовою до підняття зазначеного питання стало звернення народного депутата України Костянтина Яриніча до райдержадміністрації. Відповідні пояснення у ході обговорення надавала запрошена на зустріч головний лікар КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Кубенко.
Під час наради Наталія Володимирівна наголосила, що КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” у повній мірі забезпечено надання відповідних медичних послуг жителям Рощахівської громади й занепокоєння з даного питання у майбутньому очікувати не слід.
Голова РДА дав доручення тримати на контролі стан надання швидкою допомогою медичних послуг жителям Рощахівської сільради та проінформувати нардепа про розгляд звернення.

У РОЩАХІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ЛІКВІДОВАНО 8 БОЄПРИПАСІВ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


15 травня фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України у Кіровоградській області проводили роботи по знищенню боєприпасів, які було виявлено у лісосмузі біля с. Рощахівка Бобринецького району.
Напередодні жителем Буховецької громади на території Рощахівської сільради було знайдено предмети, схожі на боєприпаси часів Другої світової війни.
За сприяння районної державної адміністрації, допомоги районного відділу управління ДСНС України у Кіровоградській області, голови Рощахівської сільської ради Світлани Дубчак до місця виявлення боєприпасів прибула відповідна саперна група. Забезпечили під’їзд піротехніків місцеві сільгоспвиробники, за що останнім окрема подяка.
Після ретельного обстеження території з міношукачами саперами було вилучено та знищено на підривному майданчику 3 артилерійські снаряди 75 мм, 1 мінометну міну 82 мм та 4 протитанкові гранати 30 мм часів Другої світової війни.

БОБРИНЕЧЧИНА ПРОЩАЛАСЯ ІЗ ПАВЛОМ САВЛУКОМ


11 травня у Верхньоінгульському бобринчани провели в останню путь 26-річного морського піхотинця, нашого земляка Павла Валентиновича Савлука, який помер 9 травня в Дніпрі у обласній клінічній лікарні імені Мечникова від тяжкого поранення, отриманого у зоні АТО 30 квітня.
Попрощатися з героєм до його рідного дому прийшли близько півтори сотні людей, серед них односельці, керівники району, товариші по зброї, рідні та близькі. Відспівування тіла загиблого здійснив настоятель Свято-Миколаївського храму о. Олександр Роскаленко.
Після завершення відспівування під звуки духового оркестру траурна процесія рушила від батьківської хати вулицями рідного села у напрямку кладовища. Жителі і бойові побратими Павла, проводжаючи його в останню путь, розгорнули кількаметровий український прапор.
На сільському кладовищі відбувся траурний мітинг. Слова співчуття родині загиблого бійця висловили: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Олена Гадемська, сільський голова Верхньоінгульського Олена Руденко, друзі та товариші по зброї.
Учасники процесії хвилиною мовчання засвідчили пам’ять про Павла та віддали його тіло землі. На честь загиблого пролунав військовий салют.
Поховали Павла Савлука неподалік Сергія Косєєва – бійця 17-тої окремої танкової Криворізької бригади, що загинув 15 січня 2017 року від кульового поранення у грудну клітку, несумісного із життям неподалік смт. Сіверськ на Луганщині.

З ПОКЛОНОМ КОБЗАРЕВІ

З нагоди відзначення Дня Соборності України 22 січня у селі Костомарівка відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятника видатного діяча, поета, митця, художника, українського Кобзаря – Тараса Шевченка.
Актив на чолі з головою сільської ради Галиною Ільчишиною, за участі представників депкорпусу сільради, педагогічного складу зібрався біля пам’ятника, щоб проголосити важливі для нашої держави слова – “соборність”,  “консолідація”, “єдність”.
У своєму слові-зверненні до учасників мітингу, Галина Петрівна акцентувала на важливих засадах, які являє собою Соборність України.
Наголосила, що Соборність є нероздільним символом консолідації, об’єднання усього українського народу. Сьогодні, у світлі останніх подій, тема єдності нашого суспільства є як ніколи актуальною.
Для присутніх також було донесено історичну суть підписання Акта Злуки, вагомість цього документа та його історичне значення в процесі державотворення.
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню