Медицина - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Медицина

Соціально-гуманітарна сфера

Новини медицини


МЕДИКІВ БОБРИНЕЧЧИНИ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ


14 червня
2019 року у районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника, який відзначатиметься у неділю.
Напередодні професійного свята в стінах РБК зібралися лікарі, фельдшери, медсестри та ветерани галузі охорони здоров’я із всієї Бобринеччини. Вітали медиків представники від органів влади та місцевого самоврядування.
Так, із щирими слова-вітаннями до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, заступники міського голови Валентин Висоцький та Людмила Кривошея.
У ході урочистостей за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я, особисту професійну майстерність та з нагоди професійного свята Дня медичного працівника Почесними Грамотами райдержадміністрації та районної ради були відзначені: сестра медична старша поліклініки ЦРЛ Валентина Годованик та головна медична сестра ЦРЛ Алла Деморацька.
Крім того, спільні Грамоти райдержадміністрації та районної ради отримали: лікар загальної практики-сімейний лікар Бобринецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Ірина Антонінко, заступник головного лікаря з медичної частини ЦРЛ Ірина Миргородська, фельдшер Новоградівського фельдшерсько-акушерського пункту КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Інна Нечай, сестра медична загальної практики сімейної медицини Бобринецької амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Валентина Пижова, сестра медична загальної практики сімейної медицини Витязівської сільської лікарської амбулаторії КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Світлана Погосян, сестра медична палатна інфекційного відділення ЦРЛ Любов Стоян та сестра медична старша об’єднаного відділення хірургічного профілю ЦРЛ Світлана Торіна.
Під час урочистих заходів слово тримали й представники від медзакладів району: головний лікар центральної районної лікарні Лариса Семенюк, голова трудового колективу КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Василь Щербанюк та головна медична сестра ЦРЛ, голова районної профспілкової організації профспілки працівників охорони здоров’я України Алла Деморацька. Принагідно привітали колег з професійним святом, а також відзначили сумлінний працівників та ветеранів галузі медицини Бобринеччини.
Наостанок перед присутніми із тематичними номерами виступили аматори, які подарували медикам району чудовий настрій та неповторні емоції напередодні професійного свята.

Бобринецька центральна районна лікарня запрошує на роботу лікарів-спеціалістів:
лікар - психіатр; лікар - невропатолог; лікар - патологоанатом, які будуть забезпечені житлом.
За детальною інформацією звертатись за тел. (052-57) 3-51-89 або у відділ кадрів лікарні, за адресою м. Бобринець вул. 16 Березня, 82.У ЗЛАТОПІЛЬСЬКІЙ АМБУЛАТОРІЇ ЗАПРАЦЮВАЛА ТЕЛЕМЕДИЦИНА


21 лютого
2019 року у Златопільській сільській лікарській амбулаторії розпочалося функціонування інтегрованої системи мобільної діагностики хворих.
Так, сьогодні перші пацієнти амбулаторії, які потребували планового огляду, спробували на собі переваги телемедицини. Адже саме за рахунок неї хворі можуть отримати необхідну консультацію із лікарями третього (обласного) рівня, які надають медичні послуги за чотирма нозологіями: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, хвороби органів дихання, ендокринологічні та дерматологічні захворювання.
Як повідомила директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Наталія Кубенко працівники амбулаторії вже пройшли відповідні навчання з питань телемедичного консультування та повноцінно можуть надавати необхідні медичні послуги жителям Златопільської громади. Подібні навчання для лікарів первинної медико-санітарної допомоги району будуть проводитися й надалі.
Пересвідчилися у ефективності надання медичних послуг пацієнтам за допомогою засобів телемедицини також голова райдержадміністрації Олег Тертичний та заступник директора-начальник управління з розвитку та організації медичної допомоги дорослому та дитячому населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Скрипник.
За словами Олега Тертичного, найближчим часом відповідними засобами телемедицини будуть оснащені всі, без виключення, амбулаторії району. Головна мета впровадження технологій телемедицини – покращення доступу жителів району до якісних медичних послуг.
Нагадаємо, що на початку року в Златопіллі запрацювала сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, яку збудували в рамках ініційованої Президентом України програми “Сільська медицина”. Остання власне і передбачає дистанційні методи консультацій фахівців саме за допомогою засобів телемедицини.


У ЗЛАТОПІЛЛІ ЗАПРАЦЮВАЛА СІЛЬСЬКА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ


31 січня
2019 року у Златопіллі відбулося урочисте відкриття сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яку зведено в рамках ініційованої Президентом України програми “Сільська медицина”.
Перевірити стан функціонування новозбудованої амбулаторії до Златопілля завітали голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
Керівництво області та району спільно із Златопільським сільським головою Віктором Поліщуком поспілкувалось з медичним персоналом, а також оглянуло кабінети амбулаторії та житло лікаря. Побаченим залишились задоволені, адже в приміщенні створено комфортні і затишні умови як для пацієнтів, так і медиків.
На будівництво об’єкта загалом витрачено більше 5,7 мільйонів гривень. Збудувала амбулаторію фірма ТОВ “Аркобудмонтаж” в рекордні терміни: з 09 вересня по 28 грудня 2018 року.
Зокрема, новозбудована амбулаторія має 17 приміщень, що включає службову частину, де розташовані реєстратура, маніпуляційний та оглядовий кабінети, кабінет щеплень, кабінет сімейного лікаря, кімнату для персоналу та підсобні приміщення. Також заклад оснащено новітнім медичним обладнанням та необхідним інвентарем.
Крім того, як і передбачає програма “Сільська медицина”, амбулаторія отримала сучасний автомобіль “Renault Duster”, що придбано за кошти державного бюджету. Вартість службового транспорту – майже півмільйона гривень.
Сучасне медичне обслуговування у Златопіллі отримуватимуть як жителі громади, так і мешканці сусідніх сіл району.
Оглянувши лікувальний заклад, керівництво області та району високо оцінили якість будівельних робіт в амбулаторії та подякувало керівнику підрядної організації. Наостанок наголошено на вагомості покращення доступу сільського населення до якісних медичних послуг, що стає можливим завдяки реалізації відповідної програми Президента України.


У ЗЛАТОПІЛЛІ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ БУДІВНИЦТВО СІЛЬСЬКОЇ ЛІКАРСЬКОЇ АМБУЛАТОРІЇ


8 жовтня
2018 року голова районної державної адміністрації Олег Тертичний з робочим візитом побував у Златопільській сільській раді.
Спільно із Златопільським сільським головою Віктором Поліщуком голова райдержадміністрації ознайомився з поточним ходом будівництва сільської лікарської амбулаторії. Наразі завершено земельні роботи з влаштування фундаменту і розпочато зведення зовнішніх огороджувальних конструкцій, а саме стін.
Нагадаємо, що Бобринецький район – один із перших в області, який долучився до реалізації президентської ініціативи з розвитку якісної сільської медицини. Так, будівництво сільської лікарської амбулаторії в Златопіллі планують закінчити до кінця поточного року. Відповідальною за виконання будівельних робіт є ТОВ “Аркобудмонтаж”, а загальна вартість об’єкту складає понад 5,7 млн. грн.


ДЕРЖАВА НЕ ДОЗВОЛИТЬ, ЩОБ НАДАННЯ ЛЮДЯМ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ БУЛО ОБМЕЖЕНИМ, - ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


11 липня
2018 року голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко провів нараду з питань врегулювання бюджетних відносин між районами та об’єднаними територіальними громадами.
У нараді взяли участь керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій та керівники об'єднаних територіальних громад області. Від Бобринецького району участь в нараді взяв голова районної державної адміністрації Олег Тертичний.
На початку засідання голова ОДА підкреслив, що нині в державі проводиться низка реформ. Окрім процесів децентралізації, зміни відбуваються паралельно в освіті, медицині, у сфері інфраструктури. Головна мета усіх цих реформ, за словами Сергія Кузьменка, полягає у підвищенні рівня життя громадян та якості надання послуг.
"Відомо, що будь-які зміни – це складний і тривалий процес. У держави є певні "запобіжники" і певні правила. І ми повинні працювати в рамках цих правил, – зауважив голова облдержадміністрації.
"Жителі області повинні отримати максимальну вигоду від реформ. А це можливо лише за умов партнерських відносин органів місцевого самоврядування та виконавчої влади", – підкреслив Сергій Кузьменко. Він зазначив, що на Кіровоградщині вже утворено 16 об’єднаних територіальних громад у 9-ти районах. ОТГ перейшли на прямі відносини з державним бюджетом і безпосередньо отримують із нього кошти. Керівник ОДА підкреслив, що за час функціонування громад уже напрацьовано досвід партнерства з райдержадміністраціями і у більшості випадків цей досвід позитивний, оскільки є порозуміння між керівництвом. Проте на окремих територіях виникли певні труднощі з розподілом фінансового ресурсу між районами та об’єднаними територіальними громадами, зокрема, у галузі медицини. Саме на цьому було акцентовано увагу під час наради.
Керівник ОДА зазначив, що проблеми із фінансуванням закладів охорони здоров'я другого рівня, пов’язані із розподілом коштів державної субвенції між районами та ОТГ: "Окремі районні лікарні другого рівня не отримали фінансування для надання послуг пацієнтам, які проживають в об’єднаних територіальних громадах, оскільки субвенція напряму надійшла в ОТГ. Акцентую увагу, що держава не дозволить, щоб надання медичних послуг людям було обмеженим через рішення окремих об’єднаних територіальних громад. І немає значення, де людина отримає медичну допомогу – у районній лікарні чи в лікарні ОТГ".
Детально про ситуацію, що склалася, поінформував директор департаменту охорони здоров'я ОДА Олег Рибальченко. За словами посадовця, проблемні відносини виникли між Добровеличківською РДА та Помічнянською ОТГ. Оскільки КЗ "Помічнянська лікарня" має лише терапевтичне та хірургічне відділення, то надання вторинної медичної допомоги в повному обсязі забезпечувати не спроможна. Зважаючи на це, пацієнти з Помічнянської ОТГ отримують повний спектр послуг в Добровеличківській ЦРЛ, де працюють терапевтичне, хірургічне, дитяче, пологове, інфекційне, патологоанатомічне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, переливання крові, Центр ранньої діагностики. Проте, депутатський корпус Помічнянської ОТГ не перерахував частину державної медичної субвенції до Добровеличківського районного бюджету на обслуговування Добровеличківською ЦРЛ жителів їхньої громади. Як з'ясувалося під час наради, на нещодавньому сесійному засіданні депутати Помічнянської ОТГ ухвалили рішення про перерахування 50 тисяч гривень на лікування жителів громади в Добровеличківській районній лікарні, проте це лише незначна частина від необхідної суми. Голова облдержадміністрації доручив своєму першому заступнику провести окрему нараду за участі голови Добровеличківської РДА, керівника Помічнянської ОТГ та директора профільного департаменту ОДА і окреслити шляхи вирішення проблеми.
Певні питання із розподілом фінансів між ОТГ та РДА на галузь охорони здоров'я також виникли у Маловисківському і Бобринецькому районах. У ході наради було заслухано керівників зазначених територій.
Учасники засідання також розглянули питання врегулювання бюджетних відносин районів та об’єднаних територіальних громад у галузях культури, освіти та соціального захисту населення. Про стан справ із фінансуванням об’єктів поінформували директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА Валентина Животовська, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський та директор департаменту соцзахисту населення ОДА Олександр Догаров.

За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА


МЕДИКИ БОБРИНЕЧЧИНИ ПІДБИЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2017 РІК


28 березня 2018
року у великій залі адміністративного приміщення відбулося засідання медичної ради по підсумках діяльності лікувально-профілактичних закладів району за 2017 рік.
Окрім лікарів та працівників сфери охорони здоров’я Бобринеччини, участь в роботі медичної ради взяли запрошені гості з департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та представники від органів влади й місцевого самоврядування, а саме: перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, голова районної ради Олена Гадемська, міський голова Валерій Сніжко, депутати районної та міської ради, голови сільських рад району.
У ході засідання присутніми було обговорено підсумки роботи галузі охорони здоров’я району у 2017 році та визначено основні завдання на 2018 рік.
Зокрема, із доповідями та інформаціями перед учасниками медичної ради виступили: головний лікар центральної районної лікарні Лариса Семенюк, головний лікар КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталія Кубенко, голова районної профспілкової організації профспілки працівників охорони здоров’я України Алла Деморацька, керівники відділень ЦРЛ й члени медради.
Під час роботи медичної ради особливу увагу акцентовано на продовженні курсу в напрямку матеріально-технічного забезпечення медичних працівників та працевлаштування молодих лікарів. Окремо наголошено й на завершенні в цьому році реконструкції будівлі дитячої консультації центральної районної лікарні під відомче житло та будівництві нової сільської амбулаторії у с. Златопілля.
У свою чергу присутні на засіданні представники від районної влади запевнили медиків, що будуть слідкувати за виділенням необхідних коштів на потреби лікарів та працювати над залученням додаткових коштів для сфери охорони здоров’я Бобринеччини. Додали, що мова йде про здоров’я жителів району, що безперечно є одним із пріоритетних напрямків у діяльності влади на місцях.
Нагадаємо, що на початку поточного року Бобринецька ЦРЛ отримала новенький автомобіль швидкої допомоги, який був придбаний за благодійні кошти фермерського господарства “Івашини В.О.”. Тоді на урочисту церемонію передачі автомобіля завітали: голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко та представники від органів влади й місцевого самоврядування Бобринеччини.


БОБРИНЕЦЬКА ЦРЛ ОТРИМАЛА НОВЕНЬКИЙ АВТОМОБІЛЬ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ


4 січня
2018 року на території центральної районної лікарні відбулося урочисте вручення нового автомобіля швидкої допомоги медичним працівникам Бобринецького району.
Сама швидка допомога на базі автомобіля Renault Master 2012 року випуску була придбана за благодійні кошти фермерського господарства “Івашини В.О.”.
Сьогодні ж, за участі керівництва області та району, меценатів відбулася урочиста церемонія передачі автомобіля на потреби Бобринецької ЦРЛ.
Так, до медичного персоналу завітали: голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, представники від органів влади та місцевого самоврядування Бобринеччини – голова районної ради Олена Гадемська і заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, депутати райради та міської ради, голови сільських рад, сільгоспвиробники та громадськість району.
Звертаючись до медпрацівників, присутніх керівництво області й району наголосило, що така небайдужа допомога соціально-активного бізнесу всіляко сприяє розвитку та підтримці медицини Бобринеччини.
За словами головного лікаря Бобринецької ЦРЛ Лариси Семенюк, потреба в придбанні нового автомобіля на баланс райлікарні існувала вже давно, так як була необхідність у додатковому транспортуванні тяжкохворих. І лише нещодавно саме за сприяння ФГ “Івашини В.О.” та його голови – Володимира Івашини така можливість стала реальністю.
У ході заходу Олександр Чорноіваненко за активну життєву позиці
ю та допомогу в придбанні нового автомобіля швидкої допомоги на баланс Бобринецької ЦРЛ відзначив Почесною Грамотою Кіровоградської обласної ради Володимира Івашину, голову ФГ “Івашини В.О.”. Останній також отримав Бойову Подяку від імені керівництва військової частини А4279 за допомогу 57-мій окремій мотопіхотній бригаді з рук військового комісара Миколи Капітоненка.
Після закінчення церемонії вручення автомобіля відбувся огляд відділень центральної районної лікарні, під час якого керівництво області та району поспілкувалося із працівниками й пацієнтами ЦРЛ.
Олександр Чорноіваненко, Олена Гадемська та Людмила Сопільняк спільно з Ларисою Семенюк оглянули відділення ранньої діагностики та анестезіології з ліжками інтенсивної терапії. Ознайомилися з позитивними змінами в матеріально-технічному забезпеченні лікарні, а саме оглянули придбаний за спільні кошти сіл та міста району новий УЗД-апарат.
Наостанок свого візиту голова Кіровоградської обласної ради запевнив, що посприяє в плані покращення функціонування Бобринецької ЦРЛ, зокрема йшлося про ремонт інфекційного відділення та сучасну модернізацію райлікарні в цілому.


Більше фото у розділі “Фотогалерея”


ДОДАТОК ДО РІЧНОГО ПЛАНУ ЗАКУПІВЕЛЬ (зміни) на 2017 рік


ОБГОВОРИЛИ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ ДОСТУПНОЇ СІЛЬСЬКОЇ МЕДИЦИНИ В ГРОМАДАХ РАЙОНУ


31 жовтня
2017 року голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко провів робочу зустріч із головним лікарем КЛЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Наталією Кубенко.
На зустрічі також були присутні: голова районної ради Олена Гадемська, заступники голови райдержадміністрації Валентин Мельник й Людмила Сопільняк, заступник голови районної ради Наталія Сабліна та начальник фінансового управління РДА Людмила Нестеренко.
У ході зустрічі Наталія Кубенко повідомила, що напередодні спільно із своїми колегами з інших районів області відвідала робочу нараду під головуванням першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка з питання впровадження на території Кіровоградщини доступної сільської медицини.
У рамках робочої наради Сергій Коваленко проінформував, що в Державному бюджеті на модернізацію сільської медицини передбачено 4 мільярди гривень, із яких Кіровоградщина отримає 109,5 мільйонів грн. Частка Бобринецького району з названої суми складає 4,5 мільйонів гривень.
Дані кошти планується направити на капітальний ремонт амбулаторій, що знаходяться на території району, придбання нового медичного обладнання та відповідних автомобілів швидкої допомоги. Також мова йде й про комп’ютеризацію амбулаторій та оснащення їх високошвидкісним інтернетом.
Учасники зустрічі ретельно обговорили шляхи впровадження коштів на модернізацію сільської медицини Бобринеччини. Зокрема, голова РДА Сергій Шевченко наголосив на значущості підходу до реформування медичних установ району первинної ланки.
“Держава дає нам додаткові кошти на модернізацію наявної галузі сільської медицини і наше завдання раціонально розподілити їх на благо всіх жителів Бобринецького району”, – підкреслив посадовець.
Наостанок Сергій Шевченко анонсував, що найближчим часом відвідає амбулаторії Бобринецького району з метою їх аналізу та вивчення поточних потреб. Після цього на адресу Кіровоградської облдержадміністрації буде направлено відповідні пропозиції від Бобринеччини стосовно раціонального виділення коштів на модернізацію сільської медицини району.


ЛІКАРІ БОБРИНЕЧЧИНИ ОЗНАЙОМИЛИСЯ ІЗ АСПЕКТАМИ ВПРОВАДЖЕННЯ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ


14 вересня
2017 року в малому залі районної ради відбулася нарада по підсумках засідання з питань розвитку сільської медицини та впровадження медичної реформи за участі Президента України. Останнє, до слова, відбулося напередодні в Києві на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
Окрім лікарів та працівників медичних установ Бобринеччини, участь в нараді також взяли представники від органів влади й місцевого самоврядування району: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк та заступник голови районної ради Наталія Сабліна. Вела засідання підсумкової наради Лариса Семенюк, головний лікар Бобринецької ЦРЛ.
Лариса Віталіївна ознайомила присутніх із основними моментами наради з питань розвитку сільської медицини та впровадження медичної реформи за участі Президента України Петра Порошенка, яку, як представник від району, відвідала особисто.
Так, під час наради Петро Порошенко акцентував увагу на тому, що держава має докласти максимум зусиль для поліпшення рівня медицини на селі і прискорення реалізації відповідної реформи. Адже, як відомо, за дорученням Глави держави була розроблена програма реформи сільської медицини.
Серед новацій, які пропонується запровадити – телемедицина. За словами Президента України в кожному ФАПі, амбулаторії будуть створені умови, аби медичний працівник зміг зробити якісне обстеження пацієнта та отримати консультацію від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів.
Також реформа передбачає, що сімейний лікар на рівні району, матиме можливість дати направлення, рекомендувати або зробити запит на консультацію фахівців вищої категорії – професорів, щоб зберегти ту “золоту годину”, яка має надзвичайне значення для пацієнтів при багатьох захворюваннях.
Саме про це та багато іншого йшлося на засіданні за участі Президента України, про що інформувала медиків Бобринеччини Лариса Семенюк.

У свою чергу присутні представники від районної влади наостанок наради запевнили медиків, що будуть слідкувати за виділенням необхідних коштів на потреби лікарів та працювати над якісним впровадженням реформи сфери охорони здоров’я у Бобринецькому районі.

Дивитися онлайн нараду з питань розвитку сільської медицини та
впровадження медичної реформи за участі Президента України Петра Порошенка


БОБРИНЕЦЬКИЙ РАЙОН УВІЙШОВ ДО СКЛАДУ КРОПИВНИЦЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ


Про це йдеться в розпорядженні Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 472-р “Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Кіровоградської області”
.
Відповідно до документа, Кіровоградська область матиме 3 медичні округи:
- Західний госпітальний округ – всі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню (далі – заклади), розміщені на території Маловисківського, Новоукраїнського, Гайворонського, Добровеличківського, Голованівського, Новоархангельського, Благовіщенського, Вільшанського районів;
- Кропивницький госпітальний округ – заклади, розміщені на території м. Кропивницького, м. Знам’янки, Кіровоградського, Долинського, Новомиргородського, Олександрівського, Бобринецького, Знам’янського, Новгородківського, Компаніївського, Устинівського районів;
- Олександрійський госпітальний округ – заклади, розміщені на території м. Олександрії, м. Світловодська, Олександрійського, Петрівського, Онуфріївського, Світловодського районів.

До уваги громадян!


На виконання Постанови Кабінету Міністрів Українивід 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» у Бобринецькому районі розпочато програму «Доступні ліки».  За цією Програмою можна отримати ліки, які внесені до відповідного Реєстру, або безкоштовно, або з доплатою. Для того, щоб скористатися программою необхідно звернутися до свого сімейного або дільничного лікаря та отримати рецепт. Потім, з рецептом, - до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
Для реалізації програми протягом 2017 року за цільовою державною субвенцією на район виділено коштів у сумі 332,2 тис.грн.
Нещодавно за сприяння голови райдержадміністрації Сергія Шевченка було проведено робочу зустріч з керівниками та власниками аптечних закладів з метою роз’яснення принципів дії програми, механізмів відшкодування вартості лікувальних препаратів та пропозиції щодо підписання відповідних угод про співпрацю.
За программою реімбурсації (відшкодування вартості ліків) в районі на даний час працюють такі аптеки:
- ФОП «Музика Ірина Григорівна»
- ПАТ «Ліки Кіровоградщини»
які  стали учасниками урядової програми, підписавши з Комунальним лікувальним закладом «Центр первинної медико - санітарної допомоги Бобринецького району»  відповідні угоди про співпрацю. Тож, тепер держава відшкодовуватиме їм кошти за ті ліки, що будуть відпущені пацієнтам згідно з лікарськими рецептами.
Саме лікарський рецепт - головна умова, за якою хворий може отримати ліки за діючою програмою. Отримати його можна, як вже згадувалося, у лікарів загальної практики-сімейної медицини,  дільничних терапевтів та педіатрів. Маючи такий рецепт, пацієнти зможуть безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. «Пріоритетність наддали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники захворюваності та смертності населення», — пояснює позицію головний лікар КЛЗ ЦПМСД Наталія Кубенко, а це, в свою чергу, дасть змогу активізувати обстеження хворих та сприятиме ранньому виявленню небезпечних хвороб.
Важливо знати й те,  що держава компенсуватиме вартість найдешевшого лікарського засобу із програми «Доступні ліки». Дорожчий препарат можна буде отримати, доплативши різницю. Скільки сааме доведеться доплачувати, пацієнт довідається лише під час отримання ліків в аптечній установі, де йому можуть запропонувати на вибір кілька найменувань лікарських засобів. Але у будь - якому разі, доплата буде несуттєвою. Держава на визначений перелік ліків встановила референтну (середню) ціну.
У Міністерстві охорони здоров’я актуальність програми пояснюють так: «Ціни на ліки в Україні не відповідають рівню доходів українців і часто навіть перевищують ціни в сусідніх європейськихкраїнах. Встановлення референтної ціни — справедливий і вимушений крок».
Отже, програма «Доступні ліки» працюватиме і є всі підстави говорити, що для більшості наших земляків вона буде корисною.
У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування. Аптека звітуватиме про продаж лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримуватиме повернення коштів з місцевих бюджетів протягом п’яти робочих днів після подачі звітності.

Цільові видатки на Бобринецький район на виконання Урядової програми «Доступні ліки»:
на 2017 рік - 332200 грн;
щомісячно - 36900 грн.
Стан реалізації часткового відшкодування вартості лікарських засобів за травень 2017 року:
Серцево-судинні захворювання:
- кількість виписаних рецептів - 855;
- кількість рецептів за якими здійснено відшкодування - 815;
- використано коштів з 1 по 15 травня - 19030 грн;
-використано коштів з початку дії Урядової програми - 29590 грн.
Цукровий діабет:
-кількість виписаних рецептів - 158;
- кількість рецептів за якими здійснено відшкодування - 108;
- використано коштів з 1 по 15 травня - 3680 грн;
- використано коштів з початку дії Урядової програми - 6210 грн.
Бронхіальна астма:
- кількість виписаних рецептів - 39;
- кількість рецептів за якими здійснено відшкодування - 18;
- використано коштів з 1 по 15 травня - 770 грн;
- використано коштів з початку дії Урядової програми - 1930 грн;
- використано коштів з початку дії Урядової програми всього - 37730 грн.

До уваги громадян!


На виконання Постанови Кабінету Міністрів Українивід 17 березня 2017 року № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» у Бобринецькому районі розпочато програму «Доступні ліки».  За цією Програмою можна отримати ліки, які внесені до відповідного Реєстру, або безкоштовно, або з доплатою. Для того, щоб скористатися программою необхідно звернутися до свого сімейного або дільничного лікаря та отримати рецепт. Потім, з рецептом, - до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
Для реалізації програми протягом 2017 року за цільовою державною субвенцією на район виділено коштів у сумі 332,2 тис.грн.
Нещодавно за сприяння голови райдержадміністрації Сергія Шевченка було проведено робочу зустріч з керівниками та власниками аптечних закладів з метою роз’яснення принципів дії програми, механізмів відшкодування вартості лікувальних препаратів та пропозиції щодо підписання відповідних угод про співпрацю.
За программою реімбурсації (відшкодування вартості ліків) в районі на даний час працюють такі аптеки:
- ФОП «Музика Ірина Григорівна»
- ПАТ «Ліки Кіровоградщини»
які стали учасниками урядової програми, підписавши з Комунальним лікувальним закладом «Центр первинної медико – санітарної допомоги Бобринецького району»  відповідні угоди про співпрацю. Тож, тепер держава відшкодовуватиме їм кошти за ті ліки, що будуть відпущені пацієнтам згідно з лікарськими рецептами.
Саме лікарський рецепт — головна умова, за якою хворий може отримати ліки за діючою програмою. Отримати його можна, як вже згадувалося, у лікарів загальної практики-сімейної медицини,  дільничних терапевтів та педіатрів. Маючи такий рецепт, пацієнти зможуть безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. «Пріоритетність наддали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники захворюваності та смертності населення», — пояснює позицію головний лікар КЛЗ ЦПМСД Наталія Кубенко, а це, в свою чергу, дасть змогу активізувати обстеження хворих та сприятиме ранньому виявленню небезпечних хвороб.
Важливо знати й те,  що держава компенсуватиме вартість найдешевшого лікарського засобу із програми «Доступні ліки». Дорожчий препарат можна буде отримати, доплативши різницю. Скільки сааме доведеться доплачувати, пацієнт довідається лише під час отримання ліків в аптечній установі, де йому можуть запропонувати на вибір кілька найменувань лікарських засобів. Але у будь — якому разі, доплата буде несуттєвою. Держава на визначений перелік ліків встановила референтну (середню) ціну. У Міністерстві охорони здоров’я актуальність програми пояснюють так: «Ціни на ліки в Україні не відповідають рівню доходів українців і часто навіть перевищують ціни в сусідніх європейськихкраїнах. Встановлення референтної ціни — справедливий і вимушений крок».
Отже, програма «Доступні ліки» працюватиме і є всі підстави говорити, що для більшості наших земляків вона буде корисною. Слід зазначити інформацію до відома: у кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший препарат та перелік цін відшкодування. Аптека звітуватиме про продаж лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримуватиме поверненнякоштів з місцевих бюджетів протягом п’яти робочих днів після подачі звітності.

Формування перспективного плану мережі госпітальних округів закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги Кіровоградської області (матеріали для ознайомлення)

З 1 листопада 2016 року
номер телефону урядової “гарячої лінії” і545.

Урядова «гаряча лінія» - механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.
Звернення приймаються фахівцями Урядового контактного центру за допомогою засобів телефонного та електронного зв'язку та надсилаються органам виконавчої влади відповідно до компетенції, Секретаріату Кабінету Міністрів для вирішення порушених у них питань по суті, надання відповідних роз'яснень.
Урядова «гаряча лінія» -1545“гаряча лінія” з питань надання житлових субсидій
(05257) 2-02-23
Управління соціального захисту населення Бобринецького району
(ел.пошта іnbох2@bobr.кг-аdmin.gоu.uа)Проведена  медична  Рада по  підсумках  діяльності  лікувально-профілактичних закладів  району  за  9 місяців 2015 року. Лікарі ЦРЛ прийняли участь  у  науково-практичних  конференціях  з офтальмології, педіатрії  і гінекології  та  у конференції по  підсумках  діяльності лікувально-профілактичних  закладів  області за   9  місяців поточного року.
В  районі  продовжується  додаткова імунізація дитячого населення проти поліомієліту згідно наказу МОЗ України № 674 від 09.10.2015 року, як відповідь на спалах захворювання на поліомієліт, яке було зафіксовано в Закарпатській області.
Додаткова вакцинація проводиться у 3 тури:
І тур – 20.10.2015 – 06.11.2015
ІІ тур – 07.12.2015 – 18.12.2015
ІІІ тур – 18.01.2016 – 30.01.2016
Вакцинації у І і ІІ турах підлягають діти від 2 місяців до 6 років; ІІІ тур від 2 місяців до 10 років.
Поліомієлітна вакцина та вироби медичного призначення наданi  представництвом Дитячого Фонду ООН в Україні /ЮНІСЕФ/ у якості гуманітарної допомоги , ( виробник Франція). Станом на 04.11.2015 року в Бобринецькому районі привито 1088 дітей.

Головний  лiкар                                             
                                                                Л.В. Семенюк

АНАЛІЗУВАЛИ ЕКОНОМІЧНИЙ ЕФЕКТ ВІД ПЕРЕХОДУ НА АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИДИ ПАЛИВА

8 квітня заступник голови РДА В.І Мельник за участі головного лікаря ЦРЛ Семенюк Л.В., начальника КП “Інженерний центр” О.В Андалюкевича, начальника відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ РДА О.В Баранова, Т.В. Тітаєвської, О.М.Кошлецького, провів нараду щодо введення в експлуатацію реконструкцій котельні головного корпусу Центральної районної лікарні.
Розглянуто питання щодо економічного ефекту від реконструкції котельні головного корпусу та топкової інфекційного відділення ЦРЛ з переведенням їх на альтернативні види опалення.
У ході наради, її учасниками було сформовано перелік документів, необхідних для ведення  в експлуатацію та отримання технічних умов для топкової головного корпусу райлікарні.
З метою реалізації заходів по енергоефективності було запропоновано подати до реалізації два об’єкти ЦРЛ за рахунок державного регіонального фонду, за умови співфінансування  з місцевого бюджету.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ГРИП

Грип – гостре інфекційне захворювання. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4 – 7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом на відносно близькій відстані від хворого.
Для зараження ГРВІ та грипом достатньо короткого спілкування з хворим. Симптоми захворювання: раптове підвищення температури тіла більше 380С, біль у горлі, головний біль, кашель, утруднене дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
З початку епідсезону (жовтень 2014 року) станом на 12.02.2015 р. в районі зареєстровано 1577 випадків захворювань на ГРВІ, в т.ч. серед дітей від 0 до 17 років 941 (59,7%). За аналогічний період епідсезону 2013-2014 р. зареєстровано 1852 випадки ГРВІ, в т.ч. в дітей – 1153 (62,3%) та 3 випадки грипу, в т.ч. одна дитина.  Частіше хворіють діти в категорії від 5 до 14 р., менше - особи старше 65 років. В епідсезон 2014-2015 захворіло школярів   243 особи, що становить 15,4 % від усіх хворих,  за епідсезон 2013-2014 р. 390 школярів, або 21,1% від усіх хворих. За період з 31.01.2015 р. по 12.02.2015 р. захворіло 186 осіб, з них дітей 80 (43%)
Згідно моніторингу санепідситуації по ГРВІ середній показник захворюваності дітей по школах району станом на 19.02.2015 р. становить 11%. Вище середнього показника зареєстровано захворюваність в 10 школах, що становить 30% від числа шкіл, а саме: Веселівка – 22% хворих дітей, В.Інгульське, Буховецьке – 17%, ЗОШ №1 м. Бобринець, Свердлово – 16%, Костомарівка – 15%, Павлогірківка, Новоградівка – 13%, Чарівне, Федіївка – 12%.
Щоб запобігти захворюванню на грип, необхідно дотримуватись таких рекомендацій:
• По можливості не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд із людьми з ознаками респіраторної інфекції – нежитем, кашлем, почервонілими очами.
• Коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання необхідно викинути у смітник.
• Необхідно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали. Також ефективним є протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт.
• Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника.
• Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним із важливих способів профілактики грипу.  
• Має велике значення не тільки дотримання правил особистої гігієни, а також загартовування, ранкова зарядка, обтирання, фізкультура.
• В організованих колективах необхідно обмежувати проведення масових загально-шкільних, міських та районних заходів, спортивних змагань, відвідування закладів культури, тощо.

• Основним захистом боротьби – є профілактичні щеплення проти  грипу.
При появі симптомів грипу необхідно обов’язково звернутися до лікаря, не займайтеся самолікуванням та не відвідуйте місць масового скупчення людей.
Пам’ятайте, що здоров’я у Ваших руках!

За інформацією завідувача сектору ДСЕН У Бобринецькому районі
Тернюк Л. О.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню