Про добровільне об’єднання територіальних громад - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Про добровільне об’єднання територіальних громад


ЕКСПЕРТИ З РЕФОРМУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ПРЕДСТАВИЛИ МОДЕЛЬ МАЙБУТНЬОГО РАЙОННОГО ПОДІЛУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ПРЕЗИДЕНТ ОКРЕСЛИВ ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ У СФЕРІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ


2 вересня
2019 року Президент окреслив першочергові завдання у сфері децентралізації та регіональної політики
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів окреслив першочергові завдання у сфері децентралізації та регіональної політики.
«Невідкладне завершення процесу децентралізації, зокрема внесення змін до Конституції України, – передача реальної влади, фінансів та ресурсів на місця, завершення секторальної децентралізації, наближення послуг до кожного мешканця громади, забезпечення їхньої якості», – наголосив Володимир Зеленський.
Також Президент підкреслив необхідність визначити остаточні правила формування державного адміністративно-територіального устрою, закріпити межі кожної адміністративно-територіальної одиниці, завершити об’єднання територіальних громад.
«Реформувати місцеві органи виконавчої влади, які, серед іншого, контролюватимуть законність рішень новоутворених органів місцевого самоврядування. Провести місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі», – зазначив він.
За словами Президента, термін виконання цих завдань – 2019-2020 роки.
Глава держави також доручив затвердити нову державну стратегію регіонального розвитку на наступні 6 років (2021-2027-й).
Крім того, до кінця 2019 року має бути забезпечено ефективне використання коштів Державного фонду регіонального розвитку та інших бюджетних програм розвитку регіонів, а також підвищення спроможності Агенції регіонального розвитку.
Також Володимир Зеленський доручив до 1 грудня 2019 року розробити інформаційну кампанію для роз’яснення реформи житлово-комунального господарства.
Президент визначив відповідальних за виконання кожного зі згаданих завдань.


За матеріалами офіційного
інтернет-представництва
Президента України


ПРАЦЮВАЛА РАЙОННА РОБОЧА ГРУПА З ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТУ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД РАЙОНУ


21 серпня
2019 року голова райдержадміністрації Олег Тертичний провів чергове засідання районної робочої групи з підготовки проекту Перспективного плану формування територіальних громад району.
Участь в обговорені змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградщини взяли делеговані представники від районної та міської рад, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, фахівці територіальних органів міністерств та відомств України в районі, громадськість.
У ході наради голова райдержадміністрації Олег Тертичний поінформував присутніх про те, що днями відбулося засідання профільної обласної робочої групи, де розглядалися пропозиції керівників територій щодо внесення змін до Перспективного плану. Метою ж сьогоднішнього зібрання стало обговорення відповідних змін від району. Посадовець закликав на відкритості діалогу з даного питання та запропонував виступити всім бажаючим.
На думку присутніх наразі об’єднання здійснюється в першу чергу за принципом добровільності відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Саме це дає право жителям певної територіальної громади самим вирішувати чи створювати їм нову ОТГ, чи приєднуватися до вже діючої.
Крім того, у поточній редакції Конституції України відсутнє поняття “об’єднана територіальна громада”, як одиниці адміністративно-територіального устрою. Акцентовано увагу на тому, що про створення в районі нових ОТГ згідно Перспективного плану можна буде говорити лише після внесення відповідних змін до Основного Закону України.
У кінцевому рахунку членами районної робочої групи констатовано, так як на даний момент на конституційному рівні відсутня чітка законодавча база відносно функціонування об’єднаних територіальних громад, а жителі переважної більшості сільських рад району виступають проти створення нової або приєднання до діючої Бобринецької міської ОТГ, вирішено не подавати пропозиції змін до Перспективного плану формування територій громад області. При цьому також враховано позицію жителів Витязівської громади, де нещодавно відбулося громадське обговорення щодо створення на базі сільради нової ОТГ. Витязівка готова стати центром об’єднаної територіальної громади, проте наразі суміжні села району виступають проти об’єднання з нею.
За підсумками засідання районної робочої групи відповідні дані буде подано до облдержадміністрації. Узагальнену інформацію по всіх територіях Кіровоградщини з обговорення змін до Перспективного плану планується винести на розгляд чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 17 вересня.


ОБГОВОРИЛИ ПРОЕКТ НОВОГО АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ СУБРЕГІОНАЛЬНОГО РІВНЯ КІРОВОГРАДЩИНИ


13 серпня
2019 року під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Тертичного відбулося засідання районної робочої групи з підготовки проекту Перспективного плану формування територіальних громад району.
Зміни від району до обласного Перспективного плану обговорювалися за участі: заступника голова районної ради Наталії Сабліної, депутатів райради, сільських голів, керівників структурних підрозділів РДА, представників від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час засідання районної робочої групи обговорено надання пропозицій до проектної моделі Кіровоградської області з її новим адміністративно-територіальним устроєм, яка розроблена міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Інформував з даного питання голова райдержадміністрації Олег Тертичний.
Зокрема, посадовець зауважив, що нова модель передбачає утворення на території Кіровоградської області трьох об’єднаних районів: Кропивницького – 470,4 тис. осіб в т.ч. й м. Кропивницький – 228,6 тис. осіб, Олександрійського – 241,0 тис. осіб та Новоукраїнського – 243,2 тис. осіб. При цьому кількість проектних ОТГ в цілому по області складає 42, з них міських – 12, селищних – 14, сільських – 16.
У свою чергу, Бобринецький район планують розділити на дві ОТГ: Бобринецьку, яка відноситься до Кропивницького району та Витязівську, що має увійти до складу Новоукраїнського району.
У ході обговорення було виголошено декілька думок щодо майбутнього адміністративно-територіального устрою області.
Так, за підсумками засідання районної робочої групи вирішено не змінювати існуючі межі Бобринецького району.
Крім того, запропоновано створення району на основі виборчого округу з урахуванням деяких змін.
Зокрема, на території області пропонується створити Бобринецький район, який включатиме в себе Компаніївський, Устинівський, Долинський та Новгородківський райони. Під час такого об’єднання не повинні порушуватися існуючі межі районів, так як це значно зменшуватиме витрати на розвиток інфраструктури. У свою чергу, народні депутати України від виборчих округів матимуть змогу виконувати свої обов’язки на тих територіях, які їх обирали.
Наостанок, районна робоча група визнала примусове об’єднання передчасним. Запропоновано провести підготовчі роботи з розвитку інфраструктури, матеріальної бази, внести відповідні зміни до законодавства, здійснити передачу влади на місцях для подальшого об’єднання громад.


ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОЕКТ НОВОГО АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ СУБРЕГІОНАЛЬНОГО РІВНЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


8 серпня
2019 року відповідну інформацію розмістив у себе на сторінці в соціальній мережі Facebook Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Нова модель передбачає: кількість проектних ОТГ – 42, з них міських – 12, селищних – 14, сільських – 16.
Кількість об’єднаних районів – 3 (Кропивницький – 470,4 тис. осіб в т.ч. м. Кропивницький – 228,6 тис. осіб, Олександрійський – 241,0 тис. осіб, Новоукр
аїнський – 243,2 тис. осіб).


102 РАЙОНИ ЗАМІСТЬ 490: У МІНРЕГІОНІ ПОКАЗАЛИ НОВУ МОДЕЛЬ АДМІНТЕРУСТРОЮ


Сьогодні вперше презентую модель ідеальної європейської України з новою моделлю адміністративно-територіального устрою, в якій замість 490 районів буде сформовано 102. Це 92 райони, які знаходяться на підконтрольній території України, і ще 10 – на тимчасово окупованій та у Криму. Про це під час години запитань до Уряду у Верховній Раді повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Нова система адміністративно-територіального устрою дозволить сформувати якісний менеджмент європейського зразка — за показниками розвитку людського потенціалу, якісних послуг і секторальних реформ. Також це дасть можливість не лише побудувати якісну модель управління, а й ефективно використати кошти на місцях, які нині спрямовуються на існуючі майже пів тисячі райдержадміністрацій», — зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, новий субрегіональний рівень дасть можливість збільшити території і кількість їх мешканців до 150 тисяч, що проживають у районах. Це дасть змогу сформувати якісні потужні команди, котрі зможуть координувати, управляти процесами та делегованими повноваженнями від держави.
На годині запитань до Уряду, Геннадій Зубко також нагадав, що саме децентралізація докорінно змінила систему менеджменту у державі і забезпечила перехід від централізованого радянського управління до імплементації європейських стандартів управління. А це демократичність, субсидіарність і відповідальність влади.
Нині, в Україні сформовано 924 ОТГ, в яких проживає 70% українців. Ці громади вже працюють за новою системою менеджменту і впроваджують вкрай необхідні реформи на місцях: освіти, охорони здоров’я на первинній ланці, впровадження нових адмінпослуг, соціального захисту.
Урядовець подякував народним депутатам Верховної Ради України VIII скликання за прийняття надважливих законів для України. «Завдяки прийнятим законам, українці вже сьогодні живуть і працюють в якісній системі державного управління, можуть напрацьовувати свою Стратегію розвитку, формувати своє майбутнє і майбутнє своїх дітей. Ця Верховна Рада приймала закони, які дозволяють нам управляти майбутнім держави», — підкреслив Геннадій Зубко.


ЗУПИНИТИ ЗАРАЗ РЕФОРМУ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ – ЯК ЗУПИНИТИ ПОТЯГ НА ПОВНОМУ ХОДУ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН


ПЕРЕВАГАМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ МАЮТЬ КОРИСТУВАТИСЯ 100% УКРАЇНЦІВ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН


Перевагами реформи децентралізації – передачі повноважень та фінансових ресурсів на місця – мають користуватися 100% українців, адже ключова відмінність об’єднаних громад від решти територій – можливість самим мешканцям ухвалювати рішення, які сприяють розвитку, наданню якісних послуг, зміні якості життя. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
«Що таке об’єднані громади? Це громади, які мають в 5-7 разів більші бюджети. Громади, які можуть давати якісні послуги кожному. Зараз тільки 70% українців користуються перевагами децентралізації. І там є лідерство і відповідальність», - сказав Володимир Гройсман.
Він наголосив, що важливо завершити реформу, завершити об’єднання громад і ліквідувати адміністрації, які перешкоджають реформі і бажанню людей жити краще.
«Я знаю, що зараз вже дехто висловлює бажання «підрихтувати» реформу. Я з цим не погоджуюсь. Я проти будь-яких спроб заблокувати реформу», - сказав Глава Уряду.
Довідково:
З початку впровадження реформи – з 2014 року - місцеві бюджети зросли з 70 млрд грн до майже 270 млрд грн. У власність громад передано 1,5 млн га земель сільськогосподарського призначення.
Змінилася структура бюджетів і система прийняття рішень. Як наголошував Глава Уряду, наступний крок реформи – долучати людей до розпорядження ресурсами і впливу на розвиток. За його словами, вся карта України в 2020 році має бути заповнена кордонами об’єднаних громад – з новими можливостями і системою управління.
У січні поточного року Кабінет Міністрів в рамках продовження реформи представив своє бачення подальшого територіального устрою України. За планом, передбачається формування 100 спроможних районів і 1600-1800 спроможних громад, закріплення фінансової самодостатності місцевого самоврядування, формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.


ОТГ КІРОВОГРАДЩИНИ ОТРИМАЮТЬ МАЙЖЕ 40 МЛН. ГРН. ІНФРАСТРУКТУРНОЇ СУБВЕНЦІЇ НА 2019 РІК


ВІСІМ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД З КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ Є УЧАСНИКАМИ ПРОГРАМИ «DOBRE»

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ОХОПИЛА 70% УКРАЇНИ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН


Створення місцевих громад в Україні має завершитися до осені 2020 року. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу Україна.
За його словами, на 70% території країни вже пройшла децентралізація, на 30% - ще ні.
“Я вважаю, що крайній термін, коли ми повинні утворити об’єднані громади, дієві, там, де може бути школа, садок, нормальна дорога, клуб, підприємство - це не пізніше виборів місцевих громад, які відбудуться восени 2020 року. І це важливо, це в принципі мета. Ми в січні оновили план децентралізації на нові п’ять років, і він це передбачає”, - зазначив Гройсман.
За його словами, приклади успішних практик місцевого самоврядування вже можна побачити в багатьох областях.
“Тобто ідея, з якою я прийшов працювати в центральну владу, - змінити систему управління державою на базі того, щоб усе концентрувалося на місцях, - це зараз відбувається”, - наголосив глава уряду.
Відповідаючи на питання, чи набереться 300 голосів в парламенті за зміни до Конституції щодо децентралізації, Гройсман зауважив, що дуже хотів би цього.
“Я можу сказати, що для мене це є одним з фундаментальних питань, за які я буду боротися, ми доб’ємося того, що буде триста”, - заявив прем’єр-міністр.
Нагадаємо, в січні Кабмін оголосив про другий етап децентралізації, результатом якої повинно стати проведення місцевих виборів у 2020 році на новій основі.


ВСЯ КАРТА УКРАЇНИ МАЄ БУТИ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН


УРЯД ОПРИЛЮДНИВ РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРО ПЛАН ЗАХОДІВ З РЕАЛІЗАЦІЇ НОВОГО ЕТАПУ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


На Урядовому порталі з’явився текст розпорядження
Кабінету Міністрів України, яким Уряд затвердив план заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019-2021 роки.
План містить шість головних завдань:
1. Формування нової територіальної основи для діяльності органів влади на рівні громад і районів.
2. Передача повноважень органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування та їх розмежування за принципом субсидіарності.
3. Створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування.
4. Формування ефективної системи служби в органах місцевого самоврядування.
5. Упорядкування системи державного контролю та нагляду за законністю діяльності органів місцевого самоврядування.
6. Розвиток форм прямого народовладдя: виборів, референдумів.
«Для виконання цих завдань необхідні рішення Верховної Ради, Кабінету Міністрів, сприяння профільних асоціацій, експертів, міжнародних партнерів. Важливі також зусилля регіональної і місцевої влади, які ще мають час, щоб самостійно прийняти рішення про об’єднання громад», - прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода.
Він зазначив, що реформа довела свою ефективність, бо її результати можна побачити чи не в кожній громаді в країні. «Громади, які скористалися можливостями реформи раніше, мають більші досягнення і вже серйозно випереджають у розвитку тих, хто усе ще вагається або не здатен прийняти рішення про об’єднання зусиль з сусідами. І тут мова не лише про будівництва та ремонти в ОТГ та містах. Набагато ціннішим є знання і досвід, набуті лідерами спроможних громад за роки роботи у нових умовах – з широкими повноваженнями, значними ресурсами і відповідальністю перед людьми», - вважає перший заступник Міністра.
Він наголосив, що у необхідності продовження децентралізації не сумнівається вже ніхто, за виключенням хіба що тих, хто звик ставити власні інтереси вище інтересів мешканців громад. «Отже приводів зупиняти реформу немає. Настав час приймати консолідовані і швидкі рішення у питаннях, важливість і необхідність яких безсумнівна», - зазначив В’ячеслав Негода.


13 ОТГ ОТРИМАЛИ У РОЗПОРЯДЖЕННЯ БІЛЬШЕ 25 ТИСЯЧ ГА ЗЕМЕЛЬ СІЛЬГОСППРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАСНОСТІ


ЗМІНИ ДО ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ФОРМУВАННЯ ОТГ КІРОВОГРАДЩИНИ ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІ РАЙОННОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ


6 лютого
2019 року під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Тертичного відбулося засідання районної робочої групи з підготовки проекту Перспективного плану формування територіальних громад району.
Зміни від району до обласного Перспективного плану обговорювалися за участі: першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Когадька, заступника голова районної ради Наталії Сабліної, міського голови Валерія Сніжка, депутатів райради, сільських голів, керівників структурних підрозділів РДА, представників від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході засідання районної робочої групи обговорили порядок добровільного об’єднання та озвучили методику формування спроможних територіальних громад – інформація начальника відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Олександра Іваниці. Доповідач детально довів до відома присутніх специфіку утворення об’єднаних територіальних громад, окремо зупинився на характеристиках їх спроможного функціонування.
У свою чергу Олег Тертичний додав, що проведення децентралізації залишається серед ключових завдань районної влади на 2019 рік, а в цілому цей процес має закінчитися у наступному році. Саме на цьому напередодні наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.
Керівник району вкотре закликав на відкритості діалогу з даного питання та запропонував виступити всім бажаючим.
На думку присутніх сільських голів та депутатів районної ради об’єднання здійснюється в першу чергу на принципі добровільності згідно із Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. На численних сходах жителів сільрад району неодноразового піднімалися питання створення нових об’єднаних територіальних громад або приєднання до діючої Бобринецької міської ОТГ, однак жодна з територій не підтримала такої ініціативи. Також було згадано про попереднє рішення робочої групи, яке виключало Бобринецький район з Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області.
За підсумками обговорення голова райдержадміністрації виніс на голосування два проекти рішення: про формування на території Бобринецького району трьох об’єднаних територіальних громад у складі Бобринецької, Кетрисанівської та Витязівської ОТГ та про виключення Бобринецького району з Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області. Останнє рішення власне і підтримала більшість членів районної робочої групи.


ОЧІКУЄМО ДОБРОВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ОТГ У 2019 РОЦІ, – СЕРГІЙ КУЗЬМЕНКО


Проведення децентралізації залишається серед ключових завдань на 2019 рік. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко на щопонеділковій апаратній нараді, що відбулася 14 січня.
“До 2020-го року цей процес повинен бути завершений в усій країні. Кожен громадянин має проживати в об’єднаній територіальній громаді – у адміністративно-територіальній одиниці, яка надає базові послуги для кожної людини”, – підкреслив керівник ОДА.
Сергій Кузьменко вкотре порекомендував керівникам райдержадміністрацій посилити відповідну роботу на місцях.
“Допомагайте людям створити успішні об’єднані територіальні громади, щоб якість надання послуг була найкращою. Держава буде допомагати, але поки що ми чекаємо ініціативу знизу – від активних людей, які проживають у селах, селищах і містах. Очікуємо добровільний процес створення ОТГ у 2019 році”, – наголосив голова облдержадміністрації.
Сергій Кузьменко нагадав, що об’єднавчі процеси в області в 2018 році відбувалися успішно. Нині на перші вибори очікують новостворені ОТГ в Петрівському, Знам’янському, Маловисківському районах. Керівник ОДА висловив сподівання, що на тих територіях, де ще не створено жодної об’єднаної громади, найближчим часом з’являться відповідні ініціативи і якомога більше ОТГ буде створено саме за принципом добровільності: “Обласна державна адміністрація буде всіляко підтримуватиме громади, щоб децентралізаційна реформа на Кіровоградщині активно впроваджувалася”.


За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА,
розміщено 16 січня 2019 року


У 2020 РОЦІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ МАЮТЬ ВІДБУТИСЬ ВЖЕ ЗА УМОВИ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД ПО ВСІЙ УКРАЇНІ – ПРЕЗИДЕНТ


Президент Петро Порошенко наголошує, що попри те, що у впроваджені децентралізації зроблено багато, зупинятися на досягнутому неможна. Про це Глава держави сказав під час виступу на Форумі місцевого самоврядування.
«Надто строкатою є картина ходу децентралізації по областях, надто багато розривів у покритті територій об'єднаних територіальних громад (ОТГ) залишається на картах. Ще багато «білих плям». Необхідно подолати спорадичність і певний хаос в реалізації політики розвитку регіонів», - сказав Петро Порошенко. Він зазначив, що трохи менше місяця тому на Раді регіонально розвитку поставив регіональним лідерам завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад.
«Кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети, на основі яких на ваших дорожніх картах і з’являться першочергові об’єкти – маркери розвитку», - наголосив Президент та підкреслив, що наявність таких перспективних планів із затвердженими громадою проектами і механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій.
«Гарантую, що й держава знайде можливість співфінансувати багато із цих проектів», - сказав Президент та закликав лідерів місцевого самоврядування до ухвалення планів розвитку. «Ми не зазіхаємо на кошти місцевого самоврядування. Навпаки – пропонуємо фінансову допомогу в реалізації особливо значимих проектів», - додав він.
«Маємо чітко бачити горизонти реформи. 2020 рік - ключовий. На Раді регіонального розвитку я вже говорив, що 2020 року місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами, тобто на новій територіальній основі», - наголосив Петро Порошенко.
Президент підкреслив, що для цього необхідно продовжити максимальне стимулювання подальшого об'єднання та приєднання територіальних громад, зокрема до міст обласного значення. Він наголосив, що у 2019 році мають бути сформовані всі перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України.
«У 2020 році ми повинні прийняти адміністративне рішення про об’єднання громад, які за чотири роки не знайшли ані бажання, ані прагнення, ані сил об’єднатись. Люди не мають страждати, мешканці громад від керівника, який перешкоджає створенню громад», - підкреслив Президент.
«Станеться це відповідно до бажання людей і перспективних планів, затверджених обласними радами. Маємо завершити ключовий етап реформи, щоб усі громадяни України мали рівний доступ до якісних послуг – в освіті, медицині, соціальній сфері», - підсумував Глава держави.

За матеріалами офіційного
інтернет-представництва
Президента України


СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО: В УСІХ РАЙОНАХ КІРОВОГРАДЩИНИ ПРОВОДИТЬСЯ РОБОТА ЩОДО СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД


СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО ПРО РЕФОРМУ З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В ОБЛАСТІ: СЬОГОДНІ СПОСТЕРІГАЄМО ТЕНДЕНЦІЮ НА УКРУПНЕННЯ МАЙБУТНІХ ГРОМАД


РОБОЧА ГРУПА РОЗГЛЯНУЛА ЗМІНИ ДО ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ФОРМУВАННЯ ОТГ ОБЛАСТІ ВІД РАЙОНУ


10 жовтня
2018 року під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Тертичного відбулося засідання районної робочої групи з підготовки проекту Перспективного плану формування територіальних громад району.
Зміни від району до обласного Перспективного плану обговорювали: голова районної ради Олена Гадемська, депутати райради, голови сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
На порядок денний засідання районної робочої групи було винесено два питання: Про хід проведення децентралізації на території Бобринецького району – інформація головного спеціаліста відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Євгенія Алєксєєнка; Про розгляд протокольного доручення голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 13 вересня 2018 року № 1 щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Бобринецького району – інформація голови райдержадміністрації Олега Тертичного.
Під час засідання районної робочої групи Олег Тертичний нагадав присутнім, що згідно Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області на території Бобринецького району пропонується сформувати три об’єднані територіальні громади: Бобринецьку, Кетрисанівську та Витязівську. Перша із названих вже почала формуватися у 2015 році шляхом приєднання Червонодолинської громади до Бобринецької міської ради. Голова райдержадміністрації наголосив на відкритості діалогу та запропонував виступити всім бажаючим з даного питання.
На думку присутніх депутатів районної ради та голів сільських рад наразі об’єднавчі процеси в районі є не на часі. Останнє обґрунтували відсутністю чіткої законодавчої бази та розвиненої інфраструктури громад, а також належного сполучення між селами району. Було зауважено, що на території сільських рад проходили численні сходи жителів громад. На них неодноразового піднімалися питання створення нових об’єднаних територіальних громад або приєднання до діючої Бобринецької міської ОТГ, однак жодна з територій району не підтримала такої ініціативи.
За підсумками засідання районної робочої групи було вирішено внести наступну пропозицію до проекту змін обласного Перспективного плану від Бобринецького району: не підтримуючи об’єднання виключити Бобринецький район з Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області. За таке рішення одноголосно проголосували більшість присутніх голів сільських рад та депутатів районної ради.


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: СІЛЬСЬКІ ГРОМАДИ ПРИЄДНУЮТЬСЯ ДО ДІЮЧИХ ОТГ


ПРОЦЕС ВИБОРІВ У НОВОСТВОРЕНИХ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ МАЄ БУТИ РОЗБЛОКОВАНИЙ – ПРЕЗИДЕНТ


СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО: ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ПІДТРИМУВАЛА, ПІДТРИМУЄ І БУДЕ ПІДТРИМУВАТИ ОБ’ЄДНАВЧІ ПРОЦЕСИ, ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ТРИВАЮТЬ ОБ’ЄДНАВЧІ ПРОЦЕСИ В РАМКАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ НА КІРОВОГРАДЩИНІ ТРИВАЮТЬ


Перспективним планом формування територій громад області передбачено створити на Кіровоградщині 54 об'єднані територіальні громади – відповідні пропозиції направлено на експертизу до Кабінету Міністрів України. Таку інформацію на щотижневій апаратній нараді озвучила начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова під час розгляду питання про активізацію процесів децентралізації у 2018 році.
Нині в області утворено 16 об’єднаних територіальних громад, у 13 з яких уже відбулися вибори і вони повноцінно працюють. Ще 3 ОТГ – Приютівська, Дмитрівська і Бережинська очікують на призначення перших місцевих виборів.
Вікторія Кулікова зауважила, що минулого року ОТГ області отримали суттєвий фінансовий ресурс – понад 19 мільйонів гривень коштів субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Сьогодні на Кіровоградщині розпочаті процеси об’єднання, які не передбачені Перспективним планом. Зокрема, у Новопразьку ОТГ планують об’єднатися сільські ради із 3-х районів – Олександрійського, Знам'янського і Новгородківського. Мар’янівська сільська громада Маловисківського району планує об’єднатися із громадою Новомиргородського району. Окрім цього, з Капітанівською селищною радою Новомиргородського району планують об’єднатися ще 4 сільських ради цього ж району.
Начальник управління регіонального розвитку містобудування та архітектури ОДА зазначила, що лідером об’єднавчих процесів в області є Кіровоградський район. Нині тут вже налічується 5 ОТГ, у планах – створення ще Грузьківської. Активно відбуваються процеси об’єднання у Добровеличківському, Маловисківському та Новоукраїнському районах, де створено по 2 ОТГ. У Бобринецькому, Олександрійському, Знам’янському, Світловодському і Компаніївському – по 1 об'єднаній спроможній громаді.
Разом з тим, за словами Вікторії Кулікової, жодної ОТГ не утворено у Благовіщенському, Вільшанському, Голованівському, Гайворонському, Долинському, Новоархангельському, Новомиргородському, Новгородківському, Онуфріївському, Олександрівському, Петрівському та Устинівському районах.
На сьогодні облдержадміністрацією розроблений новий план заходів з активізації впровадження реформи децентралізації на території області у 2018 році. Він включає 10 напрямків та спрямований на проведення активної, якісної методичної та практичної допомоги на рівні районів і окремих міст щодо впровадження механізмів децентралізації.


За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА


ПРЕЗИДЕНТ ОЧІКУЄ У 2018 РОЦІ ЗРОСТАННЯ БЮДЖЕТІВ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД

РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ Є НАЙУСПІШНІШОЮ В ДЕРЖАВІ


29 листопада
2017 року про це заявив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, відкриваючи Форум регіонального розвитку "Об’єднані територіальні громади Кіровоградщини: виклики, успіхи та перспективи" в Кропивницькому.
У заході взяли участь народні депутати України Костянтин Яриніч, Олександр Горбунов, керівники районів та ОТГ, структурних підрозділів облдержадміністрації, фахівці Центру розвитку місцевого самоврядування. Від Бобринецького району участь у Форумі взяв перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник.
Перш за все Сергій Кузьменко подякував очільникам ОТГ за прийняття важливого рішення - об’єднатися у сильні громади. "Ви гарний приклад того, що у нас є всі можливості і підстави будувати успішну Кіровоградщину і Україну", - підкреслив він. "Сьогодні ми маємо реалізувати не просто реформу місцевого самоврядування, ми ставимо за мету розпочати формування європейської України. Для цього ми вчимося та переймаємо найкращий світовий досвід".
Голова ОДА наголосив, що об’єднавчі процеси відбуваються виключно за принципом добровільності. "Це позиція Президента, Уряду, що сформульована на законодавчому рівні", - зазначив він і додав, що при цьому надзвичайно важливим є те, щоб створена громада була спроможною – мала достатні фінансові ресурси і можливості, щоб забезпечити жителів ОТГ базовими послугами та подальший розвиток території.
За цими базовими принципами нині в області створено 16 об’єднаних територіальних громад, у 13 з яких відбулись перші вибори. Маємо 10% населення Кіровоградщини, які проживають в ОТГ. Ці громади отримали набагато ширші повноваження, ніж окремо взяті населені пункти.
"За останні два роки ми не лише створювали ОТГ на Кіровоградщині, а й впроваджували реформи, які є невід’ємною складовою децентралізації", - зауважив Сергій Кузьменко. "Реформа по створенню ОТГ не може відбуватися сама і повинна бути підтримана змінами, що відбуваються в різних сферах. Якщо ми візьмемо охорону здоров’я, то сьогодні прийнято рішення про виділення 4 млрд. грн. на сільську медицину, адже процес створення ОТГ покликаний вдихнути нові можливості і життя в маленькі громади". Голова ОДА повідомив, що у 2018 році область отримає більше 100 млн. грн. на будівництво 25 нових сільських амбулаторій, що будуть забезпечені транспортом, медичним та комп’ютерним обладнанням. Крім цього, значні інвестиції упродовж двох років вкладено в медицину третього рівня. Системна робота триває й у напрямку модернізації закладів другого рівня та збереження медичних кадрів. Приміром, за останні кілька років власне житло отримали 85 лікарів та 25 медпрацівників. "Все, що передбачає медична реформа – гідні умови праці, заробітна плата та житло – є гарною мотивацією для лікарів працювати на певній території, - підкреслив керівник області.
Також Сергій Кузьменко торкнувся змін, що відбуваються в освітній галузі в рамках децентралізації. "Ми маємо забезпечити умови для того, щоб діти отримували якісну освіту незалежно від того, де вони навчаються – в місті чи у селі. Для цього створюються освітні округи з опорними школами, а наше завдання - будувати дороги, купувати транспорт, забезпечити заклади необхідними фахівцями, щоб наші школярі мали змогу вступати до кращих вишів", - наголосив він. За словами Сергія Кузьменка, для підвезення учнів до опорних шкіл за останні півтора року було придбано 35 шкільних автобусів. Що ж стосується удосконалення дорожньої інфраструктури Кіровоградщини Сергій Кузьменко зауважив, що завдяки значним ресурсам з державного бюджету нинішнього року на ремонт та будівництво доріг спрямовано близько 600 млн. грн. "Уряд і Президент анонсували, що в бюджеті на 2018 рік закладено більший ресурс на ці потреби, а значить ремонтними роботами буде охоплено більше доріг як державного, так і регіонального значення".
Очільник області висловив сподівання, що наступного року спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості, вдасться зробити значний ривок в децентралізаційних процесах. "Коли у нас об'єднається 30% громад, упевнений, надалі цей процес по області проходитиме автоматично без зайвої агітації".
Насамкінець Сергій Кузьменко подякував всім, хто долучився до реалізації реформи. "Переконаний, у наступному році, усвідомивши, що ви є господарями на території, яку вам ввірили люди, і отримавши ресурси, будете дбати не лише про соціальну сферу, а й про те, як залучити інвестора, щоб створити нові робочі місця".
Після пленарної частини учасники Форуму продовжили роботу у тематичних секціях з питань: "Регіональний розвиток та інвестиції" та "Соціально-гуманітарний розвиток".


КІРОВОГРАДЩИНА ПОСІЛА 17 МІСЦЕ У ДЕРЖАВІ ЗА КІЛЬКІСТЮ СТВОРЕНИХ ОТГ


7 листопада
2017 року про це повідомила представник Національної ради реформ Олена Симоненко під час круглого столу “Діалог задля децентралізації в Кіровоградській області”, що був організований за підтримки Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
В обговоренні взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та Центру розвитку місцевого самоврядування. Від Бобринецького району участь в засіданні круглого столу взяв начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Іван Петрович.
Олена Симоненко зазначила, що у питанні формування об’єднаних територіальних громад область демонструє позитивну динаміку. Так, якщо у 2015 році було створено лише 2 ОТГ, то у 2017 році цей показник склав 8 об’єднаних громад. До кінця цього року їх кількість може збільшитись, адже по кількох ОТГ, де відбулися вибори, очікують на відповідне рішення ЦВК.
Окрім того, за результатами рейтингу областей, який щороку проводить Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Кіровоградщина посіла 17 місце у державі за кількістю створених ОТГ. Наразі, у складі об’єднаних територіальних громад вже перебувають 9% території та 11% громад області.
У свою чергу, начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова зазначила, що у питанні формування об’єднаних територіальних громад кількісний показник не повинен бути визначальним. Усі об’єднавчі процеси мають реалізовуватися не вольовим рішенням з “гори”, а виключно на добровільних засадах. Лише за таких умов формуватимуться самодостатні громади, у яких люди усвідомлюватимуть необхідність змін та прагнутимуть покращити життя своїх територій.


За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА


СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО: ДО КІНЦЯ РОКУ НА КІРОВОГРАДЩИНІ МАТИМЕМО 13 ОТГ

Під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка відбулося засідання обласної робочої групи з підготовки проекту перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області. Участь у засіданні взяли також голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, депутати та голови постійних комісій обласної ради, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, керівники структурних підрозділів ОДА, райдержадміністрацій та ОТГ.
Сергій Коваленко підкреслив, що "перспективний план – не є вказівкою до об'єднання, це робочий документ, який може уточнюватися у випадку, коли на це є воля громад".
"В області створено 7 об'єднаних територіальних громад, 5 з яких мають прямі бюджетні стосунки з державним бюджетом, - зауважив посадовець. "29 жовтня, відповідно до постанови ЦВК, відбудуться перші місцеві вибори у 6 ОТГ. Це - Тишківська сільська ОТГ (Добровеличківський район), Смолінська (Маловисківський район), Помічнянська міська ОТГ, Катеринівська, Первозванівська сільські ОТГ (Кіровоградський район) та Компаніївська. Також пройшли об’єднавчі процеси в Бережинській та Приютівській ОТГ. Проте з різних причин перші вибори не оголошені".
Як зазначила начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Вікторія Кулікова, враховуючи пропозиції, які надходили на адресу облдержадміністрації, виникла необхідність розглянути зміни до Перспективного плану для узгодження та внесення його на розгляд чергового засідання депутатів обласної ради. Вони стосуються зокрема п’яти районів. Так, пропонується Добровеличківську, Тишківську та Помічнянську громади викласти у новому складі. По Кіровоградському району окрім чотирьох громад (Соколівська, Первозванівська, Великосеверинівська, Аджамська) до плану запропоновано включити й Катеринівську ОТГ. На відміну від попередньо запланованих трьох громад (Новомиргородської, Капітанівскьої, Панчівської) керівництво Новомиргородського району нині вбачає модель громади за принципом "1 район – 1 громада". У Новоукраїнському районі передбачається виключити зі складу Іванівської громади району Диминську сільську раду, включивши її до складу Соколівської ОТГ Кіровоградського району. Озвучила Вікторія Кулікова й зміни, що стосуються громад Олександрійського району. За її словами, враховуючи позицію Олександрійської міської ради, яка не бачить себе у процесі об'єднання, Приютівська громада буде сформована з тих громад, що входили в склад Олександрійської (близько 16 рад). Окрім Приютівської громади заплановано створення Новопразької та Червонокамянської ОТГ. За словами Вікторії Кулкової, наприкінці жовтня надійшло звернення від Онуфріївської районної ради щодо виключення району з Перспективного плану. Керівництво району наголошує на передчасності прийняття рішення про об'єднання громад.
За результатами розгляду наданих територіями пропозицій учасники засідання погодили та підтримали відкоригований проект Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області.


За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА


УТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД: КРОК НАЗАД, ЧИ РЕАЛЬНА ПЕРСПЕКТИВА РОЗВИТКУ?


Процес децентралізації, який розпочався в нашій країні останні декілька років, зачепив майже всі сфери життєдіяльності українського суспільства. Передусім це стосується початком суттєвого реформування галузей органів державної влади та місцевого самоврядування зокрема.
Звісно, наразі ідея утворення ОТГ, як кінцевої мети децентралізації на основі створення спроможних об’єднаних територіальних громад поки що не має значної підтримки серед громадськості району. І головна причина тут напевно криється у недостатньому інформуванні населення про перспективи створення єдиної громади та побоювань радикальних змін у наслідок об’єднання. Справді тут є над чим задуматися, і тому давайте розберемося, які є плюси в утворені ОТГ.
Всім нам відомий приклад, коли у 1959 році внаслідок укрупнення був ліквідований Витязівський район злиттям його до складу Бобринецького. На той момент Витязівка мала гарно розвинену інфраструктуру та достатньо розвинену соціальну базу. Після ліквідації ж району всі надбання Витязівки відійшли новому райцентру, а саме Бобринцю.
Сьогодні ж мета створення ОТГ несе зворотну ціль, а саме передачу більш широких делегованих повноважень громадам, тобто децентралізацію влади на місцях.
Створюючи об’єднанні територіальні громади, сільські території приймають на себе більш широкий спектр надання соціальних послуг, що по суті прирівнює їх до міст обласного значення.
Більше того, до бюджету ОТГ буде надходити більше коштів, у вигляді нових податків та певних державних субвенцій, а це у свою чергу впливає на відповідний розвиток територій, їх збагачення та функціонування. При цьому місцеві адміністрації ліквідовуються, а її ключові повноваження передаються об’єднаним громадам. Така основна лінія держави і в такому руслі, відповідно, працює районна державна адміністрація, як орган влади, що наразі реалізує загальнонаціональну політику на місцях.
Таким чином створення ОТГ на території району збагатить місцеві громади, дозволить відновити інфраструктуру, яка була занедбана і перенесена до райцентру, як у випадку із Витязівкою. Або навпаки дасть новий імпульс до існування територій та створить сприятливі умови для їх економічного розвитку. Останнє можна віднести до можливості утворення об’єднаної громади в Кетрисанівці.
Звісно, це є одним із варіантів майбутнього розвитку децентралізації у Бобринецькому районі, коли Витязівка та Кетрисанівка стануть центрами громад, а навколишні села приєднаються до них. Існує й інша позиція – створення ОТГ за принципом: “один район, одна громада”, що несе в собі об’єднання навколо райцентру, а саме Бобринця.
Дані думки безперечно мають право на існування, однак слід наголосити, що процес створення ОТГ повністю опирається на бажанні цього жителів конкретної громади. Відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” процес об’єднання здійснюється з дотриманням принципу добровільності, що прямо говорить про власне бачення відповідної громади до утворення ОТГ із сусідніми населеними пунктами.
Тож, в підсумку маємо, що кожна громада залишає за собою право на ініціювання об’єднання чи відмови від нього. В свою чергу районна державна адміністрація націлена працювати на благо всіх без виключення жителів району, як міського так і сільського. Відповідно райдержадміністрація, як орган виконавчої влади, відповідає за населення, як сільських рад так і жителів ОТГ та є відкритою до співпраці із всіма представниками громадськості Бобринеччини.

Громадські обговорення


Головою районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 17 квітня 2015 року № 147-р "Про районну робочу групу з підготовки проекту персперспективного плану формування територіальних громад району".
30 квітня та 21 травня поточного року  у районній державній адміністрації з головами міської та сільських рад відбулося засідання районної робочої групи з підготовки проекту перспективного плану формування територальних громад району під час якої було проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо застосування положень Закону України "Про добровільне об'єднання територальних громад" .та Методики  проведення такого об'єднання. Дані засідання районної робочої групи з підготовки проекту перспективного плану формування територіальних громад району під час якої відбулося обговорення на відповідне зібрання оформлені протоколами. 27 травня 2015 року за ініціативи та участі заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Коваленка С.П. в районі відбулося обговорення пропозицій щодо створення спроможних територіальних громад, яке також оформлено протоколом.
Районна державна адміністрація надає  пропозиції щодо формування спроможних 25 громад району, які склалися після проведення перерахованих обговорень. Від Червонодолинської сільської ради надійшла попередня пропозиція про об'єднання з Бобринецькою територіальною громадою.


Додатки

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню