Новини пенсійного фонду - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини пенсійного фонду


Порядок зарахування до страхового стажу періоду здійснення фізичною особою підприємницької діяльності


Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку – на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Підпунктом 2 пункту 2.1 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 року за № 1566/11846», визначено, що період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року – довідкою з бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.
Згідно з пунктом 3-1 розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону, до страхового стажу для визначення права на призначення пенсії (не для визначення її розміру) згідно зі статтею 26 цього Закону включається, зокрема, ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку: з 01 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно, що підтверджуються довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності; з 01 липня 2000 року по 31 грудня 2017 року включно, за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від сплаченого розміру (крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску).

О. Романченко, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області


А що ви знаєте про добровільну сплату
єдиного соціального внеску?


Якщо ви дивитеся по телевізору не тільки серіали і заходите в Інтернет не тільки для того, щоб у соціальних мережах дізнатися новини від своїх друзів, то помічаєте, як усе більше і більше в інформаційному просторі набирає обертів кампанія з роз’яснення громадянам необхідності та важливості офіційного працевлаштування. Адже все просто: легально працюєш – отримаєш у майбутньому соціальні виплати, не оформлений офіційно та отримуєш зарплату «в конверті» – той й пенсію шукатимеш «в конверті»…
Адже якщо ви працюєте неофіційно і за вас роботодавець не сплачує страхові внески, тоді у вас немає страхового стажу, необхідного для призначення пенсії. Тобто ви зможете розраховувати лише на допомогу від держави після досягнення 65-річного віку. Невесела перспектива… Тож вимагайте від роботодавця офіційного працевлаштування – це ваш обов’язок і обов’язок роботодавця!
А що робити тим, хто взагалі не перебуває в трудових відносинах, але має бажання самотужки вплинути на своє пенсійне майбутнє? Вихід є – ви можете добровільно сплатити єдиний внесок. Право на добровільну сплату єдиного внеску мають: члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають обов’язковому страхуванню; особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України.
Зазначені особи беруть добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, але не менше одного року.
Де оформити такий договір? Зазначені договори укладаються в органах доходів і зборів (в місцевих органах Державної фіскальної служби) за заявою особи, що бажає сплачувати єдиний внесок добровільно. Орган доходів і зборів, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.
Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).
Яку суму необхідно сплачувати? Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.
В усіх випадках ця сума не може бути більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої на дату укладення договору. Наприклад, у 2018 році це 15 розмірів мінімальної зарплати (3723 х 15 = 55 845 грн.). Відповідно максимальна сума ЄСВ у 2018 р. – 12 285,90 грн. (55 845 х 22%). Мінімальний розмір єдиного соціального внеску в  2018 році становить 819,06 грн. (3723 х 22%).
Тож добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволяє особі, яка не підлягає загальнообов’язковому страхуванню, набути необхідний страховий стаж для майбутніх соціальних виплат.

Заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління
Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
Марія Коротка

ПЕНСІЙНИЙ  ФОНД  ІНФОРМУЄ


В головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня з 08.00 до 17.00 години працює пряма телефонна «гаряча лінія». Звертатись за телефоном: 330-441. Щочетверга з 13.00 до 14.00 на телефонні дзвінки відповідають:

04 жовтня 2018 р.
– начальник юридичного управління Євгенія Юріївна ВОРОНЮК.

11 жовтня 2018 р.
– начальник управління застосування пенсійного законодавства Антоніна Володимирівна ТОРШИНА.

18 жовтня 2018 р.
– начальник головного управління Наталія Миколаївна СІМОНЯН.
         
25 жовтня 2018 р.
– начальник фінансово – економічного управління Сніжана Леонідівна СОЛОВЕЙ.

Унікальні можливості електронного пенсійного посвідчення


Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) одночасно є пенсійним посвідченням, банківською платіжною картою та електронним цифровим підписом.
Відтак, електронне пенсійне посвідчення – це унікальний сучасний технологічний багатофункціональний інструмент, за допомогою якого можна отримати пенсію, просто і швидко сплатити за комунальні послуги через мережу Інтернет, розрахуватись в магазині та повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами. І, безперечно, електронне пенсійне посвідчення надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонеру.
За наявності електронного пенсійного посвідчення пенсіонер навіть не виходячи з дому може переглянути на веб-порталі Пенсійного фонду України інформацію стосовно свого пенсійного забезпечення, а саме: про розмір пенсії та її складові, дані про страховий стаж, заробіток, сплачені страхові внески тощо. Крім того, електронне пенсійне посвідчення надає можливість написати звернення або подати заяву на перерахунок через мережу Інтернет без відвідування органу Пенсійного фонду України.
На сьогодні електронне пенсійне посвідчення мають можливість отримати усі пенсіонери, яким вже здійснюється виплата пенсії через Державний ощадний банк України або які виявили бажання отримувати пенсію через зазначену установу банку.
Для замовлення електронного пенсійного посвідчення жителям області необхідно звертатися до сервісних центрів головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області за місцем їхнього проживання та подати відповідну заяву, додавши до неї документи: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 30х25 мм.
Процедура виготовлення електронного пенсійного посвідчення триває до 30 робочих днів, після спливу яких пенсіонери зможуть отримати електронні пенсійні посвідчення у визначених ними відділеннях Ощадбанку.
Виготовлення електронного пенсійного посвідчення для пенсіонера є безкоштовним.

При цьому, паперові пенсійні посвідчення, які видавались до замовлення електронного пенсійного посвідчення, продовжують діяти. Якщо людині зручно користуватися паперовим пенсійним посвідченням, вона може отримати саме його. Якщо ж пенсіонер бажає повноцінно використовувати всі електронні сервіси Пенсійного фонду чи інших органів влади – він зробить вибір на користь електронного пенсійного посвідчення.


Начальник головного управління
Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
Наталія Сімонян

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ В ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ


Шановні жителі міста Кропивницький!
Змінено графік прийому відвідувачів фахівцями Кропивницького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд. 4, м. Кропивницький), а саме:

Понеділок – четвер
08.00 – 16.00
П’ятниця
08.00 – 15.00
Обідня перерва:
12.00 – 12.48

Дані зміни обумовлені необхідністю обліку та опрацювання документації отриманої під час здійснення безпосереднього прийому відвідувачів.
У вказаному структурному підрозділі працює пряма телефонна «гаряча» лінія 32 19 30. Звернувшись на телефонну «гарячу» лінію сервісного центру, можна отримати інформацію, віднесену до компетенції органів Пенсійного фонду України та даного структурного підрозділу.
Крім цього, жителі міста Кропивницький мають змогу звертатися за послугами до Кіровоградського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Дарвіна, буд. 29, м. Кропивницький).
Також, нагадуємо, що в органах Пенсійного фонду України є унікальний ресурс – Веб-портал Пенсійного фонду України. Користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримувати всю актуальну інформацію, яка стосується діяльності органів Пенсійного фонду України.
Щиро вдячні за розуміння.

А ваш роботодавець сплачує страхові внески?

Про зарахування періодів трудової діяльності до страхового стажу

ПЕНСІЙНИЙ  ФОНД  ІНФОРМУЄ

В головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодня з 08.00 до 17.00 години працює пряма телефонна «гаряча лінія». Звертатись за телефоном: 330-441. Щочетверга з 13.00 до 14.00 на телефонні дзвінки відповідають:
02 серпня 2018 р. – начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Олена Миколаївна ПАРХОМЕНКО

09 серпня 2018 р. – заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово – економічного управління Марія Григорівна КОРОТКА

16 серпня 2018 р. – начальник  відділу організації правової роботи юридичного управління Роман Васильович ЛИСЕНКО

23 серпня 2018 р. – начальник відділу методології та організації роботи з  обслуговування громадян управління обслуговування громадян Лариса Леонідівна ПРОХОРЕНКО

30 серпня 2018 р. – заступник начальника управління - начальник відділу з питань організації роботи з виплати пенсій управління з питань виплати пенсій Наталя Олександрівна БУТКОВСЬКА.

Веб-портал Пенсійного фонду України - цікавий та актуальний інтернет-ресурс


Шановні жителі Кіровоградської області! Пропонуємо вам використовувати сучасний та зручний інтернет-ресурс Пенсійного фонду України - веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Веб-портал функціонує з жовтня 2012 року. Даний інтернет-ресурс, що буде корисний та цікавий як для застрахованих осіб, так і для людей поважного віку, постійно оновлюється, доповнюється та актуалізується новими функціями.
Так, користувачі веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому:
- отримати відомості з Реєстру застрахованих осіб ПФУ (РЗО). анкетні дані, адресні дані, дані паспорту, дані страхового свідоцтва, дані електронного пенсійного посвідчення, дані про заробітну плату, дані про страховий стаж;
- переглянути свої звернення до органів ПФУ;
- замовити такі електронні документи, як довідка про доходи пенсіонера для субсидії, довідки про доходи пенсіонера, індивідуальні відомості про застраховану особу (довідка ОК-5).
Пенсіонери-користувачі веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України мають змогу переглядати власну електронну пенсійну справу: номер пенсійної справи; дату відкриття особового рахунку; вид пенсії; дату призначення пенсії; довідку по зарплаті (яка врахована при призначенні/перерахунку пенсії), довідку про стаж, врахований для визначення права на пенсію; довідку про стаж, врахований для розрахунку пенсії.
Зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду України можливо у два способи:
перший – скориставшись власним ЕЦП (електронним цифровим підписом),
другий – завітавши до сервісних центрів Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, які працюють на території кожної територіальної одиниці області.
Шановні жителі області, крім того, Пенсійний фонд України пропонує вам отримувати інформаційні розсилки за допомогою смс-повідомлень
. Дані смс-повідомлення мають змогу отримувати як застраховані особи, так і пенсіонери. В такий спосіб можливо отримувати інформацію щодо сплати страхових внесків, про призначення пенсії, про відмову в призначенні пенсії, про проведений перерахунок пенсії, про припинення виплати пенсії, про поновлення виплати пенсії.
Щоб отримувати смс-повідомлення, необхідно зареєструватись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду У країни за ЕЦП або дати згоду на інформування при особистому візиті до сервісного центру Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Начальник головного управління
Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
Наталія Сімонян

 

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України - зручний і надійний інформаційний сервіс

Перерахунок пенсій з 1 липня 2018 року у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність


Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 липня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність збільшено із 1373 грн. до 1435 грн., прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1700 грн. до 1777 грн.
Вказаний перерахунок стосуватиметься лише близько 21 тис. пенсіонерів області (8 % загальної чисельності) у зв’язку з тим, що починаючи з жовтня минулого року для розрахунку пенсії застосовується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшений на 79 грн., тобто 1452 грн. (1373 грн. + 79 грн.).
Перерахунку підлягатимуть пенсії, які були визначені на рівні 1373 грн. (це в основному особи, які мають неповний стаж), а також будуть перераховані надбавки донорам (виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, тобто виходячи із 1777 грн.).

 

Пенсійний фонд запрошує пенсіонерів та працюючих громадян скористатись СМС-інформуванням


Пенсійним фондом України запроваджено сучасний сервіс – інформування громадян шляхом відправлення СМС-повідомлень. Основою новації став модернізований Реєстр застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд. У даному реєстрі на кожного працюючого і на кожного пенсіонера заведена індивідуальна облікова картка, в якій відображена інформація про заробітну плату, сплату страхових внесків, стаж, розмір пенсії та інші страхові виплати.
Відтепер за допомогою СМС-інформування всі бажаючі пенсіонери можуть дізнатися про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії, дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, про здійснені утримання з пенсійної виплати, про припинення чи поновлення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків та зарахування періодів страхового стажу, що дасть змогу контролювати доброчесність свого роботодавця.
Тож запрошуємо всіх бажаючих з числа пенсіонерів та застрахованих осіб завітати до найближчого територіального відділу обслуговування громадян (сервісного центру) головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області для надання відповідних контактних даних мобільного зв’язку та згоду на отримання СМС-повідомлень від Пенсійного фонду. Особи, які користуються послугами ВЕБ-порталу за допомогою електронного цифрового підпису, мають можливість замовити послугу СМС-інформування безпосередньо на порталі, не звертаючись до сервісного центру.

Начальник головного управління
Пенсійного фонду України
в Кіровоградській області
Наталія Сімонян


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ


З 8.00 до 16.00 години (крім суботи, неділі) працює "телефон довіри" з питань недопущення, попередження та протидії проявам корупції в головному управліні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

звертатися за телефоном:(0522) 37-70-53, електроні повідомлення з таких питань направляти на електрону адресу:
audit@kr.pfu.gov.ua

 

Військовим пенсіонерам Кіровоградщини здійснено перерахунок пенсій


На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснило  перерахунок пенсій 12113 пенсіонерам силових структур.
Фахівцями головного управління Пенсійного фонду в області було опрацьовано всі довідки із зазначенням оновленого грошового забезпечення, які надійшли від уповноважених підрозділів силових структур.
Середнє підвищення пенсії в області становить 1391,77 грн.
Із травня 2018 року всі пенсіонери отримають виплати в перерахованому розмірі.Заступник начальника управління застосування пенсійного законодавства – начальник відділу з питань призначення та перерахунків пенсій військовослужбовців та деяких інших категрій громадян головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області
Наталія Бодюл


 

Про розмір пенсійних виплат особам,
що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС


Станом на 1 квітня 2018 року на пенсійному обліку у Кіровоградській області перебуває 6551 особа з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них до І категорії віднесено 1276 осіб, до ІІ категорії – 3616 осіб, до ІІІ категорії – 1574 особи, до ІV категорії – 84 особи.
Із числа постраждалих від Чорнобильської катастрофи І категорії 983 ліквідаторів отримують пенсію за інвалідністю відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Середній розмір пенсії ліквідаторів-інвалідів – 4164,08 грн.
Згідно з Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.07.2018 року складатиме 1435,00 грн., з 01.12.2018 року – 1497,00 грн.
Оскільки з 01.10.2017 року при обчисленні пенсій особам, віднесеним до ІІ – ІV категорій, використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 грн., в розмірі 1452,00 грн., то з 01.07.2018 року мінімальний розмір пенсій в ліквідаторів-інвалідів залишиться на теперішньому рівні. З 01.12.2018 року мінімальний розмір пенсійної виплати буде встановлено на рівні: в осіб з інвалідністю І групи – 4266,45 грн. (1497,00 грн. х 285 %), в осіб з інвалідністю ІІ групи – 3817,35 грн. (1497,00 грн. х 255 %), в осіб з інвалідністю ІІІ групи – 3368,25 грн. (1497,00 грн. х 225%).

 

Щодо пенсійного забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи


Минає 32 роки, а Чорнобильська катастрофа залишається в пам’яті усього українського народу, тривогою відгукуючись у кожному небайдужому серці. 26 квітня є нагадуванням про тисячі наших співвітчизників, які навіть через роки гостро відчувають на собі наслідки цієї трагедії. Насамперед, це ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи і ті, хто безпосередньо працював чи проживав в Чорнобильській зоні.
Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210.
Цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням зазначених вище осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Заробітна плата для обчислення пенсії враховується за будь-які 12 місяців такої роботи поспіль.
У випадку, коли людина працювала у зоні відчуження не менше, як 12 місяців поспіль, за її бажанням пенсія може обчислюватися з урахуванням заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні.
Якщо особа відпрацювала в зоні відчуження менше 12 місяців поспіль, при обчисленні пенсії буде врахована заробітна плата за роботу в зоні за повні календарні місяці такої роботи.
У разі, коли особа відпрацювала в зоні відчуження менше календарного місяця, пенсія може обчислюватися із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження за весь фактично відпрацьований час в одному із неповних календарних місяців роботи без додавання суми заробітної плати за період роботи поза межами зони відчуження.
Наприклад: особа працювала в зоні відчуження з 28.06.1986 р. по 22.07.1986 року. Отже, її пенсія може бути обчислена із заробітку за червень або липень 1986 року. При цьому, заробітна плата за 3 дні червня або 22 дні липня приводиться до місячної норми, тобто отриманий заробіток буде розділено на 3 або 22 дні (в залежності від місяця врахування) і помножено на 25,4 (місячна норма при шестигодинному робочому дні).
Законодавство гарантує учасникам ліквідації наслідків аварії Чорнобильської катастрофи, особам з інвалідністю, щодо якої встановлено причинний зв’язок із Чорнобильською катастрофою, мінімальну пенсійну виплату. Так, коли розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій та інших доплат, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в осіб з інвалідністю І групи – 285 % , ІІ групи – 255 %, ІІІ групи – 225 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.
При цьому, згідно із пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії» при призначенні та перерахунку пенсій, надбавок, підвищень, інших пенсійних виплат, встановлених законодавством, використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 грн. (1452,00 грн. (1373 грн. + 79 грн.)).
Станом на 01.04.2018 року мінімальний розмір пенсії в ліквідаторів І категорії встановлено на рівні: в осіб з інвалідністю І групи – 4138,20 грн. (1452 грн. х 285%), в осіб з інвалідністю ІІ групи – 3702,60 грн. (1452 грн. х 255%), в осіб з інвалідністю ІІІ групи – 3267,00 грн. (1452,00 грн. х 225%).
Все вищезгадане стосується пенсійного забезпечення ліквідаторів Чорнобильської катастрофи віднесених до І категорії.

Умови ж надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, визначені статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зокрема, особам, які працювали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за наявності відповідного страхового стажу, зменшеного на кількість років зменшення пенсійного віку, але не менше 15 років страхового стажу:
- учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року – не менше 5 календарних днів, пенсійний вік знижується на 10 років.
- учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у 1987 році у зоні відчуження не менше 14 календарних днів, пенсійний вік знижується на 8 років;
- учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження від 1 до 5 календарних днів, у 1987 році – від 10 до 14 календарних днів, у 1988 році – не менше 30 календарних днів, на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві – не менше 14 календарних днів у 1986 році пенсійний вік знижується на 5 років.
Таким чином, пенсії особам, віднесеним до ІІ-ІV категорій, обчислюють за загальними правилами, але призначають з більш раннього віку. Крім цього, до таких пенсій встановлюється додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі: для ІІ категорії - 170,82 грн.; для ІІІ категорії - 113,88 грн.
Право на зниження пенсійного віку визначається на підставі первинних документів, які надаються особою до органів Пенсійного фонду. Це можуть бути: довідки про період участі в ліквідації аварії на ЧАЕС за формою, затвердженою постановою Держкомітету з праці і соціальних питань від 09.03.1988 р. № 122 (видається тією установою, в складі якої особа брала участь у ліквідації аварії); довідки військових частин; довідки архівних установ або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт, де особа виконувала роботи з ліквідації наслідків аварії (посвідчення про відрядження в зону відчуження (з відміткою населеного пункту); довідки про підвищену оплату праці в зоні відчуження із зазначенням кількості відпрацьованих днів і населеного пункту; виписки із особових рахунків за умови, що в них зазначена кратність оплати праці чи населений пункт і кількість днів.


 

Бобринецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області знаходиться
за адресою Кіровоградська обл., м.Бобринець, вул.Незалежності 80
Графік роботи Бобринецького відділу обслуговування громадян
ЄДИНЕ ВІКНО : Пн, Вт,СР,Чв-08.00-17.00 Пт-08.00-16.00 Сб,Нд -вихідний
ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ 0(5257)34210

 
 
 

«Збереження архівних документів - безперешкодне призначення пенсій»

Бобринецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області звертає увагу представників територіальних державних архівних установ та керівників району на необхідність збереження архівних документів та дотримання порядку їх передачі до архівних установ.
Дане питання залишається актуальним на сьогоднішній день і пов’язане з безперешкодним призначенням гідних пенсій та виконанням абз. 1 ч. 1 ст.40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» де зазначено: «... для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 200 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по ЗО червня 2000 року незалежно від перерв у роботі».
Просимо звернути увагу керівників району на дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ організацій.

 

Шановні пенсіонери!


      З метою своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових і вихідних днів у січні 2017 року Пенсійним фонду України 26 - 29 грудня 2016 року буде проведено фінансування коштів для виплати пенсій січня 2017 року:

- через рахунки одержувачів у банках - за датами виплати з 04 по 15 січня 2017 року включно;
- через національного оператора поштового зв’язку – за датами виплати з 4 по 10 січня 2017 року включно;
- військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяким іншим особам за січень 2017 року.

      В подальшому продовження фінансування пенсій січня 2017 року буде продовжено за встановленими датами виплати.

ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ!
Бобринецьке об’єднане управління Пенсійного фонду України
Кіровоградської області
РОЗ'ЯСНЮЄ ОСОБЛИВОСТІ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ
ЗА СІЧЕНЬ 2017 РОКУ

      Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.
      З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсії за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.
      Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована у період з 27 по 29 грудня.
      Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня.
      Пенсіонери, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня наступного року.
      Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня, пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені їм дати виплати.
      З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись на гарячу лінію Бобринецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області області за місцем перебування пенсіонера як одержувача пенсії. 

«Пенсійна освіта» - актуальна робота управління

Актуальною і особливо важливою на сьогоднішній день залишається робота по спілкуванню з громадянами передпенсійного віку, які вже скоро поповнять ряди наших клієнтів шляхом призначення пенсії.
21 грудня 2016 року перший заступник начальника Бобринецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області Марина Назаренко та начальник Бобринецького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій провели чергову зустріч під гаслом «Пенсійна освіта» із громадянами передпенсійного віку, які виявили бажання отримати інформацію щодо Порядку визначення права на пенсію та шляхи її призначення.
Основні питання, які цікавили присутніх були питання ознайомлення із складовими пенсії, які суттєво впливають на розрахунок її розміру - це і складові стажу, і заробітної плати. Цікавим питанням було обговорення питання оптимізації заробітної плати, при визначенні розміру її коефіцієнта.
Також не залишилося без уваги обговорення Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, метою якої є підвищення ефективності роботи Пенсійного фонду України за усіма напрямками, зокрема, підвищення якості обслуговування громадян, впровадження сучасних інформаційних технологій.
Додатково присутніх було поінформовано про додаткові переваги в частині отримання інформації шляхом використання оновленого веб-порталу Пенсійного фонду України, користувачі якого з листопада поточного року мають більше можливостей для дистанційного доступу до послуг Фонду.
На завершення зустрічі представники Фонду відповіли на запитання слухачів, роздали брошури та буклети, та привітали всіх присутнії з наступаючими Новорічними святами.
М. Назаренко
Перший заступник начальника Бобринецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області


 
 
 
 

«Пенсійна освіта» - актуальна робота управління


Актуальною і особливо важливою на сьогоднішній день залишається робота по спілкуванню з громадянами передпенсійного віку, які вже скоро поповнять ряди наших клієнтів шляхом призначення пенсії.
21 грудня 2016 року перший заступник начальника Бобринецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області Марина Назаренко та начальник Бобринецького відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій провели чергову зустріч під гаслом «Пенсійна освіта» із громадянами передпенсійного віку, які виявили бажання отримати інформацію щодо Порядку визначення права на пенсію та шляхи її призначення.
Основні питання, які цікавили присутніх були питання ознайомлення із складовими пенсії, які суттєво впливають на розрахунок її розміру – це і складові стажу, і заробітної плати. Цікавим питанням було обговорення питання оптимізації заробітної плати, при визначенні розміру її коефіцієнта.
Також не залишилося без уваги обговорення Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, метою якої є підвищення ефективності роботи Пенсійного фонду України за усіма напрямками, зокрема, підвищення якості обслуговування громадян, впровадження сучасних інформаційних технологій.
Додатково присутніх було поінформовано про  додаткові переваги в частині отримання інформації шляхом використання оновленого веб-порталу Пенсійного фонду України, користувачі якого з листопада поточного року мають більше можливостей для дистанційного доступу до послуг Фонду.
На завершення зустрічі представники Фонду відповіли на запитання слухачів, роздали брошури та буклети, та привітали всіх присутнії з наступаючими Новорічними святами.

 
 

«Правові навчання»

На семінарах-навчаннях у Бобринецькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Кіровоградської області що обслуговує Компаніївський район розглянули питання перерахунку пенсій з 1 грудня 2016 року та роботу програмно технічних комплексів для призначення (перерахунків) та виплати пенсій.
05 та 08 грудня 2016 року у підрозділах об’єднаного управління що здійснюють обслуговування населення Компаніївського району були проведені семінари-навчання із спеціалістами секторів з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій та обслуговування громадян, в частині обговорення організації роботи з питань пенсійного забезпечення, під час яких розкрито та обговорено актуальні питання роботи управління Фонду щодо виконання законодавства про пенсійне забезпечення, проведення перерахунку пенсій з 1 грудня 2016 року, виконання заходів щодо впровадження централізованої підсистеми «Призначення та виплата пенсій» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України. Суміжними питаннями для обговорення стали питання використання програмно технологічних комплексів для призначення та виплати пенсій.
Протягом навчання перший заступник начальника управління Марина Назаренко висвітлила спеціалістам питання застосування окремих норм Законів України, якими регулюється питання пенсійного забезпечення різних категорій громадян, організації роботи з міграції даних до підсистеми ІКІС ПФУ «Призначення та виплата пенсій» на основі електронної пенсійної справи, проводили практичні заняття та обмін досвідом у застосуванні та використанні програмного забезпечення АСОПДта впровадженої системи призначення та виплати пенсій через електронні ресурси.


ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ 2016 РОКУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ
УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ УКРАЇНИ НА 2016 РІК»

З 1 грудня 2016 року відповідно до Закону України від 25.12.2015 року № 928 «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (із змінами) у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, Пенсійним фондом буде забезпечено проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму. Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально.
Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде проведено з розрахунку 1247,00грн:
- за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;
- за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.
Враховуючи змінений розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перерахунок буде проведено незалежно від факту роботи:
- пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
- мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;
мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
- підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії
- їх соціального захисту»;
- підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;
- мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій;
- доплата до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Не перераховуються з 01.12.2016 року:
- розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу
- розмір пенсії в разі втрати годувальника, обчислений відповідно до статті 2£ Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», нг двох та більше утриманців, один з яких працює;
- розмір підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Пре соціальний захист дітей війни»;
- розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційно виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус ТІ соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильсько катастрофи»;
- розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановок Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 «Деякі питання пенсійноп забезпечення громадян», якщо одержувачі пенсій не є інвалідами , дітьми інвалідами та не отримують пенсію по втраті годувальника
- розміри пенсій пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану : отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску НІ загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Працюючим пенсіонерам після звільнення з роботи або припиненш діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, пенсія перераховуватиметься : урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності Пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсії згідне частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» через кожні два роки роботи з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсі- незалежно від перерв у роботі.
Також не збільшиться розмір пенсійної виплати у випадках коли:
- розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше можливої поточно' індексації у місяці перерахунку. В цьому випадку встановлюється фіксоване індексація, яка визначається як різниця між можливою поточною індексацієк та сумою підвищення пенсії;
- розмір підвищення перерахованого розміру пенсії менше розміру фіксовано індексації, встановленої до 01.12.2016 року.
Утримання податку на доходи фізичних осіб та військового збору проводиться з суми пенсійних виплат або щомісячного грошового утримання, розмір яки) перевищує суму встановлену на 1 липня поточного року в частині такогс перевищення, що складає суму понад 10740,00 грн.

 

«Гідність і свобода – основні цінності
українського народу»


21 листопада 2016 року ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Так в Україні з 2013 року почався новий відлік часу, нового часу, часу який приніс українцям свободу і віру в своє вільне майбутнє і вільне майбутнє своїх дітей. За цим часом ми живемо і нині: виборюючи свободу на Сході України,  підтримуючи тих –  хто воює в АТО, їхні родини, тих – для кого боротьба за вільну Україну ще не закінчилася.
На Бобринеччині згадали та помолилися за героїв революції і за тих батьків, синів, дітей – хто вже більше ніколи не повернеться в рідні домівки, не усміхнеться своїм близьким, не навідає своїх товаришів, за тих – хто виборює для нас мирне небо над головами, щасливе та світле майбутнє, нам, нашим дітям і онукам. Цього дня ми вшановуємо мужність і героїзм учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, волонтерів, інших патріотів, які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання Революції Гідності.
У День Гідності та Свободи засвітімо свічки та помолімося за героїв революції, за нашу неньку Україну, повторімо ще раз, як присягу слова нашого гімну: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…».

М. Назаренко
Перший заступник начальника
Бобринецького об’єднаного управління
Пенсійного фонду України
Кіровоградської області

 
 
 

«Здійснення перевірок»


Нагальним залишається на сьогоднішній день здійснення перевірок заробітної плати та страхового стажу для  правильного  і досконалого проведення нарахування пенсій.
На виконання вимог Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та з метою реалізації права органів Пенсійного фонду України на проведення перевірок обґрунтованості видачі та достовірності документів поданих для здійснення призначення (перерахунку) та виплати пенсій, спеціалістами управління систематично, проводяться перевірки підприємств, установ та організацій щодо правильності та достовірності відомостей зазначених в довідках для призначення пенсій на загальних умовах, пільгових пенсій та пенсій за вислугою років.
На жаль суттєвою перешкодою для здійснення своїх повноважень, в частині здійснення даних перевірок спеціалістами управління  залишається отримання можливості для її проведення, особливо на підприємствах, які знаходяться в стадії банкрутства.
Так 18 листопада 2016 року спеціалістами управління Русланою Сорокою та Миколою Очкалою, за участю першого заступника начальника управління Мариною Назаренко проведено позапланову перевірку підприємства ДП ДГ «Червоний землероб», яке знаходиться в стадії банкрутства. Перевіркою охоплено матеріали первинних документів по 15 особам по даному підприємству та по 1 особі яка працює в Чарівнянській ЗОШ І – ІІІ ступенів. Виявлені порушення в процесі перевірки усунено, що дало можливість переглянути розміри пенсій та здійснювати подальші їх виплати відповідно до норм чинного законодавства.
Проведення даних перевірок залишається на сьогоднішній день одним з основних профілактичних заходів щодо недопущення та попередження порушень під час призначення, перерахунку та в подальшому виплаті пенсій.

 
 

Пенсійний фонд України модернізував веб-портал електронних послуг


З 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Завдяки новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.
Відтак, користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат часу можуть скористатись наступними електронними послугами:
- отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку;
- здійснювати контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих);
- отримувати відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;
- подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);
- подавати скарги до органів Пенсійного фонду;
- подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;
- подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);
- записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

 
 

ІНФОРМАЦІЯ
для громадян, які приїхали з
Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

Для отримання всіх видів державної соціальної підтримки, зокрема, пенсії, допомоги, компенсації тощо Вам необхідно звернутися до найближчого управління Пенсійного фонду України або органу соціального захисту  населення.

Основні документи, які необхідно мати при собі (за наявності):
- паспорт;
- посвідчення одержувача пенсії, допомоги, пільговика;
- довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

З питань, які хвилюють Вас на даний час, зокрема, з питань розселення, медичного обслуговування, організації навчання та виховання дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах, а також щодо працевлаштування Ви можете БЕЗКОШТОВНО звернутися за телефоном «гарячої лінії» 0800 507 309   

Для отримання допомоги з питань пенсійного забезпечення Ви можете звернутися на БЕЗКОШТОВНУ «гарячу  лінію» Пенсійного фонду України 0800 503 753

Крім того, Ви можете звернутися на телефонні «гарячі лінії»

Головного управління
Пенсійного фонду України в Кіровоградській області:
Управління пенсійного забезпечення
Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян
33 – 04 – 41
37 – 70 – 58

Управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі
2 – 02 – 40
 


 

Перевірку  розпочато

На виконання наказу головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 17.11.2015 року № 118,  управлінням  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі розпочато проведення перевірки  даних  підсистеми обліку сплати страхових внесків.
Завідувачем сектору платежів до пенсійної системи Аллою Іванченко  та начальником відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем управління Наталією Алєксєєнко щотижнево проводиться моніторинг виявлених розбіжностей даних підсистеми обліку сплати страхових внесків з даними реєстру застрахованих осіб. З яких найбільш типовими є : самостійне збільшення фондів оплати праці страхувальниками, розбіжності внаслідок заокруглення сум, наявність в 2004 – 2005 роках безкодових працівників та інші.
На сьогодні працівниками звірено більше як 32 % записів.


 

«Робочий візит начальника головного управління Фонду на Бобринеччину»


      01 грудня 2015 року начальник головного управління Пенсійного фонду України в області Наталія Сімонян відвідала Бобринецький район. Робочий візит було розпочато із зустрічі з колективом управління та безпосередньою роботою відділу прийому громадян за принципом «єдиного вікна».
      Під час наради з керівним складом управління було підбито підсумки щодо здійсненої аудиторської перевірки за 2013 – 2015 роки, її результатів та заходів по усуненню виявлених недоліків. Також було звернено особливу увагу присутніх на необхідність виконання планових показників із надходження власних коштів до бюджету Фонду, погашення і недопущення зростання заборгованості та необхідності дотримуватися жорсткої економії коштів.
      Окремим питанням обговорення стала інформація про стан пенсійної системи, про необхідність створення централізованої системи призначення і виплати пенсій, оскільки це дасть змогу прискорити процес призначення пенсій, що буде проводитися автоматизованим способом та майже стовідсотково усуне вплив людського фактору на виконання поставлених завдань. Також не залишилися без уваги питання та перспективи запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, перехід на виплату пенсії через банківські установи.
       Спілкуючись із колективом управління Фонду в районі, Наталія Сімонян оглянула кабінети управління, ознайомилася з організацією роботи у окремих відділах та поцікавилася станом співпраці між ними. Особливу увагу було спрямовано на стан підготовки у правління до осінньо-зимового періоду.


   
      


 
 

День Пенсійного фонду  в Бобринці.


        В рамках проведення Дня Пенсійного фонду  управлінням Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі проведено  ряд заходів за участю працівників головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області. Так, зокрема  начальником управління Андрієм Синьогубом та начальником відділу внутрішнього аудиту головного управління  Євгеном Колібердою проведено робочу зустріч з головою Бобринецької райдержадміністрації Сергієм Шевченком. В ході якої обговорювались питання наповнення бюджету Пенсійного фонду України в районі та  перспективи виплати пенсій в майбутньому.
      Заступником начальника управління  Мариною Назаренко  та головним спеціалістом відділу з питань призначення  пенсій управління пенсійного забезпечення  головного управління Іриною Фундерат  проведено зустріч з активістами Бобринецької міської  організації ветеранів по  проблемних питаннях призначення та виплати пенсій, а також обговорювались перспективи розвитку пенсійної системи, зокрема запровадження накопичувальної системи  та запровадження єдиних принципів призначення пенсій.
       Начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Наталія Алєксєєнко та начальник  відділу  інформаційно аналітичних систем та електронних реєстрів Володимир Ніколаєв під час зустрічі з молоддю ознайомили  присутніх з порядком формування та використання данних  з Державного реєстру застрахованих осіб та функціонуванням веб-порталу  Пенсійного фонду України.  
        Також цього дня були проведені семінар-навчання з безробітними  та зустріч з трудовим колективом ПП АФ «Славутич».
навчання з безробітними в центрі зайнятості та інші  заходи передбачені планом  Дня Пенсійного фонду .
 
 

                                                                                                                      

«Перерахунок пенсії з 1 вересня 2015 року»

   
      Законом України від 17 вересня 2015 року № 704 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з 1 вересня 2015 року збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із 949 грн. до 1074 грн.).
      Органами Пенсійного фонду України в Кіровоградській області проведено перерахунок пенсій з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму.
      Перераховано мінімальні розміри пенсій, призначені відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов
язкове державне пенсійне страхування».
      Мінімальний розмір пенсії за віком при наявності у чоловіків 25, у жінок
20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011 р.), та мінімальний розмір пенсії при наявності у чоловіків 35, у жінок 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011 р.) встановлюється на рівні прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність.
 Перерахунок проведено незалежно від факту роботи, тобто як працюючим, так  і непрацюючим пенсіонерам.
 Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок розмір пенсії збільшується на 1% від розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, але не більше 1% від прожиткового мінімуму.

Перераховано мінімальні пенсії пенсіонерам силових структур.
Перераховано мінімальні пенсії у зв
язку з втратою годувальника особам, які отримують пенсії за «військовим» Законом (мінімальний розмір пенсії у звязку із втратою годувальника за «військовим» Законом з 01.09.2015 р. не може бути меншим за 2148 грн. (1074 грн. х 2) на одного утриманця).
Перераховано мінімальні пенсії шахтарям, на яких поширюються норми Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»  (з 01.09.2015 р. мінімальний розмір пенсії шахтаря при наявності у нього стажу підземної роботи не менше 15 років для чоловіків та не менше 7,5 років для жінок не може бути менше за 3222 грн. (1074 грн. х 3)).
Перераховано мінімальні пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій. З 01.09.2015 р. їхні пенсійні виплати не можуть бути меншими:
 для інвалідів війни І групи
3060,90 грн. (1074 грн. х 285%);
 для інвалідів війни ІІ групи
2738,70 грн. (1074 грн. х 255%);
 для інвалідів війни ІІІ групи
2416,50 грн. (1074 грн. х 225%);
 для учасників бойових дій
1772,10 грн. (1074 грн. х 165%).
Перераховано мінімальні пенсії інвалідам-чорнобильцям. З    01.09.2015 р. мінімальний розмір пенсії для них встановлено на рівні:
 в інвалідів групи
3060,90 грн. (1074 грн. х 285%);
 в інвалідів ІІ групи
2738,70 грн. (1074 грн. х 255%);
 в інвалідів ІІІ групи
2416,50 грн. (1074 грн. х 225%).

Перераховано пенсії у звязку із втратою годувальника відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування». З 01.09.2015 р. мінімальний розмір пенсії на одного утриманця не може бути менший за 1074 грн.; на двох утриманців 1288,80 грн. (1074 грн. х 120%); на трьох і більше утриманців 1611,00 грн. (1074 грн. х 150%).
Крім цього, з 1 вересня 2015 року перераховано розмір надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:
пенсії за особливі заслуги перед Україною;
підвищення ветеранам війни;
підвищення жертвам нацистських переслідувань;
надбавка донорам;
надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону;
підвищення особам, яким виповнилося 100 років;
державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.


Не проводиться перерахунок з 01.09.2015 р.:
підвищень дітям війни (до 01.09.2015 р. розмір підвищення дітям війни складав 66,43 грн., з 01.09.2015 р.  також        66,43 грн.);
підвищень членам сімей загиблих військовослужбовців та померлих інвалідів війни;
додаткової пенсії  чорнобильцям 1-ї, 2-ї, 3-ї та 4-ї категорій та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців.
(постановами Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. № 1381 та від 25.03.2014 р. № 112 вказаним категоріям громадян встановлено розмір підвищень та додаткової пенсії у фіксованому розмірі, а не у відсотках від прожиткового мінімуму).

Крім цього, у деяких категорій пенсіонерів розмір пенсії залишиться на рівні 949 грн.
Так, постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2014 р.    № 112 було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265, якою регулювалося питання встановлення державної адресної допомоги особам, розмір пенсії яких не досягав прожиткового мінімуму (інваліди з дитинства; діти-інваліди; інваліди загального захворювання, які не мають необхідного страхового стажу; одержувачі соціальних пенсій; одержувачі пенсій за віком при неповному стажі).
На сьогодні, враховуючи внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265, доплата до прожиткового мінімуму (до 1074 грн.) буде здійснюватися лише особам, які мають інвалідність І або ІІ групи. В інших категорій пенсіонерів (інвалідів ІІІ групи; одержувачів соціальних пенсій; одержувачів пенсій при неповному стажі) розмір пенсії з 01.09.2015 р. не зміниться і складатиме 949 грн.   


 

День Пенсійного фонду  в  районі.


     
В рамках проведення Дня Пенсійного фонду  управлінням Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі проведено День відкритих дверей. Під час даного заходу начальник управління Андрій Синьогуб ознайомив студентів сільськогосподарського технікуму з основними функціями та завданнями управління, зробив акцент на місячній потребі для виплати пенсій, умов набуття страхового стажу, важливості легалізації робочих місць та отримання «офіційного» заробітку для соціальної захищеності в майбутньому . Заступники начальника управління Світлана Щербина та Марина Назаренко розповіли  про основи формування бюджету Фонду та  законодавчі підстави призначення та виплати пенсій. Начальник відділу ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем Наталія Алєксєєнко ознайомила присутніх з порядком формування та використання данних  з Державного реєстру застрахованих осіб та функціонуванням веб-порталу  Пенсійного фонду України.  
     В другій половині дня відбулося засідання круглого столу з представниками районної та міської організацій ветеранів. Під час якого Андрій Синьогуб та Марина Назаренко  ознайомили пенсіонерів із змінами в пенсійному законодавстві, що відбулися з 01 вересня 2015 року.


 
 

Робота з боржниками

22 липня 2015 року начальником управління Пенсійного фонду України у Бобринецькому районі Андрійом Синьогубом та першим заступником начальника управління Світланою Щербиною було проведено чергову  зустріч із керівником ПСП «Злагода» Єдуардом Кучугурою по питанню погашення боргу по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Хоча борг і має безнадійний статус (неодноразові виконавчі листи  поверталися без виконання в зв’язку з відсутністю майна) керівники управління не полишають надії та вишукують будь які методи які могли б в результаті забезпечити погашення боргу.
В наслідок проведених управлінням пошукових робіт, було виявлено майно продаж якого б забезпечила погашення боргу.
На зустрічі Є. Кучугура запевнив що процедура оформлення права власності на виявлене майно знаходиться на завершальній стадії.


 

Подбайте змолоду  про свою забезпечену старість!


      Відповідно до Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» однією з  основних умовам  призначення пенсії є наявність  не менше 15 років страхового стажу, що у нинішніх кризових умовах є досить актуальним питанням. Цим же законом визначено поняття страхового стажу, а саме - це період, протягом якого особа підлягає загальнообов‘язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня  і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 року – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж  і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії. У випадку коли ж сума нарахованої заробітної плати з якої сплачені внески менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно  нарахованій заробітній платі.
Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати,так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.  Мінімальний страховий внесок  розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України  про державний бюджет на відповідний рік.
Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату,  часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про “тіньові” заробітки, з яких не утримуються податки та не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду.         Мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії у майбутньому. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.
    Своєчасна й повна сплата платежів по єдиному соціальному внеску а також забезпечення заробітною платою працівників не менше мінімальних соціальних стандартів – це обов’язок кожного роботодавця щодо соціального захисту своїх працівників.
 Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
 Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи  немає.
Самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог  законодавства.
 Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та  відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець,   щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у  одержанні справедливо заробленої пенсії.  І робити це потрібно не  тоді, коли   вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.
 На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управлінні Пенсійного фонду України за місцем проживання  одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.
    Шановні громадяни!
         Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства  - прозоро і відкрито. Подбайте змолоду  про свою забезпечену старість! Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.
         Для отримання додаткової інформації про умови набуття  страхового стажу, Ви можете звернутись до спеціалістів управління  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі за адресою: вул.Орджонікідзе,80 м. Бобринець, громадська приймальня « Єдине вікно» І-й поверх. тел. 2-02-40.
 

«Зустріч з громадськими організаціями району»


      15 червня 2015 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі відбувся круглий стіл з представниками громадських організацій району, який провели перший заступник начальника управління Світлана Щербина та заступник начальника управління Марина Назаренко.
      За «круглим столом» присутніх ознайомлено із основними змінами в пенсійному законодавстві що діють на сьогоднішній день та обговорено законопроект щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Саме тому не випадково на зустріч було запрошено представників всіх громадських організацій, а особливо тих, хто об’єднує в своїх лавах молодь. Розбудовувати та удосконалювати пенсійну накопичувальну систему та втілювати її в життя доведеться молоді, оскільки це завдання для Пенсійного фонду не на один рік.
      Присутні жваво обговорювали новації та запропоновані зміни внесені на розгляд парламенту і дійшли висновку, що запровадження інших рівнів пенсійної системи можливе лише за умови підвищення соціального рівня забезпечення населення в частині підвищення заробітних плат та їх легалізації та підвищення рівня розвитку та роботи економіки країни, та в цілому погодились з проектом Закону із надією на те, що в майбутньому кожен громадянин нашої держави отримуватиме гідну пенсію.
      Окремо було акцентовано увагу на питаннях функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, який забезпечує надання інформативних послуг громадянам та застрахованим особам прямо через мережу, не виходячи навіть з дому, а також про можливість отримання важливої інформації із газети «Пенсійний кур’єр». 
 

«Зустріч на території Миколо-Бабанської сільської громади»


      09 червня 2015 року
на території Миколо-Бабанської громади заступником начальника управління Мариною Назаренко було проведено зустрічі з населенням громади, трудовим колективом сільської ради, працівником відділення зв’язку та за місцем проживання пенсіонерів.
      На зустрічах присутніх ознайомлено із основними змінами в пенсійному законодавстві що діють на сьогоднішній день та обговорено законопроект щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Саме тому не випадково на зустріч було запрошено тих, хто об’єднує в своїх лавах молодь. Розбудовувати та удосконалювати пенсійну накопичувальну систему та втілювати її в життя доведеться молоді, оскільки це завдання для Пенсійного фонду не на один рік.
      Присутні жваво обговорювали новації та запропоновані зміни внесені на розгляд парламенту і дійшли висновку, що запровадження інших рівнів пенсійної системи можливе лише за умови підвищення соціального рівня забезпечення населення в частині підвищення заробітних плат та їх легалізації та підвищення рівня розвитку та роботи економіки країни, та в цілому погодились з проектом Закону із надією на те, що в майбутньому кожен громадянин нашої держави отримуватиме гідну пенсію.
      А теперішніх вже пенсіонерів, найбільше цікавило питання чергового перерахунку пенсії, коли його планують провести. Також індексації пенсії, оскільки представниками уряду дане питання активно висвітлюється в засобах масової інформації.
      Окремо було акцентовано увагу на питаннях функціонування веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, який забезпечує надання інформативних послуг громадянам та застрахованим особам прямо через мережу, не виходячи навіть з дому, а також про можливість отримання важливої інформації із газети «Пенсійний кур’єр» та журналу «Вісник Пенсійного фонду». 
 

«Відновити соціальну справедливість»


      У парламенті зареєстровано законопроект, у разі ухвалення якого система пенсійного забезпечення працюватиме за новою моделлю.
      Трьома китами нової пенсійної системи стануть відмова від практики спеціальних пенсій та перехід до нарахування виплат за єдиним законом, запровадження накопичувальної системи та розвиток недержавного пенсійного страхування.
     Даний законопроект передбачає призначення пенсії державним службовцям, прокурорам та народним депутатам на загальних умовах. Цей крок необхідний не скільки заради економії коштів, як для відновлення довіри громадян до соціальної системи.
     Так відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року 3 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу» «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» «Про статус народного депутата України» «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу»,  Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
      Парламентом до 1 червня поточного року не було прийнято відповідний пакет Законів про пенсійну реформу, тому з 01 червня 2015 року органами пенсійного фонду України припиняється призначення пенсій за «спеціальними» законами.
      Пенсії державним службовцям, суддям, прокурорам, митникам та народним депутатам призначаються з 1 червня 2015 року за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Ця норма не стосується пенсій наукових працівників та військовослужбовців.
      Виплата раніше призначених пенсій за «спецзаконами» продовжуватиметься у розмірах призначених відповідно до раніше діючого законодавства.
      Практику поділу українців на сорти, коли є VIP- пенсіонери і прості люди, припинено. Пенсійне забезпечення громадян за єдиними для всіх принципами, пенсії призначаються за одним законом.
      Даний крок – це крок до початку оздоровлення солідарної системи і черговим кроком повинно стати звільнення Пенсійного фонду від невластивих йому виплат, таких, як здійснення доплати до прожиткового мінімуму та відшкодування пенсій пільговим категоріям громадян.


 

«Особистий прийом громадян головою Кіровоградської ОДА»


   03 червня 2015 року
на Бобринеччині головою Кіровоградської обласної адміністрації Сергієм Кузьменко було проведено особистий виїзний прийом громадян за присутності керівників структурних підрозділів району та області.
      Найбільше жителів Бобринеччини хвилювали земельні питання – це продовження оренди земельних ділянок. Але болючими залишаються також питання сполучення між сільськими населеними пунктами та районним центром.
      Не залишилися без уваги і питання пенсійного забезпечення. Так за роз’ясненням норм чинного законодавства, щодо визначення можливого права дострокового виходу на пенсію звернулася Полувян (Бортко) Людмила Василівна. Заступником начальника управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі Мариною Назаренко було надано роз’яснення дії норм чинного законодавства в частині призначення дострокових пенсій багатодітним матерям та учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
      Після особистого прийому громадян Сергій Кузьменко відвідав низку соціальних об’єкті району: школу – інтернат, центральну районну лікарню та стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування громадян. 
 

03 червня 2015 року працівниками управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі за участю працівників Бобринецького відділення Долинської МДПІ було проведено семінар-навчання із страхувальниками.
Виконуюча обов’язки начальника управління Світлана Щербина ознайомила присутніх із законопроектом щодо накопичувальної системи на загальнообов’-язкове державне пенсійне страхування, зупинилася на її перевагах та можливостях.
Заступником начальника управління Мариною Назаренко у ході спілкування було роз’яснено переваги запровадження єдиних принципів нарахування пенсій.
Наталія Алєксєєнко – начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно-перевірочної роботи та головний державний ревізор-інспектор Бобринецького відділення Долинської МДПІ Наталія Олійник  повідомили про зміни в порядку подання звітності за травень 2015 року по єдиному соціальному внеску , закликала усіх учасників засідання до активізації спільної роботи з легалізації заробітної плати, негативних наслідків втрати соціальних гарантій, зокрема, права на отримання пенсії, допомоги у разі тимчасової втрати працездатності чи на випадок безробіття у випадку неналежного оформлення трудових відносин з найманими працівниками.
Обговорювалося також  питання недопущення помилок при формуванні звітів, роз’яснено складні випадки відображення заробітної та інших виплат, порядок коригування відомостей що містяться в Державному реєстрі застрахованих осіб.    Окремим питання наголошувалося на зусиллях органів Пенсійного фонду України  покращити якість та оперативність обслуговування громадян, в тому числі надаючи послуги в електронному вигляді, а саме засобами веб-порталу. 

«Робота із соціальними партнерами»


      Продовжується робота із соціальними партнерами в частині ознайомлення громадськості з основними змінами пенсійного законодавства, відповідно до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».       
      Так 20 травня 2015 року заступником начальника управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі Назаренко Мариною Григорівною було взято участь в семінар-навчанні на базі Бобринецького районного центру зайнятості за участю осіб, які шукають роботу.
      Темою зустрічі було поширення серед присутніх основних змін пенсійного законодавства, що діє сьогодні, а також змін які викладено в  проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій». Дане обговорення дало інформативну базу для аналізу, вивчення, та дало змогу зрозуміти яку важливу роль в сьогоденні відіграють питання соціального та пенсійного забезпечення  в житті кожної людини та які перспективи на майбутнє дає накопичувальна система пенсійного забезпечення.


 
 

«Кругла дата…»


Любов Григорівна Войнаровська – одна з найповажніших за віком жителів Бобринецького району. Вкотре ця маленька тендітна жіночка переглядає світлини в своєму альбомі і вкотре згадує тяжкі воєнні та повоєнні часи, коли була молодою, вродливою, завжди примітною. За все своє довге і нелегке життя пройшла війну, голод, повоєнне лихоліття, але не згубила своєї доброти, людяності і порядності. Сьогодні Любові Григорівні виповнилося 90 років.      
       Для працівників Територіального центру, управління соціального захисту населення та Пенсійного фонду в районі вже стало доброю традицією вітати з днем народження поважних людей району.
      Так 15 травня 2015 року вкотре Людмилою Олексієнко, Наталією Сабліною та Мариною Назаренко було передано вітання шановній Любові Григорівні від вдячних жителів району та від себе особисто.


                                                                               

«Пенсійне забезпечення і молодь»


      19 травня 2015 року заступником начальника управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі було проведено зустріч на базі Бобринецького професійно-технічного училища № 32 із його студентами та викладачами.
      Темою зустрічі було поширення серед присутніх основних змін пенсійного законодавства, відповідно до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій». Дане обговорення дало змогу зрозуміти учням, яку важливу роль в сьогоденні відіграють питання соціального та пенсійного забезпечення  в житті кожної людини та які перспективи на майбутнє дає накопичувальна система пенсійного забезпечення.
      Підсумовуючи результати зустрічі можна з впевненістю сказати про необхідність проведення таких обговорень, щоб забезпечити базу для роздумів про забезпечену майбутню старість.
 

«Запровадження накопичувальної системи»

      13 травня 2015 року за ініціативи профспілки освіти району  заступником начальника управління Мариною Назаренко було проведено зустріч з представниками профспілок шкіл району.
      Приорітетним питанням для обговорення стало оприлюднення та поширення серед присутніх основних змін пенсійного законодавства, відповідно до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій».
      Особливу увагу присутні зупинили на інформації щодо звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат, зокрема від фінансування виплати пенсій за вислугою років до досягнення пенсійного віку.
      Після інформування присутніх на зустрічі про зміни, які плануються в майбутньому було залишено контактний телефон для особистих питань. Охочих отримати консультації в телефонному режимі виявилося чимало, і питання, на які хотіли отримати відповіді присутні різні, але найбільшу увагу було приділено змінам в пенсійному законодавстві.
      Заступник начальника управління постійно надає жителям міста і району консультації та роз’яснення щодо змін  в пенсійному забезпеченні та змін в законодавстві в цілому.


 
 

«Пенсії науковим працівникам після звільнення з роботи не зменшаться»


      З 1 квітня 2015 року набули чинності зміни до законодавства щодо виплати пенсій «науковим» пенсіонерам в період роботи.
      У період роботи на посадах науковців, державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів раніше призначені «наукові» пенсії виплачуються у розмірі 85 відсотків пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
      У період роботи на інших посадах пенсія буде виплачуватися у розмірі 85 відсотків «наукової» пенсії.
      У будь-якому разі після звільнення з роботи «наукова» пенсія поновлюється в розмірі, що був визначений до 1 квітня 2015 року, тобто до внесення змін.
      Отже, законодавство не передбачає перерахунку таких пенсій у бік зменшення після припинення роботи.
НАПРИКЛАД: «наукова» пенсія була призначена у 2009 році в розмірі 90% заробітної плати науковця.
Розмір «наукової» пенсії на 31 березня 2015 року складав 2915,00 грн.

ВАРІАНТ 1. Пенсіонер працює на посаді науковця.
З 1 квітня 2015 року виплачується 85% пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»: 1968,00 грн. * 85% = 1672,80 грн.., де 1968,00 грн. – розмір пенсії, обчисленої відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

ВАРІАНТ 2. Пенсіонер працює на іншій посаді.
З 1 квітня виплачується 85% «наукової» пенсії: 2915,00 грн. * 85% = 2477,75 грн.

      Після звільнення з роботи виплата пенсії буде поновлена в розмірі 2915,00 грн.Інформацію підготувала:
М. Назаренко заступник
начальника управління
Пенсійного фонду в районі


 

Надання електронних послуг органами Пенсійного фонду України


Для покращення якості та оперативності обслуговування громадян, Пенсійним фондом України впроваджено технології електронного урядування в соціальній сфері та забезпечення надання послуг в електронному вигляді.
Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України:portal.pfu.gov.ua.
Портал забезпечує доступ до інформації про права, обов’язки та відповідальність одержувачів пенсійних та інших виплат, що   здійснюються   ПФУ, про порядок одержання та використання     пенсійного посвідчення,    про     умови порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій тощо.
Окрім цього, на порталі можна знайти зразки заяв, скарг, запитів на інформацію, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій, переведення з одного виду пенсії на інший, зміни способу виплати пенсій, виплати допомоги на поховання тощо, включаючи можливість роздрукування або заповнення таких документів в електронному вигляді.
За умови реєстрації особи в базі даних веб - порталу застраховані особи та страхувальники, у тому числі фізичні особи – підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, отримають також доступ до інформації про стан відомостей про застраховану особу та пенсійних виплат.
Інформація надається Пенсійним фондом України на безкоштовній основі.
Щоб одержати можливість користуватися послугами веб-порталу у повному обсязі, громадянам та юридичним особам необхідно отримати відповідний код доступу, а для цього слід особисто звернутися до органу Пенсійного фонду за місцем проживання або взяття на облік, написати заяву та подати необхідні документи:
– для застрахованої особи (особи, яка сплачує чи за яку сплачуються у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) або пенсіонера – паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
– для страхувальників (роботодавців та інших осіб, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загально-обов’язкове державне соціальне страхування та/або є платниками) – витяг (виписку) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і паспорт уповноваженої особи.
Запрошуємо Вас та працівників Вашого підприємства залучитися до отримання послуг в електронному вигляді.
За додатковими роз’ясненнями можна звернутись до управління Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі за адресою: м. Бобринець, вул. Орджонікідзе, 80 обслуговування громадян за принципом «єдиного вікна» (1 поверх)  та каб. 218. Тел. 20240, 34599.


 

«На зв’язку «пряма лінія» фонду…»

      30 березня 2015 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі заступником начальника управління було проведено телефонну «Пряму лінію» стосовно питань пенсійного забезпечення населення та змін в законодавстві внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», який набирає чинності з 01 квітня 2015 року.
      Охочих отримати консультації в телефонному режимі чимало, і питання, які було розглянуто різні, але найбільшу увагу було приділено змінам в пенсійному законодавстві.
      Заступник начальника управління постійно надає жителям міста і району консультації та роз’яснення щодо змін  в пенсійному забезпеченні.

 

«Правові навчання…»


      26 березня 2015 року в управлінні Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі було проведено правове навчання із спеціалістами управління в частині ознайомлення та вивчення дії Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення, який набирає чинності з 01 квітня 2015 року.
      Заступник начальника управління Марина Назаренко розповіла колегам про основні зміни, які вступлять в законну силу. Особливу увагу присутніх було спрямовано на змінах, що стосуються працюючих пенсіонерів, оскільки на сьогоднішній день це є чи не найактуальнішою темою, що обговорюється суспільством.
      Черговим аспектом вивчення та обговорення стало питання внесених змін в порядок визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах в частині наявного пільгового і загального стажу роботи, що дає право на пенсійне забезпечення.
 

ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ З 1 КВІТНЯ 2015 РОКУ


2 березня поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

Ці зміни набирають чинності з 1 квітня 2015 року. Умовно їх можна поділити на три основні блоки.
Так, перший блок стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Внесені до зміни передбачають, що у період роботи на зазначених посадах призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена.
Зазначена норма не поширюється на інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців. Всі вони на будь-якій роботі будуть отримувати призначену пенсію в повному обсязі.
Пенсіонери-науковці, які працюють на посадах наукових працівників,державних службовців тощ,о одержуватимуть пенсію, обчислену за загальними правилами.
Пенсіонерам силових структур, які отримують пенсії за «військовим» Законом та працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, у період роботи на цих посадах пенсії не виплачуються.
Якщо військовий пенсіонер працює на інших посадах – виплата пенсії здійснюється в повному обсязі.
При цьому, Уряд до 1 травня поточного року має подати на розгляд Верховної Ради України законопроект, який має остаточно усунути різні підходи у пенсійному забезпеченні.

Другий блок змін стосується порядку виплати пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів. Для них передбачено, що у період роботи виплачується 85% призначеного розміру пенсії.
Ця норма стосується лише тих пенсіонерів, у яких розмір пенсії перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність, - 1423,5 грн. (949,00 грн. х 1,5)
Ті пенсії, що призначені в розмірі менше 1423,5 грн., працюючим пенсіонерам виплачуватимуться у повному обсязі.
У працюючих пенсіонерів, в яких розмір пенсії більше 1423,50 грн. і яким пенсія буде виплачуватися на рівні 85%, у будь-якому випадку розмір пенсії до виплати становитиме не менше 1423,5 грн.
При цьому, працюючим пенсіонерам з числа інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих військовослужбовців, пенсія виплачується у повному обсязі незалежно від розміру.
У всіх випадках після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в повному обсязі.
Статус пенсіонера - працюючий чи непрацюючий і, відповідно, розмір пенсії до виплати органи Пенсійного фонду України визначать за матеріалами пенсійних справ та даними системи персоніфікованого обліку.
Надавати органам Пенсійного фонду окремо документи необхідно лише тим пенсіонерам, хто своєчасно не виконав передбачене законом зобов'язання протягом десяти днів поінформувати органи Фонду про працевлаштування/звільнення з роботи.
Якщо документи про звільнення з роботи буде надано після 1 квітня, то виплата пенсії буде проведена в повному обсязі за весь період, коли пенсіонер вже не працював.
Якщо документів про працевлаштування, в тому числі на спецпосаду, пенсіонер не надасть, факт роботи все одно обов'язково буде встановлено пізніше за даними системи персоніфікованого обліку. У цьому випадку пенсіонер має повернути надміру виплачену суму пенсії.

Третій блок стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.
З 1 квітня 2015 року поетапно змінюється пенсійний вік для жінок, які виходитимуть на пенсію на пільгових умовах. Так, для тих, хто матиме право на пенсію за віком по Списку №1, пенсійний вік збільшуватиметься з 45 років до 50 років. Для тих, хто матиме право на пенсію за віком по Списку № 2 пенсійний вік збільшується з 50 до 55 років.
Підвищення пільгового пенсійного віку для жінок відбуватиметься поступово, до 2024 року – щороку на 6 місяців.
Зазначена зміна є необхідністю узгодити пільговий пенсійний вік жінок із загальним пенсійним віком для жінок, який поетапно змінюється, починаючи з 1 жовтня 2011 року.
Також поетапно на 6 місяців за рік змінюється загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах (як для чоловіків так і для жінок). При цьому необхідна тривалість пільгового стажу залишається без змін.
Аналогічне стосується і окремих категорій громадян, яким призначаються пенсії за вислугу років. Зокрема, це стосується робітників локомотивних бригад, працівників на польових геологорозвідувальних роботах, робітників на лісозаготівлях і лісосплаві, плавскладу флоту. Для таких категорій збільшуватиметься загальний необхідний стаж та «пільговий» пенсійний вік для жінок.
Крім того, на 5 років поетапно (до 2024 року) на 6 місяців за рік змінюється тривалість необхідної вислуги років для працівників освіти та охорони здоров'я, артистів, спортсменів.
Наприклад: лікар, який звертатиметься за призначенням пенсії за вислугу років після 1 квітня 2015 року, повинен відпрацювати на посаді не менше 25 років 6 місяців. Якщо звертатиметься за такою пенсією з 1 квітня 2016 року – необхідний стаж на посаді  має становити 26 років.

Зараз на обліку в області перебувають майже 55 тис. працюючих пенсіонерів, або 17,9 % загальної чисельності пенсіонерів, відповідно в районі – 1024 особи, або  13,32% загальної чисельності пенсіонерів по району.

Отже вищезазначені зміни пенсійного законодавства стосуються щонайбільше 1024 осіб в районі. Решта 6662 пенсіонера отримуватимуть свої пенсії, як і раніше, згідно норм діючого законодавства.
Особливу увагу просимо звернути на дані зміни осіб, які станом на момент вступу в дію вищезазначених змін звільнилися з роботи, але не повідомили вчасно орган що призначає пенсію про звільнення з роботи. Таким особам необхідно звернутися до управління пенсійного фонду в районі та надати підтверджуючі документи про звільнення, тим самим привести пенсійну справу у відповідність.


 

Про спільний семінар з платниками

        В минулу п'ятницю працівниками управлінням  Пенсійного фонду України в Бобринецькому районі та  Бобринецького відділення Долинської ОДПІ  проведено спільний семінар – навчання з платниками району по змінах, що відбулися  в  податковому та пенсійному законодавстві  з 1 січня 2015 року.     
        На семінарі були присутні від податкового органу:  начальник Бобринецького відділення Юрій Когадько та начальники відділів;
від пенсійного органу: перший заступник начальника управління Світлана Щербина  та начальник відділу  надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб  та контрольно-перевірочної роботи Наталія Алєксєєнко, які розкрили присутнім порядок  відшкодування  пільгових пенсій сільгоспвиробниками, порядок заповнення та подання таблиць 5-9 звіту страхувальника, набуття страхового  стажу працівниками,  про доплату до мінімального страхового внеску та легалізацію заробітної плати працівників.
      Учасникам семінару також  було роздано буклети та інформаційні матеріали.


 
 

На Бобринеччині відбувся флешмоб «Ми за легальну зайнятість»

З метою привернення уваги громадськості до проблем неофіційного працевлаштування та виплати заробітної плати «в конвертах» працівниками управління Фонду в Бобринецькому районі організовано флешмоб «Ми – за легальну зайнятість!».
Під час флешмобу начальник відділу надходження, прогнозування платежів, обліку застрахованих осіб та контрольно – перевірочної роботи управління Наталія Алєксєєнко провела співбесіду з городянами щодо необхідності легального працевлаштування найманих працівників та дотримання законодавства України про оплату праці,  детально розповіла про вплив на соціальні гарантії офіційно нарахованої заробітної плати.
Працівники управління пояснювали що одержувачі зарплати в «конверті» сприяють роботодавцю в порушенні законодавства, позбавляють себе гідної пенсії в майбутньому та позбавляють Пенсійний фонд України можливості збільшувати пенсії сьогодні через дефіцит коштів.


 
 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню