Агропромисловий розвиток - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Агропромисловий розвиток


УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ ВІД РАЙОНУ У СЕЛЕКТОРНІЙ НАРАДІ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ ПИТАНЬ


15 січня
2020 року в облдержадміністрації відбулася селекторна нарада із земельних питань, яку провів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.
Під час селектору було презентовано оновлену редакцію законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення № 2178-10, пропоновану до другого читання, а також обговорено зміни за участі представників органів місцевого самоврядування, аграрних виробників та інших зацікавлених сторін.
Від Бобринецького району участь у селекторній нараді взяли: начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петро Панібратець, депутат районної ради Сергій Бергер та Златопільський сільський голова Віктор Поліщук.
Як зазначив Тарас Висоцький, у фінальній версії законопроєкту враховані зауваження учасників ринку та національної безпеки держави.
По-перше, обмежено доступ іноземців до ринку землі (можливий лише після референдуму). Наразі купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України, територіальні громади та держава.
По-друге, заборонено купувати землю у 50 кілометровій зоні біля кордону з питань національної безпеки.
По-третє, встановлюється ліміт щодо концентрації землі в одні руки – не більше 10 тис. га. Незалежно від кількості заснованих підприємств, сумарно на них всіх накладається ліміт 10 тис. га.
По-четверте, розрахуватися за придбану землю можна буде лише безготівково. До того ж, покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля. Якщо походження коштів не буде підтверджено, то операція з купівлі землі буде неможливою.
По-п’яте, встановлюється мінімальна ціна на землю, нижче якої її не можна продати. Ціна продажу земельних ділянок не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку (на сьогодні це у середньому 27,5 тис. грн за гектар).
Тарас Висоцький також повідомив, що законопроєктом пропонуються пільгові умови придбання сільськогосподарської землі для фермерів. Зокрема, агровиробники, які ведуть господарство на землях, переданих їм у постійне користування (до 100 га), будуть мати можливість придбати цю землю у розстрочку на 7 років без аукціонів.
Кошти від продажу землі підуть на розвиток сільських територій. Частина коштів від продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності будуть розподілені у спеціально створений Фонд розвитку сільських територій, з якого фінансуватиметься їх інфраструктура, заходи енергозбереження, освіта та медицина.
Презентація щодо земельної реформи (законопроєкт № 2178-10 до другого читання) за посиланням – http://bit.ly/2tgS9XB
.

За матеріалами офіційного вебсайту Кіровоградської ОДА


ЯРМАРКУВАЛИ У КРОПИВНИЦЬКОМУ


28 грудня
2019 року в Кропивницькому на площі Богдана Хмельницького за ініціативи облдержадміністрації відбувся передноворічний ярмарок-продаж сільськогосподарської продукції, продовольчих товарів та предметів декоративно-прикладного мистецтва.
Гідно взяв участь у передноворічному ярмарку також Бобринецький район, який вкотре презентував для жителів та гостей Кропивницького широкий асортимент сільськогосподарської продукції.
Районна державна адміністрація завдячує сільгоспвиробникам Бобринеччини, що зголосилися надати власну продукцію для участі в ярмарку-продажі та допомогли гідно представити на ньому рідний край. Це такі товаровиробники району, як: Бобринецьке райспоживтовариство, ФОП “Ломакін О.Г.”, ФОП “Різун Л.О.”, СФГ “Жовтенка Ю.Д.”, ПП “Агрофірма “Славутич” та СТОВ “Червонопілля”. Окрема подяка за допомогу в підготовчих заходах депутату районної ради Сергію Німенку.


ОГОЛОШЕННЯ


Відповідно до розпорядження голови Бобринецької районної державної адміністрації № 243-р від 29 листопада 2019 року повідомляємо про ліквідацію управління агропромислового розвитку Бобринецької районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 02227736).
Письмові заяви про кредиторські вимоги до управління агропромислового розвитку Бобринецької районної державної адміністрації приймаються на адресу: вул. Незалежності, буд. 80, каб. 420, м. Бобринець, Кіровоградська область, 27200, протягом двох місяців з дня публікації даного оголошення.


АГРАРІЇ БОБРИНЕЧЧИНИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО


Традиційно у третю неділю листопада вітаємо аграріїв, керівників фермерських та сільськогосподарських підприємств та усіх, хто своєю нелегкою працею вирощує продукцію на українських родючих чорноземах.
15 листопада
2019 року в приміщенні районного Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди прийдешнього Дня працівників сільського господарства.
Привітали сільгоспвиробників очільники району: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська. Наголосили на значущості прийдешньої дати, адже як відомо Бобринеччина – це передусім сільськогосподарський край. Подякували аграріям за тісну співпрацю та виголосили надію на проводження налагодженого співробітництва у майбутньому.
Також, принагідно привітали сільгоспвиробників району: заступники міського голови Валентин Висоцький та Людмила Кривошея, депутати районної ради Сергій Бергер та Сергій Німенко.
Після завершення урочистої частини для працівників сільського господарства Бобринеччини була представлена святкова концертна програма.

 


ВІДЗНАЧИЛИ КРАЩИХ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ РАЙОНУ


15 листопада 2019 року під час урочистих заходів з нагоди Дня працівників сільського господарства Олег Тертичний та Олена Гадемська за сумлінну працю, високий професіоналізм, добросовісне виконання своїх посадових обов’язків, вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу району та з нагоди професійного свята відзначили нагородами провідних фахівців галузі.
Зокрема, Грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджені: колектив управління агропромислового розвитку РДА (начальник Петро Панібратець), викладач Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ Олександр Піднебесний, фізичні особи-підприємці Олег Ємельянов та Геннадій Штурко.
Крім того, за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу району та з нагоди Дня працівників сільського господарства Подяки райдержадміністрації та районної ради були оголошені: голові СФГ “Даманське” Сергію Бергеру, водію ПП “Агрофірма “Славутич” Віктору Гурову, слюсарю ПрАТ “Бобринецька сільгосптехніка” Олександру Іллющенку, колективу приватного сільськогосподарського підприємства “Велес” (директор Василь Плющ), трактористу-машиністу сільськогосподарського виробництва ПП “Агрофірма “Славутич” Олександру Непику та керуючому СФГ “Галина” Сергію Німенку.

 
 
 


УЧАСТЬ РАЙОННОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ В ОБЛАСНИХ ЗАХОДАХ З НАГОДИ ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


14 листопада
2019 року в Кропивницькому у приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників сільського господарства.
Із вітальними словами до фахівців агропромислового комплексу Кіровоградщини звернулися голова облдержадміністрації Андрій Балонь та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, які принагідно привітали аграріїв із прийдешнім професійним святом.
Відвідали обласні урочистості також представники від Бобринецького району: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець, директор Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ Олег Чорний та сільгоспвиробник Олексій Цокалов.
З нагоди професійного свята керівництвом області нагороджено кращих фахівців аграрної галузі Кіровоградщини відзнаками облдержадміністрації та обласної ради.
Завершилися урочисті обласні заходи святковим концертом відомих творчих колективів Кіровоградщини.

 
 


УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ ВІД РАЙОНУ У ФОРУМІ З ПИТАНЬ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ


В Україні розпочали проведення земельних форумів з питань впровадження ринку землі.
10 жовтня
2019 року перший такий форум відбувся в Кропивницькому за участі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького та Уповноваженого Президента України з земельних питань Романа Лещенка.
У обговоренні взяли участь власники земельних паїв, представники аграрної спільноти, керівники райдержадміністрацій, депутати районних та обласних рад, голови сільських рад та представники Головного управління Держгеокадастру в області. Від Бобринецького району участь у форумі взяли: перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько, начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець, сільгоспвиробники Сергій Німенко, Сергій Косенко та Олексій Цокалов.
На початку форуму заступник голови облдержадміністрації Сергій Осінський обґрунтував необхідність його проведення, зазначивши, що у Верховній Раді України зареєстровано низку законопроектів, що передбачають процедуру продажу землі. Посадовець підкреслив, що це важливе питання для всієї країни, тому потрібно врахувати інтереси всіх, починаючи від власників земельних паїв. Особливо актуальним є це питання для Кіровоградщини, оскільки область є аграрною і 30 відсотків усієї виробленої продукції наш регіон отримує саме із земель сільськогосподарського призначення.
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький повідомив, що в державі буде проведено 18 земельних форумів, які охоплять представників усіх областей. Оскільки єдиної думки в суспільстві щодо впровадження реформи немає, під час таких дискусій необхідно узгодити спільну позицію щодо впровадження ринку землі. Відповідно до законопроектів, обіг земель в Україні має стартувати з 1 жовтня 2020 року, проте якщо певні підготовчі процедури не буде проведено, початок реформи буде відтерміновано. За словами заступника Міністра, головним на підготовчому етапі є зведення до нуля можливості маніпуляцій і корупції.
Окрім ключових моментів щодо обігу земель, Тарас Висоцький звернув увагу і на питання концентрації земель агрокомпаніями, реєстрації ціни на землю, придбання паїв у розстрочку, вартості кредитів. Посадовець наголосив, що незмінною залишиться норма стосовно заборони будь-яких інвестицій і капіталовкладень від країни-агресора.
Уповноважений Президента України із земельних питань Романа Лещенко поінформував учасників щодо запобігання рейдерству при впровадженні ринку землі. Посадовець, зокрема, наголосив, що основна ідея земельної реформи полягає у виведенні вже існуючого ринку землі із тіні, тому на підготовчому етапі необхідно провести аудит та вивести Держгеокадастр із розпорядників землями, залишивши за його підрозділами лише сервісну функцію. Розпорядниками нерозподілених земель мають стати громади.
На форумі також було розглянуто питання дерегуляції землеустрою, запровадження електронних земельних торгів. Діалог було продовжено у форматі "питання – відповідь", під час якого представники аграрної спільноти отримали коментарі від експертів урядового законопроекту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

За матеріалами офіційного веб-сайту Кіровоградської ОДА

 
 

Запрошуємо відвідати Покровський ярмарок!


Запрошуємо на Покровський ярмарок, який пройде у період з 25 по 28  вересня 2019 року в рамках Міжнародної агропромислової виставки "AgroExpo-2019". Мета заходу - демонстрація аграрного, промислового, творчого та культурного  потенціалу  Кіровоградщини.
На ярмарку будуть представлені найкращі продукти від сільськогосподарських виробників та підприємств харчової промисловості області, сувеніри та вироби мистецтва, майстер-класи з народної творчості, конкурси та розваги для дітей та дорослих.
З програмою заходів Покровського ярмарку можна ознайомитися за посиланням  www.ukragroexpo.com/pokrovsky-fair
Чекаємо на вас 25, 26, 27 та 28  вересня за адресою: м. Кропивницький, вул. Перша виставкова (Мурманська), 8.

 
 
 

Перелік вітчизняної технікиУвага! Місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової.

Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 01 серпня 2019 року № 176-р "Про місячник знищення вогнищ американського білого метелика, амброзії полинолистої та повитиці польової" на території району  оголошується місячник боротьби з карантинними організмами. Місячник триватиме з 01 серпня по 22 серпня поточног року.
Шановні керівники підприємств, установ, організацій, фермери, одноосібники та власники присадибних земельних ділянок, землекористувачі, доводимо до вашого відома про необхідність постійного скошування бур’янів на власних та закріплених територіях, а також постійного знищення вогнищ американського білого метелика.
Американський білий метелик.
Пошкоджує понад 300 видів різних трав’янистих, кущових та деревних культур. Найбільш улюбленими культурами є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня. Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд.
Американський білий метелик — білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Період льоту триває 20-30 днів, масовий літ 11-14 днів. Самки живуть весною 2-11 діб, влітку в середньому 6 діб. Самці живуть 1-4 доби. Метелики не живляться. Літ генерації, яка перезимувала, відбувається в травні, літньої- в кінці липня- на початку серпня. Через 1-2 години після спарювання самка на нижній бік листків відкладає яйця. Плодючість самки 200-2000 яєць, в середньому 450.  Оптимальні умови для розвитку яєць: температура 23-24о С  і відносна вологість повітря 75 %. За зниження вологості до 30-50 % ембріони та щойно відроджені гусениці гинуть. За температури нижче 12О С тепла  припиняється вихід гусениць з яєць. Через 1-2 години після відродження гусениця починає живитися і будувати гніздо. Ознаки гусениці: від світло-салатового до коричнево-сірого кольору, опушені, на спинній частині є два ряди чорних бородавок і три ряди оранжево-жовтих бородавок з боків; голова блискуча чорна (іноді коричнева).  В кінці 5-го віку гусениці  залишають гніздо і розповзаються по всьому дереву,  а при відсутності корму мігрують на інші дерева. Гусениці, що відродилися, починають шкрябати епідерміс листя.   Життя гусениць триває 35-45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної  шкоди рослинам. Гусениці АБМ  надзвичайно шкодочинні,  повністю об’їдають листя на деревах, оповиваючи гілки павутиною. Шість-вісім гнізд шкідника на плодовому дереві  здатні повністю його знищити.
Метелик розвивається у двох генераціях. Зимує у стадії лялечки на штамбах дерев, у тріщинах кори, опалому листі, ґрунті, упаковці, ящиках.
Поширюється АБМ транспортними засобами при перевезенні сільськогосподарської продукції  та промислових вантажів.
-при виявлені шкідника встановити межі поширення шкідника ;
-знищення   шкідника проводити шляхом обрізання та спалювання гнізд з личинками перших віків, та збирання лялечок, яких слід шукати у всіх щілинах дерев, парканів, стін, під камінням і цеглинами, які лежать навколо ураженого дерева, під відсталою корою на стовбурах дерев, в старих зім’ятих павутинних гніздах, перекопування грунту в проекції крони;
-хімічний метод врегулювання шкідника проводять на початку відродження гусениць та після їх виходу з павутинних гнізд- 2-3 кратними обробками гусені 1-2 поколінь, інсектицидом з інтервалом 7-10 днів  дозволеними препаратами згідно Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених в Україні ( Карате 050 ЕС,к.е.0,2-0,4л/га та інші препарати); витрата робочого розчину 2-10 л на дерево   залежно від розміру крони;
-біологічний метод доцільно застосовувати в населених пунктах проти гусениць молодших віків(1-3) ї-за відсутності опадів протягом 3-5 днів;   ( Лепідоцид-БТУ 2-4 л/га, Бітоксибацилін 2-3 л/га, Біоінсектицид Скарадо-М( згідно з ТУ У 24.2-38105735-003:2012), ЗП; слід зауважити, що біологічні препарати діють повільніше ніж хімічні;
Амброзія полинолиста
Злісний карантинний бур’ян. Пилок цієї рослини викликає алергічні захворювання у людей. Амброзія полинолиста відноситься до шкідливих рослин, які викликають порчу молока. При поїданні рослини в фазу цвітіння лактуючими тваринами молоко набуває різкого неприємного запаху та смаку. Через свою виняткову шкодочинність, негативний вплив на здоров’я людей амброзія посідає одне з перших місць серед злісних бур’янів. Засмічує бур”ян всі польові культури (особливо просапні і ярі зернові), овочеві, плодові, виноград, пасовища, чагарники. Вона щільно росте на узбіччях автомобільних доріг та залізниць, берегах ставків і річок, на пустирях та інших необроблюваних землях, будівельних майданчиках, територіях заводів, підприємств, тваринницьких комплексів, машинних дворів, на вулицях і садибах населених пунктів.
На сьогодні ліквідувати вогнища амброзії полинолистої неможливо через різноманітні властивості виду, тому правильним рішенням в даній ситуації буде постійний контроль чисельності цього карантинного бур”яну. Амброзія полинолиста розмножується тільки насінням, яке утворюється в великій кількості. Невеликі рослини продукують 50-3000 насінин, а великі 30-40 тис.насінин, які зберігають схожість від 5 до 40 років. Тому, всі заходи мають бути направлені на недопущення утворення насіння, повторного засмічення та зниження його запасів в ґрунті.
Найефективнішим комплексним засобом боротьби з бур’яном є об’єднання зусиль та знешкодження цієї небезпечної алергенної рослини з застосуванням агротехнічних, механічних та хімічних методів боротьби.
Агротехнічний метод має ключове значення на сільгоспугіддях. Це дотримання чергування культур у сівозмінах, основний і передпосівний обробіток ґрунту, вчасний догляд за посівами. В населених пунктах – у вогнищах амброзії полинолистої створення газонів із багаторічних трав. Багаторічні трави пригнічують чисельність, ріст та розвиток рослин амброзії полинолистої.
Хімічний метод доцільно застосовувати в промислових зонах, на узбіччях доріг, на сільгоспугіддях. Він передбачає застосування гербіцидів відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Досягти високого результату при застосуванні хімічних препаратів можна у фазі до 2-4-х справжніх листочків амброзії. У більш пізніх фазах розвитку амброзії ефективність дії хімічних препаратів істотно знижується.
Механічний метод – бажано застосовувати на територіях населених пунктів. На землях з високими і дуже високими санітарно-гігієнічними вимогами (землі навколо житлової забудови, громадських будівель, тваринницьких ферм, парки, стадіони, спортивні площадки, промислові території і інші) виключене застосування гербіцидів. Тут амброзія знищується шляхом виполювання, ручного видалення або скошування. На присадибних ділянках та клумбах найефективніше виривати рослини амброзії полинолистої. Чим менша рослина, тим легше проводити цю процедуру. Хаотичне випадкове скошування амброзії полинолистої в період її вегетації призводить до того, що рослина утворює бокові пагони в нижній частині головного пагону, які майже лежать на землі. Наступні скошування їх не зачеплять, утвориться насіння на цих гілках, яке засмітить ґрунт. Доведена ефективність пізнього скошування амброзії полинолистої безпосередньо перед початком цвітіння, коли утворюються волотеподібні суцвіття, але вони ще не розкрились, що дозволить вирішити декілька проблем – утворення алергенного пилку та утворення насіння. Орієнтовні оптимальні терміни скошування – друга половина липня – початок серпня. Насіння амброзії полинолистої зберігає схожість в ґрунті десятки років, за роки нестабільності в державі воно в великій кількості накопичилось в ґрунті. Тому вищезазначені заходи матимуть результат при їх систематичному виконанні протягом тривалого періоду.
Повитиці
На земній кулі нараховується 274 види повитиць, в Україні присутні 14 видів. В основному це — однорічні рослини, що не мають коренів та справжніх листків. Повитиці існують переважно за рахунок інших рослин-живителів, розмножуються насінням та вегетативним шляхом. Паразитує на 630 видах рослин, нерідко викликаючи їх повну загибель. Насіння зберігає схожість до 30 років. Повитиці наносять великої шкоди в городництві, садівництві і виноградарстві. Уражені рослини сильно слабнуть, призупиняються в рості і розвитку, поступово гинуть. Багато повитиць отруйні для тварин. Крім того, повитиці часто є переносниками вірусів та інших хвороб з одних рослин на інші. У зв’язку з такою великою шкодочинністю повитиць висівати заражений посівний матеріал забороняється. Бур’ян поширений майже в усіх областях Степової та Лісостепової зон України. Виняток має лише північ Полісся і деякі західні області. Поширюється бур’ян з насіннєвим матеріалом сільськогосподарських культур, засміченими відходами, транспортними засобами, талими водами, вітром. Насіння плавуче і може переноситься по річках та зрошувальних каналах.

 

Кущова нарада


Управління агропромислового розвитку повідомляє, що 18 червня 2019 року 11.00 годині у Великому залі адмінбудинку відбудеться кущова нарада за участі директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації з питання "Державна підтримка розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської обслуговуючої кооперації у 2019 році".

 

До Уваги землевласників та землекористувачів району


Управління агропромислового розвитку звертає увагу селищних рад, землевласників та землекористувачів району на необхідність  дотримання вимог Закону України "Про енергетику", "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 року № 209.
З метою посилення нагляду за протипожежним станом охоронних зон високовольтних ліній електропередачі, попередження пошкоджень ПЛ під час жнив, може привести до нещасних випадків з людьми, порушення електропостачання споживачів району:
- категорично забороняється спалювання в охоронних зонах ПЛ 330кВ стерні, післяжнивних залишків, очерету та бур’яну;
- категорично заборонено наближення до проводів ПЛ техніки, механізмів,  пристосувань, струменів води та хімічних реактивів на відстань менше 3,5 метрів;
- за три до початку збирання зернових в охоронній зоні електропередачі попереджувати власника ПЛ за телефоном: (056)404-37-73, 404-37-21,404-37-23;
- після   збирання зернових культур під ПЛ протягом 2-х діб проводити оранку охоронних зон;
- охоронна зона ПЛ встановлена по обидві сторони від крайніх проводів на відстані 30 метрів для ПЛ 330кВ.

Нагадуємо, що за порушення вимог "Правил охорони електричних мереж" законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.


П О П Е Р Е Д Ж Е Н Н Я


    Витяг з правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України затверджених наказом  Міністерства аграрної політики України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04 грудня 2006 року №730/770
8.1 .Збирання зернових
8.1.1. До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегулювані системи живлення, змащення, охолодження, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння ( комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою лопатою). Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.
8.1.2. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.
8.1.3. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність зʼєднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.
8.1.4. Під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб пружиння зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. У такому разі потрібно негайно зупинити комбайн  і звільнити зубці.
8.1.5. Забороняється сіяти колосові культури на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг. Копиці скошеної на цих смугах трави необхідно розташовувати не ближче 8.1.5. 8.1.6. 8.1.6. Перед дозріванням колоскових ( у період воскової стиглості ) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені ( з прибиранням скошеного ) і оборані  смугою не менше 4 м завширшки.
8.1.7. У період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб з прокосів потрібно негайно прибирати. По середині прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.
8.1.8. Тимчасові польові стани необхідно розташовувати не  ближче 100 м від хлібних масивів, токів,  скирт тощо. Майданчики польових станів та зерно токів оборюються смугою не менше 4 м завширшки.
8.1.9. Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані  автомобілі з насосом ( авторідинорозкидачі, водо роздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.
8.1.10. Зернотоки слід розміщувати від будинків та споруд не ближче 50 м, а від хлібних масивів –   не ближче 100 м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову.
Стоянки туристів, пасіки допускається розміщувати не ближче 100 м від хлібних масивів. Полювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.
8.1.11. Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна      
повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора,   
стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від  
потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка повинна бути справною і надійно закріпленою.
8.1.12. Радіатори двигунів, вали літерів, соломо набивачі, транспортерів , підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.
8.1.13. У польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.
8.1.14. У місцях зберігання сільськогосподарської та іншої техніки, що використовується під час врожаю, у приміщеннях ремонтних майстерень повинні дотримуватися протипожежних вимог, викладених у розділі 7 цих Правил.
У разі тимчасового зберігання ( стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах необхідно розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів на відстані не менше 100 м, а від будинків – не менше 50 м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4 м завширшки.
Ремонт збиральних машин і агрегатів за потреби допускається не ближче 30 м від хлібних масивів та інших посівів.
8.1.15. У період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

 

Про запобігання виникнення пожеж


У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду та високою пожежною небезпекою, в порушення вимог існуючого законодавства здійснюються численні випадки навмисного підпалювання сухої природної рослинності або її залишків, стерні, смітників та забур’янених територій та інших господарствах, в т.ч. на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць, ярах, балках, коли вогонь з місць випалювання, розповсюджуючись на значні відстані, часто призводить до виникнення пожеж та загибелі лісових культур, полезахисних лісових смуг і лісових масивів, забруднення атмосферного повітря.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно – болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах ЗАБОРОНЕНО без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а також за НЕВЖИТТЯ ОСОБОЮ, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, ЗАХОДІВ ЩОДО СВОЄЧАСНОГО ЇХ ГАСІННЯ та ПОПЕРЕДЖЕННЯ і НЕДОПУЩЕННЯ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ НА ПІДВІДОМЧИХ ТЕРИТОРІЯХ, тягнуть за собою відповідальність, як на громадян так і на посадових осіб. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!
Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, знищення флори і фауни регіону. Разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

 

Увага! Урядом внесено зміни до основних порядків надання державної фінансової підтримки


З Рішеннями Уряду можна ознайомитися за посиланнями:
Зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня  2019 року № 126;
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) Постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня  2019 року № 110;
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси, що закуплені у вітчизняних виробників Постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року №123;
Зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства. Постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 91.

Про науково-практичний семінар


5 березня 2019 р. на базі Інституту сільського господарства Степу НААН України відбувся обласний науково-практичний семінар “Особливості проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах 2019 року”.
У заході взяли участь представники регіональних органів влади, керівники та спеціалісти департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, науковці, представники банківської сфери, компаній-виробників та дистриб’юторів с.-г. техніки, насіння і ЗЗР.
Окрім цього, під час заходу були висвітлені такі актуальні питання:
- відповідність українського зерна фітосанітарним вимогам країн-партнерів у міжнародній торгівлі;
- здійснення державного нагляду у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти, обігу ГМО у відкритих системах;
- безпечне поводження з пестицидами та агрохімікатами під час проведення весняно-літніх польових робіт;
- кредитні пропозиції для аграріїв від представників банків.
Відбувся показовий політ безпілотного літального апарату та можливості його використання в сільському господарстві.

 

Щодо відзначення Всесвітнього дня водно – болотних угідь

Міністерство екології та природних ресурсів, як орган державної влади, відповідальний за впровадження Конвенції про водно – болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, звертає увагу на необхідність дотримання законодавства та здійснення заходів для забезпечення збереження і збалансованого використання водно – болотних угідь.
Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему 2019 року: «Водно – болотні угіддя та зміни клімату» і запропонував серію лозунгів: «Водно – болотні угіддя – ключ до вирішення проблем, пов’язаних зі змінами клімату. Ми не безсилі у протидії змінам клімату. Водно – болотні угіддя допомагають нам. Годі виснажувати водно – болотні угіддя. Зупинимо втрату водно – болотних угідь». Основною ідеєю лозунгів є підкреслення важливості екосистем водно – болотних угідь у протидії змінам клімату, поглинанні вуглецевих сполук, пом’якшенні впливу посух, зменшенні впливу повеней та штормів.         
З нагоди відзначення 2 лютого Всесвітнього дня водно – болотних угідь інформуємо про необхідність збереження водно – болотних угідь. Інформаційні матеріали запропоновані Рамсарським секретаріатом можна знайти за посиланням: http://www.worldwetlandsday.org/en/  Адаптовані фахівцями Мінприроди матеріали у електронному вигляді можна знайти за посиланням: http://drive.google.com/drive/folders/1cQAINpuwHah6o45huZWBhU1pl97OKilw              
Також для інформаційного наповнення пропонуємо користуватися інформацією з Глобального огляду водно – болотних угідь підготовленого Рамсарським секретаріатом, електронний варіант якого можна знайти за посиланням https://www.global-wetland-outlook.ramsar.org/    Тематичний плакат – календар у кількості до 20 шт. можна замовити безкоштовно написавши на адресу petrovych.o@gmail.com за умови пересилки Новою поштою (за рахунок отримувача) або отримати їх в Мінприроди.

 

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ
ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ БОБРИНКА ПОЄДНАНОГО З ПЛАНОМ ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗІ ЗМІНОЮ МЕЖ


1) Інформація про замовника СЕО:
с.Бобринка, вул.Шкільна, 1
Бобринківська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області.
2) Вид та основні цілі документу державного планування (ДДП) та його зв'язок з іншими ДДП:
Документація державного планування – Генеральний план поєднаний з планом зонування території населеного пункту Бобринка Бобринецького району Кіровограської області є документацією з просторового планування на місцевому рівні.
Основною ціллю розроблення документації з просторового планування на місцевому рівні є відображення поточного стану соціального та економічного розвитку в с.Бобринка Бобринецького району Кіровоградської області.
Містобудівна документація включає в себе цифровий кадастр, розвиває функціональне зонування і враховує стратегії і плани місцевого розвитку (схема планування території Бобринецького району Кіровоградської області, рішення сесії Бобринецької районної ради від 23 серпня 2013 року №321 “Про погодження терміну дії схеми районного планування Бобринецького району до 2021 року”), що має значення для населеного пункту.  
3) Те, якою мірою ДДП визначає умови для здійснення діяльності або надання документів дозвільного характеру на реалізацію видів діяльності та об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, у тому числі інформацію щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів:    
Генеральним планом з планом зонування території с.Бобринка Бобринецького району Кіровоградської області передбачається розміщення сільськогосподарських підприємств та виробництв  V, IV класів санітарної класифікації.
Заплановані об’єкти можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля. Процедуру оцінки впливу на довкілля здійснити у відповідності до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
На території с.Бобринка знаходиться одне паспортизоване сміттєзвалище.
4) Ймовірні наслідки:
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення-забруднення навколишнього середовища  фізичними та біологічними факторами, забруднення атмосферного повітря та інших шкідливих факторів що можуть у тому числі призвести до погіршення стану здоров’я населення;
б) для територій з природоохоронним статусом – відсутні;
в) транскордонні наслідки, у тому числі на здоров’я населення – відсутні.  
5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо ДДП не буде затверджено:
не передбачаються.
6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час СЕО:
Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту генерального плану поєднаного з планом зонування є його відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища. Основні методи під час стратегічної екологічної оцінки: аналіз слабких та сильних сторін проекту генерального плану поєднаного з планом зонування з точки зору екологічної ситуації; консультації з громадськістю щодо екологічних цілей; отримання зауважень і пропозицій до проекту генерального плану поєднаного з планом зонування; проведення громадського обговорення у процесі стратегічної екологічної оцінки проекту генерального плану поєднаного з планом зонування.
7) Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування:
Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища”.
Серед основних факторів впливу, пов'язаних із розробкою генерального плану населеного пункту, наступні:
— зменшення викидів забруднюючих речовин у повітря населеного пункту шляхом встановлення для сільськогосподарських підприємств визначених законодавством розмірів санітарно-захисних зон, оптимізації схем дорожнього руху.
8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку:
Розділ "Охорона навколишнього природного середовища" у містобудівній документації повинен відповідати вимогам ст. 11 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”.
9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання:
Зауваження і пропозиції до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану населеного пункту Бобринка поєднаного з планом зонування території зі зміною меж подаються протягом 15 діб з дня оприлюднення до Бобринківської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області, с.Бобринка, вул.Шкільна, 1, 3-75-02.

Голова сільської ради       М.УТУЛОВА
Розміщено 05.02.2019


ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ
ГЕНЕРАЛЬНОГО ПЛАНУ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ ВАРЛАМІВКА ПОЄДНАНОГО З ПЛАНОМ ЗОНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ЗІ ЗМІНОЮ МЕЖ


1) Інформація про замовника СЕО:
с.Бобринка, вул.Шкільна, 1
Бобринківська сільська рада Бобринецького району Кіровоградської області.
2) Вид та основні цілі документу державного планування (ДДП) та його зв'язок з іншими ДДП:
Документація державного планування – Генеральний план поєднаний з планом зонування території населеного пункту Варламівка Бобринецького району Кіровограської області є документацією з просторового планування на місцевому рівні.
Основною ціллю розроблення документації з просторового планування на місцевому рівні є відображення поточного стану соціального та економічного розвитку в с.Варламівка Бобринецького району Кіровоградської області.
Містобудівна документація включає в себе цифровий кадастр, розвиває функціональне зонування і враховує стратегії і плани місцевого розвитку (схема планування території Бобринецького району Кіровоградської області, рішення сесії Бобринецької районної ради від 23 серпня 2013 року №321 “Про погодження терміну дії схеми районного планування Бобринецького району до 2021 року”), що має значення для населеного пункту.  
3) Те, якою мірою ДДП визначає умови для здійснення діяльності або надання документів дозвільного характеру на реалізацію видів діяльності та об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, у тому числі інформацію щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів:    
Генеральним планом з планом зонування території с.Варламівка Бобринецького району Кіровоградської області передбачається розміщення сільськогосподарських підприємств та виробництв  V, IV класів санітарної класифікації.
Заплановані об’єкти можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля. Процедуру оцінки впливу на довкілля здійснити у відповідності до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
4) Ймовірні наслідки:
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення-забруднення навколишнього середовища  фізичними та біологічними факторами, забруднення атмосферного повітря та інших шкідливих факторів що можуть у тому числі призвести до погіршення стану здоров’я населення;
б) для територій з природоохоронним статусом – відсутні;
в) транскордонні наслідки, у тому числі на здоров’я населення – відсутні.  
5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо ДДП не буде затверджено:
не передбачаються.
6)Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час СЕО:
Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту генерального плану поєднаного з планом зонування є його відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища. Основні методи під час стратегічної екологічної оцінки: аналіз слабких та сильних сторін проекту генерального плану поєднаного з планом зонування з точки зору екологічної ситуації; консультації з громадськістю щодо екологічних цілей; отримання зауважень і пропозицій до проекту генерального плану поєднаного з планом зонування; проведення громадського обговорення у процесі стратегічної екологічної оцінки проекту генерального плану поєднаного з планом зонування.
7) Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування:
Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглядати заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, визначені Законом України “Про охорону навколишнього природного середовища”.
Серед основних факторів впливу, пов'язаних із розробкою генерального плану населеного пункту, наступні:
— зменшення викидів забруднюючих речовин у повітря населеного пункту шляхом встановлення для сільськогосподарських підприємств визначених законодавством розмірів санітарно-захисних зон, оптимізації схем дорожнього руху.
8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку:
Розділ "Охорона навколишнього природного середовища" у містобудівній документації повинен відповідати вимогам ст. 11 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”.
9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання:
Зауваження і пропозиції до заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану населеного пункту Варламівка поєднаного з планом зонування території зі зміною меж подаються протягом 15 діб з дня оприлюднення до Бобринківської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області, с.Бобринка, вул.Шкільна, 1, 3-75-02.

Голова сільської ради       М.УТУЛОВА
Розміщено 05.02.2019

 

           День працівників сільського господарства України


Запрошуємо 16 листопада 2018 року на  13.00 години у районний будинок культури на урочистості та святковий концерт з нагоди  Дня працівників сільського господарства України.


 

Перелік документів, необхідних для реєстрації та зняття з обліку сільгоспмашин, з питань отримання посвідчення на право керування тракторами та іншими машинами

Про застосування бактороденциду

Звертаємо увагу землекористувачів, на посівах озимих зернових культур та багаторічних трав значної шкоди можуть завдавати мишоподібні гризуни, які на сьогодні активно розвиваються та розмножуються завдаючи відчутної шкоди посівам.
З метою знищення гризунів найчастіше використовують хімічний та біологічний метод боротьби. Одним із біологічних методів боротьби використовують бактороденцид, який створений на основі бактерій котрі спричиняють мишачий тиф у гризунів. Виготовляється та реалізується препарат відділом біологічного методу захисту рослин ДУ "Кіровоградська обласна фіто санітарна лабораторія".
При виникненні будь - яких питань щодо придбання та застосування бактороденциду звертатися за адресою: м.Кропивницький, вул. Курганна, 62 контактний телефон (0522) 27 07 25, 066 734 86 82.Про оцінку впливу на довкілля

Відповідно до п.п. 8, 9 ст. 7 Закону України "Про оцінку  впливу на довкілля" та постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року № 989 "Про порядок проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля" витрати, повязанні з проведенням громадського обговорення, покладено на суб’єкта господарювання.
З 15.06.2018 року вступив в дію Наказ Мінприроди України від 30 травня 2018 року № 182 "Про затвердження Розміру плати за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля" зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 05 червня 2018 року за № 676/32128.
Оплату за послугу щодо проведення громадського обговорення здійснювати за реквізитами:
код за ЄДРПОУ 38802449, МФО 820172
р/р 31253206186362, в ДКСУ м. Київ.
Призначення платежу: за проведення громадського обговорення в процесі здійснення оцінки впливу на довкілля від ___ (назва суб’єкта господарювання).


Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку»

20.03.2018 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» (№ 2354, далі – Закон).    Закон імплементує Директиву 2001/42 ЄС про оцінку наслідків окремих планів та програм для довкілля, передбачену Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, та Протокол про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті, ратифікований Законом України від 01.07.2015 № 562.   Закон набрав чинності 12 квітня 2018 року та вводиться в дію з 12 жовтня 2018 року. На виконання пунктів 6 та 7 частини першої статті 6 Закону Мінприроди затверджено Методичні рекомендації із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування (далі – Методичні рекомендації), для використання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, спеціалістами і науковцями, залученими до консультацій, а також представниками громадськості, які будуть брати участь у стратегічній екологічній оцінці.  Методичні рекомендації затверджено наказом Мінприроди від 10.08.2018 № 296 та розміщено на офіційному веб – сайті міністерства за адресою: https://menr.gov.ua/files/docs/nakazy/2018/nakaz_296.pdf


 
 

Міжнародна агропромислова виставка
з польовою демонстрацією техніки та
технологій


З 26 вересня, у Кропивницькому (Кіровограді) відкриється найбільша в Україні агропромислова виставка Agroexpo-2018. В рамках виставки пройде традиційний «Покровський ярмарок». «Покровський ярмарок» триватиме всі чотири дні виставки, з 26 по 29 вересня.

Про компенсацію витрат
У поточному році Кабінет Міністрів України затвердив програми підтримки аграрного сектору, серед яких є і програма компенсації фермерським господарствам частини вартості придбаного ними вітчизняного насіння  (постанова КМУ від 07.02.2018 року № 106).
Згідно зазначеної постанови фермерським господарствам або сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам компенсується 80 % вартості насіння (без ПДВ), але не більше 30,0 тис. гривень. Документи для отримання часткової компенсації подаються державним банкам до 01 червня та до 01 листопада, але скористатися зазначеною підтримкою можна лише 1 раз протягом бюджетного року.
Інформаційне посилання:
- Пакет необхідних документів для отримання компенсації
http://apk.kradmin.gov.ua/index.php?option=com_sppagebuilder&view=page&id=185;
- Порядок використання коштів
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/106-2018-п;
- Покрокова інструкція
http://apk.kradmin.gov.ua/index.php?option=com_sppagebuilder&view=page&id=191

День поля


6 вересня 2018 року
на базі науково-демонстраційного полігону Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН відбувся Міжнародний День поля-2018 "Особливості вирощування зернових, зернобобових і технічних культур за умов різкоконтинентального клімату".У заході взяли участь начальник управління агропромислового розвитку Панібратець П.І., керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності.
На Дні полі були присутні науковці, представники вітчизняних селекційних центрів,  НВФГ "Компанія "Маїс", ТОВ НВФ  "Агросвіт", ТОВ "Агро Арена", ТОВ "ФМС Україна", ТОВ "Нертус-Агро", ТОВ "Альфа насіння") та представники зарубіжних компаній (Limagrain, RAGTSemences, SAATEN-UNION, Pioneer, Nuseed), представники компаній-виробників с.-г. техніки, насіння і ЗЗР.
На науково-демонстраційному полігоні дослідної станції учасники ознайомилися з агротехнологічними та селекційними дослідженнями Кіровоградської ДСГДС НААН. Ознайомились з сортами сої, сучасними гібридами соняшнику та кукурудзи вітчизняної та зарубіжної селекції.
На завершення, усі бажаючі побували на заводі "Ельворті" (ПАТ "Червона Зірка"). Запрошеним було представлено обладнання та виробничі потужності  підприємства, на якому виробляється сучасна сільськогосподарська техніка.
                                       

Кущова нарада


29 серпня 2018 року
управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації  прийнято участь у кущовій наради з питань "Ведення насінництва з урахуванням змін законодавства та дотримання вимог законодавства при використанні засобів захисту рослин".
Під час наради обговорювались питання вимог до насіння сільськогосподарських культур, купівлі та реалізації насіннєвого матеріалу, пакування та маркування партій насіння відповідно до стандартів, подальших кроків щодо відбору проб та визначення посівних якостей насіння, яке закупили.

 
 

Про визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу


Управління агропромислового розвитку доводить до відома, що відділ визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу пройшов атестацію та отримав Сертифікат про визнання вимірювальних можливостей відділу.
Відповідно до Закону України "Про насіння і садивний матеріал" відділ визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу здійснює визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу та видає протоколи випробувань на посівні якості насіння і товарні якості садивного матеріалу.
Відділ проводить випробування насіння та садивного матеріалу за такими показниками:
- аналізування чистоти та відходу насіння;
- аналізування домішки насіння інших рослин;
- аналізування схожості та енергії проростання насіння;
- аналізування життєздатності насіння;
- аналізування вологості насіння;
- аналізування маси 1000 насіння;
- аналізування зараженості насіння хворобами;
- аналізування заселеності насіння шкідниками.
Звертатися за адресою: м. Кропивницький, вул. Художника Ярошенка, 1, телефон (0522) 27-07-25, 0506139685. Email: lab@fitokr.gov.ua


Про фермерське господарство


 
Управління агропромислового розвитку нагадує , що прийнято  Закон України від 31 березня 2016 року "Про внесення змін до Закону України" " Про фермерське господарство", щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств".
Фізичні особи – підприємці мають здійснювати свою діяльність виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону" Про фермерське господарство" та відповідати наступним вимогам:
займатися виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;
здійснювати господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси;
не використовувати працю найманих осіб;
членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім’ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;
площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менше як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.
Законом також передбачено:
пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у тому числі його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років);
встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.
 ПІДСУМКИ ЗБИРАННЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ ТА ПОДАЛЬШІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ СФЕРИ РАЙОНУ


20 липня
2018 року у великій залі адміністративного приміщення під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Тертичного відбулася нарада з підведення підсумків збирання ранніх зернових й зернобобових культур та обговорення підготовки посівних площ під урожай озимих культур.
На нараді були присутні: заступник голови райдержадміністрації Людмила Сопільняк, голови сільських рад, сільгоспвиробники та землекористувачі району.
У ході засідання були обговоренні наступні питання: Про підсумки збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Підготовка посівних площ під урожай озимих культур 2019 року в Бобринецькому районі – інформував начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець; Про фітосанітарний стан посівів технічних культур – інформував агроном СОК “Зерно-БУНК” Віталій Ланецький; Різне.
Наостанок, учасники наради порушили питання сплати податків одноосібниками та окреслили основні напрямки розвитку сільськогосподарської сфери району на найближчий час.


До відома аграріїв
Про відкриття консалтингової компанії


Інформуємо про відкриття в Україні угорської консалтингової компанії «EastWestMentorUA», метою створення якої є налагодження співпраці між представниками бізнесу України та Угорщини за напрямками: бухгалтерський облік та аудит, юридичний супровід, лобіювання, PublicRelations, експортно – імпортні відносини, аналіз та дослідження ринку. Наразі компанія має запит з Угорщини на експорт сільськогосподарської продукції, зокрема:
- борошно;
- яйця;
- олія;
- рис;
- цукор;
- макаронні вироби;
- заморожені овочі та фрукти;
- м'ясо.            
Також угорські партнери компанії зацікавлені в розгляді інвестиційних проектів з окупністю до 5 років.
Більш детальна інформація про компанію знаходиться за посиланням: http://eastwestmentor.com/ua.

До Уваги землевласників та землекористувачів району!


Управління агропромислового розвитку звертає увагу с
ільських рад, землевласників та землекористувачів району на необхідність дотримання вимог Закону України "Про енергетику", "Правил охорони електричних мереж", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 року № 209.
З метою посилення нагляду за протипожежним станом охоронних зон високовольтних ліній електропередачі, попередження пошкоджень ПЛ під час жнив, може привести до нещасних випадків з людьми, порушення електропостачання споживачів району:
- категорично забороняється спалювання в охоронних зонах ПЛ 330кВ стерні, післяжнивних залишків, очерету та бур’яну;
- категорично заборонено наближення до проводів ПЛ техніки, механізмів,  пристосувань, струменів води та хімічних реактивів на відстань менше 3,5 метрів;
- за три до початку збирання зернових в охоронній зоні електропередачі попереджувати власника ПЛ за телефоном: (056)404-37-73, 404-37-21,404-37-23;
- після   збирання зернових культур під ПЛ протягом 2-х діб проводити оранку охоронних зон;
- охоронна зона ПЛ встановлена по обидві сторони від крайніх проводів на відстані 30 метрів для ПЛ 330кВ.
Нагадуємо, що за порушення вимог "Правил охорони електричних мереж" законодавством передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

 
 

День поля


22 червня 2018 року
на базі Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України відбувся День поля з питання "Особливості збирання та підготовка до зберігання врожаю ранніх зернових культур в умовах 2018 року".
У заході взяли участь: голова обласної держаної адміністрації Кузьменко С.А., академік, віце-президент, доктор сільськогосподарських наук, професор Роїк Микола Володимирович., директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Коренюк С.Ю., директор Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України  Семеняка І.М.
На День поля були запрошені керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності.
Під час діалогу із аграріями голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголосив на необхідності постійної взаємодії між владою та аграрним бізнесом, також зазначив про необхідність підвищення заробітної плати працівникам сільського господарства.
На демонстраційному полігоні дослідної станції учасники ознайомилися з агротехнологічними та селекційними дослідженнями КДСГДС НААН; оглянули науково-демонстраційний полігон сортів та гібридів сільськогосподарських культур, лабораторно-аналітичне обладнання.

 
 
 

День поля

Запрошуємо керівників і спеціалістів сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств на День поля, який відбудеться 22 червня 2018 року о 10.00 год. на базі Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України з питань " Особливості збирання та підготовка до зберігання врожаю ранніх зернових культур в умовах 2018 року"

 

До уваги сільських голів та землекористувачів усіх форм власності!

Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації повідомляє, що  згідно з вимогами Закону України "Про охорону земель" від 19.06.2003 року № 962-IV, розпорядженням голови Кіровоградської облдержадміністрації від 20 квітня 2018 року № 234-р "Про контроль за використанням і охороною земель сільськогосподарського призначення" затверджено склад обласної комісії з питань охорони родючості грунтів та обласні заходи щодо дотримання вимог земельного та природоохоронного законодавства.
Кіровоградська філія державної установи "Інститут охорони грунтів України" "Держгрунтоохоррона" проводитиме   агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення, а саме, буде здійснено відбір грунтових зразків в сільськогосподарських товариствах усіх форм власності, з метою визначення в них потенціалу продуктивності, забруднення залишками пестицидів, солями важких металів і радіонуклідів, на підставі яких господарству на кожне поле, окрему ділянку складається агрохімічний паспорт та надаються науково-обгрунтовані рекомендації щодо ефективного використання  земельних ресурсів та ресурсозберігаючої технології використання агрохімікатів.
По Бобринецькому району згідно графіка, а саме травень 2018 року буде проводитися агрохімічна  паспортизація земель сільськогосподарського призначення.

Дотримання основних вимог при застосуванні пестицидних препаратів та мінеральних добрив на сільськогосподарських угіддях

З метою недопущення та попередження негативного впливу на здоров'я людини, упередження виникнення скарг серед населення щодо неправомірних дій посадових осіб при застосуванні пестицидних препаратів та мінеральних добрив на сільськогосподарських угіддях та суворого виконання вимог ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» від 03.08.1998р., ДСП № 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України» від 18.12.1996р.,  управління агропромислового розвитку райдержадміністрації інформує про необхідність дотримання основних вимог при застосуванні пестицидних препаратів та мінеральних добрив на сільськогосподарських угіддях.
При застосуванні пестицидів за допомогою наземної апаратури:
- обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне);
- зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням - 300 м.;
- асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати "Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні", доповненнями до "Переліку..."; обробка рослин та інших об'єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов'язковим врахуванням економічної межі шкідливості, ступеню розвитку хвороб рослин і бур'янів, а також прогнозу погоди;
- всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних повітряних потоках;
- завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об'єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів;
- у період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи;
- господарства повинні бути забезпечені пересувними агрегатами для приготування розчинів і заправки обприскувачів;
- майданчики розчинних вузлів і пунктів повинні мати тверде покриття з забезпеченням стоку поверхневих вод в спеціальні бетоновані резервуари;
- категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації;
- до місць обробок розчини пестицидів пбвинні доставлятися в спеціальних ємкостях, заправка і завантаження апаратів не повинні супроводжуватися протіканням або розсипанням пестицидів.

Для виконання авіаційних робіт:

- дозволяється використовувати повітряні судна (літаки, вертольоти, надлегкі літальні апарати - НЛА), які зареєстровані в державному реєстрі повітряних суден цивільної авіації України та мають сертифікат на право виконання авіаційно-хімічних робіт;
- авіаційним методом можуть бути застосовані тільки ті пестициди і агрохімікати, що пройшли державну реєстрацію і включені в "Перелік препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні";
- для виконання робочих польотів при авіаційному застосуванні пестицидів в сільському і лісовому господарстві повинні використовуватись постійні, а при їх відсутності - тимчасові аеродроми і вертодроми сільгоспавіації, які мають санітарний паспорт або дозвіл на право експлуатації;
- заплановані для авіаційних обробок сільськогосподарські і лісові угіддя повинні бути занесені на карти-схеми земле лісокористування;
- проекти авіаційно-хімічних робіт подаються на погодження до   управління Держпродспоживслужби у Бобринецькому районі не пізніше, ніж за 10 діб до початку робіт;
- за три доби до початку проведення авіаційних обробок замовник робіт повинен здійснити запобіжні заходи : оповістити населення про місце, терміни і час проведення авіаційного обробітку пестицидами та агрохімікатами, встановити спеціальні попереджуючі знаки на відстані 300 метрів від площ, що обробляються;
- застосування пестицидів авіаційним методом в сільському господарстві повинно здійснюватися в ранкові та вечірні години дня, при швидкості руху повітря, що не перевищує - 3 м/с (дрібнокрапельне обприскування) і 4 м/с (крупнокрапельне обприскування), температурі повітря не вище +22 град.С, робоча висота над об'єктом обробки повинна бути не менше 3 м.
Забороняється проведення обробіток пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур , лісових угідь, які розташовані ближче: 5км. від місця постійного перебування медоносних пасік; 2 км. від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин; 1км. від населених пунктів, ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів,
виноградників тощо.
При виконанні робочих польотів командиру повітряного судна забороняється виконувати польоти з завантаженими баками над населеними пунктами і водними об’єктами.

 

Увага!
Зміни у Порядку використання коштів для галузі тваринництва


Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року  № 285 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва:
• з метою створення нових робочих місць документом передбачено зняття обмеження щодо розміру часткового відшкодування вартості об’єктів за умови створення 500 і більше робочих місць;
• подовжено термін подання документів до 1 травня для отримання дотації за утримання корів з метою забезпечення можливості подання документів якомога більшої кількості суб’єктів господарювання;
• узгоджено критерії надання дотації за молодняк, який досяг віку від 9 до 13 місяців у поточному році.День довкілля

Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної  державної адміністрації від 02 квітня 2018 року № 194-р «Про проведення у 2018 році Дня довкілля» працівники управління агропромислового розвитку райдержадміністрації 20 квітня 2018 року провели заходи з поліпшення благоустрою.

 
 
 

Передвеликодня ярмарка


31 березня 2018 року в м. Кропивницькому на площі Богдана Хмельницького відбувся передвеликодній ярмарок сільськогосподарської продукції,
В ярмаркі також прийняв участь Бобринецький район, який вкотре презентував для жителів та гостей Кропивницького широкий асортимент сільськогосподарської продукції.
Участь прийняли: СФГ “Романюка В.А.”, ФОП “Дирина С.П.” , ФОП Різун О.Л, ФОП Ломакін О.Г.


До уваги аграріїв!

Термін подання документів для отримання дотації на корів продовжено до 1 травня
Рішенням Уряду подовжено термін подання документів до 1 травня для отримання 1500 гривень на корову в рік. Пролонгація термінів надасть можливість скористатися державною підтримкою максимальній кількості аграріїв.
Відповідні зміни були внесені до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва. Раніше граничний термін подання документів був 1 квітня.
Відтепер, для отримання дотації за корів аграрії, які є юридичними особами, подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Мінагрополітики такі документи:
- заявку (в електронному та паперовому вигляді);
- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
- копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року;
- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів.
Комісія Мінагрополітики до 15 травня та до 15 жовтня поточного року на підставі поданих документів визначає обсяг дотації за утримання корів за кожним суб’єктом господарювання та приймає рішення про включення їх до реєстру.
Міністерство протягом п’яти робочих днів затверджує розподіл бюджетних коштів між суб’єктами господарювання та не пізніше 5 червня та 5 листопада поточного року спрямовує відповідні суми на їх банківські рахунки. Дотація на корову в рік сплачується двома частинами по 750 гривень.


 

Семінар-нарада щодо дотримання правил безпеки під час весняно-польових робіт з керівниками та спеціалістами з питань охорони праці сільськогосподарських підприємств22 березня
у малому залі райдержадміністрації відбулася семінар-нарада з питань дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю, охорону праці та гігієну праці для керівників й відповідальних осіб за охорону праці Бобринецького району.
У навчальному семінарі прийняли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Валентин Мельник, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петро Панібратець, головний спеціаліст з питань охорони праці відділу з питань цивільного захисту, охорони праці, промисловості та інфраструктури управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації Раїса Запорожець, а також представники Управління Держпраці у Кіровоградській області та Бобринецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області.
У ході семінару були заслухані наступні питання: Атестація робочих місць, надання пільг та компенсацій працівникам, що працюють у важких і шкідливих умовах праці. Законодавство України “Про оплату праці”; Про гігієну праці та проходження періодичних медичних оглядів; Дотримання вимог безпеки під час проведення весняно- польових робіт. Про стан виробничого травматизму в сільському господарстві; Про проведення страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності (членам їх сімей).

 
 


Нарада з головами сільських рад


14 березня 2018 року 0 09.00 годині в малому залі районної державної адміністрації відбулася нарада, на якій головам сільських рад була доведена наступна інформація.
Від 07 лютого 2018 року № 107 затверджено постанову Кабінету Міністрів України Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва.
Згідно п.9 Порядку дотації за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцяти місячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб у поточному році.
Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:
за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 грн. за голову;
за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 грн. за голову;
за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1500 грн. за голову.
Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 грн. із розрахунку на одну голову молодняка.
Для отримання дотації за молодняк фізичної особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії  таких документів:
паспортів великої рогатої худоби, виданих в установленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
паспорта громадянина України;
довідки або договір про відкриття рахунку в банку;
документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.
Нараду провів начальник відділу організації виробництва продукції тваринництва та маркетингу сільськогосподарської продукції Юрій Пальоний.

Про нараду


13 березня 2018 року 0 10.00 годині за участі начальника управління агропромислового розвитку Петра Панібратця, представників від компанії ADAMA та  компанії Limaqrain Ukraine відбулася нарада з сільськогосподарськими підприємствами району. Представник від компанії Limaqrain Ukraine Андрій  Андрієнко доніс до присутніх інформацію про заходи боротьби із вовчком соняшниковим.


Більше 6 млрд. грн. спрямує держава на підтримку аграріїв у 2018 році


Під час апаратної наради директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Коренюк повідомив що, з 6,3 млрд. грн., передбачених на підтримку аграріїв, на розвиток тваринництва буде спрямовано 4 млрд. грн., на розвиток фермерських господарств – 1 млрд. грн., на здешевлення сільськогосподарської техніки – 945 млн. грн., на розвиток садівництва та виноградарства – 300 млн. грн.
Сергій Коренюк зазначив, що з 4 млрд. грн. на розвиток тваринництва, 300 млн. грн. будуть спрямовані на відшкодування витрат за племінне поголів’я, придбане аграріями у 2017 році. Ще 2,5 млрд. грн. будуть направлені на будівництво або реконструкцію тваринницьких ферм та комплексів. За його словами, у разі залучення сільськогосподарським підприємством банківських кредитів, держава компенсує 25% тіла кредиту. Якщо будівельні роботи проводитимуться за власні кошти, або за кредити попередніх років, і ці роботи будуть завершені у 2018 році, відшкодуванню підлягатиме вже 30 відсотків від вартості тваринницького комплексу, але не більше 150 млн. грн. на одне сільськогосподарське підприємство. Ще 500 млн. грн. буде використано на дотацію за утримання молочних порід корів. Відповідно, станом на 1 січня та 1 липня поточного року аграріям буде виплачено по 750 грн. за кожну дійну корову. А за кожну голову молодняку ВРХ, що народилися у приватних домогосподарствах у 2018 році, селянам виплачуватиметься по 2,5 тис. грн. На ці цілі передбачено 700 млн. грн.
Сергій Коренюк відзначив, що значну увагу держава приділяє підтримці невеликих фермерських господарств. Це агропідприємства із земельним банком не більше 500 га., що за попередній рік отримали чистий прибуток не більше 15 млн. грн. Таким господарствам надаватиметься 80% компенсації за придбаний ними посівний матеріал української селекції, 90% компенсації за дорадчі послуги, 40% компенсації за придбану техніку вітчизняного виробництва, а також відшкодовуватиметься 1,5 облікових ставки Національного банку України за отримані комерційні кредити. Зокрема, якщо фермер отримав кредит під 26,5%, то держава зможе відшкодувати йому 25% (1,5 облікових ставки НБУ).
Посадовець також висловив сподівання, що найближчим часом буде прийняте рішення щодо відшкодування кредитної ставки малим сільгосппідприємствам. У такому разі, компенсацію залучених кредитів до однієї облікової ставки банку зможуть отримати господарства, що мають обсяг реалізованої продукції до 20 млн. грн. На ці цілі спрямують 66 млн. грн.
З метою підтримки обслуговуючих сільськогосподарських (молочарських та плодоягідних) кооперативів держава відшкодовуватиме їм до 70% вартості обладнання, придбаного у поточному році. Збільшено розмір компенсації на здешевлення сільськогосподарської техніки. На сьогодні аграрії мають можливість відшкодувати через державні банки до 20% вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість), що були ними придбані у грудні 2017 року, та 25% вартості техніки, що буде придбано у період з 1 січня по 1 грудня 2018 року.
Значний фінансовий ресурс держава спрямовує й на підтримку таких галузей, як садівництво, виноградарство та хмелярство. За словами Сергія Коренюка, на придбання посадкового матеріалу, спеціальної техніки, встановлення холодильного обладнання та будівництво лабораторних комплексів з виробництва безвірусного садивного матеріалу передбачено 300 млн. грн.


 

Безпека під час проведення весняно-польових робіт

Першочергові заходи безпечного проведення весняно-польових робіт:
- Перед початком посівної скласти технологічну карту робіт, до якої включити усі аспекти виробничих  операцій, у тому числі і по охороні праці.
- Проведення інструктажів з охорони праці на робочих місцях з працівниками, проходження медогляду, перевірка знань працівників (особливо механізаторів) щодо дотримання правил безпечного виконання робіт.
- Контролю за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової та виробничої дисципліни.
- Не допущення до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, хворобливому або стомленому стані.
- Фаховий рівень працівника повинен відповідати виконуваним роботам.
- Перевірка відповідності машин та обладнання вимогам правил з охорони праці, пожежної безпеки, дорожнього руху та електробезпеки.
- Рух та розміщення машин, агрегатів, транспортних засобів на полях проводити виключно згідно з розробленими технологічними картами.
- Організація в польових умовах пунктів обігріву і харчування працівників, можливість надавати за необхідністю медичної допомоги.
- Забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також якщо вони знаходяться в забрудненому, несправному стані або з простроченими строками періодичних випробувань до роботи не допускаються.
ЗАБОРОНЕНО:
- експлуатація несправних машини та обладнання; сільськогосподарських тракторів без електростартерного запуску двигуна та з відсутньою або з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі;
- використовувати машини з недостатнім ущільненням з’єднань;
- перебувати працівникам у зоні можливого руху маркерів або навісних машин під час розвертання машинно-тракторних агрегатів;
- одночасне обслуговування одним працівником двох або більше сівалок;
- підніматися працівникам або спускатись з машин під час їх руху;
- сівачам працювати на навісних сівалках.

 

Про часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки

Управління агропромислового розвитку повідомляє, що Законом України «Про державний бюджет України на 2018 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено видатки в обсязі 945 млн. грн.
Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 130.
Урядом 07 лютого 2018 року внесено зміни до Порядку, згідно якого сільгоспвиробникам надається компенсація на безповоротній основі у таких розмірах:
20% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ) за придбану техніку та обладнання у грудні 2017 року;
25% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ) за придбану техніку та обладнання з 01 січня 2018 року.
Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки або банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків акцій належить державі.
Форма заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики України від 18 квітня 2017 року № 228.
Сільськогосподарські товаровиробники, які придбали техніку та обладнання у грудні 2017 року подають державним банкам заявки та відповідні документи до 01 березня 2018 року. 

Нарада «Аграрні розписки»

2 лютого 2018 року в приміщенні Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати відбулася нарада з приводу впровадження аграрних розписок у Кіровоградській області, в ній прийняли участь начальник управління агропромислового розвитку Панібратець П.І., Крутько Ю.М., Плющ В.Г.
На даній нараді висвітлювалися такі питання:
Що таке аграрно розписка?
Аграрна розписка – це новий інструмент, який допоможе Вам отримати доступ до фінансових та матеріально-технічних ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції.
За своєю суттю аграрна розписка – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником ТМЦ, зернотрейдером, банком).
Законодавче забезпечення:
Згідно із Законом України «Про аграрні розписки» від 6 липня 2012 року, аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти. Тобто це інструмент, який дозволяє сільськогосподарському товаровиробнику отримати гроші чи матеріально-технічні ресурси під заставу майбутнього врожаю.
Постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення Реєстру аграрних розписок» №665 від 17 липня 2013 року.
Що потрібно знати при оформленні аграрної розписки?
За своєю суттю – це угода між сільськогосподарським товаровиробником (позичальником) та кредитором (дистриб’ютором, постачальником ТМЦ, зернотрейдером, банком);
Аграрна розписка підлягає нотаріальному посвідченню та внесенню до Реєстру аграрних розписок;
Реєстр аграрних розписок дозволяє в он-лайн режимі перевірити інформацію про невиконані аграрні розписки – у відкритому доступі, а також ті, які були в обігу, - за окремим зверненням до нотаріуса;
Кредит повертається за рахунок майбутньої сільськогосподарської продукції ( товарні аграрні розписки) або надходжень від її продажу (фінансові аграрні розписки);
Кредит забезпечується майбутньою сільськогосподарською продукцією, що вирощується на земельній ділянці, визначеній кадастровим номером;
Земля не є заставою за аграрною розпискою;
Зобов’язання залишається в силі до моменту його повного погашення;
Кредитор має право здійснювати моніторинг майбутнього врожаю сільськогосподарської продукції, що перебуває в заставі за аграрною розпискою.
Що таке проект «Аграрні розписки в Україні»?
Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.
Мета Проекту – покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запровадження в Україні фінансового інституту «аграрні розписки».
Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери); міжнародні організації.
Основні споживчі послуг – малі та середні сільгосптоваровиробники.
В результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових та  матеріально-технічних ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з існуючими інструментами.
Більш докладну інформацію можна дізнатися на веб-сайті державного підприємства «Аграрні реєстри» http://agroregisters.com.ua/ 

Всесвітня кампанія Година Землі  2018

Звертаємо увагу і просимо долучитися  землекористувачів району до  всесвітньої кампанію година землі 2018, яка  відбудеться 24 березня 2018 року о 20:30 год.
Метою кампанії є вимкнення по всьому світу світала на одну годину з метою об’єднання дій для збереження природи планети Земля.
Година Землі була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії з метою привернути увагу до проблеми зміни клімату.
У 2008 році ця успішна  акція поширилася світом, у якій взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах світу. Україна приєдналася до всесвітньої кампанії у 2009 році.
В Конституції України (ст.16) зазначено, що одним із основних обов’язків держави є забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, що повною мірою відповідає меті кампанії.

 

Семінар-тренінг


Управління агропромислового розвитку повідомляє, що 31 січня на базі ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка” для працівників сільського господарства району був проведений семінар-тренінг на тему: “Про підсумки роботи агропромислового комплексу області у 2017 році, основні напрямки аграрної політики на 2018 рік”.
На початку заходу до присутніх із вітальним словом звернулася заступник голови районної державної адміністрації Людмила Сопільняк. З інформацією про підсумки роботи агропромислового комплексу району у 2017 році перед учасниками семінару-тренінгу виступив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Петро Панібратець. Також слово мав запрошений на захід директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Сергій Коренюк.

 
 


Міжнародні виставки за кордоном

Управління агропромислового розвитку повідомляє керівників сільськогосподарських підприємств, що в січні-лютому 2018 року заплановані ділові поїздки з метою відвідання міжнародних виставок в Італії, Іспанії та США.
Детальна інформація за номером: +38 050 939 84 45
Електронна пошта: http://www.optimus-ua.com

 


Передноворічна ярмарка

23 грудня в Кропивницькому на площі Богдана Хмельницького відбувся передноворічний ярмарок-продаж сільськогосподарської продукції, продовольчих товарів та предметів декоративно-прикладного мистецтва.
В передноворічному ярмарку прийняв участь також Бобринецький район, який вкотре презентував для жителів та гостей Кропивницького широкий асортимент сільськогосподарської продукції.
Участь прийняли такі товаровиробники району, як: ФГ “Івашини В.О.”, СФГ “Романюка В.А.”, СТОВ “Червонопілля”, ПП “Агрофірма “Славутич”, СФГ “Жовтенка Ю.Д.”, ФОП “Дирина С.П.” та ФОП “Яровий А.М.”.

 

Про закупівлю озимих зернових культур майбутнього урожаю 2018 року


ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» повідомляє, що з 17.10.2017 року відбувся старт програми закупівель озимих зернових культур майбутнього урожаю 2018 року.
Основні умови проведення закупівлі зерна майбутнього врожаю:
- Товар: озимі пшениця та ячмінь 3-го класу.
- Рекомендована мінімальна партія товару: 100,00 (сто) метричних тонн.
- Умови поставки: філія ПАТ «ДПЗКУ» або інший узгоджений зерновий склад.
- Термін поставки: до 01 вересня 2018 року.
- Попередня оплата: 3 000,00 (три тисячі) гривень з урахуванням ПДВ (листопад – грудень 2017 року).
- Відсоток за користування коштами: 10,5% річних (у разі поставки товару на філії ПАТ «ДПЗКУ») та 11,0% річних (у разі поставки товару на зернові склади, що не належать ПАТ «ДПЗКУ»).
- Остаточний розрахунок: здійснюється після поставки на зерновий склад всієї партії законтрактованого зерна по ціні, яка складеться на той момент (липень – вересень 2018 року).
Аграрії можуть отримати відповіді на консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів в регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ» або за телефоном (044) 206-15-71 або forward@pzcu.gov.ua.

 

АГРАРІЇВ БОБРИНЕЧЧИНИ ВІТАЛИ ІЗ ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ


17 листопада до Дня працівників сільського господарства в приміщенні районного Будинку культури відбувся святковий концерт.
Із щирими словами-вітаннями до присутніх із сцени звернувся начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець, подякувавши аграріям за тісну співпрацю та виголосили надію на проводження налагодженого співробітництва у майбутньому.
Після завершення урочистої частини для працівників сільського господарства Бобринеччини була представлена концертна програма.


 

ВІДЗНАЧИЛИ КРАЩИХ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ РАЙОНУ

16 листопада у Кропивницькому в приміщенні обласної філармонії відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників сільського господарства.
Із вітальними словами до фахівців агропромислового комплексу Кіровоградщини звернулися: голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович, які принагідно привітали аграріїв із прийдешнім професійним святом.
Відвідали обласні урочистості й представники від Бобринеччини в кількості 17 осіб на чолі із заступником голови райдержадміністрації Людмилою Сопільняк, головою районної ради Оленою Гадемською та начальником управління агропромислового розвитку РДА Петром Панібратцем.
У ході урочистостей були відзначені представники від агроформувань Бобринецького району. Так, Почесною Грамотою Кіровоградської обласної ради був нагороджений механізатор СФГ “Рижкова В.П.”, учасник АТО Олександр Ковтун. Грамоту Кіровоградської облдержадміністрації було вручено й колективу працівників СФГ “Рижкова В.П.”. В свою чергу Подяку Кіровоградської облдержадміністрації було оголошено колективам працівників СФГ “Галина” (керівник Німенко С.І.). та ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка” (директор Цесарський А.Ю.).


 


Запрошуємо на святковий концерт з нагоди Дня працівників сільського господарства України, який відбудеться 17 листопада о 12.00 в приміщенні районного Будинку культури.

 

Управління агропромислового розвитку доводить до Вашого відома, що протягом І кварталу 2018 року планується проведення навчання з питань цивільного захисту відповідно до вимог ст. 91 Кодексу цивільного захисту України особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три – п’ять років.
Навчання з цивільного захисту проводиться за 27 годинною навчальною програмою на договірних засадах. По завершенню навчання слухачам видається посвідчення про проходження функціонального навчання державного зразка.
Додаткову інформацію можна отримати від завідувача обласними та м. Кропивницький курсів удосконалення керівних кадрів Центру Шевченка Леоніда Володимировича (тел.. 099 668 55 44).

 

Про проведення наради


03 листопада
у великій залі адмінприміщення під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Шевченка відбулася нарада з підведення підсумків збиральної кампанії 2017 року в Бобринецькому районі.
У ході засідання були обговоренні наступні питання: Про підведення підсумків збиральної кампанії у 2017 році (за 10 місяців) – інформував начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець; Про стан посівів озимих культур, фітосанітарного агроценозів – інформував агроном СОК “Зерно-БУНК” Віталій Ланецький; Про стан виплат заробітної плати в агропромисловому секторі району – інформував начальник Бобринецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Андрій Синьогуб; Про недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней – інформував начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець. 
 

Бізнес семінар

Управління агропромислового розвитку повідомляє, що 13-14 листопада у м. Кропивницькому в рамках ініціативи EU4Business за підтримки ЄБРР в Україні відбудеться бізнес-семінар «Модель сталого розвитку для компаній в агросекторі». Місце проведення: Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата (м. Кропивницький, вул. Преображенська 79-А).
Організатор семінару – Центр підтримки бізнесу м. Кропивницький, оснований на базі Кіровоградської РТПП.
Мета заходу: підвищення організаційного потенціалу підприємств агросектору та надання учасникам інструментів, необхідних для забезпечення сталого розвитку підприємств.
За результатами семінару учасники отримають:
- Розроблену стратегію організації, презентації стратегії.
- Практичні навики розробки моделі сталого розвитку підприємства.
- Рекомендовані джерела інформації для подальшого опрацювання.
Крім того, в рамках семінару також передбачено консультаційну підтримку по 1 годині для кожного учасника.


 

Конференція «АГРОБЕЗПЕКА»
Управління агропромислового розвитку повідомляє, що 17 листопада 2017 року в Києві відбудеться конференція «АГРОБЕЗПЕКА», де будуть розглянуті питання:
- захист від рейдерства та протидії рейдерам;
- міри, що необхідно прийняти, щоб мінімізувати можливість атаки;
- як захистити землю – основний актив агрокомпанії;
- як захистити інфраструктуру від кібератаки та зберегти дані;
- як провести грамотну та ефективну компанію в ЗМІ;
- як оптимізувати бізнес процеси з метою максимального захисту компанії;
- алгоритм дії під час перевірок та обшуків державних органів;
- як організувати ефективну службу безпеки на підприємстві.
Детальну інформацію про конференцію Ви знайдете на сторінці події: http://agro.events/16-AgroBezpeka

 

Форвардні закупівлі врожаю 2018 року

Управління агропромислового розвитку інформує Вас про те, що з 01.10.2017 року ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель озимих культур зернових – пшениці та ячменю майбутнього врожаю 2018 року.
Корпорація розпочала приймання заявок на участь у програмі закупівель зернових культур майбутнього врожаю 2018 року і підготовку до підписання контрактів.
Аграрії можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів в регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ».
За більш детальною інформацією зверніться до Кіровоградського регіонального відділу департаменту закупівель за адресою: м.Кіровоград, вул. Варшавська, 91 А.
Контактний телефон: 099 66 00 293 Тетяна Вікторівна
Адреса електронної пошти: kirovohrad@pzcu.gov.ua
Сайт корпорації: http://www.pzcu.gov.ua

 


Про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства

Управління агропромислового розвитку доводить до  відома зацікавлених суб’єктів господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством, про те, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 508 від 12 липня 2017 р.) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.
Бюджетні кошти надаються суб'єктам господарювання, які займаються виноградарством, садівництвом і хмелярством (далі - суб'єкти господарювання), незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності для компенсації здійснених у поточному бюджетному році витрат (без урахування сум податку на додану вартість) за такими напрямами:
1) проведення робіт із закладення насаджень, догляду за ними до вступу у плодоношення (проектні роботи, підготовка ґрунту та посадка, догляд за насадженнями, спорудження шпалери, встановлення систем краплинного зрошення) та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт, - у межах затверджених Мінагрополітики нормативів витрат на 1 гектар, що визначаються з урахуванням зони закладення насаджень, схеми посадок та інших технологічних особливостей, а також витрат з виконання відповідних робіт;
2) придбання саджанців, використаних для ремонту молодих насаджень, які постраждали від несприятливих погодних умов, - у межах установлених Мінагрополітики нормативів;
3) догляд за продуктивними насадженнями хмелю з урахуванням їх середньої врожайності, обсягу виробленої і реалізованої продукції хмелярства за три попередніх роки (для новостворених підприємств ураховується середня врожайність по Україні за три попередніх роки) з якісними показниками, визначеними відповідно до ДСТУ 7067:2009 "Хміль. Технічні умови", ДСТУ 4099:2009 "Хміль. Правила відбирання проб та методи випробовування", - у межах установлених Мінагрополітики нормативів (до 25 відсотків бюджетних коштів, передбачених на розвиток хмелярства);
4) будівництво водонакопичувальних басейнів для забезпечення безперебійного водопостачання мереж краплинного зрошення з метою своєчасного поливу виноградників та плодових насаджень - у межах установлених Мінагрополітики нормативів;
5) розкорчування площ непродуктивних багаторічних насаджень - у межах установлених Мінагрополітики нормативів після проведення посадки у звітному році нових насаджень плодово-ягідних культур та винограду на аналогічній площі;
6) будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та ємністю від 500 тонн для зберігання столових сортів винограду та плодів власного виробництва (далі - холодильники), придбання ліній товарної обробки плодів (до 35 відсотків бюджетних коштів, передбачених на розвиток виноградарства та садівництва) - в межах установлених Мінагрополітики нормативів;
7) будівництво розсадницькими господарствами лабораторних комплексів для виробництва безвірусного садивного матеріалу (далі - лабораторний комплекс) та в межах установлених Мінагрополітики нормативів - камер швидкого заморожування плодів і ягід виробниками такої продукції;
8) придбання механізмів та техніки (в тому числі імпортного виробництва, яка не виробляється в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві та хмелярстві і нового обладнання для сублімаційного висушування фруктів; модернізації холодильного та газового режимів зберігання у реконструйованих холодильниках ємністю від 500 тонн (за умови власного виробництва столових сортів винограду та плодів в обсязі, не меншому ємності такого холодильника) згідно з визначеним Мінагрополітики переліком.
За напрямами, передбаченими підпунктами 7 і 8 цього пункту Порядку, може спрямовуватися до 10 відсотків коштів, передбачених на розвиток виноградарства і садівництва, та до 30 відсотків коштів, передбачених на розвиток хмелярства.
Витрати, які підлягають компенсації, визначаються згідно з відповідним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку.
Бюджетні кошти спрямовуються також на погашення бюджетної кредиторської заборгованості, зареєстрованої в органах Казначейства.
Районні комісії приймають такі документи суб'єктів господарювання, передбачені для отримання компенсації витрат за напрямами, визначеними підпунктами 1 - 5 пункту 5 цього Порядку:
1) один раз на рік:
документи, що посвідчують право на земельну ділянку (державні акти на право власності та постійного користування земельною ділянкою, договори щодо відчуження земельної ділянки, свідоцтво про право на спадщину і договір оренди землі, що зареєстровані в установленому порядку);
затверджену Мінагрополітики проектно-кошторисну документацію на створення, зрошення виноградників, плодово-ягідних насаджень та хмільників;
акти інвентаризації станом на 1 червня виноградників, садів, ягідників та хмільників за встановленими Мінагрополітики формами;
технологічні карти та кошториси на виконання робіт;
бізнес-план діяльності, яка провадиться у хмелярстві;
довідку про банківські реквізити (у разі їх зміни надається повторно);
погодження Мінагрополітики на списання виноградників, які закладалися за рахунок бюджетних коштів (для отримання компенсації за напрямом, визначеним підпунктом 5 пункту 5 Порядку);
зобов'язання щодо повернення до державного бюджету у місячний строк бюджетних коштів у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;
2) щомісяця до 5 числа:
заяву про компенсацію;
акт про фактичний обсяг виконаних робіт та витрат за встановленою Мінагрополітики формою;
реєстри витрат з виконання робіт разом із завіреними копіями первинних бухгалтерських документів.
Крім того, на момент першого подання документів для отримання компенсації суб'єкти господарювання подають довідки про відсутність (наявність) заборгованості з виплати заробітної плати, сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), видані відповідними органами державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі відсутності заборгованостей такі довідки подаються повторно через півроку, у разі їх наявності - щомісяця до моменту погашення заборгованості.
У разі проведення посадки насаджень або їх ремонту суб'єкти господарювання додатково подають документи, що підтверджують походження садивного матеріалу та його категорію.
Документи приймаються до 15 грудня звітного бюджетного року.


Додаткова інформація за тел.3 48 01. 

Нагородження активних учасників «Агроекспо-2017»


За організацію та участь у Покровському ярмарку під час проведення п’ятої Міжнародної агропромислової виставки “АгроЕкспо-2017” нагородили Грамотою Бобринецької райдержадміністрації: колективи Благодатненської, Костомарівської та Новоградівської сільських рад, хлібокомбінату Бобринецького районного споживчого товариства, ПП “Агрофірма “Славутич”; СФГ Жовтенка Ю.Д.; ФОП Дирину С.П., Кізіль Ю.М. та Ломакіна О.Г.

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню