Визначні події Бобринеччини - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Визначні події Бобринеччини

Внутрішня політика


ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


22 січня
2020 року у великій залі адміністративного приміщення відбулися урочистості з нагоди відзначення в районі Дня Соборності України.
Рівно 101 рік тому в спільному прагненні до сильної, суверенної і соборної країни було оголошено Акт злуки УНР та ЗУНР – таким чином втілено споконвічну мрію нашого народу на власну незалежну державу.
Сьогодні ж за участі представників від органів влади та місцевого самоврядування, громадськості району відбулися урочисті заходи, присвячені видатній даті для історії українського народу.
До присутніх з вітальними словами звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
Керівництво району, визначивши важливість підписання Акту Злуки для консолідації українського суспільства, акцентувало увагу на тому, що роль проголошення Соборності є священним надбанням й нерозривно поєднано зі свободою України та її народу. Особливо наголосили на значущості даного свята для українців в умовах сьогодення.
Після завершення виступів керівництва району, працівниками районного Будинку культури, вихованцями районного Будинку дитячої творчості та аматорами було презентовано тематичну програму. Остання стосувалася ідей єдності, непоборності, відважності й стійкості українського народу в усі часи його боротьби за власну незалежність та свободу.


ЗГАДАЛИ ПОДВИГ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС


13 грудня 2019 року у великій залі адміністративного приміщення відбувся тематичний захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Прийти згадати ті доленосні дні, коли над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС було завершено спорудження першого саркофагу та вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя в боротьбі із нещадним атомом прийшли громадські активісти “Спілки чорнобильців Бобринеччини”, керівники району та міста, працівники установ, організацій, молодь.
До присутніх звернулися: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, міський голова Валерій Сніжко, військовий комісар Микола Капітоненко та голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак.
Промовці у своїх виступах висловили пошану всім тим, хто приймав участь в ліквідації трагічних наслідків катастрофи. Станіславом Сандраком за активну допомогу спілці чорнобильців Бобринеччини було відзначено Подякою районної громадської організації головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення РДА Наталію Перевізник.
Перед учасниками заходу із тематичними номерами також виступили аматори районного Будинку культури, районної дитячої школи мистецтв та учні КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5”, які наголосили присутнім на тій ціні, яку заплатили ліквідатори за екологічну безпеку усього світу. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих від невидимого чорнобильського атому.
Зазначимо, що День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – це пам’ятна дата, яка відзначається щороку 14 грудня і є символічним днем закінчення будівництва першого саркофагу над зруйнованим четвертим атомним реактором Чорнобильської станції у 1986 році.


БОБРИНЧАНИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ


21 листопада
2019 року у великій залі адміністративного приміщення відбувся тематичний захід з нагоди Дня Гідності та Свободи.
До присутніх працівників установ, організацій, громадських активістів та молоді з словами звернулися голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
У своєму зверненні керівники району наголосили на значущості сьогоднішньої дати. Адже саме 21 листопада 2013 року увійшло в новітню історію України як дата, що в подальшому об’єднала всіх нас, зробила сильнішими та навчила творити зміни своїми руками. Під час Революції Гідності ми показали усьому світові, що є сильною, суверенною і незалежною нацією, а українці можуть постояти за власну честь і свободу.
Після закінчення промов, учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні та загиблих земляків-військовослужбовців, які пішли за покликом свого серця й віддали своє життя за Батьківщину. Працівниками районного Будинку культури, аматорами були виконані тематичні номери.


БОБРИНЕЧЧИНА СВЯТКУВАЛА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


18 травня
2017 року біля приміщення районної дитячої школи мистецтв відбулося свято “Вишиванка іде по землі” з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.
Із вітальним словом до учасників масового заходу звернулися: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали присутніх із сьогоднішнім святковим дійством. У своїх виступах керівництво району відзначило, що одягнувши в цей день вишиванку, ми таким чином виражаємо свою національну та громадянську позицію, а також проявляємо культурну освіченість й духовну свідомість.
Після завершення привітань, представниками від органів влади і місцевого самоврядування району було відзначено переможців обласних та районних (перші місця) учнівських олімпіад, Міжнародних і всеукраїнських предметних конкурсів, вчителів, які підготували учнів-переможців.
В ході районного свята відбулася презентація українських народних вбрань, що будуть представлені на показі-дефіле учасницями від Бобринеччина у рамках прийдешнього XXVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”.
Так, на показі-дефіле етнічного та стилізованого українського одягу в номінації “Етнічний (старовинний) український одяг та аксесуари” автентичний костюм презентуватиме активна учасниця заходів РБК й районної дитячої школи мистецтв, учениця міського КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5” Анастасія Волошин. Представлене нею вбрання знаходиться в приватній колекції сім’ї Теплюків і було виготовлено у 1902 році. Всі елементи автентичного костюму зберігаються в родині Теплюків як сімейна реліквія.
Також, на показі-дефіле етнічного та стилізованого українського одягу в номінації “Стилізований український одяг та аксесуари”, сучасний костюм представлятиме переможниця обласного й державного етапів міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, учениця Костомарівської сільської школи Еліна Ільчишина.
Під час заходу до присутніх із тематичними номерами виступили районні аматори. Зокрема, це солістка РБК Наталія Нелепа, творчий колектив районного будинку дитячої творчості (керівник Вусал Джаббаров), Тетяна Явдокименко, Олена Офіцінська й Ольга Погоріла із Чарівненського СБК та Марина Гордус з районного Будинку культури. Ведуча заходу – Тетяна Солодка.
Окремо слід відзначити, що колективом районного БДТ до прийдешнього Дня Європи були виготовлені тематичні гасла. Останні також були приурочені й до встановлення безвізового режиму України з країнами-членами Європейського Союзу.
Наостанок заходу, його учасники утворили “живий ланцюг” та заспівали Державний Гімн України, таким чином демонструючи єдність, патріотизм та любов до рідної землі.


СВЯТКОВІ ВИСТАВКИ ТА ЮВІЛЕЙНИЙ XX РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “СПІВУЧА МОЯ УКРАЇНА”


В рамках свята “Вишиванка іде по землі” біля стін районного Будинку культури відбулися виставки декоративного-ужиткового мистецтва та різноманітні майстер-класи.
Також, стало доброю традицією другий рік поспіль разом із святом приуроченого до Всесвітнього дня вишиванки проводити районний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.
Велика кількість аматорів із всього району взяла участь в ньому у стінах РБК. Так, із тематичними вокальними та хореографічними номерами у рамках XX ювілейного фестивалю виступили: Ніна Матюхіна та зразковий хореографічний колектив “Світлячок” РДШМ (керівник О лена Чича); народна аматорська хорова капела РБК (керівник Людмила Голик); Тетяна Хмелик солістка Благодатненського СБК; народний аматорський фольклорний колектив “Свердлівчанка” Златопільського СБК (керівник Тетяна Маменко); Юлія Куган солістка солістка Благодатненського СБК; дитячий хоровий колектив “Водограй” РДШМ (керівник Олена Чича); Давід Алеян й Вусал Джабаров із районного будинку дитячої творчості; Анжела Лафета із Федіївського СБК; дитячий вокальний квартет “Мелодика” РДШМ; Валентина Шкрьобка із Витязівського СБК; народний аматорський вокальний квартет “Лілея” РБК (керівник Наталія Нелепа); дитячий ансамбль “Дзвіночок” Василівського СБК (керівник Тетяна Піменова); Марина Свіріпа й Василь Слогін із РБК; аматорський фольклорний колектив “Горлиця” Благодатненського СБК (керівник Світлана Удовіченко); Анастасія Кобзар із РДШМ; вокальний ансамбль “Калинонька” Витязівського СБК (керівник Ірина Зінчук); Тетяна Явдокименко, Олена Офіцінська й Ольга Погоріла із Чарівненського СБК; аматорський вокальний ансамбль “Лілея” Новоградівського СБК (керівник Олена Нечай); Анна Алб, Валентина Змикало й Тетяна Базилевич із РБК. Ведучі XX ювілейного фестивалю – Марина Свіріпа та Олена Гура.
Після завершення виступів голова райдержадміністрації Сергій Шевченко подякував аматорам за гарно проведений час й ту самовіддачу, яка прослідковувалася у виступах артистів перед глядачами. Останні ж обдарували районних аматорів щирими оплесками та схвальними відгуками.


БІЛЯ АДМІНБУДІВЛІ ПІДНЯТО ПРАПОР ЄС


11 травня
2017 року о 12 годині перед адміністративним приміщенням відбулася церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу.
Участь в церемонії підняття взяли: перший заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, заступник голови РДА Людмила Сопільняк, керівник апарату РДА Галина Карпова, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, представники від міської ради, райдержадміністрації та підвідомчим РДА структур.
Цього ж дня за участі педагогічних колективів, учнів навчальних закладів відбулося урочисте підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу на територіях ПТУ № 32 та Бобринецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів.
Відповідні дії пройшли з нагоди ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та відзначення прийдешнього Дня Європи.


БОБРИНЧАНИ ЗГАДАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС


26 квітня
2017 року у великій залі адміністративного приміщення відбулася тематична програма, приурочена 31-м роковинам аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Цього дня згадати ті трагічні дні далекого 1986 року до адмінприміщення прийшли чорнобильці-ліквідатори, представники від органів влади та місцевого самоврядування району, члени й працівники організацій та установ, громадськість.
Із словами до присутніх звернулися: голова районної державної адміністрації Сергій Шевченко, голова районної ради Олена Гадемська, заступник міського голови Людмила Кривошея, начальник управління соціального захисту населення РДА Катерина Матягіна, військовий комісар Микола Капітоненко, голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак.
Звертаючись до присутніх чорнобильців, вдів ліквідаторів Сергій Шевченко наголосив на значущості сьогоднішньої трагічної дати для історії людства та висловив пошану всім тим, хто приймав участь у ліквідації наслідків катастрофи.
Після завершення виступів відбувся тематичний захід, підготовлений працівниками районного Будинку культури та вихованцями КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5”, який закликав не забувати про ту ціну, яку поклали на вівтар світової екологічної безпеки ліквідатори аварії на ЧАЕС. Присутніми хвилиною мовчання було вшановано світлу пам’ять загиблих від невидимого смертоносного атому.
По закінченню заходу його учасниками було здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-афганцям й чорнобильцям. Вшанували пам’ять про ліквідаторів також у молитвах. Поминальна панахида за загиблими відбулася у Свято-Миколаївському храмі.
Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.
У зв’язку із цією трагічною подією українці щороку 26 квітня вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Вічно пам’ятаємо й шануємо жертв катастрофи, Чорнобиль не забутий!

ДНЮ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

День пам'яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.
Для довідки.
Указом Президента України №1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом №797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій».
Указом Президента України №431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій.
Традиційно, в День пам'яті жертв політичних репресій покладають квіти до національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії.
Сьогодення.
Цього року 15 травня на території району відбудуться меморіальні заходи – покладання квітів та вшанування жертв політичних репресій біля пам’ятного знаку на Ковалівському цвинтарі у м.Бобринці.
Також заплановані години спілкування, інформаційні години тощо для шкільної молоді, які будуть присвячені тематиці політичних репресій, історичним аспектам.

15 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву “День пам’яті жертв голодомору”, відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада. Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31.10. 2000 року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися “День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій”. Указом від 15.07.2004 року №797/2004 було встановлено назву “День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій”. Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21.09.2007 року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. “День пам’яті жертв голодоморів”, як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а “День пам’яті жертв політичних репресій” - щорічно у третю неділю травня.
Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.
В 2016 році День пам’яті жертв політичних репресій припадає на 15 травня.

11 КВІТНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

Це пам’ятна дата, що відзначається на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
У березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою американських військ. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території найбільшого концентраційного табору Бухенвальду спалахнуло збройне повстання, що організували ув’язнені. Коли в концтабір ввійшли американські війська, повстанці уже перебрали на себе контроль. Над табором підняли червоний прапор. 11 квітня, день входження американців на територію Бухенвальду, був прийнятий як дата, коли відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.
У 2007 р. Президент України відзначив державними нагородами активістів Української спілки в’язнів-жертв нацизму.
Цього року, 11 квітня, у місті та районі за участю представників влади, громадськості, відбулося покладання квітів та проведення мітингу-реквієму біля пам'ятного знаку на місці колишнього розстрілу військовополонених.
Представники районної, міської влади та громадськості вшанували пам'ять жертв фашистських концтаборів, поклавши квіти до знаку та пом’янули хвилиною мовчання.
Цього дня у храмах району звершено заупокійну літію по в'язнях фашистських таборів.
У навчальних, бібліотечних та музейних закладах району проведено бесіди, уроки історії, екскурсії, перегляд фільмів, приурочені Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів.

29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня - День пам’яті героїв Крут. Цього дня у 1918 році триста українських студентів загинули, намагаючись зупинити під Києвом наступ більшовицької армії Михайла Муравйова.
Ця героїчна та водночас трагічна дата в історії нашої держави завжди буде нагадувати нам про велику відповідальність наставників і командирів за рішення, які вони приймають.
Цей день, є одним із символів боротьби українського народу за свою незалежність, який увічнив в історії українського народу день 29 січня 1918 року, як унікальну сторінку в нашій історії, яка несе колосальне емоційне та історичне навантаження. Тут невимовний біль втрати тісно переплітається із почуттям гордості за свою націю. Не можна викреслити з пам’яті людської той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які захищали українську державність, поклавши на її вівтар найцінніше – власне життя.
Нехай День пам’яті героїв Крут несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом відданої боротьби українського народу за свою незалежність, глибокої любові, милосердя та жертовності заради вільного життя в майбутньому.
Згадаймо нині у молитві душі загиблих героїв.

22 СІЧНЯ, ДЕНЬ СОБОРНОСТІ (ДЕНЬ ЗЛУКИ)

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” змфіну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

26 КВІТНЯ – РІЧНИЦЯ ТРАГЕДІЇ НА ЧАЕС. ВИЗНАЧАЛИСЯ ІЗ РАЙОННИМИ ЗАХОДАМИ

31 березня під керівництвом голови РДА Сергія Шевченка, за участі керівника виконавчого апарату районної ради Надії Іванової, голови ГО “Спілка чорнобильців Бобринеччини” – Станіслава Сандрака, начальників: управління соціального захисту населення РДА –  Наталії Сабліної, відділів культури і туризму РДА – Лариси Гребень, освіти – Володимира Бібіка, організаційного відділу та контролю апарату РДА – Галини Карпової було проведено організаційний комітет з підготовки заходів та відзначення у районі Дня вшанування загиблих в наслідок трагедії на Чорнобильській АЕС.
Під час засідання було обговорено пропозиції щодо проведення у районі заходів у зв’язку з річницею. Вирішили, провести мітинг 24 квітня біля пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам (вулиця Леніна), а розпочати заходи ходою від районного Будинку культури.
Відділом культури і туризму РДА буде підготовлений сценарний план ведення мітингу. Учні місцевих шкіл підготують монтаж-виступ з відповідної тематики, приурочений цьому дню.
Голова райдержадміністрації дав доручення провести відповідні заходи з вшанування пам’яті загиблих та прославлення подвигу “чорнобильців” по кожній території Бобринецького району.
За ініціативи голови ГО “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслава Сандрака поминальний молебень за загиблими відбудеться традиційно  у Свято-Миколаївському храмі УПЦ КП.


Європейська хартія регіональних мов або мов меншин (ЄХРМ) — ухвалена у Страсбурзі 5 листопада 1992 року. Метою Хартії є «захист і розвиток історичних регіональних мов і мов національних меншин у Європі»
Ратифікована Україною у травні 2003 року. Відповідно до закону про ратифікацію хартії, в Україні положення документу застосовуються до мов таких національних меншин: білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької й угорської.
Хартію було ратифіковано Законом України від 24 грудня 1999 року N 1350-XIV «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, 1992 р.» Для цілей цієї Хартії: а) термін "регіональні мови або мови меншин" означає мови, які: традиційно використовуються в межах певної території держави громадянами цієї держави, які складають групу, що за своєю чисельністю менша, ніж решта населення цієї держави; та i) відрізняються від офіційної мови (мов) цієї держави; він не включає діалекти офіційної мови (мов) держави або мови мігрантів; термін "територія, на якій використовується регіональна мова або мова меншини" означає географічну місцевість, де така мова є засобом спілкування певної кількості осіб, яка виправдовує здійснення різних охоронних і заохочувальних заходів, передбачених у цій Хартії; термін "нетериторіальні мови" означає мови, якими користуються громадяни держави і які відрізняються від мови (мов), що використовується рештою населення держави, але які, незважаючи на їхнє традиційне використання в межах території держави, не можуть вважатися найбільш поширеними в межах конкретної місцевості цієї держави.
Враховуючи, що своїм стратегічним курсом Україна проголосила шлях на європейську інтеграцію, а також те, що мовна Хартія представниками європейської еліти розглядається як один із тестів на демократичність у сфері мовно-культурної політики, було прийнято рішення повернутися до питання її ратифікації. Наприкінці 2002 р. Президент України виніс це питання на розгляд Верховної Ради України, яка й здійснила її ратифікацію у травні 2003 р.-  Законом України від 15.05.2003 р. № 802-IV «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин».
Положення Хартії застосовуються до таких мов національних меншин України, як білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.


ДЯКУЄМО ЗА МУЖНІСТЬ: РІЧНИЦЯ ВВЕДЕННЯ ВІЙСЬК В АФГАНІСТАН

 25 грудня 1979 року розпочалася “чужа війна”. Ця дата надовго закарбувалася у пам'яті тих, хто приймав в ній участь у пам'яті матерів, які у мирний час не дочекалися своїх дітей.
25 грудня, в па'мятний та скорботний день воїни-афганці, керівництво району, міста, жителі, представники громадської ради при РДА зібралися біля святого для бобринчан місця - пам'ятного знака воїнам-інтернаціоналістам, щоб вшанувати їх мужність, силу духу.
В.Мельник, заступник голови РДА, С.Шевченко, заступник голови райради, Л.Кравченко, міський голова, подякували присутнім афганцям за їх подвиг й побажали наснаги, здоров’я та миру.
Хвилиною мовчання розпочав свій виступ військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського об’єднання РВК М.Капітоненко. Він зазначив, що  воїни-інтернаціоналісти являють собою приклад мужності для нинішнього покоління.
Зі словами вдячності до воїнів-афганців звернувся голова районного осердку УСВА М.Тосік. Він наголосив, що основний девіз організації УСВА – пам'ятати полеглих, піклуватися про живих.  Кожен член цієї організації завжди повинен пам'ятати про це.


ВИПОВНИЛАСЯ 25-ТА РІЧНИЦЯ З ДНЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ ВИДАТНИХ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИКІВ ТА ЛІТЕРАТОРІВ ВАСИЛЯ СТУСА, ОЛЕКСИ ТИХОГО, ЮРІЯ ЛИТВИНА

19 листопада 2014 року минуло 25 років від перепоховання на Байковому кладовищі в Києві Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого, які загинули в неволі в 1984 – 1985 роках на далекому Уралі.
Згідно з радянськими законами, останки померлого в'язня не віддавали родині для поховання на батьківщині, доки не закінчиться термін ув'язнення. Отже, навіть після смерті  українські дисиденти залишалися під арештом: Олекса Тихий – на кладовищі «Северное» в Пермі, Юрій Литвин і Василь Стус – у селі Борисово, що поблизу села Кучино, під стовпчиками з номерами 7 і 9.
Перепоховання стало визначною подією на шляху до здобуття незалежності.
Літак із трунами прилетів 18 листопада о 20.30 в аеропорт «Бориспіль». Там зі свічками й корогвами чекали близько 300 людей. Коли з воріт виїхала машина з опущеними бортами, Валентина Стус-Попелюх кинулася до неї і впала на труну чоловіка. Домовини повезли до Свято-Покровської церкви на Куренівці. Там зранку 19-го покійних відспівали.
За спогадами учасників подій, приблизно 30 тисяч людей вийшло на вулиці Києва. Труни спочатку повезли на Софійську площу, потім до пам’ятника Шевченку. А звідти вже несли на руках до Байкового кладовища.  Як ішли Володимирською повз будівлю КДБ, боялися, щоб не було провокацій. Але це була перша акція, де влада не посміла трощити синьо-жовті прапори. Рух у місті припинився. Люди стояли зі свічками по Володимирській.
Завдяки тому, що в історії країни були такі діячі як Василь Стус, Олекса Тихий, Юрій Литвин, Україна здобула свою незалежність. Вони були виразниками і рушіями суспільної думки, вони підготували своїх побратимів до рішучих дій у боротьбі за здобуття незалежності

ВШАНУВАННЯ 25-ОЇ РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ ПЕРЕПОХОВАННЯ ВИДАТНИХ ПРАВОЗАХИСНИКІВ ТА БОРЦІВ ЗА СВОБОДУ УКРАЇНИ У РАЙОНІ
З метою вшанування 25-ї річниці від дня перепоховання на Байковому цвинтарі у м. Києві праху Василя Стуса, Олекси Тихого, Юрія Литвина та пам’яті загиблих українців у концтаборах колишнього СРСР у районі проведено низка тематичних заходів: «круглі столи», години пам’яті «Правозахисники та борці за свободу України», тематичні уроки «Повернення подвижників духа українського»,  бесіди «Сміле слово - то наші гармати, світлі вчинки - то наші мечі», перегляд тематичних документальних фільмів, акції-реквієми щодо вшанування пам’яті видатних правозахисників; організувати  у бібліотеках навчальних закладів тематичні виставки фотографій, документів та історичної літератури.
Докладніше можна ознайомитися на рубриках сайту “Бібліотека”, “Музеї” та “Новини”.Вічна пам'ять полеглим, честь і слава - живим

  З нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни 22 червня керівництво району та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники громадськості, молодь, члени громадської ради, бобринчани взяли участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку воїнам Великої Вітчизняної війни у місті.
  Цього дня в пам’ять про воїнів та наших співвітчизників, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни та у неоголошеній війні, яка точиться зараз у Східних регіонах України, у храмах району відбулися


Зелені берети завжди на варті, завжди в строю

28 травня – свято сміливих, відважних людей, які захищають кордони Батьківщини. День прикордонника відзначають службовці, офіцери, ветерани українських прикордонних військ. Святкування цього дня налічує десятки років і триває досі. Історія прикордонних військ сягає часів Князя Володимира, коли тільки почала створюватися оборонна система.
Пам’ятається, під час зустрічей прикордонники зазвичай згадують свою службу. Як і у кожного військового, мають вони безліч історій та легенд. Згадували, як захищали кордон від контрабандистів, як проходили сотні кілометрів, охороняючи кордон від перебіжчиків. Цього ж року, воїни прикордонники, як ніколи відчували у своїх серцях особливі почуття і з мужнім серйозним поглядом говорили про військову ситуацію, яка склалася в Україні. Ще більшого піднесення отримали, коли до них приєдналися їх побратими, прикордонники, які зараз захищають нашу державу – Олександр Почкай та Станіслав Бондаренко. Бобринчани повернулися додому менш, ніж на тиждень. Користуючись нагодою, Олександр, який, до речі, є одним із головних ініціаторів створення організації прикордонників-бобринчан, прийшов відзначити День прикордонника разом з мамою.
В пам'ять про побратимів
Цього року День прикордонника відзначали відразу кількома заходами і якось по-іншому, по-особливому. Можливо справа дійсно у складній військовій ситуації, яка так чи інакше накладає відбиток на кожного, тим паче на чоловіків, які присягали на вірність Батьківщині. Особливим стало й те, що 28 травня урочисто відкрили пам’ятний знак воїнам прикордонникам, які загинули у бою під час Великої Вітчизняної війни. Він встановлений по Витязівській трасі на куйбишевських землях, як прийнято говорити у місцевих, біля кургана, що поблизу села Бобринка. Вперше там зібралися разом прикордонники, районне керівництво, представники Бобринківської, Куйбишевської громад. Завітали на урочисте освячення пам’ятного знака й кіровчани, федіївчани, чарів ненці, витязівці, мар’янівці. Провів освячення настоятель Свято-Михайлівського храму отець Феоктист. Згадали під час молитви та хвилини мовчання усіх захисників кордонів, які загинули героїчною смертю при виконанні свого військового обов'язку. Прикордонники вшанували пам'ять загиблим, поклавши квіти до пам’ятника, який від тепер нагадуватиме усім про важливість та актуальність охорони кордонів.
Вітали зі святом учасників заходу аматорські самодіяльні колективи сільських територій, зокрема й Кіровського СБК «Степівчанка». Подарували виступи й школярі Бобринківської, Кіровської шкіл. Особливу урочисту обстановку отримав захід завдяки Куйбишевському духовому оркестру, який супроводжував захід завдяки підтримці депутата райради Володимира  Івашини.
Святкування продовжили в Бобринці
І яке ж бо свято без стройової? Згадали її прикордонники під час ходи Ленінською в Бобринці. Вже традиційно, вони здійснили покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям, загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та Невідомому солдату. Користуючись нагодою, до прикордонників звернулися заступник голови райдержадміністрації Валентин Мельник, заступник голови райради Сергій Шевченко, військовий комісар Бобринецько-Устинівсько-Компаніївського ОРВК Микола Капітоненко. У своїх виступах вони наголосили, що прикордонники – це люди, які одні з перших стоять на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності держави. Було сказано про почесний обов’язок служби у прикордонних військах, бо її довіряють далеко не кожному солдату. І найголовніше, побажали усім миру, високого бойового та патріотичного духу, міцного здоров’я й благополуччя.


Вшанували пам'ять жертв політичних репресій

В День пам’яті жертв політичних репресій, 18 травня, керівництво району та міста, представники ветеранських організацій прийшли вшанувати пам'ять про репресованих до пам’ятного знака, який знаходиться на міському “Ковалівському” кладовищі.
Після покладання квітів до пам’ятного знака, присутні поділилися спогадами та історичними аспектами часів незаконних репресій мільйонів українців. Згадали режимну війну, під час якої люди страждали від голодоморів, розкуркулень, виселень та політичних репресій.
Пам’ять жертв політичних репресій вшанували хвилиною мовчання.Благоустрій алеї в пам'ять про загиблого воїна-афганця

Щорічно вже традиційно, РО УСВА долучається до проведення суботників у місті. Так, за їх ініціативи й участі минулої суботи у міському парку ім. “Воїнів-інтернаціоналістів” розпочалися роботи по наведенню санітарного стану. Значну увагу бобринецькі воїни-інтернаціоналісти приділили саме алеї імені Ігоря Чабанюка (загинув в Афганістані). Тут вони уклали бордюри. На черзі - підсипання алеї жорствою та висадка дерев.
На території парку учасники заходу згрібали листя, побутове сміття та інший непотріб, яким мешканці прилеглої території засипали її у зимовий період. Інтернаціоналісти планують постійно проводити тут відповідні роботи по благоустрою. До того ж, перед суботником голова РО УСВА Микола Тосік від імені всієї громадської організації  звернувся й до РПО “Удар” та “Свобода”, щоб  попрацювати разом для спільної справи.  “Ударівці” (керівник Н. Горецька) охоче відгукнулися їх звернення й разом з ними прибрали значну територію парку.
Результат спільної роботи – впевнений крок до створення алеї у парку, якою у майбутньому,  впевненні воїни-афганці, будуть прогулюватися бобринчани й назавжди пам’ятатимуть про гідно виконаний інтернаціональний обов’язок їх земляком.


Пам’ятна дошка воїну-афганцю, як знак пошани та поваги від прийдешніх поколінь та побратимів

Вчора, у селі Тарасівка відбулася важлива подія. З нагоди відзначення 25-ї річниці виведення військ з Афганістану, за ініціативи Бобринецької районної організації УСВА відбулося урочисте відкриття пам’ятної  дошки присвячене Олександру Качану. Бобринчанин героїчно загинув 1982 року в Афганістані. Олександр Володимирович став першим інтернаціоналістом Бобринецького районну який повернувся з Демократичної Республіки Афганістан у цинковій труні.
Похмурого, весняного ранку біля Тарасівської сільської школи, щоб вшанувати пам'ять про інтернаціоналіста, зібралися керівники районну та місцевої територіальної громади, активісти районної організації УСВА, школярі та жителі села. На заході з промовами виступили: заступник голови  районної ради Сергій Шевченко, заступник голови  районної державної адміністрації Валентин Мельник, голова  районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану Микола Тосік.
На відкриття меморіальної дошки бобринецькі воїни-афганці запросили й інтернаціоналіста Олександра Хоменка з Онуфрієвського району, який товаришував під час служби з нашим земляком. Олександр Михайлович згадав, як навіть їх ліжка стояли поряд. І ось ця зустріч двох побратимів відбулася, через 32 роки на відкриті меморіальної дошки та на цвинтарі… Ці години проведені на бобринецькій землі були хвилюючими для гостя з сусіднього по області району.
Під час відкриття меморіальної дошки активістам афганського руху Юрію Козакову, Олександру Хоменку та Володимиру Луценку були вручені подяки від  районної організації УСВА.

ВЛАДА РАЙОНУ ПІДТРИМУЄ БАЧЕННЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЩОДО ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ

Патріотичне виховання молоді завжди залишається важливим та пріоритетним завданням. І не лише для педагогів, місцевої влади, а й для активних дієвих ветеранських громадських організацій. Долучаються до цього виду роботи й члени інших районних об’єднань, таких, як Українська Спілка ветеранів Афганістану, Бобринецька районна організація “Спілка чорнобильців Бобринеччини”.
Головною метою їх спільної роботи з учнівською молоддю є прищеплення поваги до людей похилого віку, до ветеранів, визволителів, мужніх та відважних бійців. Розповідаючи про трагічні сторінки в історії українського народу, виховувати у дітей почуття шани, гідності. Найчастіше, у рамках цього, до пам’ятних дат, подій, відбуваються зустрічі, відкриті круглі столи, бесіди громадських активістів з юнню нашого району.  
На одній із нещодавніх нарад у райдержадміністрації голова ГО “Спілка ветеранів Бобринеччини” Ярослав Костяк порушив питання активізації даної роботи у навчальних закладах району.
Голова РДА Леонід Кравченко висловив зацікавленість з даного питання, бо виховання молоді, особливо у патріотичному, шанобливому направленні є важливим на сьогодні.
Тому, 12 лютого, керівник особисто зустрівся з Ярославом Васильовичем з даного питання, вислухавши його пропозиції. Вирішено, що буде організовано розширену зустріч з активістами громадських організацій, під час якої більш конкретно будуть поставлені завдання.
Леонід Кравченко зазначив, що подібна активна позиція громадськості, особливо направлена на конкретну ефективну роботу, завжди буде підтримана владою.ЗУСТРІЧ З МОЛОДИМ ПОКОЛІННЯМ: ЩОБ ІСТОРІЯ НЕ БУЛА ЗАБУТА, ЩОБ ЖИЛА ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЇВ

Скільки б років не минуло, але болить у серцях українців від втрати наших земляків, які героїчно виконували свій інтернаціональний обов’язок. На порозі вже 25-річниця виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, але спогади воїнів-афганців живі й по нині.
Ними, сьогодні вони й поділилися з учнями сьомих класів НВК “Бобринецької загальноосвітньої школи-гімназії №1 І-ІІІ ст.”.
Зустріч у теплій атмосфері проходила у читальному залі районної дитячої бібліотеки. Воїни-афганці, - Микола Іванович Тосік та В’ячеслав Миколайович Пономаренко розповіли свою історію про військовий шлях під час бойових дій на території чужої далекої країни, привели приклади мужності і героїзму молодих солдат, які виконували інтернаціональний обов'язок. Говорили про дружбу, взаємодопомогу та взаємовиручку, про тяжкі умови, в яких потрібно було виживати.
Учнівська молодь з цікавістю слухала розповідь ветеранів афганської жорстокої війни та із задоволенням переглянули фотоматеріали, надані воїнами-інтернаціоналістами й фільм “Афганістан – війна світів”.

Вимога Президента України – забезпечення гідного рівня життя, соціального та медичного захисту ветеранів війни, у тому числі учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей

Сьогодні, під час наради у райдержадміністрації, за головування першого заступника голови РДА Олексія Різуна, розглянули питання стану виконання в районі розпорядження голови ОДА від 23 жовтня 2013 року №516-р “Про взаємодію місцевих органів виконавчої влади з організаціями Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та Організації ветеранів України”.
Співдоповідачі з питання: начальник управління соціального захисту населення РДА Наталія Сабліна та зав. сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Інна Онисько детально проінформували з суті питання.
– 2014 рік оголошений Президентом України, як Рік учасників бойових дій на території інших держав. Райдержадміністрацією видано ряд документів, якими затверджено організаційний склад, план заходів та детальні організаційні моменти з відзначення у районі Дня вшанування учасників бойових дійна території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, - зазначила Інна Онисько. Доповідач поінформувала про стан виконання Угоди, підписаної між райдержадміністрацією, районною радою та РО Українською Спілкою ветеранів Афганістану. Пріоритетним залишається необхідність вирішення питання забезпечення воїнів-афганців, які перебувають на квартирному обліку житлом.
Наталія Сабліна детально зупинилася на інформації по забезпеченню виплат, соціальних пільг та соціального захисту, у цілому, які надаються учасникам бойових дій на території інших держав, інвалідам війни, сім’ям загиблих та померлих.
Підсумовуючи результати наради, перший заступник зазначив: – У районі чимало зроблено для воїнів-інтернаціоналістів, для забезпечення їм гідного життя. Але навіть попри це, було і залишається пріоритетом у подальшому сприяти вирішенню нагальних потреб. Серед таких: забезпечити якісне медичне лікування та вирішення питання поетапного надання житла тим, хто перебуває на квартирному обліку. Крім того, як і вимагає Президент України, ми маємо працювати над створення усіх умов для поліпшення соціального захисту ветеранів війни, у тому числі учасників бойових дій на території інших держав. Вони та члени їх сімей мають бути охопленими особливою турботою, як того і вимагає Глава держави.
Нині район готується до проведення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Заплановано покладання квітів, заходи у районному Будинку культури, відвідування родин загиблих, воїнів-афганців, які перебувають на стаціонарному лікуванні та інші урочисті, меморіальні, патріотичні заходи, які покликані вшанувати пам'ять та прославити подвиг воїнів-інтернаціоналістів. Усі заходи мають пройти на гідному рівні, - підсумував Олексій Леонідович.
До слова був запрошений голова РО УСВА Микола Тосік, який більш детально зупинився на роботі організації з молоддю, її патріотичному вихованню та, в цілому, окреслив потреби Спілки, перспективи подальшої діяльності.


ЯКОЮ БУЛА ТА ВІЙНА…
25 - РІЧНИЦІ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Президентом України Віктором Януковичем визначено 2014 рік, як Рік учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У рамках цього на усіх рівнях заплановано патріотичні заходи, з метою гідного відзначення воїнів-інтернаціоналістів, вшанування пам’яті загиблих та соціальної підтримки ветеранів.
На території Бобринецького району працює дієва районна громадська організація Української Спілки воїнів-інтернаціоналістів, яку очолює Микола Іванович Тосік. У своїй плідній роботі, налагодженій ефективній співпраці з райдержадміністрацією, члени громадської організації є активними учасниками громадського життя у місті та районі. Щоб згадати, розповісти про події тих років, воїни-афганці досить часто зустрічаються з учнівською та студентською молоддю. 2014 рік не є виключенням.
Так, у затишному залі районного краєзнавчого музею 20 січня зібралося студентство Професійно-технічного училища №32. Микола Іванович Тосік поділився спогадами з молоддю. Розповідаючи про нелегкі роки війни на території інших держав, голова РО УСВА зупинявся, щоб відповісти на запитання вихованців ПТУ.
Причини війни, військові дії, довгоочікуваний час виведення військ й повернення на Батьківщину… багато спогадів, багато історій.
Захід продовжився цікавою розповіддю й екскурсією по музейній кімнаті РО УСВА, яка розташовується у приміщенні готелю “Весна”, неподалік від краєзнавчого музею. Молоді особливо подобається перебувати там, серед експозицій, де експонатами є військова форма, амуніція, фото матеріали тощо.
І звісно, фото на пам'ять з воїнами-афганцями, людьми, які виконали з гідністю і честю свій інтернаціональний обов’язок.  До бібліотеки завітай, про Соборність прочитай!

День Соборності України – свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.
Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
30 грудня 2011 року указом Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано, натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».
Дана історична подія є вагомою в нашій історії, так як століттями розірваний український народ визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій – і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
До визначної історичної події в долі України – Дню Соборності та Свободи у бібліотеках міста та району організовано книжкові виставки. Тож, запрошуємо усіх, хто цікавиться історією України, ознайомитися з тематичними виставками.


Президент України наголошує – відзначення на офіційному рівні
Дня Соборності та Свободи України у нерозривному ланцюгу знаменних дат вітчизняного державотворення – запорука національної єдності
та громадянської злагоди у державі


Сьогодні, з нагоди відзначення у районі Дня Соборності та Свободи України, 95-ї річниці проголошення Акта Злуки, у великій залі адмінприміщення, за участі широких кіл громадськості, політичних, релігійних, культурних діячів, місцевої та районної влади, студентської молоді, відбулися урочистості присвяченні видатній даті для історії українського народу.
До присутніх з вітальним словом звернулися голова райдержадміністрації Леонід Кравченко, заступник голови районної ради Сергій Шевченко. Керівництво, визначивши важливість підписання Акта Злуки для консолідації українського суспільства, звернули увагу на ролі проголошення Соборності, яка є священним надбанням й нерозривно поєднано зі свободою України та її народу. – Сьогодні, у час нелегкий для держави, ідея соборності  і свободи є нагальнішим й актуальним, ніж будь-коли. Утвердження соборності, консолідації суспільства, є визначальними чинниками досягнення консенсусу мирним шляхом. Єдність, взаємоповага, вміння вислухати, мирний діалог, саме це сьогодні допоможе стабілізувати ситуацію, яка існує на сьогоднішній день, - додав очільник РДА Леонід Кравченко.
Пронизливі слова ведучої заходу були присвячені історичним аспектам та загальному сенсу понять “соборність”, “свобода”. Неабиякий настрій подарували учасникам урочистостей, сповнені патріотичністю, любов’ю до Батьківщини пісні про Україну, у виконанні артистів Районного Будинку культури.

Активна пропаганда ідеї єдності Українського народу та зміцнення державності, сприяння консолідації громадян різних національностей
та поглядів – завдання Президента України владі на місцях


Протягом останніх років історично важливій даті – 22 січня, надано особливо високого статусу, і головне, відповідного змістовного наповнення. День Соборності та Свободи України постає для українців, як символ консолідації суспільства та територіальної єдності країни. Президент України ставить перед владою на місцях конкретні завдання, які першочергово стосуються відзначення цієї дати у форматі, що символізує єдність, максимально сприяє консолідації суспільства. Крім того, враховуючи події сьогодення, дана тема є нагальною й актуальною, як ніколи. Не менш важливим залишається фактор патріотичного виховання учнівської та студентської молоді.
Враховуючи вищесказане, з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України, 95-ї річниці проголошення Акта Злуки, 22 січня у селі Костомарівка відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятника видатного діяча, поета, митця, художника, українського Кобзаря – Тараса Шевченка.
Незважаючи на примхи зимової погоди, учнівська молодь, депутатський актив на чолі з головою сільської ради Галиною Ільчишиною, депутатами сільради, педагогічним складом зібралися біля пам’ятника, щоб проголосити важливі для нашої держави слова – “соборність”, “свобода”, “консолідація”, “єдність”. У своєму слові-зверненні до учасників мітингу, Галина Петрівна акцентувала на важливих засадах, які являє собою Соборність України та відзначила: – Президент України Віктор Янукович своїм Указом змістовно об’єднав невіддільні одне від одного в історичному, політичному та моральному сенсах поняття соборності і свободи, які раніше відзначалися у різні дати. Від так, 22 січня для українців є нероздільним символом консолідації, об’єднання усього українського народу. Сьогодні, у світлі останніх подій, тема єдності нашого суспільства є актуальною. Головним нашим завданням є забезпечення економічної, політичної незалежності. Усі наші дії повинні бути спрямовані на зміцнення демократії, забезпечення верховенства права. Глава держави бачить ствердження молодої української держави в Європі та світі з дотриманням саме цих позицій, - сказала Галина Ільчишина.
Для учнівської молоді та присутніх також було донесено історичну суть підписання Акта Злуки, вагомість цього документа, його значення.Річниці визволення Бобринеччини присвячується
Затишний зал районної дитячої бібліотеки зібрав за “круглим” столом студентську молодь та представників громадських організацій району на предмет обговорення теми “69-річниця визволення Бобринеччини”. Місто визволялося у березні, проте громадськість, особливо представники ветеранських організацій, переконанні, що заходи присвячені темі визволення мають проходити не лише під історичні дати. Щодня має бути вшанування полеглих у боях за рідний Бобринецький край, щодня ми повинні шанувати подвиг воїнів-земляків, які наближали велику Перемогу над німецькими загарбниками.
Інна Гребенюк, Раїса Тофан – районна та міська ветеранські організації, Ярослав Костяк, представник РО “Спілка ветеранів Бобринеччини” та жіноцтво Бобринеччини, які є членами однієї з активних жіночих ГО “Сучасниця” з студентами сільськогосподарського технікуму імені Василя Порика поринули у історію визволення нашого краю під час цікавих розповідей екскурсовода районного краєзнавчого музею Валентини Анатоліївни Мишакіної.
У роки Великої Вітчизняної війни на фронт пішло 3675 жителів Бобринеччини. 6 серпня 1941 року місто захопили фашисти. У період окупації на території району діяло п’ять підпільно-диверсійних груп. Розповідаючи саме про них, легендарних, докладно зупинилася доповідач. Відомо також, що на фронтах війни мужньо боролися понад 9500 жителів Бобринеччини, з яких понад 4 тисячі поклали своє життя на вівтар Перемоги. І довгоочікуваного 16 березня 1944 року Червона армія визволила Бобринець від фашистських окупантів.
Шляхи наступів та відступів…дивізії, які визволяли…імена тих воїнів, які прославилися, як мужні визволителі, - цікавий екскурс у давнину.
Учасники круглого столу мали змогу ознайомитися з літературою, яка увічнює історичні аспекти визволення нашого краю та поспілкувалися з теми.
Присутня на заході заступник голови райдержадміністрації Інеса Григорівна Червоняк зауважила, що надважливим завданням сьогодення є збереження історії про подвиги, про кровопролитну боротьбу за визволення міста та шани воїнам-землякам та усім, хто постраждав від рук німецьких загарбників. Саме тому, з ініціативи ветеранської організації, за підтримки районного керівництва, Бобринеччиною проходить Всеукраїнська естафета пам’яті “Слава визволителям України”: від громади до громади передається копія Прапора Перемоги та альбом, який вміщує історію кожної сільської території, яка визволялася.  
Для учасників круглого столу було продемонстровано фото-презентацію, своєрідний звіт, який продемонстрував тематичні заходи з передачі естафети пам’яті у громадах району.

“Єдина родина у центрі України: громадськість Бобринецького району за співпрацю, взаємодію та порозуміння з національними меншинами”

Під таким лозунгом відбувся сьогодні круглий стіл у районній дитячій бібліотеці, участь у якому приймали активні громадські організації міста і району та студентська молодь.
Зокрема, громадськість та молодь, спільно з працівниками бібліотеки, директором й екскурсоводом районного краєзнавчого музею, представниками районної державної адміністрації обговорили питання співпраці, взаємодії з національними меншинами.
- Президент України Віктор Янукович особливу увагу приділяє подальшій гармонізації міжетнічних відносин в Україні, забезпеченню прав національних меншин, саме тому сьогоднішня наша зустріч є важливою та необхідною. Вимогою Президента України є створення умов для забезпечення прав і свобод представників усіх етноменшин. Крім цього, Глава держави переконаний, учнівська, студентська молодь має виховуватися у дусі толерантного ставлення до представників інших культур. Саме цьому будуть присвячені наші тематичні бесіди під час круглого столу, - звернулася до присутніх на початку заходу заступник голови районної державної адміністрації Інеса Григорівна Червоняк.
Розкриття теми, завдяки підготовленим інформаціям працівників бібліотеки та музею, а також завідувача сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Інни Онисько змістовно окреслило суть порушеного питання. Мова йшла про співіснування з національними меншинами, толерантне ставлення до представників інших національностей, релігійних організацій.
- Громада нашого району за своїм етнічним та релігійним складом досить неоднорідна. Зрозуміло, що переважають українці, а ще на території області живуть  росіяни, молдавани, білоруси, вірмени, болгари, євреї та представники інших національностей. На рівні держави темі нацменшин приділяється чимала увага. Так, Президент України наголошує, що міжнаціональна злагода та релігійне порозуміння - умова стабільності та єдності громади. Прикладом для наслідування у налагодженні співпраці влади із відповідними організаціями може слугувати Рада представників національно-культурних товариств області, яка функціонує при облдержадміністрації вже не перший рік. У Бобринецькому районі таких організацій, об’єднань національних меншин не зареєстровано. Але всі ми знаємо, що по між нас проживають люди з іншою національністю. Тож, знаючи цю інформацію, усі ви можете посприяти, щоб вони створювали свої культурні центри, громадські організації, об’єднання. І пам’ятайте, ми повинні бути толерантними, на рівних і демократичних засадах співіснувати з усіма представниками національних менших. Бо ми єдина родина у центрі України, - виступила Інна Анатоліївна Онисько.
На звершення цікавої зустрічі, де усі учасники були активними співбесідниками, Інеса Григорівна закликала представників громадськості до спільних завдань, які стоять сьогодні перед нами - адаптації до загальноєвропейських норм національного законодавства, так як Україна стоїть на шляху до євроінтеграції. Тому демократичні принципи, ідеали гуманізму, терпимості мають бути все більш поширені у суспільстві. Також посадовець акцентувала на необхідності створення усіх умов для появи у районі ІГС, які б діяли у сфері протидії проявам ксенофобії, расової та етнічної нетерпимості, об’єднували окремі національні меншини для їх самореалізації.
Активно підтримали останнє й представники громадськості. Зокрема, заступник голови громадської ради при РДА Ярослав Васильович Костяк наголосив на широкому різноманітті громадських організацій у районі, значна їх кількість, різних за спрямуванням статутної діяльності входять й до громадської ради при РДА. Варто активно сприяти створенню у районі об’єднання етноменшин і їх входженню в склад консультативно-дорадчого органу. Підсумовуючи, він зазначив, що ми свідоме суспільство, тому всіляко маємо забезпечувати співпрацю, взаємодію та порозуміння з національними меншинами, які представлені у нашому районі.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню