Соціальний захист - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Соціальний захист

Соціально-гуманітарна сфера

Новини

Пільги членам сімей загиблих ветеранів війни з 1 липня 2017 року


Верховною Радою України 13 квітня 2017 року прийнято Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Цим законом скасовується умова про надання пільг за розміром середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Таким чином з 1 липня 2017 року члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни мають право на пільги з оплати житлово - комунальних послуг, послуг зв'язку, на придбання твердого палива та скрапленого газу без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї.
Залишилася без змін норма законодавства, якою передбачено, що у разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово - комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу у період її отримання не нараховуються. Громадяни, які мають статус члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, мають визначитися щодо отримання пільг або призначення субсидії.
Додаткову інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення каб. 26 або за телефоном 3-46-20.


До уваги громадян!


26 квітня 2017  Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою передбачені наступні зміни:
Зміни до порядку надання субсидії
Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи
Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.
Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.
Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС.
Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні  з Пенсійним фондом України з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.
Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення
Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.
Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 01 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.
Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.
Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії
Районним державним адміністраціям, виконавчим органам міських, районних у містах рад або утвореним ними комісіям надано право приймати рішення щодо врахування при призначенні субсидії фактичних розмірів доходів для працездатних громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менший прожиткового мінімуму і які не отримують ні один із видів доходу, зазначених у абзаці четвертому пункту 12 Положення. Такі рішення доцільно приймати в першу чергу щодо осіб, які надають соціальні послуги.
Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг
При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення.
За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення інформує громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Стосовно призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

Про повідомлення про призначення субсидії

Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв’язку (смс-повідомлення).
Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:
Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

Зміни до соціальних нормативів

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України

від 23.08.2016 № 534 „Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення”
Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення  до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:
порядок застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;
розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;
скориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв’язку з тим, що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.


До уваги жителів району та міста

30 квітня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).
Внесеними змінами передбачено:
– розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються;
– зміну терміну призначення субсидії: субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців (на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня та на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня);
– можливість подання заяви та декларації в електронній формі з використання засобів телекомунікаційних систем, зокрема, з використанням електронного цифрового підпису;
субсидія на наступний період надається за особистим зверненням таким категоріям осіб;
– для орендарів житлового приміщення (будинку);
осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;
осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становило «0» грн.
Тобто вказаним сім’ям субсидія призначається на наступний термін за особистим зверненням. – залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Крім того, уточнено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії, зокрема, збільшений умовний розмір доходу, що враховується для працездатних осіб (два прожиткові мінімуми для працездатних осіб), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу з безробіття, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді. Для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірах відповідно трьох і чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

У разі виникнення додаткових запитань щодо порядку надання житлових субсидій рекомендуємо звертатися за телефоном гарячої лінії: 2-02-23.

На прохання наших земляків - учасників АТО, які перебувають на передовій, "Благодійним фондом Бобринеччини" ( керівник О.Прозорова) придбано прилад нічного бачення та передано бійцю Сандраку С.С. Вдячність за надану фінансову допомогу висловлюємо керівнику СТОВ "Червонопілля" Пелишу М.Й.

Наталія Сабліна


   З метою  фінансової, соціальної, психологічної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, сприяння вирішенню їх соціально-побутових проблем, вшанування пам'яті загиблих героїв, на виконання заходів обласної комплексної програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2014 – 2015 роки рішенням тридцять другої сесії районної ради шостого скликання від 31 жовтня 2014 року № 471затверджено районну  комплексну програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2014 – 2015 роки.
   У 2014 році за рахунок коштів обласного бюджету виплачено матеріальну допомогу на суму 50 тис. грн.., них:  20 тис. грн. – двом сім'ям  загиблих учасників антитерористичної операції та 30 тис. грн.. пораненим учасникам АТО. Крім того членам сімей загиблих учасників АТО надано матеріальну допомогу у сумі 16 тис. грн.. за рахунок благодійників.
   Протягом 2015 року матеріальну допомогу виплачено 1 сім’ї загиблого учасника антитерористичної операції у сумі 10 тис. грн.. та за рахунок благодійників -  92,7 тис. грн.


З 12.05.2015 по 18.05.2015 року відділом  прийому  документів  було прийнято 105 заяв на отримання різних видів допомог, в тому числі  заяв до територіального центру 1, до відділу пільг 1,  видано повідомлень про прийняття рішень –4 шт., 3 заяви на довідки про не перебування на обліку,  крім того,  на усному прийомі побувало   -  23 особи.  
Відділом   прийняття   рішень  по  прийнятих  заявах  було   прийнято 102 рішення.
                                                                                                               
Зареєстровано кредиторську заборгованність по заявкі іі траншу за травень місяць державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства, тимчасової допомоги дітям та допомога на догляд за інвалідом і чи іі групи внаслідок психічного розладу.
Надійшло фінансування по харчуванню дорослих та оздороленню чаес.
Виплачено допомогу на дітей сиріт та дітей позбавленних батьківського піклування.
Виплаченно допомогу на лікування від депутатів обласної ради.
Частково надійшли кошти для погашення заборгованості по твердому паливу і скрапленому газу за лютий місяць.
                                                

     17 квітня 2015 року в малому залі  Бобринецької райдержадміністрації відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу з координації роботи щодо підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році. На засіданні розглядалися питання:  про завдання району щодо   оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році ; про виділення коштів з бюджетів ( районного, міського сільських) на оздоровлення та відпочинок.  
Для визначення табору щодо  проведення оздоровлення дітей управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації запросити калькуляції вартості путівок  таборів, що проводять  оздоровлення та включені до Єдиного реєстру оздоровчих закладів для розгляду на наступному засіданні штабу .
Відділу освіти райдержадміністрації тримати на контролі питання відпочинку дітей у пришкільних таборах у 2015 році.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню