Бібліотеки - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Бібліотеки

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм

КНИГОМАНІЯ-2018


11 квітня 2018 року в районній дитячій бібліотеці відбувся І районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2018». Цього року учасниками конкурсу стали учні 6-7 класів, читачі Кетрисанівської, Златопільської, Веселівської, Витязівської, Рощахівської, Новоградівської, Сугокліївської, Василівської, Благодатненської, Кривоносівської, Береславської  сільських бібліотек Бобринецького району.
На святі були присутні начальник відділу культури та туризму РДА Гребень Л.О., бібліотекарі сільських бібліотек району. Учасники рекламували членам журі свої улюблені книги, давали відповіді на тестові завдання та проявляли власну креативність та винахідливість. Серед учнів 6 класів перемогу в І етапі та звання «Суперчитач району» отримав учень Сугокліївської загальноосвітньої школи Алеян Давіт. В номінації 7 класів звання найкращого читача району виборола учениця Благодатненської загальноосвітньої школи Хмелик Тетяна. Переможці нагороджені почесними дипломами Конкурсу та 25 квітня візьмуть участь в IІ обласному етапі в м.Кропивницький.

Боротьба за здоровий та гармонійний розвиток дітей та юнацтва  є важливою сферою уваги нашого суспільства.
В Україні здоров”я  людини  розглядається  як одне з найголовніших немайнових благ. Статею 3 Конституції України здоров”я  людини, як і її життя,особиста честь і гідність, недоторканість та безпека, визначено найвищою соціальною цінністю.
Кожен з нас несе частку особистої відповідальності за своє здоров”я, та  за здоров”я  всього людства.
Матінкою природою нам  даровано життя, на протязі якого ми набуваємо цілий ряд шкідливих звичок,які шкодять нашому здоров”ю,а під час і несуть загрозу життю.
Однією з них є тютюнопаління, що несе велику загрозу суспільству.
В читальному залі районної бібліотеки для дорослих бібліотекарем по роботі з юнацтвом  Єрьоміною Н.В. проведено  зустріч – диспут «Паління: мода чи хвороба» для студентів сільськогосподарського технікуму імені В.Порика з сімейним лікарем  Цікорським  А.С.
Лікар ознайомив присутніх з історією виникнення, про шкідливий вплив на людину тютюнопаління,про те,що воно стало епідемією, що несе велику загрозу майбутнім поколінням.
До даної теми організовано книжкову виставку «Кинь курити – будь здоровим».

Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду,свіже повітря… і нас  людей – сильних,здорових,розумних.
Ми переконливо можемо сказати,що життя-це безцінний дар,воно дароване  нам раз. Один мудрець сказав: « За гроші можна купити ліжко,але не сон, знання,але не розум,їжу ,але не апетит,приємність,але  не щастя, ліки , але не здоров’я.»
Здоров’я – найбільша людська цінність Без здоров’я  немає щастя.
З метою виховання у молоді здорового способу життя, формування вміння володіти собою, в читальному залі районної бібліотеки для дорослих бібліотекарем Єрьоміною Н.В. проведено профілактичну бесіду -  зустріч
«Здоров’я – це скарб,цінуй його» для студентів  1-А групи ВППР сільськогосподарського технікуму ім.В.Порика з сімейним лікарем Нечай Г.І.
Лікар розповіла про всі аспекти здорового способу життя. Наголосила,що важливо вчасно задуматися, чи варто розмінювати своє здоров’я на цигарку. пляшку, шприц, лікарняне ліжко.
Радість щастя молоді – це здоров’я, краса,мудрість, кохання, в якому не повинно бути місця шкідливим звичкам – наркотикам,алкоголізму, тютюнопалінню.
Будьте здорові!!!

10 травня 2017 року на черговому засіданні  літературної студії  «Спадок»  бібліотекар читального залу В. Степанова ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Україна на шляху до Європи», звернула увагу членів літературної студії на центри європейської інформації, що забезпечують доступ громадян до інформаційних ресурсів. Студійцям також було запропоновано відео «Мандруємо Європою», підготовлене зав. відділом обслуговування Л. Тищенко.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Відповідно до плану роботи департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації на 2017 рік та  з метою просування читання як необхідної передумови розвитку інформаційної культури юної особистості в сучасному суспільстві в районній дитячій бібліотеці, з 20 березня по 2 квітня,  проходить Всеукраїнській тиждень дитячого читання. Відкриття Тижня розпочалося з літературного свята «Чит@й та світ пізнавай» та виставкою книг за читацькими формулярами «Ми прочитали. Сподобалось! Прочитай і ти!». До книгозбірні завітали учні 1-4 класів загальноосвітньої школи №4, які поділились своїми враженнями про прочитані книги сучасних українських письменників, розгадували листи від літературних героїв, грали в ігри та здійснили захоплюючу подорож бібліотечними лабіринтами. Діти подарували бібліотеці креативні закладини для дитячих книг виготовлені власними руками. Всі присутні  отримали гарний настрій та масу позитивної книжкової енергії.


ШКОЛЯРІ СПІЛКУВАЛИСЯ ІЗ ДЕМОБІЛІЗОВАНИМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ


16 лютого
2017 року в районній дитячій бібліотеці у рамках національно-патріотичного виховання відбулася зустріч учнів КЗ “НВК “Гімназія – ЗШ І-ІІІ ст. № 1” з демобілізованими учасниками бойових дій.
Так, у ході роботи Клубу цікавих зустрічей, школярі поспілкувалися із воїнами-інтернаціоналістами: Миколою Тосіком та Миколою Бондаренком, а також із учасником антитерористичної операції на сході України Олександром Зороляком.
Сам захід був приурочений двом подіям: Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та прийдешньому Дню Героїв Небесної Сотні.
Відвідала зустріч й поспілкувалася із школярами також керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова.
Звертаючись до учнів Галина Юріївна акцентувала увагу на жертовності пам’ятних дат. Адже дані пам’ятні дні покликані нагадувати нам про ту ціну, яку віддали, як воїни-інтернаціоналісти, так й Герої Небесної Сотні, коли виконували свій громадянський та військовий обов’язок.
У свою чергу колишні військові під час зустрічі розповіли про свій бойовий шлях, особливості сучасного озброєння, обмундирування, що зараз використовується у зоні АТО.
Також, гості продемонстрували учням навчальну зброю, яка зібрана членами районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.

«Герої не вмирають – їх імена лишаються в віках». Під такою назвою в районній бібліотеці для дорослих з метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, виховання патріотизму серед підростаючого покоління проведено зустріч-реквієм учнів 10-11 класів ЗОШ №5 з начальником Бобринецького об’єднаного Управління Пенсійного фонду Синьогубом А.М., побратимом Віктора Чміленка та учасником Євромайдану.
Майдан став символом боротьби за свободу й оновлення країни. І за цю боротьбу, за краще майбутнє всієї України Герої Небесної Сотні віддали найцінніше – своє життя. Серед них і наш земляк Віктор Чміленко, якому посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
В ході зустрічі учні прослухали розповідь Андрія Михайловича про події на Майдані, переглянули відеосюжети, світлини лютневих подій в Києві.  Старшокласники продекламували вірші в пам'ять Небесної Сотні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. На закінчення заходу під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» прозвучала «Молитва за Україну».

«Українській дитині – українську книгу»

Протягом останніх десятиліть у зв’язку з об’єктивними та суб’єктивними причинами політичного, соціального та економічного характеру книга в Україні значною мірою втратила свою роль, внаслідок чого стрімко знижується рівень освіченості, культури, духовності суспільства. Протягом останніх п’яти років випуск вітчизняної видавничої продукції становить близько однієї книги на рік на одну особу. В Кіровоградській області цей показник складає менше ніж ½ книги на особу.
В рамках обласної «Програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки»
, з метою відродження соціального значення книги та читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини, створення сприятливих умов для розвитку місцевої видавничої галузі та системи інформування про вітчизняну та місцеву видавничу продукцію, популяризації української книги та читання, організації співробітництва районної дитячої бібліотеки з шкільними навчальними закладами щодо формування інформаційної компетентності та читацької культури дітей та юнацтва, завідувачем РДБ з учнями загальноосвітньої школи №4 проведено презентацію нових надходжень книжкової продукції під гаслом «Українській дитині – українську книгу» Завідувач дитячої бібліотеки звернула  увагу дітей на твори класиків української літератури, сучасну дитяча проза, видання рубрик «Планета Чудасія» та «Українській дитині» та книги виготовлені на замовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення України  за програмою «Українська книга».
Учні залюбки переглядали кольорові ілюстрації до дитячих видань, знайомились з книгами сучасних українських письменників, зокрема І.Андрусяка, братів Капранових, В.Рутківського, Л.Пронь, М.Савки, З. Мензатюк, Т.Майданович, Н Булах, Г.Ткачук, Д.Чередниченко та ін..


З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом в районній дитячій бібліотеці відбулася бесіда біля книжкової виставки «Голодомор 1932-33 рр.». Виставка висвітлює трагічні події в історії українського народу, що призвели до драми 30-х років. Бібліотекар показала етапи розгортання злочину Голодомору-геноциду, форми української державності, породжені лютневою революцією 1917 року, ранній період українізації 20-х років в Українській Соціалістичній Радянській Республіці , розвиток серед населення України національного патріотизму. Виставка не залишила читачів бібліотеки байдужими до жахів і страждань, перенесених українським народом та переконала в необхідності виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять.

День Гідності та Свободи


21 листопада 2016 року в районній дитячій бібліотеці, з метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей та у зв'язку з відзначенням у 2016 році Дня Гідності та Свободи, в рамках Клубу цікавих зустрічей, відбулась виховна година з учасниками лютневих подій на Майдані Незалежності О.С.Цокаловим та А.М. Синьогубом «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей». Учні професійно-технічного училища №32 переглянули фільм про загиблого Героя України В. Чміленка  «День незалежності», виказали свої політичні погляди, поділились думками щодо майбутнього України та ролі окремо взятої особистості в долі держави. Учні доводили думку, що гідність - це мудрість тримати себе в руках, вона єднає дух і тіло, бо в її основі - непорочність і чистота душі.
На завершення О.С. Цокалов наголосив, що майбутнє України великою мірою залежить від молоді та подарував учням прапор та тризуб України.

У жовтні 2016 року між Бобринецькою районною бібліотекою для дорослих та  Бобринецьким бюро правової допомоги  укладено меморандум про співпрацю, основною метою якої є надання кваліфікованої безоплатної правової допомоги.
Щомісячно, кожної другої середи, в приміщенні районної бібліотеки для дорослих проводяться зустрічі населення з керівником бюро правової допомоги.
Вже відбулося декілька таких зустрічей. Денис Володимирович Ніколаєнко проводить кваліфіковані консультації та надає роз’яснення з правових питань
всім жителям міста та району максимально забезпечуючи відповідною інформацією.
Консультації проводяться з 11.00 до 12.00 год.
Запрошуємо всіх бажаючих

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрози, що може чекати їх у віртуальному просторі.
З метою допомогти захистити дітей від насильства та небезпек віртуального світу та навчити правилам безпечного поводження у світовій мережі в районній бібліотеці для дорослих з учнями 6-А класу ЗОШ №5 проведено урок-застереження «Насильство в мережі Інтернет». За допомогою мультимедійної презентації, спілкування, вправ, кросворду, переглянувши скрайбінг "Безпечний Інтернет", діти виявилипозитивні і негативні наслідки Інтернету, отримали знання, завдяки  яким зможуть безпечно користуватися Інтернетом та розкрити всі можливості, які він дарує.

Відповідальність за «свободу»


Протиправна поведінка неповнолітніх, яка згодом призводить до злочинів, залежить від сукупності багатьох факторів: незнання законів молоддю, негативного впливу на неї оточення, соціально-економічного розвитку суспільства.
Зараз актуальними є питання так би мовити свободи неповнолітніх та їхньої відповідальності за вчинення протиправних вчинків чи злочинів.
Цій проблемі була присвячена година запитань і відповідей "Ступінь свободи і міра відповідальності", проведена районною бібліотекою для дорослих для учнів 10 класу Бобринецької ЗОШ №5.
В проведенні заходу взяли участь працівники Бобринецького районного відділу «Кримінально-виконавча інспекція» – інспектор Ляховецький Ю. Л. та фахівець Загрійчук А. М. В ході зустрічі було звернуто увагу на поняття свободи, як загальнолюдської цінності, надано роз'яснення законодавства України щодо юридичної відповідальності неповнолітніх. Школярі також переглянули та обговорили фільм «Зона особливої уваги», ознайомилися з правовою літературою тематичної виставки «Кримінальна відповідальність підлітків».


 21 вересня 2016 року в приміщенні районної бібліотеки для дорослих відбулася виробнича нарада бібліотечних працівників району.  Основні питання які розглядалися на нараді, це підведення підсумків районного конкурсу «Бібліотечний скрапбукінг», мета якого підвищення    професіонального    рівня    бібліотекарів, збереження цікавої і цінної інформації для майбутніх поколінь.
Бібліотекар Верхньоінгульської сільської бібліотеки М.Бас розповіла колегам про участь в роботі обласної літньої школи молодого бібліотекаря при ОУНБ ім.Д.І.Чижевського.
Взяв участь у нараді начальник Бобринецького Бюро з правої допомоги Ніколаєнко Д.В.,який познайомив бібліотечних працівників з основними напрямками роботи Бюро та дав відповіді на питання.
  Бібліотекарі району  отримали запрошення взяти участь разом з користувачами бібліотек у виставці робіт декоративно - ужиткового мистецтва «Бібліотека – острів фантазії і творчості» присвяченої  Всеукраїнському дню бібліотек.

        


З метою виховання у громадян поваги до державних символів України, утвердження національної свідомості та патріотизму у районній бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Живи,міцній,українська державо!» присвячену Дню Державного Прапора та 25-й річниці Незалежності України. Розділи виставки: 1) Україна – віхи історії, 2) Краса і велич символів державних 3) І живе наш народ у співучому слові, представляють літературу, яка містить матеріали про походження державних символів та історію становлення державності України.

Книжкову-виставку-розвідку «Хрещення Русі Володимиром:міфи чи реальність» організовано в читальному  залі районної бібліотеки для дорослих. На ній представлена література з історії України: посібники,біографічні нариси,довідники та фото альбоми,що відображають високу духовність українського народу.

--------------------------------------------


2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. Глава держави наголосив,що вивчення англійської мови є одним з пріоритетів стратегії розвитку.
В районній бібліотеці для дорослих організовано виставку-захоплення англійської письменниці Барбари Картленд « Вибираю кохання»,до якої увійшли романи для жінок про кохання.
Запрошуємо всіх шанувальників творчості Б.Картленд долучитися до читання її творів.

Оздоровлення 2016

Повсюди нас оточує різноманітний, безмежний, неповторний світ живої природи. І серед цього розмаїття дивовижної краси ще з прадавніх часів приручені людиною вірні друзі – домашні улюбленці.
6 червня бібліотекарем відділу обслуговування Бобринецької районної бібліотеки для дорослих Н.Єрьоміною проведено зустріч-спілкування «Мої домашні улюбленці» з учнями Костомарівської ЗОШ.
Спілкуючись, учні розповіли про своїх вихованців, згадали пісні, вірші, колискові, в яких згадується про братів наших менших. Також діти відповідали на питання вікторин, з цікавістю слухали інформацію історичного характеру, розгадували загадки. Також до заходу оформлено книжкову виставку-експозицію «Твої домашні улюбленці».Зустріч завершилася грою «Добрі побажання».
9 червня 2016 року в Бобринецькій районній бібліотеці для дорослих відбулися дві зустрічі з учнями Червонозорівської та Витязівської шкіл. Бібліотекар читального залу В.Степанова зробила огляд творчих виставок Т.Бурлай та А.Брошеван, ознайомила з книгами виставки «Нові книги на допомогу школярам», з роботою літературної студії  «Спадок».
Завідуюча відділом обслуговування Л.Тищенко розказала учням про розстановку бібліотечного фонду, як самостійно та правильно вибирати книги за допомогою форм наочної пропаганди, каталогів та бібліографічних покажчиків, провела бесіду біля виставок «Прочитайте влітку», «Візьміть книгу в коло сім’ї». Під час проведення вікторин, мозкового штурму, загадок учні показали свою ерудованість та знання.  Бібліотекар абонементу Н.Єрьоміна зробила огляд виставки-експозиції «Твої домашні улюбленці».
За період роботи шкільних таборів Бобринецького району  бібліотекою для дорослих охоплено 70 дітей.

Дитяча книга шукає читача

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Тож, саме 1 червня, з метою залучення нових читачів, турботливого ставлення до дітей та захисту їх прав, районною дитячою бібліотекою, в парку ім..Кропивницького, організовано  бібліо-акцію  «Книга шукає читача». Бібліотекарі презентували періодичні видання, закликали батьків звернути увагу на потреби дітей в дитячій книжці, намагалися зігріти  теплом своїх сердець, увагою і ласкою  юних громадян.

Оздоровлення дітей 2016 року

В перший день літа та Міжнародний день захисту дітей Бобринецька районна бібліотека для дорослих радо прийняла  в своєму приміщенні учнів початкових класів  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4.  Діти із задоволенням оглянули виставку творчих робіт майстрині декоративного панно Т.Бурлай та виставку молодої художниці А.Брошеван. Бібліотекарі  рекомендували учням книги зі шкільної програми, позакласного читання , для розвитку творчих здібностей.

День Святого Миколая

15 грудня 2015 року в районній дитячій бібліотеці  відбулося  свято  до  дня Святого Миколая. Учасники дитячого театру «Чарівна лампа» /керівник Олена Бондар/ районного Будинку культури  підготували  театралізоване дійство «По дорозі йде дідусь з купою  пакунків,  це несе вже Миколай дітям подарунки».  Свято відбулося  у два потоки  в  прикрашеному залі  руками юних читачів. На заході були присутні діти працівників Бобринецького районного споживчого товариства та першокласники  Бобринецької  гімназії. Весело було всім:  маленьким  гостям, самодіяльним артистам та їхнім батькам. Діти веселилися, писали листи Святому Миколаю,  співали,  декламували, відгадували загадки.
    А головне всі присутні отримали солодкі подарунки від Татарової Валентини Іванівни – голови правління Бобринецького райспоживтовариства, яка привітала всіх зі святом. Побажала присутнім  здоров»я,  довгих років життя, радості, благополуччя, віри, надії, любові, добра  і миру.

15 грудня 2015 року в районній дитячій бібліотеці  відбулося  свято  до  дня Святого Миколая. Учасники дитячого театру «Чарівна лампа» /керівник Олена Бондар/ районного Будинку культури  підготували  театралізоване дійство «По дорозі йде дідусь з купою  пакунків,  це несе вже Миколай дітям подарунки».  Свято відбулося  у два потоки  в  прикрашеному залі  руками юних читачів. На заході були присутні діти працівників Бобринецького районного споживчого товариства та першокласники  Бобринецької  гімназії. Весело було всім:  маленьким  гостям, самодіяльним артистам та їхнім батькам. Діти веселилися, писали листи Святому Миколаю,  співали,  декламували, відгадували загадки.
    А головне всі присутні отримали солодкі подарунки від Татарової Валентини Іванівни – голови правління Бобринецького райспоживтовариства, яка привітала всіх зі святом. Побажала присутнім  здоров»я,  довгих років життя, радості, благополуччя, віри, надії, любові, добра  і миру.

На зустріч-спогад «Згадаймо,друзі»,що відбулася в районній бібліотеці для дорослих завітали члени громадської організації ветеранів України на чолі з головою Тофан Р.І.
В ході зустрічі згадувалися українські народні традиції,пісні,гумор а страви української кухні,що споживають у піст.
Окрасою заходу був гурт  «Забава» яким керує А.Куцюрюба,викладач районної дитячої школи мистецтв.


9 грудня 2015 року в приміщенні районної бібліотеки для дорослих, для першокурсників Бобринецького сільськогосподарського технікуму  відбувся показ фільму Катерини Горностай «Скрізь майдан» (2015. Країна-Україна.). «Хочу не забути цей рік, хочу пам’ятати людей, що були поряд. Рік Майдану, рік під знаком війни і миру», так говорить режисер фільму.
Показ фільму здійснено в рамках програми XII-го  Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Партнери фестивалю і організатори показів у Кіровоградській області ГО «Територія успіху» І ГО «Флора». У програмі Мандрівного фестивалю, що тривав з 19 листопада до 10 грудня, окрім конкурсних стрічок, були представлені фільми-лауреати світових кінофестивалів.
Кожен показ супроводжувався тематичними дискусіями та обговореннями з правозахисниками, діячами культури і митцями для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному й державному рівнях.
На початку ХХ століття Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій не лише у вітчизняній, але й у світовій історії – голодомор.

1933-й рік...  Голодомор став національною трагедією. Її згубні демографічні, історико-культурні та соціально-економічні наслідки ми відчуваємо й понині.
По всій Україні в кожну четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.
З метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні у книгозбірнях  були проведені: мітинг реквієм «Запалена свіча» (Олексіївська с/б),години пам'яті «Пекельні цифри та слова у серці б’ють неначе молот» (Новомиколаївська с/б),«Коли горить свіча» (Веселівська с/б), «Минуле живе, допоки його пам’ятають» (Миколо-Бабанська с/б),«Голодомор 1932-1933рр. Трагедія українського народу» (Витязівська с/б),година спілкування «В руках, що виростили хліб, не залишили і зернини» (Кетрисанівська с/б №1),години скорботи «Незгасима свічка» (Cвердловська c/б), «Запалимо свічку» (Береславська с/б), «Не згасни свічко пам’яті» (Сугокліївська с/б),тематичний вечір «Свіча пам’яті»,історичні уроки в минуле «Попіл знищених стискає нам серця» (Федіївська с/б), «Україна в жаху заніміла, почувши правду про Голодомор» (Бобринківська с/б), інформаційна хвилина «День пам’яті жертв Голодомору» (МБ №2).
     Бібліотечними фахівцями організовано книжкові полички «Невиплакані сльози України» (Мирнівська с/б), «Дзвони памяті»( Кетрисанівська с/б №2),виставка-реквієм «Чорні крила голодомору» (РБ для дорослих),книжкові експозиції «Голодомор. Цифри та факти» (Новоградівська с/б), «Над білим  янголом скорботи» (МБ №1), «Голодомор – мовою фактів» (Верхньоінгульської с/б),викладки літератури «Пам'ять про скорботний 33 рік» (Червонозорівська с/б), «За убієнних на весь світ кричати  нам треба. Пам’ятати все про них» (Червонопільська с/б).


Працівники Бобринецькох районної бібліотеки для дорослих під час роботи шкільних таборів проводять низку різноманітних захоплюючих заходів та пропонують книжкові виставки, фотовиставки, виставки творчих робіт.
5.06.2015 року
відбулася година природи «У світі квіткової казки». Бібліотекар читальної зали познайомила гуртківців Будинку дитячої творчості з квітковим розмаїттям нашого краю. Діти із задоволенням оглянули фотовиставку квітів «Окраса нашого життя». А книга З.Мензатюк «Український квітник» викликала великий інтерес серед присутніх. Діти читали мініатюрні есе про квіти.
Зацікавили гуртківців і репродукції народної художниці України К.Білокур, яка в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи. Про те, що потрібно берегти природу, бібліотекар звернула увагу присутніх на «Червону книгу України» та книгу В.Собко «Стежинами Червоної книги». Закінчилась година природи розгадуванням загадок про квіти.
8.06.2015 року для вихованців Будинку дитячої творчості проведено мандрівку «Екологічними стежками». Захід проведено з метою навчити дітей правильно поводитись на природі, розвивати пам'ять, увагу, спостережливість та бережливе ставлення до природи. В ході заходу проведено конкурси, ігри, розгадувались загадки, учні пригадували прикмети, пов’язані з природними явищами.
На період літніх канікул в читальній залі бібліотеки учням запропоновано книжкову виставку «Нові книги на допомогу школярам». Тут розміщена література серій «Дитяча енциклопедія», «Знамениті українці», «100 знаменитих», «Це цікаво».


27 травня в районній бібліотеці для дорослих відбулася краєзнавча година «Кропивницький і наш край» з учнями 6-А класу НВК «Бобринецька гімназія ЗОШ №1»,присвячена 175-річниці від дня народження М.Л.Кропивницького.
Про роль М.Кропивницького в становленні і розвитку українського професійного театру розповіла бібліотекар читального залу В.Степанова.
Про життя Кропивницького пов’язане з Бобринцем учні дізналися з розповіді директора музею історії краю ім.М.Соленчука Р.Д.Кучугури. Вони мали змогу ознайомитись з фотоматеріалами з фондів музею.
Керівник літературної студії « Спадок» Н.Зеленська познайомила учнів з творчим доробком місцевих поетів Н.Рожкової та Г.Потапчук присвяченим М.Л.Кропивницькому. А викладка літератури,про життя і творчий шлях,дала змогу учням більше взнати про творчість видатного корифея.

Міжнародний день сім’ї  в районній дитячій бібліотеці

З нагоди Міжнародного дня сім’ї та з метою збагачення і закріплення знань дітей про особливості родинних взаємин, в районній дитячій бібліотеці відбулася бесіда «Я маю право на любов і ласку, на  ніжність, маю право на тепло».   
Учні 5 класу загальноосвітньої школи №5 мали змогу ознайомитись з правами дітей, висловити свої думки щодо збереження та зміцнення українських родин. Бесіда допомогла школярам розкрити поняття «батьківська домівка», «тепло батьківського дому», пояснити значення генеалогічного дерева сім’ї, уточнити поняття дітей про особливості зовнішності та внутрішнього світу людей старшого та похилого віку, життєву мудрість, розум, досвід.
Начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для дітей та молоді Єгорова Олена Анатоліївна наголосила, що саме з  сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, це те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.
Спеціаліст І категорії районного управління юстиції Дмитрян Ірина Ярославівна звернула увагу  на  законодавче закріплення поняття сім'ї, допомогла дітям визначити власне відношення кожного з них до своєї родини за допомогою плакатів  та в ігровій формі.
Бібліотекарі намагалися підтримати прагнення дітей бути люблячими та чуйними в сім’ї, керуватися совістю як внутрішньою етичною інстанцією.Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського, вперше в Кіровоградській області, з грудня 2014 по травень 2015 рр. проводить Програму читання «Кіровоградщина читає Хемінгуея», обравши для читання та обговорення роман Ернеста Хемінгуея «Прощавай, зброє!». Програма проводиться в рамках проекту «Вікно в Америку» за підтримки Посольства США в Україні.
    Мета даної Програми полягає у наголошенні важливості читання, об’єднанні громади шляхом обговорення питань, що порушується в книзі та реклами книги як поєднання читання і дозвілля.
    Програма «Кіровоградщина читає Хемінгуея» – це поштовх  до залучення молоді до читання, популяризація творчості одного з кращих авторів американської літератури, сприяння набуття навичок читання та вдосконалення знань англійської мови.
    Роман Е. Хемінгуея «Прощавай, зброє!» - це не просто класика американської літератури, він є частиною американського історичного уявлення. В ході реалізації Програми  школярі і студенти мають можливість познайомитися з його повним змістом, а також прочитати чи прослухати мовою оригіналу.
    Бобринецька районна бібліотека для дорослих взяла участь в реалізації програми читання «Кіровоградщина читає Хемінгуея». 28 квітня 2015 року в читальному залі для учнів 11-х класів ЗОШ №5 проведено урок-знайомство «Кохання в горнилі війни». Присутні переглянули відеоролик про творчий шлях письменника, вчитель зарубіжної літератури ЗОШ №5 Ніколенко Л.А. та учні ділилися враженнями, які справив на них роман Ернеста Хемінгуея «Прощавай, зброє!». Також  було переглянуто цікаві буктрейлери за романом «Прощавай, зброє!», виконані одинадцятикласниками. Це: Коваль Богдан (11-А),  Лупирь Єлизавета та Маціонова Юлія (11-А), Хомич Сергій та Стоян Дарія (11-А), Почкай Олена та Нужна Ірина (11-Б). Сердюк Вікторія (11-Б) за мотивами прочитанного написала есе. Всі, хто взяв участь в проведенні заходу, а також вчитель англійської мови Братко Н.В. та бажаючі отримали книги Ернеста Хемінгуея «Прощавай, зброє!» російською мовою та мовою оригіналу.


 

Найкращий читач - 2015

З метою розширення і поглиблення знань учнів про джерела походження книги, заохочення дітей до систематичного читання художньої та пізнавальної літератури в районній дитячій бібліотеці проведено II етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2015». Учасниками конкурсу стали переможці 1 етапу в міських та шкільних бібліотеках серед учнів 6 і 7 класів. Кожен учасник, проявляючи креативність та артистизм, розповідав про свою улюблену книгу і відповідав на запитання бібліотекаря, демонструючи розуміння тексту, вміння його аналізувати і загальну ерудицію. Конкурсанти приймали активну участь у вікторині та літературному лото. Головне завдання учасників було традиційним - тести, що давали можливість найкращим читачам продемонструвати і коло свого читання, і знання програмних літературних творів, сучасної української дитячої літератури і літератури рідного краю.
Переможцями Конкурсу стали  Маркушевський Антон учень 7 класу НВК «Бобринецької гімназії ЗОШ 1-111 ступенів №1 та Дьошина Єлизавета учениця 6 класу Бобринецької ЗОШ 1-111 ступенів №5, які захищатимуть честь району в обласному етапі конкурсу.
Хороші результати показали також шестикласники Гранкіна Єлизавета, Хуторнюк Олеся, Ковтуненко Олександра та семикласники Попова Дар’я, Фірлей Ірина, Левінська Ксеннія, Тесцов Євген, Дмитрян Артем та Пікульова Катерина.
Діти залишали бібліотеку з усвідомлення того, що читання книжок є запорукою успіху у навчанні, невід’ємною частиною самоосвіти і духовного самовдосконалення.Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Щорічно, навесні, у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, започаткований в 1993 році. Цього року його відкриття в районній дитячій бібліотеці відбулося 26 березня презентацією новинок дитячої літератури «"Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає". У цей день гостинна зала зібрала учнів 3-х та 4-х класів НВК «Бобринецької гімназії –ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» в дружнє, читацьке коло. Тому що всіх їх об’єднує велика любов до книги, а також чудова традиція щочетверга відвідувати бібліотеку.
Протягом Тижня діти брали участь у літературних ранках, конкурсах, презентаціях та оглядах книжкових виставок.  З метою підвищення суспільного значення ролі бібліотек у питаннях читання серед дітей та підлітків , як складового чинника духовної культури підростаючого покоління в районній дитячій бібліотеці проведено ряд заходів: Бібліотечний урок «Як народжується книга?», літературно - пізнавальну мандрівку «Твої перші журнали», презентацію книжкової виставки «Улюблені книги наших читачів», літературну вітальню «Мої перші  вірші».
Завершився тиждень дитячого читання  проведенням  ІІ туру  Всеукраїнського Конкурсу «Найкращий читач – 2015 року».

 

Кобзареві з нагоди 200-річчя

Бібліотеки району продовжують сплітати віночок пошани Кобзареві з нагоди 200-річчя від дня його народження. У книгозбірнях району організовано книжкові виставки, тематичні полички, куточки, це –  «Бринить струна Шевченківського заповіту» (Олексіївська с/б), «Слава Україні, гідність України, символ України» (Свердлівська с/б), «Шевченкові думи переживуть віки» (Кетрисанівська с/б), «Читаймо твори Т.Г. Шевченка» (Василівська с/б), «Вшановуємо Шевченка, бережемо його спадок» (МБ №2), «Тарас Шевченко – наша слава світова» (МБ №1), «Шевченко – співець українського народу» (Полум’янівська с/б, Свердлівська с/б), «Мій любий Тарасе» (Буховецька с/б), «Великий син українського народу» (Сугокліївська с/б), «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте» (Дібрівська с/б), «Свіча вічності» (Березівська с/б), «200-річний ювілей Кобзаря» (Витязівська доросла і дитяча с/б), «Шляхами великої долі» (Федіївська с/б), «Пророча сила поезії Шевченка» (Рощахівська с/б), «Тарасовими стежками» (Кіровська с/б), «Національний геній і пророк» (РБ для дорослих, Бобринківська с/б, Червонозорівська с/б), «Ім’я Т. Шевченка золотими літерами виписано в історію української культури» (Червонопільська с/б),«Шевченко: Доля.Муза. Слава» (Куйбишівська с/б), «Величне слово Шевченко» ( Червонопільська с/б), «Наш Кобзар» (Мирнівська с/б), “Світовий велич Кобзаря” (Павлогірківська с/б),”І мене в сім’ї великій,сім’ї вольній, новій,не забудьте пом’янути незлим тихим словом...” (Коржівська с/б).
Для більш глибокого та повного розуміння Т.Шевченка присутнім тематичного вечора «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережемо» був представлений літопис життя і творчості. Звучали вірші, розповіді про Шевченка-художника, поета, людину. На вечорі студентки 2  курсу Бобринецького СГТ представили свій проект « Шевченко-художник, Шевченко-поет»(міська б-ка №1).
З метою  сприяння вивченню молодим поколінням творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка у Свердловській сільській бібліотеці проведено тематичну бесіду « Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми збережем», в ході якої  учасники заходу мали нагоду ще раз згадати про великого Кобзаря, перегорнути деякі сторінки його життя, прислухатися до шевченківської думки та слова. Відвідувачі ознайомилися з книжковою виставкою «Память України, символ України, гідність України».
Бібліотекар Червонозорівської сільської бібліотеки проводячи конкурс знавців творчості Т.Г.Шевченка «Тарасів заповіт-облетів увесь світ», ставив за мету ознайомити читачів з життєписом великого сина українського народу, доторкнутися до спадщини, яку нам залишив поет, ознайомити з творами, в яких звучали його пророчі слова. У бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку “Ім’я Т.Г.Шевченка золотими літерами вписано в історію української культури”.
Також  відбувся конкурс дитячого малюнку «Уклін тобі,Тарасе,великий наш пророче», тематичний захід « Ми – нащадки Кобзаря», виховна година «Шлях Кобзаря – це шлях народу» зуміли розкрити велич і безсмертя українського поета, світового генія, неперевершеного майстра слова Т.Г.Шевченка та показати читачам красу його робіт та творів.
Кетрисанівська сільська бібліотека №1 спільно з сільським будинком культури провела вечір-вшанування «Великому Кобзареві присвячується», літературну годину « У вінок Кобзареві»,вікторину «Вічний, як народ», під такою назвою також організовано книжкову виставку – мета якої вшанування таланту поета,художника та людини.
Кетрисанівська сільська бібліотека №2 провела літературну годину «Шевченковими стежками» з учнями 3-4 класів. Для користувачів бібліотеки організовано книжкову виставку “ Велич Тарасового слова”.
У Верхнєінгульській сільській бібліотеці відбулися виховна година «Милий Кобзар» для учнів 4 класу, літературна година “ Кобзарева струна не вмирає”.
Літературне свято «Я до тебе Тарасе йду»  у Кіровській  сільській бібліотеці.
Учні Павлогірківської ЗОШ взяли участь у вечорі-вшанування «Про творчість Шевченка-поета, Шевченка-художника», ведучою якого була бібліотекар сільської бібліотеки.
У Полум’янівській сільській бібліотеці пройшли голосні читання «Кобзаря».
Для різних категорій читачів проведено бібліографічний огляд літератури « Уклін та шана Кобзарю» у Василівській бібліотеці.
«Вінок слави Кобзареві» під такою назвою пройшла літературна година у Миколо-Бабанській сільській бібліотеці. Діти розповідали вірші, співали пісні, переглянули відео-матеріали « Шевченко – художник». Також проведено конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка « Вічне слово Кобзаря».
З метою вшанування пам’яті видатного сина українського народу, геніального поета, художника, полум’яного борця за свободу і щастя народу проведено літературно-драматичну композицію «У майбуття із наймолодшими іде пророк зорі...»для учнів Червонопільської ЗОШ.
    Для учнів 2-4 класів ЗОШ №4 бібліотекар міської бібліотеки №2 проведено конкурс малюнка « Світ поезії Шевченка в кольорах». Кожна дитина намалювавши малюнок розповіла вірш Т.Г.Шевченка. З допомогою конкурсу діти з великою завзятістю, нагадали творчість великого поета.
    Бібліотечний урок «Великий син великого народу» відбувся у Буховецькій с/б. Колектив художньої самодіяльності виконав « Думи, мої», «Реве та стогне Дніпр широкий».
  Літературна вікторина « Знайомий і незнайомий Шевченко» та літературно-музична композиція «Хай славен буде у віках його безсмертний геній» відбулася для учнів Бобринківської ЗОШ. У бібліотеці діє книжкова виставка «Любий Тарасе».
У Рощахівській сільській бібліотеці проведено літературний вечір «Шевченкові думки переживуть віки» з учнями 6-8 класів.
Районна бібліотека для дорослих взяла участь у Всеукраїнському опитуванні, «…Знаю його, знаю!», присвяченому 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.
       Соціологічне дослідження показало, що всі респонденти знайомі з  творчістю Шевченка з дитинства. Багато з них знають  поезію Шевченка та змогли закінчити цитати з його віршів. Всі респонденти гордяться, що є земляками всесвітньо відомого поета.         
       У рік відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка для розкриття змісту його творчості пропонуємо в бібліотеках використовувати поряд з  традиційними формами роботи (літературно-музичні свята, конкурси читання віршів та конкурси малюнків, вікторини, книжкові та мистецькі виставки, літературно-музичні вечори,поетичні години)  і ті, що прийшли в бібліотеки недавно – презентації книг, відеопрезентації, Інтернет-вікторини, віртуальні подорожі  музеями Шевченка та ін.    
          Бібліотекам потрібно звернути особливу увагу на укомплектування бібліотечних фондів новими виданнями творів Т.Г.Шевченка, а також виданнями, що розкривають його життєвий шлях і творчу спадщину. При проведенні масових заходів, спрямованих на популяризацію творчості Великого Кобзаря, потрібно залучати читачів різних вікових категорій, підбирати цікавий і захоплюючий матеріал як з книжкового фонду так і з Інтернет-мережі, цікаві форми викладу.


 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Районний центр зайнятості | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню