Бібліотеки - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Бібліотеки

Соціально-гуманітарна сфера > Культура та туризм

Напередодні професійного свята Всеукраїнського Дня бібліотек у районній бібліотеці для дорослих зібралися на нараду бібліотечні працівники району.
Привітання із святом бібліотекарі отримали від начальника відділу культури та туризму Гребень Л.О., завідувача районної бібліотеки для дорослих Павелко Л.Є., завідувача районної дитячої бібліотеки Ткаченко Т.М., а також отримали працівники подяки від відділу культури районної державної адміністрації за досягнення в роботі.
Весело для присутніх провела вікторину «Це знають дорослі і діти – книжкова країна найкраща у світі» бібліотекар відділу обслуговування Степанова В.І.

По закінченню наради бібліотекарі почастувалися чаєм та солодощами,які надали голова районного споживчого товариства Татарова В.І. та голова районного профспілкового комітету працівників культури району Базилевич Л.І.

«Діти - наше майбутнє» під такою назвою в районній бібліотеці для дорослих 11 червня 2019 року було проведено соціально-виховну годину – спілкування для учнів оздоровчого табору Комунального закладу «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5» 2 класу. В ході якої старший інспектор Бобринецького районного сектору Держаної установи «Центр пробації» в Кіровограцькій області Ляховецький Ю. Л. обговорював з присутніми ситуації (на основі відомих мультсеріалів), які суперечать нормам закону та звернув увагу на відповідальність неповнолітніх за скоєні злочини, знущання над однолітками та ряд інших проблем.

«Вогонь злий і добрий» під такою назвою 6.06.19 р. була проведена екскурсія –застереження спільно з Районним відділом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Кіровоградській області. На заході начальник караулу ДПРЧ-24 СЦЗ старший лейтенант Гедзюк С.В. та рядовий пожежний рятувальник Чорний М.С. розповіли дітям оздоровчого табору Комунального закладу «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5» 3 класів, про техніку безпеки поводження з вогнем в літку та як поводитись під час пожежі. Також ознайомили з рятувальною технікою та спецодягом.

04.06.19 р. в районній бібліотеці для дорослих відбулась інформаційна година «Знай. Пам'ятай. Не порушуй» за участі інспектора ювенальної превенції Бобринецького відділу поліції Таран М.О., яка розповіла дітям оздоровчого табору Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» 4 класу про вирішення їх повсякденних проблем без загрози оточуючим та власному життю. Наголошуючи, що кожне, навіть випадкове порушення, не залишиться без покарання.

03.06.19 р. в районній бібліотеці для дорослих відбулися пізнавальні години «Подорож в країну права» з дітьми оздоровчих таборів Комунального закладу «Бобринецьке навчально - виховне об'єднання «Навчально - виховний комплекс» Гімназія - загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №1» 2-3 класів та Комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5» 6-7 класів. Ці заходи проходили з участю начальника Бюро правової допомоги Ніколаєнком Д.В. Дітям було запропоновано перегляд мультфільмів правової тематики, після якого вони прийняли активну участь у обговоренні своїх прав та обов’язків.

31.05.19 р. в районній бібліотеці для дорослих провели бесіду-обговорення «Ти і Закон» з юнаками, які перебувають в конфлікті з законом. Ткаченко Ю.М. начальник Бобринецького районного сектору філії Держаної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області, Горецька Н.Є. начальник служби у справах дітей Бобринецької міської ради та Трушкін О.А. начальник відділу соціальної роботи районного центру служби у справах сім'ї, дітей та молоді РДА привітали дітей з Міжнародним днем захисту дітей та  пригостили морозивом.

« Життєві принципи. Правила. Закон» таку назву мала правова година проведена 29.05.19 р. у районній бібліотеці для дорослих. На захід були запрошені учні КЗ «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5» 8-го класу та класний керівник Ніколенко Л.А.. Також на заході був присутній начальник відділу Бобринецького бюро правової допомоги Ніколаєнко Д.В.. Захід проходив у дискусійній формі, діти активно обговорювали запропоновані ситуації взяті з життя та наполегливо відстоювали свою думку.

23.05.19 р. районна бібліотека для дорослих прийняла участь в обласній акції «Мов фенікс, з попелу, воскресло слово» провівши годину пам’яті з учнями 8 класу КЗ «Бобринецького НВО» присвячену 250-річчю з дня народження І.П. Котляревського. Захід пройшов за слідуючим планом:
1. Вступне слово бібліотекаря про творчість письменника;
2. Віртуальна екскурсія на батьківщину І.Котляревського м. Полтаву. (Відео ролик «Іван Котляревський. Українська література в іменах»);
3. Огляд літератури про письменника (спогади, вислови, та ін.)

17 травня 2019 р. в Районній бібліотеці для дорослих відбулася презентація книги відомого журналіста та письменника Віктора Рога під назвою «Ієрархія національних пріоритеті». Зі слів автора, дана книга про Україну, про її національну перспективу, а також про національні пріоритети, про шлях становлення і розбудови нашої нації. На цей захід були запрошені студенти Бобринецького коледжу ім.В. Порика. Зустріч відбувалася в дискусійній формі,підіймалися гострі теми сьогодення. На згадку про зустріч автор подарував бібліотеці декілька своїх книг.

Книгоманія – 2019


29 березня 2019 року
в Бобринецькій районній дитячій бібліотеці відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2019». Цього року участь в конкурсі брали учні 7 класів району, а саме переможці І етапу Благодатненської, Веселівської, Кетрисанівської, Чарівнянської, загальноосвітніх шкіл, Береславської, Златопільської, Рощахівської, Сугокліївської, Червонопільської сільських бібліотек та Витязівської сільської дитячої бібліотеки. Учасники оцінювалися за ведення Читацького Щоденника та публічний виступ про прочитану книгу. Додаткові бали надавалися за вікторину «Літературний лабіринт» та пости в соціальних мережах. Приємно вразили презентовані книгоманами твори: Г. Касдепке «Зачіпки детектива Нишпорки», Й. Ягелло «Щоденник Черепушки», О.Сайко «Новенька», О. Колінько «Шпалереон», Іан Вайброу «Піратська книга Малого Вовчика» та ін. Учасники конкурсу мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутувати про улюблені книжки. І найголовніше — важливо що кожна прочитана книжка стала для дитини захопливою подорожжю у цікавий та новий світ.
Переможцем ІІ районного етапу став учень Сугокліївської ЗШ та активний читач сільської бібліотеки Алеян Давіт. Змістовними та оригінальними, на думку журі, були виступи Кравець Анастасії та Стеценко Анастасії. Вдало та цікаво демонстрували свої враження від прочитаних книг Жигалова Ольга, Жученя Ольга, Савенко Софія, Хоміна Яна, Осипенко Руслана, Литвиненко Олександр та Єремейчук Євгенія.
Дякуємо дітям, батькам, вчителям, бібліотекарям за організацію та участь в конкурсі.

На історико-патріотичну годину «Небесній Сотні шана і молитви наші» в районну бібліотеку для дорослих завітали студенти І курсу(трактористи) ПТУ № 32 з викладачем Мокрою Г.В.. В ході заходу присутні згадали всіх тих,хто боровся за честь, правду і гідність та переглянули документальний фільм «ЧМІЛЬ «Герой»(український фермер)».

23 січня 2019 року в районній бібліотеці для дорослих була проведена історико –патріотична година «Соборна мати Україна - одна на всіх як оберіг».На захід завітали учні 8 класу СШ №5 з викладачем Л.А.Ніколенко,учням розповідали про нелегкий шлях, який пройшла Україна в боротьбі за прагнення жити в одній соборній державі,а доповнював
розповідь документальний фільм «Злука. День соборності України (з
циклу Перемоги України)» .
Також з дітьми відбулася бесіда «Павло Чубинський – творець
Державного Гімну» присвячена до 180 річчя з дня народження П.Чубинського. Учні ознайомились з життєвим шляхом П.Чубинського, його заслугами перед суспільством  і історією написання його доленосного вірша «Ще не вмерла Україна»,що став Державним Гімном України.

Родами славна та минувшиною багата Миколо-Бабанка.

Сьогодні, 12 грудня, в Бобринецькій  районної дитячій бібліотеці, відбулася чергова презентація культурно-туристичного буклету «Родами славна та минувшиною багата Миколо-Бабанка», виданого за сприяння відділу культури та туризму РДА, Миколо-Бабанської сільської ради та ГО «Мистецька Бобринеччина». З нагоди краєзнавчого свята,  голова районної державної адміністрації Тертичний Олег Васильович, привітав присутніх з виданням п’ятого  буклету циклу «Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм», наголосив на необхідності продовження роботи з збереження культурної та історичної  пам’яті району. Начальник відділу культури та туризму Гребень Лариса Олександрівна звернула увагу присутніх на зміст буклету, його унікальність та виказала слова подяки всім, хто долучився до його створення. Запрошені історики та краєзнавці Лашкул Георгій Олексійович та Різанов Микола Станіславович поділилися своїми роздумами про  події далекої минувшини  Миколо-Бабанки і висловили надію на подальший розвиток  території  та її благоустрій. Голова сільської ради Карась Олена Анатоліївна, з теплом та щирістю, презентувала друковане видання про своє багате історією та династіями село. Присутні бібліотекарі району радо вітали вокальний ансамбль «Світанок» Миколо-Бабанської сільської ради  та Адамчука Миколу Анатолійовича, які подарували присутнім чудові українські пісні та гарний настрій. Тож, кожна сільська територія отримала примірник буклету, що стане пізнавальним порадником, як дітям так і дорослим.

Всеукраїнський тиждень права в Бобринецькій районній дитячій бібліотеці

З метою підвищення рівня правової культури дітей, інформованості молоді про їхні конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації та захисту в бібліотеці відбувся правовий дайджест «Великий дім – держава, лад у ньому – закон», на якому були присутні студенти Бобринецького коледжу ім.В.Порика БНАУ. Начальний Бобринецького бюро правової допомоги Ніколаєнко Денис Володимирович   розповів молоді про права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України, адже дуже часто наші повсякденні вчинки мають правові наслідки. Життєві приклади, конкретні ситуації які розглядалися під час зустрічі змусили замислитись студентів над необхідністю знати закони нашої країни та вміти їх застосовувати.   Головний спеціаліст відділу державної реєстрації головного територіального управління в Кіровоградській області Ісакова Надія Юріївна ознайомила студентів з процедурою створення та реєстрації підприємства та наголосила, що провести державну реєстрацію юридичної особи потрібно  в державного реєстратора за місцезнаходженням майбутньої юридичної особи.
Зустріч пройшла цікаво, змістовно і, головне, засвідчила небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.
Про пілотні проекти Міністерства юстиції, бібліотекарям району розповіла, начальник Бобринецького районного відділу актів цивільного стану головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області Синьогуб Ірина Юріївна.

Діти вдячні за безпеку солдату

КЗ "Бобринецька районна дитяча бібліотека"  взяв активну участь в інформаційній кампанії  "Дякую захисникам" організованій  Бобринецьким районним військовим комісаріатом, в період з 26 листопада по 6 грудня.  Творчий конкурс проводиться за темами "Малюнок на фронт", "Лист герою", "Тато на фронті повинен знати, що я його люблю", "Ми - діти, майбутнє яких Ви захищаєте".  До бібліотеки надійшло біля 100 робіт від читачів Кетрисанівської, Новоградівської, Благодатненської, Береславської, Червонопільської, Олексіївської, Веселівської сільських бібліотек та дітей міста.  Всі роботи передано до Бобринецького військового комісаріату. Переможців нагороджено грамотами організаторів конкурсу.

11.12.18 р.  в районній бібліотеці для дорослих відбулася виховна година «Молодь і Закон», на яку завітали студенти Бобринецького коледжу ім.В.Порика БНАУ. Вони були ознайомлені з правовою літературою яка є у фонді бібліотеки та отримали змістовні відповіді на всі свої запитання від начальника Бобринецького бюро правової допомоги Д.В. Ніколаєнка.

В районній бібліотеці для дорослих відбулася виховна година моралі «Ні СНІДу скажи-здоров’я своє бережи» з участю голови Бобринецької районної організації товариства Червоного Хреста України Усатої О.В.,яка розповіла учням 9-А класу ЗОШ №5 про те,як попередити це захворювання,своєчасно виявити та підтримувати життєдіяльність.Учні з цікавістю приймали участь у вікторині та переглянули відео.

 До Дня Незалежності в районній бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку «Україна моя –пишна квітка планети», на якій представлена література з історії України, матеріали про державну символіку та творчість українців від найдавніших часів до сьогодення.
   Заслуговує на увагу й викладка літератури, на якій користувачам  пропонується література із серій: «Невідома Україна» та «Знамениті українці». А тематична полиця «Проект «Україна» - галерея  національних героїв» розкриває перед читачами дивовижний світ життя і творчості відомих українців, які ввійшли в історію нашої країни.

Культура України багата своєю історичною спадщиною, а також природними чудесами. По всій території країни можна знайти пам'ятники культури України – це і середньовічні замки, і культові споруди IX-XIII століть, а також маєтки та пам’ятки природи. З учнями 5 класу ЗОШ №5 та вихованцями районного Будинку дитячої творчості проведено інтернет-подорож «Місця України, які варто відвідати». Подорожуючи різними областями нашої країни, уяву присутніх вразили шедеври фортець, замків, палаців, природні заповідники, озера, водоспади. Учні ділилися своїми враженнями від поїздок цими чудовими місцями.  

В межах оздоровчого літнього табору та клубу за інтересами «Правова планета» для учнів 4-5 класів ЗОШ №5 проведено правові мандри «Подорож країною Закону». Керівник Бобринецького бюро правової допомоги  Ніколаєнко  Д. В. пояснив дітям, які саме права закріплені в Конвенції про права дитини, разом з відомими казковими героями вони здійснили подорож до країни Права. Переглядаючи уривки з мультфільмів відомих казок учні згадували права, які були порушені, та обов’язки, які не виконувалися героями.

11 червня 2018 року бібліотекарем відділу обслуговування районної бібліотеки для дорослих Єрьоміною Н.В. для учнів 6 –х класів Загальноосвітньої школи 1-111 ступенів №5 проведено інтелектуальний марафон  «Всезнайка». В ході якого учням запропоновано різнопланові завдання: «Най- най», «Чи вірите ви.що…?», «Питання з секретом», «Всяка всячина в загадках», «Кольорові питання», «Самий – самий» та інші. Цікавими стали для учнів питання на теми : «Птахи», «Риби», «Звірі», та завдання  на кмітливість, а також  завдання для тих, хто в дитинстві любив казочки і книжечки.

Також в цей день з учнями 4 – А,4- Б класів  НВК «Бобринецька ЗОШ-Гімназія №1»  проведено літературну мандрівку «Подорож у казку».
Із задоволенням діти здійснили незвичайну подорож казковим всесвітом, де взяли участь в літературних іграх, за уривками казок відгадували їх назви, розгадували загадки, відповідали на питання різноманітних вікторин та завдань.

07.06.2018 5-А клас НВК «Бобринецька ЗОШ-Гімназія №1» відвідав районну бібліотеку для дорослих. Бібліотекар читального залу розповіла учням про поетичну студію «Спадок»,ознайомила з поезією земляків та зробила огляд новинок літератури,які порекомендувала прочитати влітку. В результаті четверо дітей записалися до бібліотеки.

«Шлях книги до читача»  таку назву мала екскурсія до бібліотеки, яку провела бібліотекар читального залу В.Степанова для учнів 2 класу СШ№5.Діти ознайомились з книжковим фондом бібліотеки, історією книгодрукування та шляхом, який проходить книга перш ніж потрапити до читача. В результаті семеро дітей записалось до бібліотеки.

Літо! Початок літніх канікул!

4 червня 2018 року  в районній бібліотеці для дорослих в рамках заходів літнього оздоровчого табору  проведено інтелектуальну гру «Казковий калейдоскоп».
Казка – це дитинство людства і його мудрість. Добра мудра казка,яку із задоволенням слухають і діти, і дорослі.
Мета інтелектуальної гри в ігровій формі розвивати пам’ять , кмітливість, увагу,мислення,вміння передавати свої думки  та  бажання читати.
Під час гри учні  пригадуючи  казки та мультфільми, відгадували загадки,пісеньки казкових героїв, за допомогою названих предметів відгадували назви казок  та їх персонажів, а також  залюбки вони впоралися  й з іншими завданнями.
Дуже весело пройшла гра  «Крокодил» ,де  учні за допомогою  рухів  відгадували  запропонованих птахів та тварин.
Зустріч завершили грою  «Добрих побажань».

КНИГОМАНІЯ-2018


11 квітня 2018 року в районній дитячій бібліотеці відбувся І районний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2018». Цього року учасниками конкурсу стали учні 6-7 класів, читачі Кетрисанівської, Златопільської, Веселівської, Витязівської, Рощахівської, Новоградівської, Сугокліївської, Василівської, Благодатненської, Кривоносівської, Береславської  сільських бібліотек Бобринецького району.
На святі були присутні начальник відділу культури та туризму РДА Гребень Л.О., бібліотекарі сільських бібліотек району. Учасники рекламували членам журі свої улюблені книги, давали відповіді на тестові завдання та проявляли власну креативність та винахідливість. Серед учнів 6 класів перемогу в І етапі та звання «Суперчитач району» отримав учень Сугокліївської загальноосвітньої школи Алеян Давіт. В номінації 7 класів звання найкращого читача району виборола учениця Благодатненської загальноосвітньої школи Хмелик Тетяна. Переможці нагороджені почесними дипломами Конкурсу та 25 квітня візьмуть участь в IІ обласному етапі в м.Кропивницький.

Боротьба за здоровий та гармонійний розвиток дітей та юнацтва  є важливою сферою уваги нашого суспільства.
В Україні здоров”я  людини  розглядається  як одне з найголовніших немайнових благ. Статею 3 Конституції України здоров”я  людини, як і її життя,особиста честь і гідність, недоторканість та безпека, визначено найвищою соціальною цінністю.
Кожен з нас несе частку особистої відповідальності за своє здоров”я, та  за здоров”я  всього людства.
Матінкою природою нам  даровано життя, на протязі якого ми набуваємо цілий ряд шкідливих звичок,які шкодять нашому здоров”ю,а під час і несуть загрозу життю.
Однією з них є тютюнопаління, що несе велику загрозу суспільству.
В читальному залі районної бібліотеки для дорослих бібліотекарем по роботі з юнацтвом  Єрьоміною Н.В. проведено  зустріч – диспут «Паління: мода чи хвороба» для студентів сільськогосподарського технікуму імені В.Порика з сімейним лікарем  Цікорським  А.С.
Лікар ознайомив присутніх з історією виникнення, про шкідливий вплив на людину тютюнопаління,про те,що воно стало епідемією, що несе велику загрозу майбутнім поколінням.
До даної теми організовано книжкову виставку «Кинь курити – будь здоровим».

Природа створила все, щоб людина була щасливою. Яскраве сонце, чисту воду,свіже повітря… і нас  людей – сильних,здорових,розумних.
Ми переконливо можемо сказати,що життя-це безцінний дар,воно дароване  нам раз. Один мудрець сказав: « За гроші можна купити ліжко,але не сон, знання,але не розум,їжу ,але не апетит,приємність,але  не щастя, ліки , але не здоров’я.»
Здоров’я – найбільша людська цінність Без здоров’я  немає щастя.
З метою виховання у молоді здорового способу життя, формування вміння володіти собою, в читальному залі районної бібліотеки для дорослих бібліотекарем Єрьоміною Н.В. проведено профілактичну бесіду -  зустріч
«Здоров’я – це скарб,цінуй його» для студентів  1-А групи ВППР сільськогосподарського технікуму ім.В.Порика з сімейним лікарем Нечай Г.І.
Лікар розповіла про всі аспекти здорового способу життя. Наголосила,що важливо вчасно задуматися, чи варто розмінювати своє здоров’я на цигарку. пляшку, шприц, лікарняне ліжко.
Радість щастя молоді – це здоров’я, краса,мудрість, кохання, в якому не повинно бути місця шкідливим звичкам – наркотикам,алкоголізму, тютюнопалінню.
Будьте здорові!!!

10 травня 2017 року на черговому засіданні  літературної студії  «Спадок»  бібліотекар читального залу В. Степанова ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Україна на шляху до Європи», звернула увагу членів літературної студії на центри європейської інформації, що забезпечують доступ громадян до інформаційних ресурсів. Студійцям також було запропоновано відео «Мандруємо Європою», підготовлене зав. відділом обслуговування Л. Тищенко.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

Відповідно до плану роботи департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації на 2017 рік та  з метою просування читання як необхідної передумови розвитку інформаційної культури юної особистості в сучасному суспільстві в районній дитячій бібліотеці, з 20 березня по 2 квітня,  проходить Всеукраїнській тиждень дитячого читання. Відкриття Тижня розпочалося з літературного свята «Чит@й та світ пізнавай» та виставкою книг за читацькими формулярами «Ми прочитали. Сподобалось! Прочитай і ти!». До книгозбірні завітали учні 1-4 класів загальноосвітньої школи №4, які поділились своїми враженнями про прочитані книги сучасних українських письменників, розгадували листи від літературних героїв, грали в ігри та здійснили захоплюючу подорож бібліотечними лабіринтами. Діти подарували бібліотеці креативні закладини для дитячих книг виготовлені власними руками. Всі присутні  отримали гарний настрій та масу позитивної книжкової енергії.


ШКОЛЯРІ СПІЛКУВАЛИСЯ ІЗ ДЕМОБІЛІЗОВАНИМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМИ


16 лютого
2017 року в районній дитячій бібліотеці у рамках національно-патріотичного виховання відбулася зустріч учнів КЗ “НВК “Гімназія – ЗШ І-ІІІ ст. № 1” з демобілізованими учасниками бойових дій.
Так, у ході роботи Клубу цікавих зустрічей, школярі поспілкувалися із воїнами-інтернаціоналістами: Миколою Тосіком та Миколою Бондаренком, а також із учасником антитерористичної операції на сході України Олександром Зороляком.
Сам захід був приурочений двом подіям: Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та прийдешньому Дню Героїв Небесної Сотні.
Відвідала зустріч й поспілкувалася із школярами також керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова.
Звертаючись до учнів Галина Юріївна акцентувала увагу на жертовності пам’ятних дат. Адже дані пам’ятні дні покликані нагадувати нам про ту ціну, яку віддали, як воїни-інтернаціоналісти, так й Герої Небесної Сотні, коли виконували свій громадянський та військовий обов’язок.
У свою чергу колишні військові під час зустрічі розповіли про свій бойовий шлях, особливості сучасного озброєння, обмундирування, що зараз використовується у зоні АТО.
Також, гості продемонстрували учням навчальну зброю, яка зібрана членами районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану.

«Герої не вмирають – їх імена лишаються в віках». Під такою назвою в районній бібліотеці для дорослих з метою вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, виховання патріотизму серед підростаючого покоління проведено зустріч-реквієм учнів 10-11 класів ЗОШ №5 з начальником Бобринецького об’єднаного Управління Пенсійного фонду Синьогубом А.М., побратимом Віктора Чміленка та учасником Євромайдану.
Майдан став символом боротьби за свободу й оновлення країни. І за цю боротьбу, за краще майбутнє всієї України Герої Небесної Сотні віддали найцінніше – своє життя. Серед них і наш земляк Віктор Чміленко, якому посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
В ході зустрічі учні прослухали розповідь Андрія Михайловича про події на Майдані, переглянули відеосюжети, світлини лютневих подій в Києві.  Старшокласники продекламували вірші в пам'ять Небесної Сотні. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. На закінчення заходу під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» прозвучала «Молитва за Україну».

«Українській дитині – українську книгу»

Протягом останніх десятиліть у зв’язку з об’єктивними та суб’єктивними причинами політичного, соціального та економічного характеру книга в Україні значною мірою втратила свою роль, внаслідок чого стрімко знижується рівень освіченості, культури, духовності суспільства. Протягом останніх п’яти років випуск вітчизняної видавничої продукції становить близько однієї книги на рік на одну особу. В Кіровоградській області цей показник складає менше ніж ½ книги на особу.
В рамках обласної «Програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки»
, з метою відродження соціального значення книги та читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини, створення сприятливих умов для розвитку місцевої видавничої галузі та системи інформування про вітчизняну та місцеву видавничу продукцію, популяризації української книги та читання, організації співробітництва районної дитячої бібліотеки з шкільними навчальними закладами щодо формування інформаційної компетентності та читацької культури дітей та юнацтва, завідувачем РДБ з учнями загальноосвітньої школи №4 проведено презентацію нових надходжень книжкової продукції під гаслом «Українській дитині – українську книгу» Завідувач дитячої бібліотеки звернула  увагу дітей на твори класиків української літератури, сучасну дитяча проза, видання рубрик «Планета Чудасія» та «Українській дитині» та книги виготовлені на замовлення Державного комітету телебачення та радіомовлення України  за програмою «Українська книга».
Учні залюбки переглядали кольорові ілюстрації до дитячих видань, знайомились з книгами сучасних українських письменників, зокрема І.Андрусяка, братів Капранових, В.Рутківського, Л.Пронь, М.Савки, З. Мензатюк, Т.Майданович, Н Булах, Г.Ткачук, Д.Чередниченко та ін..


З метою гідного вшанування загиблих від геноциду Українського народу, вчиненого тоталітарним сталінським режимом в районній дитячій бібліотеці відбулася бесіда біля книжкової виставки «Голодомор 1932-33 рр.». Виставка висвітлює трагічні події в історії українського народу, що призвели до драми 30-х років. Бібліотекар показала етапи розгортання злочину Голодомору-геноциду, форми української державності, породжені лютневою революцією 1917 року, ранній період українізації 20-х років в Українській Соціалістичній Радянській Республіці , розвиток серед населення України національного патріотизму. Виставка не залишила читачів бібліотеки байдужими до жахів і страждань, перенесених українським народом та переконала в необхідності виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять.

День Гідності та Свободи


21 листопада 2016 року в районній дитячій бібліотеці, з метою гідного вшанування громадянської мужності учасників подій Революції Гідності у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей та у зв'язку з відзначенням у 2016 році Дня Гідності та Свободи, в рамках Клубу цікавих зустрічей, відбулась виховна година з учасниками лютневих подій на Майдані Незалежності О.С.Цокаловим та А.М. Синьогубом «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей». Учні професійно-технічного училища №32 переглянули фільм про загиблого Героя України В. Чміленка  «День незалежності», виказали свої політичні погляди, поділились думками щодо майбутнього України та ролі окремо взятої особистості в долі держави. Учні доводили думку, що гідність - це мудрість тримати себе в руках, вона єднає дух і тіло, бо в її основі - непорочність і чистота душі.
На завершення О.С. Цокалов наголосив, що майбутнє України великою мірою залежить від молоді та подарував учням прапор та тризуб України.

На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які повністю не усвідомлюють загрози, що може чекати їх у віртуальному просторі.
З метою допомогти захистити дітей від насильства та небезпек віртуального світу та навчити правилам безпечного поводження у світовій мережі в районній бібліотеці для дорослих з учнями 6-А класу ЗОШ №5 проведено урок-застереження «Насильство в мережі Інтернет». За допомогою мультимедійної презентації, спілкування, вправ, кросворду, переглянувши скрайбінг "Безпечний Інтернет", діти виявилипозитивні і негативні наслідки Інтернету, отримали знання, завдяки  яким зможуть безпечно користуватися Інтернетом та розкрити всі можливості, які він дарує.

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню