Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ

Операція «Урожай» триває


У рамках виконання плану заходів операції «Урожай», затвердженого розпорядженням ГУ ДФС у Кіровоградській області від 20.05.2019 №232-р «Про організацію проведення операції «Урожай», відокремленими управліннями ГУ ДФС в Кіровоградській області проводиться робота по відпрацюванню громадян – одноосібників, які обробляють значні площі землі без державної реєстрації підприємницької діяльності.
Головним управлінням ДФС в області проведено у Бобринецькому районі документальну позапланову виїзну перевірку громадянина, який одноосібно обробляє земельні частки (паї) площею понад 50га, в результаті якої встановлено здійснення підприємницької діяльності на постійній основі без державної реєстрації. За результатами перевірки на порушника складено протокол про адміністративне правопорушення відповідно до ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення та направлено для розгляду до суду. В ході судового розгляду 15.07.2019 року особу визнано винною та накладено адмінштраф у сумі 17,0тис.гривень

До уваги жителів Бобринецького району!


Бобринецька ДПІ Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що 31 липня 2019 року є останнім терміном сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування за 2018 рік.


Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 16.07.2019

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 24.06.2019

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 18.06.2019

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 10.06.2019

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 31.10.2018

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 24.09.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 17.09.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 10.09.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 20.08.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 26.07.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 25.07.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 17.07.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області на 09.07.2018 р.

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області


Фахівцями підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби забезпечено до бюджету понад 23 млн гривень
25.06.2018
Протягом січня-травня 2018 року органами ДФС області проведено 170 перевірок, що на 92 перевірки менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 106 – планові та позапланові документальні перевірки і 64 – фактичних. Результати 154 з них уже узгоджено з суб’єктами господарювання, які підлягали контрольним заходам.
З початку цього року порушникам норм Податкового кодексу України донараховано 191,7 млн грн грошових зобов’язань, які підлягають погашенню. Це на 165,1 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року (тоді вказана сума становила 26,6 млн гривень).
«Завдяки концентрації на перевірках найбільш ризикових платників та операцій, загальний вклад підрозділів аудиту обласного управління фіскальної служби до бюджету за п»ять місяців 2018 року становить 23,2 млн гривень. Це на 11,2 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року», - зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Сергій Тертичний.
Кіровоградщина: за січень-травень 2018 року на сервіс «Пульс»
надійшло 7 звернень
25.06.2018
Протягом січня - травня 2018 року до сервісу „Пульс” (податковий напрямок) надійшло 7 звернень, з яких 2 звернення – до Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо перерахування сум єдиного внеску, 2 звернення – до Голованівського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо наявності у підприємства податкового боргу і щодо роботи органів ДФС, 2 звернення - до ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо проведення перевірки на закриття підприємницької діяльності та щодо системи електронного адміністрування ПДВ та 1 звернення – до Олександрійського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо звітності та реєстрації накладних.
Питання, порушені заявниками, Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до ІДД ДФС України.
З кіровоградськими фіскалами проведено 274 профілактичних заходи щодо недопущення корупційних дій
25.06.2018
За результатами оперативно-службової діяльності відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області за січень-травень 2018 року проведено 274 профілактичних заходи (лекції, виступи, бесіди) в структурних підрозділах ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.
З початку цього року відділом внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області проведено 22 перевірки відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області.
За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено  10 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень.
У січні-травні поточного року до правоохоронних органів направлено два матеріали перевірки та зареєстровано два кримінальних провадження у сфері службової діяльності.
За участю співробітників відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Кіровоградській області ГУ ДФС в області з початку цього року викрито факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до державного бюджету донараховано 15,2 млн гривень.
Ставки податку на нерухомість, які діятимуть у наступному році, обговорили за «круглим столом»
25.06.2018
У п’ятницю, 15 червня ц.р., за ініціативи громадських об’єднань Кіровоградщини, та за участі, серед інших, фахівців Головного управління ДФС у Кіровоградській області, відбулося засідання «круглого столу». Темою зустрічі стало обговорення розмірів ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2019 рік.
Так, висловити своє бачення даного питання прийшли представники Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців, Кіровоградської регіональної Торгово-промислової палати, Асоціації платників податків у Кіровоградській області, Кіровоградського обласного відділення УСПП тощо.
Приводом для зустрічі стало оприлюднення міською радою міста Кропивницького проекту рішення про встановлення на 2019 рік ставок із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Присутні обговорили економічні наслідки затвердження такого рішення, а також висловили пропозиції щодо його змісту.
Кіровоградщина: за рахунок погашення податкового боргу до бюджету надійшло понад 28 млн гривень
25.06.2018
Протягом січня-травня 2018 року до зведеного бюджету за рахунок погашення податкового боргу надійшло 28,1 млн грн, в тому числі до державного бюджету – 22,6 млн грн та до місцевих бюджетів – 5,5 млн  гривень.
Загальна сума податкового боргу станом на 1 червня 2018 року до бюджетів усіх рівнів по Кіровоградській області становить 888 млн грн, у тому числі до державного бюджету – майже 731 млн гривень. При цьому, борг підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, складає 139,4 млн грн або 15,7% від загальної суми заборгованості.
З метою оперативного та повного погашення заборгованості суб’єктів господарювання з податків і зборів, фахівцями обласного управління фіскальної служби вживаються усі передбачені чинним законодавством заходи. Зокрема, з початку 2018 року описано у податкову заставу майно боржників на суму 13,4 млн гривень. Від реалізації майна, яке перебувало у податковій заставі, до бюджетів усіх рівнів надійшло 262,2 тис. гривень.
Крім того, протягом п’яти місяців цього року зусиллями фахівців ГУ ДФС у Кіровоградській області скорочено борг зі сплати єдиного соціального внеску на 11,8 млн гривень. Загалом же станом на 1 червня 2018 року борг з ЄСВ склав 60,2 млн гривень.
За продаж алкоголю та тютюну неповнолітнім на Кіровоградщині анульовано 6 ліцензій
25.06.2018
Протягом січня-травня 2018 року за порушення вимог щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, анульовано 5 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 1 ліцензію на право здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами.
З початку цього року місцеві бюджети Кіровоградщини отримали 5 млн 621,8 тис. грн плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, доведений індикатив виконано на 109,4 відсотків. Лише у травні надійшло понад мільйон гривень.
Протягом поточного року фіскальною службою області кіровоградським платникам видано 1579 ліцензій на право роздрібної торгівлі підакцизною продукцією. Зокрема, на реалізацію алкоголю підприємці отримали 873 ліцензії, тютюнових виробів – 706. У той же час анульовано 212 ліцензій та призупинено 63.
Інформація про діючі ліцензії знаходиться у відкритому доступі та постійно оновлюється на субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області за посиланням:http://kr.sfs.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy/.
На Кіровоградщині за незаконну «підакцизну» торгівлю застосовано понад один мільйон гривень фінансових санкцій
25.06.2018
Протягом січня-травня 2018 року за результатами контрольно-перевірочної роботи та на підставі матеріалів правоохоронних та інших контролюючих органів до суб’єктів господарювання регіону, що здійснюють діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, застосовано 1,1 млн грн фінансових санкцій.
За результатами заходів, спрямованих на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 76 фактичних перевірок, за результатами яких застосовано 865,2 тис. грн фінансових санкцій. Найбільші суми сплачено за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 370 тис. гривень; за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 170 тис. грн; за зберігання алкогольних напоїв немаркованими марками акцизного податку, або з підробленими марками акцизного податку – 102 тис. грн та за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 68 тис. гривень.
Крім того, за неподання та несвоєчасне подання звітності по виробництву та обігу алкогольних напоїв нараховано 68 тис. грн фінансових санкцій.
На підставі матеріалів, отриманих від ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до 9 суб’єктів господарювання застосовано 139,2 тис. грн штрафів.
Юристи фіскальної служби Кіровоградщини довели у судах обґрунтованість донарахованих податкових зобов’язань на майже 24 млн гривень
25.06.2018
Протягом січня-травня 2018 року юридичною службою органів ДФС Кіровоградської області здійснювалось супроводження 1534 справ різних категорій (з урахуванням позовів минулих років) на загальну суму 3,6 млрд гривень.
За результатами їх розгляду повністю або частково на користь органів ГУ ДФС у Кіровоградській області винесено 115 рішень на суму 50,5 млн грн, що становить більше 80 відсотків від загальної кількості винесених рішень та більше 80 відсотків від їх загальної суми.
Серед адміністративних справ за позовами платників податків до територіальних органів ДФС Кіровоградської області  більшу частину складають справи про визнання недійсними/нечинними податкових повідомлень – рішень. Так, у січні-травні 2018 року судами розглянуто 58 таких справ на 31,1 млн гривень, на користь територіальних органів ДФС Кіровоградської області прийнято 42 рішення (більше 70 відс.) на суму 23,8 млн гривень.
З початку року платникам Кіровоградщини повернули понад 565 мільйонів гривень ПДВ
25.06.2018
Протягом січня-травня 2018 року суб’єктам господарювання регіону відшкодовано на розрахункові рахунки 565,1 млн грн ПДВ, що на 148,4 млн грн більше, ніж за цей же період 2017 року. Тоді платники отримали 416,7 млн грн податку на додану вартість.
При цьому загальна сума ПДВ, заявлена до відшкодування на розрахункові рахунки платників податку з початку поточного року складає 646,2 млн гривень. Це на 249 млн грн або 61,4 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Як зазначає заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова, показники збільшення повернення податку свідчать про ефективне запровадження Електронного реєстру відшкодування ПДВ. Загалом в ДФС значну увагу приділяють переведенню всіх процесів між платниками податків та працівниками служби в режим он-лайн. Адже це унеможливлює будь-який особистий контакт і є запорукою уникнення корупційних складових.
Рішення про встановлення місцевих податків та зборів надсилаються місцевими радами до контролюючих органів не пізніше 1 липня
25.06.2018
Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що відповідно до вимог п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2017 № 483 «Про затвердження форми типових рішень про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» визначено форму рішень для окремих податків.
Копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня його прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів, але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них.
Зведена інформація про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях розміщується на офіційному веб-порталі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

БОБРИНЕЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ДОЛИНСЬКОЇ ОДПІ ПОВІДОМЛЯЄ:

Починають оподатковувати доходи з депозитів
25.06.2014 23:58
З 1 липня змінюється порядок оподаткування пасивних доходів
Законом України від 27 березня 2014 року №1166-VІІ „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” із внесеними змінами до нього (далі – Закон №1166-VII), встановлено особливий порядок оподаткування пасивних доходів, зокрема дивідендів, процентів, роялті, інвестиційних доходів. Зазначені доходи оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб за прогресивною шкалою: 15%, 20%, 25% в залежності від суми отриманих доходів.
Не підлягатимуть оподаткуванню проценти, в тому числі нараховані за депозитами, у сумі, що не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених законом на 1 січня звітного податкового року (тобто у 2014 році — 20706 грн.).
Протягом звітного місяця вищезазначені пасивні доходи оподатковуватимуться податковим агентом під час кожного нарахування (виплати) за ставкою 15%.
При цьому банківська установа не здійснює утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів, а податок сплачується фізичною особою самостійно за результатами подання річної податкової декларації. Банківська установа під час нарахування та виплати процентів фізичній особі виконує функцію податкового агента лише в частині подання контролюючим органам податкового розрахунку за ф. 1ДФ, з відображенням доходу у вигляді процентів під ознакою доходу «110».
За підсумками звітного (податкового) року одержувач таких доходів повинен буде до 1 травня наступного року подати до податкового органу за місцем своєї реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, в якій здійснити річний перерахунок оподаткування доходів, оподаткувавши отримані з 1 липня 2014 року вищезазначені доходи (окрім дивідендів) за ставками 15%, 20%, 25% в залежності від суми отриманих доходів.
Вищезазначений порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів (окрім дивідендів) застосовується з 1 липня 2014 року. Тобто, нараховані до 01.07.2014 р. платнику податку доходи у вигляді процентів, роялті, інвестиційного прибутку (незалежно від дати їх виплати) не включатимуться до перерахунку загального річного оподатковуваного доходу за 2014 рік.
Дивіденди у вищезазначеному порядку оподатковуватимуться з 1 січня 2015 року та не підлягають перерахунку за підсумками 2014 року.

Підприємці-єдинники під час відпустки не платять єдиний податок
06.07.2014  

Платники єдиного податку І і ІІ груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. Про це зазначено у п.295.5 статті 295 Податкового кодексу України.
Аналогічно, не сплачують податок і у період хвороби, що триває більше 30 календарних днів та підтверджується копією листка непрацездатності.
Для того, щоб не сплачувати єдиний податок у період відпустки (або тимчасової непрацездатності), потрібно подати до органу Міндоходів заяву у довільній формі.  Окремого терміну подання заяви для таких платників не передбачено. Так, своїм правом на відпустку вже скористались 111 «спрощенців», які перебувають на обліку Бобринецькій ОДПІ. Ще 2 підприємці написали заяву про припинення діяльності у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.
Фахівці  ОДПІ рекомендують подавати заяву на щорічну відпустку заздалегідь, а заяву на період тимчасової втрати працездатності – одразу після закінчення лікарняного із обов’язковим поданням копії листка непрацездатності.
Зауважимо, у разі якщо єдиний податок вже сплачений авансом, його можна зарахувати у рахунок майбутніх платежів, відповідно до пункту 295.6 Податкового кодексу. Про це треба вказати у заяві, яка подається до органу Міндоходів.
Водночас платники єдиного податку І і ІІ груп є платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки та хвороби. Тобто, єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків.
Важлива відмінність:  якщо під час відпустки (або лікарняного) приватний підприємець отримає дохід, то йому доведеться сплатити єдиний податок, оскільки отримання коштів є підтвердженням ведення діяльності.
За додатковою інформацією звертайтесь до Центу обслуговування споживачів за адресою м. Бобринець, вул. Луначарського 187.
Подання декларації у разі відмови від застосування спрощеної системи оподаткування
19.06.2014 07:34

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим звітним кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (за умови відсутності непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України).
Зазначену заяву потрібно подати до органу доходів і зборів за місцем реєстрації не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року). Відповідно, з наступного кварталу (року) фізична особа-підприємець-платник єдиного податку першої або другої групи переходить на сплату інших податків і зборів та зобов’язаний подати податкову декларацію за податковий (звітний) квартал, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування, з наростаючим підсумком з початку року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу або протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Порядок відмови від спрощеної системи оподаткування визначений положеннями статті 298 Податкового кодексу України, терміни подання вказаних податкових декларацій визначені пп.49.18.2. та 49.18.3 п. 49.18 ст.49 цього Кодексу.

Особливості обчислення та сплати податку на нерухоме майно фізичними особами
08.07.2014 06:57
Особливості обчислення та сплати податку на нерухоме майно фізичними особами
Податковим кодексом України (далі — Податковий кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості, в тому числі його частка, а базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток.
Водночас пунктом 265.4 ст.265 Податкового кодексу передбачено пільги зі сплати податку, пп. 265.4.1 якого встановлено, що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи — платника податку, зменшується: на 120 м² для квартири/квартир незалежно від їх кількості; на 250 м² для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості; на 370 м² для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
Водночас пільги зі сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Контролюючими органами у 2013 р. надсилалися повідомлення-запрошення власникам житлової нерухомості за місцем їх проживання (реєстрації) про звірку кількості об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів житлової площі таких об’єктів.
Власникам об’єктів житлової нерухомості на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості надавалося право до 31.12.2013 р. (включно) звернутися до контролюючого органу за місцем проживання щодо проведення такої звірки.
Водночас чинним законодавством не передбачено відповідальності платників податків за непроведення звірки.
Проте у разі нездійснення громадянами зазначеної звірки наявні дані в контролюючих органах щодо кількості об’єктів житлової нерухомості та розмірів житлової площі таких об’єктів вважатимуться правильними й відповідно до них буде розраховано податок.
Контролюючі органи надсилають платникам податку за місцем їх податкової адреси податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити до 1 липня року, що настає за базовим податковим періодом, тобто за 2013 рік до 1 липня 2014 року.
Сплатити податок фізичні ососби зобовязані протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Статтею 126 Податкового кодексу передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Якщо громадянин не може сплатити одразу всю суму податку на нерухоме майно, то він може звернутися до контролюючого органу для отримання розстрочення.
Підставою для розстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платника податків є надання ним достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 р. № 1235.
Враховуючи те, що з 1 квітня 2014 року Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до ст. 265 Податкового кодексу України, зокрема, слова «житлова площа» замінені словами «загальна площа», обчислення сум податку за 2014 рік відбудеться до 1 липня 2015 року, виходячи з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки, з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).
Оподаткування доходів фізичних осіб: зміни з 01 липня 2014 року
08.07.2014 06:55
Оподаткування доходів фізичних осіб: зміни з 01 липня 2014 року.
Прийняття Закону України від 27.03.2014 № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» передбачає такі зміни з 1 липня 2014 року.
Зокрема, заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами оподатковуватиметься по старому за ставками:
- 15 відсотків бази оподаткування (загальний відсоток) та 17 відсотків (якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року).
Також, встановлюється прогресивна шкала оподаткування податком на доходи фізичних осіб пасивних доходів, а саме: дивідендів, відсотків, роялті, інвестиційного прибутку, з обов’язковим проведенням річного перерахунку нарахованого (утриманого) податку за ставками:
- 15 відсотків – якщо база оподаткування звітного податкового року не перевищує 204 прожиткових мінімуми (станом на 01.01.14 – 248 472 грн.);
- 20 відсотків – якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 204 прожиткових мінімуми, але не перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення (у 2014 році дохід від 248,473 тис. грн. до 482,328 тис. грн.);
- 25 відсотків – якщо база оподаткування звітного податкового року перевищує 396 прожиткових мінімумів, до суми такого перевищення (у 2014 році дохід понад 482,329 тис. грн.).
Також законом запроваджено оподаткування суми пенсії або довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно з законом, якщо її розмір перевищує 10000 грн. на міcяць, - у частині такого перевищеня.
Ваше право на звернення!
08.07.2014 06:54

З якими питаннями можна звертатися на гарячу лінію «Пульс»?
Зателефонувавши на інтерактивний сервіс «Пульс» за номером (044) 284-00-07, абонент має можливість отримати інформацію щодо:
- протиправних дій працівників у ході проведення перевірки суб`єкта господарювання;
- недоліків у роботі органів Міндоходів, а саме: некоректне спілкування працівників з клієнтами щодо отримання довідок, щодо роботи ЦОПП, щодо режиму і порядку роботи податкової інспекції тощо;
- проблем при реєстрації чи поновлення платником ПДВ;
- проблем при поданні звітності;
- корупційних дій;
- інших неправомірних дій або бездіяльності працівників Міністерства доходів і зборів.
Інформація приймається працівниками сервісу з понеділка по п`ятницю з 8:00 до 20:00, а у неробочий час можна залишити її на інтерактивний відповідач.
Інформація негайно передається для опрацювання і результати її розгляду повідомляються невідкладно або протягом 1-3 робочих дні.

Інформація Бобринецького відділення Долинської ОДПІ  ГУ Міндоходів у Кіровоградській області для розміщення у ЗМІ
05.02.2014р
До уваги платників податків!
Бобринецьке відділення Долиснкьої ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області  інформує, що, відповідно до норм Податкового кодексу України, з 1 січня 2014 року в Україні стартувала щорічна кампанія декларування доходів громадян, яка буде тривати до 1 травня 2014 року.
Декларацію про майновий стан та доходи можна подати до податкової інспекції за місцем реєстрації або прозвітувати в електронному вигляді. Для цього необхідно мати ключ цифрового підпису, який можна отримати в  Бобринецькому відділенні Болинської ОДПІ Головному управлінні Міндоходів в області за адресою: м.Бобринець, вул.Луначарського 187а.     
Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:
• отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;
• отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
• отримання іноземних доходів.
Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:

виключно від податкових агентів;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
17.02.2014р
Міндоходів виносить на публічне обговорення Концепцію реформи декларування доходів громадян
Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області запрошує громадськість долучитися до обговорення  концепції реформи декларування доходів громадян.
Міністерство  пропонує до обговорення не готовий законопроект, а  концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.
Звичайно, що процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн. фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні. Ми повинні разом обрати критерії для обмеження кола громадян, які подаватимуть декларації.
По-друге, потребує досконалого аналізу один з основоположних принципів реформи - необхідність подання «разової декларації».
Ці та інші елементи реформи Міндоходів закликає громадськість разом проаналізувати, щоб сконструювати найбільш оптимальну для України  модель декларування доходів.
Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива  з точки зору боротьби   з тіньовою економікою та корупцією.  Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.
Міндоходів очікує, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.
Запевняємо, що Міністерство доходів і зборів зробить усе необхідне, щоб зробити процес  декларування максимально простим і зручним для громадян. Наразі опрацьовуються варіанти попереднього заповнення декларацій, розробляються спрощені форми декларації, йде робота над уніфікацією її з іншою  звітністю, а також над розширенням можливостей електронного декларування.
Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь!
Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.

20.02.2014р
Формувати податкову звітність відтепер можна в Електронному кабінеті
На веб-порталі Міністерства доходів і зборів розпочав свою роботу новий онлайновий сервіс – Електронний кабінет платника податків.
Відтепер кожний платник має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце, в якому фіксуватиметься вся інформація про його розрахунки з бюджетом. Працювати в кабінеті можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.
Так, у своєму Електронному кабінеті платник зможе підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу ж отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності податкова звітність подаватиметься одним пакетом, тобто декларація з усіма додатками.
Крім того, можливості сервісу дозволяють платникам переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року. Про граничні терміни подання документів та сплати податків нагадає „Календар платника”, в якому автоматично кольором позначаються подані документи та ті, терміни яких наближаються.
Увійти до Електронного кабінету можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням „Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису.
З детальною інструкцією щодо роботи Електронного кабінету можна ознайомитися на його головній сторінці, в якій покроково розписані етапи роботи з системою.
Крім того, отримати консультацію щодо функціонування сервісу можна за  тел. (044) 323-01-11, 067-555-01-11, 066-555-01-11.

22.02.2014р
З 1 січня 2014року спрощено процедуру відшкодування податку на додану вартість сумлінним платникам
З 1 січня 2014 року підприємства з позитивною податковою історією отримають можливість проходити прискорену процедуру відшкодування ПДВ. Для них термін камеральної перевірки, що є обов’язковим елементом процедури,  буде скорочено з 20 до 5 днів. А отже загальний термін відшкодування ПДВ складе всього 11 робочих днів.
Міністерство доходів і зборів підготувало проект наказу, яким визначається порядок та критерії, за якими суб’єкти господарювання потраплять до цієї категорії.
Зокрема, право на отримання «позитивного» статусу матимуть платники ПДВ, які протягом останніх трьох років декларували суми бюджетного відшкодування, забезпечують своєчасне подання звітності та не мали випадків анулювання реєстрації платника ПДВ.
Окрім цього, такі суб’єкти господарювання мають регулярно подавати звітність, не перебувати у процедурі банкрутства, не мати податкового боргу та платити своїм найманим працівникам щонайменше дві з половиною мінімальних зарплати.
У Головному управлінні Міндоходів у Кіровоградській області очікують, що виокремлення підприємств з позитивною податковою історією сприятиме спрощенню адміністрування податків для сумлінних платників та підвищенню ефективності системи відшкодування ПДВ в цілому.

24.02.2014р
Міндоходів не перевірятиме малий та середній бізнес у 2014 році
Міністерством доходів і зборів України прийнято рішення про продовження у наступному році мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу.  Про це зазначив під час зустрічі з бізнесом Міністр Олександр Клименко.
Також у відомстві запевняють, що у новому році і надалі проводитиметься робота над дерегуляцією та спрощенням податкових і митних процедур для підприємців.
Зокрема, з 2014 року підприємці, що працюють на спрощеній системі оподаткування, отримають можливість ведення в електронному вигляді книг обліку доходів і  витрат. Це дозволить автоматично,  на  підставі даних  книги  подавати податкову звітність в режимі  онлайн. Окрім цього, з 1 січня підприємці - «спрощенці»  першими зможуть оцінити переваги такої новації як сервіс електронних перевірок.  Ця процедура дозволить проводити аудит бухгалтерської звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності.  З 2015 року цю можливість отримають всі представники малого та середнього бізнесу, а з 2016 року – й інші платники податків.
27.02.2014
При реєстрації платником ПДВ Свідоцтво видаватися не буде
З 1 січня 2014 р. із Податкового кодексу України передбачається  виключення такого поняття, як свідоцтво  платника  ПДВ,  а  отже і при  реєстрації особи  платником ПДВ Свідоцтво видаватися не буде.
Інформація про реєстрацію нового платника ПДВ (або її анулювання) буде вноситися тільки до Реєстру платників податку.
Документально підтвердити статус платника ПДВ можна буде за допомогою витягу з Реєстру платників ПДВ. Даний витяг органи Міндоходів  зобов'язані будуть  надати  на  запит  платника  ПДВ протягом двох робочих днів безкоштовно й безумовно.
У разі зміни даних про платника податку, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника податку, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платник ПДВ повинен подати заяву протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника податку або виникли інші підстави для перереєстрації.
Вищезазначені зміни передбачені у пункті 37 (щодо змін до статті 183 розділу V Податкового кодексу України) Закону України від 24.10.2013 р. № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

03/03/2014
Іноземні доходи фізичних осіб - обов’язкові для декларування
У разі отримання громадянином України доходів з іноземних джерел, такому громадянину слід зазначені доходи включити до загального річного оподаткованого доходу, задекларувати такі доходи в річній податковій декларації та сплатити податок на доходи фізичних осіб в розмірі 15% (17%)  від суми отриманого доходу
Річну Декларацію про майновий стан і доходи, одержані громадянами у 2013 році, слід подати до територіального органу Міндоходів за місцем своєї прописки до 1 травня 2014 року за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 р. №793.
У разі якщо на території України діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування з країною отримання іноземних доходів, то платник податку може зменшити суму нарахованого у річній податковій декларації податку на доходи фізичних осіб на суму податків, сплачених за кордоном. При цьому сума такого зменшення не може перевищувати суму податку, розраховану із суми загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній державі, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом та іншими законами.
Порядок оподаткування іноземних доходів встановлений пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

07/03/2014
Кіровоградськими міндоходівцями вилучено підакцизних товарів на суму понад 4 мільйони гривень
За два місяці проведення спецоперації „Акциз – 2014” оперативники ГУ Міндоходів у Кіровоградській області вилучили  з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму 4 мільйони 229 тисяч гривень.
Так, наприкінці січня у ході проведення негласних слідчих дій, працівники Головного управління Міндоходів в області затримали вантажівку, яка перевозила тютюнові вироби. В ході проведення обшуку у багажному відсіку та в причепі даного транспортного засобу виявлено та вилучено 458 тисяч пачок цигарок контрабандного походження на суму понад чотири мільйони. Вирішується питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Загалом, з початку року з незаконного обігу  вилучено 79,5 далл лікеро-горілчаних  виробів, 20,7 далл спирту та 467 тисяч пачок тютюнових виробів.
„Широкомасштабна операція „Акциз-2014” була розпочата 24 січня поточного року для активізації боротьби з розповсюдженням фальсифікованої та недоброякісної продукції на території нашої країни. Оперативники Міндоходів Кіровоградщини активно долучилися до неї – для збереження життя і здоров’я жителів області”, – зазначив в.о. начальника ГУ Міндоходів в області Сергій Колотуха.

11/03/2014
Місцеві бюджети області отримали понад 248 мільйонів гривень
Протягом перших двох місяців цього року до місцевих бюджетів області надійшло 248,6 млн. грн., що майже на 3,8 млн. грн. більше, ніж за цей же період минулого року.
Суттєво збільшили сплату податків до місцевих бюджетів суб’єкти господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування, ті, які здійснюють спеціальне використання природних ресурсів та податкові агенти з податку на доходи фізичних осіб.
„Нормальне функціонування місцевих громад регіону сьогодні залежить від якості аналітичної роботи та взаємодії між органами доходів і зборів та місцевою владою. Тому ми плануємо продовжити практику створення і функціонування спільних робочих груп, проведення засідань, нарад та семінарів,” – зазначив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Сергій Колотуха.

13/03/2014
На Кіровоградщині сільськогосподарські товаровиробники поповнили бюджет майже на 1,5 млн. грн.
З початку року до місцевих бюджетів області перераховано 1 мільйон 495 тисяч гривень фіксованого сільськогосподарського податку, що відповідає надходженням минулого року.
На обліку в органах доходів і зборів Кіровоградської області перебуває біля трьох тисяч суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування у сфері сільського господарства.
«Сільськогосподарські товаровиробники прагнуть отримати статус платника ФСП, оскільки тоді вони не сплачують податок на прибуток, земельний податок, збори за спеціальне використання води, провадження деяких видів підприємницької діяльності. Це значно спрощує ведення бізнесу в аграрному секторі, що у свою чергу сприяє його розвитку та процвітанню. Ми це розуміємо, тому готові надати будь-яку фахову підтримку сільськогосподарським підприємствам щодо переходу та роботи на спрощеній системі”, – звернув увагу в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Сергій Колотуха.

До місцевих бюджетів Кіровоградщини надійшло понад 163 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб
12.03.2014

З початку цього року до місцевих скарбниць області перераховано 163,1 млн. грн. податку. Це на 1,5 відсотків або 2,4 мільйона більше, ніж за січень-лютий 2013 р.
Одним з резервів збільшення надходжень цього податку є легалізація трудових відносин. Так, лише за перші два місяці року органами доходів і зборів області виявлено 37 неоформлених працівників.
„Ми намагаємося донести до кожного жителя області, що нелегальна зайнятість – це, насамперед, соціальна проблема. Від цього розуміння прямо залежить результативність роботи у цьому напрямку”, - зазначив в.о. начальника обласного управління Міндоходів Сергій Колотуха.


За спеціальне використання води платники Кіровоградщини перерахували понад 6 мільйонів гривень
12.03.2014

Протягом перших двох місяців цього року бізнесмени регіону сплатили 6,4 млн. грн. збору, що на 7 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року. Ця сума була розподілена порівну між державним та місцевими бюджетами.
Платниками збору за спеціальне використання води є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності – як юридичні особи, так і підприємці. У Кіровоградській області їх налічується більше 1800 осіб.
„Ми постійно проводимо роботу щодо виявлення та залучення до оподаткування бізнесменів, які у своїй виробничій діяльності використовують водні ресурси. Для цього проводяться регулярні звірки з органами дозвільної системи щодо виданих документів на право їх використання”, - зауважив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Сергій Колотуха.


Антикорупційний сервіс Міндоходів „Пульс” продовжує працювати
12.03.2014

Саме завдяки цьому сервісу клієнти органів Міндоходів Кіровоградщини, в тому числі і суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, вирішують проблемні питання, які виникають у веденні бізнесу та під час спілкування із службовими особами відомства.
Так, з початку цього року до сервісу „Пульс” надійшло 66 (в тому числі 13 повторних) звернень щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників органів Міндоходів Кіровоградської області. Більшість дзвінків стосувалися проблем, які виникають при подачі звітності та реєстрації податкових накладних (майже 60 відсотків).
Станом на 01.03.14 всі звернення опрацьовані та про результати розгляду повідомлено заявникам. Нагадуємо, номер цілодобової телефонної лінії „Пульс” для клієнтів податкової і митниці: (044) 284-00-07.


Новий сервіс Міндоходів допоможе уникнути помилок в електронній звітності
12.03.2014

Міністерством доходів і зборів України впроваджено нову послугу для платників податків, яка дозволить уникнути помилок при формуванні податкової звітності.
Специфіка роботи сервісу полягає у своєчасному виявленні наявних помилок у наданій звітності та можливості їх виправлення без застосування фінансових санкцій.
Так, надіслана платником декларація з податку на додану вартість одразу ж проходить арифметичний контроль та співставлення даних з наявною інформацією у базах Міндоходів. У разі виявлення під час звірки ризиків, вони одразу ж формуються в електронне повідомлення та надсилаються платнику для самостійного коригування податкової звітності.
За словами фахівців Міндоходів, такий обмін інформацією сприяє зниженню податкового тиску на платника податків та поліпшенню партнерських відносин з легальним бізнесом.   


14 березня 2014 року - граничний строк сплати авансових платежів з ПДФО
12.03.2014

Фізичні особи–підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховують самостійно. Розмір таких платежів повинен становити не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах). Авансові платежі сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу у терміни до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада (пп.177.5.1 п.177.5 ст. 177 Податкового кодексу України).
Таким чином, 14 березня 2014 року є граничним днем сплати підприємцями авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб.
Водночас, у разі зменшення суми отриманого доходу за попередній квартал поточного року більш ніж на 20 відсотків у порівнянні з розрахунковою сумою доходу на такий квартал, платник податку має право зменшити суму авансового платежу, що підлягає сплаті у наступний строк, встановлений пп.177.5.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, визначено ст.177 ПКУ.


Спадок або дарунок, отриманий від батьків, не оподатковується
12.03.2014

Статтею 174 Податкового кодексу України встановлено однаковий порядок оподаткування для доходу, отриманого у спадщину та доходу, отриманого  як дарунок від фізичних осіб.
Порядок оподаткування цих доходів залежить від ступеня споріднення із спадкодавцем або дарувальником.
Так, якщо Ви отримали спадщину або дарунок від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість отриманої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб.
Фізична особа, яка отримує спадщину або дарунок від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, сплачує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості отриманого.
Відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету, є громадяни, які отримали у спадщину або дарунок майно, грошові кошти, майнові чи немайнові права.
Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.


Способи подання декларації про доходи і майновий стан
12.03.2014

Подавати  податкову  декларацію  про майновий стан і доходи до  органів Міндоходів громадянин може за вибором у три способи: в електронній формі з дотриманням умови реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством; надсилати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; особисто платником або уповноваженою на це особою.
При цьому поштове відправлення слід здійснити відповідно до граничного терміну подання річної декларації для громадян - 20 квітня 2014 року, а при поданні в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому минає такий граничний термін тобто 30 квітня 2014 року.
В електронній формі громадяни можуть подати податкову декларацію до контролюючих органів засобами електронної пошти через Інформаційний портал Міндоходів. Для того щоб подати  податкову декларацію в електронній формі у режимі реального часу платнику податків необхідно отримати електронний цифровий підпис, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів. В Кіровоградській області його представництва працюють в центрах обслуговування платників у Кіровограді та Олександрії. Також для подання декларації „електронкою” слід завантажити із сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення "Програмний комплекс користувача ЦСК". Встановити програмне забезпечення на персональний комп'ютер та виконати необхідні налаштування допоможе інструкція користувача. І на останок необхідно авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа та розпочати роботу.

Обчислення ЄСВ для виплат, які нараховуються більше як за один календарний місяць
12.03.2014


Відповідно до частини другої ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» базою нарахування ЄСВ для осіб, які працюють у сільському господарстві, зайняті на сезонних роботах, виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, та інших осіб, які отримують, зокрема, дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, є сума, що визначається шляхом ділення, зокрема, доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які він нарахований.
Якщо виконання робіт розпочато в одному місяці (наприклад у січні), а закінчується в іншому (лютому), то в такому разі слід зробити розбивку за фактично відпрацьованими  днями у місяці.
ЄСВ у відповідному розмірі нараховується на суму, що визначається шляхом ділення доходу (у межах максимальної величини, на яку нараховується ЄСВ), виплаченого за результатами  таких  робіт, на кількість днів у січні та  лютому.
У разі якщо відпрацьовано декілька повних місяців, суму нарахованого доходу слід ділити рівними частинами на кількість відпрацьованих місяців.

Інформація Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області для розміщення на веб-сайті

У ході проведення операції „Акциз-2014” кіровоградськими міндоходівцями вилучено підакцизних товарів на суму понад 4 мільйони гривень
04.03.2014
За два місяці проведення спецоперації „Акциз - 2014” оперативники ГУ Міндоходів у Кіровоградській області вилучили  з незаконного обігу підакцизних товарів на загальну суму 4 мільйони 229 тисяч гривень.
Так, наприкінці січня у ході проведення негласних слідчих дій, працівники Головного управління Міндоходів в області затримали  вантажівку, яка перевозила тютюнові вироби. В ході проведення обшуку у багажному відсіку та в причепі даного транспортного засобу виявлено та вилучено 458 тисяч пачок цигарок контрабандного походження на суму понад чотири мільйони. Вирішується питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності.
Загалом, з початку року з незаконного обігу  вилучено 79,5 далл лікеро-горілчаних  виробів, 20,7 далл спирту та 467 тисяч пачок тютюнових виробів.
„Широкомасштабна операція „Акциз-2014” була розпочата 24 січня поточного року для активізації боротьби з розповсюдженням фальсифікованої та недоброякісної продукції на території нашої країни. Оперативники Міндоходів Кіровоградщини активно долучилися до неї – для збереження життя і здоров’я жителів області”, - зазначив в.о. начальника ГУ Міндоходів в області Сергій Колотуха.
Місцеві бюджети області  отримали понад 248 мільйонів гривень
04.03.2014
Протягом перших двох місяців цього року до місцевих бюджетів області надійшло 248,6 млн.грн., що майже на 3,8 млн.грн. більше, ніж за цей же період минулого року.
Суттєво збільшили сплату податків до місцевих бюджетів суб’єкти господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування, ті, які здійснюють спеціальне використання природних ресурсів та податкові агенти з податку на доходи фізичних осіб.
„Нормальне функціонування місцевих громад регіону сьогодні залежить від якості аналітичної роботи та взаємодії між органами доходів і зборів та місцевою владою. Тому ми плануємо продовжити практику створення і функціонування спільних робочих груп, проведення засідань, нарад та семінарів,” – зазначив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Сергій Колотуха.

На Кіровоградщині сільськогосподарські товаровиробники поповнили бюджет майже на 1,5 млн.грн.
04.03.2014
З початку року до місцевих бюджетів області перераховано 1 мільйон 495 тисяч гривень фіксованого сільськогосподарського податку, що відповідає надходженням минулого року.
На обліку в органах доходів і зборів Кіровоградської області перебуває біля трьох тисяч суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування у сфері сільського господарства.
«Сільськогосподарські товаровиробники прагнуть отримати статус платника ФСП, оскільки тоді вони не сплачують податок на прибуток, земельний податок, збори за спеціальне використання води, провадження деяких видів підприємницької діяльності. Це значно спрощує ведення бізнесу в аграрному секторі, що у свою чергу сприяє його розвитку та процвітанню. Ми це розуміємо, тому готові надати будь-яку фахову підтримку сільськогосподарським підприємствам щодо переходу та роботи на спрощеній системі”, -  звернув увагу в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Сергій Колотуха.

Податкова поверне частину коштів, витрачених на лікування
04.03.2014
У разі оплати деяких медичних послуг громадяни, які отримують заробітну плату, мають право на отримання податкової знижки. Перелік таких послуг визначено у статті 166 Податкового кодексу України.
Зокрема, таким правом можуть скористатися громадяни, які протягом 2013 року оплатили послуги з надання репродуктивних технологій, в межах третини доходу в вигляді заробітної плати за звітний рік.
Повернути частину грошей можуть також інваліди, які сплатили за послуги з реабілітації протезно-ортопедичними підприємствами, реабілітаційними установами, надані такому платнику податку або його дитині-інваліду в розмірах, що не перекриваються виплатами з фондів загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.
Для отримання податкової знижки на лікування громадянам необхідно до кінця 2014 року звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації (приписки)  з підтверджуючими документами про понесені витрати та заповнити декларацію про майновий стан і доходи.

Іноземні доходи фізичних осіб - обов’язкові для декларування
04.03.2014
У разі отримання громадянином України доходів з іноземних джерел, такому громадянину слід зазначені доходи включити до загального річного оподаткованого доходу, задекларувати такі доходи в річній податковій декларації та сплатити податок на доходи фізичних осіб в розмірі 15% (17%)  від суми отриманого доходу
Річну Декларацію про майновий стан і доходи, одержані громадянами у 2013 році, слід подати до територіального органу Міндоходів за місцем своєї прописки до 1 травня 2014 року за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 р. №793.
У разі якщо на території України діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування з країною отримання іноземних доходів, то платник податку може зменшити суму нарахованого у річній податковій декларації податку на доходи фізичних осіб на суму податків, сплачених за кордоном. При цьому сума такого зменшення не може перевищувати суму податку, розраховану із суми загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Порядок оподаткування іноземних доходів встановлений пунктом 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.
Подати податкову звітність можна через "Електронний кабінет"
04.03.2014
Головне управління Міндоходів у Кіровоградській області нагадує, що з  1 січня 2014 року на веб-порталі  Міндоходів працює електронний сервіс "Електронний кабінет платника податків", з якого будь-який платник податків, який має відповідні ключі електронного цифрового підпису та укладений договір з податковою інспекцією про визнання електронних документів, має змогу має змогу: підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків), користуватися Податковим календарем.
Увійти до Електронного кабінету можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням “Електронний кабінет платника податків” на порталі Міндоходів (minrd.gov.ua) шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого ключа, отримати його можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів. На сьогодні у Кіровоградській області працює 2 таких пункти в Кіровоградській та Олександрійській ОДПІ.
Суму податку на нерухоме майно, визначену до сплати, можна уточнити
04.03.2014
Громадяни, які мають у власності житлове нерухоме майно, яке підлягає оподаткуванню, до 1 липня 2014 року отримають відповідне повідомлення-рішення від органів Міндоходів щодо сплати податку на нерухомість. Визначати суму податку буде орган Міндоходів, на території якого проживає фізична особа, тобто за місцем його реєстрації за паспортними даними.
В податковому повідомленні-рішенні буде зазначено суму податку та відповідні платіжні реквізити органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової нерухомості, на які слід буде сплатити податок.
Якщо повідомлення на сплату податку вже одержано, але платник не згоден із визначеною сумою, він також може звернутися до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) та провести звірку на підставі оригіналів документів, зокрема документів про право власності на житлові об'єкти. Якщо будуть виявлені розбіжності даних контролюючого органу та даних платника, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надішле такому платникові нове податкове повідомлення-рішення із уточненою сумою податку.
Жителі сільської місцевості зможуть сплачувати податок через каси сільських (селищних) рад за квитанцією про прийняття податків і зборів.
Сплачені фізичними особами суми податку у 2013 році можна буде повернути, або зарахувати в рахунок сплати цього податку в 2014 році. Для цього їм слід звернутися з відповідною заявою до органу Міндоходів за місцем проживання (прописки).
Роз‘яснює Міндоходів: термін дії свідоцтв платників єдиного податку
04.03.2014
Як відомо, з 1 січня 2014 року новоствореним фізичним особам – підприємцям, а також підприємцям, які працюють на загальній системі оподаткування та бажають працювати на спрощеній системі оподаткування, свідоцтва платника єдиного податку не видаються. Відповідні законодавчі зміни передбачені Законом України від 24.10.13 року №657 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників та удосконалення деяких положень».
Замість свідоцтва такий платник може за бажанням безкоштовно отримати витяг з Реєстру платників єдиного податку. Діятиме витяг до внесення змін до Реєстру.
Разом з цим, свідоцтва платника єдиного податку, отримані фізичними особами – підприємцями до 1 січня 2014 року є діючими і у 2014 році та підтверджують перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності до отримання ним витягу з Реєстру платників єдиного податку.
Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку. Тому,  у разі отримання витягу з Реєстру платників єдиного податку та/або при відмові від спрощеної системи оподаткування він підлягає обов’язковому поверненню контролюючому органу, який видавав таке свідоцтво.
Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області

Інформація ГУ Міндоходів у Кіровоградській області для розміщення на веб-сайті


„Cпрощенці” Кіровоградщини  поповнили казну майже на  100 мільйонів гривень
14.01.2014
Протягом минулого року бізнесмени області перерахували до місцевих бюджетів 99 млн.грн. єдиного податку, що в порівнянні з 2012 роком на 21,8 мільйона (28,3%) більше.
Слід зазначити, що левову частку сум сплачено фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування. Їх в Кіровоградській області налічується більше 21 тисячі. Переважна більшість надають перевагу другій групі (58,2% „єдинщиків”), трохи менше третій (23%) та першій (18,7%), п‘яту групу обрали 6 суб‘єктів господарювання.
Що стосується юридичних осіб, то минулоріч на обліку в органах доходів і зборів області перебувало 1,8 тис. підприємств-„спрощенців”, які перерахували до казни 17,5 млн.грн. Майже всі вони перебувають на четвертій групі та сплачують 5 відсотків від доходів.
„Ми зробимо все можливе, аби у новому році кіровоградським бізнесменам працювалося спокійно. Основне наше завдання – стабільне та ритмічне наповнення бюджету завдяки добровільній сплаті податків і зборів. У 2014 році продовжено мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу, що, сподіваємося, стимулюватиме підприємницьку активність, та, як наслідок, сприятиме зростанню надходжень до казни”, - підкреслив начальник ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Олександр Лебедєв.

У минулому році зібрано понад 28 млн.грн. екологічного податку – все задля збереження довкілля Кіровоградщини

14.01.2014
У Головному управління Міндоходів у Кіровоградській області відмічають, що це майже вдвічі більше, ніж у 2012 році. Додатково надійшло 12,6 мільйонів гривень.  Завдяки цьому більше коштів було спрямовано на оздоровлення довкілля та модернізацію підприємств, які забруднюють навколишнє середовище.
Зокрема, до Державної скарбниці сплачено 14,9 млн.грн. екоподатку, до місцевих бюджетів області –  13,2 мільйони.
Загалом на обліку в органах доходів і зборів області знаходиться 2765 платників екологічного податку. Найбільші суми податку на Кіровоградщині сплачуються за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях та за викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря.
Фахівці ГУ Міндоходів в області, нагадують, що з 1 січня 2014 року ставки екологічного податку становлять 100% від ставок, передбачених статтями 243-246 Податкового кодексу України. Відповідна норма передбачено п.2 підрозділу 5 розділу ХХ „Перехідні положення” Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ.

Більше мільярда гривень податку на доходи фізичних осіб надійшло до місцевих бюджетів Кіровоградщини за минулий рік

14.01.2014
У 2013 році жителями області перераховано 1,2 млрд.грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 6,7 %, або 74,2 млн.грн. більше, ніж у 2012 р. При цьому 28 мільйонів сплачено за результатами кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2012 році.
Нагадуємо, що з 1 січня стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих за 2013 рік. Запрошуємо громадян виконати свій конституційний обов’язок та подати декларацію до органів доходів і зборів за місцем реєстрації (прописки) не пізніше 1 травня 2014 року.
„Цього року ми продовжимо практику стимулювання електронного декларування, яке зарекомендувало себе як прогресивний та сучасний спосіб спілкування з органами доходів і зборів. Наступним кроком у цьому процесі стало впровадження Електронного кабінету платника податків”, - зауважив начальник ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Олександр Лебедєв.
Загальне декларування доходів громадян – що це і коли чекати?

14.01.2014
Головне управління Міндоходів у Кіровоградській області запрошує громадськість долучитися до обговорення  концепції реформи декларування доходів громадян. Підкреслюємо, ми пропонуємо не готовий законопроект, а  концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.
Концепція передбачає критерії, за якими громадяни підпадатимуть під загальне декларування, а отже не всі будуть зобов’язані декларувати доходи. Міністерством доходів і зборів України пропонуються такі критерії: рівень річного доходу або сума фінансових зобов’язань понад 120 мінімальних заробітних плат (далі – МЗП) (з 01.01.2014 – 156 120 грн); або ж вартість майна понад 1200 МЗП (з 01.01.2014 – 1 561 200 грн).
Схема декларування за новими правилами досить проста. У році їх запровадження нічого подавати не потрібно, необхідно лише оцінити свої доходи, вартість майна, коштів і фінансових зобов’язань на кінець року (31 грудня) та прийняти рішення щодо необхідності декларування. До 1 травня наступного року фізичні особи подаватимуть поточну декларацію за минулий рік і разом з нею разову форму. Надалі вона подається щороку у ці ж строки.
При цьому разова форма – це заява про майно, кошти та фінансові зобов’язання станом на початок року, в якому виникає обов’язок декларування. Іншими словами – вона подаватиметься лише один раз.
Якщо особа припиняє відповідати критеріям, вона буде зобов’язана подавати декларації протягом наступних трьох років.
Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь!
Також свої пропозиції Ви можете надіслати на електронну скриньку gromada@minrd.gov.ua.
Текст концепції розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів за адресою www.minrd.gov.ua

У 2013 році „Пульс” Міндоходів опрацював 88 запитів від мешканців Кіровоградщини

14.01.2014
Про це повідомили у відділі обслуговування платників податків Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області. В порівнянні з 2012 роком кількість звернень на інтерактивний антикорупційний сервіс Міністерства доходів та зборів України  «Пульс» збільшилась на 43%.
Із загальної кількості, 39% запитів стосувались роботи органів Міндоходів, інші звернення були з питань подання звітності, реєстрації суб’єктів господарювання платником ПДВ, перевірок суб’єктів господарювання тощо. Всі звернення на «Пульс» розглянуто оперативно протягом 1-2 днів та надано відповідь заявникам.
Повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Міністерства доходів і зборів, оперативно вирішити суперечливі питання можна за телефоном (044) 284-00-07. Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні. Лінія працює цілодобово.

На Кіровоградщині стартувала кампанія декларування доходів громадян

14.01.2014
З 1 січня  2014 року розпочинається кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається не пізніше 1 травня 2014 року до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.
Зокрема, її необхідно обов’язково подати у разі отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався, доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів, іноземних доходів.
При цьому декларацію не потрібно подавати у разі отримання доходів:
- виключно від податкових агентів;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.
Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку за наслідками 2013 року. Зробити це можна упродовж всього 2014 року.

Новорічний подарунок від Міндоходів – „Електронний кабінет платника податків”

14.01.2014
У 2014 році платники податків, зборів, платежів (юридичні та самозайняті особи) зможуть  формувати податкову звітність у електронному вигляді в одному пакеті (декларація + додатки) та надсилати її до органів Міндоходів у режимі реального часу, використовуючи новий електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків».
Його впроваджено в експлуатацію з 5 грудня 2013 року.
Зазначений сервіс надасть платникам ще й інші можливості.  Так, вони зможуть:
- переглядати уже подану та/або сформовану звітність;
-переглядати інформацію щодо стану розрахунків з бюджетом, зокрема інформацію про заборгованість зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);
-         скористатися підказкою «Податковий календар» та інформацію із довідників (ДПІ, КВЕД, КОПФГ, УКТЗЕД, форм власності, органів виконавчої влади, ознак доходів, ознак податкових пільг тощо).
Більш детально про роботу сервісу читайте на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України у розділі «Електронний кабінет платника податків».
Міндоходів посилило захист електронної звітності
14.01.2014
Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів з 1 січня 2014 року переходить на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист та безпеку подачі звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.
Система цифрового підпису припускає, що кожен користувач має свій таємний ключ, який використовується для формування підпису, а також відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, що призначений для розшифрування ЕЦП і одержання інформації, яка знаходитиметься у звіті.
Таким чином, з 01.01.2014 року для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують фахівці та клієнти Міндоходів, потрібно два окремих Сертифіката, що унеможливить підробку ключів та посилить захист інформації від несанкціонованої модифікації сторонніми особами. Зазначені нововведення передбачені наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 року №739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 року за №108/22640.
Усі посилені сертифікати, які сформовані до дати набрання чинності наказу, будуть обслуговуватись до закінчення їх строку чинності. Тобто, сертифікати, отримані до 01.01.2014 року, дійсні та будуть діяти з моменту їх отримання  2 роки.
Додатково повідомляємо, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності є обов’язковим з 01.01.2014 року. Всі інші суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи, можуть використовувати старі форми реєстраційних документів до завершення перехідного періоду (з 01.01.2014 до 13.01.2014 включно).
Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області


Оновлений податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, або Міндоходів запрошує на звірку…
02.12.2013  

Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській  області нагадує про оновлений порядок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Новими правилами змінено принцип розрахунку податку на житлову нерухомість для фізичних осіб, податок буде обчислюватися не окремо за кожним з об'єктів, а за всіма (сукупно) об'єктами житлової площі, що перебувають у власності платника податку. Крім того, переглянуто розміри житлової нерухомості, до яких застосовуватиметься пільга. Відтепер „пільгові площі” визначатимуться виходячи із сумарної житлової площі об‘єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку, незалежно від їх кількості.
Наприклад, якщо у фізичної особи є у власності одна або кілька квартир, то податок він сплачуватиме тільки за кількість квадратних метрів сукупної житлової площі, що перевищують 120 кв.м. Наприклад, у фізичної особи є дві квартири житловою площею 25 та 105 кв. м. відповідно (сукупна житлова площа – 130 кв.м.). За таких умов податок треба буде сплатити тільки за 10 кв.м. (130 кв.м. - 120 кв.м.).
Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв.м. незалежно від їх кількості. Наприклад, за два житлові будинки, в яких житлова площа 90 та 200 кв.м. відповідно (сукупно – 290 кв.м.), податок буде сплачуватися за 40 кв.м., що перевищують установлену для пільги межу – 250 кв.м.
Маючі у власності і квартиру і будинок (незалежно від кількості таких об'єктів), пільговий режим поширюється на 370 кв.м.  сукупної житлової площі за всіма такими об'єктами.
Якщо житло використовується власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності), пільги із сплати податку на такі об'єкти не надаються.
Суттєвою є зміна порядку сплати суми податку – відтепер фізичні особи сплачуватимуть податок за місцем податкової адреси (місцем реєстрації), а не за місцезнаходженням об‘єктів нерухомості. Це значне полегшення для громадян, оскільки не потрібно буде їздити для сплати податку в різні населені пункти.
Зросла кількість пільговиків з податку на нерухоме майно, які взагалі не будуть його сплачувати. Це опікуни, піклувальники дітей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками). Багатодітні, прийомні, або малозабезпечені сім’ї також позбавлені від такого оподаткування.
запрошуємо громадян-власників квартир та/або будинків, у яких житлова площа об‘єктів житлової нерухомості перевищує пільгову, до кінця 2013 року з‘явитися до Центрів обслуговування платників державних податкових інспекцій за місцем реєстрації (прописки) для проведення звірки щодо об‘єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, розмірів житлової площі таких об‘єктів, прав власності на таке нерухоме майно
Розрахунковий документ з ЄСВ заповнюємо правильно!
05/12/2013
Для своєчасного та повного зарахування платежу ЄСВ у розрізі страхувальників ГУ Міндоходів у Вінницькій області нагадує загальні правила щодо складання платіжного документу на сплату „Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:
*   ;101   ; код за ЄДРПОУ   ; сплата єдиного внеску  ;    ;    ;
1   2   3   4   5   6   7  
1 – службовий код ("*");
2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску);
3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;
4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;
5 – не заповнюється;
6 – не заповнюється;
7 – не заповнюється.
Кабінет Міністрів України затвердив Стратегічний план розвитку Міністерства доходів і зборів до 2018 року.
09.12.2013  

Цим документом визначено комплекс з  восьми стратегічних напрямів розвитку Міністерства, які деталізовані за конкретними стратегічними цілями, алгоритмами та строками їх виконання.
Відповідно до Стратегії, у найближчі п’ять років робота Міндоходів буде спрямована на  вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, активізацію міжнародної торгівлі за рахунок оптимізації митного регулювання, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, запровадження сучасної IT-функції у роботу органів доходів і зборів.
Зокрема, Міністерство планує за результатами аналізу очікувань платників і міжнародного досвіду запровадити  низку  найбільш затребуваних послуг та сервісів для кожного з сегментів платників, у першу чергу, електронних. Наприклад, планується  запровадження сервісу попереднього заповнення декларацій (e-Filing), розвиток кабінету платника (e-Taxpayers Files), впровадження сервісу інтернет-платежів для сплати податків (e-Payments), у тому числі платежів через мобільні пристрої.
У Міністерстві також планують переорієнтувати роботу уже працюючих сервісних центрів на надання усього комплексу адміністративних послуг з податкових і митних питань.  Увага також буде приділена розвитку митних пунктів пропуску, забезпечення їх сучасними технічними засобами митного контролю: GPS-замками, мобільними та стаціонарними сканерами, електронними вагами, системами відеоспостереження та зчитування номерів тощо.
Міністерство й надалі приділятиме увагу вдосконаленню системи електронного декларування товарів за рахунок зменшення кількості документів у паперовому вигляді, удосконалення процедури прийняття електронної митної декларації до оформлення з автоматичним присвоєнням реєстраційного номеру. Будуть розроблені механізми прийняття автоматизованого рішення (без участі інспектора митниці) щодо можливості випуску товарів у обіг, вдосконалена процедура завершення митного оформлення за попередньою декларацією без доставки вантажів на митницю призначення та інше.
Задля підвищення ефективності методів протидії мінімізації сплати податків Міністерство має намір втілити  у життя  концепцію електронного аудиту, сформувати ризикоорієнтований підхід до контрольно-перевірочної роботи з трансфертного ціноутворення.
Стратегією передбачене удосконалення існуючих методів попередження і боротьби зі злочинами, пов’язаними з несплатою податків, зборів, митних платежів та витрачання бюджетних коштів. Для цього будуть й надалі розвиватися аналітичні функції оперативно-слідчих підрозділів, побудована сучасна та динамічна ІТ-функція.
Важливе місце у стратегічному плані посідають розробка та впровадження комплексної системи протидії корупції в Міністерстві, налагодження активної взаємодії із міжнародними організаціями, що займаються цими питаннями.
Презентуючи Стратегію, Міністр Олександр Клименко запевнив, що вона буде доведена до усього колективу Міністерства, щоб «кожен співробітник органів доходів і зборів у кожному регіоні України чітко усвідомлював свої задачі, алгоритми їх виконання та персональну відповідальність за результати. Ми розуміємо, що результат роботи усього Міністерства залежить від якості реалізації ініціатив на місцях. Тому чітко визначили стратегічні напрями роботи та зони відповідальності кожного підрозділу та кожного співробітника».
Нагадаємо, Стратегія розвитку Міндоходів розроблялася спільно з консультантами міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers та отримала схвальні відгуки від Всесвітньої митної організації (WCO).

Україна приєдналася до Глобального Форуму з податкової прозорості
09.12.2013  
Україна стала повноправним членом Глобального форуму з прозорості та обміну інформацією (OECD). Про це листом на ім’я Міністра доходів і зборів України Олександра Клименка повідомив голова OECD Косі Лоу.
«Я радий ініціативі України щодо взяття на себе зобов’язань з дотримання міжнародних стандартів прозорості та обміну податковою інформацією», - зауважив пан Лоу у своєму повідомленні.
Україна стала 121-м членом Глобального Форуму – найбільшої у світі організації з обміну податковою інформацією між компетентними службами держав-членів. Своєю метою OECD проголошує впровадження стандартів прозорого міжнародного податкового середовища на основі критеріїв, визначених Головною Декларацією країн «великої двадцятки» G20. Зокрема, одним з найважливіших питань є напрацювання рекомендацій для попередження махінацій з використанням офшорних юрисдикцій.
Країна, що приєднується до цієї організації, бере на себе зобов’язання з впровадження відповідних стандартів прозорості, автоматичного обміну інформацією з іншими учасниками Глобального Форуму, а також погоджується на експертну оцінку внутрішнього податкового середовища фахівцями OECD. На даний момент експерти Форуму, згідно з представленим у липні 2013 року звітом, дослідили вже 98 країн. У листопаді 50 країнам буде присвоєно відповідні рейтинги на відповідність стандартам прозорості та обміну інформацією.
Експертне дослідження ситуації в Україні попередньо заплановано на кінець 2014 року. Як зазначив голова OECD Косі Лоу, «проведення такої експертної оцінки надасть можливість продемонструвати спільноті ті зусилля, які були зроблені Україною для посилення ролі податкової служби, а також надасть можливість поділитися іншою податковою інформацією».
Крім того, Міністр Олександр Клименко отримав від Косі Лоу запрошення на чергове засідання Глобального Форуму, яке відбудеться 21-22 листопада в Джакарті (Індонезія).
Нагадаємо, 17 вересня 2013 року повноваження щодо підписання листа до Голови Секретаріату Глобального форуму про набуття членства надав  Міністру доходів і зборів України Олександру Клименку Президент України Віктор Янукович у відповідному розпорядженні.
Для якого ІТ продукту є пільга з ПДВ
10.12.2013  

З початку цього року і до 1 січня 2023 року в Україні запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції.
До програмної продукції відносяться:
- результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи;
- системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів);
- інтернет-сайти та/або онлайн-сервіси.
Роз’яснення щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції знаходиться в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів України від 07.10.2013 року №536
Фізособи зможуть користуватися цифровим підписом від Міндоходів до 3 років
12.12.2013  
За ініціативою Міністерства доходів і зборів України термін дії електронного ключа для фізичних осіб збільшиться від 1 до 3 років. Такі зміни запропоновані фахівцями відомства в проекті постанови Кабінету Міністрів України щодо Порядку акредитації центру сертифікації ключів. Крім того, до 6 років може подовжитися і термін дії сертифікату акредитованого центру.
За словами експертів Міндоходів, такі новації сприятимуть залученню громадян до активного застосування інформаційно-комунікаційних технологій. Адже наявність цифрового підпису дає можливість фізичним особам скористатися он-лайновими сервісами Міндоходів, зокрема, можливістю подавати річну декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді. Крім того, „електронкою” також можна надсилати і звітність з єдиного соціального внеску.
Загалом, з початку року акредитованими Центрами сертифікації Міндоходів видано 671 тис. безкоштовних електронних ключів. Як і раніше у лідерах серед клієнтів центру – фізичні особи. Послугами центру скористалися 356 тис. таких абонентів, які отримали 414 тис. ключів. Юридичних осіб зареєструвалося 99,6 тис. осіб, вони отримали майже 257 тис. ключів.
Ознайомитися з проектом постанови „Про внесення змін до Порядку акредитації центру сертифікації ключів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2004 року №903” можна на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/116028.html.
Зауваження та пропозиції до проекту протягом одного місяця приймаються за адресами: поштовою – 04655, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Міністерство доходів і зборів України, Інформаційно-довідковий департамент Міндоходів, електронною – www.minrd.gov.ua а також за адресою Державної служби України з питань регуляторної політики та підприємництва: поштовою – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11 й електронною – mail@dkrp.qov.ua.

З наступного року розпочати власну справу стане простіше

13.12. 2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОД
ПІ

Починаючи з 1 січня 2014 року заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ або обрання спрощеної системи оподаткування можна буде подавати державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.
Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передаватиметься державним реєстратором до контролюючих органів (у тому числі до територіальних органів Міндоходів) одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення держреєстрації особи.
„У майбутньому ми плануємо взагалі відмовитися від свідоцтва платника ПДВ та замінити його випискою з відповідного реєстру. Відразу після реєстрації дані про платника будуть оприлюднюватися на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів. Підприємці матимуть вільний і, головне, безкоштовний доступ до цього реєстру”, – підкреслив в.о. начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Сергій Колотуха.
За його словами, виписки можна буде замовляти, отримувати та надавати державним органам і контрагентам в електронному вигляді. Кожен підприємець  отримає право бути платником єдиного податку відразу з моменту реєстрації, якщо він не є платником ПДВ.
Крім того, при започаткуванні бізнесу добровільно зареєструватися платником ПДВ можна буде без наявності будь-яких обсягів оподатковуваних операцій.
Відповідні законопроекти ухвалено Верховною Радою України 5 вересня.


Новими моделями поповнився державний реєстр РРО

16 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ
Для зручності платників податків оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. До переліку сертифікованих приладів додано ще 9 моделей.
Таким чином, всього користувачам касової техніки запропоновано 62 моделі реєстраторів, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.
Платники можуть обрати оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати наявний касовий апарат, приєднавши до нього відповідний модем.
податківці нагадують, що з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Для технічного переоснащення платникам встановлено перехідний період до 1 жовтня 2013 року – адже саме з цієї дати з Державного реєстру РРО буде виключено моделі, які не підлягають модернізації.
З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів (http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/re...).
Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій


Починають діяти нові правила сплати податку на нерухомість  17 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ


Власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у наступному - 2014 році. Водночас до 31 грудня поточного року власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.   
Для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. Так, не сплачуватимуть податок власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м., знову ж таки незалежно від того, якою кількістю будинків володіє особа. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість.
Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.
Однак, наголошують фахівці Міндоходів, якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не діє.
Ставки податку будуть диференційовані.
Для власників:
- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7 %;
- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %;
- квартир та будинків ¬– 1 відсоток м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, у разі перевищення – 2,7 %.
Для юридичних осіб також продовжено термін подання декларації з податку на нерухомість з „1 лютого” до „20 лютого”.


Подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування 17 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ


Платники єдиного податку, за умови дотримання вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ними групи, можуть самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єктам господарювання - фізичним особам необхідно подати заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу.
Відповідна норма визначена ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Зарплата «в конвертах»
18 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ


Протягом тривалого часу однією з найбільш актуальних проблем в Україні у сфері оплати праці є зарплата «в конвертах». Останнім часом це явище набуває більш масового характеру, адже в умовах сьогодення кожен роботодавець намагається максимально економити кошти.
Водночас середній та малий бізнес ще досить часто використовує зарплату «в конвертах» як засіб навіть не мінімізації, а ухилення від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Основними причинами ви¬щезазначеного явища, очевид¬но, є бажання заощадити або просто відсутність елементарної культури ведення бізнесу.
Утім, врешті-решт від зарплати «в конвертах» страждають як роботодавці, так і працівники.
Передусім необхідно зазначити, що керівник підприємства, установи або організації чи громадянин-суб’єкт підприємницької діяльності за невиплату заробітної плати чи інших установлених законом виплат несе кримінальну відповідальність, передбачену ст. 175 Кримінального кодексу України.
Тому, виплачуючи заробітну плату «в конвертах», директор постійно повинен бути готовий до перевірки прокуратури чи податкової інспекції. У такому випадку він стає «заручником» працівника, оскільки при конфліктній ситуації останній може створити чимало проблем роботодавцю.
Крім того, виплачуючи зарплату «в конвертах», роботодавці змушені вести подвійну бухгалтерію, що в жодному разі не сприяє ефективному веденню бізнесу та використанню обігових грошових коштів.
Необхідно зазначити також, що працівника, який отримує неофіційну заробітну плату, важко притягнути до матеріальної відповідальності, передбаченої КЗпП. За загальним правилом, матеріальна відповідальність працівника обмежена розміром середнього місячного заробітку. А чим менший офіційний розмір заробітної плати, тим менша і відповідальність.
Досить часто підлеглий опиняється в ситуації, коли він просто змушений працювати на умовах, запропонованих роботодавцем, не усвідомлюючи спочатку негативних наслідків для себе.
Лише згодом такий працівник розуміє, що, отримуючи зарплату «в конвертах», він фактично позбавлений оплати тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, по безробіттю у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності та інших випадках, передбачених законодавством.
Тобто особа, яка отримує неофіційну заробітну плату позбавлена або обмежена у соціальній захищеності в разі тимчасової непрацездатності, оскільки у цьому випадку лікарняні листи не оплачуються або оплачуються не в повному обсязі. Також досить часто не проводяться страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві, працівник не отримує в повному обсязі допомоги по безробіттю у разі скорочення. І звичайно, йому не варто розраховувати на банківський кредит.
Крім того, нелегальна заробітна плата – це частіше за все відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні та здорові умови праці, права на відпочинок тощо.
Наша порада роботодавцям – докласти максимум зусиль для оформлення трудових відносин з працівниками відповідно до вимог чинного законодавства України.
А найманим особам радимо намагатися переконати роботодавця у захищеності обох учасників трудових відносин лише при їх офіційному оформленні.
Кожен працівник повинен пам’ятати, що зарплата у «конвертах» – це майбутнє без гарантій та впевненості.
Відносно заробітної плати неофіційним шляхом, пропонуємо звертатись по телефону Бобринецького відділення Долинської ОДПІ ГУ Мін доходів у Кіровоградській областіДПІ 3-72-06, 3-70-73 Конфіденційність гарантується.


Сплата податків від продажу нерухомого майна, отриманого у спадщину або у подарунок

19 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ

Оподаткування операцій з продажу об’єктів нерухомого майна регламентується статтею 172 Податкового кодексу, відповідно до п. 172.10 якої продаж громадянами успадкованого (отриманого в подарунок) об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню. Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку, а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак, умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким громадянином (продавцем) у спадщину. Якщо ж платник здійснює продаж нерухомого майна, яке отримав у подарунок, і яке перебуває у власності менше 3-х років, то йому необхідно буде сплатити податок з одержаного доходу, отриманого від такого продажу на загальних підставах. Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5% (п.167.2 ст. 167 Кодексу). Така ж ставка застосовується і до доходів отриманих від відчуження майна, що перебувало у власності менше трьох років, у тому числі і подарованої нерухомості. У випадку, коли доходи отримуються іноземними громадянами (нерезидентами) на території України, то оподаткування здійснюється в порядку встановленому для громадян України, але ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється у розмірі 15%/ 17%.


Подання звітності в електронному вигляді – вимога часу

20 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ

Подача звітності в електронному вигляді на даний час є досить актуальною. А яким чином дізнатись чи одержано звіт чи ні? Після того, як платник надіслав звітність електронною поштою (засобами телекомунікаційного зв’язку) до органу Міністерства доходів і зборів України (далі – Міндоходів), він отримує першу та другу квитанції.
Перша квитанція підтверджує передачу податкових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу платника, з якої було отримано податкову звітність. Якщо платник не отримав першу квитанцію, то податковий документ вважається неодержаним. Друга квитанція підтверджує прийняття податкових документів платника до бази даних Міндоходів. У квитанції мають міститися:
- реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі,
- відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа,
- результати перевірки електронних цифрових підписів (далі – ЕЦП),
- інформація про платника податків,
- дата та час приймання,
- реєстраційний номер,
- податковий період, за який подається податкова звітність,
- дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку. Обидві квитанції складаються у двох примірниках. Другі примірники першої та другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в органі Міндоходів. Нагадаємо, якщо податковий документ в електронному вигляді надійшов до органу Міндоходів до 16 години, то протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція. У разі, якщо звітність надійшла до органу Міндоходів після 16 години, то друга квитанція надсилається платнику протягом перших двох годин наступного робочого дня. Відповідна норма визначена р. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №23.

Декілька видів діяльності передбачають максимальну ставку єдиного податку

20 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ

Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
Разом з цим, максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників застосовується у разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради. Тобто для платників єдиного податку першої групи максимальний розмір становить 10 відсотків від мінімальної заробітної плати, а для платників єдиного податку другої групи – 20 відсотків від мінімальної заробітної плати.
Нагадаємо, що сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Втратили свідоцтво єдиного податку – отримайте дублікат!
20 вересня  2013,  Бобринецьке відділення Долинської ОДПІ
 
Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до територіального органу Міндоходів заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку. Облік бланків свідоцтв платників єдиного податку здійснюється територіальними органами Міндоходів (п.299.2 ст.299 Податкового кодексу).
Свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково виключно суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам.
У разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку такому платнику видається його дублікат.
Свідоцтво платника єдиного податку видається територіальним органом Міндоходів безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 Податкового кодексу).
Заступник начальника-начальник
Бобринецького віділення
Долинської ОДПІ
ГУ Міндоходів
у Кіровоградській області      Ю.М.Когадько

 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню