Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ

18.04.2019


Якщо особа приймається на роботу за сприяння державної служби зайнятості, чи може вона бути впевнена у тому, що з нею будуть укладені трудові відносини офіційно?


Може, адже зареєстрованому безробітному видається направлення на працевлаштування, у якому роботодавець зазначає інформацію про прийом на роботу з посиланням на відповідний наказ.
Видача направлень на роботу здійснюється на підставі поданих роботодавцем звітів про наявність вільних робочих місць. Такі дані є інформацією про легальну роботу.
Для пошуку роботи не обов’язково реєструватися як безробітному в центрі зайнятості. Є можливість отримувати інформацію про вакансії з Інтернет-сторінки Державної служби зайнятості. Сайт служби оптимізований для отримання інформації не тільки з комп’ютера, а й з мобільних пристроїв, що мають доступ до мережі Інтернет.
Інформація про вакансії розміщується на сайті зі звітів роботодавців і є інформацією про легальні трудові відносини. Користувачі соціальної мережі Фейсбук також мають можливість ознайомитись з інформацією про окремі вакансії на сторінці обласного центру зайнятості.
Щодо тих зареєстрованих безробітних, які знаходять роботу самостійно, не отримуючи ні направлення від центру зайнятості, ні користуючись сайтом служби, то варто зазначити, що отримання такими особами інформації про легальні трудові відносини на семінарах у центрах зайнятості, вочевидь, підвищує рівень захищеності їхніх трудових прав.
Іншим шукачам роботи рекомендується користуватись інформацією про легальні трудові відносин, що розміщується на сайтах служби, зокрема у рубриці «Правовий порадник шукача роботи» на сторінці ОЦЗ у соціальній мережі Фейсбук.
Варто звернути увагу на те, що при прийомі на роботу роботодавець не має права вимагати від особи, одночасно з поданням заяви про прийом на роботу, і подання заяви про звільнення за власним бажанням, без зазначення дати такого звільнення.
Сподіваємось, що ті заходи, які вживаються державною службою зайнятості у сфері легалізації зайнятості, допоможуть шукачам роботи у знаходженні легальних робочих місць з гідним розміром оплати праці!

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

18.04.2019


Професія для аграрного регіону: є можливість безкоштовно навчитися овочівництву


Овочівництво – галузь сільського господарства, що спеціалізується на виробництві овочевої і баштанної продукції. Усе більшого значення набуває вирощування овочевих культур на присадибних ділянках, у колективних та фермерських господарствах.
Професія «Овочівник» широкого профілю, і, безумовно, одна з найважливіших у сільському господарстві, бо овочівник постачає до нашого столу необхідні продукти харчування.
Якщо ця галузь Вам цікава, і Ви мрієте стати професійним овочівником – служба зайнятості готова допомогти.
22 квітня поточного року на базі Донецького центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (Фактична адреса: м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 32) розпочнеться навчання безробітних громадян за професією «Овочівник». Курс навчання триватиме 4 місяці.
Навчальна програма передбачає опанування необхідних знань з основ ґрунтознавства, рослинництва, насінництва. Слухачі курсів навчатимуться обробляти ґрунт, закладати парники, виготовляти й зберігати перегнійно-земляні горщики, підготовлювати теплиці до посадки овочевих культур, поливати й підживлювати рослини; виконувати штучне запилення рослин, боротися з їхніми захворюваннями та шкідниками.
Варто зазначити, що після закінчення навчання та отримання відповідного свідоцтва, значно розширюються можливості випускників щодо працевлаштування, оскільки підвищується їхня конкурентоспроможність на ринку праці, а кваліфікаційні якості – в більшій мірі відповідають вимогам роботодавця.
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до базових центрів зайнятості.


Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

17.04.2019


Чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих безробітних громадян, які незаконно отримують допомогу?


Відповідно до єдиної загальноукраїнської технології обслуговування незайнятого населення при зверненні громадянина до служби зайнятості з питань працевлаштування перевіряються дані про його попередній облік як безробітного. Це робиться для виявлення випадків, коли шукачі роботи при зверненні до центру зайнятості вже працюють, проте  приховують цей факт. У результаті чого ці громадяни одночасно мають дохід, і допомогу по безробіттю.
Під час перевірок встановлюється, що такі громадяни, отримавши статус безробітного, одночасно працювали, у тому за цивільно-правовими договорами чи займались підприємницькою діяльністю, або ж подали до служби зайнятості недостовірні дані стосовно останнього виду зайнятості.
Основними засобами, які використовуються для отримання допомоги обманним шляхом, є:
• приховування безробітними факту зайнятості як при реєстрації в службі зайнятості, так і в період отримання допомоги;
• надання підроблених документів (трудової книжки, документів, які виправдовують неявку у встановлений термін до центру зайнятості – лікарняні листи, довідки з лікувальних закладів тощо);
• приховування факту призначення пенсії або ж навчання на денних відділеннях у різних навчальних закладах.
В основі роботи фахівців служби зайнятості, перш за все, – ретельний контроль за документами, що подають громадяни для реєстрації.
Для попередження фактів незаконного отримання коштів здійснюється інформування громадян, підприємств, установ і організацій про основні положення законодавства щодо зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття, про відповідальність за скоєння шахрайства,  ведення трудових книжок та оформлення інших документів.
Ця інформація розміщується на інформаційних стендах служби зайнятості, а також друкується в місцевих засобах масової інформації. Також проводяться семінари та індивідуальні консультації з представниками підприємств, установ, організацій та безробітними громадянами щодо подібних зловживань.
Тож чи існують на законодавчому рівні покарання стосовно дій тих осіб, що незаконно отримують допомогу? Звичайно, винним підприємствам або громадянам пропонується добровільно повернути переплачені кошти. У разі невиконання пропозицій матеріали передаються в органи прокуратури, полоіції та до суду. Якщо встановлюється, що в діях безробітного громадянина або посадової особи підприємства є склад злочину, передбачений Кримінальним кодексом України, вирішується питання про кримінальну відповідальність.

Юридичний відділ Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

17.04.2019


Хочеш поєднати навчання та відпочинок у Карпатах – звертайся до служби зайнятості!
Хочеш здобути нову професію та відпочити у Карпатах? У тебе є шанс
Кіровоградщина: мешканці області можуть здобути професію «Покоївка»
Мешканці Кіровоградщини можуть навчитися професійному прибиранню


У квітні поточного року на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості розпочинається навчання за професією «Покоївка».
Покоївка – фахівець, який здійснює щоденне, поточне і генеральне прибирання житла. Це вузька спеціальність, яка покликана професійно вирішувати завдання з наведення порядку і чистоти з використанням сучасних засобів прибирання, інвентарю та домашньої збиральної техніки.
Покоївка повинна знати тимчасові нормативи здійснення усіх видів прибиральних робіт, що допоможе їй виконати необхідний обсяг робіт з мінімальними витратами сил і часу.
Якщо ж це фахівець готельного бізнесу, покоївка повинна чітко знати правила поведінки в таких закладах, правила користування готелями та надання готельних послуг; правила внутрішнього розпорядку в готелі, технологію і періодичність прибирання номерів і приміщень загального користування готелю; розташування місцевої запірної арматури і протипожежного обладнання; правила і норми охорони праці і виробничої санітарії. Культура поведінки покоївки і персоналу взагалі є важливим критерієм для визначення рівня культури обслуговування у будь-якому закладі.
Увесь комплекс знань безробітні можуть отримати за сприяння служби зайнятості. Навчання стартує 22 квітня і триватиме 2,5 місяця.
Крім того, на базі Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості  також у квітні організовується навчання за професією «Продавець непродовольчих товарів» (термін навчання – 4 міс., стартує навчання з 24 квітня).
Умовами до направлення на навчання є:
• повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
• повноліття (не менше 18 років);
• медична довідка з допуском до професії.
Якщо вас зацікавила інформація, за більш детальною інформацією про професію звертайтеся до базових центрів зайнятості.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 
 

12.04.2019


У Кропивницькому безробітні можуть безкоштовно навчитися кухарській справі

Мрієте стати шефом? Навчайтеся!

Стати кухарем за шість місяців  – легко!
Якщо мрієте відкритий власний ресторан – розпочати необхідно з кулінарної майстерності


Якщо Ви мрієте стати шеф-кухарем або відкрити власний ресторан – розпочати необхідно з вивчення кулінарної майстерності. Азам цієї справи  можна безкоштовно навчитись, за сприяння служби зайнятості, на базі Регіонального центру професійної освіти  імені О. Єгорова, що знаходиться у місті Кропивницький (вул. Василя Нікітіна, 21а).
Високопрофесійна команда досвідчених викладачів навчального закладу дає слухачам не тільки нові знання та ідеї, а й новий заряд позитивної енергії, впевненість у подальших діях.
Якщо Вас зацікавила інформація про можливість здобуття за сприяння служби зайнятості професія кухаря і ви бажаєте отримати більш детальну інформацію – звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.
Навчання починається 23 квітня поточного року. Курс навчання триватиме 6 місяців. Звертаємо Вашу увагу на те, що на період навчання мешканці області безкоштовно можуть проживати у гуртожитку ліцею.
Нагадаємо, що професія кухар є затребуваною не тільки на регіональному  ринку праці, а й в Україні загалом. Сьогодні роботодавці області потребують близько 30 фахівців кулінарної справи.


Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

12.04.2019


За яких умов відпрацювання 14 днів при звільненні не обов’язкове?

Чи можна розірвати безстроковий трудовий договір без обов’язкового відпрацювання двох тижневого терміну?


За загальними правилами працівник зобов’язаний попередити роботодавця про розірвання трудового договору письмово за два тижні до бажаної дати звільнення, однак існують винятки.
Так, коли працівник подав заяву про звільнення за власним бажанням у зв’язку з неможливістю продовжувати роботу, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Згідно статті 38 КЗпПУ під обставинами за яких працівник не може продовжувати роботу розуміється:
• переїзд на нове місце проживання;
• переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
• вступ до навчального закладу;
• неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
• вагітність;
• догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю;
• догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи;
• вихід на пенсію;
• прийняття на роботу за конкурсом.
Даний перелік обставин не є вичерпним і трудовий договір з працівником у строк про який він просить може бути розірваний і при інших важливих для працівника обставинах.
Вагомість причини звільнення працівник повинен довести адміністрації документально.

Світлана Ткаченко, провідний юрисконсульт Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

08.04.2019


На Кіровоградщині завтра стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді

Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!


На Кіровоградщині з  09 квітня стартує Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді, що організована обласним центром зайнятості.
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати власноруч!
У форматі майстер-класів будуть проведені професіографічні екскурсії на підприємства; квести та інтерактивні заходи; презентації професій;  ярмарки професій; презентації навчальних закладів; майстер-класи з самопрезентації тощо.
У рамках  Декади  заплановано низку профорієнтаційних заходів для молоді, які будуть проводитись за участі навчальних закладів області, роботодавців, громадських організацій та інших соціальних партнерів.


Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в обласній Декаді профорієнтаційних майстер-класів.
Звертайтеся до найближчого центру зайнятості.

 
 

04.04.2019


Чи може безробітний, який  має статус учасника бойових дій, не відвідувати центр зайнятості в період проходження психологічної реабілітації?


Питання відвідування безробітним служби зайнятості врегульовані Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 № 792.
За загальною нормою вказаного Порядку зареєстрований безробітний зобов’язаний відвідувати центр зайнятості не рідше ніж один раз на 30 календарних днів. Одночасно з цим пунктом 28 Порядку визначені виключення з загального правила. Зокрема визначено, що дата наступного відвідування центру зайнятості може бути відстрочена більш як на 30 календарних днів у зв’язку з поданням безробітним заяви про не відвідання центру зайнятості у зв’язку із, у тому числі, санаторно-курортним лікуванням та проходженням психологічної реабілітації та професійної адаптації. Такі обставини є поважними для осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО, у здійсненні заходів із відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпечення їх здійснення.
Строк, на який відстрочується наступне відвідування, бажано визначати безробітному та кар’єрному раднику з урахуванням документу, що підтверджує відповідну поважну причину.


Ірина Виниченко,
директор Бобринецької
районної філії Кіровоградського ОЦЗ

 
 

04.04.2019


Касир торговельного залу: є бажання опанувати цю професію – звертайтеся

У Харкові можна опанувати професію «касир торговельного залу»

Безробітні Кіровоградщини можуть отримати професію «касир торговельного залу»


У квітні місяці поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «касир торговельного залу». Навчання стартує з 10 квітня поточного року, курc нaвчaння тривaтиме 4 мicяцi.
Під час навчання у центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості майбутні касири торговельного залу вивчають такі спеціальні предмети: основи касових операцій, основи економіки праці і виробництва, сучасні ПЕОМ у професійній діяльності, етика ділового спілкування, товарознавство продовольчих і непродовольчих товарів, техніка і механізація торговельних розрахунків тощо. Касир торговельного залу повинен знати правила торгівлі, закон про захист прав споживачів, а також добре володіти правилами та етикою професійного спілкування з покупцями. Касир виступає в якості посередника між покупцем і виробниками товарів. Допомагаючи людям купувати необхідні їм товари, касир забезпечує фінансову бездоганність операцій з грошима.
Вірогідність працевлаштування за професією «касир торговельного залу» після навчання досить висока за рахунок широкої сфери застосування. Потреба у фахівцях цієї професії постійно зростає, адже торгівля охоплює практично усі види діяльності людини. Професія касир торговельного залу – одна із найпоширеніших, адже більшість торговельних підприємств не обходяться без них. Від якості роботи касира торговельного залу залежить довіра і пошана покупців до обраного магазину. Велика увага в роботі касира торговельного залу приділяється умінню спілкуватися з покупцями.
Уci бaжaючі змiнити прoфеciю мaють можливість звернутиcя дo Кiрoвoгрaдcькoгo oблacнoгo центру зaйнятocтi, що знаходиться  зa aдреcoю: м. Крoпивницький,
вул. Леоніда Куценкa, 10.

 
 

28.03.2019

Актуально: трудовий стаж та виправлення у трудових книжках


У січні місяці поточного року затверджено зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 109).
Вказаний Порядок доповнено пунктом 17-1, нормами якого визначено, що у разі коли в трудовій книжці є записи з виправленнями або недостовірні чи неточні записи про періоди роботи на підприємствах, в установах, організаціях або їх правонаступниках, розташованих на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, стаж роботи, який дає право на пенсію, зараховується у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

Чи може особа, яка отримує пенсію з інвалідності, зареєструватися у центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю?


Відповідно до норм діючого порядку реєстрації безробітних, для надання статусу безробітного особа подає заяву та пред’являє окремі документи. Особа з інвалідністю, яка не досягла встановленого статтею 26 Закону України «Про загальноообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку та отримує пенсію або державну соціальну допомогу, подає копію довідки до акта огляду МСЕК та, у разі наявності, пред’являє індивідуальну програму реабілітації.
Отримання пенсії або державної соціальної допомоги жодним чином не впливає на можливість отримання допомоги по безробіттю. Така допомога призначається за загальними правилами.
Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.
Слід враховувати, що порядком реєстрації безробітних передбачено, що реєстрація громадянина як безробітного припиняється з дня його визнання нездатним до трудової діяльності відповідно до акта огляду МСЕК.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

22.03.2019


Чи можуть безробітні бути офіційними спостерігачами під час виборів?


Відповідно до чинного законодавства про вибори Президента України, суб'єктами виборчого процесу є офіційні спостерігачі від кандидата на пост Президента України чи від громадської організації.
Ці особи не можуть входити до складу окружних та дільничних виборчих комісій, тому на офіційних спостерігачів, якщо вони мають статус зареєстрованого безробітного, не поширюється дія частини 6-ої статті 40 Закону України «Про вибори Президента України».
Виходячи із вищевказаного, якщо зареєстрований безробітний є офіційним спостерігачем, що підтверджується посвідченням, виданим окружною виборчою комісією, його реєстрація має бути припинена і він не має право отримувати допомогу по безробіттю, оскільки офіційні спостерігачі отримують фінансове і матеріальне забезпечення діяльності за рахунок коштів кандидата на пост Президента України чи громадської організації.

Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

14.03.2019


Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно вивчитись у Одесі на перукаря


Перукар – це справжній художник, який працює над кожною людиною, як над власним полотном. Це  й не дивно, адже стрижка і фарбування – процес творчий, який знаходиться в близькому спорідненні з будь-якою іншою творчою діяльністю людини.
Вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й її внутрішній стан. Тому професіонали у перукарській справі – на вагу золота. Одна з переваг професії перукаря в тому, що клієнт завжди готовий платити за якість надання послуги.
Ази перукарського мистецтва можна здобути у березні за сприяння служби на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Навчання за професією «перукар» розпочинається 18 березня. Курс навчання буде тривати 4,8 місяця.
До програми навчання перукарів входить теоретичний курс таких дисциплін: перукарське мистецтво, санітарія, психологія, спеціальне малювання, будова волосся, інформаційні технології, основи правових знань та охорона праці. На практичних заняттях безробітні матимуть можливість оволодіти навичками зі створення сучасних стрижок, зачісок, усіх видів фарбування, хімічних завивок тощо.

По закінченню навчання шукачі роботи зможуть працювати у салонах краси за обраною професією, адже професія перукаря є завжди затребуваною, або започаткувати власну справу.
Професія перукаря завжди була, є і буде актуальною, оскільки вона не підвладна ні часу, ні кризам. Перукарі роблять людей більш привабливими та гармонійними, привносять у наше життя свято та яскраві емоції.

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

13.03.2019


Безробітні Кіровоградщини можуть дистанційно скористатися послугами служби зайнятості


Для тих, хто шукає роботу, на сайті Кіровоградського обласного центру зайнятості створено «Електронний кабінет безробітного».
«Електронний кабінет безробітного» прискорює доступ клієнтів до послуг та надає їм можливість отримати необхідну інформацію у дистанційному форматі. Персональний кабінет доступний за посиланням https://kid.dcz.gov.ua/cabinet.
В електронному кабінеті зареєстрований безробітний має можливість створити власне резюме, здійснити підбір роботи, ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість, дізнатися про можливості професійного навчання.
Крім зазначених послуг, власник кабінету може переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості, дізнатися про заходи, які заплановані в центрах зайнятості та записатися на ті з них, що зацікавили, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю. Для цього клієнту служби зайнятості необхідно звернутись до особистого консультанта  (кар’єрного радника) надати йому адресу електронної пошти та дані щодо реєстрації логіну та паролю за допомогою яких авторизуватися та отримати доступ до власного електронного кабінету в службі зайнятості.
Безробітні, які вже створили та користуються «електронними кабінетами», відзначають актуальність та зручність даного сервісу, адже це забезпечує прозорість та надає можливість більш швидко отримувати необхідну інформацію і послуги.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 
 

Мотивація та можливості: кар’єрні радник допомагатимуть безробітним мешканцям Кіровоградщини визначати ступінь мотивації до праці


Відповідно до норм порядку реєстрації безробітних, кар’єрний радник, після реєстрації безробітного, вживає заходів із здійснення поглибленого профілювання такої особи. За результатами профілювання визначається відповідна профільна група – група, до якої належить зареєстрований безробітний, за результатами оцінки його ступеня мотивації до праці та можливостей працевлаштування.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 19.12.2018 № 1910, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2018 за № 1517/32969, затверджено Методику здійснення первинного та поглибленого профілювання осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних. Згідно до цієї Методики визначено 5 профільних груп безробітних.
До першого профілю належать безробітні, які мають високий ступінь мотивації до праці та високі можливості працевлаштування (безробітних цього профілю відрізняє наявність бажання працювати та готовність розпочати роботу, активність у пошуку роботи, відсутність досвіду довготривалого безробіття, повна відповідність особистісних і професійних якостей вимогам ринку праці, наявність професії, на яку є попит на ринку праці, наявність досвіду роботи, вмінь та навичок). Безробітні, яким визначено другий профіль, теж мають високий ступінь мотивації до праці, але середні або низькі можливості працевлаштування. Безробітними третього профілю є особи з цими же середніми або низькими можливостями працевлаштування, але їх ступінь мотивації до праці є середнім або низьким. Громадяни з четвертим профілем теж мають середній або низький ступінь мотивації до праці, але при цьому їх можливості до працевлаштування є високими. Безробітні, яких віднесено до п’ятого профілю, мають низький ступінь мотивації до праці та низькі можливості працевлаштування.
У залежності від цих профільних груп безробітним пропонується відповідний набір заходів та послуг щодо сприяння зайнятості. При цьому для всіх профільних груп пропонується базовий набір заходів та послуг, який включає інформування про наявні вакансії, підбір роботи, консультування щодо можливостей самостійного пошуку роботи та підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці, участь у постійно діючих міні-ярмарках та ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців, днях відкритих дверей, участь у семінарах з багатьох питань зайнятості населення та стану ринку праці.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

Які питання у сфері зайнятості турбують переселенців на Кіровоградщині?


Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одним з дієвих факторів адаптації їх до життя на новій території. У 2018 році до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 237 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 187 громадян, працевлаштовано 73 переселенці, 14 ВПО прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, вирішувати питання соціальної адаптації та пошуку роботи для ВПО центрам зайнятості допомагає співпраця з неурядовими організаціями, які реалізують програми міжнародної технічної допомоги для переселенців. Так, з громадською організацією «Десяте квітня», яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» (реалізується у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців), в лютому минулого року було укладено меморандум про співпрацю. Після його укладення в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості було проведено низку семінарів для ВПО.
Днями в інформаційно-консультаційному центрі, за ініціативи Володимира Кудрі, регіонального представника ГО «Десяте квітня», було проведено дискусію у фокус-групі із не працевлаштованими ВПО, у тому числі безробітними, що зареєстровані у Кіровоградському МРЦЗ (інтереси переселенців представляла також Ганна Макада, керівник ГО «Квітень 2014»). Також у дискусії узяла участь Віра Шелест, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.  Під час дискусії відбулось обговорення низка актуальних питань, що турбують ВПО.
«Внутрішньо переміщені особи, які були учасниками зустрічі, запропонували представнику Управління більш активно залучати для реалізації в області програми міжнародної технічної допомоги, що дозволятимуть сприяти започаткуванню переселенцями власної справи, здобуттю професій, актуальних на регіональному ринку праці. Центри зайнятості мають можливість долучитись до реалізації таких програм. Ми маємо позитивний досвід такої участі відносно окремих програм, що реалізовувались в області за фінансової підтримки національного представництва Міжнародної організації з міграції», – зазначив Богдан Стоян.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

Позитивна динаміка: у службі зайнятості Кіровоградщини звітують про прогрес за основними напрямками діяльності


У 2018 році чисельність працевлаштованих осіб становила 22,7 тис. осіб, що на 1,6 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Оперативно, до надання статусу безробітного, було працевлаштовано 35,0% від загальної кількості шукачів роботи, які звертались до центрів зайнятості Кіровоградщини (у 2017 році 26,8%).
Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості у 2018 році – 5,1 тис., що на 249 (5,1%) роботодавців більше ніж за аналогічний період 2017 року.
Кількість зареєстрованих вакансій у 2018 році становила 34,3 тис. одиниць, що на 2,6 тис. одиниць більше (8,2%) ніж за аналогічний період 2017 року.
За оперативними даними, станом на 01 березня роботу шукали 17 133 зареєстрованих безробітних, були наявними 3053 вакансії.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості


Роботодавці Кіровоградщини можуть дізнатися про нюанси зайнятості у соцмережі Facebook


До основних завдань державної служби зайнятості належить надання роботодавцям послуг з добору працівників, участь в організації для них робіт тимчасового характеру, профілактика настання страхового випадку, взаємодія з роботодавцями з питань визначення поточної та перспективної потреби в робочій силі, видача дозволів роботодавцям на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.
За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, в минулому році до базових центрів зайнятості області (філій обласного центру зайнятості) з метою працевлаштування шукачів роботи на 34 269 вакансій звернулось 5 114 роботодавців. Серед числа працевлаштованих безробітних, 312 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з компенсацію роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Профнавчання на замовлення роботодавців пройшли 5628 безробітних.
«Одним із елементів співпраці з роботодавцями є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з підприємцями, керівниками підприємств, працівниками кадрових та бухгалтерських служб роботодавців. Служба зайнятості Кіровоградщини йде у ногу з часом, тож ми запровадили на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook рубрику «Електронний кадровий клуб». У цій рубриці розміщується інформація про зміни в законодавстві  про зайнятість населення, оглядові тематичні листи щодо висвітлення положень чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, у т. ч. що стосуються професійної діяльності працівників кадрових служб, а також про ті послуги, які надає своїм клієнтам служба зайнятості Для спрощення пошуку згаданої інформації вона позначається хештегом #Електронний_кадровий_клуб»,– зазначив Б. Стоян.

 
 

11.03.2019


Служба зайнятості пропонує безробітним стати майстрами візажу


Зараз індустрія краси набирає темпи семимильними кроками. Тренди кольорів, форм, різноманітні косметичні інновації і т.д. Ще близько 10-15 років тому професія візажиста не була такою популярною.
Головне завдання візажиста – не лише створити певний образ, але підкреслити переваги обличчя людини і приховати недоліки. Працюючи з обличчям, візажист повинен враховувати природні дані клієнта, знати, що потрібно підкреслити за допомогою макіяжу, а що приховати. Фахівець повинен знати, які кольори і текстури підходять даному типу зовнішності, є доречними для певного періоду, року, події. Сучасний візажист повинен бути не тільки художником, але і трохи хіміком, тобто розбиратися в складі косметичних продуктів, які він буде наносити на обличчя свого клієнта. У наш час орієнтуватися на бренд косметики – мало, потрібно знати з чого цей бренд «варять».
У жовтні поточного року обласний центр зайнятості має можливість навчити на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості безробітних громадян професії «візажист», що є затребуваною на регіональному ринку праці. Навчання розпочинається з 13 березня  поточного року, термін навчання 5,3 міс.
Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Якщо вас зацікавила професія «візажист», за більш детальною інформацією звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості, а також філій обласного центру зайнятості.


Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

06.03.2019


Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?


Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами.

Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.
Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних, зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.
Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.
Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.


Ірина Виниченко,
директор Бобринецької районної філії
Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

26.02.2019


Співпраця служби зайнятості з роботодавцями


До початку весняно-польових робіт фахівцями Бобринецької районної філії Кіровоградського ОЦЗ проводиться попередня робота з роботодавцями щодо визначення тимчасової потреби в працівниках. Відповідно до п.8 ст.31 Закону України «Про зайнятість населення» для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підпримки безробітних протягом січня – лютого місяця поточного року фермерськими господарствами, фізичними особами (підприємцями) та підприємствами створено 41 робоче місце для організації робіт тимчасового характеру на які направлено зареєстрованих безробітних.
На замовлення роботодавців проводяться навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних.
Доброю традицією стало проведення курсів цільового призначення за різними сільськогосподарськими напрямами для сезонних робітників, які проводяться для вивчення сучасних технологічних процесів, нового обладнання, засобів механізації та автоматизації, що використовуються на виробництві, правил і вимог їх безпечної експлуатації, ефективних методів організації праці.
Так, 26 лютого 2019 року, на замовлення 7 роботодавців, на базі Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти ДСЗ почала навчання група безробітних з 30 чоловік за напрямом «Дотримання безпечного ведення робіт при обслуговуванні сільськогосподарської техніки», адже з настанням весни їм у сільському господарстві роботи вистачить.

 
 

21.02.2019


“Гадання на кавовій гущі” чи науково обгрунтований підхід до вибору майбутньої професії


Службою зайнятості запроваджена онлайн-профорієнтація за допомогою спеціального сервісу, який можна запустити прямо у браузері Вашого комп'ютера - веб-базована платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Відтепер система профорієнтаційного діагностування стала загальнодоступною, усі бажаючі мають можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації дистанційно у он-лайн форматі без відвідування центру зайнятості, якщо існує потреба у:
-  виборі (зміні) професії;
- виборі майбутнього напряму професійного навчання;
- оцінці власних здібностей;
-саморозвитку.
Перетворіть вибір майбутньої професії з «гадання на кавовій гущі» у науково обґрунтований прогноз, виявіть схильності та здібності до різних видів діяльності.
Програма тестування основана на діагностиці й зіставленні трьох основних факторів успішного професійного навчання й самореалізації:
- професійна мотивація визначає глибинні професійні інтереси й цінності;
- структура інтелекту – рівень розвитку інтелекту (IQ), специфіку структури здібностей;
- психологічні схильності – схильність до певних видів професійної діяльності.
Проходження усіх тестів гарантує високу результативність діагностики та максимально приближений професійний вибір для людини, яка проходить тестування.
Треба пам'ятати, що зайва година часу, витрачена на усвідомлення професійних вподобань, може заощадити роки марних зусиль у «пошуку професії по душі» у майбутньому!
За результатами повного тестування програма пропонує не приблизні напрями професійної самореалізації, а конкретні професії відповідно особистісних інтересів та схильностей, із зазначенням відсотка відповідності.
Всім бажаючим, що потребують вибору або зміни професії, обрання свого кар'єрного шляху, визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей, надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у он-лайн форматі.
Для цього достатньо зв'язатись з профконсультантом , заявити про своє бажання та отримати код доступу. Проаналізувати отримані результати можна самостійно, з батьками чи друзями, але краще зрозуміти результати тесту допоможуть фахівці центру зайнятості.
Записатись на тестування або отримати додаткову інформацію можна у фахівців Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за адресою: м. Бобринець ,вул.Незалежності , 78. тел. 3-40-01;  тел.3-49-35

 
 

12.02.2019

Кар’єрний радник, новий порядок реєстрації та профілювання: які зміни очікують на службу зайнятості у 2019-му?


З 01 січня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».
Цією постановою до структури Державної служби зайнятості вводиться інститут кар’єрного радника, а також запроваджується у роботі служби зайнятості профілювання безробітних та шукачів роботи, ведення індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.
Кар’єрний радник – співробітник центру зайнятості, який, відповідно до цього Порядку, забезпечує організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.
Профілювання передбачає систему оцінки ступеню мотивації особи, яка шукає роботу, або зареєстрованого безробітного до праці, попиту на їх професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться, з метою повернення таких осіб на ринок праці.
Індивідуальний план працевлаштування – програма дій зареєстрованого безробітного та кар’єрного радника, який забезпечуватиме його супровід та організацію надання послуг.
За результатами первинного профілювання кар’єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг. В індивідуальному плані надання послуг зазначається комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Іншими словами, йдеться про супровід зареєстрованого безробітного, доки той не знайде роботу.
«Введенням в дію цього порядку державна служба зайнятості отримує нові інструменти та механізми, які сприятимуть підвищенню якості сервісного обслуговування клієнтів і забезпеченню працевлаштування громадян, поєднуючи їх інтереси, реальні знання та навички з вимогами сучасного ринку праці», – зазначила Ірина Виниченко, директор Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

10.01.2019

Підприємства з понад 8 працівниками також подаватимуть Звіт про квоти. Вперше - вже за 2018 рік!


Мінсоцполітики своїм наказом від 23.11.2018 р. № 1763 затвердило нову форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (їх перелік наведено в ст. 14 Закону про зайнятість). Цим же наказом внесено зміни до Порядку її заповнення та подання.
Хто і кому має надавати такий Звіт?
Як очевидно із назви Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, цей звіт подають:
• лише роботодавці;
• до Держслужби зайнятості за юридичною адресою роботодавця.
При цьому в оновленому Порядку зазначається, що роботодавці – це підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Тобто на фізосіб-роботодавців обов'язок надання такої Інформації не поширюється!
Коли вперше звітувати за новою формою?
Нагадаємо, що звітувати про квоти підприємства мають не пізніше 1 лютого.
Наказ № 1763 набрав чинності з дня його офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» №3/2019, тобто 8 січня 2019 року. Тому звітувати за новою формою та правилами потрібно вже за 2018 рік, не пізніше 1 лютого 2019 року.
Що і для кого змінюється?
Відповідно до внесених змін у визначення квоти та нову форму звіту, підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб також мають подавати до Держслужби зайнятості інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Тож такі підприємства мають відзвітувати вперше за 2018 рік.
Звертаємо увагу! Що з 1 січня 2018 року почала діята частина друга ст. 14 Закону про зайнятість населення. За нею для працевлаштування осіб, яким залишилося 10 і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.
Нова форма звіту містить наступні рядки:
• у рядку 01 – середньооблікова чисельність штатних працівників за попередній календарний рік – усього;
• у рядку 02 – зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;
• у рядку 03 – квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників;
• у рядку 04 – середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік;
• у рядку 05 – середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
• у рядку 06 – чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.
Згідно з примітками до рядків нового звіту рядки 01 – 03 заповнюються підприємствами з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, а рядок 04 та 05 – підприємствами з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб. Рядок 06 звіту мають заповнювати всі підприємства незалежно від чисельності  штатних працівників.

 

09.01.2019


НОВІ РОЗМІРИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ (на 2019 рік)


Законом України № 2629-VIII від 23.11.2018 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату:
- у місячному розмірі: з 1 січня — 4173 грн;
- у погодинному розмірі: з 1 січня — 25,13 грн.
Також цим Законом встановлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі:
- з 1 січня — 1853 грн,
- з 1 липня — 1936 грн,
- з 1 грудня — 2027 грн,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 01.01.2019 р. — 1626 грн, з 1 липня — 1699 грн, з 1 грудня — 1779 грн;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01.2019 р. — 2027 грн, з 1 липня — 2118 грн, з               1 грудня — 2218 грн;
- працездатних осіб: з 01.01.2019 р. — 1921 грн, з 1 липня — 2007 грн, з 1 грудня — 2102 грн;
- осіб, які втратили працездатність: з 01.01.2019 р. — 1497 грн, з 1 липня — 1564 грн, з 1 грудня — 1638 грн.
Нові розміри допомоги по безробіттю з 01.01.2019 року.
Постановою Правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 12.09.2018 № 175 встановлено новий мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 1 січня 2019 року, а саме:
- застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше 6 місяців, допомога виплачується в розмірі 1630 грн. Тобто розмір допомоги для таких осіб збільшиться на 190 грн;
- для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить менше 6 місяців, або звільнених з останнього місця роботи з підстав, передбачених п. 3, 4, 7 і 8 ст. 40, ст. 41 і ст. 45 КЗпП, розмір допомоги по безробіттю становить 610 грн на місяць (до 01.01.2019 було 544 грн).
У зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімума для працездатних осіб, збільшилася також межа максимального розміру допомоги по безробіттю ("Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом." абз.2, част.5, ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"), тобто розмір допомоги по безробіттю з 01.01.2019 не може перевищувати суму 7684 грн на місяць.

 
 

Декада зайнятості для осіб з інвалідністю


В рамках проведення Всеукраїнської Декади зайнятості для осіб з інвалідністю, зокрема із числа учасників антитерористичної операції в приміщенні Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено низку заходів: День відкритих дверей, ділову зустріч, семінар з роботодавцями, семінари за участю осіб з інвалідністю та інші інформаційно-просвітницькі заходи, профорієнтаційні заходи із залученням представників органів місцевої влади, роботодавців, інших соціальних партнерів.
Під час ділової зустрічі та інформаційного семінару роботодавців ознайомили із законодавством щодо створення робочих місць для людей з особливими потребами. На семінарі за участю осіб з інвалідністю ознайомилися з перспективами зайнятості осіб даної категорії, додатковими гарантіями працевлаштування та соціальними послугами, які надає державна служба зайнятості.
В День відкритих дверей присутні дізналися не лише про можливості працевлаштування та здобуття професії чи підвищення кваліфікації за сприяння служби зайнятості, отримання одноразової допомоги для осіб з інвалідністю та учасників АТО, а й про роботу Бобринецького бюро правової допомоги.

30.11.2018

 
 

Як на Кіровоградщині започаткувати власний бізнес?


Зареєстровані безробітні, відповідно до вимог законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, мають право на отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Отримати детальну інформацію охочі мають можливість під час відвідувань міськрайонних центрів зайнятості чи місцевих філій обласного центру зайнятості. Крім того, користувачі мережі Інтернет, мають можливість ознайомитись зі значним обсягом відповідної інформації, розміщеної на сторінках органів державної служби зайнятості.
Так на сторінці Державної служби зайнятості (Центрального апарату) у рубриці «Громадянам» – «Відкрити власну справу» (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vidkryty-vlasnu-spravu) розміщена інформація про те, як започаткувати власний бізнес за сприяння державної служби зайнятості, а також наведені приклади успішного ведення бізнесу (рубрика «Історії успіху» https://www.dcz.gov.ua/storinka/istoriyi-uspihu).
На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості (https://kid.dcz.gov.ua/) розміщена різноманітна інформація з питань організації підприємництва, попереднього проходження професійного навчання для подальшого успішного ведення бізнесу, інше. У соціальній мережі Facebook на сторінці обласного центру зайнятості розміщується інформація про приклади успішного ведення бізнесу мешканцями нашої області (https://www.facebook.com/kocz.gov.ua/posts/1051170725058998?__tn__=-R).
У відеохостінгу YouTube на сторінці обласного центру зайнятості викладені ролики «Великі історії малого бізнесу» (https://www.youtube.com/playlist…). На цій же сторінці є можливість переглянути мультсеріал «Пошук роботи», в серіях якого йдеться про започаткування підприємництва (https://www.youtube.com/watch?v=knmWrpJp_Q4).
«Фінансові ресурси Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в цілому та бюджетних призначень для Кіровоградської області, зокрема) щодо одноразової виплати допомоги по безробіттю є обмеженими. А сам розмір виплати визначається розміром залишку виплати допомоги по безробіттю конкретної особи», – зазначив Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості.
Протягом січня-серпня 2018 року таку виплату в області отримали 24 особи. Враховуючи вказане, державна служба зайнятості висловлює зацікавленість у одночасному отриманні громадянами коштів за рахунок Фонду, а також за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів з програм розвитку підприємництва. Такі програми прийняті на рівні області (Регіональна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області на 2016-2018 роки затверджена рішення обласної ради від 25.03.2016 № 42 https://www.oblrada.kirovograd.ua/…/pro-zatverdzhennya-prog…) та в кожному районі та місті обласного значення. Також центри зайнятості зацікавлені у залученні до підтримки малого підприємництва коштів бюджетів об’єднаних територіальних громад. До речі, наразі проводиться черговий етап узгодження можливостей центрів зайнятості та структурних підрозділів з питань економіки місцевих органів влади щодо спільного фінансування розвитку малого бізнесу безробітними.
Ми висловлюємо також зацікавленість у залученні коштів міжнародної технічної допомоги за проектами, що реалізуються неурядовими організаціями. Адже можливе навіть потрійне співфінансування започаткування бізнесу.
Розраховуємо, що спільними зусиллями центрів зайнятості, місцевих органів влади та неурядових організацій ми зможемо ефективно допомогти майбутнім бізнесменам у започаткуванні та провадженні підприємницької діяльності.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

13 вересня 2018 року Бобринецькою районною філією Кіровоградського ОЦЗ було проведено Виїзну акцію центру зайнятості для учнів  8-9-х класів Кетрисанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня.
В рамках заходу було проведено інтерактивний захід «Хочу, можу, треба» .
«Хочу» – означає бажання, цікавість, прагнення, – зазначила фахівець ЦЗ. «Можу» – здібності, таланти та стан здоров'я, а «треба» – стан ринку праці, перспективи та соціально-економічні проблеми регіону.
Головна мета заходу була зосереджена на професійному самовизначенні школярів, виявленні і розвитку їх професійних схильностей та здібностей, формуванні правильного вибору професії.
Для учнів було проведено анкетування та ознайомлено з проектом «Стань студентом на один день».
Вправа «Прислів'я про працю» дала змогу юнакам і дівчатам дізнатися  про значимість праці як для людини, так і суспільства.

 
 

Працівниками Бобринецької районної філії Кіровоградського ОЦЗ у вересні місяці 2018 року для клієнтів пробації було  проведено День інформації.  Клієнтам пробації було повідомлено про стан ринку праці , соціальні послуги державної служби зайнятості, про переваги офіційного працевлаштування. Також, присутніх було ознайомлено з вільними вакансіями, які є на даний час, та нагадали, що кожен громадянин має можливість скористатись унікальним сервісом електронних послуг Державної служби зайнятості. За допомогою Інтернету, не витрачаючи зайвого часу, можна записатися на індивідуальний прийом до фахівця для реєстрації в центрі зайнятості, консультацію щодо сприяння працевлаштуванню, вибору професії, з питань професійної орієнтації та професійного навчання.
Проведення таких спільних семінарів для клієнтів пробації дає змогу допомагати у вирішенні проблем засуджених та попереджати вчинення ними повторних правопорушень»

 
 

Як стати поліцейським розповіли безробітним Бобринеччини під час презентації роботодавця


З метою якісного добору осіб, здатних професійно виконувати повноваження поліцейського та посадові обов’язки за відповідною вакантною посадою, для забезпечення співпраці між центром зайнятості та підрозділом поліції з питань профорієнтаційної роботи, Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено «Презентацію роботодавця» – Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області.
У заході взяв участь начальник сектору превенції капітан поліції Михайло Логвиненко, який розповів присутнім про роботу нової поліції, зміни, які відбулися на етапі реформування, інноваційні підходи у її діяльності, переваги професії поліцейського, а також наголосив на тому, що однією з позитивних сторін професії є відчуття власної гідності та гордості за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні.Представник поліції поінформував учасників заходу про наявні актуальні вакансії, детально зупинився на питанні добору кандидатів на службу в поліції, розповів про специфіку роботи в органах охорони правопорядку, оплату праці та перспективи кар’єрного зростання.
У заході узяло участь 10 безробітних. Шукачів роботи зацікавила перспектива працевлаштування на службу до поліції та можливість продовжити навчання, перебуваючи на посаді, без відриву від служби.
У результаті плідного семінару, декілька безробітних виявили бажання спробувати пройти конкурсний відбір.

 
 

Про співпрацю з роботодавцями
у напрямку організації громадських робіт
та проведення робіт тимчасового характеру


Одним з важливих напрямків роботи Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості є громадські та інші роботи тимчасового характеру. Керівники більшості місцевих рад докладають немало зусиль, щоб їх території були чистими та охайними. Проте, підтримувати бажаний порядок власними силами не завжди вдається через нестачу коштів та працівників.
На організацію та проведення у 2018 році громадських робіт за участю зареєстрованих безробітних Бобринецькою міською радою та 9 сільськими радами (Веселівська, Верньоінгульська, Витязівська, Златопільська,  Кетрисанівська, Костомарівська, Олексіївська, Сугокліївська та Федіївська) виділено коштів місцевих бюджетів в загальній сумі 217,85 тис.грн., і протягом січня-липня 2018 року залучено до участі у громадських роботах 42 особи. Ними було упорядковано місця поховання загиблих захисників Вітчизни, кладовища та проведено косіння бур’янів біля зон відпочинку (парки) і придорожніх смуг. Тимчасова зайнятість для безробітних є важливою і корисною, адже дозволяє відновити професійні навички, підвищити мотивацію до праці і є поштовхом для постійної зайнятості.
Щодо організації інших робіт тимчасового характеру, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців, то районна філія постійно співпрацює в даному напрямку з комунальним підприємством Бобринецької міської ради “Комунальник”, ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка”, ПрАт “ВДО Асоціація “Південна”, ПП «Агрофірма «Славутич»,  і  завдяки співпраці з ними залучено до участі  у інших роботах тимчасового характеру 82 особи.
З метою підготовки до відзначення 27-ї річниці Незалежності України  Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з Бобринецькою міською радою, Витязівською і Верхньоінгульською сільськими радами було організовано громадські та інші роботи тимчасового характеру з благоустрою територій населених пунктів, пам'ятних знаків та ін.. В даних заходах взяли участь 34 безробітних та використано коштів місцевих бюджетів в сумі 16,25 тис.грн. та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 6,97 тис.грн..

 
 


Онлайн анкетування: заявити про потреби в кадрах стало простіше


З 10 липня поточного року на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості  «Єдине соціальне середовище зайнятості» запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік.
Відтепер, роботодавці мають можливість заповнити на зазначеному  Інтернет-ресурсі анкети. Ці анкети знаходяться у «Персональному кабінеті» у розділі «Опитування». За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутись до найближчого міськрайонного центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості.
Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.
Тож не зволікайте - скористайтеся цією можливістю!

Бобринецька районна філія Кіровоградського
обласного центру зайнятості
14.08.2018


Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми


На підтримку Всеукраїнської інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми» та у рамках впровадження на території Кіровоградської області проекту ОБСЄ “Поширення національного механізму взаємодії суб”єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні , в Кіровоградській області”  Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості 01 серпня 2018 року було проведено семінар “Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”. Мета заходу ознайомити слухачів із законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, застереження від шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, запобігання економічній експлуатації. Переваги легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми.

 
 

Плідна праця — запорука успіху

27 липня 2018 року відбувся прес-тур до магазину — пекарні “Гарячі пиріжки “в м.Бобринець. Керівником являється енергійна та успішна жінка Людмила Сергієнко, яка займається  виробництвом хліба та  хлібобулочних виробів з 2012 року. Магазином пропонується широкий асортимент смачної випічки, виготовленої за домашніми рецептами з натуральної свіжої сировини. На сьогоднішній день це одне із небагатьох малих підприємств, яке в умовах економічної нестабільності  має постійний попит на свою продукцію. У цьому є й велика заслуга працівників , адже від їхньої роботи залежить успіх. Учасники прес-туру на власні очі змогли спостерігати за проведенням виробничого процесу по виготовленню різної випічки. Людмила Сергієнко тісно співпрацює з Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості у напрямку підбору працівників та укомплектуванню заявлених вакансій, участі безробітних осіб у виконанні тимчасових робіт. Служба зайнятості зі свого боку на підтримку розвитку малого бізнесу компенсує  роботодавцю вартість витрат на сплату  єдиного  внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування.

 
 

Громадські роботи - важливий напрямок роботи служби зайнятості


Одним з важливих напрямків роботи служби зайнятості є громадські та інші роботи тимчасового характеру. Керівники більшості місцевих рад докладають немало зусиль, щоб їх території були чистими та охайними. Проте, підтримувати бажаний порядок власними силами не завжди вдається через нестачу коштів та працівників. Вирішувати ці проблеми громадам допомагає Бобринецька районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості у напрямку організації та проведенні громадських робіт. Користь від цієї послуги очевидна як для місцевих рад, так і для безробітних, залучених до громадських робіт. На організацію та проведення громадських робіт за участю зареєстрованих безробітних Костомарівською, Верхньоінгульською, Олексіївською, Витязівською, Веселівською сільськими радами у січні – травні 2018 року використано коштів місцевих бюджетів в загальній сумі 16,50 тис.грн. та коштів Фонду ЗДССВБ в сумі 8,47 тис.грн.. Тимчасова зайнятість для безробітних є важливою і корисною, адже дозволяє відновити професійні навички, підвищити мотивацію до праці і є поштовхом для постійної зайнятості.
Щодо організації інших робіт тимчасового характеру, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців, то Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ співпрацює в даному напрямку з комунальним підприємством Бобринецької міської ради “Комунальник”, ПАТ «Бобринецька сільгосптехніка», ПрАТ «ВДО Асоціація «Південна», ПП «Агрофірма «Славутич», ПАФ «Санті» і завдяки співпраці з ними залучено до участі у інших роботах тимчасового характеру 50 осіб.

 
 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню