Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ

12.02.2019

Кар’єрний радник, новий порядок реєстрації та профілювання: які зміни очікують на службу зайнятості у 2019-му?


З 01 січня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 року № 792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».
Цією постановою до структури Державної служби зайнятості вводиться інститут кар’єрного радника, а також запроваджується у роботі служби зайнятості профілювання безробітних та шукачів роботи, ведення індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.
Кар’єрний радник – співробітник центру зайнятості, який, відповідно до цього Порядку, забезпечує організацію надання послуг особам, які шукають роботу, зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.
Профілювання передбачає систему оцінки ступеню мотивації особи, яка шукає роботу, або зареєстрованого безробітного до праці, попиту на їх професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться, з метою повернення таких осіб на ринок праці.
Індивідуальний план працевлаштування – програма дій зареєстрованого безробітного та кар’єрного радника, який забезпечуватиме його супровід та організацію надання послуг.
За результатами первинного профілювання кар’єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг. В індивідуальному плані надання послуг зазначається комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг. Іншими словами, йдеться про супровід зареєстрованого безробітного, доки той не знайде роботу.
«Введенням в дію цього порядку державна служба зайнятості отримує нові інструменти та механізми, які сприятимуть підвищенню якості сервісного обслуговування клієнтів і забезпеченню працевлаштування громадян, поєднуючи їх інтереси, реальні знання та навички з вимогами сучасного ринку праці», – зазначила Ірина Виниченко, директор Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

10.01.2019

Підприємства з понад 8 працівниками також подаватимуть Звіт про квоти. Вперше - вже за 2018 рік!


Мінсоцполітики своїм наказом від 23.11.2018 р. № 1763 затвердило нову форму Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (їх перелік наведено в ст. 14 Закону про зайнятість). Цим же наказом внесено зміни до Порядку її заповнення та подання.
Хто і кому має надавати такий Звіт?
Як очевидно із назви Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, цей звіт подають:
• лише роботодавці;
• до Держслужби зайнятості за юридичною адресою роботодавця.
При цьому в оновленому Порядку зазначається, що роботодавці – це підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників від 8 осіб. Тобто на фізосіб-роботодавців обов'язок надання такої Інформації не поширюється!
Коли вперше звітувати за новою формою?
Нагадаємо, що звітувати про квоти підприємства мають не пізніше 1 лютого.
Наказ № 1763 набрав чинності з дня його офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» №3/2019, тобто 8 січня 2019 року. Тому звітувати за новою формою та правилами потрібно вже за 2018 рік, не пізніше 1 лютого 2019 року.
Що і для кого змінюється?
Відповідно до внесених змін у визначення квоти та нову форму звіту, підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб також мають подавати до Держслужби зайнятості інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Тож такі підприємства мають відзвітувати вперше за 2018 рік.
Звертаємо увагу! Що з 1 січня 2018 року почала діята частина друга ст. 14 Закону про зайнятість населення. За нею для працевлаштування осіб, яким залишилося 10 і менше років, підприємствам з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників.
Нова форма звіту містить наступні рядки:
• у рядку 01 – середньооблікова чисельність штатних працівників за попередній календарний рік – усього;
• у рядку 02 – зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;
• у рядку 03 – квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників;
• у рядку 04 – середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік;
• у рядку 05 – середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
• у рядку 06 – чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.
Згідно з примітками до рядків нового звіту рядки 01 – 03 заповнюються підприємствами з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, а рядок 04 та 05 – підприємствами з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб. Рядок 06 звіту мають заповнювати всі підприємства незалежно від чисельності  штатних працівників.

09.01.2019


НОВІ РОЗМІРИ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ (на 2019 рік)


Законом України № 2629-VIII від 23.11.2018 «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату:
- у місячному розмірі: з 1 січня — 4173 грн;
- у погодинному розмірі: з 1 січня — 25,13 грн.
Також цим Законом встановлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі:
- з 1 січня — 1853 грн,
- з 1 липня — 1936 грн,
- з 1 грудня — 2027 грн,
а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 01.01.2019 р. — 1626 грн, з 1 липня — 1699 грн, з 1 грудня — 1779 грн;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01.2019 р. — 2027 грн, з 1 липня — 2118 грн, з               1 грудня — 2218 грн;
- працездатних осіб: з 01.01.2019 р. — 1921 грн, з 1 липня — 2007 грн, з 1 грудня — 2102 грн;
- осіб, які втратили працездатність: з 01.01.2019 р. — 1497 грн, з 1 липня — 1564 грн, з 1 грудня — 1638 грн.
Нові розміри допомоги по безробіттю з 01.01.2019 року.
Постановою Правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 12.09.2018 № 175 встановлено новий мінімальний розмір допомоги по безробіттю з 1 січня 2019 року, а саме:
- застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше 6 місяців, допомога виплачується в розмірі 1630 грн. Тобто розмір допомоги для таких осіб збільшиться на 190 грн;
- для застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить менше 6 місяців, або звільнених з останнього місця роботи з підстав, передбачених п. 3, 4, 7 і 8 ст. 40, ст. 41 і ст. 45 КЗпП, розмір допомоги по безробіттю становить 610 грн на місяць (до 01.01.2019 було 544 грн).
У зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімума для працездатних осіб, збільшилася також межа максимального розміру допомоги по безробіттю ("Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом." абз.2, част.5, ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"), тобто розмір допомоги по безробіттю з 01.01.2019 не може перевищувати суму 7684 грн на місяць.

Декада зайнятості для осіб з інвалідністю


В рамках проведення Всеукраїнської Декади зайнятості для осіб з інвалідністю, зокрема із числа учасників антитерористичної операції в приміщенні Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено низку заходів: День відкритих дверей, ділову зустріч, семінар з роботодавцями, семінари за участю осіб з інвалідністю та інші інформаційно-просвітницькі заходи, профорієнтаційні заходи із залученням представників органів місцевої влади, роботодавців, інших соціальних партнерів.
Під час ділової зустрічі та інформаційного семінару роботодавців ознайомили із законодавством щодо створення робочих місць для людей з особливими потребами. На семінарі за участю осіб з інвалідністю ознайомилися з перспективами зайнятості осіб даної категорії, додатковими гарантіями працевлаштування та соціальними послугами, які надає державна служба зайнятості.
В День відкритих дверей присутні дізналися не лише про можливості працевлаштування та здобуття професії чи підвищення кваліфікації за сприяння служби зайнятості, отримання одноразової допомоги для осіб з інвалідністю та учасників АТО, а й про роботу Бобринецького бюро правової допомоги.

30.11.2018

 

Як на Кіровоградщині започаткувати власний бізнес?


Зареєстровані безробітні, відповідно до вимог законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, мають право на отримання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Отримати детальну інформацію охочі мають можливість під час відвідувань міськрайонних центрів зайнятості чи місцевих філій обласного центру зайнятості. Крім того, користувачі мережі Інтернет, мають можливість ознайомитись зі значним обсягом відповідної інформації, розміщеної на сторінках органів державної служби зайнятості.
Так на сторінці Державної служби зайнятості (Центрального апарату) у рубриці «Громадянам» – «Відкрити власну справу» (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vidkryty-vlasnu-spravu) розміщена інформація про те, як започаткувати власний бізнес за сприяння державної служби зайнятості, а також наведені приклади успішного ведення бізнесу (рубрика «Історії успіху» https://www.dcz.gov.ua/storinka/istoriyi-uspihu).
На сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості (https://kid.dcz.gov.ua/) розміщена різноманітна інформація з питань організації підприємництва, попереднього проходження професійного навчання для подальшого успішного ведення бізнесу, інше. У соціальній мережі Facebook на сторінці обласного центру зайнятості розміщується інформація про приклади успішного ведення бізнесу мешканцями нашої області (https://www.facebook.com/kocz.gov.ua/posts/1051170725058998?__tn__=-R).
У відеохостінгу YouTube на сторінці обласного центру зайнятості викладені ролики «Великі історії малого бізнесу» (https://www.youtube.com/playlist…). На цій же сторінці є можливість переглянути мультсеріал «Пошук роботи», в серіях якого йдеться про започаткування підприємництва (https://www.youtube.com/watch?v=knmWrpJp_Q4).
«Фінансові ресурси Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (в цілому та бюджетних призначень для Кіровоградської області, зокрема) щодо одноразової виплати допомоги по безробіттю є обмеженими. А сам розмір виплати визначається розміром залишку виплати допомоги по безробіттю конкретної особи», – зазначив Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості.
Протягом січня-серпня 2018 року таку виплату в області отримали 24 особи. Враховуючи вказане, державна служба зайнятості висловлює зацікавленість у одночасному отриманні громадянами коштів за рахунок Фонду, а також за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів з програм розвитку підприємництва. Такі програми прийняті на рівні області (Регіональна програма розвитку малого та середнього підприємництва у Кіровоградській області на 2016-2018 роки затверджена рішення обласної ради від 25.03.2016 № 42 https://www.oblrada.kirovograd.ua/…/pro-zatverdzhennya-prog…) та в кожному районі та місті обласного значення. Також центри зайнятості зацікавлені у залученні до підтримки малого підприємництва коштів бюджетів об’єднаних територіальних громад. До речі, наразі проводиться черговий етап узгодження можливостей центрів зайнятості та структурних підрозділів з питань економіки місцевих органів влади щодо спільного фінансування розвитку малого бізнесу безробітними.
Ми висловлюємо також зацікавленість у залученні коштів міжнародної технічної допомоги за проектами, що реалізуються неурядовими організаціями. Адже можливе навіть потрійне співфінансування започаткування бізнесу.
Розраховуємо, що спільними зусиллями центрів зайнятості, місцевих органів влади та неурядових організацій ми зможемо ефективно допомогти майбутнім бізнесменам у започаткуванні та провадженні підприємницької діяльності.


Богдан Стоян, заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 
 

13 вересня 2018 року Бобринецькою районною філією Кіровоградського ОЦЗ було проведено Виїзну акцію центру зайнятості для учнів  8-9-х класів Кетрисанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня.
В рамках заходу було проведено інтерактивний захід «Хочу, можу, треба» .
«Хочу» – означає бажання, цікавість, прагнення, – зазначила фахівець ЦЗ. «Можу» – здібності, таланти та стан здоров'я, а «треба» – стан ринку праці, перспективи та соціально-економічні проблеми регіону.
Головна мета заходу була зосереджена на професійному самовизначенні школярів, виявленні і розвитку їх професійних схильностей та здібностей, формуванні правильного вибору професії.
Для учнів було проведено анкетування та ознайомлено з проектом «Стань студентом на один день».
Вправа «Прислів'я про працю» дала змогу юнакам і дівчатам дізнатися  про значимість праці як для людини, так і суспільства.

 
 

Працівниками Бобринецької районної філії Кіровоградського ОЦЗ у вересні місяці 2018 року для клієнтів пробації було  проведено День інформації.  Клієнтам пробації було повідомлено про стан ринку праці , соціальні послуги державної служби зайнятості, про переваги офіційного працевлаштування. Також, присутніх було ознайомлено з вільними вакансіями, які є на даний час, та нагадали, що кожен громадянин має можливість скористатись унікальним сервісом електронних послуг Державної служби зайнятості. За допомогою Інтернету, не витрачаючи зайвого часу, можна записатися на індивідуальний прийом до фахівця для реєстрації в центрі зайнятості, консультацію щодо сприяння працевлаштуванню, вибору професії, з питань професійної орієнтації та професійного навчання.
Проведення таких спільних семінарів для клієнтів пробації дає змогу допомагати у вирішенні проблем засуджених та попереджати вчинення ними повторних правопорушень»

 
 

Як стати поліцейським розповіли безробітним Бобринеччини під час презентації роботодавця


З метою якісного добору осіб, здатних професійно виконувати повноваження поліцейського та посадові обов’язки за відповідною вакантною посадою, для забезпечення співпраці між центром зайнятості та підрозділом поліції з питань профорієнтаційної роботи, Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено «Презентацію роботодавця» – Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області.
У заході взяв участь начальник сектору превенції капітан поліції Михайло Логвиненко, який розповів присутнім про роботу нової поліції, зміни, які відбулися на етапі реформування, інноваційні підходи у її діяльності, переваги професії поліцейського, а також наголосив на тому, що однією з позитивних сторін професії є відчуття власної гідності та гордості за те, що на твоїх плечах лежить відповідальність за життя оточуючих і порядок у країні.Представник поліції поінформував учасників заходу про наявні актуальні вакансії, детально зупинився на питанні добору кандидатів на службу в поліції, розповів про специфіку роботи в органах охорони правопорядку, оплату праці та перспективи кар’єрного зростання.
У заході узяло участь 10 безробітних. Шукачів роботи зацікавила перспектива працевлаштування на службу до поліції та можливість продовжити навчання, перебуваючи на посаді, без відриву від служби.
У результаті плідного семінару, декілька безробітних виявили бажання спробувати пройти конкурсний відбір.

 
 

Про співпрацю з роботодавцями
у напрямку організації громадських робіт
та проведення робіт тимчасового характеру


Одним з важливих напрямків роботи Бобринецької районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості є громадські та інші роботи тимчасового характеру. Керівники більшості місцевих рад докладають немало зусиль, щоб їх території були чистими та охайними. Проте, підтримувати бажаний порядок власними силами не завжди вдається через нестачу коштів та працівників.
На організацію та проведення у 2018 році громадських робіт за участю зареєстрованих безробітних Бобринецькою міською радою та 9 сільськими радами (Веселівська, Верньоінгульська, Витязівська, Златопільська,  Кетрисанівська, Костомарівська, Олексіївська, Сугокліївська та Федіївська) виділено коштів місцевих бюджетів в загальній сумі 217,85 тис.грн., і протягом січня-липня 2018 року залучено до участі у громадських роботах 42 особи. Ними було упорядковано місця поховання загиблих захисників Вітчизни, кладовища та проведено косіння бур’янів біля зон відпочинку (парки) і придорожніх смуг. Тимчасова зайнятість для безробітних є важливою і корисною, адже дозволяє відновити професійні навички, підвищити мотивацію до праці і є поштовхом для постійної зайнятості.
Щодо організації інших робіт тимчасового характеру, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців, то районна філія постійно співпрацює в даному напрямку з комунальним підприємством Бобринецької міської ради “Комунальник”, ПАТ “Бобринецька сільгосптехніка”, ПрАт “ВДО Асоціація “Південна”, ПП «Агрофірма «Славутич»,  і  завдяки співпраці з ними залучено до участі  у інших роботах тимчасового характеру 82 особи.
З метою підготовки до відзначення 27-ї річниці Незалежності України  Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з Бобринецькою міською радою, Витязівською і Верхньоінгульською сільськими радами було організовано громадські та інші роботи тимчасового характеру з благоустрою територій населених пунктів, пам'ятних знаків та ін.. В даних заходах взяли участь 34 безробітних та використано коштів місцевих бюджетів в сумі 16,25 тис.грн. та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 6,97 тис.грн..

 
 


Онлайн анкетування: заявити про потреби в кадрах стало простіше


З 10 липня поточного року на Інтернет-ресурсі Державної служби зайнятості  «Єдине соціальне середовище зайнятості» запроваджено анкетування роботодавців про потребу в працівниках на 2019 рік.
Відтепер, роботодавці мають можливість заповнити на зазначеному  Інтернет-ресурсі анкети. Ці анкети знаходяться у «Персональному кабінеті» у розділі «Опитування». За додатковою інформацією щодо реєстрації у персональному кабінеті та заповненні анкети необхідно звернутись до найближчого міськрайонного центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості.
Результати анкетування оброблятимуться фахівцями  Державної служби зайнятості (Центрального апарату) та будуть використані при розробці прогнозу потреби у працівниках на 2019 рік.
Тож не зволікайте - скористайтеся цією можливістю!

Бобринецька районна філія Кіровоградського
обласного центру зайнятості
14.08.2018


Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми


На підтримку Всеукраїнської інформаційної кампанії «#протиДІЙ торгівлі людьми» та у рамках впровадження на території Кіровоградської області проекту ОБСЄ “Поширення національного механізму взаємодії суб”єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні , в Кіровоградській області”  Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості 01 серпня 2018 року було проведено семінар “Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці”. Мета заходу ознайомити слухачів із законодавчими засадами та можливостями легального працевлаштування громадян України за кордоном, застереження від шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, запобігання економічній експлуатації. Переваги легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми.

 
 
 

Плідна праця — запорука успіху

27 липня 2018 року відбувся прес-тур до магазину — пекарні “Гарячі пиріжки “в м.Бобринець. Керівником являється енергійна та успішна жінка Людмила Сергієнко, яка займається  виробництвом хліба та  хлібобулочних виробів з 2012 року. Магазином пропонується широкий асортимент смачної випічки, виготовленої за домашніми рецептами з натуральної свіжої сировини. На сьогоднішній день це одне із небагатьох малих підприємств, яке в умовах економічної нестабільності  має постійний попит на свою продукцію. У цьому є й велика заслуга працівників , адже від їхньої роботи залежить успіх. Учасники прес-туру на власні очі змогли спостерігати за проведенням виробничого процесу по виготовленню різної випічки. Людмила Сергієнко тісно співпрацює з Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості у напрямку підбору працівників та укомплектуванню заявлених вакансій, участі безробітних осіб у виконанні тимчасових робіт. Служба зайнятості зі свого боку на підтримку розвитку малого бізнесу компенсує  роботодавцю вартість витрат на сплату  єдиного  внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування.

 
 

Громадські роботи - важливий напрямок роботи служби зайнятості


Одним з важливих напрямків роботи служби зайнятості є громадські та інші роботи тимчасового характеру. Керівники більшості місцевих рад докладають немало зусиль, щоб їх території були чистими та охайними. Проте, підтримувати бажаний порядок власними силами не завжди вдається через нестачу коштів та працівників. Вирішувати ці проблеми громадам допомагає Бобринецька районна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості у напрямку організації та проведенні громадських робіт. Користь від цієї послуги очевидна як для місцевих рад, так і для безробітних, залучених до громадських робіт. На організацію та проведення громадських робіт за участю зареєстрованих безробітних Костомарівською, Верхньоінгульською, Олексіївською, Витязівською, Веселівською сільськими радами у січні – травні 2018 року використано коштів місцевих бюджетів в загальній сумі 16,50 тис.грн. та коштів Фонду ЗДССВБ в сумі 8,47 тис.грн.. Тимчасова зайнятість для безробітних є важливою і корисною, адже дозволяє відновити професійні навички, підвищити мотивацію до праці і є поштовхом для постійної зайнятості.
Щодо організації інших робіт тимчасового характеру, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців, то Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ співпрацює в даному напрямку з комунальним підприємством Бобринецької міської ради “Комунальник”, ПАТ «Бобринецька сільгосптехніка», ПрАТ «ВДО Асоціація «Південна», ПП «Агрофірма «Славутич», ПАФ «Санті» і завдяки співпраці з ними залучено до участі у інших роботах тимчасового характеру 50 осіб.

 
 
 

Проблеми зайнятості сільського населення


Важливою проблемою сьогодення  являється  питання зайнятості сільського населення. Ліквідація колективних сільських господарств призвела до різкого  спаду зайнятості населення та  виробництва сільгосппродукції, до занепаду соціальної сфери на селі і до зростання сільського безробіття. Водночас використання передових методів роботи в сільському господарстві, нової техніки, новітніх технологій неминуче призводить до зменшення потреби працівників у сільському господарстві. Не маючи можливість легально працювати частина громадян зневірилась у пошуку роботи. Виникли утриманські , споживацькі настрої. Майбутнє їх не цікавить , вони живуть сьогоднішнім днем. Отже одним із першочергових завдань служби зайнятості є допомога у пошуку роботи та підбір кадрів.
За 9 місяців 2017 року  в Бобринецькому районному центрі зайнятості зареєстровано безробітних  1397 осіб , з них 644 мешканці села. На 1 жовтня поточного року статус безробітного мали 547 осіб, зокрема 229 осіб - сільські мешканці. Завдяки активній співпраці з роботодавцями протягом поточного року працевлаштовано працевлаштовано 412  безробітних осіб, в тому числі 206 сільських безробітних, що на 12 осіб більше ніж за аналогічний період минулого року.  Для профілактики безробіття та пом’якшення дисбалансу на ринку праці здійснюється професійна орієнтація громадян. У січні-вересні 2017 року цими послугами було охоплено 2270 осіб,  зокрема 597 осіб з числа сільських мешканців.  Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-вересня 2017 року професійне навчання проходили 202 безробітних, з яких 128  осіб - мешканці сільської місцевості. У громадських та інших роботах тимчасового характеру за відповідний період  взяли участь 358 осіб, з них 25 осіб мешканці сільської місцевості. Роботи проходили на території Бобринецької ОТГ, Витязівської, Костомарівської, Верхньоінгульської, Олексіївської, Кетрисанівської, Федіївської, Сугокліївської, Рощахівської, Веселівської сільських рад. Безробітні здійснювали благоустрій населених пунктів, кладовищ, зон відпочинку, культових споруд, придорожніх смуг.  Протягом січня — вересня 2017 року використано коштів Фонду в сумі 90,45 тис.грн. та коштів місцевих бюджетів в загальній сумі 98,64 тис.грн. Щодо організації інших робіт тимчасового характеру, які здійснюються за рахунок коштів роботодавців, то районний центр зайнятості співпрацює в даному напрямку з ПАТ «Бобринецька сільгосптехніка», ПрАТ «ВДО Асоціація «Південна», ФГ «Гарант-2013», СТОВ «Червонопілля», ПП «Агрофірма «Славутич», ПАФ «Санті» і  завдяки співпраці з ними залучено до участі  у інших роботах тимчасового характеру 305 осіб.
Запорукою успіху у вирішенні проблем зайнятості на селі являється також належна інформаційно - роз’яснювальна та консультаційна робота. Так, з початку року для голів та секретарів сільських рад було проведено 3 семінари щодо організації громадських робіт, 4 семінари з роботодавцями щодо організації робіт тимчасового характеру за власні кошти ПОУ. В сільських радах за участю фахівців центру зайнятості, представників органів влади та місцевого самоврядування,  роботодавців та інших соціальних партнерів проведено 12 ділових зустрічей, з питань сприяння зайнятості місцевих мешканців, в тому числі учасників АТО, осіб з інвалідністю, та вирішення питань співфінансування організації громадських робіт.
Спеціалісти районного центру зайнятості налаштовані на подальшу конструктивну роботу із сільськими радами.

Про зміни в законодавстві


07.02.2017 року в Офіційному віснику України від 07.02.2017 р. № 11 опубліковано Наказ Мінсоцполітики від 05.12.2016 року № 1476, яким затверджено оновлену форму звіту № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та порядок її подання у новій редакції.


Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 31 травня 2013 року N 316

 

ДОПОМОГА ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ
МОБІЛІЗОВАНИМ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ


Одним із важливих питань для громадян, які проходили військову службу в районах проведення АТО та були мобілізовані, є їх працевлаштування. Зважаючи на те, що ситуація на ринку праці теж є непростою, працівники районного центру зайнятості постійно співпрацюють з роботодавцями. Завдяки
тісній співраці ФОП Кравченком Л.Г. в грудні 2016 року було створено 4 нові робочі місця за посадою машиніст брикетного преса та працевлаштовано на них 2 зареєстрованих безробітних, з числа учасників АТО Білоуса Андрія Миколайовича та Сидоренка Олександра Олександровича.

07.02.2017

 
 

ЯК ЗНАЙТИ СЕБЕ МОЛОДИМ?


«Обирай професію-будь успішним» — акція під такою назвою розпочалася в Бобринецькому районному центрі зайнятості з 06 квітня 2015.

Сучасна молода людина, яка вперше виходить на ринок праці, без сторонньої допомоги практично не може знайти роботу. Звісно, в газетах публікуються оголошення про вакансії, звучать вони в електронних засобах масової інформації. Але які? «Потрібен бухгалтер з досвідом роботи», «водій, тракторист зі стажем». А якщо того стажу нема? Молода людина, не знайшовши роботу за фахом, починає деградувати як спеціаліст: втрачається кваліфікація, без практичного застосування губляться практичні навички. Врешті-решт, у частини молоді губиться бажання працювати взагалі. Тому служба зайнятості намагається допомогти саме молоді, застосовуючи як старі, так і нові форми роботи. Однією з них є  традиційні акції профорієнтації молоді, яка  цього разу проходить під назвою «Обирай професію-будь успішним», що спрямована на формування у присутніх активної життєвої позиції, впевненості в собі та власних силах.
У рамках профорієнтаційної акції для молоді «Обирай професію-будь успішним» відбувся профконсультаційний семінар «Особливості зайнятості молоді» для безробітної молоді. На семінарі молоді люди мали можливість познайомитися з роботою служби зайнятості, з послугами, які вона надає для молоді і навіть «приміряти» до себе робоче місце працівника центру зайнятості.
Щоб підготувати молоду людину до свідомого вибору професії, служба зайнятості знайомить, насамперед, з інформацією про світ професій, потреби ринку праці, формує установку на власну активність та самопізнання, допомогає скласти власний план професійного вибору.


Провідний фахівець з питань зайнятості                           Т. Заболотня
відділу надання соціальних послуг
Бобринецького РЦЗ

 
 

День соціальної справедливості

20 лютого 2013 року на виконання  Указу Президента України від 4.11. 2011 року №1021/2011 та з метою  привернення  уваги  суспільства, органів  державної влади, органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та необхідності  спільної  побудови в Україн суспільства соціальної справедливості та активного впровадження  в життя політики і стратегії,  спрямованих  на  її  забезпечення 20 лютого в Бобринецькому районному центрі зайнятості відбувся День відкритих дверей , в рамках якого проводились інформаційно-роз’яснювальні групові та масові заходи:
засідання круглого столу щодо взаємодії усіх сторін соціального партнерства у напрямку розв’язання проблем зайнятості категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за участю представників районної державної адміністрації, районної та міської рад, роботодавців, соціальних партнерів;
інформаційні семінари для населення та роботодавців;
ярмарок вакансій;
презентація навчального закладу;
надання профінформаційних та профконсультаційних послуг.
  У інформаційно-масових заходах  до відзначення Дня соціальної справедливості приймали участь бобринчани, близько 200 осіб.
У заходах приймали участь представники влади (секретар виконкому міської Н.М.Яворська, заступник голови районної ради С.А.Шевченко), соціальні партнери (роботодавці, керівники сільськогосподарських та інших підприємств). А також заступник начальника управління Пенсійного фонду в Бобринецькому районі С.Варламова, начальник відділу з питань праці та соціально трудових відносин М.Сіренко, начальник фонду соціального страхування від нещасних випадків та фонду страхування з тимчасової втрати працездатності.

 
 

ВАШЕ РІШЕННЯ – НАВЧАТИСЬ!

Якщо так сталося, що Ви втратили роботу або Ваша професія (спеціальність) не затребувана сьогодні на ринку праці, а може, Ви ще не маєте професії і тому не можете працевлаштуватися, - Вам запропонують послуги з професійного навчання.
Бобринецький районний центр зайнятості пропонує професійне навчання за професіями у листопаді 2012 року:
- «Верстатник широкого профілю» на базі Кіровоградського державного вищого професійного училища № 4, термін навчання – 6 місяців;
- «Офіціант» на базі Кіровоградського професійного ліцею ім. Героя Радянського Союзу О.С. Єгорова, термін навчання – 6 місяців;
- «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» на базі Кіровоградського державного вищого професійного училища № 4, термін навчання – 3,5 місяці;
- «Водій автотранспортних засобів, категорії «Д» » на базі Кіровоградського державного обласного навчально-курсового комбінату, термін навчання – 1 місяць;
- «Лицювальник-плиточник» на базі професійно-технічного училища №8, м. Кіровограда Єгорова, термін навчання – 5 місяців;
- «Водій автотранспортних засобів, категорії «Е» » на базі Кіровоградського державного обласного навчально-курсового комбінату, термін навчання – 2 тижні;
- «Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)» на базі Олександрійського професійно-технічного училища №17, термін навчання – 7,3 місяців;
-«Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» на базі Олександрійського професійно-технічного училища №17, термін навчання – 7,2 місяців;
- «Кондитер» на базі Знам’янського професійного ліцею , термін навчання – 6 місяців;
- «Перукар» на базі Кременчуцького професійного ліцею ім.. А.С. Макаренка, термін навчання – 5 місяців;
- «Продавець продовольчих товарів» на базі Бобринецького професійно-технічного училища  №32, термін навчання – 5,5 місяців;
- «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А» » на базі обласного комунального навчально-курсового комбінату «Аграрник», термін навчання – 7 місяців;
- «Електрогазозварник» на базі обласного комунального навчально-курсового комбінату «Аграрник», термін навчання – 5,5 місяців;
- «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А» » на базі Новоукраїнського професійно-технічного училища №40термін навчання – 7 місяців;
- «Агент з організації туризму» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 5 місяців.
- «Перукар (перукар-модельєр)» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; термін навчання – 5 місяців.
- «Адміністратор» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; термін навчання – 5 місяців.
- «Квітникар» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 4,5 місяці.
- «Водолаз» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 3 місяці.
- «Покоївка» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; термін навчання – 3 місяці.
- «Електрогазозварник» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 3,5 місяці.
- «Слюсар механоскладальних робіт» на базі Кримського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 5 місяців.
- «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» на базі Львівського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 7 місяців.
- «Штукатур» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 4 місяці.
- «Касир торгового залу» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 3 місяці.
- «Кухар» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 6 місяців.
-«Лицювальник плиточник» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 3,5 місяці.
-«Фрезерувальник» на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості; термін навчання – 5 місяців.
- «Налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням» на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 4 місяці.
- «Оператор верстатів з програмним керуванням» на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 4,5 місяці.
- «Верстатник широкого профілю» на базі Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 9 місяців.
- «Діловод» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 2,7 місяці.
- «Виробник художніх виробів з лози» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання –6,7 місяців.
- «Продавець продовольчих товарів» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 3,5 місяці.
- «Робітник фермерського господарства» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 11,9 місяців.
- «Продавець продовольчих товарів» на базі Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 5,3 місяців.
- «Продавець непродовольчих товарів» на базі Сумського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, термін навчання – 5,3 місяців.


 
 

    ЗАПРОШУЄМО НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

З метою інформування молоді про можливості працевлаштування на військову службу за контрактом в Бобринецькому районному центрі зайнятості 11 січня 2013 року відбувся семінар на тему: «Військова служба за контрактом — надійне сьогодення, впевнене майбутнє».
В заході взяли участь: підполковник Саченко І.К., підполковник Капітоненко М.П., капітан Поповченко О.М., старший солдат Бережний В.А.Бобринецько-Устинівсько-КомпанІївського ОРВК, директор Бобринецького РЦЗ Орза О.М., безробітна молодь.
В ході семінару присутні молоді громадяни були ознайомлені зі станом ринку праці району та регіону, можливостями служби зайнятості щодо надання послуг клієнтам, звернено увагу на проблеми зайнятості молоді в регіоні. Детально молоді було роз’яснено про можливість прийняття на військову службу за контрактом, як реальної форми працевлаштування.
Спеціалісти військового комісаріату проінформували про умови прийняття та проходження військової служби за контрактом у збройних силах України, наголосивши на правах та обов’язках військовослужбовців контрактної служби. Також були висвітлені дані про грошове і матеріальне забезпечення для військовослужбовців - контрактників та перспективи кар’єрного росту.
Особливу зацікавленість викликала у молодих людей інформація про можливість навчання на заочних і вечірніх відділеннях Вищих навчальних закладів.
     Зустріч проходила в позитивній атмосфері, що сприяло активному спілкуванню та викликала зацікавленість серед безробітних.

Директор               О.Орза

 
 

Вибір професії — це велика відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством, та найголовніше, перед собою. Відповідальність перед собою, мабуть, найважливіша, і полягає вона в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти .
Як визначити найбільш популярні професії? Чи можна покладатися тільки на опис професії як на відправний пункт в рішенні йти вчитися по цій спеціальності? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер час навчання на певну професію чи спеціальність? Такі питання ставить собі мало не кожен старшокласник і абітурієнт.
Дійсно, вибір професії – це крок відповідальний. Від того, що ви просто переглянете список професій, ви навряд чи зможете уберегтися від неправильного вибору. Потрібно не тільки пройти профтестування, а й отримати кваліфіковану консультацію спеціаліста. Саме з цією метою щорічно й організовуються профорієнтаційні естафети для молоді. В цьому році вона проходила під гаслом «Зробимо крок у майбутнє».
До учнів 10-11 класів на зустріч завітали представники Уманського державного педагогічного університету ім П.Тичини.
Під час проведення заходу гості не тільки розповіли про свій навчальний заклад, але і продемонструвати перспективи розвитку студентів, як творчих особистостей. Дітей дуже зацікавила інформація про те, що університет здійснює підготовку вчителів за повним спектром педагогічних спеціальностей, та те, що університет плідно працює з вищими навчальними закладами Польщі, Франції , США, Канади, Німеччини та ін. країнами. Цікава дискусія відбулась наприкінці заходу, де на всі запитання, які цікавили школярів було надано вичерпні відповіді. Учням було запропоновано заповнити анкету абітурієнта та надавалися індивідуальні консультації спеціалістами центру зайнятості та представниками навчального закладу.
Діти були задоволені зустріччю, бо вона допомогла їм набути впевненості у собі та у правильності вибраного шляху, по якому вони йдуть до майбутньої професії.
Загалом в заходах взяли участь майже 185 молодих людей Бобринеччини відвідали 5 групових профорієнтаційних заходи, під час яких, за оперативними даними, надано майже 240 профорієнтаційних послуг

 
 

ЗАХОДИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЗА СІЧЕНЬ-ЖОВТЕНЬ 2012 РОКУ

                             

  За січень-жовтень 2012 року на  обліку в центрі  зайнятості перебувало 1238 незайнятих громадян,  з яких  896 чол. зареєстрований у поточному році.   В порівнянні з відповідним періодом минулого року  обсяги ринку праці збільшились на 114 чол., або на 10,1 відсотка.
  В звітному періоді на обліку перебувала 191 особа із числа соціально-незахищених громадян. На  протязі січня-жовтня поточного року надійшла 681 вакансія. Протягом   звітного періоду  чисельність зареєстрованих  громадян, які потребували працевлаштування становила  1238 чол., а заявлена підприємствами і  організаціями  потреба в працівниках станом на 01 листопада 2012 року  становила 15 одиниць. А це значить, що навіть без врахування професійно-кваліфікаційного, територіального попиту і пропозиції робочої  сили, а також відсутності житла  на кожного зареєстрованного в службі  зайнятості  жителя району  припадало 0,012 робочого місця.
   Протягом січня-жовтня поточного року  за сприянням центру  зайнятості  працевлаштовано  654 незайнятих громадян, або  52,8% від загального числа осіб, які перебувають на обліку.  Серед жІнок отримали роботу 274 особи, або 45,2%  з числа зареєстрованих жінок. Взагалі жінки, які склали  48,9% від всіх зареєстрованих  громадян, серед працевлаштованих становили 41,9%. Молоді працевлаштовано 317 осіб,  або 48,5% серед працевлаштованих.
  На підприємствах  району на 2012 рік заброньовано 14 робочих місць для працевлаштування соціально-незахищених категорій населення.  За звітний період працевлаштовано 11 осіб на заброньовані робочі місця.         
   У забезпеченні  тимчасової  зайнятості  вагому роль  відіграють оплачувані  громадські роботи, протягом   звітного періоду  з роботодавцями заключено  61 договір на організацію громадських робіт. Оплачувані громадські роботи фінансувалися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробыття та за рахунок коштів підприємств. Громадські роботи проводилися за такими напрямками,  як: виконання сільськогосподарських робіт, благоустрій та впорядкування територій населених пунктів, роботи по догляду за громадянами у закладах охорони здоров’я, догляд за особами похилого віку. Протягом звітного періоду  на громадські роботи направлено 409 осіб з числа  безробітних.
   За сприянням центру зайнятості навчання проходили  182 безробітних. Навчання здійснюється за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, продавець продовольчих  товарів, кухар, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування  електроустаткування, перукар-модельєр, оператор комп’ютерного набору, підприємець-початківець та інші .
   Протягом січня-жовтня 2012р створено 321 нове робоче місце, з них в галузях економіки - 44, сільському господарстві – 52, в торгівлі – 202, інших сферах економічної діяльності – 23, за рахунок дотації з ФЗДССУВБ створено 22 робочих місця. Для організації безробітними власної справи виплачено 10 безробітним одноразову допомогу по безробіттю.
   В звітному періоді на обліку в службі зайнятості перебували 873 безробітних. В цілому по району питома вага безробітних становить 70,5% від загального числа громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості  як шукаючі роботу.
  Станом на 01.11.2012 року на обліку перебувало  307 безробітних, з них 42,4% - робітники, 31,9 %- службовці, 57,0 %- жінки, 54,1 % - молодь у віці до 35 років. У професійному складі безробітних найбільш питома  вага припадає на агрономів, землевпорядників, бухгалтерів, кухарів, трактористів,  робітничі профе­сії та інші.
   Станом на 01 листопада 2012 року допомогу по безробіттю одержують   193 чол.
  В поточному році профінансовано та використано: допомога по безробіттю – 2169,8 тис.грн., матеріальна допомога в період професійного навчання – 197,4 тис.гр, організація громадських робіт – 130,7 тис.грн., дотація –  306,2 тис.грн., одноразова допомога для підприємницької діяльності -  63,6 тис.грн., профпідготовка – 166,5 тис.грн.

 

Порядок реєстрації громадян у службі зайнятості


Відповідно до законодавства кожен громадянин має право звернутися до державної служби зайнятості та отримати безкоштовно консультацію, відповідну інформацію та сприяння у пошуку роботи.
Реєстрації в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, підлягають усі незайняті громадяни, які звернулися до служби зайнятості за сприянням у пошуку роботи та виявили бажання зареєструватись у службі незалежно від причини звільнення з підприємства, установи, організації.
Зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить запис у відповідній картці.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 року №1080 «Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних», з 29.10.2011р. передбачена можливість звернення особи, з метою її реєстрації як такої, що шукає роботу, та надання (поновлення) статусу безробітного, до центру зайнятості незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування за умови, що така особа не зареєстрована в інших центрах зайнятості.
Реєстрація громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за умови пред'явлення
- паспорта,
- трудової книжки,
- цивільно-правового договору,
- диплома або іншого документа про освіту.
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, подають посвідку на постійне проживання.
За відсутності трудової книжки громадянин, який вперше шукає роботу, повинен пред'явити паспорт, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, а військовослужбовці, звільнені з військової служби, також військовий квиток.
Окремим категоріям населення при реєстрації (відповідно до п. 4 зазначеного Порядку) потрібно пред'явити документи:
-  випускникам вищих навчальних закладів, які навчалася за державним замовленням і яким відмовлено у прийнятті на роботу за місцем призначення, - направлення на роботу і скріплену печаткою замовника довідку про відмову у працевлаштуванні чи довідку про надання можливості самостійного працевлаштування, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 р. №992;
-  інвалідам – довідку до акта огляду МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.
Якщо громадянин, зареєстрований у державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу, двічі відмовився від підходящої роботи, він не може бути визнаний безробітним.
Такий громадянин знімається з обліку і протягом шести місяців йому можуть надаватися лише консультаційні послуги. Після закінчення шести місяців з дня зняття з обліку громадянин може зареєструватися повторно в державній службі зайнятості як такий, що шукає роботу (п. 8 Порядку).
У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянину статусу безробітного (за його особистою заявою) приймається державною службою зайнятості на восьмий день (ст. 2 Закону «Про зайнятість населення»).
Статус безробітного дає особі право на отримання допомоги по безробіттю на умовах та в розмірах, визначених Законом «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 р. №1533-111, зі змінами та доповненнями. Розміри соціальних виплат залежать від страхового стажу, підстави звільнення та розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням.

За більш детальною інформацією звертайтеся до служби зайнятості за адресою:         м. Бобринець вул. Орджонікідзе 78, тел. 2-09-55, 3-40-01. 

СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ УСПІШНО РЕАЛІЗОВУЮТЬСЯ


В липні 2012р. Верховною радою України був прийнятий  Закон України «Про зайнятість населення», який передбачає низку стимулів до створення нових робочих місць, працевлаштування соціально вразливих категорій громадян .
Зокрема законом передбачено  , що  працедавці звільняються на рік від сплати соціального внеску у разі працевлаштування на новостворені робочі місця (не менш ніж на 2 роки)  молоді, осіб старше 50 років, інвалідів, інших громадян, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. Даний закон також мотивує роботодавця й до створення нових робочих місць. Працедавець , який у попередньому році працевлаштовуватиме на створені ним робочі місця з гідною заробітною платою(не нижче за три мінімальних заробітних плати), наступного року отримає право на зменшення на 50% розміру єдиного соціального внеску за зазначених працевлаштованих осіб.
Законом передбачено, що молодь-студенти ПТУ та ВНЗ – мають право у вільний від навчання час упродовж шести місяців проходити стажування за спеціальністю, за якою здобувають освіту. При цьому в трудову книжку вносяться відповідні дані про стажування. Отже студенти мають можливість набути досвіду з виконання професійних завдань за своєю освітою. Таким чином здійснюється спрощення переходу молоді від навчання до трудової діяльності.
Проте сьогодні вчитися доводиться не лише студентам. Адже технології нестримно змінюються, і необхідність у перекваліфікації виникає в осіб старшого віку. Новий закон піклується й про них, передбачаючи, що люди, яким більш ніж 45 років, за наявності в них страхового стажу не менш як 15 років, отримують право на «ваучер» для оплати прискореного навчання новій професії або підвищення кваліфікації в обраному ними навчальному закладі України.
Крім цього , з метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці буде запроваджено навчання безробітних інтегрованим робітничим професіям. Зайнятості населення сприятиме професійне навчання безробітних під конкретні замовлення роботодавців.
18 жовтня в Бобринецькому районному центрі зайнятості проведено круглий стіл за  участю представників Бобринецької районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, Управління праці та соціального захисту населення , роботодавців темою якого було обговорення нових положень законодавства «Про зайнятість населення». В результаті обговорення присутні погодились, що новий закон спрямований на створення ефективного механізму сприяння повній, продуктивній і вільно обраній зайнятості населення у процесі реалізації соціально-економічної політики держави, забезпечення конституційних прав і гарантій громадян на працю та соціальний захист від безробіття

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню