Новини - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини

інше


“НАШЕ МИНУЛЕ - НАШЕ НАСТУПНЕ”


28 січня до День пам’яті Героїв Крут в районному Будинку дитячої творчості керівником гуртка “Школа лідера” Гончар О.М. разом з вихованцями учнівського парламенту проведено захід на тему “Наше минуле – наше наступне”.
“Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього”. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекоти поле, куди вітер подме, туди воно й котиться. Саме тому, ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами.
Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію, як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини.


Переглянути тематичне відео

Районний БДТ

Шановні жителі Бобринеччини!


Дата 29 січня увійшла в українську історію, як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність України.
Саме цього дня в 1918 році біля станції Крути кілька сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з ворогами тільки проголошеної тоді Української Народної Республіки. І хоча кожного з цих юних лицарів духу переповнювало бажання жити і творити, вони свідомо йшли на смерть в ім’я рідної землі.
Схилімо наші голови в глибокій пошані перед їх світлою пам’яттю. Нехай героїчна й одночасно трагічна дата в історії нашої держави завжди буде нагадувати нам про великий подвиг, який зробили полеглі юнаки за майбутнє нашої Батьківщини.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

Шановні співвітчизники!


Щороку 27 січня вся світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.
Під час Другої Світової війни нацистами цілеспрямовано та планомірно було винищено близько шести мільйонів євреїв у Німеччині і на захоплених територіях інших країн Європи.
Для українців жахливим символом Голокосту став Бабин Яр – місце розстрілу понад 150 тисяч євреїв та представників різних національностей. Існувало багато інших місць, де нацистські нелюди масово вбивали євреїв. Стосується це і нашого рідного краю…
На території району розташоване сумно звісне місце, відоме під назвою Бобринецький Бабин Яр, де у роки війни було розстріляно від 300 до 1000 євреїв.
Пам’ять про невинно убієнних за ознаками національної, етнічної, расової, культурної, релігійної приналежності демонструє рішучість міжнародної спільноти ніколи більше не допустити повторення страшних злочинів, спричинених ксенофобією, расизмом, тоталітарними ідеологіями.
У єдності з вільним світом Україна стоятиме на сторожі гуманізму, свободи та демократії.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


БОБРИНЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ 100-РІЧЧЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ


22 січня у великій залі адміністративного приміщення відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України.
Саме цього дня рівно 100 років тому в спільному прагненні до сильної, суверенної і соборної Батьківщини, українці оголосили Акт злуки УНР та ЗУНР – таким чином вперше втіливши споконвічну мрію нашого народу на власну незалежну державу.
Сьогодні ж за участі представників від органів влади та місцевого самоврядування, громадськості району відбулися урочистості, присвячені видатній даті для історії українського народу.
До присутніх з вітальним словом звернулися: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
Керівництво району, визначивши важливість підписання Акту злуки для консолідації українського суспільства, акцентувало увагу на тому, що роль проголошення Соборності є священним надбанням й нерозривно поєднано зі свободою України та її народу. Особливо наголосили на значущості даного свята для українців в умовах сьогодення.
Після завершення виступів керівництва, працівниками районного Будинку культури та вихованцями районної дитячої школи мистецтв було презентовано тематичну програму. Остання стосувалася ідей єдності, непоборності, відважності й стійкості українського народу в усі часи його боротьби за власну незалежність та свободу.


ЗАРАЗ МИ МОБІЛІЗУЄМО ВСІ ЗАСОБИ, АБИ ПУТІН БУВ ЗА СТОЛОМ ПЕРЕГОВОРІВ – ПРЕЗИДЕНТ


АПАРАТНА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


22 січня керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова провела планову апаратну нараду.
В її засіданні взяли участь керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
У ході апаратної наради були розглянуті наступні питання: Про основні завдання діяльності відділів та сектору апарату районної державної адміністрації – інформації начальників відділів та завідувача сектору апарату РДА; Про дотримання законодавства про запобігання корупції у сфері фінансового контролю – інформація начальника відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Людмили Ковбасюк; Про електронне декларування –
інформація начальника відділу управління персоналом апарату РДА Альони Почтар.
За результатами розгляду вищезазначених питань прийнято ряд відповідних рішень.


УКРАЇНА – ЄДИНА


22 січня українці відзначають важливе національне свято – День Соборності України. Саме 22 січна 1919 року було проголошено так званий Акт злуки – акт про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це був перший рішучий крок нашого народу до об’єднання.
З 16 по 21 грудня в комунальному закладі «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» Бобринецької районної ради керівником гуртка «Школа лідера» Гончар О.М. разом з вихованцями учнівського парламенту було проведено ряд заходів до Дня Соборності України, а саме: урок – відеолекторій на тему: «Україна Єдина», знято відеочелендж до 100-річчя Соборності України «Поезія Єдності» та виготовлено «Вінок Єднання» спільно з молодшими учнями.
Мета заходів: поглибити знання вихованців про подію того часу та її значення для України і українського народу.

В День Соборності та злуки,
Із заходу на схід,
Всі візьмемося за руки,
Бо один ми є рід.


Районний БДТ


УЧАСТЬ БОБРИНЧАН У ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗАХОДАХ З НАГОДИ 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТУ ЗЛУКИ


22 січня у Києві на Софійській площі відбулися всеукраїнські урочистості з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.
Урочисті заходи розпочалися з молебні за Україну. Їх продовжила музично-театралізована композиція “Українське військо”. Також в межах святкування влаштували показ строїв (форми та техніки) різних військових з’єднань української революції 1917-1921 років.
Окрім цього, здійснили реконструкцію прийняття присяги “воїна УНР”, а також заспівали “альтернативний” гімн України версії 1918 року.
З промовою до українців звернувся
Президент України Петро Порошенко.
“Рівно сто років тому на Софійському майдані сталася одна з найбільших подій в історії України. Тут відбулося проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР в єдину державу. З того дня і навіки незалежність України означає її самостійність і соборність. Акт Злуки – найвища точка української революції і визвольних змагань початку двадцятого століття. Він став результатом величезних всенародних зусиль, праці і боротьби, що тривали століттями”, – заявив Глава держави.
Загалом участь у заходах на Софійській площі взяли патріоти із всієї України. Не виключенням стали і жителі Бобринеччини, які також побували на всеукраїнських урочистостях з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.
Пам’ятаймо, що якби не ті доленосні дні 1919 року – сучасної української держави могло б і не бути.
Слава Соборній Україні та слава Героям національно-визвольних змагань 1917-1921 років!

Шановні жителі Бобринеччини!


22 січня історичний день в українській історії, як день об’єднання нашої країни у єдину державу. Цьому передувало проголошення Акту Злуки. Цього дня ми відзначаємо День Соборності України
Значення цієї події, безумовно, виходить за межі політичних, часових і навіть географічних обставин 1919 року. Урочистий акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки став для України вічною цінністю, знаком та символом. Символом соборності, єдності, здатності українців до консолідації, до праці і битви за свою державу.
Українська держава пройшла різні труднощі. Все ж, наша нація перемогла і є неподільною та цілісною країною. Події, які сьогодні відбуваються на сході країни, як постійна рана для українців. Але, гідна відсіч ворогам, оборона країни, її територіальної цілісності – ще раз підтверджують наші волю, міцність та стійкість на шляху до захисту держави.
Акт Злуки – це єдність духу, часу і простору. Це символ для всіх поколінь, на всі віки. Ми можемо бути сильні, якщо ми єдині.
Зі святом, шановні!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


21 січня перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні наради взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівники й працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щопонеділкової оперативної наради обговорено питання стану розвитку професійної (професійно-технічної) освіти району. Зауважено, що в минулому році на базі ПТУ № 32 відкрито сільськогосподарський навчально-практичний центр та проведено обласний етап Регіонального конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії “Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва”.
Крім того, порушено аспекти проведення районних урочистостей з нагоди Дня Соборності України. Останні відбудуться завтра, 22 січня, у великій залі адміністративного приміщення о 10 годині. До участі запрошуються всі бажаючі жителі району та міста.
Насамкінець обговорено особливості облаштування Златопільської сільської лікарської амбулаторії засобами телемедицини. Встановлення відповідного обладнання в амбулаторії відбудеться вже найближчим часом.


ВІДБУЛАСЯ ВІДКРИТА ПЕРШІСТЬ З БАСКЕТБОЛУ СЕРЕД УЧЕНИЦЬ ШКІЛ РАЙОНУ


18 січня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено відкриту першість з баскетболу (дівчата) серед школярів загальноосвітніх шкіл району та вихованців дитячої-юнацької спортивної школи.
У змаганнях взяли участь 5 команд із 4 територій (28 учасників). Змагалися дві команди із Витязівки та по одній з Кетрисанівки, Олексіївки та Костомарівки.
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – Витязівська ЗШ I-III ступенів (старша група), 2 місце – Кетрисанівська ЗШ I-III ступенів, 3 місце – Олексіївська ЗШ I-III ступенів, 4 місце – Витязівська ЗШ I-III ступенів (молодша група), 5 місце – Костомарівська ЗШ I-III ступенів.


СІЧЕНЬ ЩЕДРИЙ НА РОЗВАГИ


18 січня в КЗ “Бобринецький районний Будинок дитячої творчості” заступником директора Секрет З.Ф. та керівниками гуртків Гончар О.М., Квашенко Ю.В. разом з вихованцями закладу було проведено розважальне свято: “Січень щедрий на розваги”.
Мета заходу: зустріч вихованців після зимових канікул та проводжання новорічних свят.
Веселі конкурси, танці та флешмоб від Снігурки прийшлись гуртківцям до вподоби. Насамкінець всі дружно побажали щасливої дороги Діду Морозу та Снігурочці й отримали від них на згадку солодощі та подарунки.
Загалом учасники дійства та вихованці весело провели час.

Районний БДТ

Шановні бобринчани!

Щиросердно вітаємо Вас із Святом Водохреща, із Богоявленням!


19 січня ми з усім православним світом відзначаємо велике християнське свято – Богоявлення Господнє, яке в народі називають Водохреща.
З давніх-давен це свято було для українського народу джерелом світлої радості, символом очищення душі, зміцнення віри в перемогу добра і сподівань на краще майбутнє.
У цей день бажаємо Вам міцного здоров’я, добра, родинного благополуччя та нових звершень!
Нехай Господь оберігає Вас і Ваші родини, а свята хрещенська вода зміцнить здоров’я й віру та поселить у Ваші серця мир, любов, радість!
Божого Благословення усім!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


14 січня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні наради взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівники й працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щопонеділкової оперативної наради розглянуто питання основних завдань та напрямків роботи щодо забезпечення сталого соціально-економічного розвитку району у 2019 році.
Інформували: начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Олексій Різун про початок другого семестру у загальноосвітніх школах району, температурний режим у закладах освіти, забезпечення підвезення учнів до навчальних закладів та начальник управління соціального захисту населення РДА Катерина Матягіна відносно нових правил надання субсидій населенню з січня 2019 року.
Наостанок наради обговорено криміногенну ситуацію в районі за попередній тиждень, проведення тендерів на закупівлю пілетів для опалення центральної районної лікарні та особливості підвищення пенсій громадянам з 1 березня 2019 року.


ОЧІКУЄМО ДОБРОВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ОТГ У 2019 РОЦІ, – СЕРГІЙ КУЗЬМЕНКО


Проведення децентралізації залишається серед ключових завдань на 2019 рік. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко на щопонеділковій апаратній нараді, що відбулася 14 січня.
“До 2020-го року цей процес повинен бути завершений в усій країні. Кожен громадянин має проживати в об’єднаній територіальній громаді – у адміністративно-територіальній одиниці, яка надає базові послуги для кожної людини”, – підкреслив керівник ОДА.
Сергій Кузьменко вкотре порекомендував керівникам райдержадміністрацій посилити відповідну роботу на місцях.
“Допомагайте людям створити успішні об’єднані територіальні громади, щоб якість надання послуг була найкращою. Держава буде допомагати, але поки що ми чекаємо ініціативу знизу – від активних людей, які проживають у селах, селищах і містах. Очікуємо добровільний процес створення ОТГ у 2019 році”, – наголосив голова облдержадміністрації.
Сергій Кузьменко нагадав, що об’єднавчі процеси в області в 2018 році відбувалися успішно. Нині на перші вибори очікують новостворені ОТГ в Петрівському, Знам’янському, Маловисківському районах. Керівник ОДА висловив сподівання, що на тих територіях, де ще не створено жодної об’єднаної громади, найближчим часом з’являться відповідні ініціативи і якомога більше ОТГ буде створено саме за принципом добровільності: “Обласна державна адміністрація буде всіляко підтримуватиме громади, щоб децентралізаційна реформа на Кіровоградщині активно впроваджувалася”.


За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА,
розміщено 16 січня 2019 року

 

ЧОТИРИ РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ
ОЛЕФІРЕНКО ЮРІЙ БОРИСОВИЧ

Пройдуть роки, спливуть тумани,
над світом знов зійде зоря…
Та не зітруться тії рани,
що принесла нам смерть твоя.
Біль втрати ніколи не згасне,
в наших серцях ми світлу
пам’ять про тебе пронесемо
через все своє життя.

Зі скорботою,
Бобринецька районна державна адміністрація
Бобринецька районна рада

 

ДВА РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ
КОСЄЄВ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ

Не зійде вже сонце твоє
і місяць твій вже не сховається,
бо буде тобі вічним світлом Господь.
Хай береже наш Бог твою добру душу,
а ми збережемо пам’ять про тебе
і світлий образ навіки.

Зі скорботою,
Бобринецька районна державна адміністрація
Бобринецька районна рада

 


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В СПАРТАКІАДІ “ЗДОРОВ’Я”


10 січня на базі комунального закладу “Бобринецьке навчально-виховне об’єднання “Навчально-виховний комплекс “Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1” у рамках спартакіади “Здоров’я” відбулися змагання між вчителями фізичної культури закладів загальної середньої освіти та тренерами-викладачами дитячо-юнацьких спортивних шкіл району і міста.
Участь у спартакіаді “Здоров’я” взяли 12 вчителів фізичного виховання відділу освіти, молоді та спорту міської ради й 8 вчителів відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації.
Змагання проведено з восьми видів спорту: стрільба кульова, теніс настільний, дартс, баскетбол, волейбол, футзал, шахи і шашки.
За підсумками змагань перемогу здобула команда вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти та тренерів-викладачів КЗ “ДЮСШ” Бобринецької міської ради.

 


НА БОБРИНЕЧЧИНІ ЗАВЕРШЕНО ПРОВЕДЕННЯ ЕСТАФЕТИ ПАМ’ЯТІ “СЛАВА ВИЗВОЛИТЕЛЯМ УКРАЇНИ”


4 січня у великій залі адміністративного приміщення відбулися урочистості з нагоди завершення проведення на території Бобринецького району естафети пам’яті “Слава визволителям України”.
З вітальними словами до присутніх звернулися перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько та заступник голови районної ради Наталія Сабліна. Керівники району наголосили на вагомості організації відповідних меморіальних заходів у рамках проведення естафети та закликали берегти пам’ять про визволителів рідного краю в ході Другої світової війни.
У свою чергу Буховецький сільський голова Дмитро Гурдиш передав голові районної організації ветеранів України Інні Гребенюк символ естафети – альбом пам’яті, що увібрав у себе історичні матеріали, відомості про хід визволення тих громад району, якими крокувала естафета. Буховецька сільська рада ж стала останньою із них.
Також з нагоди свята з тематичними номерами перед присутніми виступили працівники районного Будинку культури. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих визволителів району.
Зауважимо, що за роки Другої світової війни на всіх фронтах мужньо боролися понад 9500 жителів Бобринеччини, з яких понад 4 тисячі поклали своє життя на вівтар перемоги. Наш вічний моральний обов’язок пам’ятати про них та сьогодні вшановувати живих свідків того найкривавішого військового конфлікту в історії людства.


ПРОМОВА ПРЕЗИДЕНТА З НАГОДИ ВРУЧЕННЯ ТОМОСУ ПРО АВТОКЕФАЛІЮ ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ УКРАЇНИ

 


У РАЙОНІ ЗАБЕЗПЕЧЕНО СИРОТУ ЖИТЛОМ


За ініціативи Президента України, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа”, районною державною адміністрацією проведено відповідну роботу щодо придбання житла для дітей-сиріт та осіб з їх числа.
29 грудня напередодні Нового року особа з числа дітей-сиріт Бурдядіна (Пукасенко) Людмила Миколаївна, 1999 року народження, яка потребувала придбання житла, отримала ключі та документи на право власності двокімнатної квартири з ремонтом та усіма необхідними зручностями.

 

Шановні жителі Бобринеччини!

Вітаємо з Новим роком та прийдешнім Різдвом Христовим за юліанським календарем!


Рік, що минає був непростим та водночас насиченим важливими подіями, випробуваннями, сповнений напруженої праці та пошуку вірних рішень.
Дякуємо за Вашу силу та віру, за працю, патріотизм, згуртованість, активну громадську позицію, небайдужість до всього, що відбувалося у районі.
Нехай свята Нового року та Різдва Христового принесуть радість і спокій до Вашої оселі, стануть початком нових здобутків і успіхів в ім’я процвітання Бобринеччини та розвитку нашої Батьківщини – України.
Хай рік прийдешній буде щедрим на сміливі плани і бажані перемоги, цікаві задуми, шляхетні устремління та подарує довгоочікуваний мир в державі.
Міцного здоров’я усім, сімейного щастя, затишку, любові та неповторних різдвяних свят!

З Новим роком, з Різдвом Христовим, з новим щастям, дорогі земляки!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖУСТАНОВ ПРИВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ НОВОРІЧНИМИ ТА РІЗДВЯНИМИ СВЯТАМИ


28 грудня у великій залі адміністративного приміщення лунали привітання із нагоди прийдешніх свят – Нового року та Різдва Христового за юліанським календарем.
Творчий колектив районного Будинку культури підготував святкову концертну програму для працівників державних установ району. Так, аматори привітали присутніх колядками та співами, а Дід Мороз із Снігуронькою з найкращими побажаннями розпочали посівання.
У свою чергу керівництво району теж долучилося до привітань із прийдешніми святами. Із вітальними словами до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
Підсумовуючи 2018 рік, Олег Тертичний наголосив, що він був складним на випробування, однак своєю роботою усі працівники державних установ довели свої вболівання за рідний край.
Керівники району побажали присутнім, щоб рік прийдешній був щедрим на нові плани і бажані перемоги, цікаві задуми та подарував довгоочікуваний мир в державі. Зичили міцного здоров’я, сімейного щастя, затишку, любові та неповторних різдвяних свят.
Після завершення привітань, керівництво району передало творчому колективу РБК солодкі передноворічні подарунки, як подяку за гарно виконані тематичні вокальні номери.

 


ГОРДІ ЗА ОБДАРОВАНЕ МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ


22 грудня в Києві відбувся Х Всеукраїнський дитячий фестиваль мистецтв “Лавина талантів”. Його ініціювали Благодійний фонд “Наш слід” та керівництво торгово-розважального центру Lavina за підтримки Міністерства культури України та департаменту культури Київської міської державної адміністрації.
Мета конкурсу – допомогти талановитій творчій молоді та сприяти реалізації програм національно-культурного розвитку. Оргкомітет до складу журі запросив відомих артистів, педагогів творчих дисциплін, режисерів, керівників творчих колективів, діячів культури і мистецтва.
Для участі у фестивалі зібралися хореографічні, вокальні та циркові колективи та окремі виконавці у віці від 4 до 24 років, що представляли свої здібності в категоріях “Бейбі” (4-6 років), “Діти” (7-9 років), “Ювенали” (10-13 років), “Юніори” (14-17 років), “Молодь” (18-24 років) та змішана категорія.
Бобринеччину на дитячому фестивалі мистецтв представляв зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Світлячок” районної дитячої школи мистецтв (керівник Олена Чича). В підсумку “Світлячок” здобув звання лауреата 3 премії Х Всеукраїнського дитячого фестивалю мистецтв “Лавина талантів” у категорії “Ювенали” – Street dance.
Крім того, Подяку за відмінну підготовку і активну участь в дитячому фестивалі мистецтв “Лавина талантів” та вагомий внесок у розвиток музично-естетичного виховання підростаючого покоління і збереження національної культури від Благодійного фонду “Наш слід” отримала й керівник зразкового аматорського хореографічного ансамблю “Світлячок” районної дитячої школи мистецтв Олена Чича.
Районна державна адміністрація щиро вітає юних талантів із здобуттям перемоги, бажає подальших успіхів та всебічних звершень. Виносимо подяку також батькам та викладачам зразкового аматорського хореографічного ансамблю “Світлячок”. Горді за обдароване молоде покоління рідної Бобринеччини.

 


ЯРМАРКУВАЛИ ТА СПІВАЛИ У КРОПИВНИЦЬКОМУ


22 грудня в Кропивницькому на площі Богдана Хмельницького за ініціативи облдержадміністрації відбувся передноворічний ярмарок-продаж сільськогосподарської продукції, продовольчих товарів та предметів декоративно-прикладного мистецтва.
Гідно прийняв участь в передноворічному ярмарку також Бобринецький район, який вкотре презентував для жителів та гостей Кропивницького широкий асортимент сільськогосподарської продукції.
Районна державна адміністрація завдячує сільгоспвиробникам Бобринеччини, що зголосилися надати власну продукцію для участі в ярмарку-продажі та допомогли гідно представити на ньому рідний край. Це такі товаровиробники району, як: СТОВ “Червонопілля”, ПП “Агрофірма “Славутич”, СФГ “Жовтенка Ю.Д.”, ФОП “Ломакін О.Г.” та ФОП “Дирина С.П.”. Окрема подяка за допомогу в організаційних моментах начальнику відділу організації виробництва продукції тваринництва, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції управління агропромислового розвитку РДА Юрію Пальоному.
Крім того, 24 грудня в Кропивницькому на площі Героїв Майдану також стартувало новорічно-різдвяне святкове концертно-театралізоване дійство на території “Різдвяного містечка”, яке тривало до 25 грудня.
Від Бобринецького району участь в концертно-театралізованому дійстві прийняв колектив працівників районного Будинку культури. Аматори виконали тематичні різдвяні й новорічні номери для учасників святкового заходу на території обласного “Різдвяного містечка” та на високому рівні представили Бобринеччину.

Фото із офіційного-веб сайту
Кіровоградської облдержадміністрації


ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ БУЛО ВЧАСНИМ І НЕОБХІДНИМ – ПРЕЗИДЕНТ ПРО ПІДСУМКИ ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

 

Шановні бобринчани!

Вітаємо Вас з Різдвом Христовим за григоріанським календарем!


Крізь тисячоліття й покоління Світло Різдва зігріває серця людей і вказує шлях любові, довіри, взаємоповаги і правди. Його промені несуть радість у кожну сім’ю, у кожну домівку, у кожний куточок нашої землі, бо в ньому – велич Божа.
Нехай це свято, від якого беруть початок найвищі людські цінності, нагадає всім нам про заповіді Господні, пробудить любов до ближнього. Хай до кожної оселі увійдуть мир і спокій.
З сердечною теплотою бажаємо всім міцного здоров’я, достатку, родинного тепла, добрих і вірних друзів на життєвій дорозі, Божого благословення на нові задуми та звершення.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!


Історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини України, несучи народам миротворчу місію. Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак, і найболючіша наша рана – Афганістан, війна в якому розтягнулася на довгі десять років.
Після численних звернень уряду Афганістану керівництво СРСР 12 грудня 1979 року прийняло рішення про надання ДРА військової допомоги. 25 грудня виповнюється 39 років з дня введення військ в Афганістан.
У цей пам’ятний день ветерани Афганської війни, українці, вшановують пам’ять загиблих друзів, зустрічаються у святих місцях і згадують ту війну, яку довелося пережити.
Хоч з кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України.
Неоціненними є героїзм та безстрашність воїнів-інтернаціоналістів. Їм безмежна вдячність за гідність, яку вони проявили. Без перебільшення, українські миротворці заслужили вдячність і повагу багатьох народів.
Шановні учасники бойових дій на території інших держав!
Щиро бажаємо Вам і Вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров’я і довгих років життя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні працівники архівних установ району!

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята!


Архівні матеріали – це безцінне джерело інформації про минуле і сьогодення нашого краю, України, про життя людини, суспільства і держави, яке має унікальний вплив на формування національної свідомості наших громадян та засвідчує вагомий внесок українців у суспільно-політичний та економічний розвиток.
Завдяки Вашій професійній діяльності став можливий доступ до документальної бази досліджень, що в подальшому призводить до утвердження історичної правди і справедливості.
Сердечно бажаємо творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, нових успіхів у досягненні Вашої високої професійної мети.
Міцного здоров’я Вам, щастя і благополуччя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ПРИВІТАЛИ ЕНЕРГЕТИКІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ


22 грудня в приміщенні Бобринецького РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго” відбулися урочисті збори з нагоди Дня енергетика.
Привітати працівників енергетичної сфери з професійним святом до установи завітали керівники району та міста: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська та міський голова Валерій Сніжко, які спільно з начальником Бобринецького РЕМу Миколою Проциком з щирими словами-вітаннями звернулися до присутніх енергетиків.
У ході урочистих зборів за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток електричної мережі району та з нагоди Дня енергетика керівники району вручили спільні Грамоти райдержадміністрації й районної ради електромонтерам Віктору Антонову та Віталію Ткаченку, контролеру Ользі Сікач.
Вручив нагороди енергетикам також Микола Процик, який від імені керівництва ПрАТ “Кіровоградобленерго” відзначив сумлінних працівників та ветеранів енергетичної галузі району.
Зазначимо, що День енергетика – це професійне свято працівників даної сфери та електротехнічної промисловості України, що відзначається щорічно 22 грудня.

 

Шановні працівники енергетичної галузі району!

Щиро вітаємо Вас з нагоди Вашого професійного свята – Дня енергетика!


Розвиток будь-якої галузі народного господарства без електричної енергії, яку своєю наполегливою працею, відкритим серцем, щирою душею, долонями працьовитих рук доносять до кожної людини, кожного підприємства працівники енергетичної галузі є не можливим.
Вдячні енергетикам за сумлінну та наполегливу працю задля забезпечення повсякденних потреб жителів району. Упевнені, що люди, які присвятили себе енергетиці, стійкі характером, мужні й віддані обраній професії.
Бажаємо всім працівникам енергетичної галузі безаварійної роботи, впевненості в завтрашньому дні, міцного здоров’я, добра, успіхів та благополуччя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


У РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВІТАЛИ З ПРИЙДЕШНІМИ РІЗДВЯНИМИ ТА НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ


21 грудня в приміщенні районного Будинку культури для жителів району та міста було представлено різдвяно-новорічну концертну програму “Merry Christmas”.
Привітали присутніх з прийдешніми різдвяними та новорічними святами керівники району: перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько та заступник голови районний ради Наталія Сабліна. Побажали всім міцного здоров’я, достатку, Божого благословення на нові задуми та звершення.
Зауважимо, що вже другий рік поспіль ініціатором концертного заходу виступив відділ культури та туризму райдержадміністрації, який спільно із працівниками районного Будинку культури, викладачами та вихованцями районної дитячої школи мистецтв організував святкову концертну програму для жителів Бобринеччини.
Так, свої щирі виступи присутнім в районному Будинку культури подарували: Марія Вознюк, Тетяна Базилевич, Олексій Ряшко, Валентина Змикало, Софія Цоколова, Яна Лазарєва, ансамбль РДШМ, Анастасія Кобзар, хореографічний колектив “Імпульс”, Данило Чутора, Анастасія Кузьмічова, Юстіна Гіцу, Сергій Плющевський, дует “Солодка ягода”, зразковий аматорський хореографічний ансамбль “Світлячок”, дитячий вокальний ансамбль “Водограй”, квартет “Магія” та Олександр Ковальчук.
Учасники святкового дійства отримали від заходу масу позитивних емоцій та були щедрими на оплески аматорам, які презентували для бобринчан теплу концертну програму “Merry Christmas”.

 


У РАЙОНІ ЗРОСЛИ ТЕМПИ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ


На Раді регіонального розвитку району голова райдержадміністрації Олег Тертичний прозвітував про соціально-економічний розвиток території за період 2014-2018 років.
Керівник РДА підкреслив, що однією з провідних галузей економіки району є сільське господарство.
Темп виробництва валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах району за 2014 рік становив 95,8 % у порівнянні до відповідного періоду минулого року. За 2018 рік очікуваний показник темпу виробництва валової продукції сільського господарства складе 152,1% у порівнянні до минулого року.
За інформацією Олега Тертичного, з року в рік зростають темпи реалізації промислової продукції. Якщо у 2014 році обсяг реалізації промислової продукції в районі склав 7335,0 тис.грн., то очікуваний показник у 2018 році – 130025,0 тис.грн.
Голова райдержадміністрації повідомив, що за звітний період введено в дію 5 сонячних електростанцій в сільськогосподарських підприємствах району та 4 цехи по виробництву пелетів. Також було оновлено матеріально-технічну базу хлібокомбінату Бобринецького районного споживчого товариства.
Олег Тертичний зазначив, що одним із основних показників рівня життя населення є динаміка росту та розміри оплати праці. У результаті проведеної роботи збільшено фонд оплати праці та заробітної плати в районі. Якщо у 2014 році заробітна плата одного штатного працівника по району склала 2337,0 грн., то очікуваний показник за ІV квартал 2018 року складе 6945,0 грн.

РАДА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ РАЙОНУ: ОБГОВОРИЛИ НАЯВНИЙ СТАН СПРАВ ТА ВИЗНАЧИЛИ ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ НА МАЙБУТНЄ


21 грудня під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Тертичного відбулося засідання Ради регіонального розвитку Бобринецького району.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, перший заступник міського голови Валентин Висоцький, депутати районної ради, голови сільських рад, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств й відомств України в районі, закладів, підприємств, громадських організацій та ЗМІ.
Відкриваючи засідання Ради регіонального розвитку району, Олег Тертичний окреслив пріоритетні напрямки економічного та соціально-культурного розвитку Бобринеччини. Основну увагу керівник району приділив впровадженню на території району низки реформ. Крім того, посадовець прозвітував про підсумки економічного і соціального розвитку Бобринецького району за 2014-2018 роки та окреслив стратегічні завдання щодо забезпечення сталого розвитку району у 2019-2021 роках.
У ході роботи Ради регіонального розвитку Бобринеччини з інформаціями перед присутніми також виступили Олена Гадемська, Валентин Висоцький, сільські голови Новоградівки та Кетрисанівки – Микола Нечай і Олександр Червоняк. Останні інформували про поточний стан справ у підвідомчих громадах та перспективи їх розвитку в майбутньому.
Окрім цього, було порушені питання діяльності ради сільськогосподарських виробників району та внеску аграріїв у розвиток території, нарощування потенціалу виробництва хлібокомбінату Бобринецького районного споживчого товариства, розвитку професійно-технічної освіти та формування перспектив її розвитку до 2021 року.
Закриваючи засідання, Олег Тертичний подякував всім присутнім за плідну роботу та виголосив слова надії на продовження тісної співпраці у майбутньому. Окремо підсумував головні здобутки й проблемні питання з життя району та наголосив на колективному підході до їх вирішення.

 


НАВЧАННЯ: ОБГОВОРИЛИ ФУНКЦІОНУВАННЯ РАЙОННИХ СТРУКТУР В УМОВАХ ОСОБЛИВОГО ПЕРІОДУ


21 грудня в райдержадміністрації відбулися навчання (тренування) з питань переведення господарства району на роботу за мобілізаційним планом та функціонування в умовах особливого періоду.
Інформував присутніх голів сільських рад військовий комісар Микола Капітоненко, який розповів про переведення району на режим роботи в умовах особливого періоду.
Крім того, із інформацією виступила провідний спеціаліст відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Світлана Зербул. Остання акцентувала увагу на можливостях установ та організацій району у виконанні встановлених мобілізаційних завдань.
Наостанок порушені питання планування і підготовки до нормованого забезпечення населення продовольчими та непродовольчими товарами, взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з силовими структурами та правоохоронними органами тощо.

 


ДІТЕЙ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ


День Святого Миколая – традиційне передноворічне свято, яке дуже полюбляє дітвора. Цього дня усі чекають на диво та казку. Діти ж в очікуванні подарунків та солодощів.
19 грудня в приміщенні районної дитячої школи мистецтв для дітей пільгових категорій було організовано та представлено святковий тематичний захід з нагоди Дня Святого Миколая.
Змістовну програму малечі презентували працівники районного Будинку культури та юні вихованці районної дитячої школи мистецтв. Звісно, не обійшлося й без появи перед дітлахами і Святого Миколая – “винуватця” сьогоднішнього театралізованого дійства.
Після закінчення
тематичного заходу з щирими словами до малечі звернулися голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали учасників дійства з святом. Побажали миру, достатку, здійснення заповітних мрій діткам та їхнім батькам.
Закінчився святковий захід врученням солодких подарунків дітям пільгових категорій керівництвом району. Самі ж солодощі були надані благодійним фондом “Добротвір” народного депутата України Станіслава Березкіна.

 


УКРАЇНСЬКА МОЛОДЬ ДІАСПОРИ ПЕРЕДАЛА ГОСТИНЦІ ДІТЯМ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ


19 грудня в районній дитячій школі мистецтв з нагоди Дня Святого Миколая вітали дітей учасників антитерористичної операції.
Зокрема, голова Бобринецького осередку Спілки Української Молоді в Україні Юрій Вербовий вручив пакунки, зібрані молоддю діаспори дітям учасників антитерористичної операції.
Так, юні українці з Канади, Австралії, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Бельгії, Великої Британії, Португалії, Естонії, Аргентини, Франції об’єднані в лавах Спілки Української Молоді, зібрали та передали подарунки для своїх одноліток в Україні, батьки яких виконували бойові завдання в зоні операції Об’єднаних сил (АТО).
Гостинці, в рамках акції “Теплом зігріємо серця”, дістануться адресатам напередодні Дня Святого Миколая з різних областей України. Зокрема, окрім Бобринця, подібні подарунки також доправлять до Калуша, Львова, Тернополя, Хмельницького, Чернігова, Сквира, Дніпра, Києва тощо.
“Звісно, що охопити всіх наша акція не зможе. Однак, віримо, – вона зігріє серця тих хлопців та дівчат, подарує відчуття свята дітям, батьки яких перебувають на війні покинувши рідну домівку, щоб боронити Україну, та тим хто вже перебуває вдома, виконавши свій військовий обов’язок”, – каже голова Спілки Української Молоді в Україні Андрій Фендик.
На думку СУМівців, окрім практичного, дана акція має й велике моральне значення, адже засвідчує єдність українців світу, незалежно від місця їх проживання чи віку.
Зауважимо, що акцію “Теплом зігріємо серця” члени Спілки Української Молоді започаткували в 2014 році й тепер вона стала щорічною. Саму ж спілку засновано у 1925 році в Києві. У 1946 році СУМ було відновлено в повоєнній Німеччині, з того часу організація діє у 10 країнах світу, а саме в Західній Європі, Північній та Південній Америці, Австралії.

 


РАЙОННА ОРГАНІЗАЦІЯ УСВА ПІДСУМУВАЛА СВОЮ РОБОТУ ЗА 2018 РІК


19 грудня за участі голови райдержадміністрації Олега Тертичного відбулися звітні збори районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Вів зібрання голова райорганізації УСВА Микола Тосік.
На початку зборів члени громадської організації згадали своїх бойових побратимів, що передчасно пішли із життя у 2018 році. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять про них.
У ході зборів був заслуханий звіт голови РО УСВА Миколи Тосіка про проведену роботу районної організації у 2018 році. Також перед членами Спілки прозвітував голова ревізійної комісії Юрій Матійко з питання фінансових перевірок за 2018 рік. Обидва звіти були затверджені, роботи райорганізації та ревізійної комісії в цілому визнано задовільними.
Окрім заслуховування зазначених звітів, членами РО УСВА були обговорені й інші теми порядку денного. Так, були порушені питання формування плану роботи райорганізації на 2019 рік та передплати газети “Третій Тост” для членів Спілки.
Наостанок обговорено аспекти відзначення на території району в лютому 2019 року 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Також порушено питання участі районної делегації в обласних заходах з нагоди пам’ятної дати.
У свою чергу голова райдержадміністрації Олег Тертичний запевнив присутніх членів РО УСВА, що органи влади району завжди відкриті до співпраці із райорганізацією. Окремо наголосив на тому, що питання соціального забезпечення воїнів-інтернаціоналістів та демобілізованих учасників АТО, їх родин перебуває на постійному контролі райдержадміністрації.

 

Дорогі жителі району та міста!


Від щирого серця вітаємо Вас із Днем Святого Миколая Чудотворця – святом, яке наповнює кожну оселю світлом радості, найзаповітніших мрій і добрих надій, яке прикрашає наші обличчя щирими посмішками, а душі – незгасним вогнем любові до ближнього.
Бажаємо, щоб у цей день кожен з Вас одержав приємну звістку. Хай доброта і чуйність Святого Миколая будуть притаманні кожному з нас. Творімо чудеса для інших і чудо неодмінно відбудеться з нами.
Бажаємо аби ніхто і ніколи не залишався наодинці з бідою і щоб завжди поруч з тим, хто потребує, були люди, які можуть допомогти, так само як це зробив Миколай Чудотворець по відношенню до маленьких беззахисних сиріт.
Надії усім, віри у себе та у людей. І приємних несподіванок у день чудотворення.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


17 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні наради взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники й працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
На початку щопонеділкової оперативної наради Олег Тертичний поінформував про участь делегації від району в акції підтримки Об’єднавчого собору українських православних церков, що відбулася 15 грудня у Києві на Софійській площі. Посадовець подякував всім задіяним учасникам поїздки та виголосив сподівання, що після отримання томасу й остаточного створення Української Православної Помісної Церкви в державі запанує мир та злагода.
У ході наради про стан реформування первинної ланки медицини району інформувала присутніх заступник директора КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Людмила Філіпова. Остання також повідомила, що наразі жителями Бобринеччини укладено 13 тис. 218 декларацій з надання медичних послуг із лікарями первинної ланки району. Відповідну роботу планується продовжити й надалі.
Крім того, під час наради обговорено криміногенні, надзвичайні ситуації в районі за попередній тиждень та хід реалізації благодійної акції “Милосердя”.
Після завершення щопонеділкової оперативної наради відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки до відзначення в районі прийдешнього Дня Святого Миколая. Обговорено організацію відповідних святкових заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей учасників антитерористичної операції на сході України.

 


ОБ’ЄДНАВЧИЙ СОБОР: ЖИТЕЛІ БОБРИНЕЧЧИНИ СТАЛИ СВІДКАМИ ІСТОРИЧНОЇ ПОДІЇ


15 грудня в Києві у Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор українських православних церков.
У соборі взяли участь 192 особи. Найбільше делегатів було від УПЦ Київського патріархату: 42 архієреї, кожен з одним священиком і одним мирянином, тобто 126 осіб разом. Від УПЦ (МП) прийшло 30 осіб, а від Української автокефальної православної церкви – 36.
Учасники собору затвердили Статут та обрали предстоятеля Помісної Української церкви. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський УПЦ КП Епіфаній.
Тепер новий очільник Православної церкви в Україні спільно з Президентом України поїде до Стамбулу, де 6 січня 2019 року отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос – грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде повністю завершено.
Також цього дня на підтримку історичної події до Києву з’їхалися священнослужителі, віряни, громадські активісти та патріоти із всіх куточків України. Не виключенням стали й жителі Бобринецького району, які на чолі із головою райдержадміністрації Олегом Тертичним долучилися до акції підтримки Об’єднавчого собору, що проходила на Софійській площі.
Районна державна адміністрація висловлює слова подяки за допомогу в поїздці до Києва делегації від Бобринеччини фізичній-особі підприємцю Олександру Петрову та СФГ “Рижкова В.П.”.
Сподіваємося, що утворення Української Православної Помісної Церкви, обрання її предстоятеля тільки ще більше сконсолідує, об’єднає та зробить сильнішим наше суспільство заради нових майбутніх звершень для всієї України.

 


ВІДЗНАЧИЛИ СУМЛІННИХ ПРАЦІВНИКІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ


14 грудня перед початком роботи чергової двадцять першої сесії районної ради керівництвом району було вручено відзнаки працівникам місцевого самоврядування Бобринеччини.
Так, відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної ради оголошено Подяку Кіровоградської обласної ради секретарю Рощахівської сільської ради Світлані Мамчур.
Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації та районної ради за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток народовладдя та з нагоди Дня місцевого самоврядування нагороджено Грамотами райдержадміністрації та районної ради: Рощахівського сільського голову Світлану Дубчак, Кривоносівського сільського голову Людмилу Копотій, Новоградівського сільського голову Миколу Нечая та депутата районної ради Надію Рибачук.
Олег Тертичний та Олена Гадемська принагідно привітали нагороджених, побажали їм миру, достатку, благополуччя, нових професійних та всебічних успіхів.

 


ВІДБУЛАСЯ ЧЕРГОВА 21-ша СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ


14 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний взяв участь в роботі чергової двадцять першої сесії районної ради сьомого скликання.
На засіданні також були присутні: голови сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі, доповідачі з питань порядку денного сесії.
Під керівництвом голови районної ради Олени Гадемської було розглянуто низку нагальних питань із життя району.
Зокрема, депутатами було призначено Ірину Синеньку на посаду директора КЗ “Благодатненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”.
Крім того, депутатським корпусом райради було затверджено Програму економічного та соціального розвитку району на 2019 рік, а також районну Програму з розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху на 2018-2022 роки. Окремо ретельно обговорено та в підсумку затверджено проект районного бюджету на 2019 рік – інформація начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмили Нестеренко.
У ході сесії депутатами порушено ряд питань, що стосувалися затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, плану роботи районної ради на 2019 рік, Положення про порядок надання службових жилих приміщень медичним працівникам району тощо.
Насамкінець роботи районними обранцями було підтримано звернення депутатів Бобринецької районної ради сьомого скликання щодо законопроекту № 9333 від 23 листопада 2018 року “Про зміну меж Кіровоградської області” й обговорено можливість встановлення пам’ятника героям та патріотам України в місті на площі Незалежності перед адміністративним приміщенням.

 

Шановні працівники районного суду!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди Вашого професійного свята – Дня працівників суду!


Ваша фахова діяльність відіграє дедалі вагомішу роль в утвердженні принципу верховенства права та справедливості, сприяє розвиткові України як демократичної та правової держави. Саме від Ваших наполегливих зусиль залежить надійність правового захисту громадян, а відтак і збереження у суспільстві стабільності й громадського миру.
З нагоди професійного свята бажаємо, щоб Вашу почесну працю завжди супроводжував успіх, а кожний день повнився плідним змістом і наближав нас до спільної мети – утвердження верховенства права в нашій державі!
Нехай удача та всебічні успіхи будуть Вашими постійними супутниками у житті. Наснаги Вам, мужності й оптимізму!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ЗГАДАЛИ БЕЗСМЕРТНИЙ ПОДВИГ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС


14 грудня у великій залі адміністративного приміщення до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбувся тематичний захід.
Прийти згадати ті доленосні дні, коли над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС було завершено спорудження першого саркофагу та вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя в боротьбі із нещадним атомом прийшли громадські активісти “Спілки чорнобильців Бобринеччини”, керівники району та міста, працівники установ, організацій, молодь.
До присутніх звернулися: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, міський голова Валерій Сніжко, військовий комісар Микола Капітоненко та голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак.
Промовці у своїх виступах висловили пошану всім тим, хто приймав участь в ліквідації трагічних наслідків катастрофи. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих від невидимого чорнобильського атому.
Перед учасниками заходу із тематичними номерами виступили аматори районного Будинку культури, районного Будинку дитячої творчості, районної дитячої школи мистецтв та учні КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5”, які наголосили присутнім на тій ціні, яку заплатили ліквідатори за екологічну безпеку усього світу.
Зазначимо, що День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – це пам’ятна дата, яка відзначається щороку 14 грудня і є символічним днем закінчення будівництва першого саркофагу над зруйнованим четвертим атомним реактором Чорнобильської станції у 1986 році.

 


ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЛІКВІДАТОРІВ


14 грудня в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС делегаціями від органів влади та місцевого самоврядування було здійснено покладання траурних композицій до пам’ятного знаку, присвяченого загиблим воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям.
Спільно із членами районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини”, представниками від установ та організацій району хвилиною мовчання вшановано пам’ять про ліквідаторів, що відійшли у вічність.
Цього дня згадали загиблих від смертоносного атому і в молитвах. У Свято-Миколаївському храмі відбулася поминальна панахида за жертвами Чорнобильської катастрофи. Останню відслужив настоятель храму отець Володимир Ткаченко.

 

Шановні ліквідатори катастрофи на Чорнобильській АЕС, співвітчизники, бобринчани!

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!


Аварія, яка сталася наприкінці квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Безумовно, сьогодні ми згадуємо усіх загиблих в нещадній боротьбі з невидимим зловісним атомом. Ми вшановуємо їх пам’ять. Дякуємо за відданість та саможертовність.
Як і 26 квітня, сьогоднішній день покликаний згадати й закарбувати в пам’яті мільйонів наслідки катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Привернути вкотре увагу до проблем чорнобильців, ліквідаторів, переселенців із зони лиха.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що належить до найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості працівники і селяни. На жаль, більшості їх вже немає з нами.
Відзначення 14 грудня закликає нас згадати ту радість, яку відчули ліквідатори, коли 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Це стало справжньою першою перемогою.
Шановні ліквідатори! Низький Вам уклін за сміливість та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії.
Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя та мирного неба! Нехай людство ніколи більше не знає лиха, через яке довелося пройти Вам!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


“РОДАМИ СЛАВНА ТА МИНУВШИНОЮ БАГАТА МИКОЛО-БАБАНКА”: ПРЕЗЕНТОВАНО ЧЕРГОВИЙ КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ


12 грудня у районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.
Зокрема, для запрошених бібліотекарів, працівників культурної галузі району та жителів Миколо-Бабанської громади було представлено тематичний буклет “Родами славна та минувшиною багата Миколо-Бабанка”. Останній увібрав у себе цікаві відомості про історичні, географічні та природні особливості Миколо-Бабанської сільської ради.
Відвідали тематичний краєзнавчий захід також голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Миколо-Бабанський сільський голова Олена Карась, краєзнавці Георгій Лашкул та Микола Різанов.
Вітаючи присутніх з презентацією буклету запрошені на захід гості відзначили значущість проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району. Окремо наголосили на специфіці Миколо-Бабанської громади, її місця в історії та сучасній ролі у житті району.
Так, на території сільської ради знаходиться Свято-Михайлівський храм, що збудований у 1795 році та освячений в день Архангела Михаїла. Свого часу храм славився своїм оздобленням, коштовним начинням та багатим вівтарем розписаних монахами з Афона. І понині Свято-Михайлівський храм залишається культурним центром для всієї округи.
Крім того, унікальними та самобутніми пам’ятками архітектури громади є венеціанські мости, які споруджувалися земством на пожертвування селян в 1865 році. Приваблюють гостей села й праслов’янське капище, стоянка первісних людей “Оріана” та загадковий метеоритний камінь – кремінь, що знаходиться в місцевій Остаповій балці.
Також у ході презентації перед присутніми з тематичними номерами виступив вокальний ансамбль “Світанок” Миколо-Бабанського СБК. Окремо прославляли рідний край декламуванням власних віршів й аматори Миколо-Бабанки. Після ж завершення заходу всі задіяні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що це вже п’ята презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська, Веселівська та Бобринківська громади. Реалізацією краєзнавчого проекту в цілому ж займаються відділ культури та туризму райдержадміністрації й районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


10 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні наради взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники й працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щопонеділкової оперативної наради військовий комісар Микола Капітоненко повідомив про функціонування райвійськкомісаріату в умовах введення воєнного стану у деяких областях України. Детально зупинився на військовослужбовцях Бобринеччини, які зараз проходять відповідні навчання в рамках заходів, передбачених введенням воєнного стану.
Окрім цього, директор КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Наталія Кубенко поінформувала присутніх про наявних стан реформування первинної ланки медицини району. Також повідомила, що наразі жителями Бобринеччини оформлено понад 12 тис. 800 декларацій з надання медичних послуг із лікарями первинної ланки району.
Окремо у ході наради обговорено криміногенну ситуацію в районі за попередній тиждень та хід реалізації благодійної акції “Милосердя”. Мета останньої полягає у приверненні уваги суспільства до інтересів найбільш вразливих верст населення – інвалідів, людей похилого віку, малозабезпечених сімей.
Наостанок щопонеділкової оперативної наради Олена Гадемська поінформувала про проведення 14 грудня чергової двадцять першої сесії районної ради сьомого скликання. Закликала всіх задіяних осіб до участі в ній, адже на засіданні, зокрема, заплановано обговорення та затвердження проекту районного бюджету на 2019 рік.


Шановні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, жителі району та міста!


Запрошуємо Вас взяти участь в районних заходах до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відбудуться у великій залі адміністративного приміщення 14 грудня 2018 року. Початок о 9 годині.
Після завершення районних заходів заплановане покладання квітів до пам’ятного знаку, присвяченого загиблим воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям. У Свято-Миколаївському храмі відбудеться панахида за загиблими ліквідаторами.

 


ОБГОВОРЕНО ПЛАН ЗАХОДІВ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ


10 грудня керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова провела засідання організаційного комітету з питань підготовки до відзначення в районі прийдешнього Дня Святого Миколая.
У роботі оргкомітету прийняли участь керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Визначено, що 19 грудня о 10 годині у великій залі адміністративного приміщення відбудеться святковий захід для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей учасників антитерористичної операції на сході України.
У подальшому план заходів до Дня Святого Миколая буде коригуватися та доповнюватися.

 


ВІДКРИТА ПЕРШІСТЬ З ФУТЗАЛУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ ШКІЛ РАЙОНУ


7 грудня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено відкриту першість з футзалу серед школярів загальноосвітніх шкіл району та вихованців дитячої-юнацької спортивної школи.
У змаганнях взяли участь команди загальноосвітніх навчальних закладів з 10 територій району (55 учасників).
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – Новоградівська ЗШ I-III ступенів, 2 місце – КЗ “Златопільська ЗШ I-II ступенів”, 3 місце – Червонопільська ЗШ I-II ступенів.

 

Шановні депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування!

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем місцевого самоврядування!


День місцевого самоврядування – свято, яке підкреслює значимість розбудови демократичного суспільства. Саме через органи самоврядування громадяни реалізують своє право участі у вирішенні питань місцевого значення, відстоювати інтереси своєї територіальної громади.
Органи самоврядування і виконавчої влади у тісній співпраці повинні сконцентрувати свої зусилля на розв’язанні соціальних та економічних питань, вирішення котрих дасть змогу покращити рівень життя людей у районі. Як гарант цього – принципове відношення до своєї діяльності депутатського корпусу, постійна співпраця та ефективна робота влади і громади.
Важлива роль у становленні та розвитку місцевого самоврядування належить ветеранам, людям, які багаторічною наполегливою працею показували приклад гідного служіння громаді в ім’я добробуту території.
Враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності, в цей день, шановні, бажаємо усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює інтереси та дбає про її процвітання – міцного здоров’я, щастя, добра і творчої, професійної наснаги.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ БОБРИНЕЧЧИНИ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ


6 грудня у великій залі адміністративного приміщення відбулися урочистості з нагоди відзначення в районі Дня Збройних Сил України.
Із щирими вітальними словами до військовослужбовців, ветеранів військової служби, волонтерів, громадськості району звернулися: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська, міський голова Валерій Сніжко та військовий комісар Микола Капітоненко.
У ході урочистих заходів за сумлінне виконання службових обов’язків, професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України Грамотами райдержадміністрації та районної ради було нагороджено: старшого офіцера відділення комплектування районного військового комісаріату, старшого лейтенанта Михайла Дерев’янченка; учасників антитерористичної операції, солдатів Миколу Ванжу та Ігоря Остапенка; депутата районної ради, військовослужбовця Марію Дерев’янко; воїнів-інтернаціоналістів Миколу Бондаренка та Миколу Горбуленка; головних спеціалістів відділення комплектування районного військового комісаріату Олександра Гончаренка та Анастасію Колісніченко.
Крім того, керівництвом району за сумлінну працю, активну громадянську позицію, волонтерську діяльність та з нагоди Міжнародного дня волонтера Грамотою райдержадміністрації та районної ради також нагороджено місцевого волонтера Анатолія Ліннікова.
Після вручення нагород хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять захисників України, які загинули, відстоюючи територіальну цілісність на сході нашої держави.
Завершилися урочисті заходи тематичними номерами від вихованців районної дитячої школи мистецтв, районного Будинку дитячої творчості та працівників районного Будинку культури.

 


ВКЛОНИЛИСЯ ПОЛЕГЛИМ ЗЕМЛЯКАМ


6 грудня в День Збройних Сил України делегаціями від органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій району було здійснено покладання квітів до пам’ятних знаків на території міста.
Від районного керівництва вшанували пам’ять загиблих земляків: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська та керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова.
Делегації здійснили покладання квітів до Галереї Слави, яка розташована на першому поверсі адміністративного приміщення, пам’ятників Невідомому солдату, загиблим воїнам-афганцям та чорнобильцям.
Наостанок керівництвом району було здійснено покладання траурних композицій до підніжжя пам’ятного хреста “Арки пам’яті”, що знаходиться на території Свято-Миколаївського храму.

 

Шановні, військовослужбовці, ветерани військової служби, солдати, офіцери!

Щиро вітаємо з Днем Збройних Сил України!


Вже стало доброю традицією щорічно відзначати 6-те грудня, як свято захисників державного суверенітету України. Це свято усіх, хто своєю військовою службою захищає інтереси українського народу!
Українські військовослужбовці в усі часи, навіть у найскладніших умовах не зраджують присязі, а залишаються гарантом стабільності та безпеки України, гордістю її народу.
У нелегкий для країни час, солдати та офіцери української армії, виявляючи глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для забезпечення надійної оборони Батьківщини, її недоторканності та територіальної цілісності.
Тож, з особливою гордістю ми вшановуємо і вітаємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.
Це – свято й наших ветеранів, чиї скроні вже вкриті сивиною, а груди увінчані нагородами, і молодих солдатів, які сьогодні стоять в строю на варті нашої країни.
Шановні військовослужбовці! Бажаємо Вам міцного здоров’я, сил та наснаги у нелегких військових буднях. Мирного Вам неба, надійного сімейного тилу та добробуту!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні волонтери Бобринеччини!


П’ятого грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку – свято кожного, хто хоч раз, не чекаючи подяк, нагород і визнання, допомагав людям.
Це свято тих, хто кожну мить свого життя присвячує благодійності, тих, хто робить це не тільки з професійної необхідності, але і за покликом серця і душі. Сьогодні волонтери стали справжніми ангелами-охоронцями для багатьох громадян, що потребують допомоги. Саме Ви даруєте добро та надію всім страждаючим. Ваша праця засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.
Прийміть нашу щиру подяку за чуйність і незламну віру у свій народ, за бажання допомагати усім, хто опинився в скрутних обставинах.
Бажаємо Вам успіхів у всіх Ваших починаннях, будьте щасливі і наповнюйте щастям життя інших людей. Нехай кожен шляхетний вчинок одного волонтера спонукає до дії інших, а люди – віддячують Вам добром і повагою.
Нехай Ваша безкорислива праця буде на благо процвітання і миру в Україні.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


СЕРГІЙ КУЗЬМЕНКО: ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПОСТАВИВ ЧІТКЕ ЗАВДАННЯ – РОЗПОЧАТІ РЕФОРМИ МАЮТЬ БУТИ ВТІЛЕНІ В ЖИТТЯ


3 грудня у Кропивницькому під керівництвом голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка відбулося засідання Ради регіонального розвитку Кіровоградської області.
На форум з’їхалося більше семи сотень представників із усіх районів області. Участь взяли народні депутати, голова обласної ради, голови райдержадміністрацій, керівники міст, сіл, селищ, об’єднаних територіальних громад, депутати місцевих рад усіх рівнів, керівники закладів та провідних підприємств області. У роботі Ради регіонального розвитку Кіровоградщини взяв участь й голова Бобринецької районної державної адміністрації Олег Тертичний.
Відкриваючи засідання, Сергій Кузьменко окреслив пріоритетні напрямки економічного та соціально-культурного розвитку Кіровоградщини. Основну увагу керівник ОДА приділив впровадженню низки реформ. Сергій Кузьменко зазначив, що Президент України поставив чітке завдання: розпочаті реформи мають бути втілені в життя. За словами голови облдержадміністрації, перші наслідки змін необхідно чекати не один рік. “Ми повинні інформувати людей, що реформи втілювати складно, але саме їх реалізація дасть можливість у майбутньому жити в кращих умовах. Завдання номер один, що ставить Президент, – пояснити людям, які реформи відбуваються в країні, який від них очікується результат. Завдання номер два – повідомити, що в нас є послідовність, перспективи і плани на найближчий час. А для цього треба почути думку людей і врахувати їх побажання”, – підкреслив голова облдержадміністрації.
За словами голови облдержадміністрації, найуспішніша сьогодні реформа – децентралізаційна, позитивні результати якої суспільство вже відчуло. Зокрема, фінансова децентралізація відбулася на всій території області. У 2014-му році видатки місцевих бюджетів області загалом складали понад 5 мільярдів гривень, а на сьогодні це майже 15 мільярдів гривень. “Коштів у бюджетах наших громад стало втричі більше, які використовуються на будівництво доріг, придбання тролейбусів і автобусів, на покращення інфраструктури населених пунктів”, – наголосив Сергій Кузьменко. Керівник ОДА навів приклад обласного центру, де за кошти місцевого бюджету в останні кілька років придбано новий громадський транспорт, відремонтовано заклади охорони здоров’я тощо.
Завершуючи свій виступ, Сергій Кузьменко зазначив, що голови райдержадміністрації і представники органів місцевого самоврядування повинні орієнтуватись у своїй роботі на думку людей, які живуть у місті, селі чи селищі, яким вони опікуються. “Наші люди – це і є наш головний радник. Як результат роботи нашого форуму сьогодні, необхідно провести такі ж засідання у всіх регіонах Кіровоградщини. Треба порадитися з людьми, щоб вони вказали Вам на першочергові завдання. Усі ідеї ми систематизуємо і розробимо перспективний план роботи на найближчі три роки – “дорожню карту”, де буде зазначено завдання для органів державної влади і місцевого самоврядування”.

За матеріалами офіційного
веб-сайту Кіровоградської ОДА

 


“НЕ ДАЙ СНІДУ ШАНС!”


1 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в комунальному закладі “Бобринецький районний Будинок дитячої творчості” Бобринецької районної ради практичним психологом Сорочан Т.В. було проведено виховну годину на тему “Не дай СНІДу шанс!”.
Мета заходу: формування у вихованців уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу; сприяння зниженню ризику інфікування ВІЛ, формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ/СНІДом; виховування бажання дотримуватися правил здорового способу життя.
Всі учасники заходу мали можливість отримати червону стрічку, яка є символом солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД людьми.

Районний БДТ

 

Дорогі ветерани та громадяни з обмеженими фізичними можливостями!


Третього грудня українське суспільство спільно зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
Відзначення цієї дати – це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей скривджених долею, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.
Користуючись нагодою хочемо подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.
Від усього серця зичимо Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх Ваших справах.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні жителі Бобринеччини!


1 грудня 1991 року назавжди увійде в історію України як дата становлення незалежної та суверенної держави.
Саме цього дня мільйони українців висловили свою тверду позицію – вони хочуть жити у вільній, самостійній та демократичній країні. Це був час всенародного піднесення, адже тоді понад 90% мешканців України підтвердили Акт проголошення незалежності, таким чином закінчивши вікові прагнення нашого народу на власну суверену державу.
27 років тому референдум усьому світові показав, що українці спроможні самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного і державного життя, гідні будувати та розвивати власну країну.
Сьогодні ж зичимо всім Вам терпіння та віри у нашу перемогу, наснаги та сил, аби спільними зусиллями зробити нашу Батьківщину сильною і квітучою. Упевнені, що це нам обов’язково вдасться!
Із 27-ю річницею Всеукраїнському референдуму Вас, дорогі бобринчани!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


АПАРАТНА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


29 листопада керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова провела планову апаратну нараду.
В її засіданні взяли участь керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
У ході апаратної наради про проведення у 2019 році оцінювання результатів службової діяльності державних службовців інформувала присутніх начальник відділу управління персоналом апарату РДА Альона Почтар. Остання детально зупинилася на процедурі підготовці планів із завданнями, що містять ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності державного службовця, який займає посаду державної служби категорії “Б” або “В”.
Окрім цього, під час апаратної наради начальником відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Людмилою Ковбасюк було надано роз’яснення стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Акцентовано увагу на тлумаченні згідно з чинним законодавством таких термінів, як “потенційний конфлікт інтересів” та “реальний конфлікт інтересів”.
Також головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА Володимир Штромілов поінформував присутніх про основні засади забезпечення кібербезпеки у райдержадміністрації. Окремо наголошено на роботі з персональними електронними адресами.
Наостанок планової апаратної наради Галина Карпова нагадала присутнім про оновлення складів районних профільних комісій, що є доцільним у зв’язку з кадровими змінами та подякувала керівникам й працівникам структурних підрозділів райдержадміністрації за належну та своєчасну підготовку проекту перспективного плану розвитку територій на 2019-2021 роки від Бобринецького району.


Шановні бобринчани, військовослужбовці, ветерани та офіцери!


Запрошуємо Вас взяти участь в урочистостях присвячених святкуванню Дня Збройних Сил України.
Урочистості відбудуться 6 грудня 2018 року у великій залі адміністративного приміщення. Початок заходів об 11 годині.

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА ЩОДО РІШЕННЯ СИНОДУ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ ПРО СХВАЛЕННЯ ТОМОСУ УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕРКВІ

 


НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРЕНО РЯД АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ


28 листопада під керівництвом голови громадської ради при РДА Наталії Яворської відбулося чергове засідання громадської ради при Бобринецькій районній державній адміністрації.
За участі 6 із 8 членів консультативно-дорадчого органу були заслухані та обговорені наступні питання: Про санаторно-курортне лікування пільгових категорій громадян (Інформація начальника управління соціального захисту населення РДА Катерини Матягіної); Про стан реформування первинної ланки медицини району в 2018 році (Інформація заступника директора КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Людмили Філіпової); Про обговорення проекту орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю на 2019 рік (Інформація провідного спеціаліста відділу юридичної, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Володимира Теслі); Активізація громадського руху в районі через контакти між органами влади та громадським сектором (Інформація головного спеціаліста відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Надії Ісакової); Різне.
За підсумками роботи засідання було прийнято ряд відповідних рішень. Наступне засідання громадської ради при райдержадміністрації відбудеться протягом першого кварталу 2019 року.


СЕРГІЙ КОВАЛЕНКО: В УСІХ РАЙОНАХ КІРОВОГРАДЩИНИ ПРОВОДИТЬСЯ РОБОТА ЩОДО СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

 


ПРАЦЮВАВ ОРГКОМІТЕТ


27 листопада відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення на території району прийдешніх дат: Міжнародного дня волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку, Дня Збройних Сил України та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Наявні плани заходів обговорювали: перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, заступник міського голови з соціально-гуманітарних питань Людмила Кривошея, військовий комісар Микола Капітоненко, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від громадських організацій району.
У ході роботи оргкомітету його учасники деталізували проведення заходів до названих прийдешніх дат.
Так, 6 грудня у великій залі адміністративного приміщення відбудуться урочистості з нагоди Міжнародного дня волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку та Дня Збройних Сил України. Участь в заходах візьмуть представники від органів влади та місцевого самоврядування, військовослужбовці, учасники операції Об’єднаних сил та АТО від району. Початок урочистостей об 11 годині.
Стосовно Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС визначено, що 14 грудня о 10 годині у великій залі адміністративного приміщення заплановано до проведення тематичний захід. Окрім цього, після завершення заходу буде здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку, присвяченого загиблим воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям. У Свято-Миколаївському храмі відбудеться поминальна панахида за жертвами Чорнобильської катастрофи.
У рамках роботи оргкомітету працювала й комісія по нагородженню Бобринецької райдержадміністрації. Під час засідання профільної комісії були обговорені кандидати до нагородження з нагоди вищезазначених прийдешніх дат.
За підсумками засідання комісії по нагородженню Бобринецької РДА були прийняті відповідні рішення.

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


26 листопада голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні наради взяли: керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щопонеділкової оперативної наради про хід вакцинації жителів Бобринеччини від грипу інформувала присутніх представник КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” Людмила Філіпова. Остання також повідомила про наявний стан оформлення декларацій з надання медичних послуг із лікарями первинної ланки району. Наразі відповідних декларацій оформлено понад 12 тис.
Окрім цього, слово мав військовий комісар Микола Капітоненко. Микола Петрович розповів про можливі наслідки та першочергові дії у разі введення воєнного стану в Україні. Заслухавши відповідну інформацію, Олег Тертичний закликав зберігати спокій та запевнив, що у будь-якому випадку райдержадміністрація прикладе максимум зусиль заради підтримання належного рівня життя в районі.
Наостанок щопонеділкової наради були порушені питання нарахування субсидій та працевлаштування жителів Бобринеччини, а також обговорено надзвичайні ситуації, що виникали в районі за попередній тиждень.


ЗАЯВА ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ЩОДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ УКАЗУ ПРО ВВЕДЕННЯ В УКРАЇНІ ВОЄННОГО СТАНУ

 


З ГОЛОВАМИ СІЛЬСЬКИХ РАД ОБГОВОРЕНО ФОРМУВАННЯ ПЛАНУ ПЕРСПЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ


23 та 26 листопада керівництво району зустрічалося з головами сільських рад району.
Основною метою співбесід стало обговорення формування перспективного плану розвитку територій на 2019-2021 роки. За участі керівників структурних підрозділів райдержадміністрації конкретизовано та деталізовано шляхи формування відповідного плану.
Під час співбесід також обговорено звіти сільських голів про проведену роботу на територіях громад за 2014-2018 роки, актуальні питання життєдіяльності сільрад та визначено напрямки подальшого розвитку територій.


ПРЕЗИДЕНТ ЗВЕРНУВСЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПРОПОЗИЦІЄЮ ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ

 

Шановні бобринчани!

24 листопада – День пам’яті жертв голодоморів!


Ми схиляємо голови у глибокій скорботі за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників, які були жертвами страшних лихолітніх подій – геноциду Українського народу 1932-1933 та голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.
Роки голодоморів призвели до багатомільйонних людських втрат. Неоголошена війна проти людства, геноцид, назавжди наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість. Масштаби трагедії важко оцінити. Голодомор 1932-1933 років, як і Друга світова війна, став найбільшим лихом українського народу. Вмирали діти, молодь, жінки і чоловіки, вмирали родини, славні роди українські. Вмирали села… Нещадний голод забирав наших земляків…
Голодомор, цей злочин, назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Десятиліттями існувала жорстока заборона навіть згадувати про ті страшні події. Але український народ виявив стійкість. І тепер, пам’ятаючи про незламність духу, ми зможемо вистояти та дати відсіч агресору.
Гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодоморів – це наш моральний борг і громадянський обов’язок.
І сьогодні маленький вогник свічки об’єднує нас у молитві за душі жертв голодоморів. Ми також згадуємо тих, хто ділився останнім шматком хліба і рятував співвітчизників від смерті.
Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими краянами, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, за яку боролися наші попередники і нині борються українські військовослужбовці на сході держави.
Хай спочивають з миром загиблі… Нам, українцям, усьому людству – миру, добробуту і запашного хліба у кожному домі!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


КВІТИ ДО ПАМ’ЯТНОГО ХРЕСТА, ПРИСВЯЧЕНОГО ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ


24 листопада українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.
У цей день кожна громада району приспускає Державний Прапор і хвилиною мовчання вшановує пам’ять про загиблих. Покладанням квітів до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів, бобринчани таким чином згадують своїх рідних та близьких, які загинули в ті страшні роки.
Вклонилися доземна та поклали траурні композиції до знака жертвам голодоморів в Україні (міський Ковалівський цвинтар) й делегація від районної влади: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та заступник голови районної ради Наталія Сабліна. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять про мільйони невинно втрачених життів…
Зауважимо, що на згадку про загиблих Указом Президента України від 1998 року була встановлена меморіальна дата – День пам’яті жертв голодоморів, яка в 2018 році припадає на 24 листопада. Традиційно цього дня в храмах України проходять поминальні богослужіння, а о 16:00 з хвилини мовчання розпочнеться загальнонаціональна акція “Запали свічку”.

 


БОБРИНЧАНИ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ


23 листопада на площі Незалежності біля адмінбудівлі бобринчани під час мітингу-реквієму вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.
Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу жителі Бобринеччини. На мітингу-реквієму були присутні представники від органів влади та місцевого самоврядування, працівники установ й організацій, громадські діячі, представники духовенства.
На площі перед адмінприміщенням був викладений хрест із лампадок, який символічно освітив шлях тисячам душ, які стали жертвами голодомору.
Зі словом до учасників зібрання звернувся настоятель Свято-Миколаївського храму отець Володимир Ткаченко. Священник закликав громадян бути не байдужим до цієї трагічної дати в історії українського народу, пам’ятати страшні випробовування, які випали на долю нашого народу та цінувати прості житейські блага, які ми сьогодні маємо.
У виконанні працівників районного Будинку культури звучали тематичні композиції, які нагадали присутнім про тяжкі нелюдські випробування, які випали на долю українців. Багато глибоких та змістовних слів було сказано ведучими реквієму, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про закатованих.

 


“ЛЮДСЬКОЇ ПАМ’ЯТІ МОСТИ…”
(ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ)


23 листопада в комунальному закладі “Бобринецький районний Будинок дитячої творчості” Бобринецької районної ради заступником директора Секрет З.Ф. та керівником гуртка Гончар О.М. було проведено урок-реквієм присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр.
Мета заходу: поглибити знання вихованців про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв; навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.
Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу.
Також вихованцями було виготовлено паперові квіти незабудки, які є символом пам’яті жертв Голодомору.

Тендітна жовто-блакитна квітка
Кличе нас: Не забудь! Не забудь!
Жертв страшного Голодомору
1932-1933 років в Україні.

Районний БДТ

 


ГОТУЄМОСЯ ДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ В УМОВАХ ЗИМОВОЇ НЕГОДИ


23 листопада на території Бобринецького райавтодору відбулися практичні навчання щодо реагування на надзвичайні події в осінньо-зимовий період.
До проведення навчань долучилося ряд спеціалізованих служб із цивільного захисту, структур та організацій району, які будуть задіяні у першочергових заходах з реагування на надзвичайні ситуації в мовах зимової негоди зокрема.
Представниками від райдержадміністрації здійснено огляд наявної техніки та проведено її оцінку. Після завершення практичних навчань, спеціалізовані служби продовжили свою роботу у звичному режимі згідно власних повноважень.

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Система управління якістю | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню