Новини - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини

інше

Шановні жителі Бобринеччини!


Цього року 19 травня ми вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій. У цей день ми згадуємо співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного комуністичного режиму.
День пам’яті жертв політичних репресій не лише данина пам’яті минулому, але пересторога майбутньому – наочна ілюстрація того, до яких страшних наслідків приводить втрата незалежності України, демократичних набутків, свободи слова, дотримання громадянських прав. Наше спільне усвідомлення масштабів трагедії має стати запорукою гуманізму, взаєморозуміння і миру.
Тож давайте разом вшануємо всіх тих, хто став безвинною жертвою політичних репресій лише за те, що мав власну думку і прагнув жити у вільній та щасливій Україні.
Хай наша спільна пам’ять стане запорукою того, щоб подібні трагедії ніколи не повторилися.
Не будьмо байдужими до минулого, не залишаймося осторонь сьогодення і майбутнього нашого народу!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

Шановні бобринчани!


Щиро вітаємо Вас з Днем Європи – святом, яке Україна з 2003 року вже традиційно відзначає третьої суботи травня.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. Рішення щодо відзначення Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Цього дня жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
День Європи вважається святом миру і єднання європейських країн, солідарності всіх демократичних сил, що є актуальним для всіх держав об’єднаної Європи.
Тож, підтримуючи свято, ми спільно сприятимемо формуванню позитивної громадської думки щодо європейських цінностей та традицій, популяризації загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді та поетапної інтеграції України до ЄС.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


ПЛЕНУМ ОСВІТЯН РОЗГЛЯНУВ СПЕЦИФІКУ ЗМІЦНЕННЯ ПЕРВИННИХ ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ РАЙОНУ


17 травня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний взяв участь у роботі IX пленуму Бобринецького районного комітету профспілки працівників освіти і науки України.
На пленумі розглядалося питання “Про роботу організаційних ланок районної організації профспілки працівників освіти і науки України щодо зміцнення первинних профспілкових організацій закладів освіти, як основи діяльності профспілки”.
У ході роботи пленуму з доповіддю виступила голова райкому профспілки Лариса Цесарська.
В обговоренні взяли участь: Н.С. Могиленко, Т.П. Стрельцова, А.Л. Жигалюк, С.В. Чорний, І.А. Синенька, С.Г. Потьомка, голова райдержадміністрації О.В. Тертичний та міський голова В.В. Сніжко.
До 80-річчя освітянської профспілки Кіровоградщини профактиву були вручені Подяки та подарунки.
Також головою райкому профспілки Ларисою Цесарською за значний внесок у розвиток соціального партнерства вручено Подяку Бобринецького районного комітету профспілки працівників освіти і науки України голові районної державної адміністрації Олегу Тертичному.
За підсумками роботи IX пленуму Бобринецького районного комітету профспілки працівників освіти і науки України було прийнято ряд відповідних рішень.


БОБРИНЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


16 травня біля приміщення районного Будинку культури відбулося районне свято “Парад чарівних вишиванок” з нагоди Всесвітнього дня вишиванки.
Із вітальним словом до учасників урочистого заходу звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська, які принагідно привітали присутніх із Всесвітнім днем вишиванки. Керівництво району наголосило на значущості даного свята, оскільки воно дозволяє популяризувати культуру, споконвічні українські традиції та нашу багатовікову історію.
Під час заходу із тематичними номерами виступили районні аматори, які подарували присутнім приємні хвилини відпочинку.
Крім того, для гостей районного свята у фойє районного Будинку культури було облаштовано містечко майстрів народної творчості. На території містечка, зокрема, майстри не тільки демонстрували власні вироби декоративно-ужиткового мистецтва, а й проводили відповідні майстер-класи.
Після завершення заходу його учасники та всі бажаючі змогли взяти участь у XXII районному фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.


НАЙКРАЩІ КОЛЕКТИВИ БОБРИНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В XXII РАЙОННОМУ ФЕСТИВАЛІ ВОКАЛЬНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА “СПІВУЧА МОЯ УКРАЇНА”


16 травня в рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки у приміщенні районного Будинку культури відбувся XXII районний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”, у якому взяла участь велика кількість аматорів із всієї Бобринеччини.
Так, із тематичними вокальними та хореографічними номерами виступили працівники районного Будинку культури, викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, районного Будинку дитячої творчості та аматори від сільських Будинків культури.
Щирі оплески, схвальні відгуки – все це слідувало по закінченню кожного виступу в стінах РБК, що є найкращим доказом професіоналізму та повної віддачі у виступах аматорів району.


РАЙОННИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ІМЕНІ МИКОЛИ СМОЛЕНЧУКА ДОЛУЧИВСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ “НІЧ МУЗЕЇВ”


15 травня в районному краєзнавчому музеї імені М. Смоленчука в рамках Міжнародної акції “Ніч музеїв” відбувся тематичний захід, присвячений життю та творчості М.Л. Кропивницького.
Зокрема, працівники краєзнавчого музею розповіли студентам та викладачам Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ про життєвий шлях та творче надбання М
арка Кропивницького. Окремо також охарактеризували його театральну діяльність на сучасній Бобринеччині, де юний корифей починав свій творчий шлях.
Відвідали захід й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та організатор музейної справи в районі, лауреат обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова Георгій Лашкул. Принагідно привітали відвідувачів музею із долученням до Міжнародної акції та подякували організаторам за сьогоднішній теплий прийом гостей.
Зауважимо, що проведення такого роду заходів дозволяє не лише поринути в пізнання цікавих фактів про наший рідний край, а й допомагає популяризувати серед населення та молоді музейну справу як таку.


БОБРИНЕЧЧИНА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ОБЛАСНОГО ПРОЕКТУ “ЗАХИСНИК КІРОВОГРАДЩИНИ”


14 травня на спортивному комплексі “Олімпієць” відбувся районний етап обласного проекту “Захисник Кіровоградщини”.
У змаганнях взяли участь чотири збірні команди із восьми закладів загальної середньої освіти району: “Вільні люди”, “Сапсани”, “Низові козаки”, “Козацька сила” (Веселівської, Костомарівської, Кетрисанівської, Витязівської, Олексіївської, Новоградівської, Федіївської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та КЗ “Благодатненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів”). Всього ж у районному етапі було задіяно 26 учнів.
Принагідно привітали учасників змагань: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Олексій Різун, працівники районного військового комісаріату.
Юнаки продемонстрували свої знання та вміння у таких видах змагань: стрільба з пневматичної гвинтівки, розбір та збір АК-74, силові вправи на поперечині, перетягування канату, смуга перешкод та естафета перекидання (кантування) колеса.
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: І місце – “Козацька сила” (Кетрисанівська, Федіївська та Олексіївська ЗШ І-ІІІ ступенів); ІІ місце – “Низові козаки” (Витязівська ЗШ І-ІІІ ступенів), ІІІ місце – “Сапсани” (Новоградівська та Костомарівська ЗШ І-ІІІ ступенів).
Команди-переможці були нагороджені Грамотами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та грошовим заохоченням.
Грамотами також нагороджені: Роман Остафієв – учень Веселівської ЗШ І-ІІІ ступенів за найкращі результати у змаганні “Стрільба з пневматичної гвинтівки”; Олександр Жученя – учень Веселівської ЗШ І-ІІІ ступенів за найкращі результати у змаганні “Розбір та збір АК-74”; Дмитро Ковальчук – учень Костомарівської ЗШ І-ІІІ ступенів за найкращі результати у змаганні “Силові вправи на поперечині”.
За сприяння в організації проведення районного етапу обласного проекту “Захисник Кіровоградщини” виносимо слова подяки спонсорам та задіяним особам: Сергію Бергеру, Валентині Татаровій, Олексію Рижкову, Віктору Романюку, Володимиру Панасюку, Сергію Німенку, Миколі Капітоненку, Андрію Запорожцю, Олегу Чорному, Володимиру Остапенку та Володимиру Волкотрубу.


ПРОВЕДЕНО РАЙОННІ ДИТЯЧІ СПОРТИВНІ ІГРИ “СТАРТИ НАДІЙ”


10 травня на базі ПТУ № 32 було проведено районні дитячі спортивні ігри “Старти надій” серед учнів закладів загальної середньої освіти району.
Участь в районних спортивних іграх взяли 8 команд (64 учасника).
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – Витязівська ЗШ; 2 місце – Кетрисанівська ЗШ; 3 місце – Василівська ЗШ та Олексіївська ЗШ.


До уваги населення!


22 травня 2019 року на території району будуть проводитись командно-штабні навчання з питань цивільного захисту до яких залучаються всі екстрені служби району, а також буде проведено комплексну планову перевірку системи оповіщення населення (електросирени) у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Включення електросирен відбудеться 22 травня 2019 року о 10 годині.
Просимо жителів міста повідомляти про прийом сигналу державній службі з надзвичайних ситуацій за телефоном 3-46-03 або 101.

Опубліковано 13 травня 2019 року


“МУЗИКА В ТАНЦЮВАЛЬНИХ РИТМАХ” ЗВУЧАЛА В СТІНАХ РАЙОННОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ МИСТЕЦТВ


10 травня в актовій залі районної дитячої школи мистецтв було представлено тематичний концерт “Музика в танцювальних ритмах”.
Так, з метою популяризації музичного та хореографічного мистецтва працівниками районного Будинку культури, викладачами та вихованцями РДШМ було підготовлено та презентовано відповідну тематичну програму.
Гості районної дитячої школи мистецтв отримали позитивні емоції від святкового дійства. Свідченням цього були щирі оплески та схвальні відгуки глядачів під час заходу.

Дорогі матері Бобринеччини!


Від щирого серця вітаємо Вас з одним з найтепліших і найдушевніших свят – Днем матері!
Кожен з нас із дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, пробачить, і завжди любитиме, не дивлячись ні на що.
Не існує слів, аби подякувати за Вашу материнську любов, що є для нас вічним пожиттєвим оберегом, за тепло Вашого серця, котре завжди готове пробачити і зрозуміти. Дякуємо Вам за ніжність і невичерпну ласку.
У цей святковий день, милі, дорогі матері, прийміть наші слова вдячності, любові і пошани! Хай у Ваших очах не гаснуть усмішки! Із сьогоднішнім святом Вас – з Днем матері!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


«НІКОЛИ ЗНОВУ..»


8 травня в районному БДТ широко пройшло відзначення Дня пам’яті та примирення.
Зокрема, керівником гуртка Юлією Шишко було проведено годину спілкування «Ніколи знову», оформлено фотозону до цієї дати, покладено квіти до пам’ятника загиблим воїнам у роки Другої світової війни.
Крім того, море оплесків отримали вихованці хореографічного гуртка «Імпульс» (керівник Квашенко Ю.В.), солісти Тетяна Вагнер, Давіт Алеян (керівники Маліновський В. та Джаббарова Л.), які прийняли участь у святковому концерті, що відбувся в районному Будинку культури.

Районний БДТ

 


БОБРИНЕЧЧИНА ВІДЗНАЧИЛА ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ


9 травня в громадах району відбулися урочистості з нагоди 74-ї річниці перемоги над нацизмом у роки Другої світової війни.
Зокрема, на територіях сільських рад району відбулися тематичні заходи, присвячені цьому великому святу. Мета яких – прославляння великого внеску ветеранів у довгоочікувану перемогу над нацистськими окупантами.
Відбулися урочистості й в місті Бобринець.
Так, вулицею Миколаївською пройшла святкова хода, яка розпочалася з території Свято-Миколаївського храму покладанням квітів до пам’ятного хреста “Арки пам’яті”. Від стін храму під звуки духового оркестру хода рушила до пам’ятника Невідомому солдату.
Крокували під державними стягами та із квітами: очільники району та міста, учасники антитерористичної операції на сході України, воїни-інтернаціоналісти, представники трудових колективів та організацій, громадські діячі, учнівська та студентська молодь.
Учасниками мітингу було здійснено покладання квітів до пам’ятників загиблим вчителям та учням, воїнам-афганцям та чорнобильцям, а також до пам’ятних дошок на честь загиблих воїнів, захисників територіальної цілісності України та героя Небесної Сотні Віктора Чміленка. З нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля вічного вогню відбулася урочиста частина.
Із щирими словами-вітаннями привітали присутніх: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська, міський голова Валерій Сніжко, військовий комісар Микола Капітоненко та учасник антитерористичної операції Едуард Кутровський.
Також під час мітингу військовим комісаром Миколою Капітоненком було здійснено вручення державних нагород учасникам бойових дій та військовослужбовцям.
Після завершення нагороджень, учнями міських шкіл з нагоди свята було представлено тематичну програму. Хвилиною мовчання, салютом присутні вшановували всіх полеглих воїнів тієї кривавої, найжорстокішої війни в історії людства. До пам’ятника Невідомому солдату бобринчани поклали квіти.
Нагадаємо, що 9 травня в Україні відзначається День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Пам’ятна дата була встановлена Верховною Радою 9 квітня 2015 року Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років” та прийшла на заміну радянському святу “День Перемоги”, яке відзначали у СРСР, а потім в Україні до 2015 року включно.

 


ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ У РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ВІДБУЛИСЯ УРОЧИСТОСТІ


8 травня у районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Із словами-вітаннями до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська та військовий комісар Микола Капітоненко.
Звертаючись до учасників заходу, голова райдержадміністрації Олег Тертичний відзначив, що сьогоднішнє свято разом із Днем перемоги покликане гідно вшановувати подвиг українського народу та прославляти його внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні.
Користуючись нагодою, керівництво району відзначило Подякою військової частини А3283 за плідну волонтерську діяльність депутата районної ради Сергія Німенка. Окремо подякували за активну позицію в плані надання допомоги військовій частині А3283 та зокрема 17-тій окремій танковій Криворізькій бригаді.
Після завершення урочистостей районними аматорами було представлено святкову концертну програму.
Нагадаємо, що 8 травня в світі відзначається День пам’яті та примирення. Свого часу цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни у Європі. В Україні ж День пам’яті та примирення офіційно відзначається на державному рівні з 2015 року.

 


ПРИВІТАЛИ ВЕТЕРАНІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ З ДНЕМ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ ТА ПРИЙДЕШНІМ ДНЕМ ПЕРЕМОГИ


8 травня з нагоди пам’ятних дат, пов’язаних з перемогою над нацизмом в роки Другої світової війни, представники від органів влади та місцевого самоврядування відвідали ветеранів, що проживають на території району та вручили їм продовольчі пакунки.
Зокрема, голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська спільно з директором районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), депутатом райради Людмилою Олексієнко завітали до ветерана Другої світової війни Павла Крамаренка, що проживає у Златопільській громаді. Разом із Златопільським сільським головою Віктором Поліщуком, учнями сільської школи принагідно привітали Павла Івановича та його родину з прийдешнім Днем перемоги, побажали миру та довголіття.
Цього ж дня керівництво району та голова громадської організації “Бобринецька районна рада сільгоспвиробників”, депутат районної ради Сергій Німенко побували у Чарівненській сільраді. Спільно із Чарівненським сільським головою Миколою Крамаренком поспілкувалися з жителем громади, ветераном Іваном Кондратьєвим, який розповів про свій бойовий шлях. З нагоди свят Івану Захаровичу було вручено продовольчий пакунок та матеріальну допомогу.
Крім того, Олег Тертичний та Олена Гадемська відвідали ветеранів, що проживають на території міста Бобринець. Так, із подарунками завітали до Дем’ян Дем’яновича Неклеси, Любові Григорівни Войнаровської, Івана Васильовича Хмарина та Віри Яківни Коваль. Щиро поспілкувалися з ветеранами Другої світової війни та висловили сердечні слова вдячності за здобуту перемогу над ворогом весною 1945-го.
Наш вічний обов’язок завжди пам’ятати про їх подвиг.

 


МОЛОДЬ І СПОРТ – КРОКУЮТЬ РАЗОМ!


З 6 по 11 травня в КЗ «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» керівником хореографічного гуртка Ковальчук О.Л. був проведений спортивний тиждень «Молодь і спорт – крокують разом!».
Мета заходу: пропагувати здоровий спосіб життя.
Здоровий спосіб життя – сукупність певних правил, дотримуючись яких, людина довше може залишатись бадьорою та здоровою, а також енергійною та все ж таки щасливою.
Головним завданням керівника гуртка є вірно донести дітям матеріал, що здоровий спосіб життя допоможе позбутися поганих звичок, знайти гармонію в житті, продовжити молодість і попередити захворювання, що здоровий спосіб життя є запорукою здоров’я і активності, як у дорослих так і у дітей.
На конкретних прикладах показати, як вже сьогодні діти повинні наполегливо займатися спортом, щоб підтримувати свою форму і бути здоровими, допомогти їм в реалізації їхніх бажань. Сьогодні в суспільстві все більше людей борються за здоровий спосіб життя. Вони не палять, займаються фізкультурою, не їдять шкідливих продуктів. Їх головна мета – зберегти здоров’я, щоб бути активними та довше жити.

Ми теж підтримуємо здоровий спосіб життя.

Районний БДТ

 

Дорогі ветерани, учасники бойових дій, трудівники тилу, солдатські вдови, діти війни, шановні жителі Бобринецького району!


Ми зустріли 74-ту річницю Великої Перемоги!
Цей дійсно святий день завжди викликає у нас почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та, водночас, гіркий сум за тими, хто не повернувся з поля бою.
День Перемоги уособлює героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів.
Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, найвищою життєвою істиною є вірність їх справі, довічна синівська шана і повага. Ми у вічному боргу перед Вами! Нелегкою ціною дісталась нам Перемога. За неї віддали життя мільйони…
Ваші досвід, вчення переймало не одне покоління. Ваш бойовий дух, патріотизм, шановні ветерани, та відданість Батьківщині – неоцінений приклад для прийдешніх поколінь. Особливо в час, коли наша країна знов у війні…
Щиро завдячуємо Вам за все, що Ви для нас зробили, і за те, що продовжуєте виховувати молоде покоління. Турботу про Вас, дорогі ветерани, ми завжди вважали своїм головним обов’язком і справою честі.
Сердечно вітаємо усіх з величним святом, Днем Перемоги!
Міцного здоров’я Вам. Хай не болять Ваші рани, дорогі ветерани! Хай щастя і радість не переводяться у Ваших оселях.
Усім бажаємо миру та добробуту, порозуміння та єдності!
Хай квітує Україна! Хай живе український народ!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні ветерани, воїни-захисники усіх часів, бобринчани!

8 травня – День пам’яті та примирення!


Вже четвертий рік, як Україна долучилася до європейських традицій відзначення пам’ятних дат завершення Другої світової війни. Так, 8 травня проголошено Днем пам’яті та примирення, 9 травня – Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
У ці дні ми відзначаємо мужність та героїзм переможців нацизму у Другій світовій війні, видатний внесок Українського народу у перемогу Антигітлерівської коаліції.
Наш святий обов’язок вшановувати пам’ять жертв Другої світової війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань.
Низький уклін Вам, захисники Вітчизни, за Ваш приклад мужності та відваги. Ми безмежно вдячні кожному солдатові, кожному учаснику визвольної боротьби, кожному герою, який пожертвував своїм життям заради нашої свободи, благополуччя та миру.
Здоров’я всім, шановні, достатку, процвітання та миру!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

ДВА РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ
САВЛУК ПАВЛО ВАЛЕНТИНОВИЧ

Біль втрати не згасне ніколи,
в наших спогадах житимеш ти,
твою посмішку, погляд і голос
будем ми пам’ятати завжди.
Хай Господь прихистить твою душу,
людська пам’ять довгою буде
про життєві дороги твої.

Зі скорботою,
Бобринецька районна державна адміністрація
Бобринецька районна рада

 


ГОТУЄМОСЯ ДО КОМАНДНО-ШТАБНИХ НАВЧАНЬ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ


7 травня відбулися групові заняття з підготовки керівників спеціалізованих служб галузі цивільного захисту, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, сільських голів, представників від підприємств, організацій та установ району до командно-штабних навчань, які відбудуться 22 травня з метою визначення стану готовності до вирішення завдань цивільно захисту у мирний час та в особливий період.
Провів відповідні групові заняття майстер виробничого навчання обласних та м. Кропивницький курсів удосконалення керівних кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Дмитро Чижевський.
За підсумками групових занять було визначено порядок підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, вивчено методичні рекомендації щодо підготовки та проведення командно-штабних навчань, обговорено інші практичні аспекти, які пов’язані із сферою цивільного захисту на території району тощо.

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


6 травня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щопонеділкової оперативної наради обговорено стан підготовки до проведення у загальноосвітніх школах району зовнішнього незалежного оцінювання – інформація методиста районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту РДА Ірини Остапенко.
Крім того, обговорено хід проведення на території району призовної кампанії до лав Збройних Сил України протягом квітня-червня 2019 року та особливості виплати одноразової допомоги учасникам бойових дій та ветеранам Другої світової війни.
Також у ході наради Олена Гадемська повідомила присутнім, що протягом червня 2019 року до проведення планується чергова двадцять третя сесія районної ради сьомого скликання. Закликала всіх задіяних осіб проконтролювати за своєчасним поданням до розгляду під час чергової сесії відповідних матеріалів.
Наостанок наради Галина Карпова поінформувала відносно проведення районного заходу з нагоди Дня пам’яті та примирення та запросила присутніх взяти участь в ньому. Останній відбудеться 8 травня о 14 годині в приміщенні районного Будинку культури.


Шановні жителі району та міста!


Запрошуємо Вас взяти участь у районному заході з нагоди Дня пам’яті та примирення, який відбудеться 8 травня о 14 годині в приміщенні районного Будинку культури.

 


У ТАРАСІВЦІ НА ГІДНОМУ РІВНІ ПРОЙШОВ РАЙОННИЙ ЕТАП ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ “СОКІЛ” (“ДЖУРА”)


3 травня на базі Тарасівської ЗШ І-ІІІ ступенів відбувся районний етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).
У рамках національно-патріотичного виховання молоді участь в грі взяли рої Буховецької, Василівської, Верхньоінгульської, Веселівської, Витязівської, Кетрисанівської, Костомарівської, Новоградівської, Олексіївської, Тарасівської, Федіївської, Миколо-Бабанської навчальних закладів району та КЗ “Благодатненська ЗШ І-ІІІ ступенів”, “Кривоносівська школа І-ІІ ступенів”, КОЗ “Чарівнянський заклад середньої освіти”.
На початку змагань із вітальним словом до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олексій Різун, Тарасівський сільський голова В’ячеслав Шворінь. Принагідно привітали учасників заходу з його відкриттям та побажали успіхів у боротьбі в рамках військово-патріотичної гри.
Під час змагань учасники роїв показали свої вміння в таких видах та конкурсах: “Впоряд”, “Фізична підготовка”, “Смуга перешкод”, “Стрільба”, “Метання гранати”, “Рятівник”, “Інтелектуальна гра-вікторина “Відун”, змагання “Пластун”, “Таборування”, конкурс звітів “Добре діло”. Також для них було проведено майстер-класи із збору АК-74 та користування туристичним спорядженням.
Підсумком гри стало нагородження роїв Грамотами та Подяками відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з грошовим заохоченням.
Так, задіяні команди учнів досягли наступних результатів:
Молодша вікова категорія:
1 місце – рій “Характерники” (Олексіївська ЗШ І-ІІІ ступенів); 2 місце – рій “Вільні люди” (Веселівська ЗШ І-ІІІ ступенів); 3 місце – рій “Хоробрі серцем” (Тарасівська ЗШ І-ІІІ ступенів).
Старша вікова категорія:
1 місце – рій “Низові козаки” (Витязівська ЗШ І-ІІІ ступенів); 2 місце – рій “Козацька сила” (Кетрисанівська ЗШ І-ІІІ ступенів); 3 місце – рій “Сапсан” (Костомарівська ЗШ І-ІІІ ступенів).
Районна державна адміністрація висловлює щирі слова подяки задіяним особам та спонсорам, які допомогли в організації та проведенні районного етапу військово-патріотичної гри.

 


СПОРТИВНІ НОВИНИ: ПРОВЕДЕНО ВІДКРИТУ ПЕРШІСТЬ З ФУТБОЛУ СЕРЕД УЧНІВ ШКІЛ РАЙОНУ


26 квітня на базі ПТУ № 32 проведено відкриту першість з футболу серед учнів закладів загальної середньої освіти району та вихованців ДЮСШ “Чемпіон”.
У змаганнях взяли участь 6 команд (66 учасників).
За підсумками проведених змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – КОЗ “Чарівнянський заклад середньої освіти”; 2 місце – Кетрисанівська ЗШ; 3 місце – збірна команда з Рощахівської ЗШ та Миколо-Бабанської ЗШ.


ОТГ КІРОВОГРАДЩИНИ ОТРИМАЮТЬ МАЙЖЕ 40 МЛН. ГРН. ІНФРАСТРУКТУРНОЇ СУБВЕНЦІЇ НА 2019 РІК

ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ З БАСКЕТБОЛУ


27 квітня в м. Долинська відбулася обласна Спартакіада з баскетболу (хлопці) серед учнів закладів загальної середньої освіти.
У зональному етапі взяли участь 4 команди (Долинський, Устинівський, Компаніївський та Бобринецький райони).
Бобринеччину на Спартакіаді представляли учні з Витязівської ЗШ I-III ступенів.
За підсумками спортивних змагань команда від району посіла 3 місце у зональному етапі.

 

Шановні жителі Бобринеччини!

Щиро вітаємо Вас з Днем праці!


Дане свято уособлює прагнення країни, громадян, влади до порозуміння та єдності. Це свято людської праці – кожного, хто своїми справами примножує багатство країни і рідного краю.
Адже кожен з нас своєю наполегливою роботою, стремлінням до кращого, в тому числі миру і злагоди, створює основу для позитивних змін. Саме в цьому і є запорука благополуччя сьогодні та гарантія щасливого майбутнього.
З нагоди свята зичимо всім жителям району щастя, здоров’я, миру, професійного гарту, невичерпного оптимізму та нових здобутків на благо нашої рідної України!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні воїни-прикордонники, службовці, офіцери, ветерани українських прикордонних військ!


Щиро вітаємо Вас зі професійним святом – Днем прикордонника!
З давніх-давен Україна славилася мужніми та відважними чоловіками. Наша держава була і залишається осередком міцних та усталених традицій воїнів прикордонних військ. В усі часи завдяки прикордонникам Україна утримувала цілісні, непохитні кордони.
Сьогодні, у час проведення операції Об’єднаних сил на сході України, наші прикордонники продовжують з гідністю виконувати свій військовий обов’язок, залишаються вірними присязі, своїй державі та народу.
У цей день бажаємо Вам незламного бойового духу, миру, міцного здоров’я та благополуччя. Впевнені, Ви повсякчас готові підтримати державу, захистити її кордони, а за це Вам особлива подяка.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні жителі Бобринеччини!

Щиро вітаємо Вас з Воскресінням Христовим, з Пасхою Христовою!


З настанням Пасхальних днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії та сподівання на добру долю. Нехай до Вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут, а душа стає світлішою, серце і помисли – чистими, щирими та добрими.
Зичимо усім благодатного початку у справах, нових перемог і звершень на благо процвітання рідної України! Хай запанує мир в нашій державі!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ВШАНУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС


26 квітня на площі Незалежності відбувся мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
Згадати ті трагічні дні квітня 1986 року до адміністративного приміщення прийшли представники від органів влади та місцевого самоврядування, чорнобильці-ліквідатори, працівники підприємств, організацій та установ, молодь району та міста.
Із словами до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак.
Під час заходу керівниками району за активну громадську позицію, сумлінну самовіддану працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагороджено Грамотою райдержадміністрації та районної ради районну громадську організацію “Спілка чорнобильців Бобринеччини”.
Із тематичними номерами перед присутніми виступили районні аматори та учні міських шкіл. Останні закликали не забувати про ту високу ціну, яку поклали на вівтар світової екологічної безпеки ліквідатори аварії на ЧАЕС. Хвилиною мовчання вшановано світлу пам’ять загиблих від невидимого смертоносного атому.
Після завершення мітингу-реквієму його учасниками було здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-афганцям та чорнобильцям.
Вшанували пам’ять про ліквідаторів також у молитвах. Поминальну панахиду за загиблими жертвами аварії на ЧАЕС відслужив у Свято-Миколаївському храмі отець Володимир Ткаченко.
Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС.
У зв’язку із цією трагічною подією українці щороку 26 квітня вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, працівників міліції, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 

Шановні жителі Бобринецького району!

Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС!

Вдови загиблих!


26 квітня минає 33-тя річниця, як ми несемо у серцях і душах біль, завданий техногенною катастрофою на Чорнобильській АЕС.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих, хто поклав життя у боротьбі з невидимим ворогом – радіацією. Згадаємо пожежників, військових, водіїв, міліціонерів, енергетиків… Вони перші, практично голіруч, боролися з розпаленим жерлом зруйнованого реактора. Саме вони рятували світ від масштабної катастрофи і ми вдячні їм за це.
Багатьох чорнобильців немає поруч з нами… Та квітнева ніч залишила незагоєні рани у душах та долях десятків тисяч наших земляків.
Вічна слава полеглим і щира шана живим героям-чорнобильцям! З глибокою пошаною схиляємо голови перед Вами, шановні учасники-ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого Ви віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії.
Бажаємо Вам, дорогі бобринчани, щоб лихо обходило стороною Ваші домівки та нашу славну Україну-неньку!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


БІЛЯ ПРИБЕРЕЖНОЇ СМУГИ РІКИ СУГОКЛІЯ ВИСАДЖЕНО САДЖАНЦІ ДЕРЕВ


25 квітня у рамках Всеукраїнської акції “За чисте довкілля” працівниками райдержадміністрації було висаджено саджанці дерев.
Так, за організації голови райдержадміністрації Олега Тертичного та його першого заступника Юрія Когадька поблизу прибережної смуги ріки Сугоклія відбулося висадження саджанців горобини дуболистої.
Відповідні дії із благоустрою були присвячені прийдешньому світлому святу Великодня та наразі проходять також в громадах району.

 


ВЕЛИКОДНІЙ СУВЕНІР


23 квітня в КЗ «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» керівником гуртка «Бісероплетіння» Пижовою М.Ю. було проведено відкритий урок на тему: «Великодній сувенір».
Метою заходу було формування естетичного смаку, розвиток творчих здібностей, виховання дбайливого ставлення вихованців до народних традицій та звичаїв.
На даному уроці дітлахи не лише навчилися робити сувеніри, а й отримали знання про історію виникнення свята.
Захід пройшов у дружній та теплій атмосфері.

Районний БДТ

 


«МИ – РІЗНІ, МИ – РІВНІ»


З 22 по 27 квітня в КЗ «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості» був приведений тиждень психології.
Протягом тижня практичним психологом закладу Сорочан Т.В. проводилися заходи, що охоплюють різні види діяльності: конкурси, ігри, тренінгові заняття, лекції, презентації, години спілкування, анкетування, тестування.
Метою заходів було створення умов для формування психологічної культури вихованців та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в закладі.
До роботи були залучені практичний психолог, керівники гуртків, вихованці різних вікових категорій.

Районний БДТ

 


ПРОВЕДЕНО РАЙОННІ ЗМАГАННЯ З ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ


23 квітня на базі спортивного комплексу “Олімпієць” проведено районні змагання з легкої атлетики серед учнів загальноосвітніх шкіл району та вихованців дитячо-юнацької спортивної школи “Чемпіон”.
У змаганнях взяли участь команди з 10 закладів загальної середньої освіти району (96 учасників).
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – Кетрисанівська ЗШ, 2 місце – Олексіївська ЗШ, 3 місце – Витязівська ЗШ.


ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ЧЕРГУВАВ НА ТЕЛЕФОННІЙ “ГАРЯЧІЙ ЛІНІЇ”


24 квітня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів “гарячу” телефонну лінію із жителями Бобринецького району.
У ході “гарячої лінії” до очільника райдержадміністрації звернулося 2 осіб з питань, що були пов’язані із медичним та пенсійним забезпеченням населення району.
Задані питання в рамках “гарячої лінії” розглянуті та надані необхідні відповіді на них.


Запрошуємо абітурієнтів та студентів Бобринецького району взяти участь у соціальній
програмі Scholarship!


Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. Ці суми будуть розподілятися між учасниками, які написали найкращі роботи.
Наразі відкрито 2 номінації:
35.300 грн. – seoquick.com.ua/scholarship-ua
15.000 грн. – pizza.od.ua/ua/scholarship
Участь повністю безкоштовна.
Ми оплачуємо навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагнемо знайти талановитих молодих спеціалістів.
Запитання та роботи можна надсилати через сайт або на пошту: lily@scholarship.events

З повагою
Лілія Ярмоленко, куратор соціальних і благодійних проектів

 


У РАЙОНІ ВІДБУЛИСЯ ПРОВОДИ ПРИЗОВНИКІВ ВЕСНЯНОГО ПРИЗОВУ


Служба в армії – це школа мужності, хоробрості, стійкості, особливо гартування волі та характеру, які залишаються у людини на все життя.
22 квітня у районному військовому комісаріаті відбулися проводи призовників весняного призову 2019 року на строкову службу до лав Збройних Сил України.
До майбутніх захисників зі словами-вітаннями звернувся військовий комісар Микола Капітоненко, який побажав юнакам наполегливо домагатись поставлених цілей та йти завжди до своєї мети.
Зі щирими вітаннями до призовників звернулися також голова райдержадміністрації Олег Тертичний та міський голова Валерій Сніжко. Останні зичили майбутнім захисникам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати почесний обов’язок громадянина України та змужнілими повертатися додому.
Насамкінець на гарну службу призовників благословив настоятель Свято-Миколаївського храму отець Володимир Ткаченко. Окропив юнаків свяченою водою та подарував кожному символ оберегу – хрестик.


ВІСІМ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАД З КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ Є УЧАСНИКАМИ ПРОГРАМИ «DOBRE»

 


ГІРЧИТЬ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ РОКИ


Напередодні трагічної дати, що сталася 26 квітня 1986 року в КЗ «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості», з ініціативи учнівського парламенту дітей закладу, під керівництвом куратора Гончар О.М. знято відеоролик вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Керівником гуртка Юлією Шишко проведено бесіду на тему: «Чорнобиля гіркий полин…».
Мета заходу:
- знати трагічні сторінки України, пам’ятати імена рятувальників Бобринецького району, їх внесок в спасіння країни. Показати, що чужої біди немає;
- згадати про трагедію віку – вибух на ЧАЕС, поглибити знання вихованців про неї, визначити негативний вплив аварії на стан навколишнього середовища та здоров’я населення; згадати ліквідаторів Чорнобильської АЕС.


Переглянути тематичне відео

Районний БДТ

 


БОБРИНЕЧЧИНА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ “ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ”


20 квітня в громадах району було проведено благоустрій територій.
Зокрема, за організації голови районної державної адміністрації Олега Тертичного, працівниками райдержадміністрації було висаджено саджанці калини біля в’їзного знаку до Бобринця зі сторони Кропивницького.
Крім того, у рамках щорічної Всеукраїнської акції “За чисте довкілля” відповідні заходи з благоустрою відбулися й на територіях підприємств, організацій, установ і сільських рад району.
Мета проведення зазначеної акції – утримання територій населених пунктів району у належному санітарному стані, їх очищення, збереження об’єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення.


ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці у Кіровоградській області до роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій


Щороку 28 квітня відповідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 у нашій країні відзначають День охорони праці.
Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня безпеки та гігієни праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці».
Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні умови праці - це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом. Розпорядженням Уряду, з урахуванням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні і затверджено План заходів щодо її реалізації.
Концепція є основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці, сформованої на принципах запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.
Упровадження ризикоорієнтованого підходу створить можливості для ратифікації Україною Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та гігієні праці, підписаної 15 червня 2006 року, головними принципами якої є: визначення виробничих небезпек та оцінка ризиків; усунення виробничих ризиків чи небезпек у місцях їх виникнення; розвиток національної культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці, яка передбачає інформацію, консультації та підготовку.
Сформована, на основі підвищення відповідальності роботодавців у сфері охорони праці, ризикоорієнтована система управління безпекою та гігієною праці забезпечить ефективну реалізацію прав працівників на безпечні та здорові умови праці. Для досягнення цього надзвичайно важливим є вивчення, впровадження позитивного досвіду та проведення ефективних превентивних заходів.
Вектор реформування сфери безпеки та гігієни праці, який визначив Уряд України і впроваджують Міністерство соціальної політики та Державна служба України з питань праці, передбачає докорінні зміни в підходах до управління охороною праці.
Саме тому важливо підготуватися до майбутніх змін, правильно спрогнозувати результати реформування та забезпечити, з урахуванням пріоритетності навчання і постійного розвитку, впровадження нових принципів СУОП. Закріплення практики щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці допоможе працівникам і роботодавцям мінімізувати наявні та потенційні виробничі ризики і тим самим поліпшити результати роботи у сфері охорони праці.
Серйозним викликом для України стало питання трудової міграції, зокрема, професійно підготовленої молоді.
Отже, потрібно забезпечити належні умови праці, щоб зупинити відтік трудових ресурсів із країни, зберегти кваліфікований і високоефективний трудовий потенціал. Це сприятиме економічному зростанню та повній зайнятості населення.
Заходи, присвячені Дню охорони праці в області, що пройде під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці», триватимуть упродовж 2019 року.
Тільки спільними зусиллями можливо виконати завдання, передбачені програмами реформ, і забезпечити конституційне право громадян на гідні умови праці.
Закликаємо всіх долучитися до проведення заходів з нагоди Дня охорони праці та забезпечити широку інформаційну кампанію.

Опубліковано 22 квітня 2019 року

 


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ СЕРЕД ДОПРИЗОВНОЇ МОЛОДІ


19 квітня в м. Олександрія відбулася обласна спартакіада серед допризовної молоді.
Участь у спортивному заході взяло 28 команд (140 учасників) із всієї області.
До програми спартакіади входили наступні види змагань: біг на 100 м, біг на 1500 м, підтягування на перекладині, метання гранати Ф-1 на дальність, стрільба з пневматичної гвинтівки.
Команду від Бобринецького району представляли учні Кетрисанівської та Костомарівської загальноосвітніх шкіл I-III ступенів.
За загальнокомандними результатами команда від району зайняла 19 місце.
За особистими результатами учень з Костомарівської ЗШ – Ярослав Туменко посів 1 місце зі стрільби з пневматичної гвинтівки.

 


У РАЙОННІЙ ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ ПРЕЗЕНТОВАНО КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНИЙ БУКЛЕТ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПАВЛОГІРКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ


17 квітня у районній дитячій бібліотеці відбулася презентація чергового культурно-туристичного буклету в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”.
Так, для запрошених бібліотекарів, працівників сфери культури району та жителів Павлогірківської громади було представлено тематичний буклет “Село на височині – Павлогірківка”. Буклет увібрав у себе історичні, географічні та природні відомості про особливості Павлогірківської сільської ради.
Участь в заході взяли також голова районної державної адміністрації Олег Тертичний, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, Павлогірківський сільський голова Віра Мазенко та краєзнавець Георгій Лашкул.
Вітаючи присутніх з презентацією буклету голова райдержадміністрації Олег Тертичний відзначив вагомість проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!” для туристичної популяризації та інвестиційної привабливості нашого району. Адже саме завдяки проекту, який незабаром об’єднає в собі відомості про кожну сільську раду району, стане можливим ознайомитися з їх специфікою, місцем в історії та сучасній ролі у житті Бобринеччини.
Для прикладу, на території Павлогірківської громади знаходяться степовий курган та сторічний осокір біля місцевої криниці, що пережили багато поколінь та стали свідками історичних подій села. Також територія сільради є багатою на рідкісні види флори та фауни, а сама Павлогірківка є найвищою точкою над рівнем моря в районі – 218 м.
Під час презентації перед присутніми виступив жіночий фольклорний колектив “Павлогірківські дівчата” СБК, який поділився з гостями районної дитячої бібліотеки своїм творчим надбанням і тематичними номерами. Насамкінець заходу всі задіяні в ньому учасники отримали відповідні примірники буклетів.
Нагадаємо, що це вже шоста презентація культурно-туристичних буклетів в рамках проекту “Мандруємо земним раєм, степовим Бобринецьким краєм!”. До цього подібні буклети представляли Мар’янівська, Златопільська, Веселівська, Бобринківська та Миколо-Бабанська громади. Реалізацією краєзнавчого проекту в цілому ж займаються відділ культури та туризму райдержадміністрації та районна громадська організація “Мистецька Бобринеччина”.


Оголошення про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району» Бобринецької районної ради

Опубліковано 18 квітня 2019 року


Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС, жителі району та міста!


Запрошуємо Вас взяти участь в мітингу-реквієму із вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, що відбудеться 26 квітня 2019 року о 10 годині на площі Незалежності біля адміністративного приміщення.
Після звершення заходу буде здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-афганцям та чорнобильцям. У Свято-Миколаївському храмі відбудеться поминальна панахида за загиблими ліквідаторами та жертвами аварії на ЧАЕС.

 


ПРАЦЮВАВ ОРГКОМІТЕТ


17 квітня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Когадька відбулося засідання організаційного комітету по напрацюванню плану заходів до Дня Чорнобильської катастрофи.
Участь в роботі оргкомітету взяли: керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак, представники від структурних підрозділів РДА та громадських організацій району.
Під час засідання організаційного комітету був визначений план заходів до Дня Чорнобильської катастрофи на території району.
Зокрема, 26 квітня о 10 годині на площі Незалежності біля адміністративного приміщення відбудеться мітинг-реквієм, присвячений вшануванню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.
Після звершення заходу буде здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-афганцям та чорнобильцям. У Свято-Миколаївському храмі отець Володимир Ткаченко відслужить поминальну панахиду за загиблими ліквідаторами та жертвами аварії на ЧАЕС.
Крім того, 26 квітня у закладах освіти та культури району відбудуться тематичні заходи до Дня Чорнобильської катастрофи. Мета проведення останніх – вшанування пам’яті загиблих ліквідаторів та звеличення їх подвигу перед майбутніми поколіннями.

 


АПАРАТНА НАРАДА У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


17 квітня у райдержадміністрації відбулася планова апаратна нарада.
Участь в засіданні взяли керівники районної державної адміністрації Олег Тертичний, Юрій Когадько та Галина Карпова, а також керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Під час апаратної наради порушено декілька питань.
Зокрема, обговорено особливості організації проведення на території району моніторингу повторного голосування з чергових виборів Президента України 21 квітня 2019 року.
Крім того, поінформовано відносно участі працівниками райдержадміністрації у щорічній Всеукраїнській акції “За чисте довкілля” та проведенні невдовзі Дня довкілля.
Наостанок обговорено питання долучення до зведення пам’ятника героям та патріотам України, дотримання правил етичної поведінки та виконавської дисципліни державними службовцями.

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


15 квітня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щопонеділкової оперативної наради обговорено хід виконання в районі постанови Кабінету Міністрів України “Деякі питання здійснення патронату над дитиною”. Інформували з даного питання директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Плющевська та начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Лілія Неклеса.
Крім того, обговорено надзвичайні ситуації за попередній тиждень та хід проведення на території району призовної кампанії до лав Збройних Сил України протягом квітня-червня 2019 року.
Наостанок порушено питання організації роботи з виплат житлової субсидії готівкою – інформація начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Катерини Матягіної.
За підсумками порушених тем під час щопонеділкової оперативної наради головою райдержадміністрації Олегом Тертичним дано ряд відповідних доручень.

 


УЧАСТЬ РАЙОНУ В ЗМАГАННЯХ З ФУТБОЛУ НА ПРИЗИ КЛУБУ “ШКІРЯНИЙ М’ЯЧ”


13 квітня в смт. Новгородка відбулися Всеукраїнські зональні змагання з футболу на призи клубу “Шкіряний м’яч” серед учнів закладів загальної середньої освіти 2006 року народження.
Участь в змаганнях взяли команди з 5 територій області (Устинівський, Долинський, Новгородківський, Компаніївський та Бобринецький райони).
За результатами змагань команда від Бобринецького району посіла 2 місце.
Крім того, у змаганнях з елементів футболу в жонглюванні Денис Харжевський (КОЗ “Чарівнянський заклад середньої освіти”) зайняв третє місце. В ударах на точність Богдан Бельницький (Кетрисанівська ЗШ) посів третє місце, а в ударах на дальність Олександр Бакал (Кетрисанівська ЗШ) виборов перше місце.
Вітаємо наших футболістів із гідним представленням району та бажаємо нових спортивних звершень.

 


СПІВПРАЦЮЄМО З ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ


12 квітня перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько провів планову інформаційну нараду з головами сільських рад району.
За участі керівника апарату райдержадміністрації Галини Карпової, керівників та працівників структурних підрозділів РДА, представників від територіальних органів міністерств та відомств України в районі з головами сільських рад обговорено ряд актуальних питань.
Зокрема, порушено аспекти підготовки до осінньо-зимового періоду 2019/2020 рр. та дотримання законодавства щодо роботи з сім’ями, де діти опинилися у складних життєвих обставинах.
Крім того, наголошено на проведенні найближчим часом районних етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) та обласного проекту “Захисник Кіровоградщини”.
Окремо обговорено стан подання декларацій громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки на території громад району та проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, зокрема визначення проблемних питань, що не уможливлюють періодичність проведення оцінки земель населених пунктів.
Також голів сільрад поінформовано відносно проведення щорічної Всеукраїнської акції “За чисте довкілля” та Дня довкілля, вирощування та реалізації сіянців деревних порід та саджанців для озеленення населених пунктів.
Насамкінець планової інформаційної наради присутнім доведено до відома специфіку підготовки та проведення на території району повторного голосування з чергових виборів Президента України 21 квітня 2019 року, стан розроблення містобудівної документації та наголошено на виділенні коштів на послуги зв’язку для пільгових категорій населення.

 

Шановні земляки!


Щороку 11 квітня ми вшановуємо подвиг тих, хто вистояв у боротьбі проти нацистського полону, віддаємо данину скорботної пам’яті мільйонам наших співвітчизників, які були закатовані у концтаборах.
Сторінка історії містить гіркий час, коли здійснювалося насильне вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи до Німеччини. На усі віки події того періоду залишаться як жахлива згадка про невпинну боротьбу людей за життя та волю і, водночас, служитиме прикладом єднання суспільства, могутності та незламності народу.
Минуло багато десятиліть, біль та пам’ять живуть у наших серцях. Сьогодні перед нами стоїть відповідальне завдання – підтримати тих, хто у нацистському рабстві переміг усі негаразди і жахіття, і повернувшись додому, продовжував жити заради розбудови країни, заради прийдешніх поколінь.
Не підібрати тих слів, які б окупили всі пережиті людьми тогочасні лихоліття. Низький уклін ветеранам, за мужність, за волю, за боротьбу.
Бажаємо Вам, шановні, міцного здоров’я, добробуту, миру та щастя. Нехай негаразди обходять Ваші домівки.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ВІДСТОЯЛИ ЧЕСТЬ РАЙОНУ НА ОБЛАСНОМУ ЧЕМПІОНАТІ З ГИРЬОВОГО СПОРТУ


6 квітня в Кропивницькому було проведено чемпіонат області з гирьового спорту.
За загальнокомандними результатами у двоборстві та естафеті команда від Бобринецького району посіла 3 місце.
Крім того:
Микола Загнибіда зайняв 1 місце у категорії +95 кг.
Олег Філіпенко посів 3 місце у ваговій категорії +95 кг. Також він став чемпіоном серед чоловіків-ветеранів (50-60 років).
Олексій Виник зайняв 2 місце у ваговій категорії 63 кг.


ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ОХОПИЛА 70% УКРАЇНИ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН


Створення місцевих громад в Україні має завершитися до осені 2020 року. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі телеканалу Україна.
За його словами, на 70% території країни вже пройшла децентралізація, на 30% - ще ні.
“Я вважаю, що крайній термін, коли ми повинні утворити об’єднані громади, дієві, там, де може бути школа, садок, нормальна дорога, клуб, підприємство - це не пізніше виборів місцевих громад, які відбудуться восени 2020 року. І це важливо, це в принципі мета. Ми в січні оновили план децентралізації на нові п’ять років, і він це передбачає”, - зазначив Гройсман.
За його словами, приклади успішних практик місцевого самоврядування вже можна побачити в багатьох областях.
“Тобто ідея, з якою я прийшов працювати в центральну владу, - змінити систему управління державою на базі того, щоб усе концентрувалося на місцях, - це зараз відбувається”, - наголосив глава уряду.
Відповідаючи на питання, чи набереться 300 голосів в парламенті за зміни до Конституції щодо децентралізації, Гройсман зауважив, що дуже хотів би цього.
“Я можу сказати, що для мене це є одним з фундаментальних питань, за які я буду боротися, ми доб’ємося того, що буде триста”, - заявив прем’єр-міністр.
Нагадаємо, в січні Кабмін оголосив про другий етап децентралізації, результатом якої повинно стати проведення місцевих виборів у 2020 році на новій основі.

 


ПРОВЕДЕНО ТУРНІР “ШКІРЯНИЙ М’ЯЧ” СЕРЕД УЧНІВ ШКІЛ РАЙОНУ


5 квітня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено турнір “Шкіряний м’яч” серед учнів закладів загальної середньої освіти району та вихованців дитячо-юнацької спортивної школи.
Участь в турнірі взяли 9 команд (41 учасник).
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – КОЗ “Чарівнянський заклад середньої освіти”, 2 місце – Кетрисанівська ЗШ, 3 місце – Новоградівська ЗШ.

 


ЛІДЕР РОКУ 2019


5 квітня представники учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти району взяли участь у конкурсі «Лідер року 2019». Конкурс лідерів учнівського самоврядування проходив у формі рольової гри-конференції та мав на меті сприяти вихованню в учнівської молоді основ демократичних цінностей і принципів, які будуть активно втілюватися ними протягом усього життя.
Перед учасниками конкурсу виступив перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Когадько, який відзначив важливе значення волонтерської діяльності в Україні, в житті кожної людини: «Люди, які стають волонтерами приносять користь суспільству, отримують задоволення від життя, задоволення від своєї роботи, та вдячність тих, кому вони допомагають». Вітаючи учасників конкурсу, він побажав їм успіхів та закликав завжди, де б вони не були, у своїх вчинках керуватись добром, милосердям, співчуттям, і обов’язково знайти себе у благочинній діяльності, яка носить назву «волонтерство».
Сім учасників конкурсу на деякий час стали делегатами конференції «Серцем покликані до милосердя: волонтерський рух в Україні і світі», на засіданні якої продемонстрували свої інтелектуальні, ораторські здібності під час виступів та обговорення питання щодо волонтерства, як можливості зробити в житті щось справжнє, змінити світ на краще і самому відчути себе щасливим.
Свої шкільні парламенти представляли: Олександр Сизоненко (Кетрисанівська ЗШ І-ІІІ ступенів), Еліна Ільчишина (Костомарівська ЗШ І-ІІІ ступенів), Марина Цветік (Олексіївська ЗШ І-ІІІ ступенів), Вікторія Таровик (КОЗ «Чарівнянський заклад середньої освіти»), Яна Шитик та Дар’я Осьмухіна (КЗ «Кривоносівська ЗШ І-ІІ ступенів»), Катерина Сорочан (КЗ «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості»).
За підсумками журі місця у конкурсі «Лідер року 2019» розподілились таким чином: І місце завоювала Марина Цветік, учениця 8 класу Олексіївської ЗШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце – Олександр Сизоненко, учень 11 класу Кетрисанівської ЗШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце – Еліна Ільчишина, учениця 8 класу Костомарівської ЗШ І-ІІІ ступенів та Катерина Сорочан, вихованка КЗ «Бобринецький районний Будинок дитячої творчості». Але переможцями стали всі учасники заходу, на якому не лише отримали нові знання, цікаве спілкування та позитивні емоції, але й відкрили у собі та презентували свої кращі лідерські та людські якості.
Також перед учасниками виступили волонтери, які і сьогодні надають допомогу нашим воїнам, що перебувають у зоні проведення операції Об’єднаних сил: Ольга Станіславук та Анатолій Лінніков. Вони розповіли присутнім про те, яку допомогу надають нашим воїнам сьогодні та закликали присутніх долучитися до волонтерської діяльності своїми добрими справами.
Усі учасники заходу отримали цінні подарунки та солодощі від райдержадміністрації, а волонтер Анатолій Лінніков подарував переможниці конкурсу трофей, привезений із зони ООС.

 


ОБГОВОРИЛИ АСПЕКТИ ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ ПІД ЧАС ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ


5 квітня під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Тертичного відбувся тематичний семінар щодо дотримання законодавства про працю, безпеку та гігієну праці під час проведення весняно-польових робіт.
У семінарі взяли участь делеговані представники від Управління Держпраці у Кіровоградській області, органів влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ району.
Під час семінару розглянуто особливості дотримання законодавства про працю, легалізацію та зайнятість населення, атестацію робочих місць – інформація начальника відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Олени Хіміч.
Крім того, порушено питання першочергових заходів з охорони праці під час проведення весняно-польових робіт з урахуванням нових відповідних нормативно-правових актів – інформація начальника відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Кіровоградській області Ірини Чирви-Репетир.
Насамкінець семінару обговорено специфіку гігієни праці у сільськогосподарському виробництві. Також окремо розглянуто процедуру проведення належного медичного огляду та застосування засобів індивідуального захисту – інформація начальника відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Кіровоградській області Сергія Олексієнка.

 


У БОБРИНЦІ ОСВЯТИЛИ МІСЦЕ ПІД ПАМ’ЯТНИК ГЕРОЯМ ТА ПАТРІОТАМ УКРАЇНИ


4 квітня у Бобринці на площі Незалежності відбулася церемонія освячення місця під зведення майбутнього пам’ятника героям та патріотам України.
Спорудження пам’ятника патріотам, які поклали життя, відстоюючи мир і територіальну цілісність на сході України, було зініційовано волонтерами Бобринецького та Компаніївського районів.
Як відомо, подібний монумент вже було відкрито у Компаніївці в 2016 році. Минулого ж тижня за ініціативи благодійної організації “Бобринецький Благодійний фонд “Перемога”, зокрема волонтерів Антоніни Горбанець, Олександра Вороного та Сергія Нікітюка розпочалося спорудження відповідного пам’ятника і у Бобринці.
Майбутній монумент спроектували львівські архітектори, які до цього працювали над пам’ятником у Компаніївці. Він буде представляти собою восьмиметрову мармурову арку, обрамлену калиною, де планується зобразити дівчину, яка проводжає хлопця на війну. Ще одна композиція маленької дівчинки буде тримати в руках голуба і буде розміщена на верхівці арки. Всі образи символізують воїна, Україну, мир та майбутнє.
Освятив місце під зведення пам’ятника єпископ Кропивницький і Голованівський Марк. Участь в церемонії освячення взяли представники від органів влади та місцевого самоврядування, військовослужбовці, волонтери та жителі Бобринеччини.
Звертаючись до присутньої громадськості єпископ Марк наголосив на вагомості спорудження монументу, який покликаний увіковічнити безсмертний подвиг тисячі воїнів, що віддали своє життя за мир та спокій в Україні. Закликав всіх охочих приєднатися до зведення пам’ятника та подякував тим людям, що працюють над його спорудженням.
Завершилося освячення монументу благословенням та окропленням святою водою учасників дійства. Самий же пам’ятник героям та патріотам України планується звести до кінця поточного року.


СТАРТУВАВ КОНКУРС «КРАЩІ ПРАКТИКИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» 2019 РОКУ

 


У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ ЩОТИЖНЕВА НАРАДА


2 квітня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щотижневу оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щотижневої оперативної наради обговорено стан соціального захисту учасників АТО/ООС, членів їх сімей та сімей загиблих військовослужбовців
Крім того, на щотижневій нараді обговорено криміногенну ситуацію за попередній тиждень, хід весняно-польових робіт, стан подання одноосібниками заповнених декларацій про майновий стан і доходи за 2018 рік та уточнено механізм отримання субсидії готівкою у місцевому відділені АТ “Ощадбанк”.
Також Галина Карпова поінформувала присутніх щодо проведення 4 квітня освячення місця, де буде встановлено пам’ятник героям та патріотам України. Захід відбудеться на площі Незалежності перед адміністративним приміщенням об 11 годині. До участі запрошуються жителі району та міста.
Наостанок керівництво району вручило Подяку Міністерства соціальної політики України начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації Лілії Неклесі за вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, високий професіоналізм, самовіддану працю та сумлінне виконання службових обов’язків. Подякували за належну роботу та побажали нових здобутків на благо всієї Бобринеччини.

 

ЧОТИРИ РОКИ СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ
ДІАНОВ ГРИГОРІЙ ЮРІЙОВИЧ

Без тебе хата опустіла,
не переступиш вже поріг,
до нас не прийдеш вже ніколи,
не стрінеш друзів та родичів своїх.
Хай Бог береже твою душу.
Вічна пам’ять і царство небесне.

Зі скорботою,
Бобринецька районна державна адміністрація
Бобринецька районна рада

 


СТАНІСЛАВ РІЗАНОВ ПРЕДСТАВИВ СВОЮ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ


28 березня в приміщенні районного краєзнавчого музею імені М. Смоленчука відбулася презентація персональної виставки нашого земляка, краєзнавця та художника Станіслава Різанова.
Завітали на презентацію Станіслава Харитоновича учні ПТУ № 32 та працівники сфери культури району.
Різноманітні картини увібрали в себе зображення переважно натюрморту, однак були присутні також інші стилі, як пейзаж та побутовий жанр.
Оцінили картини нашого земляка й начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, місцевий краєзнавець Георгій Лашкул та колишні учні майстра. Останні обговорюючи творчість Станіслава Різанова відзначили його авторський художній стиль та майстерність. Художнику Ларисою Гребень було вручено Подяку відділу культури та туризму райдержадміністрації. Принагідно привітали майстра з презентацією персональної виставки також його колишні учні.
Насамкінець презентації з тематичними номерами виступили викладачі та вихованці районної дитячої школи мистецтв, які подарували гарну атмосферу і настрій поціновувачам справжньої художньої творчості.

 


У РАЙОНІ ТРИВАЄ ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ’ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА ЩОДО СВОЄЧАСНОГО ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ


28 березня в райдержадміністрації відбулася низка зустрічей з головами сільських рад та представниками від громад району.
За участі голови районної державної адміністрації Олега Тертичного, в.о. начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Кіровоградській області Романа Грущака та начальника Новоукраїнського управління ГУ ДФС у Кіровоградській області Олени Чепур було обговорено шляхи покращення своєчасного подання працівниками органів місцевого самоврядування та землекористувачами територій району заповнених декларацій про майновий стан і доходи за 2018 рік.
Зокрема, представникам від Бобринківської, Буховецької, Веселівської, Кетрисанівської, Костомарівської, Мар’янівської та Новомиколаївської громад роз’яснено специфіку заповнення декларацій. Окремо також обговорено особливості проведення в сільських радах району інформаційно-роз’яснювальної роботи серед одноосібників щодо сплати податків.
Заважимо, що останнє здійснюється з метою ефективного наповнення місцевих бюджетів на потреби сільських рад та району в цілому.


СПОРТИВНІ НОВИНИ: 3 МІСЦЕ В ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ


27 березня в Долинській було проведено обласну Спартакіаду з волейболу (хлопці) серед учнів закладів загальної середньої освіти.
Участь прийняли 6 команд.
За результатами зональних змагань команда від Бобринецького району посіла 3 місце.

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану населеного пункту Бобринка поєднаного з планом зонування території зі зміною меж


Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану населеного пункту Варламівка поєднаного з планом зонування території зі зміною меж

 


ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТЕАТРУ В РАЙОННОМУ БУДИНКУ КУЛЬТУРИ ПРЕДСТАВЛЕНО СВЯТКОВУ ТЕМАТИЧНУ ПРОГРАМУ


27 березня в районному Будинку культури відбулося представлення святкової тематичної програми з нагоди Міжнародного дня театру.
Відкривали урочистий театральний захід начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень та голова районної організації профспілки працівників культури Людмила Базилевич. Принагідно привітали театралів з професійним святом, побажали нових творчих здобутків та досягнень. Також відзначили аматорів Грамотами і Подяками відділу культури та туризму райдержадміністрації з нагоди Міжнародного дня театру.
У ході заходу з тематичними номерами виступили театральні колективи від районного Будинку культури та громад району. Зокрема, народний аматорський музично-драматичний театр “Спадкоємці” РБК презентував прем’єру вистави “Фермерша”. Окремі театральні вистави глядачам представили також колективи Василівського СБК “Радість” та Олексіївського СБК “Забава”.
Щирі оплески, що слідували по закінченню кожного з театральних виступів у стінах районного Будинку культури, є найкращим доказом професіоналізму й повної віддачі у виступах аматорів Бобринеччини перед публікою.

 


ЗЛАТОПІЛЬСЬКА “СВЕРДЛІВЧАНКА” – УНІКАЛЬНИЙ НОСІЙ АВТЕНТИЧНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ПІСНІ


26 березня в актовій залі КЗ “Златопільська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів” відбувся звітний концерт колективу народного аматорського фольклорного ансамблю “Свердлівчанка”.
Більше ніж годину колектив виконував пісні з власного репертуару, які стосувалися календарно-обрядової та станової тематики. Пісні мають глибоке історичне коріння, передавалися різними поколіннями і зараз бережно зберігаються та виконуються учасницями “Свердлівчанки”: Тетяною Маменко (керівник колективу), Марією Осадчою, Надією та Людмилою Бершадськими, Марією Гордієнко, Оксаною Теплюк та Валентиною Федусенко.
На звітний концерт колективу окрім жителів Златопільської громади на чолі із сільським головою Віктором Поліщуком завітали також запрошені гості: начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Лариса Гребень, в.о. директора обласного Центру народної творчості Людмила Подлєсна, провідний методист з вокально-хорового жанру ОЦНТ Людмила Ніколаєнко та провідний методист з музичного жанру ОЦНТ Вікторія Шишко.
За словами Людмили Подлєсної “Свердлівчанка” є тим колективом, що відіграє важливу роль в популяризації української народної культури не лише на території району, а й області та країни в цілому. Тому саме це дозволить у майбутньому зберегти за “Свердлівчанкою” присвоєне йому у 2009 році звання “народний аматорський колектив”.
Останнє тільки ще раз підтвердить, що “Свердлівчанка” є унікальним народним фольклорним автентичним колективом району, який несе в собі пам’ять про минуле нашої батьківщини та не дозволяє забути про велике культурне надбання українського народу.


ВСЯ КАРТА УКРАЇНИ МАЄ БУТИ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

 


УЧАСТЬ РАЙОНУ В ОБЛАСНИХ СІЛЬСЬКИХ СПОРТИВНИХ ІГРАХ


23 березня в Кропивницькому відбувся I етап змагань обласних сільських спортивних ігор серед спортсменів збірних команд районів та об’єднаних територіальних громад Кіровоградської області.
Участь в спортивному заході взяли представники з 13 територій області.
Змагання проведено з чотирьох видів спорту, а саме: теніс настільний, гирьовий спорт, шахи і шашки.

Бобринецький район представляли: з тенісу настільного – Віталій Линець та Олена Кецман, гирьовий спорт – Микола Загнибіда, шашки – Тетяна Ткаченко та Ярослав Томенко, шахи – Людмила Ковбасюк та Андрій Ракуленко.
Перше місце з гирьового спорту у ваговій категорії понад 90 кг. зайняв Микола Загнибіда. Третє місце з шашок серед жінок зайняла Тетяна Ткаченко.

 


48-й ЗЛІТ МОЛОДИХ ВЧИТЕЛІВ ОБ’ЄДНАВ ПЕДАГОГІВ БОБРИНЕЧЧИНИ


25 березня в приміщенні КЗ “Бобринецьке НВО” відбувся 48-й зліт молодих вчителів Бобринеччини, який був присвячений двом подіям: 80-річчю утворення Кіровоградської області та 100-річчю від Дня народження І.Г. Ткаченка.
У цьому навчальному році в місто прийшов працювати один молодий спеціаліст, а в заклади освіти району – п’ятеро юних педагогів.
На зльоті молодих вчителів вітали представники від органів влади та місцевого самоврядування району: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська та міський голова Валерій Сніжко, які виголосили слова подяки за участь в роботі зібрання. Останнє стало можливим завдяки злагодженій співпраці районної, міської влади із районною організацією профспілки працівників освіти і науки України (голова Лариса Цесарська), що, в свою чергу, вилилося у планування та проведення самого заходу.
У ході 48-го зльоту двох молодих педагогів: вчителя фізичної культури Рощахівської ЗШ I-III ступенів Сергія Літвіна та вихователя міського ДНЗ № 1 “Сонечко” Ірину Шоколову запросили до представлення тематичних завдань.
Молоді спеціалісти продемонстрували власну індивідуальність, оригінальність та креативність у підходах до ведення педагогічної справи та показали практичні фахові уміння.
За результатами представленої педагогічної майстерності конкурсанти отримали почесні звання “Містер освіта 2019” та “Міс освіта 2019”, цінні подарунки від районної та міської влади, районної організації профспілки працівників освіти і науки України, меценатів.
Завершився 48-й зліт молодих вчителів Бобринеччини тематичними номерами від працівників КЗ “ЦДЮТ” та закладів освіти міста.

 


ЗМАГАЛИСЯ В РАМКАХ СПОРТИВНО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ “КОЗАЦЬКИЙ ГАРТ”


22 березня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено спортивно-патріотичну гру “Козацький гарт” серед учнів загальноосвітніх шкіл району та вихованців дитячо-юнацької спортивної школи.
Участь в змаганнях взяли 10 команд (121 учасник).
Змагання проводилися з таких видів: “човниковий біг” 4х9, стрибок у довжину з місця, перетягування канату та стрибки через скакалку.
За підсумками змагань команди досягли наступних результатів: 1 місце – Кетрисанівська ЗШ, 2 місце – Василівська ЗШ, 3 місце – Олексіївська ЗШ.

 


У ЧАРІВНОМУ СПІЛКУВАЛИСЯ З МАТІР’Ю ЗАГИБЛОГО УЧАСНИКА АТО ТА ВЕТЕРАНОМ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ


22 березня голова райдержадміністрації Олег Тертичний з робочим візитом побував у Чарівненській громаді.
Разом з Чарівненським сільським головою Миколою Крамаренком очільник району завітав до матері загиблого нашого земляка, учасника АТО Григорія Діанова – Наталії Кирило.
Григорій Діанов проходив військову службу в зоні АТО та отримав тяжкі травми хребта унаслідок вибуху поблизу селища Піски, що під Донецьком. Після поранення деякий час лікувався у шпиталях Харкова та Києва, переніс кілька операцій. Був відправлений на лікування до Німеччини та прооперований у шпиталі Бундесверу в місті Ульм. 31 березня 2015 року відійшов у вічність…
Під час зустрічі голова райдержадміністрації поспілкувався з родиною та близькими загиблого військовослужбовця, обговорив нагальні питання із життя сім’ї, вручив продовольчий пакунок.
Цього ж дня Олег Тертичний завітав до жителя Чарівненської громади, ветерана Другої світової війни Івана Кондратьєва.
22 березня Івану Захаровичу виповнилося 94 роки. Голова райдержадміністрації принагідно привітав ветерана з Днем народження. Побажав міцного здоров’я, наснаги, довголіття та висловив щирі слова подяки за внесок у велику перемогу над агресором в роки Другої світової війни. Від імені райдержадміністрації та сільської ради ветерану було вручено продовольчі пакунки.

 


ДЕПУТАТИ ПРАЦЮВАЛИ НА ЧЕРГОВІЙ 22-гій СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ


22 березня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний взяв участь в роботі чергової двадцять другої сесії районної ради сьомого скликання.
На засіданні також були присутні: перший заступник голови районної державної адміністрації Юрій Когадько, голови сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі, доповідачі з питань порядку денного сесії.
Під керівництвом голови районної ради Олени Гадемської обговорено низку актуальних питань із життя району.
Зокрема, на початку засідання депутати заслухали інформацію голови Бобринецької районної виборчої комісії Галини Бойко про визнання повноважень депутата районної ради сьомого скликання Олександра Щіченка. Останнього принагідно привітала Олена Гадемська з визнанням повноважень, вручила йому посвідчення і нагрудний знак депутата райради.
У ході сесії депутати заслухали звіти про виконання районного бюджету та програми економічного і соціального розвитку району за 2018 рік, затвердили програму розвитку малого та середнього підприємництва у Бобринецькому районі на 2019-2021 роки.
Крім того, прийнято низку рішень, що стосувалися соціального, економічного та культурного життя району. Так, погоджено розміщення пам’ятника героям та патріотам України на площі Незалежності перед адміністративним приміщенням та створення на території Бобринківської сільської ради нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Окремо заслухано та обговорено звіти директорів районної дитячої школи мистецтв та районного Будинку культури.
Насамкінець депутати заслухали звіти постійних профільних комісій районної ради та обговорили результати роботи Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області на території району за 2018 рік.

 


ЗДІЙСНИЛИ ПЕРЕВІРКУ ДЕЛЕГОВАНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ ЗЛАТОПІЛЬСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ


21 березня робочою групою за участі керівника апарату районної державної адміністрації Галини Карпової здійснено комплексну перевірку виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Златопільської сільської ради.
Зокрема, члени робочої групи здійснили перевірку виконання делегованих повноважень в галузях освіти, культури, медицини, регулювання земельних відносин, бюджету, фінансів, соціального захисту населення, розгляду звернень громадян та надали методичну допомогу щодо ведення діловодства. Окремо члени робочої групи також ознайомилися із функціонуванням КЗ “Златопільська загальноосвітня школа I-II ступенів” та новозбудованої Златопільської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
За результатами проведеної перевірки прийнято рішення: заслухати питання про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Златопільської сільської ради на засіданні колегії районної державної адміністрації у квітні 2019 року.


Оголошення конкурсу з відбору бізнес - проектів суб’єктів малого та середнього підприємництва для надання фінансової підтримки


Фінансова підтримка на реалізацію бізнес – проектів надається суб'єктам малого та середнього підприємництва, які зареєстровані у Кіровоградській області:
безвідсотково на зворотній основі, терміном до 3-х років, для впровадження бізнес-проектів за принципом мікрокредитування, за умови цільового використання коштів, обов'язкового їх повернення та оформлення договорів гарантії повернення коштів;
на безповоротній основі для здешевлення кредитів, отриманих у банківських установах для впровадження бізнес-проектів, у межах часткової компенсації суми відсотків по кредиту (не більш ніж 100 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на дату укладення кредитного договору).
До участі у відборі допускаються бізнес-проекти, які передбачають створення нових робочих місць та відповідають пріоритетним напрямкам регіонального розвитку, зокрема:
впровадження інноваційних, екологічних та енергозберігаючих технологій;
виробництво інноваційної продукції, товарів і послуг;
створення нових або розширення діючих виробництв з переробки сільськогосподарської продукції, виробництва продовольчих і непродовольчих товарів, інших видів продукції, товарів і послуг;
створення чи модернізація (реконструкція) овочесховищ;
розвиток овочівництва, садівництва;
розвиток та підтримка малого підприємництва у сільській місцевості, зокрема, закладів побутового обслуговування, сільського зеленого туризму тощо;
створення сімейних ферм, тваринницьких комплексів;
створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.
З переліком документів для участі у відборі та умовами участі можна ознайомитися в управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури Бобринецької районної державної адміністрації – 27200, м. Бобринець, вул. Незалежності, 80, каб. 417
Контактний телефон (05257) 3 40 83.
Електронна адреса: inbox3@bobr.kr-admin.gov.ua


Опубліковано 22 березня 2019 року

 


ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРИЙМАВ ДЗВІНКИ НА ТЕЛЕФОННІЙ “ГАРЯЧІЙ ЛІНІЇ”


21 березня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів “гарячу” телефонну лінію із жителями Бобринецького району.
У ході “гарячої лінії” до очільника райдержадміністрації звернулося 4 осіб з різних питань.
Задані питання в рамках “гарячої лінії” розглянуті та надані необхідні відповіді на них.

 


ЩОТИЖНЕВА НАРАДА У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


19 березня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щотижневу оперативну нараду.
Участь в засіданні наради взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щотижневої оперативної наради обговорено стан пенсійного забезпечення громадян району. Окремо охарактеризовано специфіку отримання субсидії готівкою у місцевому відділені АТ “Ощадбанк”.
Також обговорено криміногенні ситуації за попередній тиждень, закупівлю для потреб загальноосвітніх шкіл дидактичних матеріалів та порушено питання оформлення жителями району декларацій з надання медичних послуг із лікарями первинної ланки. Наразі останніх оформлено понад 15 тис, що складає 62 % населення району.
Наостанок наради Олена Гадемська нагадала присутнім, що 22 березня до проведення планується чергова двадцять друга сесія районної ради сьомого скликання. Закликала всіх задіяних осіб проконтролювати за своєчасним поданням до розгляду під час чергової сесії відповідних матеріалів.

 

Шановні працівники податкової служби району!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята – Дня працівників податкової та митної справи України!


Вашу роль у реалізації податкової політики, формуванні бюджетів різних рівнів важко недооцінити. Від Вашого вміння, професійності в значній мірі залежить наповнення державної казни, виконання важливих соціально-економічних завдань не тільки нашого району, а й України в цілому.
Віримо, що Ваша сумлінна праця сприятиме утвердженню доброчесного і неупередженого ставлення до платників податків, подальшій розбудові податкової служби, її модернізації, зміцненню засад прозорості та зрозумілості дій податківців, піднесенню авторитету Вашої професії.
Бажаємо Вам принциповості і відповідальності в повсякденній роботі. Нехай кожен день наповнює Вас енергією оновлення, дарує оптимізм, наснагу Вам і Вашим родинам. Міцного здоров’я Вам, благополуччя, щастя та нових професійних досягнень.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ОЛЕКСІЇВКА: ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З МАТІР’Ю ЗАГИБЛОГО УЧАСНИКА АТО ТА ОГЛЯНУЛИ СІЛЬСЬКУ ШКОЛУ


18 березня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний з робочим візитом відвідав Олексіївську громаду.
Разом з Олексіївським сільським головою Іваном Кравченком посадовець поспілкувався з матір’ю загиблого учасника АТО Максима Вербового – Аліною Вікторівною.
З початком проведення антитерористичної операції Максим Вербовий, наш земляк, віддав своє життя за територіальну цілісність України – він загинув у результаті мінометного обстрілу поблизу с. Провалля, що на Луганщині влітку 2014 року.
У ході зустрічі з Аліною Вербовою голова райдержадміністрації обговорив актуальні питання із життя родини загиблого учасника АТО та вручив продовольчий пакунок.
Крім того, наостанок свого візиту до громади, посадовець побував у Олексіївській ЗШ І-ІІІ ступенів. За участі директора школи Валентини Гури оглянуто приміщення навчального закладу. Окремо обговорено функціонування сільської школи та особливості проведення ремонтних робіт у спортивному залі.

 


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ З ВОЛЕЙБОЛУ


17 березня в Долинській було проведено обласну Спартакіаду з волейболу (дівчата) серед учнів закладів загальної середньої освіти Кіровоградщини.
Участь в Спартакіаді взяли команди від 7 територій області.
За підсумками змагань команда від Бобринецького району посіла 4 місце.

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню