Новини - Бобринецька районна державна адміністрація

Погода Бобринець
Перейти к контенту

Главное меню:

Новини

інше

Шановні бобринчани!

Вітаємо Вас з Різдвом Христовим за григоріанським календарем!


Крізь тисячоліття й покоління Світло Різдва зігріває серця людей і вказує шлях любові, довіри, взаємоповаги і правди. Його промені несуть радість у кожну сім’ю, у кожну домівку, у кожний куточок нашої землі, бо в ньому – велич Божа.
Нехай це свято, від якого беруть початок найвищі людські цінності, нагадає всім нам про заповіді Господні, пробудить любов до ближнього. Хай до кожної оселі увійдуть мир і спокій.
З сердечною теплотою бажаємо всім міцного здоров’я, достатку, родинного тепла, добрих і вірних друзів на життєвій дорозі, Божого благословення на нові задуми та звершення.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

Шановні ветерани війни в Афганістані, члени сімей воїнів-афганців!


Історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини України, несучи народам миротворчу місію. Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак, і найболючіша наша рана – Афганістан, війна в якому розтягнулася на довгі десять років.
Після численних звернень уряду Афганістану керівництво СРСР 12 грудня 1979 року прийняло рішення про надання ДРА військової допомоги. 25 грудня виповнюється 40-к років з дня введення військ в Афганістан.
У цей пам’ятний день ветерани Афганської війни, українці, вшановують пам’ять загиблих друзів, зустрічаються у святих місцях і згадують ту війну, яку довелося пережити.
Хоч з кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років Афганської війни, але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України.
Неоціненними є героїзм та безстрашність воїнів-інтернаціоналістів. Їм безмежна вдячність за гідність, яку вони проявили. Без перебільшення, українські миротворці заслужили вдячність і повагу багатьох народів.
Шановні учасники бойових дій на території інших держав!
Щиро бажаємо Вам і Вашим родинам добра і щастя, миру і достатку, міцного здоров’я і довгих років життя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


ДІТИ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ОТРИМАЛИ ПОДАРУНКИ ВІД НАШОГО НАРДЕПА


Напевно кожна дитина найбільше чекає День Святого Миколая. Цей день дарує кожному віру у здійснення найзаповітніших мрій, закладає в дитячі душі світлі почуття доброти, радості й втіхи.
З нагоди Дня Святого Миколая, за сприяння народного депутата України Ігоря Мурдія та голови районної державної адміністрації Олега Тертичного, спільно з працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації відбулося привітання дітей зі святом. Зокрема, вручено подарунки дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Дані подарунки отримали 55 дітей із усіх громад району.
Вітаючи дітей зі святом, було відзначено, що День Святого Миколая – це символ людської надії і віри у майбутнє українських дітей.

Шановні працівники архівних установ району!

Прийміть щирі вітання з нагоди Вашого професійного свята!


Архівні матеріали – це безцінне джерело інформації про минуле і сьогодення нашого краю, України, про життя людини, суспільства і держави, яке має унікальний вплив на формування національної свідомості наших громадян та засвідчує вагомий внесок українців у суспільно-політичний та економічний розвиток.
Завдяки Вашій професійній діяльності став можливий доступ до документальної бази досліджень, що в подальшому призводить до утвердження історичної правди і справедливості.
Сердечно бажаємо творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, нових успіхів у досягненні Вашої високої професійної мети.
Міцного здоров’я Вам, щастя і благополуччя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВІВ ЩОПОНЕДІЛКОВУ ОПЕРАТИВНУ НАРАДУ


23 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: заступник голови районної ради Наталія Сабліна, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щопонеділкової оперативної наради обговорено стан формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти в районі – інформація начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Олексія Різуна.
За підсумками заслуховування названого питання Олегом Тертичним дано доручення у найкоротший термін представити нову дієву концепцію створення опорних закладів загальної середньої освіти на території району. Також головою райдержадміністрації доручено розробити графік проведення громадських обговорень щодо створення в громадах району нових опорних шкіл.
Крім того, під час наради порушені питання стосовно специфіки придбання житла дітям-сиротам та участі делегації від району в обласних новорічних та різдвяних святкових заходах.
Наостанок щопонеділкової оперативної наради присутніх поінформовано відносно проведення 24 грудня різдвяно-новорічної концертної програми “Merry Christmas”. Початок заходу о 15 годині в приміщенні районного Будинку культури, до участі запрошуються всі бажаючі.


До уваги жителів району та міста!


Кіровоградське регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву інформує про можливості кредитування молоді, внутрішньо переміщених осіб, учасників проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення Операції об’єднаних сил (ООС) на придбання житла – https://kg.molod-kredit.gov.ua/


До уваги зацікавлених осіб!


Управління туризму та промоцій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) запрошує відвідати столицю України з 19 грудня 2019 року по 19 січня 2020 року на святкування новорічних та різдвяних свят в українських традиціях у рамках перехресної промоції між містами України.
Цього року організовано наступні локації проведення новорічних свят в місті Києві, а саме на Софійській площі, Контрактовій площі, Володимирському проїзді, парку імені Тараса Шевченка, арки Дружби народів та на співочому полі.
Також забезпечено встановлення та функціонування різдвяного будиночку (туристично-інформаційного центру) на Софійській площі з метою поширення інформації про туристичні продукти міста.
Запрошуємо всіх бажаючих до участі в святкуванні новорічних та різдвяних свят у столиці України.

Шановні працівники енергетичної галузі району!

Щиро вітаємо Вас з нагоди Вашого професійного свята – Дня енергетика!


Розвиток будь-якої галузі народного господарства без електричної енергії, яку своєю наполегливою працею, відкритим серцем, щирою душею, долонями працьовитих рук доносять до кожної людини, кожного підприємства працівники енергетичної галузі є не можливим.
Вдячні енергетикам за сумлінну та наполегливу працю задля забезпечення повсякденних потреб жителів району. Упевнені, що люди, які присвятили себе енергетиці, стійкі характером, мужні й віддані обраній професії.
Бажаємо всім працівникам енергетичної галузі безаварійної роботи, впевненості в завтрашньому дні, міцного здоров’я, добра, успіхів та благополуччя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ ПРИВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ РАЙОНУ


21 грудня в приміщенні Бобринецького РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго” відбулися урочисті збори з нагоди прийдешнього Дня енергетика.
Привітати працівників енергетичної сфери з професійним святом до установи завітали голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна та перший заступник міського голови Валентин Висоцький, які спільно з начальником Бобринецького РЕМ Миколою Проциком з щирими словами-вітаннями звернулися до присутніх енергетиків.
У ході урочистих зборів за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток електричної мережі району та з нагоди Дня енергетика керівники району вручили Грамоту райдержадміністрації та районної ради майстру виробничої дільниці Віктору Редченку. Також Подяки райдержадміністрації та районної ради оголошено водію автотранспортних засобів Віктору Чорному та електромонтеру оперативно-виїздної бригади Івану Жосану.
Після урочистої частини зборів для колективу однієї із пріоритетних організацій району було презентовано тематичну програму аматорами.


ВІДБУЛАСЯ ВІДКРИТА ПЕРШІСТЬ З БАСКЕТБОЛУ МІЖ ХЛОПЦЯМИ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РАЙОНУ


20 грудня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено відкриту першість з баскетболу між хлопцями закладів загальної середньої освіти району та вихованців дитячої-юнацької спортивної школи.
У змаганнях взяли участь 6 команд (34 учасника). Зокрема, це учні з Витязівської ЗШ, Василівської ЗШ, Тарасівської ЗШ, Кетрисанівської ЗШ, Олексіївської ЗШ та КОЗ “Чарівнянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів”.
За підсумками змагань перемогу здобули: 1 місце – Витязівська ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 місце – Кетрисанівська ЗШ І-ІІІ ступенів, 3 місце – Олексіївська ЗШ І-ІІІ ступенів.


ПРАЦЮВАЛА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ


20 грудня під керівництвом голови районної державної адміністрації Олега Тертичного відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), виплати пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
У ході засідання за участі представників від підприємств, установ та організацій району було обговорено питання заробітної плати на рівні та менше мінімального розміру страхувальників, які нараховували застрахованим особам у жовтні 2019 року заробітну плату на рівні та менше мінімального розміру встановленого законодавством.
Окрім цього, відбулася співбесіда із запрошеними керівниками підприємств щодо виплати середньомісячної заробітної плати та недопущення виплати заробітної плати в мінімальному розмірі за місячну норму робочого часу на своїх підприємствах.
За підсумками роботи комісії присутніми було вирішено взяти інформації доповідачів до відом
а, а також й надалі продовжити заслуховування на засіданнях профільної районної комісії керівників підприємств з питань легалізації найманої праці, підвищення рівня заробітної плати та недопущення її виплати у розмірі, нижчому встановленого мінімуму.


ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖУСТАНОВ РАЙОНУ ПРИВІТАЛИ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ


19 грудня працівників державних установ району вітали з Днем Святого Миколая.
Зокрема, тематичну програму для працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, виконавчого апарату районної ради, організацій та установ району представили вихованці районного Будинки дитячої творчості.
Після закінчення тематичного заходу з щирими словами-привітаннями до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська. З нагоди свята побажали присутнім миру, достатку та здійснення заповітних мрій. Вихованці ж районного БДТ отримали солодкі подарунки, як дяку за гарно підготовлену та представлену святкову програму.

Дорогі жителі району та міста!


Від щирого серця вітаємо Вас із Днем Святого Миколая Чудотворця – святом, яке наповнює кожну оселю світлом радості, найзаповітніших мрій і добрих надій, яке прикрашає наші обличчя щирими посмішками, а душі – незгасним вогнем любові до ближнього.
Бажаємо, щоб у цей день кожен з Вас одержав приємну звістку. Хай доброта і чуйність Святого Миколая будуть притаманні кожному з нас. Творімо чудеса для інших і чудо неодмінно відбудеться з нами.
Бажаємо аби ніхто і ніколи не залишався наодинці з бідою і щоб завжди поруч з тим, хто потребує, були люди, які можуть допомогти, так само як це зробив Миколай Чудотворець по відношенню до маленьких беззахисних сиріт.
Надії усім, віри у себе та у людей. І приємних несподіванок у день чудотворення.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ВІТАЛИ МАЛЕЧУ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ


День Святого Миколая – традиційне передноворічне свято, яке дуже полюбляє дітвора. Цього дня усі чекають на диво та казку. Діти ж в очікуванні подарунків та солодощів.
18 грудня у приміщенні районної дитячої бібліотеки для дітей працівників Бобринецького райспоживтовариства було організовано та представлено святковий тематичний захід з нагоди прийдешнього Дня Святого Миколая.
Змістовну програму малечі презентував творчий колектив юних вихованців районної дитячої школи мистецтв (керівник Ніна Матюхіна). Звісно, не обійшлося й без появи перед дітлахами і Святого Миколая – “винуватця” сьогоднішнього святкового дійства.
Закінчився тематичний захід врученням солодких подарунків присутній малечі. Із солодощами та організацією свята в цілому посприяла голова правління Бобринецького райспоживтовариства Валентина Татарова.


ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН, ЩО СПРОЩУЄ ПРОЦЕДУРУ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ПЛАНІВ


18 грудня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» – законопроєкт № 2189 від 30 вересня 2019 року
.
Закон передбачає, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. Також у законі йдеться, що перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Тобто процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла даний Закон в другому читанні та в цілому 5 грудня.

За матеріалами decentralization.gov.ua

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


16 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: заступник голови районної ради Наталія Сабліна, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щопонеділкової оперативної наради порушені питання, що пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки та цивільного захисту населення району в зимовий період. Наголошено на належному відпрацюванні та відповідному реагуванні до надзвичайних ситуацій в умовах прийдешньої зимової негоди.
Крім того, обговорено також криміногенну ситуацію, наявний температурний режим у закладах середньої освіти та планову роботу Бобринецького РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго” на території громад району.
За підсумками щопонеділкової оперативної наради головою райдержадміністрації Олегом Тертичним дано ряд відповідних доручень.


ОПРИЛЮДНЕНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ


16 грудня на офіційному веб-порталі Верховної Ради України опублікували текст закону про зміни до Конституції України щодо децентралізації.
Законопроєкт № 2598 “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” внесений в Раду як невідкладний.
Громаді планують надати максимум повноважень. Зокрема буде орган місцевого самоврядування – це рада громади. У ній є голова громади, який обирається на 4 роки. Рада формує виконавчий комітет, яким керує голова ради. Це той виконавчий орган, який буде реалізовувати місцеву політику.
Округи мають стати повними замінниками районів. Це інша форма, нова адміністративно-територіальна одиниця. Територія округу складається із громад, одна громада не може бути поділена між округами.
Місцеві адміністрації планують ліквідувати, буде запроваджений перехідний період. На рівні округів і на рівні регіонів будуть префекти. Вони очолюватимуть невелику префектуру. Префект буде представником виконавчої влади на території і матиме статус держслужбовця. Призначається та звільняється префект на 3 роки президентом за подання Кабміну. Також між ними буде постійна ротація, а один префект не може двічі поспіль бути на цій посаді на одній і тій самій територій. Однак він може бути префектом іншої території.
Повноваження префекта – забезпечування взаємодії територіальних органів і центральних органів виконавчої влади та додержання ними Конституції і законів, координація виконання держпрограм, спрямування і організація територіальних органів і забезпечення їхньої взаємодії з органами місцевого самоврядування у форс-мажорних умовах, нагляд за додержанням законів і конституції органами місцевого самоврядування. Префект зможе призупиняти акти місцевих органів влади з одночасним зверненням до суду. До рішення суду акт не буде діяти. Якщо акт стосуватиметься територіальної цілісності або нацбезпеки, префект скасовуватиме його напряму.
Ознайомитися детальніше із законопроєктом можна за відповідними посиланнями:

Проєкт Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”

Порівняльна таблиця до проєкту Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)”

ПРАЦЮЄМО НАД ВИРІШЕННЯМ ПРОБЛЕМИ З ДОСТАВКОЮ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ У ГРОМАДАХ РАЙОНУ


Останнім часом жителів деяких громад району почала турбувати проблема забезпечення доставкою листів та особливо газет до адресатів, що виникла у зв’язку з нехваткою кадрів та в першу чергу листонош, які б займалися відповідною доставкою кореспонденції. Особливо гостро дана проблема постала у Кетрисанівській громаді.
Село Кетрисанівка має населення близько 1200 чоловік. Відділення поштового зв’язку в Кетрисанівці працювало двічі на тиждень. Однак, у зв’язку із звільненням працівників 21 листопада, з метою недопущення зриву виплати пенсій та порушення термінів доставки поштових відправлень, встановлено тимчасовий режим роботи відділення, а саме один раз протягом тижня. Тимчасовий графік роботи було встановлено до моменту укомплектування відділення персоналом.
Зауважимо, що закриття відділення у селі Кетрисанівка не планувалось, тим паче, що дане поштове відділення за результатами роботи у першому півріччі 2019 року збільшило власні обсяги продажу.
12 грудня до Кетрисанівки, щоб розібратися у ситуації яка склалася, завітав голова райдержадміністрації Олег Тертичний. Поспілкувався з місцевими жителями, зокрема, обговорив питання функціонування сільського відділення поштового зв’язку та шляхи вирішення проблемного питання.
У підсумку, силами райдержадміністрації та Кіровоградської дирекції АТ “Укрпошта”, з 17 грудня будуть працевлаштовані начальник відділення та листоноша. Із зазначеної дати відділення працюватиме тричі на тиждень та надавати повний спектр послуг.
Щодо сіл Чарівне, Грузьке та Бобринка, то тут наявні певні затримки з обміном пошти у зв’язку з вакансією начальника пересувного відділення. Наразі тимчасово (до укомплектування) до названих сіл з кореспонденцією їздить начальник МВПЗ Новоукраїнка та триває пошук кандидата на вакантну посаду.
Райдержадміністрація завчасно дякує жителям громад району за розуміння та співпрацю.

 


ПЕРШІСТЬ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ СЕРЕД УЧЕНИЦЬ ШКІЛ РАЙОНУ


13 грудня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено відкриту першість з настільного тенісу (дівчата) серед учнів закладів загальної середньої освіти району та вихованців дитячої-юнацької спортивної школи.
У змаганнях взяли участь команди закладів загальної середньої освіти з 9 територій району (18 учасниць).
За загальнокомандними результатами команди досягли наступних результатів: 1 місце – Олексіївська ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 місце – КЗ “Благодатненська ЗШ”, 3 місце – Тарасівська ЗШ І-ІІІ ступенів.

 

Шановні працівники районного суду!

Прийміть найщиріші привітання з нагоди Вашого професійного свята – Дня працівників суду!


Ваша фахова діяльність відіграє дедалі вагомішу роль в утвердженні принципу верховенства права та справедливості, сприяє розвиткові України як демократичної та правової держави. Саме від Ваших наполегливих зусиль залежить надійність правового захисту громадян, а відтак і збереження у суспільстві стабільності й громадського миру.
З нагоди професійного свята бажаємо, щоб Вашу почесну працю завжди супроводжував успіх, а кожний день повнився плідним змістом і наближав нас до спільної мети – утвердження верховенства права в нашій державі!
Нехай удача та всебічні успіхи будуть Вашими постійними супутниками у житті. Наснаги Вам, мужності й оптимізму!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні ліквідатори катастрофи на Чорнобильській АЕС, співвітчизники, бобринчани!

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!


Аварія, яка сталася наприкінці квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Безумовно, сьогодні ми згадуємо усіх загиблих в нещадній боротьбі з невидимим зловісним атомом. Ми вшановуємо їх пам’ять. Дякуємо за відданість та саможертовність.
Як і 26 квітня, сьогоднішній день покликаний згадати й закарбувати в пам’яті мільйонів наслідки катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Привернути вкотре увагу до проблем чорнобильців, ліквідаторів, переселенців із зони лиха.
У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що належить до найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості працівники і селяни. На жаль, більшості їх вже немає з нами.
Відзначення 14 грудня закликає нас згадати ту радість, яку відчули ліквідатори, коли 30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Це стало справжньою першою перемогою.
Шановні ліквідатори! Низький Вам уклін за сміливість та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії.
Щиро зичимо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя та мирного неба! Нехай людство ніколи більше не знає лиха, через яке довелося пройти Вам!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЛІКВІДАТОРІВ


13 грудня до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС делегаціями від органів влади та місцевого самоврядування було здійснено покладання траурних композицій до пам’ятного знаку, присвяченого загиблим воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям.
Спільно із членами районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини”, представниками від установ та організацій району хвилиною мовчання вшановано пам’ять про ліквідаторів, що відійшли у вічність.
Цього дня згадали загиблих від смертоносного атому і в молитвах. У Свято-Миколаївському храмі відбулася поминальна панахида за жертвами Чорнобильської катастрофи. Відслужив панахиду отець Микола Онисько.

 


ЗГАДАЛИ ПОДВИГ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС


13 грудня
у великій залі адміністративного приміщення відбувся тематичний захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Прийти згадати ті доленосні дні, коли над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС було завершено спорудження першого саркофагу та вшанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя в боротьбі із нещадним атомом прийшли громадські активісти “Спілки чорнобильців Бобринеччини”, керівники району та міста, працівники установ, організацій, молодь.
До присутніх звернулися: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, міський голова Валерій Сніжко, військовий комісар Микола Капітоненко та голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак.
Промовці у своїх виступах висловили пошану всім тим, хто приймав участь в ліквідації трагічних наслідків катастрофи. Станіславом Сандраком за активну допомогу спілці чорнобильців Бобринеччини було відзначено Подякою районної громадської організації головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення РДА Наталію Перевізник.
Перед учасниками заходу із тематичними номерами також виступили аматори районного Будинку культури, районної дитячої школи мистецтв та учні КЗ “ЗШ І-ІІІ ступенів № 5”, які наголосили присутнім на тій ціні, яку заплатили ліквідатори за екологічну безпеку усього світу. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих від невидимого чорнобильського атому.
Зазначимо, що День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – це пам’ятна дата, яка відзначається щороку 14 грудня і є символічним днем закінчення будівництва першого саркофагу над зруйнованим четвертим атомним реактором Чорнобильської станції у 1986 році.

 


ВІДЗНАЧИЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС


13 грудня керівництвом району були відзначені ліквідатори аварії на ЧАЕС.
Так, за активну громадську позицію, сумлінну самовіддану працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Грамотами райдержадміністрації та районної ради були нагороджені учасники ліквідації наслідків на ЧАЕС Віктор Єфременко та Микола Сандрак.
Приємну місії здійснили голова райдержадміністрації Олег Тертичний та заступник голови районної ради Наталія Сабліна спільно з головою районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіславом Сандраком. Принагідно привітали з прийдешньою пам’ятною датою, подякували за проявлену мужність, побажали здоров’я та благополуччя ліквідаторам.

 


«МИ ДІТИ – МАЄМО ПРАВО!»


З 9 по 13 грудня в районному Будинку дитячої творчості з ініціативи учнівського парламенту дітей закладу та під керівництвом куратора Гончар О.М. було проведено ряд пізнавальних заходів у рамках Всеукраїнського тижня права.
Мета заходів – познайомити вихованців зі змістом основних статей Загальної декларації прав людини, Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, допомогти запам’ятати основні поняття, а також виховувати людяність, почуття чуйності, доброти.
Для старших вихованців проведено тренінг на тему: «Знаємо та реалізовуємо свої права» та правовий брейн-ринг. Визначено основні правила роботи групи: добровільність, щирість, відвертість, активність, взаємоповага, «один говорить – всі слухають», говорити коротко і по черзі, «працюємо творчо».
Крім того, проведено лекцію на тему: «Права дитини. Конвенція ООН з прав дитини». Вихованцям надали матеріал про те, що Конвенція ООН з прав дитини, яка була підписана Україною 21 лютого 1990 року та набрала чинності 27 вересня 1991 року, стала першим документом з питань захисту дітей.
З молодшими вихованцями розглянули основні положення Конвенції ООН з прав дитини. Обговорили права дитини: на життя, на ім’я, на набуття громадянства, на піклування з боку батьків, на збереження своєї індивідуальності, право бути заслуханою у ході будь-якого розгляду, що стосується дитини; право на свободу совісті та релігії; право на особисте та сімейне життя; недоторканість житла; таємницю кореспонденції; право користуватися найдосконалішими послугами системи охорони здоров’я; благами соціального забезпечення; на рівень життя, необхідний для її розвитку; на освіту; на відпочинок; на особливий захист.
Цікавою для маленьких глядачів була театралізована постановка прав дітей на прикладах казкових героїв та перегляд тематичних пізнавальних мультфільмів.
На згадку вихованці отримали пам’ятки про «Права дітей». Також оформлено інформаційний куточок права, на якому розмістили буклети на правову тематику: «Права дитини».
Гуртківці активно висловлювали свою думку з того чи іншого питання та обґрунтовували своє бачення вирішення проблеми порушення прав дітей.

Районний БДТ

 


ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ ЧЕРГОВОЇ 25-тої СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ: ПРИЙНЯТО РЯД ВАЖЛИВИХ РІШЕНЬ


12 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний взяв участь в роботі чергової двадцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання.
На пленарному засіданні також були присутні: перший заступник міського голови Валентин Висоцький, голови сільських рад, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі, доповідачі з питань порядку денного сесії.
Під керівництвом голови районної ради Олени Гадемської було обговорено низку актуальних тем із життя району.
Зокрема, депутатами було призначено нового директора районної комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Яну Очеретнюк строком на 3 роки.
Крім того, присутнім представлено т.в.о. начальника Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Юрія Хандиса, який окреслив першочергові завдання у взаємодії правоохоронних структур з органами місцевого самоврядування району.
У ході чергової сесії депутати розглянули низку питань, що стосувалися соціально-економічної сфери. Зокрема, обговорено зміни до бюджету району на 2019 рік, затверджено районний бюджет на 2020 рік та фінансові плани КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги Бобринецького району” та КНП “Бобринецька ЦРЛ”, проаналізовано хід виконання низки районних програм тощо.
За підсумками роботи депутатів та порушених всіх тем у рамках чергової двадцять п’ятої сесії районної ради було прийнято відповідні рішення.


ВРУЧИЛИ ЗАСЛУЖЕНІ НАГОРОДИ


12 грудня робота чергової сесії розпочалася з приємної місії – вручення заслужених нагород.
Так, голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підвищенні ролі органів місцевого самоврядування області Грамотами Кіровоградської обласної ради нагородили депутата районної ради Ларису Цесарську та Новоградівського сільського голову Миколу Нечая. Подяку районної ради також оголошено депутату районної ради Ларисі Цесарській.
Крім того, за сумлінне виконання своїх обов’язків щодо організації підготовки проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Почесними Грамотами Центральної виборчої комісії відзначено голову окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 100 Людмилу Отян, голову дільничної виборчої комісії з виборів Президента України виборчої дільниці № 350002 територіального виборчого округу № 100 Аліну Цонєву та голову дільничної виборчої комісії з виборів Президента України виборчої дільниці № 350021 територіального виборчого округу № 100 Любов Петренко.
Керівництво району принагідно привітало нагороджених, побажали їм миру, достатку, благополуччя та нових професійних й всебічних успіхів.


ЗАТВЕРДЖЕНО РАЙОННИЙ БЮДЖЕТ НА 2020 РІК


12 грудня у ході пленарного засідання чергової 25-тої сесії районної ради депутати розглянули проект рішення “Про районний бюджет на 2020 рік” – інформація начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмили Нестеренко.
Зауважимо, що районний бюджет розроблявся на основі Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” та з урахуванням відповідного проекту обласного бюджету на наступний рік.
Попередньо, щоб прийняти районний бюджет, відбулася низка нарад, зустрічей, обговорень. У тому числі тривали діалоги й на кількох засіданнях постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, власності, інвестиційної діяльності та приватизації, регуляторної політики, підприємництва, торгівлі, споживчого ринку та побутового обслуговування населення, на яких депутати детально обговорили усі проблемні моменти формування бюджету.
Заслухавши відповідну інформацію доповідача депутати погодили проект рішення “Про районний бюджет на 2020 рік” в цілому.

 


ВІДБУЛАСЯ ЩОПОНЕДІЛКОВА ОПЕРАТИВНА НАРАДА


9 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щопонеділкової оперативної наради обговорено криміногенну ситуацію. Зокрема, наголошено на відповідній роботі щодо протидії незаконній вирубці лісонасаджень на території району.
Крім того, порушені питання відносно наявного температурного режиму у закладах загальної середньої освіти та охорони здоров’я району. Наразі температурний режим у названих закладах коливається в рамках показників норми.
Також обговорено стан погашення заборгованості на деяких підприємствах району та вирішено найближчим часом провести засідання розширеної профільної комісії з даного питання.
Наостанок щопонеділкової оперативної наради присутнім повідомлено щодо проведення 12 грудня пленарного засідання чергової 25-тої сесії районної ради та участі в районних заходах до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Останні заплановані до проведення у великій залі адміністративного приміщення 13 грудня о 10 годині.


УРЯД ЗАТВЕРДИВ ПОРЯДОК НАДАННЯ ДЕРЖАВНОГО ПІЛЬГОВОГО КРЕДИТУ НА ПРИДБАННЯ ЖИТЛА ВПО ТА УЧАСНИКАМИ АТО/ООС


Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено нову бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла», з обсягом фінансування 200 млн. грн. На відповідному засіданні Уряду було затверджено Порядок використання цих коштів – 100 млн. грн. буде спрямовано для надання кредитів ВПО та 100 млн. грн. для кредитування учасників АТО та/або ООС. Кредит буде надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.
Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок), якщо житло прийнято в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.
Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.
В день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.
Розподіл бюджетних коштів між адміністративно-територіальними одиницями здійснює Мінрегіон пропорційно кількості зареєстрованих заяв у відповідному регіоні.
Перелік осіб, що у поточному році отримають кредит, схвалюється комісією, склад якої затверджує Мінрегіон.

 


ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ВОЛОНТЕРІВ БОБРИНЕЧЧИНИ ПРИВІТАЛИ ЗІ СВЯТАМИ


6 грудня у приміщенні районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення в районі Міжнародного дня волонтерів та Дня Збройних Сил України.
Із щирими вітальними словами до військовослужбовців, ветеранів військової служби, волонтерів, громадськості району звернулися: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, міський голова Валерій Сніжко та військовий комісар Микола Капітоненко.
У ході урочистих заходів за сумлінне виконання службових обов’язків, професіоналізм та з нагоди Дня Збройних Сил України Грамотою райдержадміністрації та районної ради було нагороджено заступника військового комісара, майора Олександра Мусієнка. Також оголошено Подяки райдержадміністрації та районної ради: начальнику відділення офіцерів запасу і кадрів районного військового комісаріату, майору Вадиму Бабічу та командиру кадрів військової частини А 7341 Сергію Задорожньому.
Крім того, керівництвом району за сумлінну працю, активну громадянську позицію, волонтерську діяльність та з нагоди Міжнародного дня волонтера оголошено Подяку райдержадміністрації та районної ради волонтеру Олександру Вороному.
Після вручення нагород хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять захисників України, які загинули, відстоюючи територіальну цілісність на сході нашої держави.
Завершилися урочисті заходи тематичними номерами від працівників районного Будинку культури, вихованців районної дитячої школи мистецтв та аматорів району.

 


ПРОВЕДЕНО ВІДКРИТУ ПЕРШІСТЬ З ФУТЗАЛУ СЕРЕД ЮНАКІВ РАЙОНУ


6 грудня на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено відкриту першість з футзалу серед хлопців закладів загальної середньої освіти району та вихованців дитячої-юнацької спортивної школи.
Зокрема, у змаганнях взяли участь команди з 10 закладів загальної середньої освіти району (42 учасника).
За підсумками змагань перемогу здобули: 1 місце – Верхньоінгульська ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 місце – КОЗ “Чарівнянський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів”, 3 місце – Кетрисанівська ЗШ І-ІІІ ступенів.

 

Шановні депутати місцевих рад, працівники органів місцевого самоврядування!

Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем місцевого самоврядування!


День місцевого самоврядування – свято, яке підкреслює значимість розбудови демократичного суспільства. Саме через органи самоврядування громадяни реалізують своє право участі у вирішенні питань місцевого значення, відстоювати інтереси своєї територіальної громади.
Органи самоврядування і виконавчої влади у тісній співпраці повинні сконцентрувати свої зусилля на розв’язанні соціальних та економічних питань, вирішення котрих дасть змогу покращити рівень життя людей у районі. Як гарант цього – принципове відношення до своєї діяльності депутатського корпусу, постійна співпраця та ефективна робота влади і громади.
Важлива роль у становленні та розвитку місцевого самоврядування належить ветеранам, людям, які багаторічною наполегливою працею показували приклад гідного служіння громаді в ім’я добробуту території.
Враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності, в цей день, шановні, бажаємо усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює інтереси та дбає про її процвітання – міцного здоров’я, щастя, добра і творчої, професійної наснаги.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська


Шановні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, жителі району та міста!


Запрошуємо Вас взяти участь в районних заходах до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відбудуться у великій залі адміністративного приміщення 13 грудня 2019 року. Початок о 10 годині.
Після завершення районних заходів заплановане покладання квітів до пам’ятного знаку, присвяченого загиблим воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям. У Свято-Миколаївському храмі відбудеться панахида за загиблими ліквідаторами.

 


ОБГОВОРИЛИ ПЛАН ЗАХОДІВ ДО ПРИЙДЕШНЬОЇ ПАМ’ЯТНОЇ ДАТИ


6 грудня у райдержадміністрації відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення на території району Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Наявний план заходів обговорювали: керівник апарату районної державної адміністрації Галина Карпова, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, голова районної громадської організації “Спілка чорнобильців Бобринеччини” Станіслав Сандрак, керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.
Під час засідання оргкомітету його учасники деталізували проведення заходів до прийдешньої пам’ятної дати.
Так, 13 грудня о 10 годині у великій залі адміністративного приміщення відбудеться тематичний захід до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Після завершення заходу буде здійснено покладання квітів до пам’ятного знаку, присвяченого загиблим воїнам-інтернаціоналістам та чорнобильцям. У Свято-Миколаївському храмі відбудеться поминальна панахида за жертвами Чорнобильської катастрофи.
У рамках роботи оргкомітету працювала й комісія по нагородженню Бобринецької райдержадміністрації. Профільною комісією були обговорені кандидати до нагородження з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамкінець засідання було акцентовано увагу на належному проведенні відповідних заходів. Адже організація останніх здійснюється з метою гідного вшанування пам’яті про ліквідаторів аварії на ЧАЕС, прославлення їх героїчної сміливості та відданості.

 


ДЕНЬ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ


Учнівське самоврядування є невід’ємною частиною громадського самоврядування, що забезпечує захист прав та інтересів вихованців, їхню участь в управлінні навчальним закладом.
Самоврядування функціонує з метою забезпечення виконання вихованцями своїх обов’язків і захисту їхніх прав, сприяє гармонійному розвитку особистості, формуванню навичок майбутнього організатора, керівника.
5 грудня в районному Будинку дитячої творчості до Дня місцевого самоврядування керівником гуртка «Школи лідера» Гончар О.М. разом з вихованцями учнівського парламенту було проведено святкове засідання.
Під час засідання голова парламенту Тетяна Вагнер прозвітувала про роботу парламенту за рік. Крім того, присутні обговорили та затвердили пан роботи парламенту на наступний рік.
Підсумком засідання стали вітальні слова директора закладу Шишко Т.В., яка привітала юних депутатів зі святом та побажала їм натхнення та плідної праці в майбутньому.
Також найбільш активних учасників було відзначено Подяками.

Районний БДТ

ПРОЦЕДУРУ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ПЛАНІВ СПРОСТИЛИ: ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА ЗАКОН


5 грудня Верховна Рада України в другому читанні та в цілому прийняла урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» № 2189 від 30 вересня 2019 року
.
Законопроєкт передбачає, що об’єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. Також у проєкті закону йдеться, що перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Тобто процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.
Нагадаємо, що за останніми даними моніторингу Мінрегіону, за 2015-2019 роки перспективні плани охопили 87,6% території України. При цьому, в Одеській області перспективний план охоплює лише 40% території, в Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – 75% території. Закарпатська область взагалі ще не має затвердженого Кабміном перспективного плану.
В Уряді передбачають, що завдяки законопроєкту № 2189 незаполітизовані та незаангажовані перспективні плани формування громад вже до кінця цього року охоплюватимуть усю територію країни. В подальшому вони стануть підґрунтям для нового адміністративно-територіального устрою, на основі якого відбудуться місцеві вибори 2020 року.


За матеріалами decentralization.gov.ua

 

Шановні, військовослужбовці, ветерани військової служби, солдати, офіцери!

Щиро вітаємо Вас з Днем Збройних Сил України!


Вже стало доброю традицією щорічно відзначати 6-те грудня, як свято захисників державного суверенітету України. Це свято усіх, хто своєю військовою службою захищає інтереси українського народу!
Українські військовослужбовці в усі часи, навіть у найскладніших умовах не зраджують присязі, а залишаються гарантом стабільності та безпеки України, гордістю її народу.
У нелегкий для країни час, солдати та офіцери української армії, виявляючи глибокий патріотизм, стійкість, витримку й відповідальність, роблять усе можливе для забезпечення надійної оборони Батьківщини, її недоторканності та територіальної цілісності.
Тож, з особливою гордістю ми вшановуємо і вітаємо всіх, хто причетний до високого і почесного звання військовослужбовця, хто обрав для себе нелегку, але достойну професію – захищати Україну, її суверенітет і незалежність.
Це – свято й наших ветеранів, чиї скроні вже вкриті сивиною, а груди увінчані нагородами, і молодих солдатів, які сьогодні стоять в строю на варті нашої країни.
Шановні військовослужбовці! Бажаємо Вам міцного здоров’я, сил та наснаги у нелегких військових буднях. Мирного Вам неба, надійного сімейного тилу та добробуту!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


НАПЕРЕДОДНІ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА ВІТАЛИ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ


5 грудня у районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення в районі Дня місцевого самоврядування – прийдешнього професійного свята працівників даної сфери.
Привітали депутатів районної та сільських рад, працівників органів місцевого самоврядування, сільських голів та ветеранів галузі: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, голова районної ради Олена Гадемська та депутат райради Сергій Бергер.
Після теплих привітальних слів керівництвом району були відзначені активні працівники сфери місцевого самоврядування Бобринеччини.
Так, за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток народовладдя, економічний та соціальний розвиток та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесною Грамотою райдержадміністрації та районної ради нагороджено депутата райради Миколу Різанова. Грамотами райдержадміністрації та районної ради відзначені: голова Верхньоінгульської сільської ради Олена Руденко, депутати районної ради Валентина Гура, Сергій Косенко та Ірина Скрипник.
Крім того, оголошені Подяки райдержадміністрації та районної ради: секретарю Новомиколаївської сільської ради Любові Банцевич, секретарю Павлогірківської сільської ради Галині Борщ, секретарю Благодатненської сільської ради Юлії Власовій, депутату Мар’янівської сільської ради Павлу Макеєву, ветерану служби органів місцевого самоврядування та голові Бобринківської сільської ради чотирьох скликань Наталії Притулі, депутату Рощахівської сільської ради Олені Соболь, секретарю Василівської сільської ради Аллі Тригуб, депутату Олексіївської сільської ради Катерині Цокаловій, секретарю Солонцюватської сільської ради Людмилі Шевченко та депутату Сугокліївської сільської ради Василю Ященку.
Працівники органів місцевого самоврядування, ветерани галузі були також нагороджені обласними відзнаками, Подяками районної ради, Грамотами обкому та райкому профспілки працівників державних установ, цінними подарунками.
Після завершення урочистостей перед присутніми із тематичними номерами виступили працівники районного Будинку культури, вихованці районної дитячої школи мистецтв та районного Будинку дитячої творчості, аматори від громад району.

 

Шановні волонтери Бобринеччини!


П’ятого грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку – свято кожного, хто хоч раз, не чекаючи подяк, нагород і визнання, допомагав людям.
Це свято тих, хто кожну мить свого життя присвячує благодійності, тих, хто робить це не тільки з професійної необхідності, але і за покликом серця і душі. Сьогодні волонтери стали справжніми ангелами-охоронцями для багатьох громадян, що потребують допомоги. Саме Ви даруєте добро та надію всім страждаючим. Ваша праця засновується на добровільності, співчутті, солідарності з потребами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей.
Прийміть нашу щиру подяку за чуйність і незламну віру у свій народ, за бажання допомагати усім, хто опинився в скрутних обставинах.
Бажаємо Вам успіхів у всіх Ваших починаннях, будьте щасливі і наповнюйте щастям життя інших людей. Нехай кожен шляхетний вчинок одного волонтера спонукає до дії інших, а люди – віддячують Вам добром і повагою.
Нехай Ваша безкорислива праця буде на благо процвітання і миру в Україні.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


МИ ЗА ЖИТТЯ БЕЗ СНІДУ


2 грудня у районному Будинку дитячої творчості з ініціативи учнівського парламенту дітей закладу та під керівництвом куратора Гончар О.М. було проведено низка заходів в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Мета – привернути увагу гуртківців та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них.
Заходи розпочались із того, що кожен вихованець та педагогічні працівники мали змогу прикріпити червону стрічку, як символ боротьби зі СНІДом та висловити свою надію на майбутнє без СНІДу.
У закладі були розміщені плакати та інформаційні стенди відповідної тематики та проведений флешмоб «Обійми мене» в пам’ять за померлими від СНІДу.
Основним став виховний захід «1 грудня – День боротьби зі СНІДом», організований керівниками гуртків.
До вихованців донесли інформацію про ВІЛ та СНІД, про те, як саме вірус потрапляє в організм людини, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також передумови за яких інфекція не передається.
Протягом усього заходу наголошували на необхідності кожної людини усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної недуги, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім’ю.
Підсумки підбила директор закладу Шишко Т.В., яка подякувала організаторам та виступаючим за цікавий і змістовний захід та звернувшись до вихованців, закликала їх бути обережними, бо небезпека скрізь. Також побажала їм бути здоровими і щоб ця жахлива хвороба ніколи нікого не торкнулась.

Районний БДТ

 

Дорогі ветерани та громадяни з обмеженими фізичними можливостями!


Третього грудня українське суспільство спільно зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення осіб з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
Відзначення цієї дати – це добра нагода звірити, що вже зроблено і що треба зробити для формування гідних умов життя людей скривджених долею, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.
Користуючись нагодою хочемо подякувати всім, хто опікується особами з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.
Від усього серця зичимо Вам міцного здоров’я, щастя, успіхів у всіх Ваших справах.

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ГОЛОВА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРОВІВ ЩОПОНЕДІЛКОВУ ОПЕРАТИВНУ НАРАДУ


2 грудня голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щопонеділкової оперативної наради голова райдержадміністрації представив т.в.о. начальника Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області Юрія Хандиса, який поінформував присутніх відносно поточної криміногенної ситуації на території району.
Крім того, обговорено наявний стан температурного режиму у закладах загальної середньої освіти та охорони здоров’я району, хід реформування КНП “Бобринецька ЦРЛ” та особливості функціонування засобів телемедицини в сільських амбулаторіях.
Також, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Катерина Матягіна поінформувала щодо практичних аспектів нарахування пільг на електричне опалення користувачам, у яких встановлені зональні лічильники. Наголошено на продовженні проведення відповідної роботи у даному напрямку.
За підсумками щопонеділкової оперативної наради головою райдержадміністрації Олегом Тертичним дано ряд відповідних доручень.

 


ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ З ВОЛЕЙБОЛУ


30 листопада в Долинській було проведено обласну Спартакіаду з волейболу (дівчата) серед учнів закладів загальної середньої освіти.
Участь в обласній Спартакіаді взяли 5 команд.
За результатами групового етапу змагань команда від Бобринецького району посіла 3 місце.


ПРО НАДАННЯ ПІЛЬГ З ПОСЛУГИ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ГРОМАДЯНАМ, У ЯКИХ ВСТАНОВЛЕНО ЗОННІ ЛІЧИЛЬНИКИ


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» для громадян, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення за наявності окремого обліку споживання електроенергії за періодами часу соціальний норматив використання електричної енергії розподіляється наступним чином:
За двозонними тарифами, диференційованими за періодами часу: 67 відсотків об’єму спожитої електроенергії за тарифом в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години ранку) та 33 відсотки об’єму спожитої електроенергії за тарифом в інші години доби;
За тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу відповідно: 21 відсоток об’єму спожитої електроенергії за тарифом в години максимального навантаження енергосистеми (з 8-ї години до 11 години і з 20-ї до 22-ї години), 33 відсотки за тарифом у напівпіковий період (з 7-ї години до 8-ї години, з 11-ї години до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години), і 46 відсотків об’єму спожитої електроенергії за тарифом в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї години до 7-ї години).
З 1 жовтня 2019 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» запроваджено новий механізм надання пільг у грошовій формі. Враховуючи, що даний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин були випадки не нарахування окремим особам суми пільг за жовтень 2019 року. Сума пільги в такому випадку донарахована в листопаді поточного року.

 

Шановні жителі Бобринеччини!


1 грудня 1991 року назавжди увійде в історію України як дата становлення незалежної та суверенної держави.
Саме цього дня мільйони українців висловили свою тверду позицію – вони хочуть жити у вільній, самостійній та демократичній країні. Це був час всенародного піднесення, адже тоді понад 90% мешканців України підтвердили Акт проголошення незалежності, таким чином закінчивши вікові прагнення нашого народу на власну суверену державу.
28-м років тому референдум усьому світові показав, що українці спроможні самостійно вирішувати найважливіші питання суспільного і державного життя, гідні будувати та розвивати власну країну.
Сьогодні ж зичимо всім Вам терпіння та віри у нашу перемогу, наснаги та сил, аби спільними зусиллями зробити нашу Батьківщину сильною і квітучою. Упевнені, що це нам обов’язково вдасться!
Із 28-ю річницею Всеукраїнському референдуму Вас, дорогі бобринчани!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ГОТУЄМОСЯ ДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ В УМОВАХ ЗИМОВОЇ НЕГОДИ


27 листопада на базі Бобринецької філії “Кіровоградська дорожньо-експлуатаційна дільниця” відбулися практичні навчання щодо реагування на надзвичайні події в осінньо-зимовий період.
До проведення навчань долучилося ряд спеціалізованих служб із цивільного захисту, структур та установ району, які будуть задіяні у першочергових заходах з реагування на надзвичайні ситуації в мовах зимової негоди.
Зокрема, в практичних навчаннях взяли участь працівники: 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС у Кіровоградській області, КНП “Бобринецька ЦРЛ”, районної філії “Кіровоградська дорожньо-експлуатаційна дільниця”, Бобринецького відділення поліції Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, Бобринецького УЕГГ ВАТ ”Кіровоградгаз” та Бобринецького РЕМ ПрАТ “Кіровоградобленерго”.
Перевірили стан готовності відповідної техніки до реагування на надзвичайні ситуації голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та фахівці управління економічного розвитку і торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації.
Начальник 24-тої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Кіровоградській області Олександр Винник поінформував присутніх про доцільність проведення практичного навчання. Зупинився на основних моментах, що пов’язані із здійсненням першочергових заходів в умовах надзвичайних ситуацій на території району.
Крім того, заступник начальника філії “Кіровоградська дорожньо-експлуатаційна дільниця” Олександр Тоток повідомив, що наразі дорожники району забезпечені понад 2
тис. тонн посипкової суміші для догляду за дорогами взимку. Поповнення запасів відповідних матеріалів буде відбуватися систематично протягом всього зимового періоду.
Заслухавши відповідну інформацію голова райдержадміністрації Олег Тертичний подякував за тісну співпрацю представникам всіх задіяних профільних служб та виголосив надію, що цієї зими Бобринеччину оминуть складні ситуації надзвичайного характеру. Наголосив, що в будь-якому разі районні служби повинні бути наготові на реагування до першочергових дій під час надзвичайних події в період прийдешньої зими.
Після завершення практичних навчань спеціалізовані служби продовжили свою роботу у звичному режимі.


В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПОГОДИЛИ МОДЕЛЬ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ ГРОМАД КІРОВОГРАДЩИНИ

 


УЧАСТЬ В РОБОТІ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ


26 листопада голова районної державної адміністрації Олег Тертичний взяв участь у роботі засідання Президії районної ради.
Під головуванням голови райради Олени Гадемської члени Президії затвердили порядок денний чергової сесії районної ради, час та місце її проведення.
Так, засідання чергової двадцять п’ятої сесії районної ради сьомого скликання відбудеться 12 грудня о 10 годині у малій залі адміністративного приміщення. На розгляд депутатів буде винесено 22 питання.
Наостанок члени Президії визначилися із датами та часом проведення засідань постійних комісій районної ради. Під час роботи останніх депутати комісійно вивчатимуть подані виконавцями-розробниками проекти рішень.

 


ВІДКРИТА ПЕРШІСТЬ З ВОЛЕЙБОЛУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ РАЙОНУ


22 листопада на базі комунального закладу ДЮСШ “Чемпіон” проведено відкриту першість з волейболу серед хлопців закладів загальної середньої освіти району та вихованців дитячої-юнацької спортивної школи.
У змаганнях взяли участь команди з 11 територій району (64 учасника).
За підсумками змагань перемогу здобули: 1 місце – Кетрисанівська ЗШ І-ІІІ ступенів, 2 місце – Василівська ЗШ І-ІІІ ступенів, 3 місце – Тарасівська ЗШ І-ІІІ ступенів.

 


ЩОПОНЕДІЛКОВА НАРАДА В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


25 листопада голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
У ході щопонеділкової оперативної наради обговорено стан соціального захисту учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих учасників АТО/ООС – інформація начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Катерини Матягіної.
Також, порушені питання, що стосувалися придбання житла дітям-сиротам, наявного температурного режиму у закладах охорони здоров’я району, стану надання земельних ділянок учасникам АТО/ООС та організації роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.
За підсумками щопонеділкової оперативної наради головою райдержадміністрації дано ряд відповідних доручень.

 

Шановні бобринчани!

23 листопада – День пам’яті жертв голодоморів!


Ми схиляємо голови у глибокій скорботі за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників, які були жертвами страшних лихолітніх подій – геноциду Українського народу 1932-1933 та голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.
Роки голодоморів призвели до багатомільйонних людських втрат. Неоголошена війна проти людства, геноцид, назавжди наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість. Масштаби трагедії важко оцінити. Голодомор 1932-1933 років, як і Друга світова війна, став найбільшим лихом українського народу. Вмирали діти, молодь, жінки і чоловіки, вмирали родини, славні роди українські. Вмирали села… Нещадний голод забирав наших земляків…
Голодомор, цей злочин, назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Десятиліттями існувала жорстока заборона навіть згадувати про ті страшні події. Але український народ виявив стійкість. І тепер, пам’ятаючи про незламність духу, ми зможемо вистояти та дати відсіч агресору.
Гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодоморів – це наш моральний борг і громадянський обов’язок.
І сьогодні маленький вогник свічки об’єднує нас у молитві за душі жертв голодоморів. Ми також згадуємо тих, хто ділився останнім шматком хліба і рятував співвітчизників від смерті.
Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими краянами, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, за яку боролися наші попередники і нині борються українські військовослужбовці на сході держави.
Хай спочивають з миром загиблі… Нам, українцям, усьому людству – миру, добробуту і запашного хліба у кожному домі!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ


22 листопада на площі Незалежності біля адміністративного приміщення відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів.
На мітингу-реквієму були присутні представники від органів влади та місцевого самоврядування, працівники установ та організацій, громадські діячі, жителі району та міста.
Зі словом до учасників зібрання звернувся настоятель Свято-Миколаївського храму отець Володимир Ткаченко. Священнослужитель закликав громадян бути не байдужим до цієї трагічної дати в історії України та пам’ятати про ті страшні випробовування, які випали на долю нашого народу.
Присутні вшанували закатованих голодом жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання. На площі перед адмінбудівлею був також викладений хрест із лампадок, який символічно освітив шлях тисячам душ, які стали жертвами голодоморів.
Працівниками районного Будинку культури, аматорами були виконані тематичні композиції. Багато глибоких та змістовних слів було сказано й ведучими реквієму, основним меседжем яких був заклик довічно пам’ятати про жертв голодоморів в Україні.

 


ПОКЛАДЕНО КВІТИ ДО ПАМ’ЯТНОГО ХРЕСТА, ПРИСВЯЧЕНОГО ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ


Щорічно четвертої суботи листопада українці вшановують пам’ять про жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.
У цей день кожна громада району приспускає Державний Прапор і хвилиною мовчання вшановує пам’ять про загиблих. Покладанням квітів до хрестів, пам’ятних знаків жертвам голодоморів, бобринчани таким чином згадують своїх рідних та близьких, які загинули в ті страшні роки.
Вклонилися доземна та поклали траурні композиції до знак
у жертвам голодоморів в Україні (міський Ковалівський цвинтар) й делегація від районної влади: голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про мільйони невинно втрачених життів.
Зауважимо, що на згадку про загиблих Указом Президента України від 1998 року була встановлена меморіальна дата – День пам’яті жертв голодоморів, яка в 2019 році припадає на 23 листопада. Традиційно цього дня в храмах України проходять поминальні богослужіння, а о 16:00 з хвилини мовчання розпочнеться загальнонаціональна акція “Запали свічку”.

 


ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ


Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
22 листопада в районному Будинку дитячої творчості керівниками гуртків Гончар О.М. та Квашенко Ю.В. було проведено лінійку-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів.
Мета заходу: поглибити знання вихованців про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв; навчати сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; сприяти пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.
Хвилиною мовчання та горінням свічок вихованці та викладачі закладу згадали невинно закатованих жертв голодом.
Також вихованцями районного Будинку дитячої творчості були виготовлені паперові квіти незабудки, які є символом пам’яті жертв голодоморів.

Районний БДТ

 


МИ ПРОТИ КУРІННЯ! МИ – ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ!


21 листопада в районному Будинку дитячої творчості практичним психологом Сорочан Т.В. для вихованців закладу проведено ряд заходів, які приурочені до Міжнародного дня відмови від паління.
Зокрема, це: виховна година: «Геть паління!»; проведено бесіду «Палити чи не палити?»; створено та розповсюджено буклет «Ми проти куріння! Ми – здорове покоління!».
Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) – встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році та відзначається в більшості країн світу. Головна мета свята: сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я .

Районний БДТ

 


ВШАНУВАЛИ БОРЦІВ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ


21 листопада до Дня Гідності та Свободи в районі відбулися заходи із вшанування пам’яті загиблих захисників та патріотів України.
Зокрема, представниками від органів влади та місцевого самоврядування, установ та громадських організацій району здійснено покладання квітів до пам’ятної дошки на честь Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, що встановлена на його рідній школі.
Делегаціями також вшановано пам’ять борців за незалежність, демократичні цінності та територіальну цілісність рідної держави. Так, покладено квіти до підніжжя пам’ятного хреста “Арки пам’яті”, який розміщений на території Свято-Миколаївського храму. Хвилиною мовчання засвідчено пам’ять про полеглих захисників та патріотів України.

 


БОБРИНЧАНИ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ


21 листопада у великій залі адміністративного приміщення відбувся тематичний захід з нагоди Дня Гідності та Свободи.
До присутніх працівників установ, організацій, громадських активістів та молоді з словами звернулися голова райдержадміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська.
У своєму зверненні керівники району наголосили на значущості сьогоднішньої дати. Адже саме 21 листопада 2013 року увійшло в новітню історію України як дата, що в подальшому об’єднала всіх нас, зробила сильнішими та навчила творити зміни своїми руками. Під час Революції Гідності ми показали усьому світові, що є сильною, суверенною і незалежною нацією, а українці можуть постояти за власну честь і свободу.
Після закінчення промов, учасники заходу хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні та загиблих земляків-військовослужбовців, які пішли за покликом свого серця й віддали своє життя за Батьківщину. Працівниками районного Будинку культури, аматорами були виконані тематичні номери.

 


ВКЛОНИЛИСЯ ГЕРОЮ НЕБЕСНОЇ СОТНІ


21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який встановлений на честь початку двох революцій – Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Із самих перших днів Євромайдану активну участь в ньому брав наш земляк – Віктор Іванович Чміленко, який до останнього свого подиху був вірний власним принципам правоти та справедливості.
Нажаль, 20 лютого 2014 року, “кривавого четверга”, у нього смертельно поцілила снайперська куля, коли він рятував життя свого побратима…
У день шостої річниці початку Революції Гідності представниками від органів влади та місцевого самоврядування Бобринецького району: головою райдержадміністрації Олегом Тертичним, головою районної ради Оленою Гадемською, депутатом райради Сергієм Косенком спільно з товаришем Віктора Чміленка – Віктором Фроловим, земляками полеглого було вшановано світлу пам’ять Героя Небесної Сотні покладанням квітів на його могилу.
Хвилиною мовчання та згадками про борця, відкритого та волелюбного українця було засвідчено, що пам’ять про його щирі наміри, сміливу боротьбу є нетлінною.

 


ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ


21 листопада в районному Будинку дитячої творчості відбулося ряд заходів до Дня Гідності та Свободи.
Метою заходів було утвердження серед вихованців закладу ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які у період з листопада 2013 року по лютий 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Заходи відбувалися під загальною назвою «Нескорена та незламна Україна».
Для вихованців проведено: виховну години на тему: «Наш дух не зламати, свободу не вбити», хвилинки пам’яті, оформлено стенд до Дня гідності та свободи.
Керівники гуртків в доступній для вихованців формі розповіли про події, які відбувалися в нашій державі.

Районний БДТ

 

Шановні жителі Бобринеччини!

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи!


Це свято у календарному вимірі ми почали зустрічати лише нещодавно. Але його національні передумови формувалися сторіччями. Волелюбний дух і почуття власної гідності – це ментальні риси українського народу. Вони були притаманні нашим прадідам, їх ми передамо нашим нащадкам.
Своєю незламністю українці заслужили на повагу всієї світової спільноти. Революція Гідності мала незворотний вплив на хід нашої історії. Ті події об’єднали, зробили сильнішими та навчили нас творити зміни своїми руками.
21 листопада 2013 року на Майдані зібралися перші активісти. Тоді ми ще не знали, як будуть розгортатися події, що буде важко і боляче. Але крок за кроком, поєднавши зусилля, ми йшли до своєї мети.
Сьогодні свою честь і совість ми гартуємо в мовах війни з агресором. Кожен на своїй ниві: хто зі зброєю на кордоні, хто волонтерською допомогою, хто співпереживанням і вірою в перемогу.
Бажаємо всім бобринчанам наснаги й терпіння. З любов’ю в серці до своєї країни ми подолаємо всі випробування, зберігши Гідність і Свободу України!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні військовослужбовці, ветерани повітряно-десантних, аеромобільних, високомобільних й десантно-штурмових військ!


Указом Президента України від 21 листопада 2017 року № 380/2017 встановлено свято – День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України, що відзначається щорічно 21 листопада.
В усі часи “крилата піхота” була і залишається важливою складовою бойового потенціалу Збройних Сил України та особливою гордістю нашого народу, а служба в десантно-штурмових військах – заповітною мрією багатьох поколінь юнаків.
Сьогодні “темно-бордові берети” – це символ сили, мужності, надійності людей, що несуть важку, небезпечну й відповідальну службу. Нової значимості набула Ваша служба, шановні, в час проведення операції Об’єднаних сил на сході України.
З нагоди свята бажаємо Вам міцних здоров’я та духу. Зичимо витримки, відваги, мужності, сили. Успіхів Вам у благородній справі служіння Українському народові.
Зі святом Вас, з Днем Десантно-штурмових військ!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


ГЕОРГІЙ ЛАШКУЛ ТА ЙОГО “АТЛАНТИ СТЕПУ”


20 листопада у районній дитячій бібліотеці відбулася презентація тематичної книги відомого нашого земляка, краєзнавця Георгія Лашкула “Атланти степу”.
Георгій Лашкул є вагомим дослідником Бобринецького краю, організатором музейної справи у районі. Його нова авторська робота присвячена 225-річчю села Миколо-Бабанка та за словами Георгія Олексійовича “увібрала в себе біографії відомих родин та постатей, які народилися та жили у моєму рідному селі”.
У книзі автор детально розкриває читачеві життєвий шлях своїх земляків, подає відповідні ілюстрації місцевостей та архітектурних пам’яток Миколо-Бабанки, публікує вирізки із тогочасних періодичних видань тощо.
На презентації “Атлантів степу” побували представники від органів влади та місцевого самоврядування, працівники сфери культури району, пошанувачі історії рідного краю, земляки автора книги.
Учасники презентації високо оцінили нову авторську роботу Георгія Лашкула. Адже завдяки саме таким книгам бобринчани можуть поглиблено дізнатися про історію рідного краю, вивчати та пропагувати її.
Також, під час презентації, учасники заходу могли поспілкуватися із автором книги та поставити Георгію Лашкулу запитання, що стосувалися його нової роботи.
Найближчим часом примірники “Атлантів степу” надійдуть до всіх бібліотечних фондів району та стануть доступними для більшого кола читачів. Видання самої ж книги стало можливим завдяки ініціативи й сприяння відділу культури та туризму райдержадміністрації та Миколо-Бабанської сільської ради.

 


З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ БОБРИНЕЧЧИНУ ВІДВІДАВ АНДРІЙ БАЛОНЬ


19 листопада з робочим візитом до району завітав голова облдержадміністрації Андрій Балонь.
Зокрема, відповідна зустріч за участі народних депутатів України, керівництва району та міста, громадськості Бобринеччини відбулася у великій залі адміністративного приміщення.
На початку зустрічі очільник області закликав всіх присутніх до відкритого діалогу та наголосив на значущості налагодження ефективних комунікацій з громадськістю району.
Також, Андрій Балонь, окреслив пріоритетні напрямки сталого економічного та соціального розвитку Кіровоградщини у майбутньому. Окремо зупинився на питаннях створення спроможних об’єднаних територіальних громад, завершенні у наступному році децентралізації та реформи місцевого самоврядування в цілому. Після чого запропонував перейти до формату “питання-відповідь”.
Присутніх, насамперед, хвилювали питання регулювання відносин у земельній галузі. Адже днями Верховною Радою України у першому читанні були підтриманні відповідні зміни до законодавства у сфері земельних відносин, що передбачають створення з 1 жовтня 2020 року відкритого ринку землі.
Коментарі з даного приводу надали Андрій Балонь та народний депутат України Ігор Мурдій. Зауважили, що реформування галузі земельних відносин вже давно назріла на часі та в підсумку лише допоможе забезпечити прозорість правовідносин у даній сфері. Дискусійне ж в суспільстві питання передачі земельних ділянок у власність іноземцям за необхідності планується винести на всеукраїнський референдум.
Окрім цього, присутніми обговорено питання функціонування ДП ДГ “Червоний землероб”, виплати надбавки за престижність праці педагогічним працівникам, створення ефективної високошвидкісної мережі Інтернет, налагодження на території району належного поштового та мобільного зв’язку.
Наостанок зустрічі порушені також питання реформування КНП “Бобринецька ЦРЛ”, допомоги пільговим категоріям населення, а саме ліквідаторам аварії на ЧАЕС та військовослужбовцям, учасникам операції Об’єднаних сил.
За підсумками наради керівництвом області та району було взято на контроль всі порушені у рамках робочої зустрічі теми обговорення. Невдовзі головою облдержадміністрації Андрі
єм Балонем буде дано ряд відповідних доручень профільним керівникам відомств та управлінь в області.

 


ІГОР МУРДІЙ ПРОВІВ ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН


19 листопада у малому залі райдержадміністрації відбувся особистий прийом громадян народним депутатом України Ігорем Мурдієм.
У ході особистого прийому до нардепа від виборчого округу № 100 звернулося 13 осіб з різних питань. Останні стосувалися тем, які хвилюють жителів району в сферах пенсійного забезпечення, соціального захисту, дотримання прав громадянина, земельних відносин тощо.
Ігорем Мурдієм розглянуто всі задані питання під час особистого прийому громадян та надано необхідні роз’яснення на них. Відповідний захід відбувся у рамках тижня роботи з виборцями згідно календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України IX скликання.

 


ДЕНЬ РИТМІКИ


19 листопада в районному Будинку дитячої творчості керівником хореографічного гуртка Ковальчук О.Л. був проведений хореографічний урок з ритміки.
Основною метою заняття було викликати інтерес дітей до танцю та сприяти формуванню психофізичного розвитку завдяки музичним засобам та ритмічним рухам.
Завдання уроку: розвивати почуття ритму; вчити слухати і чути музику; сприяти формуванню виразності рухів, образності у виконанні.
Під час уроку ритміки вихованці провели обов’язкову розминку та розтяжку, виконали хореографічні рухи для формування постановки корпусу, рук, ніг, голови й інші вправи.
Уроки ритміки стимулюють прагнення дітей до свого особистісного вдосконалення, підвищують активність, радісність від занять фізичними вправами під музичний супровід.
Головними компонентами таких уроків є: якість виконання вправ, краса та виразність, почуття ритму, естетичність та регулярність занять, інтерес дітей до таких занять, потреба займатися самостійно.

Районний БДТ

 


РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ РОЗПОЧАТО З ОПЕРАТИВНОЇ НАРАДИ


18 листопада голова районної державної адміністрації Олег Тертичний провів щопонеділкову оперативну нараду.
Участь в засіданні взяли: голова районної ради Олена Гадемська, міський голова Валерій Сніжко, керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, керівники та працівники структурних підрозділів РДА, представники від територіальних органів міністерств та відомств України в районі.
Під час щопонеділкової оперативної наради порушено питання стану проходження опалювального сезону в районі. Зокрема, наявний температурний режим у закладах загальної середньої освіти та охорони здоров’я району наразі коливається в рамках показників норми.
Крім того, обговорено надзвичайні ситуації за попередній тиждень, особливості придбання житла дітям-сиротам та хід проведення на території району призовної кампанії до лав Збройних Сил України протягом жовтня-грудня 2019 року.
Наостанок щопонеділкової оперативної наради присутнім повідомлено щодо проведення районних заходів з нагоди Дня Гідності та Свободи й Дня пам’яті жертв голодоморів. Також наголошено про прийдешній робочий візит до району голови облдержадміністрації Андрія Балоня. Відповідна зустріч за участі керівництва району та міста, громадськості відбудеться 19 листопада у великій залі адміністративного приміщення. Початок заходу о 13.30.


До уваги жителів Бобринецького району!


19 листопада 2019 року з 13.30 до 15.30 у малому залі районної державної адміністрації (ІІІ поверх адміністративного приміщення) відбудеться прийом громадян народним депутатом України Мурдієм Ігорем Юрійовичем.

 


УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ СПАРТАКІАДІ З БАСКЕТБОЛУ


16 листопада в Кропивницькому на базі комунального закладу “Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 4” було проведено обласну Спартакіаду з баскетболу 3х3 серед хлопців закладів загальної середньої освіти.
Участь в Спартакіаді взяли 18 команд із усієї області (108 учасників).
За загальнокомандними результатами команда від Бобринецького району зайняла 11 місце.

 

Шановні працівники сільського господарства!

Щиро вітаємо Вас з професійним святом – Днем працівників сільського господарства!


Це – свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це – свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання.
З давніх-давен Україна славилася добрими, талановитими та працьовитими людьми. Наша держава була і залишається осередком міцних та усталених сільськогосподарських традицій. Завдяки “золотим рукам”, мудрості, досвідченості аграріїв живе наша українська земля.
Щиро вітаємо Вас з професійним святом та бажаємо хай і надалі рясно колосяться щедрими врожаями Ваші ниви, втілюються в життя усі плани, задуми, сподівання, обходять стороною природні стихії, а Ваші родини живуть у сімейному затишку, мирі, щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї!
Зі святом!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 

Шановні студенти, молодь Бобринеччини!

Щиро вітаємо Вас із Днем студента – святом молодості, краси та завзяття!


Студенти завжди були авангардом української молоді. Від Вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України.
Бажаємо Вам примножувати свою енергію, неодмінних успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. І нехай у Ваших серцях назавжди збережуться найяскравіші моменти студентського життя!

З повагою,
Голова районної державної адміністрації Олег Тертичний
Голова районної ради Олена Гадемська

 


АГРАРІЇ БОБРИНЕЧЧИНИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО


Традиційно у третю неділю листопада вітаємо аграріїв, керівників фермерських та сільськогосподарських підприємств та усіх, хто своєю нелегкою працею вирощує продукцію на українських родючих чорноземах.
15 листопада в приміщенні районного Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди прийдешнього Дня працівників сільського господарства.
Привітали сільгоспвиробників очільники району: голова районної державної адміністрації Олег Тертичний та голова районної ради Олена Гадемська. Наголосили на значущості прийдешньої дати, адже як відомо Бобринеччина – це передусім сільськогосподарський край. Подякували аграріям за тісну співпрацю та виголосили надію на проводження налагодженого співробітництва у майбутньому.
Також, принагідно привітали сільгоспвиробників району: заступники міського голови Валентин Висоцький та Людмила Кривошея, депутати районної ради Сергій Бергер та Сергій Німенко.
Після завершення урочистої частини для працівників сільського господарства Бобринеччини була представлена святкова концертна програма.

 


ВІДЗНАЧИЛИ КРАЩИХ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ РАЙОНУ


Під час урочистих заходів з нагоди Дня працівників сільського господарства Олег Тертичний та Олена Гадемська за сумлінну працю, високий професіоналізм, добросовісне виконання своїх посадових обов’язків, вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу району та з нагоди професійного свята відзначили нагородами провідних фахівців галузі.
Зокрема, Грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджені: колектив управління агропромислового розвитку РДА (начальник Петро Панібратець), викладач Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ Олександр Піднебесний, фізичні особи-підприємці Олег Ємельянов та Геннадій Штурко.
Крім того, за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу району та з нагоди Дня працівників сільського господарства Подяки райдержадміністрації та районної ради були оголошені: голові СФГ “Даманське” Сергію Бергеру, водію ПП “Агрофірма “Славутич” Віктору Гурову, слюсарю ПрАТ “Бобринецька сільгосптехніка” Олександру Іллющенку, колективу приватного сільськогосподарського підприємства “Велес” (директор Василь Плющ), трактористу-машиністу сільськогосподарського виробництва ПП “Агрофірма “Славутич” Олександру Непику та керуючому СФГ “Галина” Сергію Німенку.

 


НАПРАЦЬОВУЄМО ПЛАНИ ЗАХОДІВ ДО ПРИЙДЕШНІХ ПАМ’ЯТНИХ ДАТ


15 листопада у райдержадміністрації відбулося засідання організаційного комітету з питань підготовки та відзначення на території району Дня Гідності та Свободи й Дня пам’яті жертв голодоморів.
Визначалися із заходами до пам’ятних дат: керівник апарату райдержадміністрації Галина Карпова, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, делеговані представники від структурних підрозділів РДА, закладів культури та громадських організацій району.
Так, 21 листопада об 11 годині у великій залі адміністративного приміщення заплановано проведення тематичного заходу до Дня Гідності та Свободи. Після його завершення відбудеться покладання квітів до пам’ятних дошок на честь Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка, а також до підніжжя пам’ятного хреста “Арки пам’яті”, який розміщений на території Свято-Миколаївського храму. Цього ж дня керівництвом району буде здійснено відвідування місця поховання Віктора Чміленка, що знаходиться в селі Борисівка Сугокліївської громади.
Щодо Дня пам’яті жертв голодоморів, то за участі представників від органів влади та місцевого самоврядування, громадськості району заплановано проведення мітингу-реквієму на площі Незалежності біля адмінбудинку. Керівництвом району також буде здійснено покладання траурних композиції до пам’ятного знаку “Жертвам Голодомору 1932-1933 років та політичних репресій”.
З нагоди прийдешніх пам’ятних дат відповідні заходи відбудуться в закладах освіти та культури району. Зокрема, це тематичні лінійки, перегляди документальних фільмів, диспути, круглі столи, бесіди тощо.
У подальшому плани заходів до названих пам’ятних дат будуть коригуватися та доповнюватися.

 


УЧАСТЬ РАЙОННОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ В ОБЛАСНИХ ЗАХОДАХ З НАГОДИ ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА


14 листопада у Кропивницькому в приміщенні Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників сільського господарства.
Із вітальними словами до фахівців агропромислового комплексу Кіровоградщини звернулися голова облдержадміністрації Андрій Балонь та голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, які принагідно привітали аграріїв із прийдешнім професійним святом.
Відвідали обласні урочистості також представники від Бобринецького району: голова райдержадміністрації Олег Тертичний, заступник голови районної ради Наталія Сабліна, начальник управління агропромислового розвитку РДА Петро Панібратець, директор Бобринецького коледжу імені В. Порика БНАУ Олег Чорний та сільгоспвиробник Олексій Цокалов.
З нагоди професійного свята керівництвом області нагороджено кращих фахівців аграрної галузі Кіровоградщини відзнаками облдержадміністрації та обласної ради.
Завершилися урочисті обласні заходи святковим концертом відомих творчих колективів Кіровоградщини.

 


ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ


13 листопада в районному Будинку дитячої творчості керівником гуртка Гончар О.М. разом з вихованцями «Школи лідера» було проведено розважально-пізнавальний захід з нагоди Всесвітнього дня доброти: «Добро починається з тебе».
Мета заходу: розвивати вміння розрізняти добре й погане; формувати у вихованців навички культурної поведінки; виховувати в дітей ціннісні орієнтири, здатність формувати правильні моральні судження; виховувати доброзичливість, чуйність, милосердя, товариськість.
Також вихованцями було створено буклет, роздано смайлики: «Передай добро» і прикрашено підлогу коридору закладу висловами про добро.
Веселі конкурси прийшлись гуртківцям до вподоби. Вихованці та гості заходу весело та з користю провели час.

Районний БДТ

ПАРЛАМЕНТ ПРИЙНЯВ ЗА ОСНОВУ ЗАКОНОПРОЄКТ, ЩО СПРОЩУЄ ПРОЦЕДУРУ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНИХ ПЛАНІВ ФОРМУВАННЯ ГРОМАД


12 листопада Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» № 2189 від 30 вересня 2019 року.
Важливою новацією законопроєкту є норма, якою встановлено, що об’єднання громад має відбуватися виключно за перспективним планом формування громад області. Це означає, що будь-яке хаотичне об’єднання тепер буде недопустиме.
Також у проєкті закону йдеться, що перспективні плани, як і тепер, розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Але процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.
Зауважимо, що за останніми даними моніторингу Мінрегіону, за 2015-2019 роки перспективними планами вдалося покрити 87,6% території України. При цьому, в Одеській області перспективний план охоплює лише 40% території, в Київській – 54%, Вінницькій – 76%, Черкаській – 75% території. Закарпатська область схвалила перспективний план місяць тому і ще не подала його на розгляд Кабміну.

За матеріалами decentralization.gov.ua

 


ПРЕДСТАВЛЕНО НОВОГО ОЧІЛЬНИКА КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ


Днями Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Балоня головою Кіровоградської обласної державної адміністрації.
11 листопада Перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов представив новопризначеного голову ОДА громаді області.
У представленні взяли участь народні депутати України, керівництво та депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств та відомств України в області, голови РДА та райрад, міські голови міст обласного значення, голови ОТГ, керівники підприємств, представники громадськості. На урочистому заході був також присутній голова Бобринецької райдержадміністрації Олег Тертичний.
Характеризуючи нового керівника області, Сергій Трофімов відзначив, що Президент довірив область ефективному та досвідченому фахівцю з вольовим характером.
Сергій Трофімов вручив голові Кіровоградської облдержадміністрації Указ Президента з посвідченням і побажав успіхів на новій посаді.
У свою чергу Андрій Балонь подякував Главі держави та його команді за довіру.
“Хочу запевнити
Вас, що в повній мірі розумію, які виклики стоять переді мною та моєю командою задля того, щоб Кіровоградщина звучала по-інакшому, звучала по-новому, як того вимагає час. Розумію і те, що самому мені не впоратися, тому я готовий до широкої публічної комунікації з Вами, щоб ми могли давати додану вартість цьому регіону”, - наголосив голова облдержадміністрації.
Насамкінець Андрій Балонь підкреслив, що разом із командою продовжуватиме в регіоні вкрай важливі реформи, розпочаті Президентом і Урядом у всіх сферах суспільного життя. Керівник облдержадміністрації також повідомив, що особливу увагу приділятиме створенню нових робочих місць, більш якісному адмініструванню податків, створенню інвестиційної привабливості регіону та підвищенню рівня заробітної плати в області тощо.


До уваги громадськості!


З 9 по 18 серпня 2020 року відбудеться культурно-освітня поїздка з організацією міжнародного семінару «Північноєвропейський досвід у реалізації політики сфер культури, освіти, охорони здоров’я та соціальної політики» з відвідуванням Польщі, Швеції, Норвегії та Данії.
Взяти участь у міжнародному семінарі запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, співробітники закладів культури, освіти, охорони здоров’я, громадських організацій, гуманітарної та соціальної сфер й інші зацікавлені спеціалісти.
Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників семінару. За підсумками семінару видається сертифікат міжнародного зразка. Для участі у поїздці необхідно мати закордонний біометричний паспорт. Кількість місць обмежена.
Додаткова інформація та реєстрація учасників за телефонами: 044-400-43-01, 063-737-40-47, 067-407-77-98, 063-147-43-10, 050-447-49-68, 093-214-64-17.

Орієнтовна програма культурно-освітньої поїздки з організацією міжнародного семінару «Північноєвропейський досвід у реалізації політики сфер культури, освіти, охорони здоров’я та соціальної політики» з відвідуванням Польщі, Швеції, Норвегії та Данії


До уваги зацікавлений осіб!


З 4 до 10 січня 2020 року відбудеться міжнародна культурно-просвітницька поїздка «Різдвяні канікули» до Словаччини, Австрії, Чехії й Угорщини.
Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, закладів соціальної політики, у справах молоді та спорту, служб у справах дітей, головні лікарі, медичні працівники лікувально-профілактичних закладів, співробітники, учні, студенти закладів освіти, громадських організацій тощо.
Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки. Учасникам поїздки необхідно мати біометричний паспорт для виїзду за кордон. Кількість місць обмежена.
Додаткова інформація та попередня реєстрація відбуватиметься за тел.: (044) 501-01-15, (063) 147-43-10, (067) 407-77-98, (063) 737-40-47, (050) 447-49-68, (093) 214-64-17.


Орієнтовний план міжнародної культурно-просвітницької поїздки «Різдвяні канікули» до Словаччини, Австрії, Чехії й Угорщини

 
 
Новини | Керівництво району | Історія району | Герої не вмирають | Фотогалерея | Економіка | Інвестиційна діяльність | Соціально-гуманітарна сфера | Регуляторна політика | Внутрішня політика | Доступ до публічної інформації | Звернення громадян | Інтернет-приймальня | Мобілізація | Актуальні питання громадян | Про добровільне об’єднання територіальних громад | Центр надання адміністративних послуг | Координаційний центр | Учасникам АТО та членам їх сімей | Запобігання проявам корупції | Молодь та спорт | Агропромисловий розвиток | ЖКГ | Архітектура та будівництво | Інформація про надходження та використання коштів місцевих бюджетів району | УДКСУ у Бобринецькому районі | Фінансове управління | Нормативно-правові акти | Внутрішній Аудит | Програмно-цільовий метод | Управління персоналом | Держгеокадастр | Управління юстиції | Бобринецька районна філія Кіровоградського ОЦЗ | Новини пенсійного фонду | Виконавча служба | Державна фінансова інспекція | Новини ДСНС | Місцеве самоврядування | Бобринецьке відділення Новоукраїнської ОДПІ | Архівний відділ | Благодійна допомога | Протидія домашньому насильству | Толерантне ставлення до людей з інвалідністю | Статистика | Бюро правової допомоги | Вакансії | Главная Карта Сайта
Назад к содержимому | Назад к главному меню